Satoshi Nakamoto ilkini yarattı Bitcoin O zamandan bu yana geçen yıllarda, Bitcoin dünyanın para hakkında düşünme şeklini değiştirdi. Bugün dünyadaki tüm Bitcoin’ler değerinde 156 milyar ABD Dolarından fazla!

İlk Bitcoin’lerinizi satın almak, seçmediğiniz sürece kafa karıştırıcı bir deneyim olabilir. güvenilir kripto para birimi değişimi Coinbase, Binance ve Coinmama gibi platformlar.

Var bir çok farklı yer Bitcoin satın almak. Tüm bu yerler Bitcoin satın almanın farklı yollarını sunuyor. Bitcoin satın almanın her yöntemi, kendi ücretleri. Ödediğiniz ücretleri etkileyebilecek bazı şeyler şunlardır:

  • Nerede yaşıyorsun;
  • Nasıl ödüyorsunuz;
  • Ne tür bir alıcısın.

Bu rehberde size anlatacağım Bitcoin satın almanın en ucuz yolu ve en iyi yeri. Dahil edeceğim en iyi site Bitcoin satın almak için, en ucuz Bitcoin değişimi, ve nasıl Bitcoin alınır ücretsiz. Bu kılavuzu okumayı bitirdiğinizde, ilk Bitcoin’lerinizi nereden satın almak istediğinize karar verebileceksiniz. Ayrıca onlar için nasıl ödeme yapmak istediğinizi de bileceksiniz.

Başlamadan önce bilmen senin için önemli ne tür bir Bitcoin alıcısısın.

Bitcoin Almanın En Ucuz Yolu: Ne Tür Bir Alıcısınız??

İnsanların Bitcoin’i nereden ve nasıl satın alacaklarını seçmek için birçok farklı nedeni vardır. İşte en popüler nedenlerden bazıları:

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

  • Anonimlik – Bitcoin, insanların birbirlerine doğrudan para gönder, banka kullanmadan ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmak zorunda kalmadan. Bu denir anonimlik. Bazı alıcılar için Bitcoin satın almanın en önemli nedeni anonimliktir. Bu, Bitcoin satın almak için anonim kalabilecekleri bir yer bulmaları gerektiği anlamına gelir.!
  • Topluluk – Bazı alıcılar gerçekten ilgileniyor kripto para ve blockchain teknolojisi. Parçası olmak istiyorlar kripto topluluğu. Bu alıcılar için Bitcoin topluluğu ile karışabilecekleri bir yerde Bitcoin satın almak önemli olacaktır. Bu çevrimiçi veya yüz yüze olabilir.
  • Kullanım kolaylığı – Nasıl kolay Bitcoin satın almak kripto yeni başlayanlar için çok önemli. Yeni başlayanlar Bitcoin satın almanın olduğu bir yer bulmalı basit.
  • Güvenlik – Herkes satın alırken güvende olmak ister. Bitcoin satın almanın bazı yolları diğerlerinden daha güvenlidir!

Tüm bu tür alıcıların ortak noktalarından biri, Bitcoin satın almak için en ucuz yeri bulun. Bu yüzden, ne tür bir alıcı olursanız olun, ihtiyaçlarınıza uygun Bitcoin satın almanın en ucuz yolunu bulmanıza yardımcı olabilirim.

Yeni başlayanların ilk Bitcoin’lerini satın alabileceği en popüler yerlerden biri Coinbase. Güvenilirdir, kullanımı kolaydır ve şunları yapmanızı sağlar: itibari parayı kullanarak Bitcoin satın alın. Coinbase, Bitcoin satın almak için en iyi site mi? Görelim.

Coinbase – Şimdi Bitcoin Satın Alın

coinbase'de bitcoin satın almanın en ucuz yolu

Coinbase bir Bitcoin broker borsasıdır. Bu şu anlama gelir sizin için Bitcoin satın alır! Yapmanız gereken tek şey hesap aç ve ne kadar Bitcoin satın almak istediğinize karar verin. Bitcoin’inizi ödemek için biraz fiat para birimi.

