Popülaritesi Bitcoin daha fazla insan bunu öğrendikçe artıyor. Bununla birlikte, Bitcoin ile ilgili bazı fikirleri anlamak hala zor – Bitcoin madenciliği kesinlikle onlardan biri.

Bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin madenciliği nasıl çalışır? Bir Bitcoin kazmak ne kadar sürer …? Bitcoin ve madencilik hakkında ilk okuduğumuzda kendimize sorduğumuz o kadar çok soru var ki. Kafa karıştırıcı, doğru?

Yine de sorun değil. Yardım etmek için buradayım! Bu kılavuzda ihtiyacınız olan tüm cevapları bulacaksınız. Bitcoin madenciliğini basitleştireceğim ve bunu size anlaşılması kolay bir şekilde açıklayacağım. Madenciliğin nasıl çalıştığı, ne olduğu ve Bitcoin madenciliğine nasıl başlayacağınız hakkında konuşacağım. Bu kılavuzun sonunda, kavramı çok daha iyi anlayacaksınız..

Sadece bu da değil, bu kripto para birimini madenciliğin ilginizi çekebilecek bir şey olduğunu fark ederseniz, o zaman isteyebilirsiniz. sat ya da takas et, çok. Bunun için bazılarına güvenmelisiniz kripto değişim platformları – Coinbase ve Binance daha iyi seçeneklerden ikisi.

Öyleyse başlayalım!

Bitcoin Madenciliği nedir?


Bitcoin madenciliği Bitcoin işlemlerinin doğrulanması, depolanması ve güvenliğinin sağlanması sürecidir. Tabii ki bundan çok daha fazlası var. Bitcoin madenciliğinin ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi vermeden önce, Bitcoin’in kendisiyle ilgili şu iki önemli şeyi aklınızda bulundurun:

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

 1. Kredi kartı ile ödeme yaptığınızda, kredi kartı şirketi işlemi doğrular ve kaydeder. Şimdi, bitcoin kullanarak bir ödeme yaptığınızda, merkezi / üçüncü taraf yok işlemi doğrulamak için kredi kartı şirketi gibi. Bunun yerine Bitcoin madencileri tarafından doğrulandı.
 2. Bankalar tarafından basılan geleneksel paranın (USD, JPY, EUR vb.) Aksine, Bitcoin hiç kimse tarafından basılamaz. Geleneksel para birimleri ile banka istediği kadar para basabilir çünkü üzerinde maksimum limit yoktur. Bitcoin’in maksimum limiti vardır. 21 milyon. Bu, şimdiye kadar yaratılmış yalnızca 21 milyon Bitcoin olabileceği anlamına gelir!

Bitcoin’in anlamı bu – işe yarıyor aracı olmadan (bankalar veya kredi kartı şirketleri gibi).

Gördüğünüz gibi Bitcoin, bankalar ve kredi kartı şirketleri gibi geleneksel ödeme sistemlerinden çok farklı. Kripto para birimi basılmadığı için yeni Bitcoin nasıl oluşturulur??

Bitcoin Madenciliği Nedir Hakkında Tam Kılavuz

Cevabın ne olduğunu tahmin edebilir misin?

Bitcoin madenciliği olabileceğini düşünüyorsanız, haklısınız! Yani, evet, Bitcoin madenciliğinin amacı bu – işlemleri doğrulamak ve yeni Bitcoin oluşturmak için. Ama yaptığı şey buysa, nasıl işliyor? Bitcoin madenciliğine daha fazla girelim ve hala aklımızda olan soruyu cevaplayalım: Bitcoin madenciliği?

Bitcoin Madenciliği Açıklaması

Artık bildiğiniz gibi Bitcoin madenciliği, Bitcoin işlemlerini doğrulama ve yeni Bitcoin oluşturma sürecidir. Bitcoin madenciliği yapan insanlar Bitcoin madencileri olarak biliniyor. Peki, diyorum "insanlar", ama gerçekten öyleler tarafından işletilen bilgisayarlar insanlar.

Bu bilgisayarlar (biz buna "düğümler") Bitcoin madenciliği çok fazla bilgisayar gücü kullandığından çok güçlü olmalıdır. Onları Bitcoin’e bağlayan bir yazılım çalıştırıyorlar blok zinciri ve matematiksel problemleri çözer.

