Bitcoin, bir kripto para birimi olarak, bir süredir ana akım tartışmalara konu oldu. İnsanlar çok çeşitli nedenlerle geçmişini analiz eder ve geleceği hakkında spekülasyon yapar – bazıları kripto para birimlerinin tarihini bilmek ister, bazıları ise merak eder. olası yatırım fırsatları.

Sebebiniz ne olursa olsun, bu kılavuzda farklı yollardan bahsedeceğiz Bitcoin ile nasıl para kazanılır.

Farklı yolları hakkında konuşacağız Bitcoin’den nasıl kar elde edilir – ama her şeyden önce Bitcoin’in neden bu kadar popüler olduğunu düşüneceğiz. Sonra anladığımızda Tarih (veya en azından süper kısa versiyonu) bu kripto para biriminin ortaya çıkışı ve iktidara yükselişi, biz onun karlı fırsatlar.

Not: Senin olmanın önemi yok akıllı bir yatırım yapmak ve eğer varsa ondan çok para kazan güvensiz cüzdan kolayca hacklenebilir. Bununla birlikte, güvenilir bir Bitcoin cüzdanı seçin. çoğu önerilen seçenekler Dahil etmek Ledger Nano S ve Trezor Model T.

Bitcoin Tarihinin Kısa Versiyonu

Bitcoin takma adıyla bilinen biri (veya bir grup insan) tarafından 2009 yılında oluşturuldu. Satoshi Nakamoto. Gün ışığını gördüğü anda, kimse kripto para birimlerini duymamıştı, biriyle karşılaşmayı, kripto para birimlerini bile duymamıştı..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitcoin’in bebek ve ergenlik yılları oldukça kaba – fiyatları (o sırada) biraz dalgalansa da, önemli bir çekiş ve dikkat çekmeyi başaramadı. Kimse hala Bitcoin ile nasıl para kazanılacağını merak etmiyordu.

Sonunda, 2017’nin başı Bitcoin, 1000 dolarlık karşılaştırma. Sadece bir yıl içinde başardı neredeyse 20.000 dolara ulaşıyor onay işareti.

Söylemeye gerek yok, bu çok büyüktü – herkes ya çeneleriyle yere uzanıyordu ya da sahip oldukları her şeyi Bitcoin’e döküyordu – her geçen gün ivmesini artırmaya devam eden durdurulamaz bir güç gibi görünüyordu. Ancak yakın zamanda Bitcoin fiyat çizelgelerini kontrol ettiyseniz, işlerin farklı bir hal aldığını biliyorsunuz.

Bitcoin’in Düşüşü (?)

Şurada 2018’in başı, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 11.000 $, sonra 6000 $ gibi şok edici bir düşük seviyeye ulaştı. Bu kılavuzu yazarken, Bitcoin şu anda 6400 $ değerinde.

GÜNCELLEME 2021: İki yıl sonra Bitcoin’in oldukça iyi performans. mevcut fiyatlandırma kripto para biriminin yüzdesi 10.292 ABD doları ve bazı göze çarpan iniş çıkışlar olsa da, 2018’in başında olduğu gibi fiyat oldukça yüksek görünüyor..

Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır: Kapsamlı Bir Kılavuz

Bu büyüklükte bir çökmeye ne sebep oldu? Pek çok spekülasyon var.


Genellikle kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağına bakan insanlar muhtemelen bilecek Bitcoin fiyat tablosu neye benziyor:

Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır: Kapsamlı Bir Kılavuz

Belki size bir şey hatırlatıyor mu? Bir… diş, belki?

Bu tür diyagrama “köpekbalığı dişi” denir diyagram. Bu, bir kripto para biriminin (bu durumda – Bitcoin’in) fiyatının o kadar hızlı yükselip düştüğü ve grafikte izlediği yolun keskin bir köpekbalığı dişine benzediği anlamına gelir..

