Bitcoin Elmas Sert Çatal

Yıllar sonra, çok sayıda yeni kripto para birimi Bitcoin ağından oluşturulmuştur. Oluştukları sürece bir sert çatal.

En ünlü Bitcoin hard fork muhtemelen Bitcoin Cash (BCH), ancak diğerleri bunu piyasaya sürdü. Bitcoin Platinum, Bitcoin Atom, Super Bitcoin ve hatta bir Bitcoin GOD var!

Bu kılavuzda, size adında bir hard fork hakkında her şeyi anlatacağım Bitcoin Elmas (BCD). Onu kimin ve neden yarattığı hakkında konuşacağım. Sana da göstereceğim nasıl İşler ve onu Bitcoin ve diğer Bitcoin hard-fork madeni paralarından farklı kılan nedir? kripto para birimi değişim platformları, Binance gibi, nereden satın alabilir ve güvenliğini kripto cüzdanlar, Ledger Nano S gibi, saklayabileceğiniz.

Temel bilgilerle başlayalım.

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Hızlı işlemler
 • Benimki kolay
 • Düşük fiyatlı işlemler

Eksileri

 • Gizlilik özelliklerinden yoksun
 • En güvenilir değil

Bitcoin Diamond: Nedir Hard Fork?

Her kripto para biriminin kendi kuralları kümesi. Bunlar şunları içerir: bilgilerin nasıl kaydedildiği, kullanıcıların hangi işlem ücretlerini ödeyecekleri ve hangi ödülleri kazanabilecekleri. Bu kurallara onun adı verilir protokol.


Bazen protokolde değişiklikler yapılır. Kripto para birimleri var merkezi lider yok veya yönetim, dolayısıyla protokol değişiklikleri kripto para birimi topluluğu tarafından yapılır. Bunlar ağı destekleyen kullanıcılar ve bununla ilgili önemli görevleri yerine getirin.

Bitcoin Elmas Sert Çatal

Bir kripto para biriminin protokolünde yapılan değişikliklere çatal denir. Bunları yazılım yükseltmeleri gibi düşünmeye çalışın. Ağdaki bazı sistemler değişiklikleri ve yükseltmeleri destekleyecektir; diğerleri olmayacak. Var iki farklı çeşit çatal;

 • Yumuşak çatallar: Bunlar, ağda küçük değişiklikler içerir. Geriye dönük uyumlu değişiklikler olarak adlandırılırlar. Bu, ağın yükseltilmemiş sistemlerde bile normal şekilde çalışmaya devam ettiği anlamına gelir..
 • Sert çatallar: Bunlar, ağın yeni işlemleri nasıl işlediğini etkileyen önemli değişikliklerdir. Yükseltilen sistemler yeni bir kripto para birimi olacak. Eski protokolle çalışmaya devam etmeyecek olanlar.

  Bu, şimdi olduğu anlamına gelir iki farklı kripto para birimi. İşleri daha net hale getirmek için bir örnek kullanacağım; Bir yolda giden on arabayı hayal edin. Bir araba sağa dönmeye karar verir. Diğer arabalardan dördü bunun harika bir fikir olduğunu düşünüyor, bu yüzden onlar da sağa dönüyor.

  Kalan beş araba sağa dönmenin kötü bir fikir olduğunu düşünüyor, bu yüzden dümdüz gitmeye devam ediyorlar. Tek bir yöne giden bir grup araba yerine, artık ayrı yönlere giden iki grubunuz var!

Artık hard fork’un ne olduğunu biliyorsunuz, hadi Bitcoin Diamond forkunu daha yakından inceleyelim.

BBitcoin Diamond Fork’un asics

2017’de iki Bitcoin madencisi aradı Takım Evey ve Takım 007 ağın çağrılan protokolünü değiştirmeye karar verdi Bitcoin Çekirdeği. Bitcoin’in çalışma şeklinden memnun değillerdi ve onu iyileştirebileceklerini düşündüler. Evey ve 007, gelişmiş protokollerini Bitcoin Diamond olarak adlandırdı.

Not: Madenciler Bitcoin işlemlerini işlemeye yardımcı olan özel görevler yapan Bitcoin kullanıcılarıdır. Bitcoin topluluğunda hayati bir rol oynuyorlar.

