Herkes Bitcoin’den bahsediyor. Bunun hakkında çok az şey biliyorsunuz, ancak bu kripto para biriminin para hakkında düşünme şeklimizi değiştirdiğini anlamak için yeterli ve şimdi Bitcoin’i nasıl edineceğinizi bilmek istiyorsunuz..

Haklı mıyım Ben de öyle düşünmüştüm…

Her bir Bitcoin değerinden daha değerli 7000 ABD Doları ve bazı insanlar bunların daha değerli olabileceğini düşünüyor 60.000 2021’in sonunda ABD Doları. Bu çok para, şimdi Bitcoin’i nasıl edineceğimizi öğrenelim!

Bitcoin edinmenin birkaç farklı yolu var. Bitcoin’i çevrimiçi bir Bitcoin borsasından satın alabilir ve kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Ya da bir satıcıyla şahsen tanışabilir ve nakit ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Madencilik adı verilen bir işlemle kendi Bitcoin’inizi bile oluşturabilirsiniz.!

Bu kılavuzda size Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve nerede bulacağınızı öğreteceğim. Yeni Bitcoin’inize güvenli bir şekilde erişmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri depolamanın doğru yolunu da öğreteceğim.

Yeni başlayanların bilmesi gereken ilk şeyler: Bitcoin nedir ve Bitcoin nasıl çalışır? Öyleyse başlayalım …

Bitcoin Kökenleri

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitcoin Dijital Para Birimi Nasıl Elde Edilir Dijital para birimi: Yalnızca dijital olarak var olan paradır. Bitcoin Peer to Peer Nasıl Gidilir? Eşler arası: Bir kişiden diğerine gönderilir. Banka veya PayPal yoktur – bunlara aracı veya üçüncü şahıslar denir. Bitcoin’de aracı veya üçüncü taraf yoktur. Bitcoin Nasıl Halka Açılır?

Halka açık: Tüm Bitcoin işlemleri, blok zinciri adı verilen halka açık bir deftere kaydedilir. İnternet erişimi olan tüm kullanıcılar Bitcoin blok zincirini ve şimdiye kadar yapılmış tüm Bitcoin işlemlerini görebilir..

Bitcoin Şifrelenmesi Nasıl Yapılır

Şifreli: İşlem bilgileri kriptografi kullanılarak şifrelenir. Bu, kullanıcıların hesap bilgilerini gizlemek için özel kodların kullanıldığı anlamına gelir. Kripto, gizli demektir, yani Bitcoin gizli paradır!

Merkezi Olmayan Bitcoin Nasıl Alınır Merkezi olmayan: Bitcoin’in merkezi yoktur. Kullanıcıları ve bilgisayar algoritmaları tarafından kontrol edilir. Nasıl çalışacağına kimse, grup veya hükümet karar vermez. Bitcoin Nasıl Dağıtılır Dağıtılmış: Bu, Bitcoin blok zincirinin dünya çapında binlerce bilgisayarda (veya düğümde) depolandığı anlamına gelir. Bu, hacklemeyi çok zorlaştırır. Bitcoin Immutable Nasıl Elde Edilir Değişmez: Bu, Bitcoin blok zincirine bir işlem eklendiğinde, bunun değiştirilemeyeceği veya silinemeyeceği anlamına gelir. Hiç!

Öyleyse, şimdi biri size “Bitcoin nedir?” Diye sorarsa Onlara, tüm işlemlerini kaydetmek için blok zinciri adı verilen halka açık bir defter kullanan, merkezi olmayan bir eşler arası dijital para birimi olduğunu söyleyebilirsiniz. Bitcoin budur, ancak Bitcoin nasıl çalışır??

Bu sorunun cevabı Bitcoin’in çok önemli bir parçası. Aynı zamanda Bitcoin nasıl edinilir listemizde ilk sırada yer alıyor. Madencilik deniyor – öyleyse kazmaya başlayalım, olur mu??

Bitcoin Nasıl Çalışır?


