Şanslı bir tahminde bulunalım, bugün burada olduğunuzu çünkü hakkında çok şey duymuşsunuzdur. kripto para birimleri ve sen de dahil olmak istiyorsun, değil mi? Eğer bir topluluk insanıysan, Dogecoin madenciliği senin için mükemmel bir başlangıç ​​olabilir!

Bitcoin ilk miydi 2009 yılında, ve şimdi binlerce kripto para birimi var. Bunlar yeni paralar (kendi yerel blok zincirlerinde çalışan) altcoin veya alternatif paralar olarak adlandırılır. Popüler bir altcoin Dogecoin. Bitcoin gibi satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir. Aynı zamanda olabilir mayınlı!

Peki Dogecoin madenciliği nedir?

Bu kılavuzu okumayı bitirdiğinizde, hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Dogecoin madenciliği nasıl yapılır ve ne olduğunu. Ne olduğunu bileceksin donanım Ve ne yazılım başlamalısın. Dogecoin madenciliğinin size uygun olup olmadığını da bileceksiniz!

Süre Dogecoin madencilik heyecan verici ve tüm bunları bilmelisiniz DOGE fiyatı% 1000’den fazla arttı birkaç gün içinde, bunu gelecekteki bir fırsat parası olarak da düşünmelisiniz.!

Not: DOGE ve diğer kripto para birimlerini daima güvenli cüzdanlar (Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi). Ayrıca, karar verirseniz satın almak DOGE anında, bir güvenilir değişim, gibi Binance veya Kraken.

Peki nereden başlamak istersiniz? Başlangıç? Mükemmel seçim. Dogecoin’in nasıl başladığına hızlı bir göz atalım.

Dogecoin’in (Çok) Kısa Tarihi

2013 yılında, bir Avustralyalı Jackson Palmer ve adında bir Amerikalı Billy Markus arkadaş oldu. Her ikisi de kripto para birimlerini sevdikleri için arkadaş oldular. Ancak, her şeyin çok ciddileştiğini düşündüler, bu yüzden kendilerininkini yaratmaya karar verdi.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Palmer ve Markus, madeni paralarının diğer kripto paralardan daha eğlenceli ve daha dostça olmasını istediler. Normalde kriptoyu önemsemeyen kişilerin dahil olmasını istediler.

Dogecoin madenciliği: Dogecoin ana sayfası.

Popüler kullanmaya karar verdiler maskotları olarak meme – bir Shiba Inu köpeği.

Dogecoin oldu 6 Aralık’ta başlatıldı, 2013. O zamandan beri eğlenceli ve iyi huylu olduğu için popüler hale geldi. Tıpkı maskotu gibi!

Dogecoin haline geldi tanınmış hayır işleri ve çevrimiçi bahşişte kullanımı için. 2014 yılında, 50.000 $ Olimpiyatlara gidebilmeleri için Jamaikalı Bobsled Takımına değerinde Dogecoin bağışlandı. Dogecoin ayrıca alışığım Kenya’da kuyular inşa et. Bu harika değil mi!


Sosyal platformların kullanıcıları – gibi Reddit – Dogecoin’i iyi içerik yayınladıkları için birbirlerine bahşiş vermek veya ödüllendirmek için kullanabilir.

Dogecoin, 27’si herhangi bir kripto para biriminin en büyük piyasa değeri.

Not: Bir piyasa değeri (veya piyasa değeri), piyasadaki tüm kripto paraların toplam değeridir.

Dogecoin, eğlenceli, arkadaş canlısı ve nazik olmasıyla bilinen popüler bir altcoin. Üzerinde köpek olan bir bozuk para! Şimdiden seviyorsun, değil mi?

Sonra, hakkında konuşmak istiyorum madencilik nasıl çalışır

Kripto Madenciliğinin Alt Hattını Anlamak

Madenciliği anlamak için önce anlamanız gerekir kripto para birimleri nasıl çalışır. Kripto para birimleri, eşler arası dijital para birimleridir. Bu, banka kullanmadan bir kişiden diğerine para aktarılmasına izin verdikleri anlamına gelir..

Her kripto para birimi işlemi büyük bir dijital veritabanına kaydedildi deniliyor blok zinciri. Veritabanı, düğüm adı verilen binlerce bilgisayarda saklanır. Düğümler, yeni işlem gruplarını bir araya getirir ve bunları blok zincirine ekler. Bu gruplara blok denir.

