Bitcoin Ne Kadar Yükselecek: Gelecek Tahminleri

Merhaba, Bitcoin’in ne kadar yükseleceğine dair bu derinlemesine analize hoş geldiniz. Hiç merak ettiyseniz: Bitcoin çökecek mi? Bitcoin neden düşüyor? Veya Bitcoin neden yükseliyor? – Doğru yere geldiniz!

Bu kılavuzda aşağıdakilere bakacağım:

 • Günümüzde Bitcoin ve şu anda bulunduğumuz yere giden fiyat hareketi.
 • Soruya nasıl cevap verilir: “Bitcoin ne kadar yükseğe çıkacak?”
 • Bitcoin üzerinde çalışan geliştiriciler tarafından sunulan çeşitli ölçeklenebilirlik çözümleri.
 • Cevabın “Bitcoin çökecek mi?” Sorusuna evet olduğunu düşünen kişilerin görüşlerine bir göz atın..
 • Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini düşünenlerin görüşlerine bir bakış.
 • “Bitcoin ne kadar yükselecek?” Sorusuyla ilgili kendi görüşlerim

Kılavuzun sonunda, duyacağınız çeşitli fiyat tahminlerini nasıl değerlendireceğiniz konusunda çok daha iyi bir fikre sahip olacaksınız. Bitcoin’i temelde değerli kılan şeyin ne olduğunu da anlamalısınız.

Her zamanki gibi, geçilmesi gereken çok şey var. Öyleyse, şimdiden başlayalım ve Bitcoin’in ne kadar yükseleceğini öğrenelim!

Günümüzde Bitcoin

Bitcoin’in ne kadar yükseleceği sorusuna geçmeden önce mevcut durumu inceleyelim. Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı anonim bir geliştirici veya geliştirici ekibi tarafından geliştirilmiştir. Açık bir liderliğe sahip diğer kripto projelerinin aksine, Bitcoin gerçekten merkezi olmayan.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitcoin’in kendisi, bir bilgisayar ağı tarafından depolanan ve güncellenen bir veritabanından (blok zinciri) başka bir şey değildir. Bu bilgisayarlar madenciler olarak biliniyor. Tüm işlemlerin ağ kurallarına uymasını sağlarlar. Ağda değişiklik yapmanın tek yolu, bu madencileri bunu yapmaya ikna etmektir. Bu, Bitcoin’i değiştirmeyi inanılmaz derecede zorlaştırır.

Bitcoin’in Performansı

Bitcoin’in sabit bir kaynağı vardır. Bu, en iyi özelliklerinden biridir. Nispeten küçük bir sabit arz (21 milyon jeton) olduğundan, eşzamanlı olarak satın alan veya satan insan grupları fiyat üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Bu tür alım satım olayları Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde daha abartılıyor çünkü bunlar çok yeni bir varlık sınıfı. Dünya üzerindeki en etkili ülkelerden birinin birdenbire onu yasadışı yapıp yapmayacağını veya alternatif olarak kucaklayıp kucaklamayacağını kimse bilmiyor. Bu, fiyat üzerinde yalnızca ihmal edilebilir bir etkisi olması gereken küçük haber olaylarına daha fazla insanın tepki vereceği anlamına gelir..

2017’nin büyük bir bölümünde pek çok iyi haber vardı. Kripto para birimleri dünya çapında popülerlik kazanıyordu ve devam eden ölçeklendirme tartışmasına bir çözüm, birçok insan için satın alma sinyalleri sağladı. Son on iki ayda fiyatlarda kesinlikle bazı düşüşler olsa da, gidişat büyük ölçüde yukarı doğruydu.

Bitcoin'in Ne Kadar Yükseleceğinin Tablosu

2017’deki fiyat 1 Ocak’ta 1.000 doların altından, yıl sonunda 20.000 doların biraz altına düştü. Peki Bitcoin ne kadar yükselecek?

Bu kazanımların çoğu yılın son aylarında geldi. Bu, büyük ölçüde yazılım yükseltmesi “SegWit” in büyük bir spekülatif baloncuğa dönüşmesi gibi iyi temel haber olaylarına dayanan başarılı bir yıla dönüştü..


2017’nin sonunda “Bitcoin neden yükseliyor?.

Elbette, bu boğa koşusu büyük ölçüde deneyimsiz yatırımcılar tarafından yönlendirildiğinden, balon sonunda 20.000 $ ‘ın biraz altında patladığında bir kan banyosu yaşandı..

