Dalgalanma Fiyat Tahmini: Yükselecek mi, Çökecek mi?

Bu kılavuz, Ripple ve geleceğinin nasıl tahmin edildiğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Ripple’ın son birkaç yılda nasıl büyüdüğünü, Ripple’ın geleceği hakkında uzman görüşlerini ve kendi Ripple fiyat tahmininizi nasıl oluşturacağınızı da gösterecek..

Ripple tahminlerine girmeden önce, bunların finansal tavsiye olarak alınmaması gerektiğini bilmelisiniz. Ripple’a yatırım yapmadan önce biraz daha araştırma yapmanız gerekiyor. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla yatırım yapmalısınız.

Bir sonraki bölüm, Ripple’ın ne olduğunu özetleyecek ve Ripple’ın diğer kripto para birimleriyle paylaştığı farklılıkları ve benzerlikleri tanıtmaya yardımcı olacak (ve bunun Ripple fiyatları tahmin edilirken ne anlama geldiği), öyleyse başlayalım!

Dalgalanma Köklerini Anlamak

Ripple iki şeydir: bir kripto para birimi (XRP olarak bilinir) ve bankalar için sınır ötesi açık ödeme sistemi.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ripple ve XRP logoları

Şirket 2012 yılında kuruldu ve kripto pazarında büyük bir oyuncu haline geldi.!

Büyük bir sorunu çözmeye yardımcı olmak için kuruldu. Bu sorun sınır ötesi ödemelerle ilgiliydi (paranın bir ülkeden diğerine nasıl aktarıldığı).

Ripple ile ilgili en iyi şey, halihazırda kullanılıyor olmasıdır! Dolayısıyla bunun Ripple fiyat tahmini üzerinde büyük bir etkisi var elbette. Ripple’ın teknolojisini test eden büyük küresel bankalarla ortaklıkları var. Bunlara Santander, MoneyGram, Amex ve Western Union dahildir.

Ripple için işlem süreleri çok hızlıdır ve ücretler Bitcoin veya Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerinden çok daha ucuzdur. Ripple’ı benzersiz kılan en önemli şey, tüm Ripple coin’lerin (XRP’ler) aynı anda piyasaya sürülmesidir..

Doğru – yeni Ripple madencilikle oluşturulmaz. Tüm XRP’ler zaten dolaşımdadır. Ve hepsi bu değil…

Ripple’ı diğer kripto para birimlerinden son derece farklı kılan şey, Ripple Labs’ın (Ripple’ın arkasındaki şirket) XRP paralarının çoğuna sahip olmasıdır. Evet, doğru duydunuz – Ripple toplamda 100 milyar jetonun biraz altında arzı var ve Ripple Labs 50 milyar jetona sahip.

Bazı yatırımcılar bunun kötü bir şey olduğunu düşünürken, bazıları bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyor. Her iki durumda da, bunun dolar cinsinden ne kadar olduğunu bilmek istiyorsanız: tek bir XRP (Ripple madeni para) bugün yaklaşık 0,27 dolar (22/01/21).

Matematiği kendiniz yapmak istemiyorsanız, Ripple Labs’ın cebinde oturan 27 milyar dolar değerinde XRP.


Şimdi devam edip Ripple’ın geçmişte nasıl performans gösterdiğine ve Ripple fiyat tahmininin kendisini nasıl etkilediğine bakalım. Bu, Ripple’ın geleceğini tahmin etmenin ilk adımıdır.

Daha fazla bilgi için Ripple nedir kılavuzumuza bakın.

Başladığından Beri Dalgalanma Nasıl Büyüdü??

XRP fiyatı geçen yıl muazzam bir şekilde arttı ve bu da Ripple fiyat tahmininde olumlu bir sonuç doğurdu..

Pek çok insan, bu büyümenin Ripple’ın 100 ülkede yaklaşık 200 kurumsal ortaklık ile dünya çapında bir ağ kurmasından kaynaklandığını iddia ediyor. XRP’nin Standard Chartered tarafından American Express’e kullanılması, değeri “yükseltmeye” yardımcı oldu.

CoinMarketCap verileri, 4 Ağustos 2013’te halka açık ilk işlem gününde XRP’nin 0,005882 $ ‘dan kapandığını gösteriyor (bu, madeni paranın ilk alım satım gününde tamamladığı şeydi). 16 Mart 2018 itibarıyla XRP 0,697269 dolara yükseldi (Bu% 11,752,28 artış!).