Her işlem bloğu tüm düğümler tarafından kontrol edilmeli blok zincirine eklenmeden önce ağda. Düğümler işlemleri kontrol etmediyse, insanlar gerçekte olduğundan daha fazla paraları varmış gibi davranabilirler (yapacağımı biliyorum!.

İşlemleri onaylama (madencilik) çok fazla bilgisayar gücü gerektirir ve elektrik bu yüzden oldukça pahalı.

Blockchain’lerin bankalar gibi ücretli çalışanları yoktur, bu yüzden onlar işlemleri onaylayan kullanıcılara bir ödül sunmak. Yeni işlemleri onaylamanın ödülü yeni kripto para birimidir. İşlemleri onaylamak için yeni para birimi ile ödüllendirme süreci dediğimiz şeydir. "madencilik"!

Dogecoin madenciliği meme

Madencilik denir çünkü biraz Altın veya elmas için kazmak gibi. Kürekle altın için kazmak yerine bilgisayarınızla kazmak kripto paralar için!

Not: Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Blockchain Açıklaması kılavuz.

Her kripto para birimi kendi blok zincirine sahip. Yeni para madenciliği yapmanın farklı yolları, farklı ödüllerin sunulduğu farklı madeni paralar tarafından kullanılır..

Peki, Dogecoin madenciliği nasıl yapılır? Dogecoin madenciliğinin özelliği nedir? Görelim…

Dogecoin Madenciliği Nedir?

Dogecoin madenciliği süreci yeni Dogecoin ile ödüllendirilmek Dogecoin blok zincirindeki işlemleri kontrol etmek için. Basit, değil mi? Hayır, bu o kadar basit değil, hiçbir şey!

Dogecoin madenciliği A gibi Piyango. Piyango oynamak için biraz iş yapmalısın. Aslında, bilgisayarınızın (veya düğümünüzün) bazı işler yapması gerekiyor! Bu çalışma, son bölümde bahsettiğim işlemlerin onaylanmasını ve kontrol edilmesini içerir..

Dogecoin satın alma Özellikle Binance veya Kraken kullanırken çok daha az çaba harcar. Bu ne zaman Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve fiyatı önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Yani şimdi yaparsan, yine de o trene binebilirsin! Dogecoin fiyatı bir günde yüzde 300’den fazla arttı, aşağıdaki grafikte görebileceğiniz gibi.

Dogecoin satın alın: Dogecoin fiyatı.

ŞİMDİ Binance’te Dogecoin satın alın!

Çok sayıda bilgisayar aynı işlem bloğu üzerinde çalışmak aynı zamanda, ancak tek kişi yeni jetonların ödülünü kazanabilir. Biri yeni paraları kazanır düğüm yeni bloğu ekler eski işlem bloğuna yapılan işlemlerin sayısı. Bu, karmaşık matematiksel denklemler kullanılarak tamamlanır.

İlk önce matematik problemini çözen düğüm kazanır! Daha sonra yeni onaylanan işlem bloğunu blok zincirinin geri kalanına ekleyebilir..

Çoğu kripto para birimi madenciliği bu şekilde gerçekleşir. ancak, Dogecoin madenciliği diğer madeni paralardan farklı birkaç önemli alanda. Bu alanlar:

 • Algoritma: Her kripto para biriminin yeni para birimi madenciliği için bir dizi kuralı vardır. Bu kurallara madencilik veya hashing algoritması denir.

 • Blok zamanı: Bu, yeni bir işlem bloğunun kontrol edilmesi ve blok zincirine eklenmesi için geçen ortalama süredir..
 • Zorluk: Bu, her yeni para birimi bloğunu çıkarmanın ne kadar zor olduğunu temsil eden bir sayıdır. Madencilik piyangosunu kazanma olasılığınızı hesaplamak için zorluk numarasını kullanabilirsiniz. Madencilik zorluğu, kaç madenci olduğuna bağlı olarak yukarı veya aşağı gidebilir. Zorluk, blok süresinin aynı kalmasını sağlamak için madalyonun protokolü tarafından da ayarlanır..
 • Ödül: Bu, her yeni bloğun madencisine verilen yeni para birimidir..