Bu matematiksel problemler çözüldüğünde, yeni işlem verileri doğrulanır ve Bitcoin blok zincirinde saklanır. Yani Bitcoin madencileri bankalar ve kredi kartı şirketleri yerine işlemleri doğruluyor. Bu, güvenilecek veya güvenilecek üçüncü bir taraf olmadığı anlamına gelir. Zeki, doğru?

Bitcoin madenciliği için temel gereksinimler şunlardır:

Bitcoin Madenciliği İhtisas Bilgisayarları Nedir? Bitcoin Madenciliği nedir Bitcoin Madencilik Elektrik Nedir
Özel bilgisayarlar Güçlü bir internet bağlantısı Elektrik (çok fazla!)

Düşünüyor olabilirsiniz, bu “madenciler” bu kadar çabayı neden sarf ediyor? Elbette çok pahalı mı? Bu güzel bir soru. Basitçe söylemek, Bitcoin ile ödüllendirildikleri için yapıyorlar.

Doğru, Bitcoin madencilerine yeni Bitcoin ile ödeme yapılır. Yeni Bitcoin’in yaratılmasının tek yolu budur!

Şu anda bitti 18 milyon Mayınlı bitcoinler ve madencilik ödülü bir tam blok (Blokları birazdan açıklayacağım) 12.50 Bitcoin olarak belirlendi. Unutmayın, toplamda yalnızca 21 milyon Bitcoin çıkarılabilir; 21 milyon Bitcoin’in tamamı çıkarıldığında, yeni Bitcoin oluşturulamaz! Artık toplamda Bitcoin madenciliğinin ne olduğunu biliyorsunuz.

Şimdi o zaman – Bitcoin bloğu nedir?

Bitcoin Madenciliği Nedir: Bitcoin Madenciliği Nasıl Çalışır??

Bitcoin madenciliğinde yer alan bloklar ve teknoloji hakkında konuşalım. Bunu biliyorsun Bitcoin, blok zincirini kullanır, sağ? İşte “engelleme” terimini buradan alıyoruz.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Blok ve Blok Zinciri Teknolojisi Nedir?

Birçok Bitcoin işlemi aynı anda gerçekleşir. Aynı anda gerçekleşen işlemler gruplara ayrılır; bu gruplara “bloklar” denir. Bitcoin madencilerinin doğrulaması gereken bu gruplar / bloklardır – işlemleri tek tek doğrulamak yerine gruplar halinde doğrularlar..

Bitcoin madenciliği nedir: kripto para birimi donanımı.

Bir blok doğrulandığında, zaten doğrulanmış bir blok zincirine eklenir. Bitcoin’in arkasındaki teknolojiye blok zinciri denmesinin nedeni budur.!

Not: blok zinciri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. bu rehber.

Bitcoin madenciliği sürecini adım adım açıkladığım için bunu anlamak daha kolay hale gelecektir..

Bitcoin Madenciliği Nasıl Çalışır??

 • Aşama 1: Bir yatak satın almak ve Bitcoin kullanarak ödeme yapmak istediğinizi hayal edin. Yatağın maliyeti ise 300, etrafında olacak 0,046510 Bitcoin (bunu yazarken). Yatağı satın alırken dünyanın her yerinden insanlar da Bitcoin ile bir şeyler satın alıyor..
 • Adım 2: Bitcoin madenciliği düğümlerine (bilgisayarlar) gerçekleşen bu işlemler hakkında bilgi verilir.
 • Aşama 3: Şimdi, Bitcoin madencisinin işleminizi doğrulaması gerekiyor. Bitcoin madencisi işleminizi doğrulayana kadar yatağınızı eve götüremezsiniz.

Fakat bekle. Bir işlemi doğrulamak ne demektir ve nasıl yapılır??