Bitcoin Elmas Sert Çatal

ana gelişmeler Evey ve 007, Bitcoin protokolüne yapmak istedikleri şunlardı:

 • Daha hızlı işlem süreleri: Çoğu kripto para birimi, işlemlerin tamamlanması için geçen süreyi azaltmak için mücadele ediyor. Bitcoin ağı yalnızca işleyebilir yaklaşık 2-7 işlem saniyede (Tx / s). Gibi ödeme işleme hizmetleri MasterCard ve Vize saniyede binlerce işlemi işleyebilir. BCD ekibi, Bitcoin’in yetişme zamanının geldiğini hissetti!
 • Daha düşük işlem ücretleri: Bitcoin ağındaki her işlem ücretlendirilir. işlemler için ücretler son yıllarda çok yükseldi. Kripto para birimlerinin, kullanıcıların yüksek banka havalesi ücretleri ödemekten kaçınmalarına yardımcı olması gerekiyordu, bu nedenle Evey ve 007, Bitcoin’in ücretlerinin artması değil düşmesi gerektiğini düşünüyordu.!
 • Daha fazla yeni kullanıcıyı teşvik edin: Bitcoin çok pahalı hale geldi. Bugün, bir Bitcoin daha değerli 11.000 AMERİKAN DOLARI. Bu, yeni kullanıcıların bir Bitcoin satın almasını çok zorlaştırır. BCD’nin yaratıcıları, Bitcoin’in sadece parası yetenler için değil, herkes için olması gerektiğini düşünüyor..

Team Evey ve Team 007, Bitcoin protokolünde bu hedeflere ulaşacağını umdukları değişiklikleri yazdı. Bitcoin Elmas çatalı 24 Kasım 2017’de gerçekleşti. Çatal, tüm Bitcoin topluluğunu etkiledi. Bir sonraki bölümde size nasıl olduğunu anlatacağım. Şimdi, Bitcoin Diamond coin’in şu ana kadar piyasadaki performansına hızlıca göz atalım …

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Diamond Coin Piyasa İstatistikleri

Bitcoin Elmas Sert Çatal

Bitcoin Diamond çatalının ardından, Diamond coin piyasaya şık bir şekilde girdi! Çatallaşmadan bir hafta sonra, Elmas madeni para değerdi 61.71 AMERİKAN DOLARI. 25 Kasım’a kadar fiyat yükseldi 91.47 Amerikan Doları!

Maalesef bu uzun sürmedi ve fiyatlar aşağı inmeye başladı Ocak 2018 boyunca piyasada. Diamond madalyonun fiyatı o zamandan beri etkileyici olmayan bir seviyeye geriledi. 2.44 Amerikan Doları.

GÜNCELLEME 2021: Şu anda BCD fiyatı yalnızca 0,83 ABD doları, ancak artık düşecek gibi görünmüyor.

Fiyatı düşük olsa da, piyasadaki tüm BCD’lerin toplam değeri hala çok üzerinde 150 milyon AMERİKAN DOLARI. Pazar çok kalabalıklaşmak Bitcoin fork paraları ile ve sadece en iyi protokollere sahip olanlar başarılı olacaktır.

BCD Nasıl Kullanılabilir??

Bitcoin Diamond madeni para ile bir çok Bitcoin kullanıcısını kazanabilir daha hızlı işlem süreleri, daha düşük ücretler ve daha kolay erişim yeni kullanıcılara. Bitcoin oldukça popüler bir madeni paradır ancak kullanımı oldukça zor olabilir! Birçok Bitcoin eleştirmeni, madalyonun bir geçerli ikame kullanıcılar küçük alımlar yapana kadar normal para için; çabucak ve kolayca.

Bu özellikleri sunan bir ağ, kahve veya fast food gibi düşük fiyatlı, yüksek hacimli ürünlerle uğraşan küçük işletmelere de hitap edecek. Ancak bence Bitcoin Diamond’ın fiyatı daha kararlı olmak zorunda Starbucks veya McDonalds gibi büyük markalı müşterileri çekmeden önce.

GÜNCELLEME 2021: BCD fiyatları düşmesine rağmen şu anda oldukça istikrarlı görünüyor..

Yani, BCD’yi kim kullanabilir?

