İle kripto para birimleri Ana akıma bir patlama ile girerken, her geçen gün daha fazla insan bu yeni ve garip blockchain dünyasına ilgi duyuyor. Bu insanların çoğu kriptolara geliyor çünkü onlardan para kazanmanın mümkün olduğunu duymuşlardı. O insanlardan biriyseniz, şanslısınız çünkü bugün size söylemek istiyorum kripto para madenciliği nasıl yapılır.

Terimin kendisini ele alarak başlayacağız – kripto para birimi madenciliğinin ne olduğu ve insanların neden ilk etapta kripto para madenciliği yaptıklarından bahsedeceğiz. Sonra size anlatacağım kripto para madenciliği yapmanın farklı yolları – artıları, eksileri vb..

Son olarak, kripto madenciliği söz konusu olduğunda daha popüler kripto paraların bazılarından ve en güvenli cüzdanlardan (örneğin Ledger Nano S, Coinbase ve Trezor Model T) madeni paralarınızı nerede saklayabileceğiniz ve en çok güvenilir kripto değişim platformları (Coinbase ve Binance) çıkardığınız madeni paraları diğer kripto para birimlerine takas edebilirsiniz.

Madenciliği Anlamak

Çok basit terimlerle ifade etmek için, kripto madenciliği bir makinenin biraz kripto para elde etmek için belirli görevleri yerine getirdiği bir süreçtir. Bu en büyük TL; DR mümkün, öyleyse biraz dallanalım mı??

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:


Sahip olduğunuzu hayal edin kripto paraları çıkaran makine. Öğreticide daha sonra belirli makine türleri hakkında konuşacağız, ancak örneğin aşkına, sadece şunu söyleyelim: senin kişisel bilgisayarın ve kripto para madenciliğinin nasıl yapıldığını bulmaya çalışıyorsun.

Bilgisayarınız, aşağıdakileri yapabilmeniz için gereken belirli görevleri gerçekleştirecektir: en ufak miktarda kripto para birimi edinin. Bu görevler “İş Kanıtı” olarak adlandırılır ve oradaki tüm farklı madenciler için adil bir oyun alanı oluşturmak için tasarlanmıştır..

Kripto para madenciliği nasıl yapılır: Litecoin madenciliği.

Görevlerin kendileri matematik denklemleri. Ne kadar çok madenci madencilik yapmak isterse, belirli bir madencilik havuzu – denklemler o kadar zorlaşır. Bu, havuza denge getirir, ancak aynı zamanda daha büyük ve daha güçlü makine kullanımını motive eder..

Birçok daha ince faktörler devreye girer madencilik süreci devam ederken, ancak genel fikir, cihazınız “madenciliğe” katkıda bulunursa, ganimetlerden bir pay alacağınızdır..

Bu, kripto para birimi madenciliğinin ne olduğunu tanımlamanın çok kısa ve basit bir yoludur. Şimdi buraya görmek için geldiğiniz şeye geçelim – kripto para madenciliği nasıl yapılır?.

Cryptocurrency Madenciliği

Kripto para birimi madenciliği hakkında gidebileceğiniz birkaç yol var. Buradaki ana konuları ele alacağım ve en kolay olandan başlayacağım – bulut madenciliği.

1. Yöntem – Bulut Madenciliği

Kripto madenciliği yolları arıyorsanız, bulut madenciliği muhtemelen parmağınızı bile kıpırdatmadan kripto para madenciliği yapmanın en popüler yoludur.

Bulut madenciliği senin olduğu bir süreç birine ödeme yap (çoğu zaman bu büyük bir şirkettir) belirli bir miktar para ve “teçhizat” adı verilen madencilik makinelerini ve madencilik sürecinin kendisini “kiralayın”.

Bu kira bir süre sürer üzerinde anlaşılan dönem, Teçhizatın elde ettiği tüm kazançların (elektrik ve bakım masrafları hariç) kripto para cüzdanınıza aktarıldığı.