Buna “patlama balonu” da denir. Hatta ünlü bir ekonomistin Bitcoin’in “tarihteki en büyük balon patlaması” olduğunu söylediği aktarıldı. Bunun arkasındaki nedenlerin, yerleşik yutturmaca, destek eksikliği blok zinciri için, piyasa manipülasyonları ve çok daha fazlası.

Durum ne olursa olsun, ortada hiçbir şey yoksa, Bitcoin’in bir büyük dalış şu anda kurtarmaya çalıştığı yer. Bitcoin ile nasıl para kazanılacağını arayanlar muhtemelen bunları akılda tutmalıdır..

Bitcoin ile nasıl para kazanılır?

Artık, hakkında birkaç şey bildiğinize göre Bitcoin’in yükselişi ve düşüşü, nihayet içine girebiliriz para kazanma yöntemleri.

Var epeyce yöntem Bitcoin yardımıyla para kazanmak için, ancak bu kılavuzda sadece ana olanları ele alacağım – hepsini listelemek zorunda olsaydım, bu kılavuz en az üç yüz sayfa uzunluğunda olurdu.

Liste belirli bir sırayla oluşturulmamıştır. Bazı yöntemler diğerlerinden daha iyi (veya daha hızlı) çalışır, ancak – genellikle – kişiye bağlıdır.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Yöntem # 1 – Bitcoin Satın Alma

Hayır, şaka yapmıyorum.

Bitcoin’e “yatırım yapan” çok büyük insan grupları var. sadece satın almak. Bu elbette riskli bir yöntemdir, ancak muhtemelen gerçekleştirilmesi en basit yöntemdir..

Birkaç tür yatırımcı var. Bazı insanlar sadece bir belirli miktar madalyonun ve bir yıl boyunca unutun… ya da on. Bu insanlar genellikle Hayır Kısa vadede gerçek kar amacı – Genellikle kripto para birimlerinin başarılı geleceğine inanıyorlar ve şimdi yaptıkları yatırımların bir gün onlara on kat kâr getireceğini umuyorlar..

Bitcoin yatırımcılarının bir diğer türü de bir sürü araştırma, Kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağına dair mevcut tüm tahminleri okuyun ve verileri ve istatistikleri analiz ederek haftalar geçirin. Bu insanlar çok akılda belirli bir zaman dilimi – çoğu zaman yatırım yapmak istiyorlar kısa vadeli ve ne zaman yapılacağını bilmem gerekiyor.

Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır: Kapsamlı Bir Kılavuz

Ayrıca bu yatırımlar daha küçük olma eğilimindedir uzun vadeli olanlarla karşılaştırıldığında – sonuçta, insanlar önceden bir ton araştırma yaparak yatırım yaparlar, ancak yatırımları başarısız olursa, bir sonraki zaman dilimine geçebilirler..

Eğer düşünüyorsan Bitcoin ile nasıl para kazanılır veya genel olarak kripto para birimi ile nasıl para kazanılır, Bitcoin satın almak harika bir başlangıç ​​veya felaket olabilir. Size çok hızlı bir şekilde büyük miktarda para kazandırabilir veya sizi borcun eşiğine getirebilir. Her şey tek bir faktöre bağlıdır – önceden yaptığınız araştırma miktarı.

İpucu: Kaybetmek için baş edemeyeceğiniz miktarda para yatırmamalısınız.

Yöntem # 2 – Bitcoin’de Ödemeyi Kabul Et

Fiverr’i duydunuz mu? İnsanların diğer serbest çalışanlar tarafından yapılan bir tür hizmet için 5 dolar ödediği bir site. Şimdi aynı kavramı ele alalım, ancak Bitcoin’in USD’nin yerine geldiğini hayal edin.

