Merhaba! En iyi Bitcoin madencilik yazılımını seçmek için bu kılavuza hoş geldiniz. Bu makalede, Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılacak en iyi beş yazılım parçasına bakacağım. Her bir Bitcoin madenciliği yazılımının çeşitli özelliklerini karşılaştıracağım ve sonunda, hangi yazılımın sizin için en iyisi olacağına dair iyi bir fikre sahip olmalısınız..

Tabii ki, en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı birçok farklı şeye bağlı olacaktır. Çalıştırdığınız işletim sisteminin türünü (Bitcoin madenciliği yazılım pencereleri 10, Mac OS programlarından çok farklı olabilir), bir bilgisayardaki uzmanlık düzeyinizi ve yalnızca Bitcoin madenciliği yapmak isteyip istemediğinizi düşünmek önemlidir..

Bunun nedeni, bazı Bitcoin madenciliği yazılımlarının zaman zaman madencilik yaptığınız kripto para birimini değiştirmenize izin vermesi ve hatta bazılarının aynı anda iki para birimi madenciliği yapmanıza izin vermesidir.!

Bitcoin edinmenin süper kolay yolları olduğunu unutmayın. Bunu çeşitli farklı kripto para borsalarında satın alabilir veya takas edebilirsiniz. Özellikle Coinbase ve Binance’i düşünmeniz önerilir.

Madenciliğe Hazırlık


Kılavuz sırasında, kripto para birimi madenciliği ile ne demek istediğimiz hakkında kısa bir girişle başlayacağım. Daha sonra bir kripto madencisinin çeşitli hedefleri ve bunun Bitcoin madenciliği yazılımı seçimlerini nasıl etkileyeceği hakkında kısa bir tartışmaya geçeceğim..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Ardından, mevcut en iyi Bitcoin madenciliği yazılımını karşılaştıran kılavuzun ana kısmına geçeceğim. Bu bölüm, bugün Bitcoin madenciliği için en iyi beş yazılım parçası hakkında biraz yararlı bilgiler içerecektir..

MultiMiner, CGMiner, EasyMiner ve BitMinter’ı ele alacağım. Kılavuz, bu Bitcoin madenciliği yazılımı parçalarının her birine kısa bir genel bakış verecektir. Ayrıca her birinin en uygun olduğu bir senaryo veya kullanıcı vermeye çalışacağım. Son olarak, kılavuz, her programın bazı özelliklerine mümkün olan en net şekilde bakabilmeniz için bir karşılaştırma tablosu ile sona erecektir. Ayrıca her bir yazılım parçasını indirebileceğiniz bir bağlantı da olacaktır.!

Her zamanki gibi, bu kılavuzda öğrenmem gereken çok şey var. Öyleyse, daha fazla zaman kaybetmeyelim!

(Kripto para birimi madenciliği konusundaki bilginizden zaten eminseniz, lütfen bir sonraki bölüme geçmekten çekinmeyin – En İyi Bitcoin Madencilik Yazılımı Hedeflerinize Bağlı Olacaktır)

Süreci Anlamak

Bugün mevcut olan çeşitli Bitcoin madenciliği yazılımlarına bakmaya başlamadan önce, kripto para birimi madenciliği hakkında kısa bir dersle başlamalıyım..

Kripto para birimi madenciliğinin rolü, bir kripto para birimi ağında gerçekleşen işlemleri doğrulamaktır. Bunu, Bitcoin ağı gibi bir ağda yeterince güvenli bir şekilde yapmak için, bilgisayar sistemleri hash adı verilen bir karakter dizisini tahmin etmelidir. Bu tahmin süreci aynı zamanda “Çalışma Kanıtı” olarak da bilinir.

Proof of Work, ağı koruyan şeydir. Açıkçası, dokuz yıllık varoluşunda Bitcoin ağında hiçbir zaman başarılı bir saldırı veya güvenlik ihlali olmadığı için oldukça sağlam bir güvenlik yöntemidir. Milyarlarca dolar değerinde bir ağla, güvenlik elbette hayati önem taşıyor!

