Eğer başlamak istersen kripto para alım satımı Bitcoin, Ether, Dash veya Stellar gibi, ancak hangi borsanın kullanılacağını bilmiyorum, bu CEX.io incelemesi karar vermenize yardımcı olmalı.

Bu derlemede aşağıdaki konuları ele alacağım:

 • CEX.io nedir?
 • CEX.io’nun kısa bir geçmişi.
 • Platformun avantajları ve dezavantajları.
 • Satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve takas edebileceğiniz dijital para birimleri.

Bu CEX.io incelemesinin sonunda, karar verebilmeli CEX.io sizin için doğru kripto para borsasıysa. Ayrıca başlangıcından, güvenlik özelliklerinden, sunulan paralardan, ücretlerden ve çok daha fazlasından haberdar olacaksınız..

Kapsanacak çok şey varken, muhtemelen başlamalıyız! Bakalım bu popüler exchange’in neler sunabileceğini görelim.

Artıları

 • Anlaması kolay
 • Farklı ticaret çiftleri
 • Büyük destek

Eksileri

 • Madeni para seçenekleri eksik olabilir

CEX.io İncelemesi: CEX.io nedir?

Bu CEX.io incelemesine temelden başlayalım. CEX.io bir kripto para birimi değişim platformu. Kabul eder çoklu para yatırma türleri ve destekler farklı dijital varlıklar. Hem ileri düzey kullanıcılar hem de yeni başlayanlar için kripto para satın almaya ve satmaya başlamak için harikadır..

Merak ettiyseniz: CEX.io yasal mı? Veya CEX.io güvenli midir? Cevap Evet ve hayır. Site, Amerika Birleşik Devletleri’nde Para Hizmetleri İşletmesi olarak kayıtlı olduğu için kesinlikle yasaldır. Ruhsatlı olduğu ajansa, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN). Bu, size aniden bir çıkış dolandırıcılığı yapma olasılığının yüksek olmadığı anlamına gelir!

CEX.io İncelemesi

CEX.io ayrıca kullanıcılara bir ikinci seviye DSS sertifikası. Bu, ödeme kartı verilerini saklamak, işlemek ve iletmek için belirli bir güvenlik seviyesine sahip olduğunu kanıtladığı anlamına gelir..

Bununla birlikte, CEX.io’nun tamamen güvenli olduğu düşünülmemelidir. Sonuçta bu bir kripto para borsasıdır. Çok büyük miktarlarda farklı para birimlerini depoladıkları gerçeği, onu bilgisayar korsanları için büyük bir hedef haline getiriyor.

Dijital para biriminin tarihi, hacklenen borsaların örnekleriyle doludur ve geleceğin farklı olacağına dair hiçbir şey yoktur. Bu yüzden yapmalısın kripto para biriminizi asla bir borsada saklamayın! Bunun yerine, güvenli bir cüzdan kullanmayı düşünmelisiniz. MyEtherWallet veya Çıkış.

Şimdi, borsanın bugün olduğu güvenilir platforma nasıl evrildiğine bakalım..

CEX.io Geçmişi

CEX.io Londra, İngiltere’de kuruldu, içinde 2013. Başlangıçta, sahip olduğu bir bulut madenciliği sağlayıcısıydı. GHash.io madencilik havuzu. 2014 yılında GHash, etrafındaki en büyük madencilik havuzlarından biriydi.

2015 yılının başlarında, CEX.io tarafından, bulut madenciliği hizmetleri. Bu şuna dayanıyordu düşük Bitcoin o andaki fiyat, ve şirketin herhangi bir madencilik donanımına sahip olmadığı gerçeği. GHash.io madencilik havuzu sonlandırıldı. Bununla birlikte, CEX.io, yalnızca bir kripto para birimi değişim platformu olarak yaşayacaktı..


Not: Bulut madenciliği, bir grup veya havuzdaki kripto para birimi madenciliği sürecidir. Kullanıcılar bulutta işlem gücünü paylaşır, bu da kendi donanımlarına sahip olmaları gerekmediği anlamına gelir. Havuzun kazandığı her blok ödülünden kendilerine ödenir.. CEX'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

CEX’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

CEX.io’nun Avantajları ve Dezavantajları

Sana vereyim lehte ve aleyhte olanlar of CEX.io cryptocurrency değişim platformu.

