Bitcoin Cash VS Bitcoin – iki kripto devinin savaşı!

Bitcoin Cash’in Bitcoin’in kendisinden kaynaklandığını biliyor muydunuz? Doğru – Bitcoin Cash düğümleri bir zamanlar Bitcoin blok zinciri. Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir çatalı.

Ama ikisinden hangisine yatırım yapmayı seçmelisiniz? Bitcoin Cash VS Bitcoin arasındaki fark nedir? “Çatal” nedir? Çok fazla soru var ve Hepsini cevaplamak için buradayım!

Bu kılavuzun sonunda, iki farklı arasındaki farkı anlayacaksınız. kripto para birimleri – Bitcoin Cash VS Bitcoin.

Onlar hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Tarih, değer ve onların gelecek için potansiyel. Bundan sonra, hangisine yatırım yapmayı tercih edeceğinize veya her ikisine birden yatırım yapmak isteyip istemediğinize karar verebilmelisiniz..

İlk olarak, konuya biraz bakalım Bitcoin ve arka planı. Ardından çatalın ne olduğunu açıklayacağım. Bundan sonra, Bitcoin Cash’in ve özelliklerinin arkasındaki hikayeye bakacağız..

Doğrudan rehbere girmeden önce, birkaç önemli husus. Her şeyden önce, seçtiğinizden emin olun güvenilir kripto değişim platformları BTC satın alırken (Coinbase önerilen seçeneklerden biridir) veya kredi kartınızla Bitcoin satın almanın en kolay yolundan yararlanın – Simplex.

İkinci olarak, kripto para birimleri şurada saklanmalıdır: güvenli cüzdanlar. Ledger Nano S ve Trezor en çok tavsiye edilenlerden birkaçı ve güvenilir donanım cüzdanları.

Bitcoin ve Bitcoin Cash’e zaten aşina iseniz ve sadece karşılaştırma için buradaysanız, Bitcoin Cash VS Bitcoin: Fiyatların Savaşı başlıklı bölüme atlayın.!

Bitcoin

Bitcoin oldu ilk kripto para birimi ve yıllarca pek bilinmiyordu. Tıpkı diğer gerçek para birimleri gibi. Ürün, hizmet, yatırım ve daha fazlasını satın almak, satmak ve ticaret yapmak için kullanabilirsiniz..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

blockchain teknolojisi sahteciliğini engelleyen bir malzemeden yapılmış olması. Aynı zamanda olduğu anlamına gelir sahip olunmayan, verilmeyen veya kontrol edilmeyen tek bir grup veya tarafça.

Örneğin, Amerikan Doları tarafından verilir ABD hükümeti ve bir bankalar tarafından kontrol edilen. Bu senaryoda, merkez parti hükümet ve bankalardır. Bir arkadaşınıza dolar aktardığınızda, işlemi yetkilendirmesi ve işleme koyması için bankaya güveniyorsunuz.

Bitcoin, Öte yandan, herhangi bir merkezi makam tarafından verilmemiş veya kontrol edilmemiş. Blok zincirindeki işlemler, blok zincirini çalıştıran bilgisayarlar tarafından doğrulanır ve bu bilgisayarlar herhangi birine ait olabilir – blok zinciri merkezi olmayan.


Bitcoin Cash VS Bitcoin: Hangisini Seçmelisiniz

Üzerinde blok zinciri, işlemler bloklar halinde saklanır ve gönderilir. Bilgisayarlar, karmaşık bir matematik problemini çözerek tüm işlem bloğunu tek seferde doğrular. Sorun çözüldüğünde bloktaki işlemler doğrulanır ve yeni Bitcoin oluşturuldu – sorunu çözen bilgisayara verilir. Bu sürece denir madencilik!

toplam Bitcoin sayısı hiç var olmayacak 21 milyonla sınırlı. Zaten 16 milyonun üzerinde Bitcoin olmasına rağmen, Bitcoin sayısının 21 milyona ulaşması uzun zaman alacak! Bunun nedeni ise 4 yılda bir, blok başına oluşturulan Bitcoin miktarı yarıdan kes.