Not: İtibari para birimi, bir ülkenin yasal parasıdır. Örneğin, Fransa’nın itibari para birimi Euro’dur (EUR).

Coinbase ABD merkezli, ve bir dünya çapında 32 ülkede mevcuttur. Onlar içerir Kanada, Avustralya, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve çok sayıda Avrupa ülkesi ÖÇKB.


Not: SEPA, Tek Euro Ödemeler Alanıdır. SEPA’da yaşıyorsanız, SEPA ülkeleri arasında hızlı ve kolay bir şekilde Euro gönderebilirsiniz. Ancak, itibari para birimi olarak Euro kullanmayan bir SEPA ülkesinde yaşıyorsanız (İngiltere gibi), bankanız SEPA hizmetlerini kullanmak için sizden para birimi dönüştürme ücreti alabilir..

Coinbase Ücretleri

Ödeyeceksin en az% 1,49 satın alma miktarınızın ücret olarak Coinbase ile Bitcoin satın aldığınızda. Bitcoin satın almadan önce Coinbase hesabınıza itibari para yatırırsanız bunu ödersiniz. Coinbase, banka havalesi ile yapılan itibari para yatırma işlemlerinden ücret almaz.

Coinbase ücret alacak satın alma miktarınızın en az% 3.99’u kredi veya banka kartı kullanıyorsanız Bitcoin satın almak.

Not: Coinbase’i Kanada veya Avustralya’da kullanırsanız, yalnızca kredi veya banka kartıyla Bitcoin satın alabilirsiniz..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinbase, Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Yer?

Bazı eleştirmenler Coinbase’in çok fazla bir çevrimiçi alışveriş uygulaması gibi çalıştığını düşünüyor. Sert kripto topluluğuyla tanışmak istiyorsanız, muhtemelen Coinbase’de değildir! Coinbase, anonimlik isteyen kullanıcılar için de değildir. Coinbase, Şubat 2018’de Amerikalı vergi memuruna hesap detaylarını verdi. 13.000 kullanıcısı!

ancak, Coinbase, kullanımı çok kolay bir platformdur. Ayrıca …. sahip harika bir güvenlik kaydı. Coinbase hiç saldırıya uğramadı ve fonlarının yaklaşık% 98’i saklanıyor çevrimdışı. Çoğu kripto acemisinin Bitcoin satın alabileceği mükemmel bir yer.

Coinbase’in Bitcoin satın almanın en ucuz yolu olup olmadığını görmek için diğer birkaç broker borsasının ücretlerine bir göz atalım..

Diğer Broker Borsaları

Coinbase’e benzer hizmetler sunan birkaç başka broker var. Ama en ucuz Bitcoin borsası hangisi?

CEX.IO – Şimdi Bitcoin Satın Alın

CEX Londra merkezli bir broker borsasıdır. Hizmet sunmaktadır Dünyadaki ülkelerin% 99’u, ve ABD’nin 24 eyaleti (New York’ta faaliyet göstermez).

cex'te bitcoin satın almanın en ucuz yolu

CEX, kredi veya banka kartı kullanarak Bitcoin satın almak için% 7 ücret alıyor. Satın almadan önce hesabınıza para yatırırsanız CEX daha düşük ücret alır.

Banka havalesi ile para yatırabilirsiniz. Amerikan doları (AMERİKAN DOLARI), İngiliz poundu (GBP) ve Euro (EUR) bedava. CEX ücretleri daha sonra bir üretici veya alıcı olmanıza bağlıdır.

Bir yapıcı Borsada halihazırda teklif edilmeyen bir fiyattan Bitcoin almaya veya satmaya istekli olan kişidir. Bir alıcı zaten teklif edilen bir fiyat karşılığında Bitcoin almak veya satmak isteyen kişidir. Bir alıcı, Bitcoin siparişini hemen dolduracaktır. Bir yapıcı, alıcı fiyatı kabul edene kadar beklemek zorunda kalacak.