 • Bitcoin madencileri matematiksel problemleri çözen Bitcoin madenciliği yazılımı kullanıyorlar – gerçekten karmaşık bir bulmacayı / yapbozu tamamlayan bir bilgisayar hayal edin! Her işlem bloğu ile çözmeleri gereken problem / bulmaca farklıdır..
 • Pek çok Bitcoin madencisi sorunu aynı anda çözmeye çalışır, ancak sorunu ilk çözen madenci, yeni Bitcoin ile ödüllendirilen kişidir. Tıpkı bir yarış gibi!
 • Bitcoin madencileri, şimdiye kadar gerçekleşen tüm Bitcoin işlemlerinin verilerini saklar. Buna “eski işlemlerin veritabanı” diyelim.
 • Peki Bitcoin madenciliği işlemi nedir? Bitcoin gönderdiğinizde, Bitcoin madencileri doğrulamadan önce “eski işlemlerin veritabanını” kontrol eder. Bu, geçmiş işlemlerin hiçbirinde aynı Bitcoin’i harcamadığınızdan emin olmanızı sağlar..
 • Ayrıca kontrol ediyorlar Yeterince Bitcoin’e sahipsen. Yatak örneğinde, işlem 0,046510 Bitcoin. Yani, Bitcoin madencileri, sahip olup olmadığınızı kontrol edecek. 0,046510 Onlar doğrulamadan önce Bitcoin. Eğer yoksa 0,046510 Bitcoin, işleminiz doğrulanmayacak ve yatağı satın alamazsınız.

Tamam, yatağını almaya geri dön …

 • 4. adım: Bulmacayı çözen ilk madenci (buna “John” diyelim), diğer düğümlere bulmacayı çözdüğünü söylemelidir. Diğer madenciler, John’un bulmacaya sunduğu çözümün doğru olup olmadığını kontrol eder..
 • Adım 5: Diğer madencilerin% 51’i John’un doğru çözüme sahip olduğunu kabul ettiğinde, 0,046510 Bitcoin doğrulandı ve gönderildi. Not: Bir işlemin doğrulanması için minimum süre 10 dakikadır. Ancak artan bitcoin işlem sayısı ile bazen 35-40 dakika veya daha fazla olabilir..

 • 6. Adım: Bitcoin madencisi, işleminizin içinde olduğu bloğu / grubu doğrulamayı bitirir. İşlem şimdi tamamlandı! Yaşasın – yatağını eve götürebilirsin!

Bitcoin madenciliği ile ilgili en iyi şeylerden biri, madenci olmayı seçen kişinin problemleri nasıl çözeceğini bilmesine veya matematikte iyi olmaya ihtiyaç duymamasıdır. Sadece ihtiyaçları var Bitcoin madencilik donanımı (güçlü bir bilgisayar) ve Bitcoin madenciliği yazılımı.

Gördüğünüz gibi Bitcoin madenciliğini anlamak o kadar da zor değil. Bununla birlikte, aklınızdaki bir sonraki büyük soru muhtemelen “Bitcoin’i nasıl kazarsınız?”.

Bitcoin Madenciliği Nedir: Bitcoin Madenciliğine Nasıl Başlanır?

Aşağıdaki adımları takip edin ve kendiniz bir Bitcoin madencisi olabilirsiniz. İstemiyorsanız, bu da sorun değil – Bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığını öğrenmek yine de madencilik sürecinin kendisini daha iyi anlamanıza yardımcı olur..

Bitcoin Madencilik Donanımını Edinin

Bitcoin madenciliğine başlamanın ilk adımı, madencilik donanımını satın al. Madenciliğin başarısı için doğru donanımı seçmek önemlidir. Peki Bitcoin madenciliği nedir en iyi donanım?

Bitcoin madenciliği başladığında, 2009’da, kullanarak madencilik yapabilirsiniz. temel bilgisayarlar – perakende mağazalardan satın aldıklarımız gibi! Bu bilgisayarın İşlemci (Merkezi işlem birimi) matematik problemini hızlı bir şekilde çözmek için yeterli güce sahipti.

Bitcoin daha popüler hale geldikçe, madenciler de daha güçlü bilgisayarlar kullanmaya başladı. Daha hızlı kullandılar grafik işleme birimleri (GPU) sorunları daha hızlı çözebilecek, yani yarışı kazanacakları ve yeni Bitcoin ile ödüllendirilecekleri anlamına geliyor.!

Tahmin et Bitcoin daha da popüler hale geldiğinde ne oldu? Madenciler var daha hızlı. CPU’ları ve GPU’ları kullanmak yerine, adı verilen özel Bitcoin madenciliği donanımını kullanmaya başladılar. ASIC’ler (Uygulamaya Özel Entegre Devreler). Öyleyse, yarışı kazanmak ve şimdi Bitcoin madenciliği yapmak istiyorsanız, bir ASIC’e ihtiyacınız olacak.

Bitcoin madenciliği nedir: ASICs Miner ile Bitcoin madenciliği.Kaynak: buybitcoinworldwide

Madencilik için oluşturulan ASIC’ler çok güçlü ve hızlı. Madencilik dışında başka bir şey yapmıyorlar.