 • Bitcoin sahipleri: Bitcoin ağındaki sert çatallar, Bitcoin sahiplerini benzersiz bir konuma getirir. Sahip oldukları Bitcoin miktarı ne olursa olsun, aynı miktarda yeni para birimini ücretsiz olarak alırlar! Bitcoin Diamond çatalı, madalyonun toplam arzını artırdı. Sahip olunan her Bitcoin kullanıcısı için, ücretsiz olarak on BCD alırlar. İyi anlaşma, doğru?
 • Bitcoin olmayan sahipleri: Bitcoin’e sahipseniz, zaten bir miktar Diamond coin’e sahipsiniz demektir. Kripto topluluğunun geri kalanı bunun bedelini ödemek zorunda kalacak! BCD ana sayfasında listelenen ticaret için BCD sunan birden fazla kripto para birimi borsası vardır. En iyi bilinenler Binance, Bittrex ve HitBTC’dir..

İster satın alın ister ücretsiz olarak alabileceğiniz kadar şanslı olun, BCD’nizi saklayabileceğiniz bir yere ihtiyacınız olacak. Bunun için bir Bitcoin Diamond cüzdan.

Bitcoin Diamond: BCD Pay cüzdanı.

Not: Cüzdan, kripto para biriminiz için önemli erişim kodlarını saklayan bir yazılım uygulaması veya donanım sürücüsüdür. Erişim kodlarınızı saklamak için bir kağıt cüzdan da kullanabilirsiniz..

Bitcoin Diamond Cüzdan

Yeni paraları destekleyen cüzdanlar bulmak zor olabilir. Şu anda Bitcoin Diamond cüzdanı sunan sekiz site var. Madeni paranın ana sayfasında listelenirler. Her biri mobil, web ve masaüstü depolama sunan yazılım cüzdanlarıdır.

BCD’nin ana sayfası, adı verilen iki çok platformlu cüzdan için indirme bağlantıları da içerir. QT ve Electrum. Her ikisi de Bitcoin Diamond cüzdanı olarak kullanılabilir. Her zaman yazılım ve donanım cüzdanlarının bir karışımını kullanmanızı öneririm.

Bitcoin Diamond: BCD borsaları.

İpucu: Yeni kripto para birimlerini kullanmaya başladığınızda güvendiğiniz borsaları ve cüzdanları kullanmak çok önemlidir, ödevinizi de yapın! Güvenilir bir borsa arıyorsanız, Binance’e göz atmalısınız ve kripto paranızı saklamak için güvenli bir donanım cüzdanına sahip olmak istiyorsanız, Ledger Nano S en çok önerilen seçeneklerden biridir..

Artık BCD’yi kimlerin kullanabileceğini biliyorsunuz, hadi BCD işlemlerinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Nasıl Transactionlar Work?

Bazı yönlerden Bitcoin Diamond işlemleri çok normal Bitcoin işlemlerine benzer. İkisi, Bitcoin Core protokolünden birçok aynı kodu paylaşıyor.

Önce benzerliklerden bahsedeceğim.

BTC / BCD Transaction Sbenzerlikler

Bitcoin ve BCD, kullanıcıların mağaza ve Aktar bilgi. Tüm bu bilgiler, blok zincirleri adı verilen devasa veritabanlarında saklanır. Bir blok zinciri çok uzun tüm işlemlerin listesi ağ üzerinde şimdiye kadar yapılmış. Blok zincirleri binlerce bilgisayarda depolandı çağrılan düğümler.

Yeni işlemler blok adı verilen gruplara alınır ve blok zincirine eklenmeden önce geçerli olduklarından emin olmak için düğümler tarafından kontrol edilir.. Madenciler hem Bitcoin ağı hem de Bitcoin Diamond ağındaki işlemlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Her platform alır yaklaşık 10 dakika bir blok işlem bilgisi işlemek için.

Madencilerin blok zincirindeki rolü hakkında daha fazla bilgi için, Blockchain Açıklaması kılavuzuma göz atın.!

Her iki ağ da aynı zamanda yıldırım ağı işlem sürelerini hızlandırmak için. Evey ve 007, BCD’nin yıldırım ağını kullanmaya başlayacağını duyurdu. 31 Temmuz 2018.

Not: Yıldırım ağı, kullanıcıların gerçek zamanlı işlemlerin ana blok zincirinden uzakta gerçekleşebileceği mini ağlar oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu işlemler daha sonra kontrol edilir ve bir bütün olarak ana blok zincirine eklenir. Bu, ana ağdan çok fazla baskı alır..