Kripto para madenciliği, çeşitli farklı donanım parçalarıyla gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında CPU’lar (merkezi işlem birimleri), GPU’lar (grafik işleme birimleri) ve ASIC’ler (uygulamaya özel tümleşik devreler) bulunur. Bunların her biri, belirli bir zamanda karmada belirli sayıda tahmin gerçekleştirebilir. Buna donanımın hashrate’i denir.

CPU’lar tipik olarak en düşük hashrate (saniyede daha az tahmin) sunar. Bu arada, ASIC’ler en yüksek hashrate’i sunar. GPU’lar ortada bir yere düşer. Bununla birlikte, ASIC’ler hem ilk etapta satın almak hem de çalışmaya devam etmek için açık ara en pahalı kripto para birimi madenciliği birimleridir. Çok fazla elektriğe ihtiyaç duyarlar!

Bitcoin’in eski güzel günlerinde, CPU’lar kolayca Bitcoin madenciliği yapacak kadar güçlüydü. Ancak, artık kripto para madenciliği daha popüler hale geldiğinden, rekabet CPU’lar ve hatta GPU’lar için Bitcoin ağından karlı bir şekilde yararlanmak için çok fazla büyük..

Sonuç olarak, Bitcoin madenciliği bugünlerde yalnızca ASIC cihazları tarafından gerçekleştirilmektedir..

En İyi Bitcoin Madencilik Yazılımı Hedeflerinize Bağlı

Madencilik yazılımı, bir bilgisayar tarafından madencilik donanımıyla etkileşim kurmak için kullanılır. Sahip olduğunuz çeşitli cihazları kontrol eder. Onları belirli bir havuzun parçası olarak madene yönlendirecek, fanların hızını değiştirecek, benim için hangi para birimini değiştirecek – tüm iyi şeyler!

Sonuçta, sizin için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı birkaç faktöre bağlı olacaktır. Öncelikle, elbette, yalnızca Bitcoin mi yoksa altcoin mi çıkarmak istiyorsunuz? Sonra, hangi farklı donanıma sahipsiniz?.

Son olarak, programları çalıştırmak için komut istemlerini kullanma konusunda çok fazla beceriniz var mı, yoksa tıklamak için uygun şekilde etiketlenmiş düğmeler içeren hoş görünümlü bir program olarak da bilinen bir grafik kullanıcı arabirimi kullanmayı mı tercih edersiniz?!

Bu makalenin amaçları doğrultusunda, sadece Bitcoin madenciliği yapmak istediğinizi varsayacağım. Bu nedenle, muhtemelen zaten amaca yönelik bir madencilik donanımına (ASIC) sahip olacaksınız. Bunların örnekleri arasında Bitmain’den Antminer S9, Avalon6 ve Bitfury B8 bulunur..

Bitcoin madenciliği için inşa edilen bu donanım parçaları, Digibyte ve Peercoin gibi diğer kripto para birimlerini çıkarmak için de kullanılabilir. Aslında, bir SHA256 algoritması kullanan herhangi bir kripto para birimini çıkarabilirler..

Diğer algoritmalar için de tasarlanmış farklı ASIC’ler vardır. Örneğin, Litecoin ve DOGE, belirli ASIC madencilik donanımı kullanılarak çıkarılmalıdır. Ancak bu makale donanım veya diğer şifrelerle ilgili değildir. Her şey en iyi Bitcoin madencilik yazılımıyla ilgili! Bunu akılda tutarak, işe başlayalım.

MultiMiner – Yeni Başlayanlar İçin En İyi Madencilik Yazılımı

MultiMiner yazılımı, Windows 10 Bitcoin madencilik yazılımının bir parçası olarak geliştirilmiş bir grafik kullanıcı arabirimi (GUI) tabanlı madencilik yazılımı parçasıdır. Linux veya MacOS ile kullanmak mümkündür, ancak bu ek yazılım gerektirecektir.

