2008’de yeni bir tür para yaratıldı. Bitcoin ilk miydi tamamen merkezi olmayan dijital para birimi. Bu yapabileceğim anlamına geliyor banka kullanmadan dünyanın her yerine para göndermek. İsmimi vermeme bile gerek yok! Kripto para internetin icat edilmesinden bu yana geliştirilecek en heyecan verici teknolojilerden biridir. Öyleyse, alabileceğiniz çok popüler iki borsayı karşılaştıralım., Bitstamp VS Coinbase.

Bitcoin’in yaratılmasından bu yana, yüzlerce daha fazla kripto para birimi piyasaya sürüldü. Bazıları bir sürü paraya değer diğerleri değil, ama gelecekte olabilirler. Her gün milyonlarca insan, kullanarak kripto para alıp satıyor. kripto borsaları. Bu kılavuzu okuyorsanız, bence onlardan biri olmak istersiniz. Haklı mıyım?

CoinMarketCap 350 kripto borsasını listeliyor. Bu, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda borsa! Sizin için doğru borsayı seçmek çok kafa karıştırıcı olabilir, ancak endişelenmeyin – Yardım etmek için buradayım. Bu rehberde size anlatacağım en popüler kripto borsalarından ikisiBitstamp ve Coinbase.

Bitstamp VS Coinbase hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağım. Makaleyi okumayı bitirdiğinizde, her borsanın artıları ve eksileri. Ayrıca şunları da yapabileceksiniz: sizin için en iyi olan değişimi seçin. Biraz tarihle başlayalım.

Tarih

Bilmek önemlidir Coinbase ve Bitstamp nasıl başladı onlarla ticarete başlamadan önce.


Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitstamp Hikayesi

Bitstamp insanların kripto borsalarına gerçekten güvenmedikleri bir zamanda kuruldu. 2011’de dünyanın en büyük borsası, Mt. Gox, kullanıcısının parasının çoğunu kaybetti. Nejc Kodric ve Damijan Merlak adlı iki Sloven, kullanıcıların güvenebileceği bir platform oluşturmaya karar verdi.

Merlak ve Kodric, Bitstamp’ı yasal bir finans kurumu Lloyds veya Santander gibi. Küresel finansal hizmet sağlayıcılara müşterileri güveniyor çünkü birçok kurala ve yönetmeliğe uyun. Bu kurallar yardımcı olur müşteri fonlarını güvende tutun. Onlar ayrıca hizmetlerin müşteri fonlarını yasa dışı olarak kullanmasını durdurma.

Bitstamp VS Coinbase: Bitstamp özellikleri.

Bitstamp 2011’de piyasaya sürüldüğünde, kripto borsalarının uyması gereken çok az kural vardı. Bitstamp’ın kurucuları, değişimlerini yasal hale getirmek için gerçekten çok çalıştılar. İlk olarak, işlemlerinin bir kısmını Londra’ya taşıdılar, böylece değişim Avrupa’nın finans merkezine daha yakın olacaktı. Daha sonra, Bitstamp’ın uygun şekilde düzenlenebileceği bir yer aradılar. Kodric ve Merlak seçti Lüksemburg.

2016 yılında Bitstamp, ilk tam lisanslı kripto borsası. Lüksemburg, Avrupa Birliği üyesidir. Bu, Lüksemburg’da lisansınız varsa, o zaman da lisanslı olduğunuz anlamına gelir. AB’nin 28 eyaletinin hepsinde. Bu, Bitstamp’ı Avrupa’nın en güçlü borsalarından biri yaptı.

Bitstamp artık dünyadaki finansal kurumlarla bağlantılar. Ayrıca, kripto para borsası düzenlemesinin gelecekte nasıl çalışacağına dair bir model oluşturdu..

Peki ya Coinbase?

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinbase Hikayesi

Coinbase 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu. Merkezi San Francisco, California’da.

Coinbase, diğer borsaların mücadele etmeye ve başarısız olmaya başladığı sırada oluşturuldu. Mt. Gox, ilk hacklenmesinden üç yıl sonra 2014 yılında iflas etti. Bitstamp gibi, Coinbase farklı bir tür kripto borsası olmak istedi.

İlk, Coinbase, borsasında depolanan tüm kripto para birimini sigortaladı. Ardından, Bitstamp Lüksemburg’da lisanslanırken, Coinbase New York için bir BitLicense aldı..

