Bu eğiticiyi okuyorsanız, muhtemelen ne kadar büyük olduğunu zaten biliyorsunuzdur. kripto para birimleri şu anda. Bitcoin, ana akıma olan yükü yönlendiriyor, kripto popülerliği hala artan – hiç durup durmayacağını kimse bilmiyor.

Ancak tüm bu ilgi ve kripto dünyasına gelen yeni insanlarla, talep için güvenli ve saygın kripto para birimi değişim platformları önemli bir tartışma noktası olmuştur. Bu kadar çok borsa mevcut olduğundan, sizin için doğru kripto borsasını seçmek zor olabilir..

Bu nedenle bugün, bu Changelly ile ShapeShift karşılaştırmasında, pazardaki önde gelen iki değişim platformuna bir göz atacağız..

Var epeyce açı platformları karşılaştırmaya başlayabilirsiniz ve biz de tüm ana olanları gözden geçireceğiz. Yine de ondan önce takdim etmek ne hakkında konuştuğumuzu daha net anlayabilmeniz için hem platformlar hem de arkasındaki şirketler.

Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, ShapeShift ve Changelly’yi inceleyelim!

Değişik: Genel Bakış


Changelly’nin prototipi ilk olarak 2013’te geliştirildi. Arkasındaki yaratıcılar, meşhur MinerGate kripto para madenciliği havuzunun bir parçasıydı. Ancak, gerçek tanımlanmış şirket yalnızca birkaç yıl sonra piyasaya sürüldü – bu noktada MinerGate ekibinin bununla hiçbir ilgisi yoktu..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Görünüşe göre pek çok insan bunu karıştırıyor, bu yüzden açıklığa kavuşturmama izin verin – şu anda MinerGate ve Changelly tamamen ayrı iki varlık.

Changelly vs ShapeShift - Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Bir kripto para birimi ticaret platformu olarak, Changelly bir noktada şöhrete yükseldi 2016 yılında. Changelly’nin sunduğu basitlik ve ticaret ücretleri, popülaritesinin ana nedenlerinden bazıları gibi görünüyordu. Changelly gerektirir neredeyse hiç kişisel bilgi yok kullanıcılarından ticarete başlamak için – tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi.

Ek olarak, platform şunları sunar: 100’den fazla farklı altcoin ve ticaret için fiat para birimleri – bu oldukça önemli bir miktar! Ayrıca site sağlar 24/7 canlı müşteri desteği – bot yok! Elbette, bu bir kripto değişim platformundan bahsederken sahip olmak için harika bir özellik.

Changelly’nin itibarına bir başka ek, platformun kendini şu şekilde övünebilmesidir: süper güvenli – bu Changelly ve ShapeShift karşılaştırmasını yazarken, kayıtlı ve alenileştirilmiş zorla giriş girişimleri platformda – bununla ilgili Ethereum, ve Changelly’nin müşteri desteği.

Bu, Aralık 2017 hype sırasında oldu ve önemliydi – epeyce kripto ticaret platformunda daha önce benzer sorunlar vardı. Sahip olduğunuz bir şirket veya ticaret platformunun ne kadar iyi olduğu önemli değil – görünüşe göre kimse potansiyel tehditlere karşı güvende değil.

Öte yandan, insanlar Changelly okunaklı olup olmadığını sorguluyor gibi görünüyor. Bir dakikanızı ayırıp çevrimiçi Changelly incelemelerine ve derecelendirmelerine göz atarsanız, 5 yıldızlı ve 1 yıldızlı incelemeler arasında büyük bir boşluk olduğunu fark edersiniz – insanlar ikisinden birini seçiyor ve neredeyse orta zemine odaklanmıyor. Bu sebepsiz değil.

“Changelly yasal mı?” Diye soran kişiler ve ayrılıyor olumsuz yorumlar çevrimiçi şirket hakkında çoğunlukla fiat para birimi ile bir tür kripto para birimi almaya, satmaya veya ticaretini yapmaya çalışanlar.