Grafik arayüzü sayesinde, MultiMiner birçok acemi madencinin en sevdiği madencilik yazılımıdır.

MultiMiner yazılımı kullanıldığında her şey basitleştirilir. Programı başarıyla yükledikten sonra, MultiMiner size bir havuza tam olarak nasıl bağlanacağınız konusunda talimat verir. Bu, kullanacağınız madencilik havuzuyla ilişkili her bir bilgi parçasını ne zaman girmeniz gerektiğini söylemeyi içerir..

Dahası, potansiyel olarak karmaşık olan tüm terimler rahatlıkla açıklanmıştır. Bu nedenlerden dolayı, MultiMiner’ı çevredeki en deneyimsiz kripto para madencilerine güvenle tavsiye edebilirim..

Kurulum sürecinde size rehberlik ettikten sonra, MultiMiner donanım için tarama yapar. Her bir cihazın alabileceği ayrıntıları listeleyecektir. Bu ayrıntıların örnekleri, bir cihazın ortalama hashing gücünü ve bağlı olduğu havuzu içerir. Ek olarak, üretebileceğiniz öngörülen karlar da görüntülenecektir..

MultiMiner aynı anda çok sayıda havuza bağlanabilir. Cihazın herhangi bir zamanda en karlı madeni parayı otomatik olarak çıkarması veya en düşük zorluk derecesini sunanları hedeflemesi seçeneği bile vardır..

Yazılım tamamen ücretsizdir ancak madencilik kârının% 1’ini doğrudan geliştiriciye gönderme seçeneği vardır. Bu tamamen isteğe bağlıdır ve hatta bir hafta veya bir ay için kar göndermeye karar verebilir ve ardından bağışı devre dışı bırakabilirsiniz. Tamamen size kalmış! MultiMiner sizin için mi? En son sürümü indirin İşte.

İşte listesi önerilen madencilik yazılımı:

  • www.ccgmining.com
  • hashflare.io
  • minergate.com
  • nicehash.com

CGMiner – İleri Düzey Bilgisayar Kullanıcıları için En İyi Madencilik Yazılımı

Bitcoin madenciliği yazılımının en yaygın kullanılan parçalarından biri, Linux tabanlı CGMiner’dır. Uzun zamandır ortalıkta (neredeyse altı yıl). Ayrıca tamamen C programlama dilinde kodlanmıştır. Bu, neredeyse tüm işletim sistemleriyle uyumlu olduğu anlamına gelir. Ayrıca, eski popüler madencilik yazılımı CPUMiner’ın koduna da dayanmaktadır..

CGMiner bir komut satırı arayüzü kullanır ve çeşitli madencilik havuzlarını ve cihazlarını destekler. Bununla birlikte, oldukça kullanıcı dostu bir komut satırı arayüzüdür. Diğerlerinin yanı sıra fan hızı gibi ayarları değiştirmek için basit klavye komutlarını kullanır. Bununla birlikte, grafik kullanıcı arayüzü sunmadığından, muhtemelen ileri düzey kullanıcılar için en iyi şekilde kaydedilen bir Bitcoin madenciliği yazılımı parçasıdır..

CGMiner büyük ölçüde donanım madenciliği cihazlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmış olsa da, GPU’ları ve hatta CPU’ları da kullanabilirsiniz..

Çoğu işletim sistemiyle uyumlu olduğunu söylememe rağmen, CGMiner’ın Windows 10 makinelerine yüklenmesi oldukça zor. Çeşitli virüsten koruma yazılımları indirmeyi engellemeye çalışacak ve Windows Defender da kullanıcılara zor anlar yaşatacaktır..