Şimdi, DogeCoin madenciliğinin nasıl çalıştığını karşılaştıralım. Litecoin ve Bitcoin

Madencilik Karşılaştırması

Litecoin Bitcoin Dogecoin
Algoritma Scrypt SHA-256 Scrypt
Zor 6802626.0955 3511060552899,72 2798252.1991
Blok zamanı (Dakikalar içinde) 2.5 10 1
Ödül (Blok Başına) 25 12.5 10.000
Ödül (Blok Başına USD cinsinden) 3.027,35 86.391,63 27.36

Kaynak: www.coinwarz.com

Bitcoin kullanır SHA-256 -e madenciliğe rehberlik etmek yeni para birimi ve diğer ikisi kullanım Scrypt. Bu önemli bir fark çünkü Scrypt madenciliği çok daha az güce ihtiyaç duyar ve bir SHA-256’dan çok daha hızlı. Bu, daha az güçlü bilgisayarlara sahip madenciler için madenciliği kolaylaştırır. Litecoin ve Dogecoin hayranları Bitcoin’den daha adil olduklarını düşünüyor çünkü daha fazla insan madencilik yapabilir..

Not: 2014 yılında Litecoin ve Dogecoin madenciliği birleştirdi. Bu, aynı işlemde her iki madeni parayı da çıkarmayı mümkün kıldığı anlamına gelir. Dogecoin madenciliği artık Litecoin madenciliği ile bağlantılı. Aynı stadyumda iç saha maçları oynayan iki farklı futbol takımı gibi!

Dogecoin madenciliği çok Daha hızlı Litecoin veya Bitcoin madenciliği yapmaktan daha iyidir. Blok ödülü de çok daha yüksek!

Yine de fazla heyecanlanma (üzgünüm!). Dogecoin hala Bitcoin ve Litecoin’den çok daha az değerinde. On bin Dogecoin ödülünün değeri otuz ABD Dolarından az. 12,5 Bitcoin ödülü şu anda 86.391,63 ABD Doları değerinde!

Dogecoin Madenciliği: Dogecoin Madenciliği - Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Not: Bu kılavuzu okuduğunuzda rakamlar biraz farklı olabilir.

Ancak göründüğü kadar kötü değil. Dogecoin madenciliği zorluğu, Bitcoin madenciliği zorluğundan bir milyon kat daha azdır. Bu senin çok olduğun anlamına geliyor bloğu kazanma olasılığı daha yüksektir ödül Dogecoin madenciliği yaptığınızda.

Şimdi size Dogecoin madenciliğinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlattım, denemek ister misiniz??

Dogecoin madencisi olmak için ne yapmanız gerektiğini görelim…

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Var Dogecoin madenciliği yapmanın iki yolu, solo (tek başına) veya Dogecoin madenciliği havuz.

Not: Dogecoin havuzu, işlemleri onaylamak için yarışı kazanma olasılığını artırmak için bilgi işlem gücünü paylaşan bir grup kullanıcıdır. Bir havuzdaki düğümlerden biri bir işlemi onayladığında, ödülü havuzun kullanıcıları arasında eşit olarak paylaştırır..

Dogecoin Madenciliği: Solo vs Havuz

Dogecoin havuzunun bir parçası olarak madencilik yaptığınızda, ücret ödemek. Ayrıca, havuz bir bloğu mayınladığında, yalnızca bir toplam ödülün küçük bir kısmı. Bununla birlikte, havuz maden blokları, yalnız madencilere göre çok daha sıktır. Böylece bir ödül kazanma şansınız (paylaşılsa bile) artar. Bu size sürekli yeni bir Dogecoin kaynağı sağlayabilir.

Tek başına madencilik yapmayı seçerseniz, bir işlemi onaylamak için uzun süre beklemeyi riske atarsınız çünkü çok fazla rekabet vardır. İlk bloğunuzu kazmanız haftalar hatta aylar sürebilir! Ancak, kazandığınızda, tüm ödül senin olacak. Paylaşmanız veya herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecek.

Yeni başlayan biri olarak tavsiye ederim Dogecoin havuzuna katılmak. Bu şekilde, yeni para biriminizin ilk bloğunu kazmak için uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda topluluğun bir parçası olduğunuzu da hissedeceksiniz ve Dogecoin bununla ilgili!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Dogecoin Madenciliğine Başlamak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Dogecoin madenciliğine başlamadan önce, birkaç temel bilgiye ihtiyacınız olacak. Onlar:

 • Windows, OS X veya Linux işletim sistemine sahip bir PC.
 • İnternet bağlantısı.
 • Bir Shiba Inu yavrusu (sadece şaka!).

Ayrıca ihtiyacınız olacak benim olduğun Dogecoin’i saklayacak bir yer. Çevrimiçi cüzdan seçmeniz tavsiye edilmez, seç yazılım veya donanım bunun yerine cüzdanlar. Onlar içerir Ledger Nano S, Trezor Model T ve Coinbase. İkinci seçenek bir yazılım cüzdanı iken ilk ikisi donanım cüzdanlarıdır..