Tek yapman gereken bu yöntemin çalışması için aşağıdaki gibidir:

  • İyi olduğunuz bir beceri düşünün. Açıkçası bu, metin yazarlığı ve dijital pazarlamadan başlayarak resim yapmaya veya şarkı söylemeye kadar her şey olabilir. En güçlü kalitenizi (veya niteliklerinizi) seçin ve bunlardan para kazanmanın yollarını düşünün.
  • Bir kripto para cüzdanı oluşturun. Bitcoin ile nasıl para kazanılacağına dair bir rehber okuyorsanız, bu adım büyük olasılıkla açık görünüyor ve bunu uzun zaman önce yapmışsınızdır. Ancak her ihtimale karşı, bunun bir hatırlatma olarak hizmet etmesine izin verin – bir kripto para cüzdanı, kripto paralarınızı tıpkı fiziksel paranız için bir cüzdan gibi güvende ve kullanıma hazır tutar. Hâlâ bir hesabınız yoksa – araştırın ve en kısa sürede oluşturun! Bulmakla ilgileniyorsanız en güvenli kripto para cüzdanları pazarda, kontrol et Ledger Nano S ve Trezor Model T.
  • İnsanları ücretlendirmenin bir yolunu bulun. Başlamak için iyi bir yer, çevrimiçi forumlardaki hizmetler ve pazar yerleri, ödemeleri yalnızca Bitcoin veya diğer kripto para birimleri şeklinde aldığınızı belirtmek. Bunu yeterince uzun süre yapın ve sonunda aynı amaç için belirlenmiş bir web sitesi oluşturmak ve başkalarına Bitcoin ile nasıl para kazanılacağını öğretmek isteyebilirsiniz..

Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır: Kapsamlı Bir Kılavuz

Bitcoin’den nasıl kar elde edeceğinizi düşünüyorsanız (ve bu konuda ciddiyseniz), araştırma yapmak kaçınılmaz olacak. Onsuz, geceleri farlar kapalı olarak araba sürmeye benzer – tabii ki BAŞARABİLİRSİNİZ, ancak riske değmez.

Yöntem # 3 – Madencilik

Bitcoin’den kar elde etmenin en popüler yollarından biri Bitcoin madenciliği. İki tür madencilik olabilir – kendi madenciliğiniz, kişisel madencilik veya bulut madenciliği.

Eğer benimkini istiyorsan bireysel olarak (yani, madencilik teçhizatınızla), Bitcoin ile nasıl para kazanmanın en iyi yolu olmayabilir. Bitcoin olarak kabul edilir benim için en zor kripto para birimlerinden biri konusu olduğu için ana akım başarı ve pek çok insan aldatmacayı tanıtmak istiyor, ancak bununla ilgili sınırlı miktarda.

Bir tek teçhizat, olabildiğince iyi, özellikle elektrik ve bakım fiyatlarını göz önünde bulundurduğunuzda, önemli karlar elde etmek için mücadele edebilir.

Bulut madenciliği, ancak, son birkaç yılda çok popüler hale geldi. Bu bir harika alternatif madencilik söz konusu olduğunda herhangi bir donanım veya yazılım satın almanıza gerek yok, bir araya getirin ve hatta herhangi bir şey YAPIN – yapmanız gereken tek şey bir sözleşme için bir kerelik ücret ödemek ve hepsi bu kadar!

Bitcoin ile nasıl para kazanılır: BTC bulut madenciliği.

Genellikle, her ayın sonunda kazancınızı alırsınız. Miktar olacak planına göre seçim ve elektrik faturası bulut madenciliği hizmetinin dayandığı tesiste.

Genel olarak, kripto para birimi madenciliği, popüler yöntem Bitcoin ile nasıl para kazanılacağını arayan insanlar için. Başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için alanda biraz bilgi ve uzmanlık gerektirir (özellikle teçhizatınızı inşa etmek istiyorsanız), ancak sonuçlar kesinlikle çabaya değer..

Yöntem # 4 – Yatırım

Ve hayır, bitcoin alıp satma türü yatırım değil.

Söz konusu olduğunda sahip olduğunuz epeyce seçenek var Bitcoin’e yatırım yapmak. Başlangıçlara, şirketlere, hisse senetlerine ve hatta blok zinciri geliştirmenin kendisine yatırım yaparak Bitcoin ile para kazanabilirsiniz..