BTC / BCD İşlem Farkları

Hatırlamak, BCD hedefleri Bitcoin’den daha hızlı, daha ucuz ve erişimi daha kolay. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Daha büyük blok boyutu: Standart Bitcoin blokları 1MB işlem bilgisi tutar. Bitcoin Diamond blokları 8 MB tutar. Bu, her iki platformun da aynı blok süresine (10 dakika) sahip olmasına rağmen, BCD ağının sekiz kat daha fazla bilgiyi işlediği anlamına gelir..
 • Daha yüksek toplam arz: Toplam Bitcoin arzı 21 milyon jetondur. BCD’nin toplam arzı 189 milyon. BCD ekibi, daha büyük bir arzın her bir madalyonun fiyatını tüm kullanıcıların karşılayabileceği bir seviyede tutacağını umuyor..
 • Daha kolay madencilik: Madenciler, blok zincirinde gerçekleştirdikleri görevler için ödül alırlar. Bu görevler çok fazla bilgisayar gücü gerektirir. Bitcoin ağındaki madenciler, ASIC madencileri görevlerini tamamlamak için.

  ASIC madenciliği genellikle yüzlerce makinenin bulunduğu büyük depolarda yapılır. Gürültülü, pahalıdır ve çok ısınabilir. Bu, Bitcoin topluluğunun çoğu üyesinin Bitcoin madenciliği yapamayacağı anlamına gelir. Takım Evey ve Takım 007 bunun adil olmadığını düşünüyor. BCD madenciliği neredeyse tüm kullanıcılar için yeterince kolaydır. BCD madenciliği, bir GPU. Bir oyuncuysanız, bunu bir grafik kartı olarak bilirsiniz!

Şimdi “BCD’nin Bitcoin’in sunmadığı nedir?” Sorusuna cevap verebilirsiniz, güvenlik sorunları hakkında konuşmak istiyorum..

BCD mi Secure?

Blok zincirleri çok güvenli bir yoldur mağaza ve Bilgi aktarma. Visa, Google ve Facebook gibi büyük şirketler bilgilerimizi sınırlı sayıda merkezi sunucuda depolar.

Bu sunucular saldırıya uğrarsa bilgilerimiz riske girebilir. Blok zincirleri bilgilerimizi yayar binlerce farklı bilgisayar. Bu, bir blok zincirine saldırmayı son derece zorlaştırır!

Blockchain teknolojisinin temel güvenlik özelliklerinden biri şifrelemedir. Özel kişisel bilgiler bilgisayar kodu kullanılarak gizlenmiş. Bazı Bitcoin eleştirmenleri, yeterli kullanıcı bilgisinin şifrelenmediğini düşünüyor.

Bitcoin Elmas Sert Çatal

Örneğin hepsi işlemler ve onların miktarlar görülebilir Bitcoin ağını kullanan herkes tarafından. Bu, kullanıcıların gerçek kimliklerinin izlenmesini hükümetler ve diğer kuruluşlar için oldukça kolay hale getirebilir..

Bitcoin Diamond’ın arkasındaki ekip daha fazla kullanıcı bilgisini şifrelemek istedi. Ancak, yakın zamanda BCD’ye daha fazla gizlilik özelliği eklememeye karar verdiler..

Bunu hissediyorlar hükümetler yakında kripto para birimlerinin kullanıcı verilerini gizlemesini engelleyen yasaları geçirmeye başlayacak. Tarihinde yayınlanan bir açıklamada Orta, Ekip, bu eğilimin örnekleri olarak Japonya ve Rusya’yı kaydetti..

Ekip ayrıca şunu düşünüyor: işletmeler yüksek düzeyde kullanıcı gizliliği sunan jetonları desteklemek istemeyecektir. 20 Nisan 2018’de dedim “gelecekte daha fazla borsanın anonim kripto para birimlerini kaldırabileceğini fark ettiler.".

Bu tür haberler, gizliliğe değer veren birçok kripto hayranını hayal kırıklığına uğratabilir. Yine de blok zincirinin genel güvenliğini etkilememelidir.

Bitcoin Diamond madalyonunun karşı karşıya olduğu gerçek riskler dolandırıcılar yeni hard fork kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesini hedefleyenler. Bu dolandırıcılar kimler ve BCD onlar hakkında ne yapıyor??

Nasıl Kötüye Kullanılabilir??

Yeni hard-fork madeni paralar, piyasaya sürüldükten sonraki kafa karışıklığı içinde genellikle kötüye kullanılır. Bitcoin ağından yeni madeni para çatallandığında, Bitcoin sahipleri dolandırıcılar tarafından hedef alınır..

Kasım 2018’deki hard forktan sonra, bedava BCD’lerini nasıl talep edeceklerini anlamayan Bitcoin sahipleri, para yatırmak için kandırılmış sahte bir Bitcoin Diamond para cüzdanına. Bedava Diamond coin almak yerine Bitcoin depozitolarını kaybettiler!

