Selam millet. Başka bir adım adım kılavuza hoş geldiniz, bugün size Electroneum’u nasıl satın alacağınızı göstereceğim!

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı kripto para birimi varken, hangisine yatırım yapacağınızı bilmek başınızı ağrıtabilir. Ancak bu makaleyi ziyaret ederek Electroneum madeni paranın yatırımınıza değeceğine karar vermiş olduğunuzu tahmin ediyorum! Pekala, sana iyi haberlerim var – doğru yere geldiniz.

Bu arada, bir cep telefonu kullanarak Electroneum madenciliği yapabileceğinizi biliyor muydunuz! Harika, ha? Bu yüzden bu kadar popüler hale geliyor!

Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, bir projenin başarılı olacağının hiçbir garantisi yoktur. İlk olarak, Electroneum’u nasıl satın alacağınızı göstermeden önce sizinle bazı arka plan bilgilerini paylaşacağımı düşündüm..

Ardından, Electroneum’u satın alabileceğiniz en iyi üç borsayı inceleyeceğim ve ardından size Electroneum’u ilk kez nasıl satın alacağınızı tam olarak gösteren adım adım basit bir kılavuz izleyeceğim..

Peki ne bekliyorsunuz? Hadi içine atlayalım!

Electroneum nedir?

Electroneum Eylül 2017’de oluşturuldu. ICO’su (ilk madeni para teklifi) 40 milyon dolarlık sabit kartına ulaştığında erken sona erdi. İlginç bir şekilde, Electroneum, yeni bir kripto para birimi başlatan ilk İngiliz merkezli ekipti..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Not: Sabit sınır, yeni bir kripto şirketinin toplamak istediği maksimum para miktarıdır. Yumuşak sınır, projenin başlaması için yükseltilmesi gereken minimum miktardır.

Electroneum platformu, Monero kodunun çatallanmasıyla oluşturuldu. Şu anda dolaşımda 6.698 milyar Electroneum var ve sadece 21 milyar hiç yaratılabilir.

Not: Başka bir blok zincirinin “çatallanması” hakkında konuştuğumda, bu, orijinal kodun kopyalandığı, ancak iyileştirmeler yapmak için değiştirildiği anlamına gelir. Ünlü çatallanma örnekleri arasında Ethereum Classic (Ethereum’dan) ve Bitcoin Cash (Bitcoin’den) bulunur..

Electroneum ekip projesinin amacı, cep telefonu olan herkes tarafından kullanılabilecek bir kripto para birimi oluşturmaktır. Çoğu insanın bir PC veya dizüstü bilgisayara erişimi olmadığından, bu, yoksul ülkelerde yaşayanlar için gerçekten yararlıdır..

Projenin gelişmekte olan ülkelerde büyük olmak istemesinin nedeni, şu anda uluslararası fon göndermenin çok pahalıya mal olması. Örneğin, 200 $ ‘ı Afrika’ya havale etmek için Western Union’ı kullanmanın maliyeti ücretlerde ortalama% 12, yani alıcının 24 dolar kaybedeceği anlamına gelir. Bu, birçok insan için çok para, özellikle de yoksulluk içinde yaşayanlar için.

Kullanıcılar, kullanıcı dostu Electroneum mobil uygulamasını indirerek sadece birkaç dakika içinde bir dolardan daha az bir maliyetle ETN paraları gönderip alabilirler. Bu çok büyük bir tasarruf, değil mi ?! Ve bir Electroneum nasıl alınır sorusunun yanıtlarından biri.


Gerçekten harika bir özellik de Electroneum uygulamasının cep telefonunuzdan madeni paralar çıkarmanıza izin vermesidir! Madencilik, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için bilgi işlem gücünü kullanma sürecidir. Bununla birlikte, Bitcoin gibi popüler coinleri çıkarırken, çok fazla elektrik kullanan gerçekten pahalı bir donanıma ihtiyacınız var.

Ancak Electroneum madenciliği yapmak için yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirmek, oturum açmak ve madenciliği başlatmaktır. Bu kadar! Özel donanım yok, programlama bilgisi yok ve pahalı elektrik faturaları yok!

Electroneum’un fiyat performansı piyasaya sürüldüğünden beri oldukça tutarsız. Ticarete ilk başladığında, madeni para başına 0,09 $ ‘dan fiyatlandırıldı ve Ocak 2018’in başlarında 0,22 $’ a ulaştı..