Bitstamp VS Coinbase: Coinbase'de kripto alıp satabilirsiniz.

2016 sonunda, Coinbase, Bitstamp’ın Avrupa’da olduğu kadar ABD’de de yasaldı. Ayrıca Bitcoin ödemelerinin Dell’de kabul edildi, Expedia, Time Inc., ve diğer tanınmış markalar.

Ağustos 2017’de Coinbase, tek boynuzlu ata dönüşen ilk borsa oldu! Maalesef bu göründüğü kadar havalı değil. Finansal tek boynuzlu at, boynuzlu efsanevi bir at değildir (üzgünüm!). Bir şirkettir 1 milyar ABD Dolarından fazla değere sahip (USD), hala oldukça havalı, değil mi? Brian Armstrong ayrıca Forbes’in sektördeki en etkili gençler listesinde onuncu oldu..

Size her platformun özelliklerinden bahsetmeden önce, size büyük Coinbase ve Bitstamp.

Bitstamp VS Coinbase: Boyut

Coinbase 32 ülkede mevcuttur ve sahip olduğu iddia edilmektedir 10 milyondan fazla müşteriye hizmet etti. Daha fazla 50 milyar ABD Doları platformda alınıp satıldı.

Bitstamp sıralandı CoinMarketCap’in 350 borsa listesinde 15. sırada. 195.091.734 ABD Doları 24 saatlik işlem hacmine sahiptir..

Not: 24 saatlik işlem hacmi, bir günde bir borsada alınıp satılan kripto para biriminin toplam miktarıdır (yukarıdaki şekil 05/01/18 içindir).

Lansmanlarından beri, Coinbase ve Bitstamp daha büyük ve daha güçlü hale geldi. Ancak Bitstamp VS Coinbase karşılaştırmasında en iyisi hangisi? Bitstamp Coinbase’den daha mı iyi? Coinbase ile Bitstamp arasındaki farkları anlamak için, her birinin hangi para birimi hizmetlerini sunduğuna bakmamız gerekecek.

Bitstamp VS Coinbase: Para Birimleri

Var iki çeşit kripto borsaları tarafından sunulan döviz ticareti. Onlar kripto para birimi ticareti ve fiat para birimi ticaret.

Fiat Döviz Alım Satım

Fiat para birimleri ülkelerin resmi para birimleridir. Ulusal bir hükümet tarafından yasal olarak desteklenirler. Fiat para birimlerine örnek olarak Japon Yeni (JPY), Kanada Doları (CAD) veya Hint Rupisi (INR) verilebilir..

Bitstamp, Euro (EUR) ve ABD Doları (USD) ile fiat para birimi ticareti sunar.

Not: İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı da Bitstamp’ta kullanılabilir ancak onlarla ticaret yapamazsınız. Siz onlarla işlem yapmadan önce EUR veya USD olarak değiştirilecekler.

Coinbase kullanıcıları, fiat para birimlerini kullanarak kripto para birimleri satın alabilirler. Coinbase’in mevcut olduğu 32 ülkeden herhangi biri. 32 ülkenin tamamında kripto para satabilirsiniz Avustralya ve Kanada hariç.

Bitstamp VS Coinbase: orijinal küresel kripto borsası.

Yeni başlayan biri olarak, sizin fiat döviz ticaretine izin veren bir değişim seçin. Eğer kullanırsan Bitstamp veya Coinbase, ticarete başlamadan önce başka bir borsayı ziyaret etmeniz gerekmeyecek. Yani, burada, Bitstamp VS Coinbase tartışması berabere geliyor. ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde bulacaksınız!

Şimdi, iki platformun sunduğu kripto para birimlerinin seçimini karşılaştıralım.

Kripto Para Ticareti

Bitstamp’ta 5 farklı kripto para birimi ile işlem yapabilirsiniz. Onlar:

Bitstamp’ın 11 benzersiz ticaret çiftleri.

Not: Bir ticaret çifti, alınıp satılabilen iki para birimidir. Alım satım işleminde, havaalanında Bureau de Change’de gördüğünüz döviz kuru olacaktır. Bitstamp’ın sunduğu alım satım çiftine bir örnek, 1 Litecoin (LTC) = 148,18 ABD Doları (USD).