Komisyoncular, yapımcıları ve alıcıları bir araya getirir. CEX, alıcıları% 0.25 ücretlendiriyor. Bu, 5 BTC’den daha az bir satın alma işlemine dayanmaktadır (yaklaşık 48.000 $ değerinde). Yapımcıların ücretleri daha azdır (% 0.16), ancak çoğu yeni başlayanlar alıcı olacaktır çünkü bu daha kolay bir ticarettir.

CEX güvenli bir platformdur, ancak yeni başlayanlar için biraz fazla karmaşık olabilir. Bitcoin’i hızlı bir şekilde satın almanın en ucuz yolu hala Coinbase. Bir göz atalım Coinmama, ve bu platformun Bitcoin satın almanın en ucuz yolu olup olmadığını görün.

Coinmama – Şimdi Bitcoin Satın Alın

coinmama'da bitcoin satın almanın en ucuz yolu

Coinmama İsrail merkezli bir broker borsasıdır. Şu hizmetlere sunmaktadır: dünya çapında 180’den fazla ülke. Coinmama, aşağıdakilere çok benzer hizmetler sunar: Coinbase, ancak Bitcoin satın almak için en iyi site hangisi?

Coinmama’ya para yatıramazsınız, bu nedenle bir kredi kartı, banka kartı veya Western Union ödemesi ile ödeme yapmanız gerekir.

Yapabilirsin sadece SATIN AL Coinmama ile Bitcoin. Daha sonra satmak istiyorsanız, yapmanız gerekecek başka bir değişim kullan. Coinmama’nın çok sınırlı özellikleri var ama ücretleri ne olacak??

Coinmama ücretleri her Bitcoin satın alımı için% 5,9 ücret. Ekler başka bir% 5 ücret Kredi veya banka kartı kullanarak yapılan satın alımlar için. Toplamda yaklaşık% 11 ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Coinmama, daha pahalı brokerlerden biridir, ama bazı iyi nitelikleri de var. Coinmama kullanımı kolay ve Onun hızlı. Bir satın alma işlemi yapmak için kart kaydı gerekmez ve kart bilgileri ana sitede saklanmaz. Bu, Coinmama’yı Bitcoin satın almak için en güvenli ve daha anonim yerlerden biri yapar.

En Ucuz Bitcoin Borsası Hangisi?

Coinbase bahsettiğim üç broker arasında Bitcoin satın almanın en hızlı ve en ucuz yolu. CEX daha iyi ticaret seçeneklerine sahiptir ve Coinmama gizlilik için daha iyidir. ancak, Coinbase, kredi ve banka kartlarıyla doğrudan satın alımlar için piyasadaki en düşük ücretlerden bazılarını sunar.

Ne düşündüğünü biliyorum! “Hey, Bitcoin’in yeni bir tür para olması gerektiğini sanıyordum? Borsalara neden ücret ödemeliyim !? ” Birçok Bitcoin kullanıcısı bu şekilde hissediyor. Bitcoin a Eşler arası para birimi, bu yüzden onu satın alabilmelisin eşler arası değişim. Endişelenme, yapabilirsin!

Not: Eşler arası, bir kişiden diğerine anlamına gelir. Bitcoin eşler arasıdır çünkü kullanıcılar banka kullanmadan birbirlerine Bitcoin gönderebilirler. Banka, üçüncü taraf veya aracıdır. Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin çalışması için üçüncü taraflara ihtiyacı yoktur.

Bununla birlikte, Coinbase gibi bir borsada Bitcoin satın aldığınızda üçüncü bir taraf kullanıyorsunuz. Bazı kripto hayranları üçüncü şahısları hiç kullanmak istemiyor!

Eşler arası borsalar Bitcoin satın almanın en ucuz yolu mu? Hadi bulalım.

Eşler Arası Bitcoins Satın Alma

En popüler eşler arası değişimlerden biri LocalBitcoins. LocalBitcoins Finlandiya merkezlidir ve kullanıcılarının birbirleriyle doğrudan Bitcoin ticareti yapmalarına izin verir. Bu, yerel bölgenizdeki insanlardan Bitcoin satın almak için LocalBitcoins’i kullanabileceğiniz anlamına gelir.!

bitcoin satın almanın en ucuz yolu

LocalBitcoins, Bitcoin satmaya istekli tüccarlara sahip 248 farklı ülkede 15.000’den fazla şehir. LocalBitcoins’deki tüccarlar, Bitcoin’lerinin reklamını yapmak için bir ücret öderler. Alıcılar hiçbir şey ödemez!