Bitcoin tutuyorsanız, sert çatallar olduğunda madeni paralarınıza çok dikkat etmelisiniz. Her zaman donanım ve yazılım cüzdanlarının bir kombinasyonunu kullanın. Söz konusu olduğunda en çok tavsiye edilen donanım cüzdanları, Ledger Nano S ve Trezor’u kesinlikle tercih etmelisiniz.

Önemli: Bu tür tekliflere aldanmayın "çekiliş" para. Yalnızca güvenebileceğiniz cüzdanları kullanın. Yeni madeni paralar çok fazla belirsizliğe neden olabilir, bu nedenle seçeneklerinizi değerlendirmek için zaman ayırın.

Gitmeden önce Bitcoin Diamond’ın artılarını ve eksilerini hızlıca özetleyelim.

Bitcoin Diamond: Artıları ve Eksileri

Olumlu yönlerle başlayalım.

Artıları

 • Bitcoin’den daha hızlı. Bitcoin Diamond, aynı sürede Bitcoin’den çok daha büyük blokları işliyor. Daha büyük bloklar demek daha fazla işlem ve daha hızlı ortalama işlem süresi.
 • Kapsayıcı madencilik. Bitcoin Diamond yapar BCD çıkarmak kolay daha az güçlü bilgisayarlarla. GPU madenciliği, daha fazla kullanıcının ağı desteklemesine izin verir ve bu yalnızca iyi bir şey anlamına gelebilir.
 • Yüksek hacimli / düşük fiyatlı işlemler. Bitcoin, dünyanın en iyi kripto para birimidir, ancak yine de kullanımı oldukça zordur. Diamond coin’in yüksek işlem hızları ve düşük fiyatlar kahve veya otobüs bileti gibi küçük ve ucuz ürünleri alıp satmak için mükemmel hale getirebilir.

Şimdi birkaç eksiye bakalım.

Eksileri

 • Gizlilik özellikleri: Bitcoin Diamond, kullanıcı gizliliği seviyesini artırmadı. Bu, Bitcoin işlemlerinin izlenmesinin çok kolay olduğunu düşünen kullanıcıları rahatsız edecek.
 • Yıldırım ağı: BCD ekibi yıldırım ağı teknolojisi sözü verdi ancak henüz başlatmadı. Gizlilik özelliklerini iyileştirmede başarısız oldular, bu nedenle yıldırım ağını başlatamayabilirler..
 • Güven: Hard-fork coinlerin kripto topluluğunun güvenini kazanması gerekiyor. Takım Evey ve Takım 007’nin kim olduğunu kimse bilmiyor. Birçok kullanıcı bunun yasal olduğunu düşünmüyor ve hatta bazıları başlatıldığında bunu bir aldatmaca olmakla suçladı.

Artık Bitcoin Diamond’ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını iyi anlamış olmalısınız, o halde hemen sonuçlara atlayalım.

Bitcoin Diamond'ı Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Bitcoin Diamond’ı Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuç

Sert çatallar, mükemmel kripto para birimini oluşturmak için devam eden bir sürecin parçasıdır. Bitcoin Elmas vardır bazı önemli değişiklikler yaptı Nakamoto’nun yazılımına.

Elmas madeni para mükemmel bir kripto para birimi değildir, ancak Bitcoin veya Bitcoin Cash de değildir. Ancak her yeni çözüm, bizi önemli bilgilerin aktarımının hızlı, kolay ve ücretsiz olduğu bir dünyaya yaklaştırıyor.!

Bitcoin Diamond coinleri pek çok olasılık sunuyor gibi görünüyor, ancak bazı insanlar bunu çok güvenilir bulmuyor. Hangi coin’e yatırım yapmayı seçerseniz seçin, Binance veya Coinbase gibi güvenilir bir kripto borsası ve Ledger Nano S ve Trezor gibi güvenli bir cüzdan seçmek çok önemlidir..

İşte izleyebileceğiniz adımlar Bitcoin Diamond’ı çok fazla sorun yaşamadan edinin:

1. Güvenli bir kripto para cüzdanı edinin (Ledger Nano S ve Trezor).

2. Binance’e kaydolun.

3. Binance’te Bitcoin Diamonds satın alın.

4. Bitcoin Diamond’larınızı Ledger Nano S cüzdanına gönderin.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map