20.000 $ ‘lık psikolojik engelde her zaman bir direnç olacaktı. Önceki büyük direnç noktası 10.000 dolardı. Fiyat, nihayet yapmadan önce bu noktayı birkaç kez geçmek için mücadele etti. 20.000 $ ‘da aynı şeyin olmayacağını gösteren hiçbir şey yoktu..

Ancak deneyimsiz yatırımcıların genel düşünceleri fiyatın yükselmeye devam edeceği yönündeydi. Bu, haberlerde geniş çapta bildirilen CME Group ve CBOE tarafından vadeli işlem sözleşmelerinin başlatılmasıyla mümkün kılınan bir “kurumsal para” akışı tarafından yönlendirilecekti. Ancak, pek çok acemi yatırımcının umduğu gibi para piyasaya çıkmadı.

Aralık / Ocak’tan Bugüne Çöküşü

Piyasalardaki ilk sorun belirtisinde, 2017 sonunda Bitcoin’e giren acemi yatırımcılar, varlıklarını satmaya başladılar. Birçoğu neye satın aldıklarının farkında değildi. Bitcoin’in merkezi değer önermesini (devlet müdahalelerinden muaf, izinsiz bir değer aktarım sistemi olduğunu) anlamayanlar, hızlı bir şekilde sattılar..

Elbette, daha acemi yatırımcılar kısa vadede birkaç puan kaybedebileceklerinden korkmaya başladıkça, fiyat oldukça hızlı bir şekilde düştü. “Hızla zengin olma” vizyonları anında kayboldu ve Bitcoin’in ne kadar yükseleceğini tartışmak yerine, insanlar Bitcoin’in ne kadar düşeceği hakkında konuşuyorlardı..

Birçoğu, Bitcoin’in nasıl doğru bir şekilde saklanacağına dair ilk fikri bile bilmediğinden, BTC’leri zaten CoinBase veya Bitstamp’daydı ya da başlangıçta satın aldıkları borsaydı. Bu, yatırımlarının kârsız hale gelmesinin ilk belirtisinde varlıklarını satabilecekleri anlamına geliyordu..

Bitcoin piyasası küresel olarak çok küçük olduğundan, normalde çok değişken bir varlıktır. Pazar “aptal parayla” milyarlarca satın alındığında, bu oynaklık büyük ölçüde artar..

Kullanılabilirlik Açısından Bitcoin Ne Kadar Geldi??

Bitcoin her yıl daha kullanışlı hale geliyor. Forumlarda kriptografi yazılımı parçalarını ödemek için binlerce Bitcoin’in kullanıldığı ilk başlangıcından beri, Bitcoin uzun bir yol kat etti..

Bugün onunla hemen hemen her şeyi çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Bitcoin’i kabul edecek birçok çevrimiçi mağaza var. Bunlara Overstock.com ve NewEgg.com dahildir. Ayrıca, Booking.com beğenilerini kullanarak tatiller için ödeme yapabilir, yüzlerce çevrimiçi kumarhaneden birinde kumar oynayabilir ve hatta satın alabilirsiniz. Emlak kripto para birimi ile.

Son olarak, çevrimiçi satın almanız gerekebilecek diğer her şey için eGifter gibi hizmetler vardır. Bu web sitesi, kullanıcıların çeşitli kripto para birimlerini bir dizi farklı çevrimiçi perakendeci için doğrudan hediye kartları ile değiştirmelerine olanak tanır. Bunlara Amazon, süpermarket Tesco, Pizza Express ve diğerleri dahildir..

Hatta kendi hizmetleriniz için çevrimiçi olarak kripto para biriminde ödeme alabilirsiniz. Bunun bir yolu forumlarda aktif ve güvenilir bir poster olmaktır. Şirketler imza alanınıza bir reklam yapıştırmak için para ödeyecek. Alternatif olarak, bir tür serbest meslek sahibi olarak çalışan bir pozisyon alabilirsiniz. Sektör geliştiriciler için çığlık atıyor ve işverenler genellikle Bitcoin kullanarak ödeme yapmayı tercih edecek.

Alternatif olarak, zaten yaptığınız şeyi yapabilir ve fiyatlarınızı kripto para biriminde ilan edebilirsiniz. Örneğin, kripto para birimi haberleri yazmam için Bitcoin ile de ödeme alıyorum.