Bunu biraz daha eğlenceli hale getirmek için bir örnek kullanalım…

Dionne, Warwick’e 10 ABD Doları (USD) borçludur. Dionne’nin hesabında hiç para yok ama yine de Warwick’in hesabına 10 USD göndermeye çalışıyor. Bankadaki personel, Dionne’nin hesabında 10 USD olup olmadığını kontrol eder. Dionne’nin gönderecek parası olmadığını anladıklarında işlemin gerçekleşmesini durdururlar..

Buna doğrulama denir. Bir bankanın sahip olduğu en önemli işlerden biridir. Bitcoin’in ayrıca blok zincirindeki işlemleri doğrulaması gerekiyor. Bu, blok zincirine eklenen tüm işlemlerin gerçek ve geçerli olmasını sağlar. Bitcoin, işlemleri doğrulayan madenciler adlı özel kullanıcılara sahiptir. Dionne ve Warwick örneğini kullanarak şu şekilde çalışır:

 1. Dionne, Warwick’e göndermek istediği 10 BTC’ye sahip
 2. Madenciler bu bilgileri şifreler ve diğer işlem bilgilerine ekler. Bir blok oluşturmak için yeterli bilgiye sahip olana kadar bunu yapmaya devam ederler..

 3. Yeni bloğa, onu blok zincirinin geri kalanına bağlayacak bir kod numarası verilmelidir. Tüm madenciler bu sayının ne olduğunu tahmin etmek için gerçekten çok çalışıyorlar. Bir piyango gibi!
 4. Kazanan numara bulunduğunda, diğer tüm madenciler yeni bloktaki bilgileri blok zincirinde zaten mevcut olan bilgilere göre kontrol eder. Bilgi geçerliyse, yeni blok blok zincirine eklenebilir.
 5. Warwick, Dionne’den 10 BTC alıyor.

Bitcoin, bir bankanın çalışanlarına ödediği gibi madencilere bu işi yapmaları için ödeme yapmaz. Bunun yerine, yeni bloğun kod numarasını tahmin eden madenci yeni Bitcoin kazanır. Doğrulanan ve blok zincirine eklenen her yeni işlem bloğunun kazanan madencisine 12,5 BTC ödül verilir..

Gördüğünüz gibi, Bitcoin madencisi olmak Bitcoin’i nasıl edinmenin harika bir yoludur.!

Madencilik Bitcoin

Madencilikle Bitcoin Nasıl Elde Edilir

Bitcoin madencilerinin, işlemleri doğrulamak ve blok zincirine yeni bloklar eklemekle ilgili işi yapmak için çok güçlü bilgisayarlara ihtiyacı var. Daha güçlü makinelerin, dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler gibi ev bilgisayarlarına göre kazanan kod numarasını tahmin etme şansı daha yüksektir..

Çoğu Bitcoin madencisi, tek bir işi yapmak için tasarlanmış ASIC’ler adı verilen özel ekipman kullanır, Bitcoin madenciliği. ASIC madencileri ucuz değil! Bazı fiyatlara bir göz atalım:

 • Bitmain Antminer V9: 15 Amerikan Doları
 • Halong Madencilik DragonMint: 2.226,92 Amerikan Doları
 • Bitmain Antminer S9: 5.999 Amerikan Doları

Çıkarılan her bloğun ödülü 12,5 BTC’dir. Bu yaklaşık yüz bin ABD Doları değerinde! Ancak ASIC madencileri pahalıdır, gürültülüdür ve çok ısınır! Ve bir Antminer S9 ile bile, kod numarasını kendi başınıza tahmin etme şansınız oldukça düşüktür. Bu nedenle çoğu madenci madencilik havuzlarına katılır. Peki, Bitcoin madencilik havuzları nelerdir?

Madencilik Havuzları

Madencilik havuzları, Bitcoin madenciliği yapmak için birleşik hesaplama güçlerini kullanan Bitcoin madencileri gruplarıdır. Madenciler daha sonra yeni bloklar çıkarıldığında ödülü paylaşırlar. Herhangi bir madencilik ekipmanı satın almanıza bile gerek yok. Madencilik gücünü bir havuzdan aşağıdaki gibi sitelerde kiralayabilirsiniz: HashFlare. Bu, sıkı çalışmadan ödülden pay alacağınız anlamına gelir!