Var birçok farklı ödeme yöntemi LocalBitcoins’de mevcuttur. Tüccarlara ödeme yapabilirsiniz PayPal, banka mevduatları, Banka transferi, kredi kartları, ve hatta nakit!

LocalBitcoins, kullanıcılarını, Bitcoin alıp satmaları için birbirleriyle yüz yüze görüşmeye teşvik eder. Bu, onu kripto topluluğunun bir parçası olmak isteyen kullanıcılar için harika bir platform haline getiriyor. Güvenlik için LocalBitcoins, bir kullanıcı derecelendirme özelliği. Aynı zamanda iyi müşteri destek hizmetlerine sahiptir. Bunlar, uyuşmazlık çözümü ve emanet tutmayı içerir.

Bu önemli dikkatli ol eşler arası Bitcoin satın alırken. Satın almadan önce satıcı hakkında olabildiğince çok şey öğrenin. Bir satıcıyla şahsen tanışırsanız, bunu her zaman halka açık bir yerde yapın ve yanınıza bir arkadaş alın!

LocalBitcoins, Bitcoin Eşler Arası Satın Almanın En Ucuz Yolu mu?

Var ücret yok, ve LocalBitcoins ile Bitcoin satın alırken herhangi bir kişisel bilgi vermeniz gerekmez. Kullanıcılar anonim kalabilir ve kripto topluluğuyla tanışabilir! Bununla birlikte, satıcılar genellikle Bitcoin için bazı borsalardan daha fazla ücret alır. Bu, LocalBitcoins’in Bitcoin satın almanın her zaman en ucuz yolu olmadığı anlamına gelir.

Diğer eşler arası Bitcoin borsaları şunları içerir: Paraların Duvarı, Paxful, ve BitQuick. Bu borsalar, LocalBitcoins’ten daha yüksek ücretlere sahip olma eğilimindedir ve daha az hizmet. Örneğin, Wall of Coins yalnızca 12 ülkede mevcuttur ve BitQuick alıcılardan ücret alır % 2 ücret.

LocalBitcoins, Bitcoin eşler arası satın almanın en iyi ve en ucuz yoludur.

Biraz nakit istediğimde ATM’ye gidiyorum. ATM’den nereden Bitcoin satın alabileceğinize bakalım.

ATM’den Bitcoin Satın Alma

Bitcoin ATM’si Bitcoin satın alabileceğiniz bir bankamatiktir. CoinATMRadar 60’tan fazla farklı ülkedeki Bitcoin ATM’lerinin konumlarını listeler. Bitcoin ATM’leri olabilir tamamen anonim. Ayrıca, Bitcoins satın almanın eşler arasıdan daha güvenli bir yoludur. Bununla birlikte, Bitcoin ATM’leri, Bitcoin satın almanın diğer yollarından çok daha pahalı olabilir. Farkı görmek için bir örnek kullanalım:

Mario, California, San Diego’da yaşıyor ve 1 BTC satın almak istiyor. Mario Coinbase kullanıyor ve kredi kartıyla ödeme yapıyor. Coinbase, 9.633 $ karşılığında 1 BTC sunuyor. Mario ödüyor 10.018 $ % 3.99 ücret eklendikten sonra.

Mario’nun erkek kardeşi Wario da San Diego’da yaşıyor ve 1 BTC almak istiyor. El Cajon Bulvarı’ndaki The Cage Smoke Shop’taki Bitcoin ATM’sine gidiyor. ATM, Wario’yu ücretlendiriyor $10.420,36. Mario’nun ödediğinden 400 dolardan fazla!

ATM’lerden Bitcoin satın almak hızlı, anonim, ve kasa. Yine de Bitcoin satın almanın en ucuz yolu değil.