Bu bulut madenciliği hizmetlerini sunan kişiler (şirketler) genellikle büyük madencilik tesisleri emrinde birden fazla çiftlik (onlarca veya yüzlerce teçhizat yığılmış ve birlikte çalışıyor) ve kripto para madenciliğinin nasıl yapılacağını çok iyi biliyor.

Bulut madenciliği, temel olarak şu özellikleri sunduğu için çok popüler hale geldi: kripto para dünyasına katılma imkanı Teçhizatlarını satın alacak kadar parası olmayan veya belki de bir teçhizat sahibi olmakla ilgilenmeyen kişiler için.

Kripto para madenciliği nasıl yapılır: bulut madenciliği.

Var iki seçenek bulut madenciliğiBedava ve ödendi. Doğal olarak, kripto para madenciliği yapmanın yollarını arayan birçok insan, “ücretsiz” seçeneklere yönelecektir, ancak bazı dezavantajları da vardır (çok yavaş madencilik hızları, ekstra koşullar, vb.). Ücretli bulut madencilik genellikle şu şekilde çalışır:

Bulursun bulut madenciliği ana bilgisayarı çevrimiçi. Ev sahibinin sunduğu planları inceleyin – genellikle bu planlardan en ucuzundan en pahalı olanına kadar değişen dört veya beşi vardır; hatta bazı ana bilgisayarlar size bulut madenciliği planınızı oluşturma ve özelleştirme olanağı sunar.

Ne istediğini anladığında, basitçe işlemi gerçekleştirmek (ev sahibine ödeme yaptığınız anlamına gelir), Kayıt ol kripto para birimi cüzdan kodunuz ve kripto para madenciliğinin ilk adımlarını bu şekilde atarsınız.!

Farklı planlar, farklı miktarlarda paraya mal olur ve çeşitli dönemler için geçerlidir. Standart planlar her yere gidebilir 500 dolardan 5000 dolara kadar, ve iki yıldan bir ömre kadar sürer.

Genellikle yakınlarda bile kırılmanız beklenir. yarı yıl – bir yıl işaret ve sonra o noktadan itibaren kar elde edin. Yine de kimse kesin olarak bilemez, çünkü kripto para birimlerinin fiyatları çok değişken ve fiyatları oldukça dalgalanma eğiliminde..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Yöntem # 2 – CPU Madenciliği

CPU madenciliği kripto para madenciliği yapmak için işlemcileri kullanır. Eskiden uygulanabilir bir seçenekti, ancak şu anda daha az insan bu yöntemi günlük kripto para madenciliğinin nasıl yapılacağını seçiyor.

Bunun birkaç nedeni var. Her şeyden önce, CPU madenciliği SON DERECE yavaş. En küçük gelir miktarını fark etmeden aylarca devam edebilirsiniz.

Aynı zamanda genellikle buna değmez – çok az para kazanıyorsunuz, ancak muhtemelen bunun on katını elektrik ve soğutmaya harcıyorsunuz. Güzel soğutması ve ucuz elektrik faturaları olan bir yer bulabilirseniz sorun biraz azalır, ancak bu nadiren böyledir.

Öyleyse neden insanlar hala CPU madenciliği kullanıyor??

Temelde masaüstü bilgisayarı olan herhangi biri bunu yapabileceği için.

CPU yöntemini kullanarak madencilik yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey sadece bir bilgisayar ve birkaç programdır. Bunu bir dizüstü bilgisayarla yapmak mümkündür, ancak ÇOK GÜÇLÜ ŞEKİLDE TAVSİYE EDİLMEMİŞTİR. Dizüstü bilgisayarınız muhtemelen kızarır ve aşırı ısınma birkaç saat içinde.

Kripto para madenciliğine başlamanın bu kadar kolay olması gerçeği çekiyor yeni CPU madencileri Her gün. Kripto para madenciliğinin nasıl yapılacağını arayan bazı insanlar ayrıntılarla ilgilenmezler – sadece süreci mümkün olan en kısa sürede ve mümkün olan herhangi bir şekilde başlatmak isterler..