Artıları EKSİLERİ
 • Harika destek bölümü. CEX.io’da herhangi bir şeyin nasıl yapılacağını anlamakta zorlanıyorsanız, muhtemelen destek bölümünde bunu çok ayrıntılı olarak açıklayan bir sayfa vardır. Değilse, platform kullanımı kolay bir e-posta destek formu sunar.
 • Borsa, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı ticaret çifti ve birden fazla fiat para birimi sunar. Bu, seçtiğiniz para birimiyle farklı kriptolar alıp satabileceğiniz anlamına gelir. Önce Bitcoin’e dönmeye gerek yok. Daha az işlem, daha az ücret anlamına gelir!
 • Kullanımı ve gezinmesi kolay. Gelişmiş ticaret pencereleri bile temiz ve düzenli. Bu, CEX.io web sitesine göz atmayı yeni başlayanlar için zevkli ve harika kılar.
 • Marjin ticareti seçenekleri (ödünç alınan parayı kullanarak ticaret). Bu çok riskli bir ticaret şeklidir ve yeni başlayanlar için kesinlikle tavsiye edilmez.!
 • Kayıtlı ve güvenli. Şirket, ABD’de FinCEN’de Para Hizmetleri İşletmesi olarak kayıtlıdır. Ayrıca ikinci seviye DSS sertifikasına sahiptir.
 • CEX.io’nun çok uzun bir kripto para listesi mevcut değildir. Piyasa değerine göre kripto para birimi ilk ona girmediyse, CEX.io’dan satın alamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu CEX.io incelemesi için bir dezavantaj.
 • Herhangi bir borsada olduğu gibi, güvenliğine çok fazla güvenmemek önemlidir. Her değişim hacklenebilir. Bu nedenle, daha önce söylediğim gibi web sitesinde para bırakmamak önemlidir. Bu hem itibari para hem de kripto para birimi için geçerlidir.

CEX.io’da Hangi Coinleri Satın Alabilirsiniz??

Bir birkaç farklı dijital varlık Bitcoin veya itibari para birimi kullanarak CEX.io’da satın alabileceğiniz. Şu anda mevcut olan en popüler varlıklardan bazılarını aşağıda listeledim.

CEX.io İncelemesi

CEX.io, daha az popüler olan çeşitli kripto paralar da sunuyor.

Ödeme Yöntemleri ve Fiat Para Birimleri

CEX.io ile ilgili en iyi şeylerden biri, platformun birçok farklı fiat para birimini kabul etmesidir. Bu, onu birçok farklı ülkeden insanlar için yararlı kılar. İşte için liste fiat para birimleri CEX.io tarafından desteklenenler:

 • Amerikan doları (USD)
 • Euro (EUR)
 • İngiliz Sterlini (GBP)
 • Ruble (RUB)

CEX.io incelemesi: kripto satın almak.

CEX.io da kabul eder çeşitli ödeme yöntemleri hesaba bu itibari para birimleri veya kripto para birimi ile para yatırmak için:

 • VİZE
 • MASTERCARD
 • S.W.I.F.T.
 • ACH
 • Daha Hızlı Ödemeler
 • Sepa
 • QIWI
 • Skrill

Bu nedenle, ödeme yöntemlerinin çeşitliliği, yeni kullanıcılar için her şeyi süper basit hale getirir.

CEX.io İncelemesi: Hesap Doğrulaması

Var CEX.io’da çeşitli hesap seviyeleri. Onlar:

CEX.io Çeşitli Hesap Düzeylerini İnceleyinCEX.io’da çeşitli hesap seviyeleri: Temel, Doğrulanmış, Doğrulanmış Plus, Kurumsal

Her hesapta katman gelir farklı avantajlar. Bunlar, ek ödeme seçeneklerinin yanı sıra işlem ve para çekme işlemlerinde daha yüksek limitleri içerir..

The kurumsal ve doğrulanmış artı hesaplar için daha ileri düzey kullanıcılar. Bu nedenle, onlar hakkında çok fazla detaya girmeyeceğim.

Ancak, yeni kullanıcılar bile muhtemelen “doğrulanmış” hesap katmanına ulaşmak isteyecektir. Temel hesaplar bölümünden sonra bunu yapmanın avantajlarını açıkladım.

Temel Hesaplar

CEX.io’daki temel hesaplar bunlar varsayılan hesap CEX.io’ya kaydolur kaydolmaz oluşturacağınız. Temel bir hesap kullanılarak fiat para yatırma işlemleri için kabul edilen tek ödeme yöntemi Visa veya MasterCard’tır..

Bireysel ödeme yöntemlerinin kendi “önerilen” maksimum ve minimum depozito tutarları vardır.