Coinbase, Bitstamp’a biraz farklı hizmetler sunuyor. Bitstamp gibi bir değişim ticarette alıcı ve satıcıyı bir araya getirir. Örneğin, 595 $ ‘a 4 LTC satın almak istersem, Bitstamp bana 595 $’ a 4 LTC satmayı teklif eden bir satıcı bulacaktır. Bitstamp daha sonra her bir tüccardan işlemin bir yüzdesini ücret olarak alacak.

Coinbase biraz farklı çalışıyor. Coinbase bir komisyoncu borsası. Bu, itibari para birimi için kripto para birimi alıp sattığı anlamına gelir. Alıcılar ve satıcılar birbirleriyle ticaret yapmıyor, Coinbase ile işlem yapıyorlar.

Bitstamp VS Coinbase: Coinbase ile birkaç dakika içinde başlayın.

Bitstamp VS Coinbase ticaret karşılaştırması açısından, Coinbase, Bitstamp ile aynı şekilde alım satım çiftleri sunmuyor, onun yerine var a dönüştürme hizmeti. Coinbase, her işlem için belirli bir fiyat veya dönüştürme oranı sunacak. Bu oran, Bitstamp tarafından sunulanlara çok benzer olacaktır. Aslında, Coinbase’in dönüştürme ücretleri şu döviz kurlarına dayanmaktadır: GDAX.

Not: GDAX (Global Digital Asset Exchange), Coinbase’in sahibi olduğu ve işlettiği profesyonel bir kripto borsasıdır. Kullanıcılara Coinbase’den daha gelişmiş ticaret seçenekleri sunar. Coinbase’e kaydolduğunuzda size GDAX’a da erişim verilecek..

Coinbase dönüştürme hizmetini kullanarak satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz kripto para birimleri şunlardır:

  • Bitcoin (BTC)
  • Litecoin (LTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Bitcoin Cash (BCH)

Artık her platformda işlem yapmak için hangi para birimlerinin sunulduğunu biliyorsunuz, hadi bir göz atalım aldıkları ücretler.

Bitstamp VS Coinbase: Ücretler

Bir tüccarın ödediği ücretler bağlı olacaktır nerede yaşıyorlar, ticaretin büyüklüğü, ve hangi ödeme yöntemini kullanıyorlar. Öyleyse, ücretler için Coinbase ile Bitstamp arasındaki fark nedir?

Bitstamp Ücretleri

Bitstamp’taki oran, piyasanın geri kalanına kıyasla oldukça düşük. Bitstamp ücretleri 20.000 $ ‘ın altındaki tüm işlemler için% 0.25. Bu, ister bir kripto para birimi alıyor olun ister satıyor olun,, aynı ücreti ödüyorsun. Bu yeni başlayanlar için harika. Diğer bazı borsalar – gibi Kraken – alım satım için farklı ücretler talep edin. Bununla birlikte, Bitstamp ücretlerini güzel ve basit tutar!

Bitstamp VS Coinbase ücretlerini karşılaştırırken, fiat para yatırma ve çekme işlemleri için Bitstamp ücretleri biraz daha karmaşıktır. Bitstamp, SEPA’da Euro depozitoları için ücret almaz. SEPA maliyetinde Euro cinsinden para çekme 0,90 Euro.

Bitstamp VS Coinbase: Ticarete başlamak için 3 adım.

Not: SEPA, Tek Euro Ödemeler Alanıdır. Var 33 içindeki ülkeler. SEPA, EEA (Avrupa Ekonomik Alanı) çevresinde para transferini hızlı ve kolay hale getiriyor.

Ancak Bitstamp ücret alıyor ABD Doları para yatırma işlemleri için en az 7,5 ABD doları. Bitstamp, kripto para çekme işlemleri için herhangi bir ücret almaz. 1000 $ ‘dan az maliyetle para çekme 10 ABD doları ve 1000 $ ‘dan fazla para çekme işlemi ücretlendirilir % 2 ücret.

Bitstamp kullanıcıları, kripto para birimi satın almak için kredi kartlarını da kullanabilir. Kredi kartı kullanma ücreti İşlem tutarının% 5’i.

Coinbase Ücretleri

Coinbase işlem ücretleri Bitstamp ücretlerinden yaklaşık altı kat daha yüksek. Bir ücret % 1,49 kripto para birimini her satın aldığınızda veya sattığınızda ücretlendirilir. Bu ücret yükselir % 3.99 için kredi kartıyla yapılan alışverişler.