Blockchain tabanlı girişimler kripto para birimi ile ilgili bir alana yatırım yapmak söz konusu olduğunda çok popüler bir seçimdir. Şimdiden, bazı önemli girişimler ana akım başarıya ulaştı (ör. Brave’in Temel Dikkat Simgesi).

Biraz araştırma yapmanız ve bir sonraki en iyi şeyi bulmanız gerekir, ancak haklı olursanız ve henüz bebekliklerinin ilk günlerindeyken girişime yatırım yaparsanız, Turnayı gözünden vurmak, şansı yaver gitmek ve kârınızı artırın çatıya.

Bitcoin veya blockchain geliştirme (veya araştırma) ile uğraşan şirketler de yatırımlar için iyi bir seçenektir. Onların bilgilerine (Teknik Rapor, hedefleri ve iş ahlakı, sonuçlar, istatistikler vb.) Bakmanız gerekir ve genel görünümleri çekici görünüyorsa, projelerine veya şirketin kendisine yatırım yapmayı düşünebilirsiniz..

Olmalısın yatırımlara dikkat, yine de – özellikle kripto para birimleri söz konusu olduğunda. Kripto para piyasasının çok öngörülemeyen yer.

Her zaman ödevinizi yapın ve yatırım yapmayı planladığınız nesneleri veya “Bitcoin ile nasıl para kazanılır?” Sorusunu araştırın. “Borçtan nasıl çıkılır (Bitcoin yok)?”.

Sonuç

Bir sürü var ile para kazanmanın çeşitli yöntemleri Bitcoin, hem doğrudan hem de dolaylı olarak. Doğrudan yöntemler kripto para birimini satın almak veya ticaretini yapmak olurken, dolaylı bir yönteme örnek olarak kripto madenciliği. Başlangıçta kafanız karışırsa bu çok doğaldır – kripto para birimleri çözülmesi zor bir cevizdir!

Başlangıçta da belirttiğim gibi, bu yöntemlerden herhangi birinin tercihleri ​​ciddiyetle onları kullanan kişiye bağlıdır. Bir kişi yukarıdan gönderilen bir hediyeyi bulut madenciliği bulursa, diğeri bunun büyük bir aldatmaca olduğunu düşünebilir ve her şeyi kendi başına yapmak isteyebilir..

Bir parça tavsiye: ARAŞTIRMA. Bol bol araştırma yapın. Çaba gösterirseniz, kısa sürede doğru yöntemi seçersiniz. Forumlar başlamak için harika bir yerdir. Facebook gruplarına katılın, sohbetlerine katılın. Soru sormaktan korkmayın.

Ek olarak, bunların yalnızca birkaç elle seçilmiş yöntem olduğunu da belirtmek gerekir. Bitcoin ile nasıl para kazanılır. Bu yöntemlerden hiçbiri size uymuyorsa veya size çekici gelmiyorsa, her zaman günlük alım satım, kripto ödünç verme gibi alternatifleri deneyebilir ve arayabilirsiniz. Seçenekler gerçekten sınırsızdır. Yeni şeyler denemekten ve denemekten korkmayın!

Kriptolara rağmen epey zamandır buralardayım şimdi, kripto para dünyası birçok insan için hala bir muamma. Her gün yeni analizler, istatistiksel bilgiler ve hatta topluluğa ve pazara giren yeni paralar var. Bu kolay bir başarı değil, ancak kripto para birimleriyle (veya daha spesifik olarak Bitcoin) para kazanmak için bu yöntemlerden birini takip etmeye karar verirseniz, size bol şans diliyorum!

Unutmayın, uzun vadeli bir yatırım yapmaya karar verirseniz, yalnızca seçim yapmanın çok önemli olduğunu unutmayın. güvenilir kripto borsaları (gibi Coinbase veya Basit) ama aynı zamanda kripto para birimlerinizi de güvenli cüzdanlar, gibi Ledger Nano S ve Trezor Model T. İkisi de donanım cüzdanıdır ve özel anahtarlarınızı çevrimdışı tutar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me