Dogecoin Satın Alın: Nereden ve Nasıl Dogecoin Alınır

Bugün, etraftaki daha benzersiz kripto para birimlerinden birine bakacağız – Dogecoin ve Dogecoin nereden ve nasıl satın alınacağını öğrenmek.

Bu kılavuzda, Dogecoin’in ne olduğunu, Dogecoin’in ne için yaratıldığını, bugün ne için kullanıldığını ve Dogecoin’i gelecekteki bir kripto para birimi olarak düşünmeniz gerekip gerekmediğini öğreneceksiniz..

Bundan sonra, bir sonraki bölüm Dogecoin satın alma seçeneklerine bakacak. Bu bölüm şunları kapsayacaktır: Dogecoin nereden alınır, Dogecoin nasıl alınır, USD ile Dogecoin nasıl alınır ve PayPal ile Dogecoin nasıl alınır.

Doğruyu söylemek gerekirse, bir tane var şiddetle tavsiye edilen platform ne zaman kontrol etmen gerektiğini Dogecoin satın almakBinance! Dogecoin şu anda yanıyor olduğundan, bu bir ömür boyu fırsat.

Kılavuzun sonunda şunları bilmelisiniz:

 • Dogecoin’in kısa tarihi.
 • Dogecoin ne için kullanılabilir?.
 • Dogecoin iyi veya kötü bir yatırımsa.
 • Dogecoin nasıl alınır.
 • Dogecoin nereden alınır.

Sonunda, her şeyi birkaç kapanış düşüncesi ile özetleyeceğiz. Her zamanki gibi, kapsanacak çok şey var. Yani Doge’nin kendisinin de dediği gibi:

Vay. Çok zaman. Ne kadar israf.

Ayrıca, lütfen sadece Dogecoin satın aldığınızdan emin olun. en güvenilir ve güvenilir borsalar dışarıda! Binance böyle bir değiş tokuşun güzel bir örneğidir. Yapabilirsin Dogecoin’i hızlıca ve fazla sorun yaşamadan satın alın BURADA.

Dogecoin satın alın: Dogecoin fiyatı.

ŞİMDİ Binance’te Dogecoin satın alın!

Dogecoin nedir?

Dogecoin dır-dir:

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

 • Açık kaynak: Kod, herhangi bir programcının kendi kendini değiştirmesi için ücretsiz olarak kullanılabilir
 • Merkezi olmayan: Blok zinciri veya veritabanı, dünyadaki birçok bilgisayarda mevcuttur
 • Eşler arası para birimi: Madeni para göndermek ve almak için merkezi bir sunucuya veya para birimini çalıştırmak için otoriteye gerek yoktur

Bitcoin hakkında biraz bilgi sahibiyseniz, muhtemelen Dogecoin’in açıklamasının Bitcoin’e çok benzediğini fark edeceksiniz. Ancak, bazı önemli farklılıklar var.

İlk olarak, Bitcoin’den çok daha fazla Dogecoin var. Bu makaleyi yazdığım sırada, 128 milyardan fazla DOGE ve belki sonunda Dogecoin satın alacaksınız. Diğer bir fark, kaç Dogecoin oluşturulacağına dair nihai bir sınır olmamasıdır..


Birkaç gün önce, Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve % 300’den fazla artırdı. Bununla birlikte, kazancınızı yalnızca bir günde katlayabileceğiniz bu nadir fırsatlardan biri olabilir. Bunu yapmaya karar verirseniz, ziyaret etmelisiniz Dogecoin satın almanın en kolay ve en hızlı yolu için Binance.

Not: Borsalarda Dogecoin listelendiğini gördüğünüzde, genellikle “ticker” DOGE’u kullanır. Bu, Bitcoin için kullanılan BTC ile aynı şekilde kullanılır ve ETH, Ethereum’un yerel para birimi olan Ether için kullanılır..

Son olarak Dogecoin, madencileri için farklı kodlama kullanıyor. Bu makale için biraz kafa karıştırıcı ve fazlasıyla teknik. Gerçekten bilmeniz gereken tek şey, normal bilgisayarların Dogecoin madenciliği yapabileceğidir. Bu Bitcoin’den farklı.

Yalnızca kripto madenciliği için tasarlanmış özel bilgisayar sistemleri bugünlerde Bitcoin’i karlı bir şekilde çıkarabilir. Bu sistemler, Uygulamaya Özel Tümleşik Devreler veya kısaca “ASIC’ler” olarak bilinir. Aradaki fark, CPU’ların (normal bilgisayarlardaki çipler) hala Dogecoin madenciliği yapabilmesidir..