Yöntem # 3 – GPU Madenciliği

GPU madenciliği muhtemelen en popüler ve tanınmış kripto para madenciliği yöntemi. Google “kripto para madenciliği” ni kullanırsanız, GPU teçhizatları göreceğiniz ilk şeylerden bazıları olacaktır..

Örneğin bulut madencileri şunları kullanır: GPU kuleleri hizmetleri için. Ve bu adamlar bazen binlerce olmasa da yüzlerce teçhizata sahip olan profesyoneller, bu yüzden muhtemelen ne yaptıklarını biliyorlar, değil mi??

Kripto para madenciliği nasıl yapılır: GPU kripto para birimi çiftliği.

GPU madenciliği çok popüler çünkü ikisi de verimli ve göreli olarak ucuz. Beni yanlış anlamayın, teçhizatın inşası maliyetli olma eğilimindedir – ancak hash hızı ve genel iş gücü söz konusu olduğunda, GPU madencilik donanımı harikadır.

GPU kuleleri kripto para madenciliği yapmak için grafik kartlarını kullanır. Standart bir donanım, işlemci, anakart, soğutma, donanım çerçevesi ve tabii ki birkaç (2-8) grafik kartından oluşur.

Bir için tipik bir fiyat iyi performans gösteren ve iyi inşa edilmiş GPU madencilik teçhizatı olmayı hedefliyor 3000 $ fiyat aralığı civarında. Bu çok büyük bir yatırımdır ancak, diyelim ki bir CPU madencisinden çok daha hızlı bir şekilde karşılığını alacaktır. Kripto para madenciliği yapmanın yollarını arayan insanlar bunları kontrol etmeli.

Yöntem # 4 – ASIC Madenciliği

ASIC’ler (Uygulamaya Özel Entegre Devreler), tek bir görevi gerçekleştirmek için açıkça tasarlanmış özel cihazlardır, bu durumda kripto madenciliği.

ASIC’ler çok iyi bilinir ve değerlidir çünkü çılgın miktarlarda kripto para üretmek rakiplerinin GPU ve CPU’su ile karşılaştırıldığında.

Ama o kadar iyilerse neden daha önce bahsetmedim?

Çoğunlukla büyük oldukları için tartışma konusu.

ASIC şirketi makinenin yeni versiyonunu duyurduğunda, duyuru kripto para birimi topluluğunda bir kargaşaya neden oldu. Birçok kişi bu makinelerin tamamen yasaklanmasını istedi. Neden?

Çünkü ASICS çok güçlü, GPU veya CPU teçhizatı kullanan diğer madencileri hem hash hızlarını hem de kazançlarını sürdürme olasılığından mahrum ederler. Ayrıca ASIC’lerde ekonomiyi çarpıttı Bazı belirli kripto para birimleri – kazancın çoğunun bir ASIC çiftliğindeki bir madenciye gideceğini, ne tür bir kaos ortaya çıkacağını hayal edin..

Kripto Para Madenciliği Yapmanın En İyi Yöntemi

Artık kripto para madenciliğinin nasıl yapıldığını ve bunu yapmanın tüm farklı yollarını anladığınıza göre, hangisi en iyi yoldur??

Kripto para madenciliği nasıl yapılır: kripto para birimi donanımını ayarlama.

Size en çok uyan yöntem ciddiyetle birkaç önemli ayrıntıya bağlıdır: başlangıçta biraz para harcamak istiyor musunuz? Öyleyse, ne kadar? Sen istiyor musun Bir teçhizat KENDİ? Bir teçhizatla yapmak bile istiyor musun?

Bunlar ve daha pek çok benzer soru, belirlemek kripto para madenciliği için en iyi yönteminiz.

Genel olarak konuşursak, GPU ve bulut madenciliği, iki büyük seçenek insanların sevdiği. CPU madenciliği yavaş ve sıkıcıdır, ASIC madenciliği özellikle geç saatlerde çok öngörülemez hale gelebilir..