“Bitcoin Ne Kadar Yükselir?” Sorusu Nasıl Cevaplanır?

“Bitcoin ne kadar yükseğe çıkacak” sorusuna cevap vermek oldukça zordur. Nihai kullanım durumuna bağlıdır. Bazı destekçilerinin yapabileceğine inandığı internetin parası haline gelirse, piyasa değeri trilyonlara kolayca ulaşabilir..

Göre Invespcro, 2017 yılında internette 2.197 trilyon dolar harcanmıştır. Bu, Bitcoin’e de bu rakamın bir piyasa değeri verir. Bu, her bir Bitcoin’in her biri 100 milyon doların üzerinde bir değere sahip olmasını sağlar. Çevrimiçi harcanan para miktarının her yıl arttığı göz önüne alındığında, bundan çok daha yükseğe çıkabilir. Ancak bu sadece çevrimiçi bir trolün görüşü değil. Twitter’ın kurucusu, Jack Dorsey, Önümüzdeki on yıl içinde olacağına kesin olarak inanan!

Dijital Altın Olarak Bitcoin?

Bitcoin’in ne kadar yükseleceğini tartışırken, onu altınla karşılaştırmak iyidir. Dolayısıyla, Bitcoin için potansiyel olarak farklı bir başka kullanım durumu, bir değer deposu olgusudur. Bu kullanım durumunda da birçok inanan var. Bitcoin’in bir tür dijital altın olarak geliştiğine ve satın alımlar için yaygın olarak benimsenip benimsenmemesinin önemli olmadığına inanıyorlar. Bitcoin’i “dijital altın” olarak görenler, bir gün gezegenin en iyi değer deposu olarak altının yerini alacağını umuyor..

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’in “dijital altın” olduğuna kesinlikle inanıyor. Ayrıca başka hiçbir kripto para biriminin “saf”Olması yeterli. Bunun nedeni, sansür direnişinin benzersiz nitelikleri ve herhangi bir insan veya grubun kaprislerinden tamamen bağımsız olmasıdır..

Ayrıca, evrende potansiyel olarak başka altın kaynakları da vardır. Sadece 21 milyon birimle Bitcoin teorik olarak parlak, zihinsel, dijital olmayan muadilinden daha iyi bir değere sahip olmalıdır. Sadece yeterli sayıda insanın bunun değerli olduğuna inanması gerekir. Sonuçta, herhangi bir değer deposu budur. Altın sadece siz düşündüğünüz için değerlidir.

Öte yandan Bitcoin, onu altından daha iyi hale getiren bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Altından daha kolay saklamak ve taşımak daha iyidir. Ayrıca saklanmak da çok daha kolay. Doğru şekilde saklanırsa, bir kişiden el koymak tamamen imkansızdır. Bu güçlü bir kalitedir.

“Dijital altın” kullanım durumunu yerine getirirse Bitcoin’in ne kadar yükseleceğini vurgulayan bazı rakamlara bakalım..

Gezegendeki tüm altının mevcut piyasa değeri 7.07 trilyon dolar. Bitcoin, kullanım durumunu gezegenin en iyi değer deposu olarak iddia etse ve tüm bu pazarı ele geçirse, 21 milyon Bitcoin’in her birinin değeri bir milyon doların üçte birinden fazla olacaktı..

Ancak Steve Wozniak, Bitcoin’in internetin para birimi olarak kullanıldığından da bahsediyor. Bu, değerini Bitcoin’in ne kadar yükseleceğini belirtmek için kullandığım önceki örneklerden birinin çok üstüne çıkarırdı..

Bitcoin ile ilgili sorunlar?

Bitcoin’in küresel bir değer deposu rolünü başarması için, şu anda tasarımında yanlış bir şey yok. Aslında, bu kullanım durumu için zekice çalışıyor. Bunun olması gereken tek şey, küresel nüfusun tutumlarında büyük bir değişiklik. Bu tamamen mümkündür ancak birkaç nesil sürebilir.

Ancak Bitcoin’in internetin para birimi haline gelmesi için tasarımında bazı sorunlar var. Ne yazık ki, blok zincirleri hız için değil güvenlik için tasarlanmıştır. Çoğu zaman işlemleri Bitcoin’den çok daha hızlı gerçekleştirebilen yeni ve heyecan verici bir kripto para birimi ortaya çıkıyor, geliştiriciler gerçekten hiçbir şey yapmadılar ancak orijinal tasarımın güvenliğini azalttılar..