Ancak, üç ay sonra sadece 0,02 dolara düştü. Kripto para birimleri için bu oldukça normaldir, çünkü fiyatlar genellikle hızlı bir şekilde değişebilir. Kripto para birimi yatırımıyla kar etmek, bazen iyi zamanlamayla ilgilidir.!

Artık projenin ne işe yaradığını bildiğinize göre, şimdi Electroneum’u nereden satın alacağınıza bakalım.!

Electroneum Nereden Alınır

Electroneum nasıl alınır sorusunun ardından her zaman Electroneum nereden alınır sorusu gelir. Electroneum coin oldukça yeni bir kripto para birimi olduğundan, onu satın alabileceğiniz sadece birkaç borsa var. Hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verebilmeniz için bu değişimlerin her birini ve avantajlarını ve dezavantajlarını ele alacağım. Kararınız, mevcut ödeme yöntemlerine, ücretlere veya başka bir şeye bağlı olabilir..

Kucoin

Kucoin borsası Mayıs 2017’de kuruldu ve Hong Kong’da bulunuyor. Kullanıcıların Electroneum dahil 70’den fazla farklı kripto para birimini satın almalarına, takas etmelerine ve satmalarına olanak tanır. Maalesef Kucoin para yatırmak veya çekmek için itibari para kullanmanıza izin vermiyor, bu nedenle hesabınıza farklı bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız gerekecek..

Kucoin’de ETN satın almak istiyorsanız Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ile takas edebilirsiniz. Her iki kripto paranın alım satım hacmi iyidir, bu nedenle bir satıcı bulmakta sorun yaşamazsınız!

Kucoin ücretleri de gerçekten iyidir ve her işlem size yalnızca% 0.1’e mal olur. Para yatırma her zaman ücretsizdir, ancak para çekme işlemi maliyetlidir ve miktar, çekmek istediğiniz kripto para birimine bağlı olacaktır..

Ayrıca, günde 2 Bitcoin’den (veya eşdeğerinden) fazlasını satın almak veya satmak istemediğiniz sürece, ticarete başlamak için herhangi bir kimlik sağlamanıza gerek yoktur.!

Kucoin ile ilgili bir başka güzel şey de müşteri hizmetlerinin mükemmel olması ve kullanıcıların telefon, e-posta ve hatta canlı sohbet yoluyla destek almalarına izin vermesidir. Kucoin’de ayrıca paranızın güvende kalmasını sağlayan tam zamanlı bir güvenlik ekibi bulunmaktadır..

Yani, Kucoin benden bir başparmak alıyor!

Şimdi, bu “Electroneum nasıl alınır” kılavuzundaki ikinci önerime bakalım.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Cryptopia

Yeni Zelanda’da, Cryptopia 2014 yılından beri değişim hizmetlerini sunuyor. Satın almak ve satmak için 500’den fazla farklı kripto para birimi listeliyorlar, bu da onu en büyük borsalardan biri yapıyor.

Cryptopia, elektronikten kitaplara kadar her şeyi kripto para karşılığında alıp satabileceğiniz bir çevrimiçi pazara (eBay’e benzer) sahiptir.!

Cryptopia’nın izin verdiği tek itibari para yatırma miktarı Yeni Zelanda Dolarıdır ve bunu yalnızca doğrudan bir Yeni Zelanda banka hesabından yapabilirsiniz. Aksi takdirde, Ethereum gibi bir kripto para birimi kullanarak ücretsiz para yatırabilirsiniz..

Electroneum’u Cryptopia ile satın almak istiyorsanız, Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) veya Tether (USDT) ile takas edebilirsiniz. Yani, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek!

Her işlem yaptığınızda, sattığınız coin için% 0,2’lik bir ücret ödersiniz. Örneğin Electroneum için 2 Bitcoin satıyorsanız 0,004 BTC ücret ödersiniz..

Cryptopia, Yeni Zelanda hükümetine kayıtlıdır, bu da güvenliği çok ciddiye almaları gerektiği anlamına gelir. Yalnızca kripto para birimi ile para yatırıyorsanız, yapmanız gereken tek şey e-posta adresinizi onaylamaktır. Bunu yaptıktan sonra, günlük 5.000 $ ‘a kadar çekebilirsiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, kimliğinizi doğrulayarak bunu günlük 50.000 dolara çıkarabilirsiniz..

Yeni başlayanlar için başka bir iyi şey de, Cryptopia’nın herhangi bir gelişmiş özelliğe sahip olmaması ve bu da kullanımı gerçekten kolaylaştırmasıdır.!