Bir ASIC satın almak istiyorsanız, aşağıdakileri kullanarak farklı ASIC’leri karşılaştırmalısınız:

 • Fiyat;
 • karma oran (bu sayı size ASIC’in gücünü söyler – hash oranı ne kadar yüksekse, ASIC o kadar hızlıdır);
 • Elektrik ihtiyacı (bu sayı ne kadar düşükse, o kadar az elektrik kullanır).

Aşağıdaki farklı karşılaştırmayı kontrol edebilirsiniz ASIC’ler yeni başlayanlar arasında popüler olan.

ASIC modeli Hash oranı (TH / s) Elektrik (W) Fiyat (USD)
Antminer S9 14.0 1372 2.694
Avalonminer 821 11.0 1200 3.190
Antminer R4 8.4 845 1.000

Ayrıca, şu adresteki ASIC’leri de kontrol edebilirsiniz: Amazon ve eBay.

Bitcoin Madencilik Havuzuna Katılın

Var iki yol Bitcoin madenciliğine başlayabilirsiniz. Birincisi, kendi başınıza başlamaktır, buna solo madencilik denir. Başka bir yol da bir grup diğer Bitcoin madencisine katılın – bunlara denir maden havuzları.

Peki Bitcoin madencilik havuzu nedir? Bitcoin madencilik havuzlarını şu şekilde düşünün: büyük Bitcoin çiftlikleri. Pek çok madenci, Bitcoin madencilik donanımlarının gücünü birleştiriyor. Ayrıca aldıkları Bitcoin ödülünü de paylaşıyorlar.

Şunu hayal edin: Bitcoin madenciliği havuzundasınız. Bilgisayar gücünüz, madencilik havuzundaki toplam gücün% 2’si kadardır. Madencilik havuzunuz bir bloğu doğrulama yarışını kazanırsa, madencilik havuzunun ödüllendirildiği yeni Bitcoin’in% 2’sini alacaksınız..

Eğer acemiyseniz, Bitcoin çiftçiliği (bir maden havuzuna katılmak) tavsiye edilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı havuz var. Dikkatli olun ve sadece iyi bir itibara sahip tanınmış maden havuzlarını seçin! Elbette bir ücret alıyorlar, ancak bu normalde oldukça küçüktür (% 1-3).

Yeni madenciler için önerdiğim popüler madencilik havuzlarından bazıları şunlardır:

 • Slushpool:% 2 ücret.
 • Pool.BTC.com:% 2-3 ücret.
 • Kanopool:% 0,9’luk ücretler (üçünün en ucuzu!).

Bitcoin Madencilik Yazılımını İndirin

Alabilirdin en iyi madencilik donanımı dünyada, ancak Bitcoin madenciliği olmadan yazılım, donanım işe yaramaz.

Bitcoin ağına ve “eski işlemlerin veri tabanına” erişmek için madencilik yazılımına ihtiyaç vardır. Madencilik havuzuna katılmak istiyorsanız da buna ihtiyacınız var.

Farklı türler vardır Bitcoin madenciliği yazılımı mevcut. Mac OS, Windows ve Linux gibi farklı işletim sistemleri için farklı işletim sistemleri vardır. ASIC’lerle madenciliği destekleyen en popüler yazılımlardan bazıları şunlardır:

CG madencisi (Buradan indirin)

Bitcoin madenciliği nedir: CG Miner.

 • Windows, Linux ve Mac için mevcuttur;
 • GPU / ASIC ile kullanılabilir;
 • İndirmesi ücretsiz!

BitMinter (İndir İşte)

Bitcoin madenciliği nedir: BitMiner.

 • Windows, Linux ve Mac için mevcuttur;
 • GPU / ASIC ile kullanılabilir;
 • İndirmesi ücretsiz!

Daha fazla seçeneğe göz atmak isterseniz, hashflare.io, minergate.com ve nicehash.com adreslerine de göz atabilirsiniz..

Not: Ülkeniz için Bitcoin madenciliği düzenlemelerini kontrol etmenizi tavsiye ederim. Farklı ülkelerden düzenleyiciler, kripto para piyasasını kontrol etmeye ve denetlemeye çalışıyor. Bu, Bitcoin madenciliğinizi etkileyebilir.