Ripple fiyat tahmin tablosu

Bu beş yıllık dönemde, en yüksek nokta Aralık / Ocak 2018’de Büyük Düzeltme’den (küresel kripto piyasasından yüz milyarlarca doların silinmesine neden olan bir piyasa olayı) önce XRP şimdiki değerine düşmeden önce 3,23 dolara yükseldi..

Şimdi 2021 ve Ripple yılın başında 0.27 $ değerindeydi.

Fiyat Tahminleri

Kripto fiyatlarını tahmin etmek inanılmaz derecede zor bir iştir. Özellikle şu anda – pazar her gün çok değişirken, 2021 için bir Ripple fiyat tahmini oluşturmak zor..

Bununla birlikte, bazı insanlar 2021’deki Ripple fiyatlarını tahmin edecek kadar cesur davrandılar – işte daha popüler Ripple fiyat tahminlerinden bazıları:

Ekonomi Tahmin Ajansı

Ekonomi Tahmin Ajansı Ripple’ın değerinin daha da düşebileceğini öngörüyor – teknoloji ortaklıkları vaatleri yerine getirmediğinden (bu, Ripple’ın ürünlerinin işe yaramaz olduğunu ve bankaların bunları kullanmayı bırakacağını söylemenin kibar bir yoludur). Ripple’ın 31 Aralık 2021’e kadar 0,19 dolara düşebileceğini söylüyorlar..

Ripple Coin Haberleri

Ripple Coin Haberleri, İnternetin trafiğe göre en büyük ikinci Ripple haber sitesi, 2021’in şirket için sorunsuz bir yıl olabileceğini savunuyor. Yeni ortaklıklar, yeni teknolojiler ve güçlü bir performansın XRP’nin 7 dolara dokunduğunu görebileceğini söylüyorlar..

Günlük Ekspres

Günlük Ekspres, İngiltere’deki bir tabloid gazetesi, XRP’nin 2021’de 31 Aralık 2021’e kadar 5.06 $ XRP token fiyatı ile fırlayabileceğine inanıyor.!

Metro

Metro, İngiltere’nin en büyük gazetesi, Ripple’ın 0,22-28 dolara düşebileceğine inanıyor. Bunu, Bitcoin’in Millennial zihniyetine hakim olmaya ve 20.000 $ fiyat noktasına ulaşmaya devam edeceği gerçeğine dayandırıyorlar. Bu, Ripple ve diğer altcoinleri düşürmeye yardımcı olabilir.

ValueWalk

ValueWalk, bir kripto araştırma hizmeti, Ripple’ın bankaların ürünlerini test etmelerinin ötesine geçmesi gerektiğine inanıyor. Bunun yerine, Ripple’ın bir bankacılık grubuyla gerçek bir ortak olması gerektiğini söylüyorlar..

Bunun, Ripple’ın değerini 10 ABD Dolarına çıkarmaya yardımcı olabileceğine inanıyorlar. Bununla birlikte, tüm bu ortaklıklarda başarılı olmazlarsa ve gerçek bir etki yaratamazlarsa, XRP token fiyatı 0,50 $ işaretinin altına düşebilir..

Ripple’ın önünde büyük bir yıl var. Tahminlerin çoğu, Ripple’ın değerinin 2021’de artacağını öne sürüyor. Bununla birlikte, bazı uzmanlar, büyük olayların ve ödeme teknolojilerinin bankalar için çalışmasını sağlamadaki başarısızlığın büyük bir fiyat düşüşüne neden olabileceğine inanıyor..

Bir sonraki bölüm kendi fiyat tahmini düşüncelerimi ve kendi tahmininizi nasıl yapabileceğinizi değerlendirecek.

Ripple Fiyat Tahmini 2021 Nedir?

Olaylar, Ripple’ın fiyatını yukarı veya aşağı itecek şeylerdir ve şirket, 2021 Ripple fiyat tahmini üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilecek bir çok şey açıklamıştır. Kendi fikrimizi oluşturmak için, Ripple fiyatının yükselebileceği nedenlere bakalım veya bu yıl aşağı.

Dürüst olmak gerekirse, Ripple için çıkan haberler olumlu görünüyor.

Santander, 2018’de Ripple’ın ödeme işleme teknolojisine dayalı bir ödeme uygulaması için (ilk olarak İspanya, İrlanda ve İngiltere’de piyasaya sürülecek) Ripple’ın blok zincirini kullanacağını duyurdu..

Diğer bir gelişme de, Japon yerel bankalarının talep üzerine yeni bir yurt içi para transferi ödeme sistemini güçlendirmek için Ripple’ı kullanacağı haberi. Üç büyük ortağı olan MoneyTap (SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank ve Resona Bank), yerel banka havalesi ödemelerini iyileştirmeye yardımcı olmak için Ripple ile ortaklık kuruyor..