Bitcoin’i nasıl edineceğinizi hangi yolu seçerseniz seçin, Bitcoin’inize erişmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri depolamak için bir yere ihtiyacınız olacak. Bu depoya Bitcoin cüzdanı denir. Cüzdanlar oldukça önemlidir, bu yüzden size biraz daha anlatayım…

Bitcoin cüzdanları

Bir Bitcoin cüzdanı iki tür bilgi içerir. Bunlar özel anahtar ve genel anahtardır. Bir Bitcoin cüzdanını e-posta adresiniz gibi düşünün.

Birisi size e-posta göndermek istediğinde, sizin e-posta adresinizi kullanır, değil mi? Birisi size Bitcoin göndermek istediğinde sizin genel anahtarınızı kullanacaktır. Genel anahtarlarınızı herhangi biriyle paylaşabilirsiniz.

E-postalarınızı okumak veya yeni bir e-posta göndermek istiyorsanız, hesabınızı açmak için şifrenizi kullanırsınız. Özel anahtarlarınız, Bitcoin’iniz için bir şifre gibidir. Bu, özel anahtarlarınızı yalnızca sizin görmeniz gerektiği anlamına gelir! Farklı türde Bitcoin cüzdanları vardır. Bitcoin cüzdanları şunlar olabilir:

Bitcoin Mobil Cüzdan Nasıl Elde Edilir Cep Telefonu

Bitcoin’inize erişmek için bir cep telefonu kullanabilirsiniz. Copay ve Airbitz her ikisi de iOS ve Android telefonlar için mobil Bitcoin cüzdanları sunar. Mobil Bitcoin cüzdanı kullanmak, telefonunuzu kaybetmemek için size çok iyi bir neden verecektir.!

Bitcoin Masaüstü Cüzdan Nasıl Elde Edilir Masaüstü Bilgisayar Bu, doğrudan dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nize yüklediğiniz bir yazılım cüzdanıdır. Elektrum Mac, Linux ve Windows sistemleri için mevcut olan popüler bir masaüstü cüzdanıdır. Düşünmeye değer diğer masaüstü cüzdanları Çıkış ve Cephanelik. Masaüstü cüzdanlar yalnızca yüklendikleri bilgisayar kadar güvenlidir.

Bitcoin Online Cüzdan Nasıl Elde Edilir İnternet üzerinden Bu tür bir cüzdan genellikle Bitcoin borsaları tarafından sunulur (ve birazdan bunlar hakkında konuşacağım!). Çevrimiçi cüzdanlar, Bitcoin satın alırken ve ticaret yaparken faydalı olabilir. Bitcoin’inizi asla çevrimiçi bir cüzdanda bırakmamalısınız.

Bitcoin Donanım Cüzdanı Nasıl Elde Edilir Donanım Anahtarlarınızı çıkarılabilir bir donanım cüzdanında saklayabilirsiniz. Bunlar Bitcoin için USB bellekler gibidir. Pahalı olabilirler ama aynı zamanda çok güvenlidirler. En iyi markalar şunları içerir: Ledger Nano S hangi için satın alabilirsin 80 USD veya Trezor 100 USD civarında olan cüzdan.

Bitcoin Kağıt Cüzdan Nasıl Elde Edilir Kağıt Bitcoin’inizi saklamanın en güvenli yollarından biri kağıt cüzdan kullanmaktır. Bunlar, genel anahtarınızın ve özel anahtarınızın çıktılarıdır. Ücretsiz bir kağıt cüzdan yapabilirsiniz İşte. Kağıt cüzdanlarla ilgili iyi olan şey, çok güvenli olmalarıdır. Kötü olan şey, kağıttan yapılmış olmaları! Onları ıslatmayın veya teyzenizin köpeğinin onlarla oynamasına izin vermeyin!

Her tür cüzdanın artıları ve eksileri vardır. Bu yüzden birden fazlasına sahip olmak önemlidir. İnternete bağlı cüzdanlara sıcak depolama adı verilir. Çevrimdışı olan cüzdanlara soğuk depolama denir. Genel ve özel anahtarlarınızı saklamanın en iyi yolu, sıcak ve soğuk cüzdanların bir karışımıdır. Ve hangi cüzdanı kullanırsan kullan, onları o köpekten uzak tut!