Bitcoin Cüzdanı açın

Bitcoin madenciliği donanımınızı kurduktan, yazılımınızı indirdikten ve bir madencilik havuzuna katıldıktan sonra, Bitcoin madenciliğine başlayabilirsiniz! Ama bekleyin, Bitcoin ile ödüllendirileceksiniz, değil mi? Peki, bu Bitcoinleri nerede saklayacağınızı düşündünüz mü??

Geleneksel paranın aksine, Bitcoin banka hesabınızda saklanamaz. Bunun yerine, bir Bitcoin cüzdanında saklarsınız! Öyleyse ne bir Bitcoin cüzdanı?

Cüzdan seçerken çok dikkatli olmalısınız yoksa Bitcoin’inizi kaybedebilirsiniz. Birçok kişi Bitcoin cüzdanları hacklendiği için çok para kaybetti.

Var üç tür Bitcoin cüzdanıweb cüzdanları, yazılım cüzdanları ve donanım cüzdanları.

Web cüzdanları ve yazılım cüzdanları her zaman internete bağlıdır. Bir web cüzdanını kullanmak / erişmek için bir web sitesine gidersiniz. Bir yazılım cüzdanını kullanmak / erişmek için bir uygulamaya gidersiniz.

ben yapma En az güvenli seçenek olduğundan bir web cüzdanı kullanmanızı öneririz. Bir yazılım cüzdanı indirmek istiyorsanız, tavsiye ederim Çıkış.

Donanım cüzdanları İnternete bağlı olmadıkları için daha güvenlidir. Onlar gerçek fiziksel cihazlar Bitcoin’inizi üzerinde saklayabileceğiniz; donanım cüzdanınızı USB üzerinden bilgisayarınıza bağlarsınız.

Bitcoin madenciliği nedir: Trezor, Ledger Nano S ve Keepkey.

En popüler üç donanım cüzdanları tavsiye ettiğim şeyler:

TREZOR

 • Fiyat – 110 $
 • Virüs alamayan bir USB bağlantısı dahil harika güvenlik özellikleri (+)
 • Dropbox hesabına bağlanabilir (+)
 • Bitcoin (-) dışında birçok kripto para birimi saklayamaz

Ledger Nano S

 • Fiyat $ 116
 • Kullanımı kolay (+)
 • 10’dan fazla farklı kripto para birimini ve ERC-20 jetonunu da depolayabilir (+)

Anahtar

 • Fiyat 49 $
 • Kullanıcı dostu (+)
 • Harika tasarım (+)
 • Çok yeni, hala kendini kanıtlaması gerekiyor (-)

Not: ERC-20 jetonları Ethereum-Ethereum üzerinde çalışan dApps (dağıtılmış uygulamalar) için tabanlı belirteçler. DApp’ler ve Ethereum hakkında daha fazla bilgiyi şurada okuyabilirsiniz: Ethereum VS Bitcoin kılavuzu.

Bitcoin Madenciliği Nedir: Madencilik Bitcoin Sizin İçin Buna Değer mi?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Senin için doğru olabilir ama başkası için doğru olmayabilir.

Bitcoin Madencilik Ödülü nedir?

Madencilerin blok başına ödüllendirdiği mevcut Bitcoin sayısı: 12.5. Doğru, her bloğun problemini çözmek (işlemi doğrulamak) için ilk madenciye 12,5 Bitcoin verilir..

Yine de bu sayı 4 yılda bir yarıya iniyor. Yani, 2021’de bir noktada, ödül blok başına 6,25 Bitcoin’e düşecek..

Şu anda blok başına 12,5 Bitcoin mi ?! Öyleyse, bir Bitcoin çıkarmak ne kadar sürer? Bir bloğun benimki 10 dakika sürüyor. Bunun anlamı 48 saniyede bir Bitcoin çıkarılıyor.

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Zor??

Ağa giderek daha fazla Bitcoin madencisi katıldıkça, madenciliğin zorluk seviyesi de artıyor. Bu, daha güçlü donanıma sahip madencilerin / madencilik havuzlarının kazanacağı anlamına gelir. Ayrıca, daha pahalı donanım satın almanız gerekeceği anlamına gelir.

Bitcoin Madenciliğinin Maliyeti Ne Kadardır?