Not: Cüzdan, bir e-posta hesabı gibidir. Dogecoin göndermek / almak için genel bir adrese ve bunlara erişmek için özel bir anahtara sahiptir. Özel anahtarlarınız, e-postanızın şifresi gibidir. Özel anahtarlar çok önemlidir ve tamamen güvende tutulması gerekir.

dogecoin madenciliği

İki farklı türü vardır; hafif bir cüzdan ve dolu bir cüzdan. Dogecoin madenciliği yapmak için tam cüzdana ihtiyacınız olacak. Dogecoin Core denir.

Artık bir cüzdanınız olduğuna göre, biraz yazılım ve donanıma ihtiyacınız var.

Dogecoin Madencilik Donanımı

Dogecoin madenciliğini şunlarla yapabilirsiniz:

 • Bilgisayarınızın CPU’su: Bilgisayarınızdaki CPU muhtemelen Dogecoin madenciliği yapacak kadar güçlüdür. Ancak tavsiye edilmez. Madencilik, daha az güçlü bilgisayarların aşırı ısınmasına ve bu da hasara neden olabilir.
 • Bir GPU: GPU’lar (veya grafik kartları) bilgisayar grafiklerini iyileştirmek için kullanılır, ancak Dogecoin madenciliği için de kullanılabilirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda GPU var, ancak işte başlamanız için birkaç tane var:
 • Bir Scrypt ASIC Madenci: Bu, yalnızca tek bir işi yapmak için tasarlanmış bir donanım parçasıdır. Scrypt ASIC madencileri, Litecoin ve Dogecoin gibi kripto tabanlı para birimleri madenciliği yapmak için programlanmıştır. ASIC madencileri çok güçlüdür. Onlar da çok pahalı, çok gürültülü ve alabilir çok sıcak! İşte göz atmanız için birkaç tane:
  • Innosilicon A2 Sonlandırıcı (760 ABD doları)
  • Bitmain Antminer L3 (1.649)
  • BW L21 Scrypt Madenci (7.700 ABD doları)
  • Dogecoin Madencilik Yazılımı

   Bir ile madencilik yapıyor olun ASIC, a GPU veya a İşlemci, onunla uyumlu bir yazılıma ihtiyacınız olacak. Kullandığınız donanımla en iyi çalışan yazılımı kullanmaya çalışmalısınız. Her madencilik donanımı seçimi için en iyi ücretsiz yazılımın kısa bir listesi aşağıda verilmiştir;

   • İŞLEMCİ: Madenciliği hızlı bir şekilde denemek istiyorsanız, bilgisayarınızın CPU’sunu kullanmak iyi çalışacaktır. Sadece bir CPU kullanarak madencilik için tavsiye edebileceğim tek yazılım, ücretsiz olarak indirebileceğiniz CPU madencisidir. İşte.
   • GPU: Bir GPU ile madencilik yaparsanız, daha fazla yazılım seçeneği vardır. İşte kontrol etmeniz gereken birkaç şey;
   • CudaMiner– Nvidia ürünleriyle en iyi şekilde çalışır.
   • CGminer – Çoğu GPU donanımı ile çalışır.
   • EasyMiner– Kullanıcı dostudur, bu nedenle yeni başlayanlar için iyidir.
  • Scrypt ASIC madencisi:
   • MultiMiner– Litecoin ve Dogecoin gibi scrypt tabanlı para birimleri madenciliği için harika. Bitcoin gibi SHA-256 para birimlerini çıkarmak için de kullanılabilir.
   • CGminer ve EasyMiner, ASIC madencileriyle de kullanılabilir.
   • Öneriler

    Yeni başlayan birisiniz, bu yüzden basit tutun! Dogecoin madenciliğine ilk başladığınızda, bir Radeon RX 580 gibi GPU EasyMiner yazılımı ile. O zaman bir Dogecoin madencilik havuzuna katılmanızı tavsiye ederim. Katılmak için en iyi havuzlar, aşağıdaki gibi çoklu para havuzlarıdır Çok oyunculu veya AikaPool.

    Dogecoin Madenciliği: Dogecoin Madenciliği - Yeni Başlayanlar Kılavuzu

    Dogecoin madenciliği yapmak istiyor ancak tüm teknolojiye yatırım yapmak istemiyorsanız, bir seçenek daha var …

    Dogecoin Bulut Madenciliği

    Bulut madenciliği, madencilik olmadan madenciliktir! Basitçe söylemek gerekirse, aylık veya yıllık bir ücret karşılığında büyük bir veri merkezinden bilgisayar gücü kiralıyorsunuz. Dogecoin merkezde çıkarılır ve ardından hisseniz size gönderilir.