Dogecoin’in Amacı Nedir?

Yukarıda resmedilen logodan da anlayabileceğiniz gibi, Dogecoin başlangıçta biraz şaka para birimi olarak yaratıldı. Açıkçası, Dogecoin satın almak eğlenceli. O 2013’te başladı ve Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından oluşturuldu. Bu iki kurucu o zamandan beri projeden ayrıldı.

İsmin kendisi, popüler bir erken internet “mem” den alınmıştır. Orijinal mem bir Shiba Inu köpeği (Japonya’daki en küçük köpek türü). Mem, bu köpeklerden birinin çok renkli, komik sans (yazı tipi) bir tür bozuk İngilizce ile yazılmış bir resmine sahipti. Bu metnin örnekleri, Dogecoin logosunda köpek resmi:

“Plz madeni, v zengin, çok para birimi, vay, çok para, ne kadar para, çok kripto”

Şaka para birimi olarak başlamasına rağmen, DOGE hızla güçlü bir topluluk geliştirdi etrafında. Bu topluluk, diğer internet kullanıcılarına Reddit gibi forumlardaki içerikleri için bahşiş vermek için para birimini kullanmaya başladı. Bu tür bahşiş, Doge’un birincil amacı haline geldi.

Doge, yaratılışından bu yana, hayır kurumlarına para bağışla. Bunlar var 2014 Jamaikalı Bobsled takımı dahil Soçi Kış Olimpiyatları’na, Josh Wise adında bir Nascar sürücüsü ve Kenya’da Doge4Water adında bir temiz su projesine gidecek parası olmayanlar.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Dogecoin Geleceğin Parası mı?

Herhangi bir varlıkta olduğu gibi, Doge’un gelecekteki bir coin olup olmadığı, kişinin Doge’u ne zaman satın aldığına ve ne zaman satmaya karar verdiğine bağlıdır..

Dogecoin satın alın: Dogecoin fiyatı.

Dogecoin’in bu yıl daha önce iyi bir satın alma olup olmadığını soracak olsaydınız, diğer altcoinler gibi beklenmedik bir şekilde fiyatta dalgalanma gösterebileceğini ve size hızlı kazanç getirebileceğini söyleyebilirim. Ancak şimdi Dogecoin’in fiyatı bu yıl% 1000’den fazla arttı, ve bugün% 300’den fazla, Kesinlikle gelecekteki daha iyi fırsat paralarından biri gibi görünüyor!

Bu trene binmek ve Dogecoin satın almak istiyorsanız, en güvenilir ve güvenli kripto para değişim platformlarından biri olan Binance’e gitmelisiniz! Aynı zamanda itibari para birimlerini de destekler, bu nedenle Dogecoin satın almanın en kolay yollarından biri.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

Kripto para satın almaya alışkın değilseniz Dogecoin satın almak biraz zor olabilir. Yine de yapmanın birkaç yolu var. Aşağıda, USD ile Dogecoin nasıl satın alınacağı, kredi kartıyla nasıl Dogecoin satın alınacağı ve PayPal ile Dogecoin nasıl satın alınacağı ile ilgili talimatları bulacaksınız..

Dolar ile Dogecoin Nasıl Alınır

Dogecoin’i doğrudan USD ile satın almak için pek fazla seçenek yok. Bununla birlikte, bazı kripto para birimi borsaları, DOGE ile fiat çiftleri sunar.. Dogecoin satın almak için en saygın borsa:

Daha az bilinen, daha küçük takas alternatifleri için şunları kontrol edebilirsiniz:

 • Exrates
 • YoBit
 • Livecoin

Bu borsalardan biriyle Dogecoin satın almak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Her değişim biraz farklı olacaktır, ancak çoğunlukla bu adımlar tümü için geçerli olacaktır..

 • Seçtiğiniz borsaya kaydolun. Kullanacağım Binance bu örnek için. Değişim sayfasının sağ üst köşesindeki “Kaydol” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Aşağıda gösterilen formu doldurun:

Dogecoin satın alın: Binance kaydı.

 • Kayıt olduktan sonra, para yatırmak. “Cüzdan” ı ve ardından "Fiat ve Spot" web sitesinin sağ üst gezinme çubuğunda.
 • “Para Yatırma” düğmesine tıklayın. Aşağıdaki seçeneklerle karşılaşacaksınız. Borsaya USD göndermek için kullanmak istediğiniz para yatırma para birimine tıklayın.

