Cardano’nun hem Ethereum hem de BitShares’ı kuran aynı kişi tarafından yaratıldığını biliyor muydunuz? Öyleydi! Her neyse, Cardano’yu nasıl satın alacağınızı öğrenmek ve ona uygun bir ADA cüzdanı almak istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Cardano Nasıl Satın Alınır rehberimin ilk bölümü, size Cardano’nun (ADA) nasıl ve nereden satın alınacağını göstermeden önce ne olduğu hakkında biraz bilgi verecek..

Ardından, Cardano’nuzu satın aldıktan sonra saklayabilmeniz için bir ADA cüzdanı nasıl edineceğinize geçeceğiz..

Peki ne bekliyorsun? Başlayalım!

Cardano’nun Kökleri

Merkezi olmayan uygulamalarda Cardano nasıl satın alınırCardano ilk olarak 2015 yılında Charles Hoskinson liderliğindeki Input-Output Hong Kong (IOHK) adlı bir vakıf tarafından piyasaya sürüldü..


Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Kurucuların birinci ve ikinci nesil blok zincirleri olarak adlandırdıkları Bitcoin ve Ethereum gibi eski blok zincirlerinden daha iyi performans gösterebilen bir blok zinciri oluşturmak istediler..

Nihai hedef, gerçekten hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir işlemleri işleyerek küresel bir ödeme sistemi ve dApp ağı olarak hareket edebilecek bir platform oluşturmaktır. Ekip, zincirler arası akıllı sözleşmeleri işleme ve kripto finans ile geleneksel finans dünyaları arasında bir köprü kurma becerisine sahip olacak bir protokol geliştiriyor..

Cardano logosu ve ADA para simgesiİnsanlar bazen Cardano ve ADA arasındaki fark konusunda kafaları karışıyor, bu yüzden bunu açıklığa kavuşturmama izin verin. İşlemleri işleyen ve depolayan blok zincirinin adı Cardano iken, kripto para biriminin adı ADA’dır. Bu kadar basit!

Cardano’nun projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Cardano nedir kılavuz.

Cardano Nereden Alınır

Cardano’yu nasıl satın alacağınızı göstermeden önce size Cardano’yu nereden satın alacağınızı göstereceğim. Bu nedenle, ürünü nereden satın alacağınıza önceden karar verdiyseniz, Cardano Nasıl Satın Alınır bölümüne atlamanız yeterlidir..

Muhtemelen bildiğiniz gibi, şu anda piyasada her biri kendi artıları ve eksileri olan yüzlerce farklı kripto para birimi borsası var..

Bu nedenle, incelediğim her borsanın tüm avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirmenin iyi bir fikir olacağını düşündüm, böylece hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz! Binance ile başlayalım!

Binance Borsası

Binance'de Cardano Nasıl Satın AlınırBinance sadece 2017’de başlamış olsa da, şu anda günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük borsası. En büyük avantajlarından biri, 100’den fazla farklı kripto para birimini listelemeleri.

ve ayrıca, ICO’sunu bitirdikten sonra yeni bir popüler madeni para listeleyen ilk borsadır..

İlginç bir şekilde, Binance günde 1 milyar doların üzerinde işlemden sorumludur, ancak kullanıcıların banka / kredi kartı veya banka hesabı gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak para yatırmalarına veya çekmelerine izin vermez..

Binance’i ilk kez kullanıyorsanız ve hesabınıza para yatırmak için herhangi bir madeni paranız yoksa bu oldukça sinir bozucu olabilir. Bununla birlikte, bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız için ücret alınmaz ve Cardano’yu çekmek yalnızca 1 ADA jetonuna mal olur, bu çok makul. İşlem ücretleri söz konusu olduğunda, bunlar da her işlem için sadece% 0,1 ile düşüktür..

Binance borsası, kullanıcılara hem temel hem de gelişmiş bir sürüm sunar, bu da onu yeni başlayanlar ve daha deneyimli tüccarlar için mükemmel kılar..