Şimdi Bitcoin’leri cüzdanlarınıza koymanın başka yollarına bakalım …

Bitcoin Nasıl Elde Edilir: Çevrimiçi Bitcoin Satın Alma

Bitcoin edinmenin en kolay yolu biraz satın almaktır. Bitcoin satın almanın en popüler yolu Bitcoin borsasıdır. Peki, Bitcoin borsaları nedir?

Kripto para ticaret platformları

Bitcoin borsaları, Bitcoin satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz çevrimiçi pazar yerleridir. Farklı Bitcoin borsaları farklı hizmetler sunar. Çoğu, kullanıcıların kişisel bilgilerle kaydolmasını gerektirecektir. Bitcoin borsaları ayrıca hizmetleri için ücret alır. İşte deneyebileceğiniz en popüler borsalardan birkaçı:

 • Coinbase çevrimiçi bir broker borsasıdır, yani sizin için belirli bir fiyata Bitcoin satın alır. Coinbase, Bitcoin’i ilk kez satın alan kullanıcılar için oldukça popüler bir platformdur. Bitcoin edinmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Ayrıca kendi çevrimiçi cüzdanını içeren harika güvenlik özelliklerine sahiptir. Kullanıcılar, itibari para birimleri ve Litecoin veya Ether gibi diğer kripto para birimleriyle Bitcoin satın alabilirler.. Not: Fiat para birimleri, ülkelerin resmi para birimleridir. Ulusal hükümetler tarafından desteklenirler. Fiat para birimlerine örnek olarak Japon Yeni (JPY), Kanada Doları (CAD) ve Polonya Zlotisi (PLN) verilebilir..
 • Bitfinex alıcıların ve satıcıların farklı fiyatlarla Bitcoin ticareti yapabilecekleri çevrimiçi bir ticaret platformudur. Kullanıcılar, itibari para birimleri ve diğer kripto para birimleri ile Bitcoin alıp satabilir. Bitfinex, kullanıcılara Ripple, EOS, Dash ve Monero gibi alım satım için sunulan çok sayıda farklı coin ile daha gelişmiş ticaret özellikleri sunar. Bu, yeni tüccarların kullanması için borsayı daha zor hale getirebilir.
 • Bittrex ticaret için çok çeşitli kripto para birimleri sunan başka bir çevrimiçi ticaret borsasıdır. Ancak, itibari para birimi ticareti sunmaz. Bu, halihazırda başka kripto para birimlerine sahip değilseniz Bitcoin’i nasıl edinmenin harika bir yolu olmadığı anlamına gelir. Yeni başlayanlar, daha fazla ticaret deneyimi olana kadar Bittrex gibi borsalardan kaçınmalıdır..

Bitcoin’leri çevrimiçi olarak nasıl edineceğinizi düşünüyorsanız, Coinbase sizin için en iyi yerdir. Kripto acemileri için Bitcoin’i hızlı, güvenli ve ucuza satın almak için mükemmel bir site.

Belki evden çıkıp nakit ile Bitcoin satın almak istersiniz? O zaman yerel bölgenizde Bitcoin’i nasıl edineceğinizi bilmeniz gerekir.!

Bitcoin satın almak … gerçek dünyada!

Bitcoin gerçek dünyada nasıl edinilir

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

LocalBitcoins

Yerel bölgenizde Bitcoin’i nasıl edineceğinizi bilmek istiyorsanız ziyaret edilecek en iyi yer LocalBitcoins.com. Bu web sitesi, yaşadığınız yerde Bitcoin satmak isteyen insanları bulmanıza yardımcı olacaktır..

LocalBitcoins, eşler arası bir borsadır ve Bitcoin’i birden fazla satmaya istekli tüccarlara sahiptir. 15.000 şehirler 248 Farklı ülkeler. LocalBitcoins, kripto topluluğuyla tanışmanın ve aynı anda Bitcoin satın almanın harika bir yoludur! Bitcoin eşler arası için ödediğiniz fiyat, kripto borsalarında ödeyeceğinizden daha yüksek olabilir.