İsterseniz teçhizatını inşa et, o zaman GPU gitmenin yoludur. Bir kuruş harcamak ve en kısa sürede başlamak istemiyorsanız, CPU madenciliğine bir şans verebilirsiniz. Ancak, eğer siz risk almaya istekli ve tartışmalardan korkmazsınız – ASIC’ler harika bir bahis. Ve son olarak, ne teçhizatla ne de başka bir makineyle hiçbir şey yapmak istemiyorsanız – bulut madenciliği, kripto para madenciliği konusunda en iyi seçeneğiniz!

Hangi Kripto Para Madenciliği Yapılır?

Vites seçiminiz ayrıca kripto para birimi madenciliğinin türüne de bağlı olmalıdır yapmaya karar verdiğin.

Kripto para madenciliği nasıl yapılır: Litecoin.

Bariz favorilerden bazıları şöyle olurdu: Bitcoin, Ethereum veya Kısa çizgi. Ancak şunu unutmayın: Bitcoin madencilik muhtemelen en zor olanı bunların hepsi – madeni para çok popüler olduğu için, dünyanın dört bir yanında bulunan birkaç havuzu ayarlayan ve en azından biraz Bitcoin kapmaya çalışan birçok madenci var. Bu, ilk Bitcoin damlalarının gelmeye başlaması için sayısız saat beklemenize neden olabilir..

Bunu akılda tutarak, senin en iyi bahis muhtemelen bağlı kalmak olur Ethereum veya daha az popüler olan başka bir kripto para birimi. Tercih ettiğiniz yönteme bağlı olarak fiyatları kontrol edin, yatırım geri dönüşünüzün ne zaman olacağını hesaplayın, biraz hesaplayın ve hemen anlayacaksınız.!

Sonuç

Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, birçok farklı yol kripto para madenciliğinin nasıl yapılacağı hakkında. Bunlar basitçe ana yöntemler – isterseniz madenciliği unutup Bitcoin musluklarına dalabilirsiniz – ama bu tamamen farklı bir gün için tamamen farklı bir hikaye. Ama bu bir seçenek!

Sadece hatırlamanız değil, aynı zamanda hemen yapmanız gereken bir şey de bir kripto para cüzdanı oluşturmaktır. Madencilik yapmak istediğiniz kripto para birimi türüne karar verin ve o para birimi için cüzdan seçeneklerine bakın. Şiddetle tavsiye ediyorum Ledger Nano S, Coinbase ve Trezor, onlar gerçekten güvenilir.

Madeni paralar için birini bulmakta sorun yaşamazsınız. Bitcoin, Ethereum veya Litecoin, ancak daha az bilinen para birimlerini çıkarmak istiyorsanız, saygın bir cüzdan bulana kadar biraz aramanız gerekebilir..

Almak güvenli ve saygın cüzdan kripto para birimi madenciliğine başlarken en önemli görevdir. Bir yıl boyunca madencilik yapacağınızı ve tüm birikimlerinizin yalnızca cüzdanı seçerken yeterince dikkat etmediğiniz ve saldırıya uğrayan şüpheli bir tane seçtiğiniz için çalınacağını düşünün.

Eğer ciddiyseniz ve kripto para madenciliği yapmanın yollarını arıyorsanız, bir donanım cüzdanı – oradaki en güvenli ve en güvenilir kripto para cüzdanlarıdır.

Kripto madenciliği eğitimimin sonu bu. Birkaç farklı konuyu ele aldık ve farklı kripto para birimi madenciliği yöntemlerini keşfettik.

Hatırlamakyöntem sana en çok yakışır ciddiyetle ne istediğinize ve ne tür kaynaklara sahip olduğunuza bağlı olacaktır, bu yüzden dikkatli seçin! Madenciliğe bir şans vermeye karar verirseniz, size bol şans diliyorum!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me