Binance, borsalarını güvende tutma konusunda çok iyi bir sicile sahip ve kurulduklarından bu yana herhangi bir büyük saldırı rapor edilmedi. Hesabınızı güvende tutmaya yardımcı olmak için, her giriş yaptığınızda bir mobil kod girmenizi gerektiren Google Authenticator özelliğini kullanmaya değer..

Son olarak, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda, Binance ekibiyle iletişime geçmenin üç yolu vardır. Canlı sohbet olanağı, e-posta desteği var veya bir bilet gönderebilirsiniz. Çinceden kötü bir şekilde çevrilmiş olduğu için yardım bölümünün büyük kısımları pek yardımcı olmuyor.

Aşağıda, Cardano’yu Binance’den satın almanın genel avantaj ve dezavantajlarını listeledim..

PRO’lar

✓ Listelenen 100’den fazla farklı kripto para

✓ Düşük işlem ücretleri

✓ Büyük likidite

✓ Hem yeni başlayanlar hem de daha deneyimli tüccarlar için mükemmel

✓ ADA’yı çekmek için ücretsiz para yatırma ve ucuz ücret

✓ Mükemmel güvenlik

✓ Canlı sohbet olanağı

Eksileri

✗ Gerçek para kullanarak para yatırma kabul etmez

✗ Müşteri desteği yardım bölümü kötü tercüme edilmiştir

Artık Binance’in size neler sunabileceğini iyice anladığınıza göre, “Cardano Nasıl Satın Alınır” kılavuzumun bir sonraki bölümü KuCoin’i inceleyecek.!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

KuCoin Borsası

KuCoin borsası, daha önce Ant Financial ve iBox PAY gibi projelerde çalışan bir grup uzman tarafından Mayıs 2017’de oluşturuldu..

Cardano nasıl satın alınır: KuCoin logosu.

KuCoin, Cardano’yu satın almanın en kolay yolunu arayanlar için önerilen, kullanımı çok kolay bir platformdur. KuCoin uygulaması hem Android hem de iOS’ta mevcuttur ve kesinlikle yeni başlayanlar için uygundur..

Kucoin yaklaşık 100 kripto para birimini ve 400’den fazla işlem çiftini destekler. Platform, Spot Ticaret, Marin Ticareti, Sözleşmeli Vadeli İşlemler, Pool-X, Staking ve Borç Verme gibi düşük ücretler ve harika ürünler sunar. Bu özellikler daha ileri düzey kullanıcılar için önerilir.

KuCoin güçlü güvenlik önlemleriyle birlikte gelir, ancak yine de varlıklarınızı güvenli bir donanım cüzdanında tutmanız önerilir..

PRO’lar

✓ Listelenen 100’den fazla farklı kripto para

✓ Düşük işlem ücretleri

✓ Yeni başlayanlar ve ileri düzey tüccarlar için uygundur

✓ Güçlü güvenlik

Eksileri

✗ Nispeten düşük işlem hacmi

HitBTC Borsası

HitBTC'de Cardano Nasıl Satın AlınırEstonya merkezli ve 2013’te piyasaya sürülen HitBTC, Binance’den çok daha uzun süredir piyasada. Platform, kullanıcıların Cardano dahil olmak üzere 200’den fazla farklı kripto para birimi alıp satmasına olanak tanır..

HitBTC’den ADA coin satın almanın en büyük avantajlarından biri, borsanın gerçek para kullanarak para yatırmanıza ve çekmenize izin vermesidir. Aslında, hesabınızı finanse etmek söz konusu olduğunda en geniş yöntem seçeneklerinden birine sahiptirler. Örneğin, üçüncü ödeme sağlayıcısı PerfectMoney’i kullanarak bir banka / kredi kartı veya banka hesabı kullanabilirsiniz..

Tüm borsalar için aynı olan gerçek dünya parasını kullanarak para yatırmaya karar verirseniz, HitBTC’de bir doğrulama süreci vardır. Bu, bazı kişisel bilgilerinizi (tam adınız / adresiniz vb.) Sağlamanızı ve bazı kimlik bilgileri (pasaportunuz gibi) yüklemenizi gerektirecektir..