Bitcoin madenciliğinin maliyeti nedir? Bitcoin madenciliği ile ilgili ana maliyetlerden ikisi:

 • Donanım / bilgisayar maliyetleri: Yeni başlayanlar için bile Bitcoin madenciliği donanımının maliyeti 600-1000 ABD Doları ve mevcut en iyi donanımı satın almak istiyorsanız çok daha pahalıdır.
 • Elektrik maliyetleri: Bitcoin madenciliği çok fazla elektrik kullanır! Bulunduğunuz yerdeki elektrik maliyeti, Bitcoin madenciliğinin maliyetinde büyük bir fark yaratabilir. Bölgenizdeki elektrik çok pahalıysa, para kazanmak yerine Bitcoin madenciliği yaparak para kaybedebilirsiniz..

Bir madencilik havuzuna katılırsanız, madencilik havuzu ücretlerini de düşünmeyi unutmayın – % 1-3.

Bitcoin Madenciliği Yaparak Ne Kadar Kar Elde Edebilirsiniz?

Ne kadar kar elde edebileceğinizi öğrenmenin en kolay yolu, çevrimiçi bir hesap makinesi kullanmaktır! İnternette birçok farklı Bitcoin madenciliği hesaplayıcısı var. Ben tavsiye ediyorum CryptoCompare’ın Madencilik Hesaplayıcısı.

Şunları girmeniz gerekecek:

 • Hashing gücü – donanımınızın gücü (hangi donanımı satın alacağınızı seçtikten sonra öğrenebilirsiniz);
 • Güç tüketimi – donanımınızın ne kadar elektrik kullandığı (yine, satın alacağınız donanımı seçtikten sonra bunu öğrenebilirsiniz);
 • KWh başına maliyet ($) – elektrik maliyetiniz ne kadar (USD kullanmıyorsanız, kullanabilirsiniz Google’ın Para Birimi Dönüştürücüsü);
 • Havuz ücreti – katıldığınız madencilik havuzunun ücreti.

Bitcoin madencilik donanımınızın maliyetini düşündüğünüzden emin olun. Gerçek karınızı bulmak için donanımınızın maliyetini hesaplamalarınıza dahil etmelisiniz..

Bir Önemli Şey Daha

Bitcoin’in fiyatını unutma!

Hepimizin bildiği gibi, Bitcoin’in fiyatı her gün çok değişiyor. Bu, tamamen sizin kontrolünüz dışında olan ancak her şeyi değiştirebilecek bir şey.

Örneğin sen hesaplamak Bitcoin fiyatı olduğunda kazancınız 12.000 $. Fiyat düşerse 6.000 $, o zaman kârınız bir zarara dönüşebilir. Bunun mümkün olduğunu her zaman hatırlamalısın. Bir noktada, Bitcoin’in düştüğünü gördük. 19.000 $ Aralık 2017’de 7000 doların altında Şubat 2018’in başlarında.

Bitcoin madenciliği nedir: Bitcoin fiyat düşüşü.Kaynak: steemit

Bitcoin Madenciliği Nedir: Son Sözler

Öyleyse, artık kendinizden emin bir şekilde bilmelisiniz – Bitcoin madenciliği nedir.

Umarım ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve kendi Bitcoin madenciliğinize nasıl başlayabileceğinizi iyi anlarsınız. Bitcoin madenciliği yaparak çok para kazanabileceğiniz açıktır, ancak bu pek çok şeye bağlıdır – çoğu kontrolünüz dışında (elektrik maliyetleri, Bitcoin fiyatı vb.).

Bitcoin madenciliğine başlamak, çok fazla planlama ve para gerektirir – bu, bir borsada ticaret yapmakla aynı şeydir. Size büyük bir kâr sağlayabilir, ancak aynı zamanda büyük kayıplara da neden olabilir. Kayıplardan bahsetmişken, varlıklarınızı güvende tutmak istiyorsanız, daima güvenilir donanım cüzdanları. En iyi seçeneklerden bazıları Ledger Nano X ve Trezor Model T’dir.

Elektrik maliyetleriniz düşükse, muhtemelen çok pozitif Bitcoin madenciliği hakkında. Eğer yükseklerse, durum muhtemelen tam tersidir; peki ya öyle ya da ülkeleri taşımayı düşünüyorsunuz!

Bunun yerine Bitcoin almaya karar verirseniz ve ticarete başlarsanız, Coinbase ve Binance gibi kripto para birimi değişim platformlarına göz atabilirsiniz, bunlar en güvenilirlerinden.

Öyleyse söyle bize – ne yapmayı planlıyorsun?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me