Daha fazla insan biraz Bitcoin’i ele geçirmeye çalıştıkça ve yaratma oranı azaldıkça, ortak kanı değerin artacağı yönünde. Bu yüzden şu anda pek çok insan Bitcoin’e deli oluyor!

Bugün, Bitcoin, şu anda piyasada bulunan en değerli kripto para birimidir. Diğer para birimleri Bitcoin’i geçmeye çalışmak ve dijital para sektörü üzerindeki hakimiyetini azalttığı için Bitcoin Cash, Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki farktan dolayı bunun bir istisnası olabilir.!

Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir çatalı olduğu için, Bitcoin Cash’e geçmeden önce çatalın ne olduğunu açıklayacağım.!

Bir çatal

Var epeyce Bitcoin çatalı, ama hiçbiri eskisi kadar iyi bilinmemektedir. Bitcoin Cash. Bir çatal ne zaman oluşturulur? bir blok zincirinin orijinal kodu güncellendi ancak blok zincirindeki bazı düğümler (bilgisayarlar) güncellemeyi kabul ediyor.

orijinal blockchain (Bitcoin gibi) aynı kalmak, ve güncellenmiş düğümler orijinal blok zincirinden ayrılır ve yeni bir blok zinciri (Bitcoin Cash gibi) ve blok zincirindeki madeni paralar oluşturur. ayrılmak ve benzersiz orijinal blok zincirindekilerden.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Hangisini Seçmelisiniz

Çatallandığı anda orijinal parayı tutan herkes çatallı versiyonu otomatik olarak al ellerinde bulunan paranın Dolayısıyla, Bitcoin Bitcoin Cash’e çatallandığında, 10 BTC’ye sahip olan biri otomatik olarak 10 BTC değeriyle eşleşen belirli sayıda BCH alacaktı..

Şimdi Bitcoin Cash’in kendisinden bahsedelim!

Bitcoin Cash

Bitcoin gibi, Bitcoin Cash bir kripto para birimidir. kendi blok zinciri. Tıpkı dijital para birimi gibi çalışır ve yeni BCH (Bitcoin Cash), Bitcoin Cash madenciliği yoluyla oluşturulur. Yaratıldı 2016 sonunda, Bitcoin’den çok daha genç yapıyor.

Bitcoin, Bitcoin Cash oluşturmak için çatallandı çünkü Bitcoin geliştiricileri Bitcoin’de bazı önemli değişiklikler yapmak istedi. Bitcoin topluluğunun geliştiricileri, yapmak istedikleri bazı değişikliklerle ilgili bir anlaşmaya varamadılar. Yani, bir bu geliştiricilerin küçük bir grubu Bitcoin’i çatalladı Oluşturmak için Yeni sürüm birkaç değişiklikle aynı kodun.

Bitcoin Cash VS Bitcoin arasındaki tüm farkı yaratan değişiklikler bunlar:

  • Bitcoin Cash daha ucuz transfer ücretlerine sahiptir (işlem başına yaklaşık 0,20 ABD doları), bu nedenle BCH’de işlem yapmak, BTC kullanmaktan daha fazla tasarruf etmenizi sağlar. Bir BTC işlemi, daha önce işlem başına yaklaşık 25 ABD dolarına kadar çıkmasına rağmen, işlem başına yaklaşık 1 ABD dolarına mal olabilir.!
  • BCH daha hızlı aktarım sürelerine sahiptir. Yani, bir Bitcoin işlemini doğrulamak için gereken 10 dakikayı beklemek zorunda değilsiniz!
  • BCH saniyede daha fazla işlem yapabilir. Bu, daha fazla insanın aynı anda BTC ile kullanabileceğinden daha fazla BCH kullanabileceği anlamına gelir..