HitBTC’de gerçek para ile para yatırmak ve çekmek oldukça pahalıdır ve her ödeme işlemcisi kendi tutarını tahsil eder. Ayrıca kripto para çekme ücreti yapısını oldukça belirsiz hale getiriyorlar, ancak kullanıcılar bunların da yüksek olduğunu bildirdi..

Alım satım ücretleri söz konusu olduğunda, alıcılardan% 0.1 ücret alınırken, yapıcı hiçbir şey ödemiyor. Farkında değilseniz, yapıcı, borsaya likidite sağlayan (yani limit emirleri gönderen) ve alıcı, teklifteki fiyatı “alan” kişidir..

Arayüz bazen çok net olmadığından, platform deneyimli tüccarlar için daha uygundur, bu nedenle ilk kez kripto para birimi satın alıyorsanız, başka bir borsa denemek en iyisi olabilir..

Dikkate alınması gereken son bir nokta güvenliktir. Borsa, 2015 yılında kötü adamların çok sayıda jeton çalmayı başardığı büyük bir hacklenme yaşadı. Değişim sunucularının daha güvenli olmadığıyla ilgili olduğundan beri hiçbir şey olmadı. Bu nedenle, madeni paralarınızı doğrudan ADA cüzdanınıza çekmeniz önemlidir.!

HitBTC’nin tüm artıları ve eksilerinin bir özetini aşağıda listeledim.

PRO’lar

✓ Gerçek dünyadaki para yatırma yöntemlerinin en büyük seçeneklerinden biri

✓ Listelenen 200’den fazla farklı kripto para birimi

✓ Çok düşük işlem ücretleri

Eksileri

✗ Gerçek dünyadaki mevduatlar için çok yavaş doğrulama süreci

✗ Pahalı ve yavaş para çekme raporları

✗ Kötü müşteri hizmetleri

✗ Platform yeni başlayanlar için ideal değil

✗ 2015’te bir hack deneyimi yaşadı

✗ Bazı madeni paralarında düşük likidite

Peki, şimdiye kadar listelediğim ilk iki ADA kripto para borsası hakkında ne düşünüyorsunuz? Hala emin değilseniz, “Cardano nasıl alınır” kılavuzumun bir sonraki bölümü Bittrex’i inceleyecek!

Bittrex Borsası

2014 yılında oluşturulan Bittrex, ABD merkezli bir kripto para borsasıdır. Günlük en büyük işlem hacimlerinden birine sahipler, yani likidite bulmak için asla mücadele etmeyeceksiniz. Bitcoin, Ethereum ve tabii ki Cardano gibi tüm büyük kripto paraların yanı sıra daha küçük madeni paraları da listeliyorlar..

Cardano Bittex Nasıl Satın Alınır

Ne yazık ki, tıpkı Binance gibi, banka hesabı veya banka / kredi kartı gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak para yatırmak mümkün değildir, bu nedenle hesabınıza başka bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız gerekecektir. Ancak, bu para çekme işlemleri gibi ücretsizdir, bu nedenle yalnızca blok zinciri işlem ücretini ödemeniz gerekir..

Gerçekten büyük miktarlarda alım satım yapmayı planlamıyorsanız (1 BTC / gün eşdeğeri), bir kimlik göndermenize gerek yoktur. İki faktörlü kimlik doğrulama ayarlarsanız, bu 3 BTC / gün eşdeğerine yükselir.

ABD merkezli bir borsa olan Bittrex, hesap güvenliğini çok ciddiye alıyor ve fonlarının çoğunu soğuk depoda tutuyor.

Bittrex platformunu kullanmanın bir başka dezavantajı, müşteri hizmetleri seçeneklerinin gerçekten sınırlı olmasıdır. Canlı sohbet veya telefon desteği olmadığı için bir çağrı göndermeniz gerekecek. Bazı kullanıcılar sosyal medya kanalları aracılığıyla daha hızlı yanıt süreleri bildirdi, bu nedenle acil yardıma ihtiyacınız olursa bunu da deneyebilirsiniz..