Üzerinde anlaşılmaz görünen çok sayıda metin bulunan siyah bir ekrandan korkmuyorsanız, CGMiner sizin için uygun olabilir. İndirebilirsin İşte.Bitcoin Madencilik Yazılımı - CGMiner

Yukarıdaki görüntü sizi rahatsız ediyorsa, belki de bir grafik kullanıcı arayüzü (GUI) Bitcoin madenciliği yazılımı sizin için daha iyi bir seçimdir.!

EasyMiner – Aynı Anda Bitcoin ve Litecoin Madenciliği Yapmak İsteyen Madenciler İçin En İyisi

EasyMiner, başka bir harika yazılım parçasıdır. MultiMiner gibi, EasyMiner de kullanıcı dostu bir GUI’ye sahiptir. Hem CGMiner hem de CPUMiner için bir ön uç görevi görür.

EasyMiner, ilk yüklendiğinde otomatik olarak “MoneyMaker” moduna girer. Bu anında bir Litecoin cüzdanı oluşturur ve makinenizin CPU’sunu özel bir havuzda kullanarak madencilik yapmaya başlar. Bu, para kazanmanın bir yolundan çok kullanıcı dostu olduğunun bir göstergesidir. Litecoin madenciliğinin mevcut zorluğu, kar elde etme ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor.

Bir GUI’li Bitcoin madenciliği yazılımından beklediğiniz gibi, EasyMiner’ın gösterge paneli gezinmeyi kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiştir. Tek bir tıklama ile hangi madencilik havuzunu kullandığınızı değiştirebilir, ağ ayarlarını değiştirebilir ve kripto cüzdanlarınızı görüntüleyebilirsiniz..

CPU ve GPU kullanımı için çok uygun olmasına rağmen EasyMiner, daha gelişmiş donanım kullanarak kripto madenciliği de yapabilir. Bir ASIC ünitesiyle çalışmak için basit bir program arayan kullanıcılar, bundan etkileneceklerdir..

EasyMiner hem CGMiner hem de CPUMiner’ı aynı anda çalıştırabilir. Bu, CPU’nuzun veya GPU’nuzun Litecoin’e odaklanacağı ve ASIC’inizin (eğer varsa) Bitcoin madenciliğine odaklanacağı anlamına gelir..

Ne yazık ki, EasyMiner’ı Windows 10 ile kullanırken yayınlanmış gibi görünüyor. Bazı antivirüs programları, kendisiyle ilişkili dosyaları kaldıracaktır. Bunun nedeni, kullanıcının bilgisi olmadan bir bilgisayara yüklenebilecek kötü amaçlı bir programa benzemesidir. Bu kötü amaçlı yazılım, bilindiği üzere, onu oluşturan bilgisayar korsanı için kripto para madenciliği yapabilir..

EasyMiner’ın sizin için en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdakilerden edinebilirsiniz. bağlantı. Ücretsiz Bitcoin madenciliği yazılımı arıyorsanız, şanslısınız! Oh, ve bu da tamamen açık bir kaynak!

Hızlı Kurulum için En İyisi – BitMinter

Bitcoin madenciliği yazılımı listemizin bir sonraki kısmı BitMinter. Bu yazılım, aynı adı taşıyan belirli bir madencilik havuzunu kullanır. Kurulumu çok kolaydır ve hizmet, Bitcoin madenciliğini basitleştirmek ve “yüksek kazançlar” sağlamaktan gurur duymaktadır..

BitMinter, tüm büyük işletim sistemlerini destekler – Windows, Mac OS, Linux. Kendi havuzu ile kullanılmak üzere tasarlandığından kurulum süreci de oldukça hızlıdır. Havuza kaydolur ve yazılımı yükler yüklemez, hemen başlayabilirsiniz!

Yazılımın kendisi tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, BitMinter havuzu, onlarla madencilik için komisyon olarak% 1 ücret alıyor. Bu, etraftaki daha düşük madencilik havuzu ücretlerinden biridir. BTC.com beğenilerinin% 4 gibi yüksek bir ücret aldığını düşündüğünüzde özellikle düşük!