Bitcoin satın aldığınızda, saklayabileceğiniz bir yere ihtiyacınız var. Bahsettiğim yöntemlerden herhangi birini kullanmak için ihtiyacınız olacak bir Bitcoin cüzdan.

Ücret Olmadan Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Sana söylediğimi hatırla Coinbase depozitolar için ücret talep etmiyor mu? Coinbase’in adında bir kardeş şirketi var. GDAX. Bir Coinbase hesabına kaydolduğunuzda, GDAX’a da erişim elde edersiniz.. GDAX, üretici ücreti almaz. Bu, herhangi bir ücret ödemeden Bitcoin satın alabileceğiniz anlamına gelir!

Bitcoin satın almanın en ucuz yolu: GDAX.

Bunu yapmak için Coinbase’den GDAX’a (ücretsiz) para aktarmanız gerekir. Ardından borsada mevcut olmayan bir satın alma siparişi göndermeniz gerekir. Bu bir yapımcı emridir. Siparişinizin doldurulması biraz zaman alabilir. Sipariş tamamlandığında, sipariş ettiğiniz Bitcoin’i alacaksınız. Ücretsiz!

Ücret ödemeden Bitcoin satın almanın en ucuz yolu budur!

Bitcoin Depolama

Bitcoin cüzdanları Bitcoin’inize erişmek için ihtiyacınız olan tüm kodları sakladığınız yerdir. Bir cüzdan olabilir yazılım, donanım, internet üzerinden, veya çevrimdışı. Hatta bir kağıt parçası bile olabilir! Bitcoin’inizi saklamak için birden fazla türde cüzdan kullanmanız önerilir..

Şu anda en çok tavsiye edilen cüzdanlar donanım olanlar, Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi ürünler dahil. Özel anahtarlarınız çevrimdışı saklanacağı için son derece güvenli ve güvenilirdirler.!

Cüzdanlar çok önemlidir, bu yüzden onları güvende tutun!

Sonraki adımlar

Bu kılavuzda size Bitcoin satın almak için en ucuz yerden bahsetmiştim. Ayrıca ücretsiz Bitcoin satın almayı da öğrendiniz. Yine de denenecek başka yerler var. Kendinize daha fazla güvenmeye başladıkça, Bitcoin gibi profesyonel bir ticaret borsasında satın almayı deneyebilirsiniz. Bitstamp veya Kraken.

Bir profesyonel gibi ticarete başlamaya hazırsanız, Kraken VS Bitstamp karşılaştırması.

Son birkaç düşünceyle bitirelim.

Sonuç

“En düşük Bitcoin ücretlerini satın al” kelimesini Google’da aratırsanız, binlerce sonuç. En düşük Bitcoin ücretlerine sahip olduğunu iddia eden sitelerin çoğu yalan söylüyor! Gerçek şu ki, Bitcoin satın almak oldukça pahalı.

Bu nedenle, Bitcoin satın almanın en ucuz yolu hakkında çok fazla endişelenmeyin. Bulmayı dene sizin için Bitcoin satın alabileceğiniz en iyi yer. Bitcoin satın aldığınız ilk yer güvenli ve kullanımı kolay olmalı. Coinbase bunların ikisi de ve ucuz. Bu yüzden bu kadar çok insan Coinbase’i yeni başlayanlara tavsiye ediyor.

Bazı alıcılar daha çok ilgilenebilir gizlilik ücretlerden daha fazla. Bu insanlar için, benzer bir eşler arası alışverişi kullanmanızı öneririm. LocalBitcoins. Ya da güçlükten tamamen kaçınmak istiyorsanız, BTC’yi şu adresten satın alabilirsiniz: Basit, Kredi kartı ile. Ayrıca kripto dünyasına dahil olmanın harika bir yoludur. Unutmayın, Bitcoin sadece paradan daha fazlasıdır. Bitcoin, insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının yeni bir yoludur.

Ayrıca, unutma güvenli bir cüzdan seçin Bitcoin’iniz için. Ledger Nano X ve Trezor Model T en çok önerilen seçenekler arasındadır.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

İlk Bitcoin satın aldığınızda bana haber verin. Hangi yöntemi kullandığını duymak isterim!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me