Aşağıda Bittrex’in tüm artılarını ve eksilerini özetledim.

PRO’lar

✓ Çok çeşitli kripto para birimleri mevcuttur

✓ Kripto para birimi kullanılırken düşük para yatırma ve çekme ücretleri

✓ Hem yeni başlayanlar hem de daha deneyimli tüccarlar için mükemmel

✓ Mükemmel güvenlik

Eksileri

✗ Gerçek para kabul etmez

✗ Alım satım ücretleri diğer borsalardan biraz daha yüksektir

✗ Canlı sohbet veya telefon desteği yok

Şimdi, Cardano’yu satın alabileceğiniz üç farklı borsayı inceledim. İhtiyaçlarınıza en çok hangisinin uygun olduğunu düşünüyorsunuz? Cardano Nasıl Satın Alınır rehberimin bir sonraki bölümü Gate.io’yu tartışacak..

Gate.io Değişimi

Gate.io'da Cardano Nasıl Satın Alınır?2017’de oluşturulan Gate.io, pazara giren en yeni kripto para borsalarından biridir. Platform, çoğu daha az popüler altcoin olan 250’den fazla kripto para birimi eşleştirmesini listeliyor

bazen başka yerde bulmak zor.

Gate.io kullanmanın en iyi özelliklerinden biri, gezinmeyi kolaylaştıran net ve canlı renklerle mevcut en kullanıcı dostu borsalardan biri olmasıdır. Ticaret hacimleri Binance’in beğenilerinden çok daha az olsa da, Gate.io’da hala bol miktarda likidite bulunmaktadır..

Hesabınıza itibari para birimi kullanarak para yatırmak mümkün değildir, bu da ücretsiz bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız gerektiği anlamına gelir. Alım satım ücretleri, yaptığınız her ticaret için% 0,2’dir, ancak daha büyük miktarlarda alım satım yaptığınızda bu azalır.

Gate.io ücret yapısına göre Cardano’nuzu çekmek için yalnızca 0,1 ADA jetonu ödersiniz ki bu gerçekten ucuzdur.!

Kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulaması kurma fırsatı sunduğu için güvenlik borsada çok iyi görünüyor. Gate.io ayrıca müşteri fonlarının çoğunu depolamak için soğuk depolamayı kullanıyor ve bu da ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor. Bununla birlikte, web sitesinde borsanın gerçekte nerede olduğu veya kimin sahibi olduğu konusunda çok az bilgi var gibi görünüyor, bu oldukça endişe verici..

Gate.io kullanmanın bir başka dezavantajı, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda canlı sohbet veya telefon desteği olmamasıdır, bu nedenle çevrimiçi hesabınız üzerinden bir bilet göndermeniz veya Telegram’da bir mesaj göndermeniz gerekecektir.

Gate.io’nun tüm artılarını ve eksilerini aşağıda özetledim.

PRO’lar

✓ Çok iyi para seçimi

✓ Yeni başlayanlar için ideal – kullanıcı dostu

✓ Düşük işlem ücretleri – ne kadar çok işlem yaparsanız, o kadar az ödersiniz

✓ Ucuz para çekme ücretleri

Eksileri

✗ Müşteri hizmetleri seçenekleri sınırlıdır

✗ Web sitesinde küçük şirket bilgileri mevcut

✗ İtibari para mevduatı kabul etmez

✗ Hala çok yeni bir borsa, diğerlerinin işlem hacmi daha büyük

İşte burada, Cardano’yu satın alabileceğiniz en iyi dört borsa! En çok hangisini tercih edersiniz? Hepsinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle bu yalnızca en çok neye öncelik vermek istediğinize bağlıdır..

“Cardano Nasıl Satın Alınır” kılavuzumun bir sonraki bölümü, adım adım talimatlarla size ADA jetonlarını nasıl satın alacağınızı gösterecek.!