Doğrulanmış Hesaplar

Kullanıcılar fiat fonlarını çekmek veya ödeme limitlerini artırmak isterlerse, kimliklerini doğrulamaları gerekir. Yine de endişelenme. Bu kolay. Bu CEX.io incelemesinin bir sonraki bölümü, bunun nasıl yapılacağını tam olarak açıklayacaktır. Ardından, doğrulanmış bir kullanıcı hesabına sahip olmanın kesin avantajlarından bahsedeceğim.

CEX.io İncelemesi

CEX.io’da Doğrulanmış Hesap Nasıl Alınır: 1. Aşama

Kullanıcıların bazılarını göndermesi gerekiyor kişisel bilgi ve belgeler doğrulanmış hesap katmanına ulaşmak için. Yine de hepsi standart şeyler. Şirketin kurallara uyduğundan emin olmak için bilgilere ihtiyaç vardır. kara para aklamanın önlenmesi (AML) ve müşterini tanı (KYC) düzenlemeleri. Hesap doğrulama ile ilgili CEX.io incelememize başlayalım.

Aşağıda, gerekli tüm belgeleri ve bunları CEX.io’ya nasıl göndereceğimi listeledim. Bu adımları dikkatlice izleyin. Şirketin istediği şekilde bir belge vermezseniz, hesabınızı yükseltme talebinizi reddedecek ve yeniden başlamanız gerekecektir. Bir kripto para birimi alırken ve satarken, bu büyük bir fiyat dalgalanmasını kaçırdığınız anlamına gelebilir!

 • Öncelikle, ayrıntıları bir devlet tarafından verilmiş bir kimlik belgesi. Bu, pasaportunuz, kimlik kartınız veya ehliyetiniz olabilir.
 • Doldur kişisel bilgilerinizin bulunduğu form. Buna cinsiyet, ad, ikinci ad (isteğe bağlı) soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, iletişim numarası ve sosyal medya bağlantısı (isteğe bağlı) dahildir.
 • Ardından, kullanıcıların doldurması gerekir onların adresleri. Buna bir ikamet adresi (CEX.io’ya kaydolduğunuz sırada yaşadığınız yer) ve kalıcı adresiniz dahildir. İkisi aynıysa, borsaya bunu söyleme seçeneği vardır. “Konutla aynı” etiketli kutuyu tıklayın. “Kalıcı adres” alanlarının yanında.

  CEX.io İncelemesi

 • Kimliğinizi doğrulamanın bir sonraki adımı, bir tarama veya fotoğraf gönderin birkaçının kimlik belgeleri. Bunlar aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:
 • Düzenleme tarihi gelecekte olmalıdır (belge gönderildiği gün geçerli olmalıdır).
 • Belgenin her iki yüzünün kopyaları sunulmalıdır.
 • Taranan resimler tam renkli ve yüksek çözünürlüklü olmalıdır.
 • Belgeler jpg, gif, png, tiff veya pdf biçiminde olmalıdır.
 • Dosya 15 MB’tan büyük olmamalıdır.
 • Fotoğraf veya tarama üç aydan eski olmamalıdır.
 • Belgeler Latin alfabesi kullanılarak doldurulmalıdır (a, b, c, d…)

  CEX.io İncelemesi

CEX.io’da Doğrulanmış Hesap Nasıl Alınır: 2. Aşama

Devam edelim veya CEX.io incelemesine Doğrulama süreci. Kullanıcılar daha sonra kimlik belgelerini, belgeyi ellerinde tuttukları bir selfie ve bir adres kanıtı sunmalıdır..

Kimlik belgesi olmalıdır hükümet tarafından verilmiş ve yukarıdaki formu doldururken kullandığınızla aynı olmalıdır. Kabul edilen kimlik belgeleri ulusal kimlikler, pasaportlar, ehliyetlerdir.

Kimlik belgesinin bulunduğu selfie, belgenin sahibi (siz) belgeyi tutan kişiyi içermelidir. Oldukça az sayıda yönerge vardır ve yeterince net bir çekim yapmak zor olabilir. Bu nedenle, bir “selfie” çekmenize yardımcı olacak bir arkadaş veya akraba bulmanız daha iyi olabilir. The fotoğraf aşağıdaki kriterleri karşılamalıdır:

 • Doğrudan kameraya bakıyor olmalısın.
 • Arka plan açık veya nötr renkte olmalıdır.
 • Özçekimin kendisi tam renkli olmalı.
 • “Kırmızı göz” yok.
 • Yüzünüzün görüntüsünü engelleyen hiçbir şey (güneş gözlüğü, şapkalar, saç bantları, bandanalar vb.)
 • Belgedeki bilgiler açıkça görülebilmelidir.