Bitcoin sansüre dayanıklı olacak ve saldırılması imkansız olacak şekilde inşa edildi. Bu konuda mükemmel bir performans sergiliyor. Bu nedenle, zor kazandığınız birikimlerinizi dünyanın en iyi yatağı artık en güvenli yer olmayabilir. Kripto para piyasası büyüdükçe, Bitcoin dahil daha modern güvenli depolama araçları ortaya çıkıyor. Bu, onu değer deposu rolü için çok uygun kılar.

Bununla birlikte, Bitcoin, çevrimiçi veya gerçek dünyadaki satın alımlar için bir değişim aracı olarak performans göstermeye daha az uygundur. Şu anda bir işlemin tamamlanması yaklaşık 10 ila 20 dakika sürmektedir. Ağ da geçmişte o kadar popüler hale geldi ki, işlem çok pahalı hale geldi. Bunun nedeni, her bloğun yalnızca belirli sayıda işlemi işleyebilmesidir..

Çok fazla işlem varsa, bloğu oluşturan madenci en yüksek işlem ücretlerine sahip olanları içerir. Bu, sürekli artan ücretlere yol açar. Açıkçası, sokakta bir kahve tezgahında duramazsınız, 1 dolarlık kahveniz için 20 dolar ödeyemezsiniz ve satıcı ödeme aldığından emin olurken 20 dakika bekleyemezsiniz.!

Neyse ki, gezegenin en yetenekli blockchain geliştiricileri şu anda bu soruna çözümler üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri Yıldırım Ağı olarak bilinir.

Yıldırım Ağı

Blockstream olarak bilinen bir şirket, Core geliştiriciler olarak bilinen başka bir geliştirici grubuyla birlikte şu anda potansiyel olarak yüksek işlem maliyetlerini ve bekleme sürelerini düzeltmek için çalışıyorlar. Çözümlerine Yıldırım Ağı adı verilir.

Buradaki fikir, birbirleriyle birçok tekrarlı işlem yapan kişilerin bunu blok zincirini güncellemeden yapabilecekleridir. Bu ödeme kanalı, taraflardan biri kanalı uzlaştırmak isteyene kadar parayı ileri ve geri alır. Bu anlaşmanın ardından, ağ kime ne kadar Bitcoin borçlu olduğunu ve ödediğini belirler. Bu, blok zincirini güncellemek için ağa küçük bir ücret içerir.

Başarılı bir şekilde başlatılan bir Lightning Network, mikro ödemelerin Bitcoin ağında bir kez daha gerçeğe dönüştüğü anlamına gelebilir. Bu, her bir madalyonun değerini mevcut fiyatının birçok katı artırabilir. Lightning Network başlatıldığında düzgün çalışıyorsa, “Bitcoin ne kadar yükselecek” cevabı Jack Dorsey veya Steve Wozniak’ın tahmin ettiğinden çok daha büyük olabilir.!

SegWit

Bitcoin üzerinde çalışan geliştiricilerin ne kadar yetenekli olduğunu düşünmek için, ağa yapılan son büyük yazılım yükseltmesini düşünün – SegWit. SegWit, işlemlerden bazı verileri alarak çalışır, böylece her biri blok zincirinde daha az yer kaplar..

SegWit işlemleri, geçen Ağustos ayında yapılan yükseltmeler kadar güvenlidir. Bununla birlikte, artık çok daha fazlası her bloğa sığabilir. Bu, ağın kapasitesini esasen iki katına çıkardı.

SegWit yükseltmesi ve bunun ardından gelen coşku, tam ölçekli bir spekülatif baloncuğa dönüşen 2017 Bitcoin boğa koşusunun arkasındaki faktörlerden biri olarak tanıtıldı..

Bitcoin Ne Kadar Yükselecek

Yıldırım ağı başarılı olursa, bir baloncuğa dönüşebilecek veya dönüşmeyebilecek başka bir boğa koşusu başlatabilir. Bu, kısa vadede Bitcoin’in fiyatını çok daha yükseğe çıkaracaktır..

Bitcoin Çökecek mi?

Bitcoin’in muhteşem bir şekilde çökebileceğini düşünen birçok insan var. Ancak bunlardan çok azı Bitcoin’in ne olduğunu anlıyor. Ayrıca Bitcoin’e ilgi duyan ve kripto para birimlerinin başarısız olduğu başka sesler de var. Bakalım Bitcoin ne kadar yükselecek veya sorulacak soru ne kadar düşecek?.

