Yani Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer yapılacağını bilmek ister misiniz? Sorun değil, her adımda sana rehberlik edeceğim!

Kripto para satın almak ve satmak artık milyarlarca dolarlık bir sektör ve Coinbase, kullanıcıların fiat para birimini kullanarak kolayca coin satın almalarına izin verdiği için yeni başlayanlar için en popüler takas seçeneklerinden biri..

‘Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer edilir’ rehberimde, öncelikle her bir borsanın ne yaptığını ve ana özelliklerini kısaca açıklayacağım. Bundan sonra, GDAX’ın ‘Coinbase Pro’ olarak yeniden markalaşma planından hızlıca bahsedeceğim..

Gerekli arka plan bilgisine sahip olduğunuzda, size Coinbase’den nasıl satın alacağınızı, Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer yapacağınızı ve son olarak GDAX’ın nasıl kullanılacağını göstereceğim.!

(Dolayısıyla, Coinbase hakkındaki bilginizden zaten eminseniz ve bu kılavuzun odağına geçmek istiyorsanız, “Coinbase’den Coinbase Pro’ya (GDAX) Nasıl Transfer Yapılır” bölümüne gidin)

Coinbase’in ne olduğunu öğrenerek başlayalım!


Coinbase’in Kökenleri

Coinbase resmi logosuCoinbase, insanların bir dizi farklı coin alıp satmasına olanak tanıyan bir kripto para borsası komisyoncusu. İlk olarak 2012’de piyasaya sürüldü ve Amerika Birleşik Devletleri’nde San Francisco’da bulunuyorlar. Coinbase o kadar hızlı büyüdü ki şimdi 20 milyondan fazla kullanıcı için siparişleri işledi, toplamda 150 milyar dolarlık işlem var! Sadece bu değil, aynı zamanda ABD merkezlerinde çalışan 535’ten fazla kişi var.!

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Coinbase’in ana satış noktası, kullanıcıların banka hesabı veya banka / kredi kartı gibi gerçek dünya ödeme yöntemlerini kullanarak kripto para satın almalarına izin vermesidir. Bu, ilk kez kripto para satın almak isteyen kişilerin işini kolaylaştırır.!

Platformun kullanımı da çok basittir, bu da onu kripto ile yeni başlayanlar için ideal kılar! Temmuz 2018’de yazı yazarken Coinbase sadece dört farklı coin listeliyor. Bunlar Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC). Ancak Coinbase ekibi kısa süre önce Ethereum Classic’i (ETC) de destekleyeceklerini duyurdu.!

Ücretler söz konusu olduğunda, Coinbase ücreti% 3.99 banka veya kredi kartı kullanmak. Banka hesabı mevduatları çok daha ucuzdur ve% 0 ile% 1,49 arasında değişebilir. Alım satım ücretleri% 1,49’dur ve her satın alım yaptığınızda sizden tahsil edilecektir.

oranları

Örneğin, 1000 $ değerinde Ethereum satın almak istiyorsanız, 985.10 $ ‘lık ETH eşdeğeri alacaksınız..

Coinbase’i kullanmak için ID’ye ihtiyacınız var!

Gerçek para kullanarak kripto para satın almadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Coinbase KYC (Müşterinizi Tanıyın) süreci basittir. Tek yapmanız gereken, kimliğinizin bir kopyasıyla desteklenen kişisel bilgilerinizi sağlamaktır. Çoğu durumda Coinbase sistemi bunu otomatik olarak doğrulayabilir, bu da işlemin yalnızca birkaç dakika sürdüğü anlamına gelir.!

Artık Coinbase’in ne olduğunu bildiğinize göre, ‘Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer edilir’ kılavuzumun bir sonraki bölümü GDAX’ın ne olduğunu bulacak.!

GDAX’ı açıklama

GDAX Resmi logosuGlobal Dijital Varlık Değişimi için standartlar olan GDAX, 2016 yılında Coinbase’i oluşturan aynı şirket tarafından oluşturulan bir kripto para borsasıdır. Platform, kripto para birimlerini doğrudan diğer kullanıcılarla satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize izin verdiği için diğer çoğu dijital borsaya benzer. GDAX, alıcı ve satıcı arasında aracı görevi görür ve karşılığında bir ücret alır.