Ne yazık ki, Electroneum’u nasıl satın alacağınız konusunda bazı şüpheleriniz olduğunda canlı sohbet veya telefon desteği yoktur, ancak web sitesinde bir destek bileti yükseltebilirsiniz..

Qriptolar

Bu “Electroneum Nasıl Satın Alınır” kılavuzunda göz önünde bulundurulması gereken üçüncü olası değişim, Qriptolar. Ayrıca 2017’de oluşturulan bu borsa, birçok ticaret aracına sahiptir ve daha deneyimli kripto para birimi tüccarları için mükemmeldir..

Qryptos gerçekten gelişmiş bir yazılım kullanıyor ve saniyede 1 milyona kadar işlem gerçekleştirebiliyor! Vay canına…

Yine, önerdiğim diğer borsalarda olduğu gibi, fiat para yatırma olanağı yoktur, bu nedenle banka veya kredi kartınızı kullanamazsınız! Bunun yerine, başka bir kripto para birimi kullanarak para yatırabilirsiniz.

Her ticaret size sadece% 0.15’e mal olacak, bu gerçekten iyi bir değer. Electroneum’u Qryptos’tan satın almak istiyorsanız Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veya Qash (QASH) kullanabilirsiniz..

Bununla birlikte, Electroneum’daki işlem hacmi gerçekten düşük, bu nedenle Kucoin veya Cryptopia kullanmanız daha iyi olabilir..

Artık bu borsaları ele aldığımıza göre, gidip kendi Electroneum coin’lerinizi almaya hazır mısınız ?! Harika! Pekala, sizi adım adım işlemden geçirmeme izin verin …

Electroneum Nasıl Satın Alınır

Şimdi sana nasıl yapılacağını göstereceğim Electroneum satın al Kucoin’den. Şahsen, bu yukarıda listelenen üç borsadan en sevdiğim borsa. En yüksek ticaret hacmine, en ucuz ücretlere sahiptir ve kayıt işlemi gerçekten basittir!

Ancak, banka veya kredi kartı kullanarak para yatıramayacağınızı unutmayın, bu nedenle önce bir kripto para birimi satın almanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu, gerçek parayı kullanabileceğiniz için Coinbase’dir. Yine de endişelenmeyin, tüm satın alma süreci yalnızca yaklaşık 10 dakika sürer!

Coinbase’de Ethereum Satın Alma

Şimdi Coinbase hesabınızın kurulu olduğunu varsayarsak – artık bir miktar kripto para satın almaya hazırsınız. Kucoin’de Ethereum’u Electrum ile takas edebilirsiniz, bu yüzden bu adımları izleyin ve size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim.

 1. Giriş yaptıktan sonra Coinbase, tıklamak Al sat.

  Electroneum nasıl alınır

 2. Şimdi, Ethereum’a tıklayın

  Electroneum nasıl alınır

 3. Ekranın altında satın almak istediğiniz Ethereum miktarını girmenizi isteyen bir kutu göreceksiniz. Aşağıdaki örneğimde 125 Euro satın alıyorum, bu da bana 0.37961655 ETH kazandıracak. Gösterilen dönüşüm oranından memnunsanız, “Anında Ethereum Satın Alın” ı tıklayın..

  elektronyum nasıl alınır

Ödeme yönteminizi ekledikten sonra, onayla’yı tıklayın ve ETH’niz hesabınıza yatırılacaktır..

Kucoin’de Hesap Açın

Coinbase hesabınız artık Ethereum ile finanse edilecek. Yani, şimdi Ethereum’unuzu Kucoin’e aktarmanız gerekiyor. Ama önce bir hesap açmanız gerekecek!

 1. Resmi Kucoin web sitesini ziyaret edin. bu bağlantıya tıklamak.
 2. Sayfanın sağ üst köşesindeki Kaydol.

  KuCoin'de kayıt formu

 3. Kucoin hüküm ve koşulları size gösterilecek. Web sitesinin politikalarını anladığınızdan emin olmak için onları okumanızı tavsiye ederim. Mutlu olduğunuzda, işaretleyin Hüküm ve Koşulları Kabul Edin kutusunu ve ardından tıklayın Sonraki.

  Kullanım Koşulları sözleşmesi

 4. Şimdi e-posta adresinizi girmeniz ve güçlü bir şifre seçmeniz gerekiyor.

  KuCoin'de kayıt formu

 5. Ayrıca insan olduğunuzu da onaylamanız gerekiyor. Yapbozu yapbozun içine taşımanız yeterli!

E-posta adresinizi onayladıktan sonra, otomatik olarak oturum açacaksınız.