Dogecoin satın alın: Binance'te itibari para yatırma.

 • Ekrandaki talimatları izleyin Binance’in istediği bilgileri girmek.
 • Bundan sonra, “DOGE / USD” çiftini bulun. Bunu yapmak için arama çubuğuna “Doge” yazın. “DOGE / USDT” çiftini tıklayın. USDT bir stablecoin’dir – fiyatı her zaman ABD dolarınınkine sabitlenir (önce yatırdığınız USD’nin 1: 1 oranında USDT satın almak isteyeceksiniz). En sonunda, Dogecoin miktarını girin satın almak istiyorsanız, Pazar sekmesini seçin ve “DOGE Satın Al” ı tıklayın.

Dogecoin satın alın: USDT ile Binance'den satın alın.

 • Ticaretinizi yaptıktan sonra, DOGE’nuzu hemen takas olmayan bir cüzdana çekmelisiniz. Bunu yapmak için, DOGE bakiyenizin yanındaki “Para Çek” e tıklayın. Daha sonra güvenli cüzdan adresinizi girmeniz gerekecek.

Not: DOGE’nuzu hemen, özel anahtarlarını kontrol ettiğiniz bir cüzdana çekmeniz önemlidir. Borsalar, kripto para birimini depolamak için güvenli yerler değildir. Sık sık saldırıya uğrarlar. Çok varlıklı bir cüzdan indirin Jaxx. Daha da iyisi, aşağıdaki gibi bir donanım cüzdanı kullanın Ledger Nano X. Bu, aşağıda listelenen tüm Dogecoin satın alma yöntemleri için geçerlidir..

Kullanıcıların Dogecoin’i USD ile satın almasını sağlayan borsaların her biri farklı USD para yatırma seçeneklerini kabul ediyor. Her birini aşağıda listeledim:

 • Binance: Visa / Mastercard, banka havalesi, ACH banka havalesi, SWIFT, SEN.
 • Livecoin: Visa / Mastercard, Payeer, Mükemmel Para, Kapitalist, AdvCash, Qiwi.
 • Exrates: Payeer, Mükemmel Para, AdvCash, NixMoney.
 • YoBit: OkPay, Payeer, AdvCash, PerfectMoney, Kapitalist.

Dolar ile Dogecoin Satın Almanın Avantaj ve Dezavantajları

Avantajlar:

 • Hızlı ve kolay.
 • Sadece ihtiyacın var bir borsaya kaydol.

Dezavantajları (yalnızca daha küçük borsalarla ilgili):

 • Küçük borsalar (yukarıda listelenenler gibi) genellikle tamamen düzenlenmemiştir. Bu, herhangi bir zamanda ortadan kaybolabilecekleri ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey olmayacağı anlamına gelir. Borsada sakladığınız tüm parayı kaybedersiniz! Unutmayın, herhangi bir borsada herhangi bir kripto para birimi bırakmayın HİÇ.
 • Bu küçük borsalar, doğrudan USD ile para yatırmak için büyük ücretler talep edebilir. Yukarıda listelenen yöntemlerden bazıları ücretsiz olacaktır. Diğerleri% 1-2 ücret alabilir.
 • Daha küçük borsalar genellikle daha az likiditeye sahiptir. Bu, büyük miktarda Dogecoin satın almak istiyorsanız, size satmaya yetmeyecekleri anlamına gelir. Aşağıdaki yöntemler daha büyük siparişler için çok daha iyidir.
 • Alım satım için alınan döviz kurları ve ücretler çok yüksek olabilir. Satın almadan önce Coinmarketcap gibi bir web sitesinde fiyatı her zaman kontrol etmelisiniz..

Kredi Kartı ile Dogecoin Satın Alın

Dogecoin satın almak istiyorsanız doğrudan fiat para birimleriyle (USD veya EUR gibi), sonra Binance en iyi bahsin. Bu kripto para birimi değişimi sağlam güvenlik, yüksek likidite, arkadaşça ücretler ve diğer birçok avantaj sunar!

Şu Anda Aktif Olan Binance Anlaşması:

Kredi veya banka kartıyla Dogecoin satın almak için çok az seçenek var. Livecoin, kredi kartı işlemlerini kabul ettiğini iddia ediyor. Ancak, düzenlenmemiş küçük bir borsa olduğundan, kredi kartı bilgilerinizle onlara güvenmek isteyip istemediğiniz size kalmıştır..