    Benim Dogecoin’i bulutlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir Dogecoin cüzdanıdır. Ardından katılmak için bir bulut madenciliği havuzu seçin. Eobot, Güzel Hash ve Genesis Madencilik tüm teklif Scrypt tabanlı bulut madenciliği aylık ücret karşılığında.

    Var Dogecoin bulut madenciliğinin artıları ve eksileri.

    Profesyoneller

    • Kendi madencilik faaliyetinizi kurmaktan daha ucuzdur. Evin etrafında da sıcak, gürültülü donanım yok!
    • Yeni başlayan biri olarak düşünecek çok fazla teknik konu yok.
    • Her ay düzenli olarak yeni para arzı elde edersiniz.

    Eksiler

    • Bulut madenciliği havuzları kendileri ve nasıl çalıştıkları hakkında pek fazla bilgi paylaşmaz. Bir bulut madenciliği sözleşmesinin para için iyi bir değer olup olmadığını anlamak zor olabilir.
    • Sadece bilgisayar gücü kiralıyorsunuz. Dogecoin’in fiyatı düşerse, yine de değersiz bir şey için aynı tutarı ödemeniz gerekecektir..
    • Dogecoin havuzlarının sabit sözleşmeleri vardır. Kripto dünyası çok hızlı değişebilir. İki yıl boyunca kârsız bir sözleşmeyle sıkışıp kalabilirsiniz.!
    • Başkasının sizin yerinize madencilik yapmasına izin vermek hiç eğlenceli değil!

    Artık Dogecoin madenciliği yapmanın tüm farklı yollarını biliyorsunuz, büyük soruyu sorabiliriz, Dogecoin madenciliği için tonlarca para kazanabilir misiniz??

    Dogecoin Madenciliği Karlı mı??

    Kısa cevap, aslında değil. Dogecoin madenciliği sizi bir gecede kripto milyarderi yapmayacak. Bir Dogecoin değerinde 0.05 Amerikan doları.

    Eğer seçersen benim Dogecoin solo, Olacak kar etmek zor. Muhtemelen elektrik ve donanıma Dogecoin madenciliğinden kazanacağınızdan daha fazla para harcayacaksınız. Bir Dogecoin havuzu veya bulut havuzu seçseniz bile karınız küçük olacaktır.

    Eğer arıyorsanız para kazanmanın daha hızlı ve daha kolay yolu, malısın Dogecoin’i gelecekteki bir fırsat parası olarak düşünün. Bu kripto para birimi bir günde% 300’den fazla arttı!

    Dogecoin madenciliği: DOGE temel metrikleri.

    Dogecoin’i Anında SATIN ALIN!

    Ancak, Dogecoin madenciliği yapmamanızı söylediğimi düşünüyorsanız, YANLIŞsınız demektir! Tabii ki, Dogecoin madenciliği yapmanız gerektiğini düşünüyorum, ancak DOGE ile para kazanmanın daha iyi yolları var. En iyi seçeneklerden biri, ticarete başla. Bunu yapmaya karar verirseniz, güvenilir kripto borsalarını seçmeniz önerilir. Binance.

    Kripto para birimlerinizi çevrimiçi bir cüzdanda tutmadığınızdan emin olun, güvenli cüzdanları seçin yerine. Bu seçenekler şunları içerir: Ledger Nano X ve Trezor Model T.

    Ama neden? Ciddi anlamda…

    Dogecoin madenciliği yapmalısınız çünkü eğlenceli ve Dogecoin ailesinin bir parçası olmak istiyorsunuz. Kripto para birimi dünyayı değiştirecek ve siz de bu değişimin bir parçası olmak istiyorsunuz, değil mi? Madencilik Dogecoin bir dahil olmanın harika bir yolu.

    Dogecoin, insanların yüzünü güldürür. Dogecoin madenciliği yaparak tüm Topluluğunun yaptığı iyi iş. Kriptodaki en dost canlısı çeteden madencilik hakkında bilgi edineceksiniz. Ve kim bilir? Birkaç yıl içinde, şu anda kazandığınız Dogecoin binlerce hatta milyonlarca dolar değerinde olabilir! 2010 yılında Bitcoin değersizdi. Bunu bir düşün!

    Dogecoin madenciliği yapıp yapmamayı yalnızca siz seçebilirsiniz. Artık seçiminizi yapmak için bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Gelecek burada. Peki ne yapacaksın?

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me