2018’deki bir diğer büyük gelişme MoneyGram / Ripple ortaklığıydı. XRP’nin Ripple’ın ödeme işleme teknolojisi ile birlikte sınır ötesi ödeme işleme sistemi olarak kullanılması, uluslararası sınır ötesi finansal ödemeleri iyileştirecektir..

Dünyanın en büyük ikinci para transferi şirketi MoneyGram, yeni teknolojiyi kullanarak XRP’yi anında ödeme yöntemi olarak kullanmaya yardımcı olacak (yurtdışındaki arkadaşlarınıza ve ailenize daha hızlı transferler anlamına gelir).

Bunlar, Ripple’ın 2018’de sıraladığı üç gelişme.

Global Bankalar İşbirliği Yapıyor

Suudi Arabistan ve BAE merkez bankalarıyla görüşmeler ve pilot projeler, İngiltere Merkez Bankası ve diğerleriyle projeler var..

Ripple, hem XRP hem de Ripple’ın ödeme teknolojisinin tanıtımına yardımcı olmak için daha fazla Avrupa ve Latin Amerika bankasıyla ortaklık kurmaya hazır. Bu gelişmeler, yukarıdaki uzmanların belirttiği gibi, XRP token fiyatında büyük fiyat artışlarına yol açabilir. Yani bu, Ripple fiyat tahmininin olumlu yönde gitmesi gerektiği anlamına gelir..

Merkez bankaları, finans şirketi devleri ve bankalarla yapılan ortaklıklar, Ripple’ın yenilikçi teknolojisine ve bu işletmelere getirebileceği olasılıklara işaret ediyor..

Ancak, sorun olan ‘olasılıklar’ kısmıdır ve Ripple fiyat tahminleri üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir..

Her şeyden önce profesyonel uzmanlar, “denemeler” ve “pilotlar” ın harika bir potansiyel göstergesi olduğuna işaret ettiler (hepimizin banka havalelerini kullanma şeklimizi değiştirebilir). Ama gerçekten bir şeyi değiştirmediği sürece yeterince rahatsız edici olmadı.

Kripto yıkıcıdır (merkezi bankacılık sistemini parçalamak içindir). Büyük bir değişiklik olmadan Ripple’ın değeri düşebilir.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

XRP Coin Arzı

Ripple üzerindeki bir başka baskı noktası da 100 Milyar XRP’nin toplam piyasa sirkülasyonu. Bu, mesela Bitcoin’in 21 milyon maksimum değerinden çok daha fazlası.

Bitcoinlerin aşırı XRP arzına göre nadir olması, XRP’nin genel değeri üzerinde her zaman büyük fiyat baskıları oluşturacaktır – Ripple piyasaya sürüldüğünden bu yana arzın nasıl büyüdüğünü gösteren bir tablo için aşağıya bakın..

Piyasaya sürülmesinden itibaren dalgalanma büyümesi

Bununla birlikte, Ripple, Bitcoin’den çok farklıdır çünkü Bitcoin, küresel finansmanın merkezden uzaklaştırılması amacıyla sadece eşler arası bir ödeme sistemidir. Ripple, sınır ötesi blockchain ödeme teknolojisi sunarak özellikle bankalara hitap ederken ve Bitcoin’den daha az merkezsizdir..

Genel olarak, Ripple’ın 2021’inin olumlu göründüğünü inkar etmek mümkün değil. Genel olarak kripto para piyasasında inanç ve güven yeniden sağlandığında, Ripple’ın XRP madeni parasının yılın başında gördüğümüz 2-3 dolarlık fiyata geri dönebileceğine inanıyorum..

Sonraki bölümde, Ripple hakkında neyin iyi neyin kötü olduğu özetlenecek. XRP’nin bir yatırım olarak avantajlarını ve dezavantajlarını anlayabilmeniz için bunu yapıyoruz.

Ripple İyi mi Kötü Bir Yatırım mı?

Milyon dolarlık soru (umarım!): Ripple iyi mi yoksa kötü bir yatırım mı? Bunu anlamak için Ripple ile ilgili neyin kötü, neyin iyi olduğunu anlamamız gerekiyor.

Olumlularla başlayalım.

Ripple’ın Nesi İyi?