Changelly sundukları için gurur duyuyor sabit% 0,5 alış, satış ve ticaret ücreti iki kripto para birimi arasında, ancak (görünüşe göre) fiat olanlar söz konusu olduğunda o kadar şeffaf değiller.

Gerçek şu ki, şirket kullanıcılarına kasıtlı olarak yalan söylemiyor – sadece bazen süper yüksek fiat alım satım ücretlerinin reklamı yapılmıyor ve görünüşe göre müşterinin kendi başına öğrenmesi için bırakılıyor..

Changelly vs ShapeShift - Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Doğal olarak, tüm “% 0,5 kripto alım satım ücreti” nedeniyle, insanlar bunun tüm site için geçerli olduğunu düşünme eğiliminde olacaktır. Karşılaştıklarında fiat döviz ticareti ve gör ücretler (bunlar piyasanın durumuna göre değişebilir; ancak, her zaman nispeten yüksek kalıyor gibi görünüyorlar), anlaşılır bir şok meydana gelir.

Bununla birlikte, sitenin son zamanlarda bu konuda daha şeffaf olduğu belirtilmelidir – "% 5 +% 5" işlem üzerine ücret alınacaktır (Changelly için% 5 ve Simplex için% 5). Bu bilgi göz önüne alındığında, işler çok daha net görünüyor!

Bu itibari döviz alım satım ücreti durumu dışında, Changelly büyük bir üne sahiptir..

ShapeShift: Genel Bakış

Artık Changelly’nin ne hakkında olduğu hakkında bir fikriniz olduğuna göre, bu Changelly vs ShapeShift karşılaştırma eğitimindeki bir sonraki adım, tanımaktır. Şekil Kaydırma.

ShapeShift 2013’te kuruldu, Erik Voorhees adında bir adam tarafından. Şirket İsviçre merkezli ve dünyanın en iyi bilinen ve güvenilir kripto para birimi değişim platformlarından biri olarak kabul edilir.

ShapeShift, kullanıcılarına kripto para ticareti yapma yeteneği kişisel verilerin herhangi birini veya tamamını şirketin sunucularında saklamaya gerek kalmadan. Ancak, 1 Ekim 2018’den beri bu değişti – ShapeShift artık platformlarında başarılı işlemler gerçekleştirmek için bazı kişisel bilgilerin depolanmasını gerektiriyor..

Changelly vs ShapeShift - Kapsamlı Bir Karşılaştırma

ShapeShift’in çok iyi bilinen ana özelliklerinden biri, platformun en büyük çöküşü olarak da düşünülebilir..

ShapeShift, herhangi bir veya tüm kullanıcı bilgilerini platformlarında depolamamaktan ve aynı zamanda süper hızlı işlemler kripto para birimleri arasında. Pek çok insan – çok az güvenlik ile, tüm fonlarının işlemler arasında veya başarısız transferler sırasında nereye gittiğini merak etti.?

Elbette, insanlar cevaplarını aldılar – Mart 2016’dan Nisan 2016’ya kadar üç ShapeShift’in karşılaştığı güvenlik ihlalleri. Üç saldırının tümü aynı bilgisayar korsanı tarafından gerçekleştirildi – toplamda, yaklaşık 200.000 dolar çalındı, Litecoin, Bitcoin ve Ethereum şeklinde.

Toz yatıştıktan sonra ShapeShift, çalışanlarından birinin saldırıdan sorumlu olduğunu öğrendi – hassas güvenlik bilgilerini söz konusu bilgisayar korsanına sızdırdı. Şirketin CEO’su topluma, gerçek kullanıcılardan hiçbir fon çalınmadığını ve şirketin sorunu çözdü Böylece bir daha asla benzer bir şey olmayacak.