Üst uç: Eşler arası Bitcoin satın alırken daima dikkatli olun. Bir satıcıyla şahsen tanışırsanız, bir arkadaşınızı alın ve bunu her zaman halka açık bir yerde yapın.!

Bitcoin ATM

Yürüyüşe çıkmak istiyor ancak kripto topluluğuna katılmak istemiyorsanız, sizin için başka bir seçenek daha var – Bitcoin ATM’leri. Yine de Bitcoin ATM’leri nedir?

Bitcoin ATM’leri normal para çekme makineleri gibidir, ancak Bitcoin’i nakit çekmek yerine bir cüzdana gönderirsiniz. Para ATM radarı size yakın bir yerde bir Bitcoin para çekme makinesi bulmanıza yardımcı olacaktır. Site, bitmiş Bitcoin ATM’lerini listeliyor 70 ülkeler öyleyse bir göz atın.

İhtiyacınız olan tek şey bir banka kartı, bir Bitcoin cüzdanı ve bir harita! Bununla birlikte, Bitcoin ATM’lerinin Bitcoin satın almanın oldukça pahalı bir yolu olduğunu unutmamalısınız..

Artık madencilik, çevrimiçi borsalar, nakit para ve hatta ATM’lerle nasıl Bitcoin edinileceğini biliyorsunuz. Şimdi size Bitcoin’i nasıl edineceğinize dair birkaç farklı yoldan bahsetmek istiyorum…

Bitcoin Kazanmak

Bitcoin edinmenin harika bir yolu da onu kazanmaktır. İnsanların yaptıkları iş için Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeleri daha kolay hale geliyor. Bu nedenle, bir işletmeniz varsa veya serbest meslek sahibiyseniz, müşterilerinizden size Bitcoin ile ödeme yapmalarını isteyin. Bitcoin ile ödeme almak isteyen işletmeler için pek çok yardım mevcuttur. Şiddetle tavsiye edilen bir hizmet şudur: BitPay.

Bitcoin BitPay Nasıl Elde Edilir

Bitcoin kazanmak için herkesin kullanabileceği bir başka yol da Bitcoin musluklarıdır. Peki, Bitcoins muslukları nedir? Bitcoin muslukları, kullanıcıları bir captcha veya görevi tamamladıkları için Bitcoin ile ödüllendiren web siteleri veya uygulamalardır. Reklamları izlemek kadar kolay olabilir ama aynı zamanda reklamları izlemek kadar sıkıcı da olabilir.!

Cointiply ve AirDrips kullanıcıların anketleri doldurarak ve oyun oynayarak Bitcoin kazanmalarına izin verin. Bazı eleştirmenler, Bitcoin musluklarının dolandırıcılık olduğunu düşünüyor, bu yüzden dikkatli olun. Saatlerce görev yapıyor olabilirsiniz ve hiçbir ücret alamazsınız.!

Son düşünceler

Artık Bitcoin’i nasıl edineceğinizi biliyorsunuz. Sonra yapmanız gereken tek şey, sizin için en iyi yolun hangisi olduğuna karar vermek. Kullanırken rahat hissettiğiniz bir hizmet seçin.

Bazı yeni kripto para birimleri harika teknik becerilere sahiptir. Bitcoin madenciliğini denemek isteyebilirler. Diğerleri dışarı çıkmak ve arkadaş edinmek konusunda harika olabilir. Onlar için, eşler arası borsalar Bitcoin almak için en iyi yer olabilir..

Çoğu kripto acemi için, çevrimiçi Bitcoin borsaları Bitcoin almak için en iyi yerler olacaktır. Coinbase ve Bitfinex gibi siteler ucuz, kullanımı kolay ve güvenlidir.

Artık Bitcoin maceranıza nasıl başlayacağınızı biliyorsunuz. Bitcoin’i nasıl alacaksınız? Hangi yolu seçerseniz seçin, güvende kalın ve nasıl olduğunuzu bana bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me