Warren Buffet, Charlie Munger ve Jamie Dimon gibilerinin hepsi Bitcoin’in fiyatlandırmasına karşı çıktılar. Warren Buffet, Bitcoin’in “sıçan zehirinin karesi” olduğuna inandığını kamuoyuna açıkladı, Charlie Munger bunun bir “pislik topu aktivitesi” olduğunu düşündüğünü söyledi ve Jamie Dimon geçmişte Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak adlandırdı.

İlginç bir şekilde, bu isimlerin her biri küresel finansla çok yakından ilişkili olan isimlerdir. Bitcoin birçoğunun nihai vizyonunu gerçekleştirirse, bu adamların temsil ettiği finansal kurumlara ihtiyaç kalmaz. Yorumları, halkın merkez bankacılarına karşı artan nefretine dair saflıktan gelebilir veya korkudan gelebilir – bu, insanları potansiyel olarak devrim niteliğindeki yenilikten uzaklaştırmaya yönelik son bir çabayı temsil eder..

Diğer Kriptoların Hayranları Genellikle Daha Düşük Bitcoin Fiyatları İstiyor

Daha düşük Bitcoin fiyatları gerektiren diğer sesler, genellikle diğer kripto para birimlerinin savunucularıdır. Bunların çoğu 2017’nin bir noktasında dijital para birimlerine girdi. Çok sayıda dijital para birimi olduğunu keşfettiler ve işlem süreleri dışında hepsinin aynı olduğuna körü körüne inandılar. Blockchain teknolojisi kullanılarak inşa edilmiş gerçekten başarılı bir küresel para birimine sahip olmak için gereken güvenlik önlemleri veya oyun teorisi hakkında çok az şey bilenler, Bitcoin’i eski haber olarak görmezden geliyorlar..

Bu muhalifler, genellikle, hangi nedenle olursa olsun savundukları farklı bir madeni paraya sahip olacaklardır. Projelerinin saniyede kaç işlem gerçekleştirebileceği hakkında konuşmak dışında nadiren fikirlerini desteklemektedirler. Bitcoin’in en önemli yönlerini gözden kaçırıyorlar – ademi merkeziyetçilik ve sansür direnci.

Peki, Bitcoin Ne Kadar Yükselecek??

Bitcoin Ne Kadar Yükselecek - Bitcoin bayrağı aya indi

Bununla birlikte, Bitcoin boğalarının da sıkıntısı yok. İlginç bir şekilde, bu Bitcoin yanlıları genellikle daha teknolojik bir geçmişe sahiptir. Warren Buffet ve arkadaşlarının yaptığı bir şekilde bahsettikleri emtiayı tam olarak anlıyorlar. asla yapmayacak.

Bitcoin için en yüksek fiyat taleplerinden biri, anti-virüs yazılımının öncüsü John McAfee’den geliyor. Son yıllarda, McAfee kendini bir kripto para birimi gurusu olarak yeniden icat etti. Sık sık çeşitli dijital varlıklar hakkında fiyat tahminleri yapıyor. Ancak, muhtemelen en çok Bitcoin ile ilgili fiyat aramalarıyla ünlüdür..

McAfee geçen yıl, Bitcoin’in 2021’e kadar kolayca yarım milyonu aşacağını düşündüğünü ünlü bir şekilde belirtti. Aslında o kadar emindi ki, bunun üzerine oldukça şok edici bir bahis yaptı. O fiyata ulaşmazsa, canlı yayında kendi erkekliğini yiyeceğini söyledi..

Ancak, John orada işini bitirmedi. 2017 yılının Kasım ayında kendisine karşı kendi iddiasını yükseltti. Yanlış olduğu için cezayı aynı şekilde korudu., McAfee Bitcoin’in aynı zaman diliminde 1 milyon dolara ulaşacağını belirtti.

Teknolojik geçmişe sahip bir başka ünlü Bitcoin boğası Alexis Ohanian’dır. Ohanian, sosyal medya forumu Reddit’in kurucu ortağıydı. O zamandan beri yatırım alanına taşındı ve en yüksek potansiyele sahip blok zinciri projelerine bakıyor. Ayrıca Bitcoin’in aşmak 2017 bu yılın sonunda fiyat açısından tüm zamanların en yüksek seviyesi. Mayıs 2018’de bunu söyledi.