Tüm bu değişiklikler, bir Bitcoin Cash bloğu (blok zincirinde) sekiz kat daha büyük Bitcoin bloğundan daha fazla. Bu, BCH’yi Bitcoin’den daha hızlı, daha ucuz ve daha ölçeklenebilir hale getirir. Bitcoin Cash, bu nedenle gün geçtikçe daha fazla benimseniyor.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Fiyatların Savaşı

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto para birimleri Bitcoin veya Bitcoin Cash değerini ne kadar olduklarından alıyorlar benimsendi, kullanıldı ve talep edildi. Onları açısından analiz edebiliriz YG (yatırım getirisi) ve değer artışı.

Onlar her iki değer sahibi, ve şimdiye kadar en yüksek değerin sahibi Bitcoin iken, Bitcoin Cash hızla kullanıcı kazanıyor ve değer kazanıyor.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Hangisini Seçmelisiniz

Bitcoin Cash, Bitcoin’den çok daha genç. Yani, hala aşamasındadır kendi yerini yakalamak ve gerçekleştirmek kripto piyasasında. Birçok kişi, Bitcoin Cash’in Bitcoin’in pazar payının önemli bir bölümünü alabileceğini ve bu da onu sektördeki yeni baskın kripto haline getirebileceğini düşünüyor. Bunun nedeni, Bitcoin Cash’in Bitcoin’in karşı karşıya olduğu ölçeklendirme sorunlarını ele alarak daha fazla insanın onu kolaylıkla ve daha düşük ücretlerle kullanmasına izin vermesidir..

Bitcoin geliştirici topluluğu sorunlarını çözmek için Bitcoin kodunda karşılıklı bir güncellemeyi kabul etmenin bir yolunu bulamazsa, Bitcoin arasındaki savaşta kaybedebilir. BTC’ye Karşı BCH. Bu, daha fazla insanın ana değer deposu ve işlem para birimi olarak BCH’yi kullanmaya başlayacağı anlamına geliyor..

Yakın geçmişte, Bitcoin Cash olmuştur Bitcoin’in% 5’i kadar düşük bir değere sahip, -e % 33 kadar yüksek. Şu anda kalıyor % 10-15 aralığında Bitcoin fiyatının Aşağıda, son dokuz aydaki BCH VS BTC fiyatlarının grafikleri bulunmaktadır..

(Turuncu çizgi BCH’den BTC’ye kadardır)

Bitcoin Cash fiyat tablosu

Bitcoin fiyat tablosu

GÜNCELLEME 2021: Bitcoin nakit şu anda değer 226,83 ABD doları ve Bitcoin değer 10.258,22 ABD doları, 1 Bitcoin’in 44.90 Bitcoin Cash’e eşit olduğu anlamına gelir.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Hangisini Seçmelisiniz

BCH’nin hızlı büyümesini engelleyen şeylerden biri de insanların Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında kafa karışıklığı var. Birçok yeni yatırımcı, Bitcoin Cash’i piyasaya daha düşük bir giriş noktası olan daha ucuz bir Bitcoin olarak görüyor. Bunun nedeni, çok benzer isimleri paylaşmaları ve aynı markadan ve topluluktan gelmeleridir..

bilinç bulanıklığı, konfüzyon Bitcoin Cash’in, yeni kripto yatırımcılarını sahte bir Bitcoin satın almaları için kandırmayı amaçlayan bir taklit para birimi olarak olumsuz ilgi görmesine de yol açtı. Ancak bu doğru değil.

BCH sahte Bitcoin değildir, ancak çok daha iyisi olabilir.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Özellikler

Bitcoin Cash Avantajları

Bitcoin Cash’in ana avantajı öyle mi daha ucuz ve kullanımı daha hızlı. Bunun nedeni, daha ölçeklenebilir olması, yani herhangi bir zamanda daha fazla insanın blok zincirinde işlem yapabileceği anlamına gelir..