Bitcoin ile Dogecoin satın alın

Listeledim Aşağıda Bitcoin ile Dogecoin nasıl alınır. Bu örnekte Coinbase kullanıyoruz:

 • Git Coinbase ve kaydol’a tıklayın.
 • Doldur kayıt sayfası.

Coinbase bir hesap formu oluştur

 • Kayıt olduğunuzda yapmanız gerekenler kredi kartı bilgilerinizi ekleyin.
 • Sonra Bitcoin satın al, aşağıda gösterildiği gibi “Al / Sat” sekmesini tıklayın.

Coinbase Bitcoin satın alma

 • O zaman ihtiyacın var Bitcoin miktarını girin satın almak istiyorsun.
 • Ödeme yönteminizi (kredi kartı) seçin ve satışı tamamlamak için bilgilerinizi girin.
 • “Hesaplar” sekmesine tıklayın ve Bitcoin cüzdanınızda yeni satın aldığınız Bitcoin miktarını görmelisiniz..

Sonra yapmanız gereken Bitcoin’inizi DOGE ile değiştirin. Bu örnek için kullanacağım Binance. Yine, adımlar aşağıdadır:

 • Ayrıntılarınızı standart kayıt sayfasında doldurun.
 • Kaydolduktan sonra, “Fonlar” ı ve ardından "Mevduat" üst menüde. Bitcoin ile para yatırmak size Bitcoin alma adresinizi verir.

Dogecoin satın alın: Binance BTC adresi.

 • Bu adresi kopyalayın ve Coinbase’e geri dön.
 • Coinbase’e giriş yaptığınızda, “Hesaplar” sekmesine tıklayın.

Coinbase hesapları

 • “Hesaplarınız” altında, Bitcoin cüzdan. Bu senin istediğin yer Bitcoin miktarını gör Coinbase’de satın aldınız. Aşağıda gösterildiği gibi “Gönder” e tıklamanız gerekir. (Bu örnek için, herhangi bir Bitcoin satın almadık. Bu nedenle “Gönder” seçeneği gri renktedir. Burada Bitcoin varsa, onu tıklayabilmelisin.)

Cüzdan üzerinde BTC para tabanı

 • “Gönder” i tıkladıktan sonra aşağıdaki kutuyu görmelisiniz.

Alıcıya kripto para birimi gönderme

 • İçinde Alıcı kutusu, gerek Binance adresini yapıştırın daha önce kopyaladın.
 • Yapmak istediğiniz Bitcoin miktarını girin Binance cüzdanınıza transfer.
 • “Para gönder” i tıklayın
 • Birkaç dakika içinde yapmalısın BTC’nizi Binance’te alın.
 • Binance’e geri dönün ve "Piyasalar" sayfanın üst kısmındaki düğmesi.
 • Arama kutusuna “DOGE” yazın ve enter tuşuna basın. Ardından, DOGE / BTC çifti.
 • Bir sayfasına yönlendirileceksiniz yeni ticaret sayfası. Ekranın alt kısmındaki Market sekmesine basın ve DOGE için harcamak istediğiniz Bitcoin miktarını girin..
 • Sonra tek yapmamız gereken basmak "DOGE satın al".

Dogecoin satın alın: BTC ile Binance'de satın alın.

 • Siparişinizin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Tamamlandığında, DOGE cihazınız cüzdan bölümünde görünecektir..
 • Bu durumda DOGE’nizi güvenli bir cüzdana çekmek önemlidir. Ya bir donanım cüzdanı tavsiye ederim. Ancak, çevrimiçi bahşiş vermek için yalnızca küçük miktarlarda DOGE depoluyorsanız bir yazılım cüzdanı kullanabilirsiniz..

İşte bu, Dogecoin satın alma sürecini tamamladınız.

PayPal Kullanarak Dogecoin Satın Alın

Hatta daha az kripto para birimi değişimi PayPal’ı kabul eder kredi kartlarından daha fazla. Bunun nedeni, kullanıcıların işlemi PayPal’a bildirip paralarını geri alabilmeleridir. Borsalar açıkça insanların onlardan kripto para çalmasını istemiyor. Bu nedenle, PayPal ile para yatırma işlemleri nadirdir. PayPal kullanarak Dogecoin satın almanın yolları var.

Muhtemelen Paypal kullanarak Dogecoin satın almanın en kolay ve en güvenli yolu, onu Bitcoin satın almak için kullanmaktır. Maalesef Coinbase ve şu ana kadar listelenen bazı borsalar bunu kabul etmiyor. Bununla birlikte, LocalBitcoins gibi gerçek eşler arası borsalar, genellikle PayPal’ı kabul etmeye istekli yatırımcılara sahiptir. Yine de hizmet için ne kadar ücret aldıklarına şaşırmış olabilirsiniz!