Changelly vs ShapeShift - Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Söylemeye gerek yok, hasar zaten ele alındı – Bir Google araması, ShapeShift’ten memnun olmayan ve hayal kırıklığına uğramış sayısız insan olduğunu ortaya çıkaracaktır. Saldırıdan önce şirketin mahremiyetsizliğinden endişe duyanlar en öfkeli olanlar arasında..

Çok oldu fonlarını kaybeden insanların raporları ticaret sürecinde, zayıf müşteri desteği ve iletişim, gizli ücretler vb. Şirket, ortaya çıkan tüm sorunlarla uğraşmakta zorlandı. önce ve sonra (ama özellikle sonra!) sunucularındaki saldırıdan.

Artık bu kripto para birimi değişim platformlarının durumunu gördüğünüze göre, Changelly ve Shapeshift karşılaştırmasına geçebiliriz. Size her iki platformu değerlendirmek için kullanılan ana kriterleri anlatacağım ve onu seçmenin arkasındaki mantığımı açıklayacağım. Ardından ShapeShift – Changelly incelemesine başlayabiliriz.

Değerlendirme kriterleri

Bunda Changelly ve Shapeshift karşılaştırması, Bir ticaret platformunun sahip olması gereken en önemli kriterlerden bazılarını çıkardım.

Seçimlerimi, insanların çevrimiçi olarak bulunan tercihlerine ve fikirlerine, en sık dile getirilen endişelere ve diğer ilgili değişkenlere dayandırdım. Aşağıda listelenen kriterler, aksi belirtilmedikçe belirli bir sıraya konulmaz.

Güvenlik

Bu muhtemelen çoğu insan için hiç düşünmeden gelmeli, ancak bir numaralı öncelik bir kripto para birimi değişim platformunun müşterilerinin bakımını yapması ve güvenlik.

Bu tür bir senaryoyu hayal edin: 100 Bitcoin. Bu çok para! Bir gün, Bitcoin’lerinizi başka bir kripto para birimine – diyelim, Ethereum’a – takas etmeye karar veriyorsunuz. Bulursun kripto ticaret platformu – bunda süper süslü, sanatsal ve çok işlevli bir tane! Doğal olarak, ilk tepkiniz olumlu ve güvenilirdir.

Changelly VS ShapeShift: kripto para birimi güvenliği.

Platform estetik açıdan çok hoş ve davetkar olduğu için kullanmaya karar veriyorsunuz ve hiç düşünmeden, ticareti takip edersiniz. Uyuyacağın tüm o Ethereum hakkında rüya görerek uyuyorsun …

Uyanmanız ve kullanmaya karar verdiğiniz ticaret platformu nedeniyle tüm paranızı dolandırdığınızı görmeniz dışında doğru güvenlik önlemlerine sahip değildi kontrolde.

Platformun güzel ya da çok işlevli olması o noktada sizin için önemli mi? Şans değil – perişan olacaksınız çünkü tüm birikimlerinizi kaybetmişsiniz. Şimdi, güvenliğin önemli olduğunu söylediğimde ne demek istediğimi anlıyor musun??

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Ücretler

İyi bir ticaret platformu her zaman sahip olacaktır en iyi fiyatlar ve ücretler kripto para ticareti söz konusu olduğunda. “Changelly vs Shapeshift” tartışmasında, bu bir istisna değildir.

Orada bir sürü web siteleri, şirketler ve kripto ticaret platformları kullanıcılarına “piyasadaki en iyi ticaret ücretlerini” sunan, ancak ticaret sürecinden geçtiğinizde, ücretlerin arzulanan bir şey bıraktığını görüyorsunuz.

Saygın ve güvenilir kripto para birimi ticaret siteleri onların peşin ücret – Ana sayfalarında, işlem başına sizden ne kadar ve ne zaman ücret alacaklarını açıkça belirtiyorlar.