Cardano Nasıl Satın Alınır

Adım adım rehberimde, size Binance borsasını kullanarak Cardano’yu nasıl satın alacağınızı göstereceğim. Platform en büyük ticaret hacmine sahip, ücretleri düşük ve genel olarak siteyi kullanmak gerçekten çok kolay! Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Kraken’da kredi veya banka kartıyla ADA satın alın – Fiat parayla Cardano coin satın almak genellikle tercih edildiğinden, bu iyi bir alternatiftir!

Cardano Nereden Alınır bölümünde bahsettiğim borsaların her birinde sürecin çok benzer olduğunu lütfen unutmayın..

Binance ile çalışmaya başlamadan önce, hesabınıza para yatırabilmeniz için bir miktar kripto para birimine sahip olmanız gerekecek. Bunu yapmanın en kolay yolu, banka / kredi kartınızı veya banka hesabınızı kolayca kullanabileceğiniz için Coinbase’den Ethereum (ETH) satın almaktır..

Bunu yapmanıza izin veren başka borsa brokerleri de var, bu yüzden Coinbase alternatifleriyle ilgili rehberimi okumak isterseniz, buradaki bağlantıya tıklayın!

Binance’de Hesap Açmak

  1. Öncelikle, aşağıdaki yollarla yapabileceğiniz resmi Binance web sitesini ziyaret etmeniz gerekecek bu bağlantıya tıklamak.
  2. Ekranın sağ üst köşesinde Kayıt ol.

   Binance'de Cardano Nasıl Satın Alınır

  3. Şimdi e-posta adresinizi girmeniz, güçlü bir şifre seçmeniz ve şartlar ve koşullar kutusunu işaretlemeniz gerekecek. Sonra tıklayın Kayıt ol.

   Binance'de cardano nasıl satın alınır

  4. Bir güvenlik önlemi olarak (robot değil de insan olduğunuzdan emin olmak için) kaydırıcıyı sürükleyip yapbozla eşleştirmeniz gerekir..

   Binance'de Cardano Nasıl Satın Alınır

  5. Binance daha sonra size bir e-posta gönderecektir. Gelen kutunuza gidin ve onay bağlantısını tıklayın.

   Binance'de Cardano Nasıl Satın Alınır

  6. Tebrikler, artık bir Binance hesabınız var!

   Cardano Nasıl Satın Alınır

  Binance’e Para Yatırın

  Binance hesabınızı kurduktan sonra, şimdi ona para yatırmanız gerekiyor. Para transferi yapabilmek için Binance para yatırma adresinizi almanız gerekir. Aşağıda bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim.

   1. Giriş yaptıktan sonra farenizi üzerine getirin Para kaynağı (sayfanın en üstünde) ve ardından Bakiyeler.

   2. Artık Binance’in desteklediği uzun bir kripto para birimi listesi göreceksiniz. Arama kutusuna Ethereum yazın. Ardından Depozito aynı sıradaki düğme.

    Binance'e kripto para yatırma

   3. Ethereum para yatırma işlemleri için benzersiz Binance cüzdan adresiniz şimdi görüntüleniyor. Tıkladığınızdan emin olun. Adresi kopyala buton.

    ETH para yatırma adresi

   4. Coinbase hesabınıza (veya kullanmaya karar verdiğiniz borsaya) gidin ve adresi yapıştırın. Paraları gönderdikten sonra, 10 dakika içinde Binance hesabınıza gelmeleri gerekir..

   Binance’de Cardano Nasıl Satın Alınır

   Şimdiye kadar adım adım satın alma rehberimi takip ettiyseniz, artık tamamen finanse edilmiş bir Binance hesabınız olmalıdır..

   Bu kılavuzun son bölümü size Cardano’yu nasıl satın alacağınızı gösterecek..