Coinbase ve GDAX ilişkisinin en iyi yanı, sadece iki borsadan birinde bir hesap açmanız gerektiğidir. Örneğin Coinbase’de bir hesabınız varsa, otomatik olarak GDAX’ta bir hesabınız olacak.!

GDAX, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) olan Coinbase ile aynı miktarda kripto para birimini destekler. Bunun da ötesinde, bu kripto para birimlerini USD ve EUR gibi fiat para birimlerinin değerine karşı takas etmek de mümkündür.!

Coinbase ile karşılaştırıldığında, GDAX, ticaretin nasıl işlediğine dair en azından temel bir anlayışa sahip olmanız gerektiğinden, daha önceki deneyime sahip yatırımcılar için daha uygundur. Coinbase yalnızca bir jeton alıp satmanıza izin verirken, GDAX’teki özellikler çok daha gelişmiş. Buna Limit Emirleri, Durdurma Emirleri ve Piyasa Emirleri dahildir!

Ücretler söz konusu olduğunda, GDAX yaptığınız ticaretin türüne bağlı olarak farklı fiyatlar talep eder. Eğer bir “Piyasa Yapıcı” iseniz, yani platforma gerekli likiditeyi sağladığınız anlamına gelirse, işlem ücretleri ücretsizdir! Öte yandan, “Piyasa Takıcısı” iseniz, yani yapıcı tarafından sağlanan likiditeyi alırsanız, ne kadar işlem yaptığınıza bağlı olarak% 0,10 ile% 0,30 arasında ödeme yaparsınız..

GDAX ücret yapısı

Artık GDAX’ın ne yaptığını bildiğinize göre devam edelim! Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer yapacağınızı göstermeden önce, yaklaşmakta olan GDAX yeniden markasını hızlıca tartışmak istedim.!

GDAX, Coinbase Pro’ya Yeniden Marka Değişimi

Mayıs 2018’de GDAX’in adını Coinbase Pro olarak değiştireceği açıklandı. Aynı özelliklerin tümü mevcut olsa da, yeni hizmetler de eklenecektir. Bu, protokol ve stake etme oylamasını ve desteklenen ek belirteçleri içerecektir..

Ayrıca Coinbase Pro, para yatırma ve çekme işlemlerini daha da kolaylaştıracak ve yatırım portföyünüzü görüntülemenizi sağlayan yeni bir özellik sunacaktır..

GDAX’in Coinbase Pro’ya yeniden markalaşmasına rağmen, Coinbase’den GDAX’a (Coinbase Pro) geçiş yapabileceğinizi unutmamak önemlidir..

GDAX markasının yeniden markalanmasının yanı sıra, ana şirket, insanların Coinbase platformunda ERC-20 tokenlerinin cüzdandan cüzdana transferini yapmasına izin verecek Paradex adlı bir protokol satın aldı.

Not: ERC-20 jetonları, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş kripto para birimleridir. ERC-20, "Ethereum Yorum Talebi"!

Artık yaklaşmakta olan yeniden markayı bildiğinize göre, ‘Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer edilir’ kılavuzumun bir sonraki bölümü, Coinbase’de kripto para birimlerinin nasıl satın alınacağına bakacak..

Coinbase’de Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır

Coinbase’den GDAX’a transfer yapmadan önce Coinbase ile bir hesap açmanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, bir dizi kişisel bilgi (adınız ve adresiniz gibi) sağlayarak kimliğinizi doğrulamanız ve ardından kimlik kartınızı (pasaportunuz gibi) yüklemeniz gerekecektir..

Bu aşamada Coinbase hesabınızda zaten coin varsa, ‘Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer edilir’ kılavuzumun bir sonraki bölümüne geçebilirsiniz.!

 1. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Al sat sayfanın üstünde.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Şimdi, satın alabileceğiniz dört farklı kripto para birimi seçeneği göreceksiniz. Satın almak istediğinize tıklayın. Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer edilir rehberimde Bitcoin satın alıyorum.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 2. Sayfanın alt kısmına gidin ve satın almak istediğiniz kripto para birimi miktarını girin. Miktarı yerel para biriminize girdiğinizde, kripto para birimi eşdeğeri otomatik olarak güncellenecektir. Örneğimde 750 EUR değerinde Bitcoin satın alıyorum ve bu bana 0,12458237 BTC kazandıracak.Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır
 3. Şimdi büyük maviye tıklayın Anında Bitcoin Satın Alın

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 4. Ve bu kadar! Coinbase’den para satın aldınız!