Bunun, bu sitelerin müşterilerinden herhangi bir gizli ücret almadıkları ve işlem süreci boyunca tamamen şeffaf oldukları anlamına geldiğini unutmayın (bunun neden önemli olduğunu biraz daha sonra Changelly vs Shapeshift incelemesinde göreceksiniz).

Changelly VS ShapeShift: kripto para cüzdanı.

Bir kripto (veya başka bir varlık) ticaret platformu seçerken, her zaman saymaya çalışın ve ücretleri karşılaştır en az birkaç başka platform ile. Bu “piyasadaki en düşük ücretler” platformlarından kaçının gerçekte bu “en düşük ücretlere” sahip olmaktan uzak olduğuna şaşırabilirsiniz..

Hız ve Seçim Çeşitliliği

Bu iki kriter genellikle ikincil olarak sınıflandırıldığından, bunları bir arada listelemeye karar verdim. Ancak ikincil olmaları önemli olmadıkları anlamına gelmez.

İle başlayalım hız. Söylemeye gerek yok, iyi bir ticaret platformu, işlemleri gerçekleştirmek (ister bir kripto parayı diğerine satın almak, satmak veya takas etmek olsun) en yüksek hız güvenlik departmanında hiçbir şeyden ödün vermeden.

Blockchain tabanlı kripto ticaret platformlarıyla ilgili temel sorunlardan biri, hız blok zincirine çok bağlıdır – İşleminizin dakikalar içinde ne zaman işleneceğini ve ne zaman tüm gün sürebileceğini tahmin etmek zorlaşıyor.

Çeşitli seçenekler söz konusu olduğunda, bu gerçekten duruma göre bir senaryodur. Bazı insanlar sadece bir veya iki kripto para birimine ihtiyaç duyar (genellikle bunlar Bitcoin ve Ethereum, Dalgalanma, Litecoin – bazıları daha bilinen ve yaygın olanlardan), diğerleri ise her biri 200 farklı kriptoda en az birkaç jeton tutmak istiyor..

Hangi kategoriye girdiğinize bağlı olarak, bu sizin için önemli veya fark edilemeyen bir kriter olabilir..

Bunlar ana kriterler iyi bir kripto para birimi ticaret platformu seçmeye gelince seçtim. Doğal olarak, çok daha fazla değişken vardır, ancak bir platform bunların hepsini kapsıyorsa, diğer faktörlerin çoğu ikincil, tercihli seçimler haline gelir..

Şimdi asıl konuya geçelim ShapeShift ve Changelly Bu iki platformu yukarıda verilen kriterler göz önünde bulundurularak karşılaştırma ve analiz etme.

Changelly vs Shapeshift – Hangisi Daha İyi?

En önemli faktörle başlayalım – güvenlik.

Hangisi Daha Güvenli?

Muhtemelen on kez daha önce bahsettiğim gibi, bir kripto para birimi alım satım platformu seçerken güvenlik en önemli faktördür. Öyleyse, bu iki platformdan hangisinin daha güvenli olduğu “Changelly vs Shapeshift” konusuna gelince?

Daha önce bahsettiğim gibi, Changelly şu anda kendilerini şu şekilde övünebilir: neredeyse tamamen güvenli olmak. Küçük sorunlar oldu, ancak web’de karşılaşacağınız genel görüş, insanların platformun mevcut durumundan nispeten memnun göründüğü yönünde..

Changelly vs ShapeShift - Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Birisi Changelly’yi hacklemeye çalışsa bile, şirket her zaman kullanıcılar sağlamak için e gerçekleştirirken işlem. Bunun nedeni, Changelly’nin müşterilerine bir 2 faktörlü kimlik doğrulama – Bu, herhangi bir dolandırıcılık veya kötü niyet olasılığını ortadan kaldırır (veya en azından büyük ölçüde azaltır).

Şekil Kaydırma, Öte yandan, gerçekten güvenlik sorunları vardı. Müşterilerden herhangi bir kişisel ayrıntı istememe seçimi, pazarlama açısından akıllıca bir seçim olabilirdi, ancak er ya da geç bir eksiklik olarak ortaya çıkacaktı..