Son olarak, yatırım yapma açısından uygun bir soyağacına sahip bir adam Tom Lee’dir. Eski JPMorgan stratejisti, birçok kez Bitcoin’in 2018’de 25.000 $ ‘a ulaşacağını belirtti. Uzun vadede, daha da yükselişe geçti ve 64.000 $ Bitcoin 2021’in sonunda.

Bitcoin’in Ne Kadar Yükseleceğine Dair Görüşüm

Öyleyse, Bitcoin’in ne kadar yükseleceğine dair diğer tüm fikirlerden sonra, işte benimkisi. İlk olarak, bir şeyi netleştirelim. Bu, hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Her yatırımda olduğu gibi, Bitcoin satın almak yalnızca kapsamlı bir araştırma yapıldıktan sonra yapılmalıdır. Bir blok zincirinin nasıl çalıştığını ve Bitcoin’in içinde geliştiği belirli uygulamaları ve onu başarısızlığa uğratabilecekleri derinlemesine anlamalısınız..

Yol dışı uyarı, Bitcoin’in ne kadar yükseleceği sorusunu ele alalım. Dijital varlık için kesinlikle çok şey var. Hem bir ödeme aracı olarak hem de kimsenin izni olmadan dakikalar içinde dünyanın her yerine para göndermek için kullanışlıdır.

Bununla birlikte, Bitcoin’in en önemli yönleri sansür direnci, izinsiz yapısı ve sınırlı sayıda olmasıdır. Bu faktör kombinasyonu, Coinmarketcap’te listelenen 1.500 veya daha fazla dijital varlık arasında bile benzersiz bir şekilde konumlandırılmasını sağlar..

Şimdi bunların her birinin neden bu kadar önemli olduğunu düşünelim:

 • Sansür direnci – Bitcoin’in ağ kurallarını değiştirmek inanılmaz derecede zordur. Ancak çoğu madenci bir şeyin iyi bir fikir olduğuna karar verirse, oylama yapılır. Bu, birçok hükümetin Bitcoin’i kontrol etmek istese de, yapamayacağı anlamına gelir. Ağı bir şekilde kandırmak için rüşvet verilebilecek veya seçilebilecek merkezi bir otorite yok.
 • İzinsiz – Ağı kimsenin değiştirememesi gibi, kimse internet erişimi olan birinin onu kullanmasını engelleyemez. Onlara sahip olmayanlara bankacılık hizmetleri sağlar ve erişiminde gerçekten demokratiktir..
 • Sayıca sınırlı – önceki iki nokta, Bitcoin’i gezegendeki her insanın bir kısmına sahip olmayı düşünmesi gereken bir şey haline getiriyor. Sınırlı arzları, eğer herkes Bitcoin satın almaya karar verirse, fiyatın hızla astronomik seviyelere ulaşacağı anlamına geliyor. Bir şey nadir olduğunda ve yüksek talep gördüğünde, fiyat her zaman gökyüzüne doğru yükselir!

Sonuç

Bu kadar! Hepimiz bitirdik. Birlikte, “Bitcoin ne kadar yükseğe çıkacak?” Sorusuna birçok yanıt araştırdık. Umarım bu kılavuzu hem eğitici hem de eğlenceli bulmuşsunuzdur! Bitcoin tahminlerine daha derine inmek istiyorsanız, buradaki tam kılavuza bakın..

Oturumu kapatmadan önce, öğrendiklerinizi hızlıca özetleyelim:

 • Bitcoin fiyatı geçen yıl nasıl bir performans gösterdi.
 • Bitcoin’i özel yapan nedir.
 • Bitcoin’i ölçeklendirmeyle ilgili çeşitli fikirlerden birkaçı.
 • Bitcoin’e karşı çıkanların görüşlerinden birkaçı.
 • Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini düşünenlerin bazı görüşleri.
 • “Bitcoin ne kadar yükselecek?” Sorusuyla ilgili kendi görüşlerim

Umarım, bir dahaki sefere birisi sorduğunda bu sık sorulan soruların yanıtlarını artık kendiniz bileceksiniz:

 • Bitcoin Çökecek mi?
 • Bitcoin neden düşüyor?
 • Bitcoin neden yükseliyor?

Artık işimiz bittiğine göre, ne düşünüyorsun? Sizce Bitcoin ne kadar yükselecek?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map