    1. Sayfanın en üstünde, farenizi hareket ettirin Değiş tokuş ve sonra tıklayın Temel.

     Binance'de kripto para birimi değişimi nasıl yapılır

    2. Ekranın sağ tarafında ETH ve ardından aşağıdaki ekran görüntüsünü görmelisiniz..

     Binance'te Cardano Nasıl Satın Alınır

    3. Ardından ADA / ETH.

     Cardanoon Binance Nasıl Satın Alınır

    4. Artık Cardano ve Ethereum eşleştirmesi için ana ticaret ekranındasınız..

     Binance'te Cardano Nasıl Satın Alınır

    5. Grafiğin altına kaydırın ve ADA satın al ticaret kutusu. Tıkladığınızdan emin olun. Market.

     Binance'de Cardano Pazaryeri

    6. Şimdi satın almak istediğiniz jeton sayısını girmeniz gerekiyor. Tüm Ethereum bakiyenizi kullanmak istiyorsanız, 100%. Bunu yapmazsanız, istediğiniz miktarı kutuya girebilirsiniz. Son olarak, tıklayın ADA satın al ticaretini tamamlamak için.

    İşte bu kadar, az önce kendi Cardano’nuzu satın aldınız!

    Şimdi o zaman onu nerede saklıyorsun?

    Cardano Nerede Saklanır (ADA Cüzdanı Nasıl Elde Edilir)

    Bitcoin ve Ethereum gibi diğer popüler kripto para birimlerinin aksine, aslında ADA paralarınızı saklayabileceğiniz tek bir cüzdan var! Buna Daedalus denir ve Cardano ekibi tarafından oluşturulan resmi cüzdandır..

    Cüzdanın gerçekten güçlü bazı güvenlik özellikleri var; ancak henüz tüm cihaz türlerinde mevcut değildir.

    Resmi Daedalus web sayfasını ziyaret ederek bunu bilgisayarınıza indirmeniz gerekecektir. Site ayrıca, herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa size adım adım talimatlar verir. İşleri sizin için kolaylaştırmak için web sitesine şu şekilde erişebilirsiniz: bu bağlantıya tıklamak!

    Cardano Nasıl Satın Alınır Daedalus Cüzdan Ücretsiz İndirin

    Kurduktan sonra, ADA paraları gönderebilecek, tutabilecek veya alabileceksiniz. Bu, onları saklamanın en güvenli yoludur, bu nedenle paralarınızı çok uzun süre bir değişimde bırakmamaya çalışın.

    Cardano geliştiricileri şu anda cüzdandaki Android ve iOS uygulaması gibi diğer özellikler ve diğer kripto para birimleri için destek üzerinde çalışıyorlar. Ekip ayrıca yakında ADA’yı popüler donanım cüzdanlarıyla uyumlu hale getirmeyi umduklarını açıkladı, ancak daha fazla geliştirme yapana kadar beklemeniz gerekecek..

    Sonuç

    Umarım “Cardano nasıl alınır” kılavuzumdan memnun kalmışsınızdır! Baştan sona okursanız, artık projenin ne yaptığını ve ne yapmayı amaçladığını iyi bir şekilde anlamış olmalısınız..

    Sadece Cardano’yu nasıl satın alacağınızı değil, aynı zamanda tüm avantajları ve dezavantajları ile birlikte satın alabileceğiniz en iyi dört borsayı da biliyorsunuz. Bu borsaları seçmemin nedeni, her birinin farklı kullanıcılar için farklı şeyler sunmasıdır..

    Örneğin, hesabınıza para yatırmak için gerçekten bir banka kartı kullanmak istiyorsanız, ancak hesabınızın doğrulanması için birkaç gün beklemekten çekinmiyorsanız, HitBTC ideal olacaktır. Ancak, hemen başlamayı tercih ediyorsanız ve bol miktarda likiditeye sahip bir borsa istiyorsanız, Binance muhtemelen daha uygundur! Her iki durumda da, tamamen kişisel tercihle ilgili.

    Hangi borsayı kullandınız? Madeni paralarınızı almayı kolay buldunuz mu yoksa bir sorununuz mu var? Yorumlarınızı aşağıya bırakın, bilmek isterim!

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me