 • XRP’nin en büyük olumlu yanı, aslında dünya çapında gerçek şirketler – ev isimleri – tarafından kullanılıyor olmasıdır..
 • İşlem süreleri Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’den çok daha düşük.Kripto para birimlerinin işlem süresi
 • Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, XRP’nin 4 saniyelik bir ödeme uzlaştırma süresi vardır. Bu, Ether’in 2+ dakikasından daha hızlı, Bitcoin’in 1 saat + (SegWit öncesi – bir Bitcoin sistem yükseltmesi) süresinden çok daha hızlı ve geleneksel banka transferlerinden çok daha hızlı (bu beş iş gününe kadar sürebilir).
 • İşlem ücretleri inanılmaz derecede düşük – 0.00001XRP (0.00023 $ ‘dan az). Buna karşılık, Ethereum’un ortalama işlem ücreti 4,34 dolar. Bitcoin’in ortalama işlem ücreti 7.92 $ ‘dır. Litecoin, 1.22 $ ile en düşük rakip işlem ücretine sahip.
 • Büyük para transferi hizmetleri tarafından kullanılan saygın bir sınır ötesi ödeme formatıdır (MoneyGram’da olduğu gibi fiat ile rekabet eder).
 • Ripple’ın Nesi Kötü??

  • Dalgalanma, kripto para biriminin değerlerine aykırıdır. Hiçbir şirket veya kuruluşun tam kontrol sahibi olmaması için merkezi olmayan olmaları amaçlanmıştır, ancak Ripple Labs, tüm Ripple XRP arzının% 50’sinden fazlasını elinde tutmaktadır. Bu, Ripple fiyat tahmini üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir..

  Bu seviyedeki XRP tutmanın genel fiyata yapabileceği fiyat manipülasyonu hakkında sorular var (daha büyük bir hisseyi geri almak için fiyatları düşürmek için büyük bir kısmı terk edebilirler).

  • Mutabakat defteri yaklaşımı da normal Bitcoin standardından farklıdır. Ripple, işlemleri doğrulamak için “doğrulanmış” katılımcılara ihtiyaç duyar.

  Bitcoin ağında, herkes bir düğüm kurabilir ve işlemleri doğrulayabilir. Ripple sisteminde, yalnızca önceden onaylanmış katılımcılar bir düğüm çalıştırabilir ve Ripple işlemlerini doğrulayabilir.

  Bu, Ripple Labs’in sahip olduğu merkezi otoritenin başka bir şeklidir..

  • Ripple’in birincil hedefi işlem teknolojisini satmaktır. XRP, Ripple’ın faaliyetlerinin yalnızca ikincil bir parçasıdır.

  Genel olarak Ripple, geleneksel kripto kurallarına göre oynamaz – merkezi bir sahiplik yapısına sahiptir. Ayrıca Ripple’ın uzun vadeli odak noktası XRP değil, ödeme teknolojisinin kendisidir..

  Bununla birlikte, düşük işlem maliyetleri ve hızlı işlem sürelerine sahiptir. Aynı zamanda size XRP’yi güvenilir finansal markalar aracılığıyla kullanma olanağı verir ve bu da bazı insanlara bir güvenilirlik duygusu gibi hitap edebilir..

  Sonuç

  Ripple fiyat tahmini için 2021 ne yapacak? 2021 Ripple fiyat tahminlerinden herhangi biri doğru olacak mı?

  Ripple gelişmelerini ve önemli uzmanların neler söylediğini, Ripple hakkındaki bilgilerle birlikte özetledik ve bazı tahminlerde bulunduk.

  Genel olarak, Ripple ile ilgili bulgularım olumlu oldu! Bazı büyük ortaklıklar kurdular, teknolojilerini test eden büyük küresel bankalara sahipler ve vaatlerini yerine getirmek için açıkça çok çalışıyorlar.

  Benim tahminim, daha önce de bahsettiğim gibi, Ripple’ın XRP başına 3+ doların en yüksek seviyesine geri döneceği yönünde. ANCAK, inanca dayandığına inanıyorum ve ilk önce tüm kripto pazarında güvenin geri kazandığına.

  Öyle bile olsa, bunun sadece söylediği şey olduğunu hatırlamak önemlidir – bir tahmin. Piyasayı kimsenin tahmin edemeyeceğini her zaman aklınızda bulundurmalısınız..

  Bu pek çok farklı şeye bağlıdır ve bildiğim kadarıyla hiç kimse geleceği göremez. Bu nedenle, asla bir tahminde bulunmayın!

  Ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinden daha fazla yatırım yap.

  Kendinize ait bir Ripple Fiyat Tahmin 2021’e sahipseniz, bana bildirdiğinizden emin olun! Düşüncelerini duymak isterim.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map