Artık Coinbase’de nasıl coin satın alacağınızı bildiğinize göre, rehberimin bir sonraki bölümü size Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer yapacağınızı gösterecek..

Coinbase’den Coinbase Pro’ya (GDAX) Nasıl Transfer Yapılır

Coinbase’de bir hesap açtığınızda otomatik olarak sizin için bir GDAX hesabınız olacağını söylediğimi hatırlıyor musunuz? Temmuz 2018’de yazı yazılırken Coinbase Pro, GDAX’ın yerini aldı! Ancak endişelenmeyin, Coinbase veya GDAX’ta kullandığınız aynı giriş bilgilerini kullanarak yine de giriş yapabilirsiniz.!

Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

İşleri senin için kolaylaştırmak için, sadece bağlantımı tıklayın doğrudan Coinbase Pro’ya gitmek için!

 1. Coinbase Pro’ya giriş yaptıktan sonra, Cüzdanlar ekranın üst kısmında.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 2. Sayfanın alt kısmındaki Depozito

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Şimdi Coinbase’den GDAX’a hangi coin’i transfer etmek istediğinize karar vermeniz gerekecek. Hatta itibari para bakiyenizi de transfer edebilirsiniz!

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Bitcoin ile USD ticareti yapmak istediğim için USD bakiyemi Coinbase’den GDAX’a (Coinbase Pro) aktaracağım! Endişelenmeyin, transfer etmek istediğiniz kripto para birimi veya itibari para birimi ne olursa olsun süreç aynıdır!

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 2. Son olarak, maviye tıklayın Depozito Coinbase’den GDAX’a transferinizi tamamlamak için! Coinbase Pro (GDAX) hesabınız birkaç saniye içinde finanse edilmelidir.!

Artık Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer yapacağınızı bildiğinize göre, rehberimin bir sonraki bölümü size Coinbase Pro’nun nasıl kullanılacağını gösterecek.!

Coinbase Pro Nasıl Kullanılır

 1. Coinbase Pro hesabınıza para yatırıldığına göre, Pazar Seçiniz ticarete başlamak.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Artık ticaret yapmak istediğiniz ana para birimini seçebilirsiniz. USD / BTC ticareti yapmak istediğim için üzerine tıklıyorum Amerikan Doları.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Ardından, ticaret yapmak istediğiniz eşleşmeye tıklayın.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Şimdi ticaret yapmak istediğiniz eşleştirme için ana ticaret ekranında olacaksınız! Güncel piyasa emirleri gibi birçok istatistik ve fiyat hareketlerini analiz etmenize olanak tanıyan bir grafik göreceksiniz..

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır - Dashboard

 2. Sayfanın sol tarafında sipariş formunu göreceksiniz. Satın almak veya satmak istediğiniz kripto para miktarını kutuya girin.

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. Yeni başlıyorsanız, muhtemelen en iyisi Market sipariş seçeneği. Bu, ticaretinizi mevcut piyasa fiyatından işleyecektir.!

  Coinbase'den GDAX'a Nasıl Transfer Yapılır

 1. İşleminizi tamamlamak için, SATIN AL SİPARİŞ VER (veya YER SATIŞ SİPARİŞİ satıyorsunuzdur) düğmesi. Ve bu kadar! Coinbase Pro’da ilk işleminizi tamamladınız!

Coinbase’den GDAX’a Nasıl Transfer Yapılır: Sonuç

Ve bu, ‘Coinbase’den GDAX’a nasıl transfer edilir’ kılavuzumun sonu! Baştan sona okuduysanız, artık Coinbase’den Coinbase Pro’ya (GDAX) nasıl para transfer edeceğinizi biliyorsunuz. Artık bildiğiniz gibi, süreç gerçekten çok basit!

Coinbase Pro (GDAX) daha deneyimli tüccarlar için olsa da platformun kullanımı kolaydır. Bu konuda sevdiğim şey, bir banka hesabı kullanarak gerçek dünya parasını doğrudan Coinbase Pro hesabınıza nasıl yatırabileceğinizdir.!

‘Coinbase’den GDAX’a nasıl aktarılır’ kılavuzumu yararlı bulduysanız veya herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me