Geliştirme ekibi hızlı uygulama çözümleri bu, blok zincirini daha ölçeklenebilir hale getirir. Bu da ona benimseme ve kullanım için büyük bir gelecek potansiyeli veriyor.

Aynı zamanda borsalar arasında dolaşmak daha ucuz. Fiyatı ne zaman yükselirse, Bitcoin’e karşı büyük bir ticaret varlığı ve Bitcoin bir gün piyasa hakimiyetini kaybetmesi durumunda Bitcoin’e karşı korunmak için sağlam bir yatırımdır..

Not: Bu makaledeki hiçbir şey finansal tavsiye değildir! Malısın her zaman yatırım yapmadan önce bir finans danışmanına danışın. Ayrıca, her zaman güvenilir kripto para cüzdanları seçin, örneğin Ledger Nano S, Coinbase ve Trezor, paralarınızı güvende tutmak için!

Bitcoin Cash Dezavantajları

Bitcoin Cash Bitcoin kadar yatırımcı güvenine sahip değil. Ayrıca, benimseme oranı ve pazar penetrasyonu Bitcoin’den çok daha düşük. Bunun, bu madalyonun Bitcoin’den çok daha yeni olması gerçeğiyle çok ilgisi var..

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Hangisini Seçmelisiniz

Bitcoin Cash madenciliği, Bitcoin madenciliği ile nispeten aynıdır. Bu, Bitcoin Cash madenciliği yapan birinin çok daha az kar aynı ekipmanla Bitcoin madenciliği yapan birine göre. Bu nedenle, madenciler Bitcoin Cash madenciliği yapmak için hızlı değil.

Son olarak, ticaret söz konusu olduğunda, BCH, BTC’den çok daha az işlem çiftine sahiptir, Bitcoin’den daha az takas edilebilir hale getiriyor. Tüm bu dezavantajlar, Bitcoin Cash’in benimsenme oranlarını ve fiyatlarını Bitcoin’den çok daha düşük hale getirmeye çalışıyor..

Bitcoin Cash’e Göre Bitcoin Avantajları

Orijinal kripto para birimi olarak, Bitcoin, tüm sektörün temel para birimidir. Diğer tüm kripto para birimlerinin ticaret yaptığı şeydir (çoğu zaman ETH’nin yanı sıra) ve çoğu borsada takas edilebilir. Bitcoin en popüler olanıdır ve diğer kripto para birimleriyle en çok alım satım çiftine sahiptir..

23 Mart 2018 itibarıyla Bitcoin, kripto sektörünün tüm sermayesinin% 44,5’ini oluşturuyor ve hızla büyüyen bir endüstrinin Altın standardı olarak kabul ediliyor..

GÜNCELLEME 2021: Bitcoin şu anda değerinde % 57.3 tüm kripto endüstrisinin.

en büyük avantaj Bitcoin, Bitcoin Cash’in üzerinde bir topluluğa sahiptir ve kült benzeri aşağıdaki gibidir: herkesin duyduğu ilk kripto para birimidir. Süper, süper popüler – Büyükanneniz bir kripto para birimi biliyorsa, 100 $ ‘a bahse girerim bunun Bitcoin’dir!

Bitcoin Cash’e Göre Bitcoin Dezavantajları

Bitcoin’in dezavantajları Bitcoin Cash ile karşılaştırıldığında esas olarak ölçeklenebilirlik sorunlar Bitcoin ile karşı karşıya. Bitcoin daha eski, Yavaş ve işlem başına çok daha pahalı. Sektör büyüdükçe, Bitcoin’in bu diğer kripto paralar üzerindeki hakimiyetini kaybetmeye devam etmesi muhtemeldir..

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Bitcoin uygulaması.

Diğer bir dezavantaj, çekirdek geliştirme ekibi Bitcoin, örneğin Ether gibi diğer kripto ekipleri kadar iyi birleşik değildir. Bir grup olarak bölünmüş görünüyorlar ve net bir liderlikten yoksunlar.