SEPA’da Coinbase ile Euro para yatırma işlemleri ücretsizdir. SEPA’da Euro para çekme işlemleri aşağıdaki gibi ücretlendirilir: 0,15 Euro. Banka havalesinde ABD Doları ile yapılan para yatırma işlemleri ücretsizdir. ABD Doları para çekme işlemi ücretlendirilir 10 ABD doları.

Coinbase ücretleri, aşağıdaki borsalara kıyasla düşüktür CEX ve Coinmama, benzer hizmetler sunan.

Bitstamp ücretleri VS Coinbase ücretleri arasındaki en büyük benzerlik, anlaşılması kolay. Yeni başlayanlar bu platformlardan birini seçebilir ve tam olarak ne ve neden ücretlendirildiklerini bilebilir. Yani, her iki platformun ücretleri de başlangıç ​​dostu, ancak hangi platform kullanımı daha kolay? Hadi bulalım!

Bitstamp VS Coinbase: Kullanıcı Dostu

Coinbase genellikle yeni başlayanlara önerilir, ama neden? Ve Bitstamp’ın kripto yeni başlayanlar sunması için neler var? Bitstamp VS Coinbase karşılaştırmasına devam edelim.

Bitstamp dır-dir iyi tasarlanmış bir platform sınırlı miktarda ticaret özelliği ile. Bu, yalnızca az sayıda kripto para birimine ve onlarla yapabileceğiniz az sayıda şeye sahip olduğu anlamına gelir. Ancak, Bitstamp’ın bazı ticaret bilgilerinin görüntülenme şekli o kadar basit değil. Yeni başlayanlar bazen bundan şikayet eder Bitstamp’ın Tradeview sayfası çok karmaşık. Aşağıdan kontrol edin:

Bitstamp VS Coinbase: Bitstamp'ın ticaret görüntüleme platformu.

Bitstamp’ın daha kafa karıştırıcı özelliklerinden bazılarını kullanmak, ayrıntılı yardım sayfası. Yeni başlayanların Bitstamp’ı ilk kez denerken bu sayfayı kullanmasını tavsiye ederim..

Coinbase muhtemelen yeni başlayanlar için en iyi platformdur. Kullanımı çok basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Önceden söylediğim gibi, Coinbase bir komisyoncu borsasıdır. Bu, alışverişten çok bir dükkan gibi olduğu anlamına gelir.

Alım ve satım kolaylaştı. Coinbase’in düzeni ve özellikleri çevrimiçi bankacılık ve alışveriş uygulamalarına benzer. Kripto para birimleri için Amazon gibi düşünün!

İlk kripto para biriminizi satın almanın Coinbase’den daha az stresli bir yolunu bulamazsınız. Coinbase’in kullanımı Bitstamp’tan daha kolaydır ve hemen hemen her borsada!

Her iki platform da iOS ve Android için mobil uygulamalar sunar, ancak hangisi daha iyidir?

Bitstamp VS Coinbase: Mobil Uygulamalar

Bitstamp’ın mobil uygulamasının kullanıcıları, özellik eksikliği ve yavaş güncellemeler. Sadece bir puanı var 1.7 dışında 5 Apple Store’da.

Coinbase’in mobil uygulaması daha iyi yorumlar aldı. Kullanıcılar yorum yapıyor uygulama ne kadar basit ve güvenilir, ve bir puanı var 5 üzerinden 4,7 Apple Store’da.

Artık Bitstamp VS Coinbase platformu para birimleri ve ücretleri hakkında her şeyi biliyorsunuz. Ayrıca kullanımlarının ne kadar kolay olduğunu da biliyorsunuz, ancak ne kadar güvenliler?

Bitstamp VS Coinbase: Güvenlik

Güvenlik çoğu kripto borsası için önemli bir sorun olmuştur. Coinbase ve Bitstamp’ın problemle nasıl başa çıktığını görelim.

Bitstamp Güvenli mi?

Bitstamp kullanıcı güvenliğini alır çok ciddice. Ocak 2015’te, 19.000 BTC, Bitstamp’tan çalındı. Tüm platform yeniden inşa edildi güvenliği sağlayın ve hiçbir müşteri para kaybetmedi.