İçin adımları listeledim Aşağıdaki PayPal kullanarak Bitcoin satın almak:

 • Başını aşmak LocalBitcoins.
 • “Ücretsiz Kaydolun” u tıklayın (aşağıya bakın.)

LocalBitcoins'e kayıt formu

 • Ayrıntıları doldurun ve giriş yapın.
 • “Bitcoin Satın Alın” yazan bağlantıya tıklayın (aşağıdaki kırmızı ok) ve ardından PayPal’ı (mavi) seçmek için aşağı kaydırma kutusunu kullanın. Fiyatın, Bitcoin’in ortalama piyasa oranından çok daha pahalı olduğunu fark edeceksiniz. Bu makaleyi yazarken ve o ekran görüntüsünü alırken, XE.com’daki Bitcoin oranı 4683,17 £ idi. Aşağıdaki ekran görüntüsünden PayPal tüccarlarının yaklaşık% 20 prim aldıklarını görebilirsiniz. Bunun nedeni, birçoğunun ters ibrazda bulunan kişiler tarafından dolandırılmasıdır. Tüccarların tazminata ihtiyaç duymaları için PayPal’ı kabul etmeleri risklidir.

dogecoin satın al

 • Hangi teklifi alacağınıza karar verdikten sonra “Satın Al” ı tıklayın. Daha sonra satıcıya nasıl ödeme yapacağınıza dair talimatlar alacaksınız.
 • İşlem gerçekleştiğinde, BTC’nizi Binance gibi bir web sitesine çekmeniz gerekir. Bunu yapmak için adresinizi Binance’ten kopyalayın (daha fazla bilgi için yukarıdaki adımlara bakın). Ardından, Yerel Bitcoins’de (aşağıdaki kırmızı ok) “cüzdan” a tıklayın ve Binance adresinizi çubuğa (sarı ok) yapıştırın.

LocalBitcoins'de nasıl işlem yapılacağına ilişkin talimat

Bu kılavuzu başından beri takip ediyorsanız, adımların geri kalanını zaten bilmelisiniz. Geri dönün Binance ve DOGE için BTC ticareti yapmak için yukarıdaki talimatları izleyin.

Sonuç

Gördüğün gibi, Dogecoin diğer birçok kripto para biriminden biraz farklıdır biz ele aldık. Aslında deflasyonist bir para birimi olarak tasarlanmadı (arz her zaman büyüyor). Dogecoin faydalı bir amaca hizmet eder, bugün etrafındaki birçok kripto para biriminin aksine.

Eğlenceli veya ilginç içerikler yaratan internet kullanıcılarına bir sentin birkaç kesirini bahşiş vermek için güzel bir kullanım durumu buldu. DOGE’yi çevreleyen topluluk ve mevcut geliştirici ekibi, para birimini yaptıkları hayırsever şekillerde kullanan da değerli bir kullanım örneğidir.

Dogecoin satın alın: Dogecoin fiyatı.

Binance’de Dogecoin satın alın

İnsanlar demeden önce birkaç Dogecoin satın almak sizi muhtemelen milyoner yapmaz – geliştiriciler satın alınabilecek jeton sayısına katı bir sınır koymadıkça. Yani, biraz kripto eğlencesi yaşamak istiyorsanız, her zaman Dogecoin satın alabilirsiniz. güvenilir değişimler, gibi Binance.

Ancak bugün Dogecoin fiyatlandırması yükseldikçe bir ayda% 1000’den fazla, Dogecoin’in gelecekteki bir fırsat parası olduğunu ve hâlâ da olabileceğini söylemek doğru..

id = karşılaştır"4" type ="istatistikler"]

Umarım bu rehber, bu ilginç dijital para birimi hakkında biraz daha fazla bilgi edinmenizde size yardımcı olmuştur. Artık tarihini, amacını, nereden satın alacağınızı, farklı yöntemlerle nasıl satın alacağınızı ve gelecekteki bir kripto para birimi olarak düşünülmesi gerekip gerekmediğini bilmelisiniz.. Doge’nin dediği gibi:

Vay. Çok fazla bilgi. Çok öğreniyorum.

Yani ne düşünüyorsun? Doge’yi gelecekteki bir kripto para birimi olarak görüyor musunuz??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map