Bu, ölçeklendirme çözümlerinin uygulanmasını, üzerinde anlaşmayı ve ağda uygulamayı daha zor hale getirir – hiç de iyi değil!

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Bunları Nereden Satın Alabilirsiniz?

Hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash satın almak için en popüler borsalardan biri Coinbase.

Bu platformda kullanabilirsiniz popüler kripto para birimlerini satın almak için fiat (Bitcoin ve Bitcoin Cash dahil) kredi kartınız, banka hesabınız ve daha fazlası aracılığıyla. Maalesef Coinbase yalnızca 32 ülkede mevcut:

ABD, Kanada, İngiltere, İsviçre, İsveç, İspanya, Slovenya, San Marino, Portekiz, Polonya, Norveç, Hollanda, Monako, Malta, Lihtenştayn, Letonya, Jersey, İtalya, İrlanda, Macaristan, Yunanistan, Finlandiya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Hırvatistan, Bulgaristan, Belçika, Avusturya, Avustralya ve Singapur.

GÜNCELLEME 2021: Coinbase şu anda mevcut 100’den fazla ülke.

BCH satmayan ancak BTC satan bir komisyoncu kullanıyorsanız, her zaman Bitcoin satın alabilir ve bunu bir ticaret platformunda Bitcoin Cash ile takas edebilirsiniz. Binance.

Kredi kartınızla BTC ve BCH satın almanın son ve en kolay yolu, Basit – dolandırıcılık içermeyen çevrimiçi işlem.

Bitcoin Cash VS Bitcoin: Sonuç

Birçok insan şu izlenime kapılıyor: Bitcoin Cash VS Bitcoin bir savaş ve bu biri diğerinden daha iyi olmalı. Pratik nedenlerden dolayı, Bitcoin Cash daha hızlı ve daha ucuz bir varlıktır blok zincirinde işlem yapmak için kullanmak.

Fakat Bitcoin, olmak orijinal kripto para birimi, en çok kabul edilen ve şu anda kripto pazarındaki en büyük değer deposu. Bu beni, her iki madeni paranın da geliştikçe ve olgunlaştıkça sektörde temel malzeme olarak kalabileceğine inanmama neden oluyor..

Daha fazla kullanıcı benimsedikçe, BCH işlemler ve para taşımak için ana araç haline gelebilir. BTC, kabul edilen bir değer deposu olarak kullanılmaya devam edebilir dijital paranın altını. Her ikisi de zaman içinde değer ve benimseme açısından büyümeye devam ediyor, bu da onları herhangi bir yatırımcının bakması ve değerlendirmesi için değerli yatırımlar haline getiriyor..

Artık bu iki madeni para arasındaki farkları bildiğinize göre, daha iyisini yapabilirsiniz. nasıl yatırım yapmak istediğinize karar verin onların içinde ve onları nasıl kullanacaksın.

Örneğin, işlem yapacağınız ana para birimi olarak kullanmak için Bitcoin Cash’e yatırım yapabilirsiniz. Ancak, altına yatırım yapacağınız şekilde Bitcoin’e de yatırım yapabilirsiniz. yatırım faydaları.

Soru şu ki, hangisini tercih edersin? Ve ne için? Yatırım olarak Bitcoin’i mi tercih edersiniz, ancak kullanılabilir bir para olarak Bitcoin Cash’i mi tercih edersiniz? Bitcoin Cash VS Bitcoin hakkındaki fikriniz nedir? Bana bildirin!

Önemli Not: Her zaman daha fazla bağımsız araştırma yapın ve yatırım yapmadan önce daima bir finansal yatırımcıya danışın. Ayrıca, kripto para birimlerinizi korumanın çok önemli olduğunu unutmayın. güvenli dijital cüzdanlar, gibi Ledger Nano S, Trezor Model T ve Coinbase. BTC ve BCH satın alırken seçmek iyi bir fikirdir Basit – güvenli ödeme işlemi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me