Neredeyse tüm dijital varlıklarını soğuk depo. Bu, çevrimdışı oldukları, hırsızlardan ve bilgisayar korsanlarından uzakta oldukları anlamına gelir. Bitstamp ayrıca Ernst and Young muhasebeciler tarafından denetlendi. Bu, müşterilerinin parasını doğru şekilde kullandığından ve sakladığından emin olmak için test edildiği anlamına gelir. Platform ayrıca kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulama.

Bitstamp VS Coinbase: gelişmiş kripto ticaret araçları.

Not: İki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcı hesabının iki tür şifreye sahip olduğu durumdur.

Yani, sanırım cevabın "Bitstamp güvenli mi" dır-dir Evet. Bununla birlikte, uzun vadeli herhangi bir borsada kripto para birimlerini asla bırakmamanızı tavsiye ederim. Şimdi Bitstamp VS Coinbase karşılaştırmasında Coinbase’e geçelim..

Coinbase Güvenli mi?

Para çalındı itibaren Coinbase müşteriler, ama platform saldırıya uğramadı. Kayıpların çoğu, bir kullanıcının şifresi çalındığında veya kullanıcının kurbanı olduğunda meydana gelir. kimlik avı dolandırıcılığı.

Coinbase’de çok iyi bir güvenlik kaydı diğer birçok borsayla karşılaştırıldığında. ABD merkezli olmak, Coinbase’in ABD eyalet ve federal yasalarına uymak zorunda olduğu anlamına gelir. Platformun bazı eleştirmenleri, ABD hükümeti ile çok yakın çalıştığını söylüyor. Şubat 2018’de, Coinbase, IRS’ye 13.000 kullanıcının detaylarını verdi! IRS, Amerikan vergi memuru. Bu, pek çok kullanıcı arasında pek popüler değildi!

Bitstamp VS Coinbase: kullanımı kolay arayüz.

Coinbase fonlarının yaklaşık% 98’i çevrimdışı tutulur. Diğer% 2 hırsızlığa karşı sigortalı. Coinbase ayrıca müşteri fonlarını Coinbase fonlarından ayrı tutar. Bu, Coinbase’in iflas etmesi durumunda müşterilerin fonlarını geri alabilecekleri anlamına gelir. Coinbase ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama sunar.

İşte burada, Coinbase VS Bitstamp. Artık hangi borsanın sizin için en iyisi olduğuna karar vermek size kalmış. Bunu yapmadan önce, seçiminizi yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç şey daha söylemek istiyorum.

Son düşünceler

Kripto para satın almak ve satmak her zaman kolay değil. Karmaşık, can sıkıcı ve hatta korkutucu olabilir. Aynı zamanda çok eğlenceli olabilir! Bitstamp ve Coinbase ikisi de kripto maceranıza başlamak için harika yerlerdir.

Bitstamp dünyanın en eski ve en popüler borsalarından biri. Bu kasa, ucuz, ve harika bir takıma sahip müşterilerini önemseyen. Olabilir bazı yeni başlayanlar için kullanması zor, ancak profesyonel bir kripto borsasının nasıl çalıştığını öğrenmek için harika bir yer.

Coinbase yeni başlayanlar için mükemmel. Onun basit, güvenli, ve kullanımı kolay. İlk kripto para biriminizi satın almanız için gereken tüm temel hizmetleri sunar. Kripto dünyasına ilk adım olarak Coinbase’i yeterince tavsiye edemem.

Peki, Bitstamp VS Coinbase’in galibi kim? Karar veremiyor musunuz? Neden kullanmıyorsun her iki platform? Coinbase ile basit bir şekilde başlayabilir ve ardından Bitstamp’ta bulunan daha gelişmiş ticarete geçebilirsiniz. Parayı ikisi arasında kolayca taşıyabilirsiniz, sadece Coinbase’den Bitstamp’a transfer edebilirsiniz.!

Bugün CoinMarketCap’te listelenen tüm borsaların 24 saatlik işlem hacmi 23 milyar dolardan fazla. Bu nedenle, kripto ticaretine başlamak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu düşünüyorsanız, size yardımcı olabilirim. Kar!

Bitstamp hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, şu adrese göz atın: "Bitstamp nedir?" rehber, ayrıca kontrol etmelisin Kraken VS Bitstamp karşılaştırma.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me