İkamet belgesi de bir fotoğraf veya tarama olmalıdır. Adresinizi içermelidir (doğrulama formunda belirtilen). aşağıdaki ikamet belgesi olarak kabul edilecektir:

 • Elektrik faturası (cep telefonu, TV sözleşmesi veya basılı internet faturaları değil).
 • Elektrik faturası.
 • hesap durumu.
 • Vergi beyannamesi veya belediye vergi faturası.

CEX.io desteği belge diğer ikamet belgelerinin de kabul edileceğini belirtiyor. Bununla birlikte, elektronik fatura ve hesap özetleri, çevrimiçi ekran görüntüleri, cep telefonu faturaları ve kredi kartı hesap özetleri hariçtir..

CEX.io İncelemesi: Doğrulanmış Bir Hesaba Sahip Olmanın Avantajları

Bahsettiğim gibi, onaylanmış Hesap daha fazlasını kullanabilir Ödeme metodları ve daha yüksek para yatırma ve çekme limitlerine sahip. İtibari para birimlerinde para çekmek istiyorlarsa, kullanıcıların doğrulanmış bir hesaba sahip olmaları da çok önemlidir. Bu nedenle, CEX.io incelemesinde bundan bahsetmek çok önemlidir..

Bir hesapla temelden daha yüksek katman (doğrulanmış, doğrulanmış artı veya kurumsal) banka havaleleri ve CEX.io’da listelenen kripto para birimlerinden herhangi biri ile para yatırabilir ve çekebilirsiniz (yukarıda).

Tüm bu üst düzey hesaplar için toplam hesap limitleri sınırsızdır, ancak her ödeme yöntemiyle ilişkili bazı önerilen para yatırma ve çekme limitleri vardır. Bunları bu sefer listelemedik çünkü çok büyükler!

CEX.io İncelemesi: CEX.io’yu Kim Kullanmalı??

Hedef kullanıcılardan bahsetmek, bir CEX.io incelemesi için çok önemlidir. CEX.io hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için harika. Aşağıda, hesabı her iki kullanıcı türü için de iyi bir hesap yapan bazı özellikleri listeledik.

CEX.io Yeni Başlayanlar İçin Neden İyidir?? Bunun birkaç nedeni var:

 • Çok kullanıcı dostu arayüz. Bir kripto para birimi değişim platformu kullanma deneyiminiz olmasa bile, CEX.io’nun anlaşılması çok kolay olacak.
 • Harika destek bölümü. Yeni tüccarlar veya yatırımcılar için ilk kez dijital para birimi satın almak biraz korkutucu olabilir. Web sitesinin destek bölümünde birçok SSS ve bu yeterli değilse, e-posta istek formu sayesinde CEX.io ile iletişime geçmek kolaydır.
 • Kullanıcılar daha fazlasını aramalı gelişmiş alım ve satım seçenekleri. Bu, süreci daha az korkutucu hale getirir çünkü bazı borsalar kullanıcıları aşağıdaki gibi bir sayfayla selamlar. Bu onlar için anlaşılır bir şekilde çok kafa karıştırıcı:

  CEX.io İncelemesi

Kaynak: cledd

CEX.io İleri Düzey Kullanıcılar için Neden İyi?? İşte cevap:

 • Sunduğu tüm satın alma seçenekleri gelişmiş bir platformdan beklersiniz. Temiz ve gezinmesi kolay bir platformda sunulurlar (yukarıda resmedilmiştir).
 • Bu olabilir marjla ticaret (ödünç alınan parayı kullanarak). Yine, bu yeni kullanıcılar için kesinlikle tavsiye edilmez!
 • Limit yok doğrulanmış kullanıcılar için. Usta bir tüccarsanız, çeşitli farklı para yatırma ve çekme yöntemlerini kullanarak büyük karlar elde edebilir ve bunları sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz. Oldukça havalı, eh?

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Sonuçlar

Bu, dünyanın en popülerlerinden biri için incelememiz. fiat-kripto borsaları. Çok sayıda para yatırma seçeneği, birden çok dijital varlığı ve kullanıcı dostu tasarımı ile CEX.io son yıllarda çok başarılı oldu.

Artık bu kılavuzu okumayı bitirdiğinize göre, CEX.io platformunun ne olduğu ve sizin için doğru olup olmadığı konusunda daha iyi bir fikriniz olmalı. Sizin için daha iyi bir platform olduğunu düşünüyorsanız, Coinbase, Binance ve Kraken’a göz atın.

Yani ne düşünüyorsun? CEX.io bir aldatmaca mı? Göründüğü gibi değil mi? Yoksa gerçekten güvenilir, değerli bir değişim mi? Kripto para birimi ihtiyaçlarınız için kullanacak mısınız? Aşağıdaki yorumları yazın!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me