Ethereum’u Coinbase’den Kucoin’e Aktarın

İyi başlangıç! Şimdi Coinbase’den satın aldığınız Ethereum’u Kucoin’e aktarmanız gerekecek!

 1. Coinbase hesabınıza gidin ve tıklayın Hesaplar sayfanın üstünde.

  elektronyum nasıl alınır

 2. Ardından aşağı kaydırın ve tıklayın Ethereum. Ardından, tıklayın Gönder.

  ETH walleton KuCoin

 3. Şimdi parayı göndermek istediğiniz Kucoin cüzdan adresini girmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için Kucoin’e geri dönmemiz gerekiyor!
 4. Kucoin’de tıklayın Varlıklar.

  KuCoin varlıklar kategorisi

 5. Arama kutusuna şunu girin: Ethereum ve sonra tıklayın Depozito.

  KuCoin'e Ethereum Yatırma

 6. Şimdi Google Authenticator’ı yüklemeniz istenecek. Tıklayın Sonraki ve ardından talimatları izleyin. Bu önemlidir ve hesabınıza ekstra güvenlik katar.

  Kimlik doğrulayıcı yükleniyor

 7. Google Authenticator’ı kurduktan sonra, beşinci adıma geri dönün. Depozito. Daha sonra aşağıdaki uyarı mesajını göreceksiniz. Bu, doğru parayı yatırdığınızdan emin olmak içindir (bizim durumumuzda bu Ethereum’dur). Sonra tıklayın Onaylamak.

  Ethereum satın alma onayı

Şimdi Kucoin için benzersiz Ethereum cüzdan adresinizi göreceksiniz. Panonuza kopyalayın.

Ethereum cüzdan adresi

Not: bu adresi kullanmayın. Kendi benzersiz adresinizi kullanın.

Şimdi Coinbase’e geri dönün ve adresi gerekli alana yapıştırın. Tıkladığınızda Gönder, Ethereum coin’leriniz Kucoin hesabınıza gönderilecektir. Bu işlemin tamamlanması 10 dakika kadar sürebilir.

Kucoin’de Electroneum Nasıl Satın Alınır

 1. Neredeyse bitti! Sadece bir adım kaldı ve kendi Electroneum coin’leriniz olacak. Kucoin hesabınıza Ethereum ile para yatırıldıktan sonra, Piyasalar sayfanın üstünde.

  KuCoin kategorileri

 2. Ardından, tıklayın ETH ve ardından arama kutusuna şunu girin: ETN. Aşağıdaki resimde olduğu gibi, ardından ETN / ETH.KuCoin arama kutusu
 3. Şimdi Electroneum / Ethereum borsası için ana ticaret ekranındasınız! Sayfanın sağ alt kısmındaki yeşil satın alma kutusunu bulun.KuCoin kripto para piyasası
 4. Şimdi maviye tıklayın En iyi fiyat linkine girin ve satın almak istediğiniz Electroneum coin miktarını girin. Aşağıdaki örneğimde, bana toplam 0.049300 ETH’ye mal olacak 1000 ETN satın alıyorum. Satın aldığınız miktara göre fiyat değişecektir.

  Kucoin'de elektroneum nasıl satın alınır

 5. Son olarak, ticaretinizi tamamlamak için yeşile tıklayın SATIN AL En iyi piyasa fiyatına tıkladığınızda, ticaretiniz birkaç saniye içinde tamamlanmalıdır..

Tebrikler! Artık kendi Electroneum paralarınız var!

Son sözler

Umarım Electroneum nasıl alınır rehberimi faydalı bulmuşsunuzdur! Başından sonuna kadar okuduysanız, şimdi biraz bilgiye veya Electroneum’a ve kullanıcılarına sunduğu bazı faydalara sahip olacaksınız..

Özellikle Electroneum’un üçüncü dünya nesillerine bir şeyler sunması hoşuma gidiyor. Kullanıcıların mobil cihazlarından madencilik yaparak para kazanmalarını sağlıyor ki bence bu oldukça harika.!

Bu nedenle, Electroneum satın alma rehberimi adım adım izlediyseniz, yatırımınızda size bol şans diliyorum ve yardımcı olabileceğim için mutluyum!

Her neyse, Electroneum hakkındaki düşüncelerinizi duymak isterim … Bununla ilgili en sevdiğiniz şey nedir? Erken mi yoksa ICO sırasında mı satın almayı başardınız? Yorumlarınızı aşağıya bırakmaktan çekinmeyin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me