Ve çok daha erken oldu – şirket mevcut güvenliklerinin güncel olduğunu belirtmesine rağmen, birçok kişi hala ShapeShift’e güvenmiyor ve çeşitli raporlar veriyor. ödemelerin kaybolmasıyla ilgili sorunlar, başarısız işlem vb..

Hangisi Daha İyi Ücretli?

İki şirketin ücretlerini belirleme yolları oldukça farklı.

ShapeShift’ler ücretler vardır para birimlerine bağlı ticaret yapmak istediğiniz ve piyasanın o andaki durumu. Şirket a denilen şeyi alır "madenci ücreti" işleminizden. Doğal olarak, para yatırma ve çekme tamamen ücretsizdir.

Tüm bu söyleniyor, bazı spekülasyonlar ShapeShift şunları içerir: işlem için sabit, özel ücret, ancak bunu belirtmiyor – bu şekilde, düşük işlem ücretleri talep ederken kar elde edebilirler. Ancak, bunların sadece spekülasyonlar olduğunu unutmayın – onları destekleyecek kesin kanıtları yoktur..

Changelly, Öte yandan, bir sabit% 0,5 ücret her kripto para satın aldığınızda, sattığınızda veya ticaret yaptığınızda. Daha önce de belirttiğim gibi asıl sorun, USD veya EUR gibi fiat para birimlerini denkleme karıştırmak istediğinizde ortaya çıkar..

Bununla birlikte, platform gerçekten zamanla daha şeffaf hale gelir. Ayrıca, Changelly’nin değişim geçmişinizi izlemenize izin vermesi, ekstra güvenlik ve güvence katmanı sağlar..

Hangisi Daha Hızlı ve Daha Geniş Bir Seçim Yelpazesine Sahiptir?

Changelly ile Shapeshift karşılaştırmasında, her iki platform da nispeten iyi işlem hızları sunuyor. Bunlar birçok farklı faktöre bağlıdır, ancak çevrimiçi olarak bu iki şirketin de hızından şikayetçi olan çok fazla kişi yoktur..

Ancak, söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler, Changelly zirveye geliyor – şirket kullanıcılarına sunuyor yüzden fazla farklı altcoin kripto para birimi ticareti söz konusu olduğunda seçim yapmak.

Sonuçlar

Muhtemelen görebileceğiniz gibi, karşılaştırmak kolay değil Changelly vs Shapeshift – bu platformların her ikisinin de güçlü ve eksik yönleri var.

Bu Changelly ve Shapeshift karşılaştırmasını okuduktan sonra, güvenlik gerçekten en önemli faktördür, o zaman Changelly mantıklı seçim olurdu senin için. Öte yandan, ShapeShift, dahili güvenlik ihlali durumuyla uğraştığından beri, henüz benzer bir olay yaşamamışlardır..

Buna ek olarak, “kişisel bilgi yok” çubuğunu tamamen ortadan kaldırdılar ve şimdi insanlardan işlem yapmak istiyorlarsa kaydolmalarını istiyorlar. Bu, işleri ciddiye almaya başladıklarına ve oyunlarını yenilediklerine iyi bir örnek olabilir..

Dahası, Changelly’nin “itibari para birimi değişimi” sorunu sizi korkutmadıysa, platform birden fazla farklı kripto para birimi ticareti yapmak isteyen insanlar için çok iyi bir seçenektir.. Changelly vardır adını belirledi ve zaten bir saygın kripto para borsası şirketi.

Bu “Changelly ve Shapeshift Karşılaştırması”Öğretici. Umarım sizin için yararlı olmuştur ve artık bu iki kripto değişim platformunu daha iyi anladınız! Daha ileriye bakmak isterseniz, Coinbase veya Binance’e bakmanızı gerçekten tavsiye ederim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me