Eğer ikna olduysanız ve BitMinter ve onun Bitcoin madenciliğine yönelik tek duraklı çözümünü denemek istiyorsanız, istemciyi indirebilirsiniz. İşte.Bitcoin Madencilik Yazılımı - BitMinter İstemcisi

İşte tüm ihtişamıyla BitMinter istemcisi! Hız göstergesi tipi güç göstergesiyle ne kadar havalı görünüyor!?

Bitcoin Madencilik Yazılımı: Karşılaştırma Tablosu

Aşağıda, yukarıda ele aldığım beş Bitcoin madenciliği yazılımının bir karşılaştırma tablosunu ekledim. Bu, farklı programların her birini karşılaştırmanız için size hızlı ve kolay bir referans tablosu vermelidir. Umarım, hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermek için onu kullanabilirsiniz.

EasyMiner CGMiner MultiMiner BitMinter
Programlama dili Yok C C # Scala
İlgili Havuz Yok CKPool Yok BitMinter
İşletim sistemi Windows, Linux Windows, Linux, Mac OS X Windows, Mac OS X, Linux pencereler,

Mac OS, Linux

Desteklenen cihazlar ASIC’ler,

FPGA’lar

CPU’lar, GPU’lar, ASIC’ler, FPGA’lar GPU’lar, ASIC’ler, FPGA’lar ASIC’ler, GPU’lar, FPGA’lar
Maliyet Bedava Bedava Ücretsiz (% 1 isteğe bağlı bağış) İndirmesi ücretsiz, BitMinter havuzunu kullanmak için% 1.
GUI? Evet Hayır Evet Evet
Açık kaynak Evet Evet Evet Evet

Sonuç

İşte bu kadar! Bu, bugün mevcut olan en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı parçalarının kılavuzudur. Umarım ondan bir şeyler öğrenmişsindir. Sonuçta, sizin için en iyi madencilik yazılımı parçası, benzersiz koşullarınıza bağlı olacaktır. Bu, hangi donanımı kullandığınızı, yazılımı hangi işletim sistemiyle kullanmayı planladığınızı ve bilgisayarlar söz konusu olduğunda uzmanlık düzeyinizi içerecektir..

Sizin için en iyi yazılıma karar vermek için kendinize sorabileceğiniz birkaç soru vardır:

  • Bitcoin madenciliği yapmak istiyor musunuz? (umarım evet, çünkü aksi takdirde, bu kılavuz zamanınızı boşa harcamaktır!)
  • Bitcoin madencilik yazılımı Windows 10’a mı ihtiyacınız var yoksa farklı bir işletim sistemi mi kullanıyorsunuz??
  • Bilgisayar kullanma konusunda ne kadar beceriklisin? Komut düşüncesi, canlı gün ışığını senden korkutuyor mu??
  • Düşük bir madencilik ücreti ile kullanabileceğiniz ücretsiz Bitcoin madenciliği yazılımı mı arıyorsunuz??
  • Ne tür bir donanım kullanıyorsunuz – ASIC, GPU, CPU?

Bu soruların cevapları ve bu yararlı kılavuz, hangi Bitcoin madencilik yazılımının kullanılacağına karar vermenize yardımcı olacaktır..

Bitcoin madenciliği donanımını seçme konusunda tavsiyeye mi ihtiyacınız var? En iyi resimlerime buradan göz atın.

Bitcoin madenciliğinin size göre olmadığına karar verirseniz, BTC satın almak için güvenilir kripto borsaları. En güvenilir olanlar Coinbase ve Binance’dir.

Yani, bugün bu konuya tüm zamanım bu kadar. Tüm yeni bilgilerinizle ne düşünüyorsunuz? En iyisi olduğunu düşündüğünüz bir Bitcoin madencilik yazılımı var mı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi duymak isteriz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me