Nisan 2017’de yaklaşık 25,9 milyar dolar olan kripto para piyasasının büyüklüğü. Şimdi 409,47 milyar dolar seviyesinde! Pazar büyüdükçe birçok yeni kripto para ortaya çıktı.

Not: Herhangi bir kripto para biriminin piyasa değeri, toplam jeton sayısı bir jetonun değeriyle çarpıldığında elde edilen sayıdır..

Bu kripto para birimleri, Bitcoin’e bir alternatif sağladıkları için genellikle “Altcoins” olarak adlandırılır. Binlerce seçenek olduğu için en iyi altcoinleri seçmek zor bir görev olabilir..

2021’in en iyi altcoinlerini bulmak istiyorsanız daha fazla aramanıza gerek yok. Bu kılavuzda en umut verici altcoinleri ele alacağım. Tarihsel eğilimleri, teknolojileri, benzersizlikleri ve 2021’de neler beklenebileceğinden bahsedeceğim..

Bu kılavuzun sonunda, en iyi 2021 altcoinler hakkında adil bir fikre sahip olmalısınız. Elinizdeki bu bilgilerle, 2021 için kripto para birimi yatırımınızı planlamak için bir finansal danışmana gidebilirsiniz..

Not: Bu makalede sunulan kripto para birimlerinden herhangi birini satın almaya karar verirseniz, güvenilir bir kripto borsası seçtiğinizden emin olun. En çok önerilen seçenekler Coinbase ve Binance’ı içerir. Görebilirsin nasıl karşılaştırırlar altında.

Şimdi, en iyi altcoin’ler 2021’in incelemesine başlayalım.

1. En İyi Altcoins 2021: Ethereum

En iyi altcoinlerin listesi, Bitcoin’den sonra en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum ile başlamalıdır. 64,35 milyar dolarlık cari piyasa değerine sahip! Ethereum, Temmuz 2015’te kripto para dünyasının meşhur dehası Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürüldü..

Geçmiş Yatırım Trendleri

Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, Ethereum’un fiyatı Ocak 2017’de 9 $ ‘dan Ocak 2018’de 1.389 $’ a yükseldi. % 17000. Fiyatı geçen ay neredeyse iki katına çıktı, Nisan başında (2018) 396 dolardan bugün 648 dolara yükseldi..

2018 Ethereum fiyat grafiği

Ethereum nasıl benzersiz ve Bitcoin’den farklı??

Bitcoin sadece dijital bir para birimidir, ancak Ethereum’un buna ek olarak sunabileceği daha çok şey vardır. Ethereum, geliştiriciye blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilecekleri bir platform sağlar..


Ethereum, şimdi bir sonraki büyük şey olarak kabul edilen akıllı sözleşmeleri tanıtan ilk kripto para birimiydi..

Not: Akıllı sözleşmeler, önceden belirlenmiş belirli koşullar karşılandığında kendilerini yürüten blok zincirinde kodlanmış sözleşmelerdir..

Ethereum ayrıca İlk Para Tekliflerini (ICO’lar) başlatmak için en çok tercih edilen platformdur. ICO’lar hakkında daha fazla bilgi için bkz. ICO nedir kılavuz.

Dolayısıyla bunlar, Ethereum’u Bitcoin’den ayıran ve onu hem geliştiriciler hem de yatırımcılar için çekici kılan önemli şeylerden bazıları..

Yaklaşan Etkinlikler

Ethereum’un karşılaştığı en büyük zorluklardan biri ölçeklenebilirlik olmuştur. Ethereum’un ağı şu anda kabaca destekliyor Saniyede 15 işlem. Bu, VISA’nın saniyede 56.000 işlem mesajıyla karşılaştırıldığında o kadar da harika değil.

Ethereum’un 2021’de teknolojisini Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e yükseltmesi bekleniyor. Bu, ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde artıracaktır..

Ethereum nereden alınır

En yaygın olarak bulunan kripto para birimlerinden biri olan Ethereum’u herhangi bir popüler borsadan satın alabilirsiniz. Bu borsaların çoğu, banka havalesine ek olarak kredi / banka kartlarını da destekler. Ethereum’u Coinbase, Coinmama, CEX.io veya Gemini’den satın alabilirsiniz..

Ethereum satın alın

2. En İyi Altcoins 2021: Litecoin

En eski altcoinlerden biri olan Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından oluşturuldu. Bitcoin gibi, Litecoin de sadece dijital para birimidir, ancak iyileştirmelerle birlikte. Aslında, Litecoin’i piyasaya sürmenin nedeni, Bitcoin’in bazı eksikliklerinin, özellikle de yavaş işlem hızının üstesinden gelmekti..

Geçmiş Yatırım Trendleri

Coinlerin piyasaya çok hızlı girip çıktığı öngörülemeyen kripto para piyasasında Litecoin 7 yılı aşkın süredir piyasada. 8,2 milyar dolarlık piyasa değeriyle en iyi altcoinlerden biri haline geldi..

Ocak 2017’de 4 dolardan Aralık 2017’de 350 dolara çıkarak 2017’de muazzam bir getiri sağladı. Bu% 8000’lik bir getiri sağlıyor.!

Aşağıdaki anlık görüntüde de görebileceğiniz gibi Litecoin, Nisan 2018’de 121 dolar civarında olduğu ve şu anda 145 dolardan işlem gördüğü Nisan 2018’den bu yana büyüme ivmesini yeniden kazandı..

2018 Litecoin fiyat tablosu

Litecoin nasıl benzersiz ve Bitcoin’den farklıdır??

Litecoin, işlemlerin hızını artırmak için Bitcoin teknolojisinde önemli iyileştirmeler yaptı. Litecoin olarak adlandırılmasının nedeni Bitcoin’den 4 kat daha hızlı olmasıdır..

Bir Bitcoin işleminin tamamlanması yaklaşık 10 dakika sürer, ancak bir Litecoin işlemi 2,5 dakikada tamamlanır. Bu, Litecoin’i saniyede daha fazla işlem tamamlayabildiği için Bitcoin’den daha ölçeklenebilir kılar..

Litecoin, Bitcoin’in teknolojisi üzerine inşa edilmiştir ve Bitcoin’in en yakın rakibi olarak kabul edilir. Dahası, her ikisi de aynı amaca hizmet ettiği için: USD, EUR, CAD vb. Gibi itibari para birimlerine bir alternatif sunmak..

Yaklaşan Etkinlikler

Litecoin için ilk ödeme işlemcisi olan Litepal, Şubat 2018’de piyasaya sürüldü. Halen devam eden bir çalışma ve 2018’in 2. veya 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyordu..

Litecoin (veya herhangi bir kripto para birimi) satın almak, göndermek ve almak çok karmaşık bir süreçtir. LitePal’ın Litecoin’de işlem yapmayı çok daha basit hale getirmesi bekleniyor. LitePal ayrıca, mevcut e-ticaret platformlarının çoğuna kolay entegrasyonla tüccarlar için hizmetler ve destek sağlar..

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, bu hizmet Litecoin’i daha ana akım ve en umut verici altcoinlerden biri yapma potansiyeline sahiptir..

Subway'de Bitcoin ve Litecoin logosu

Litecoin nereden alınır

Ethereum gibi, en iyi kripto para borsalarının çoğu tarafından sunulduğu için Litecoin satın almak oldukça kolaydır. Litecoin’i Kraken, Coinbase, Coinmama veya Bitsquare’den satın alabilirsiniz..

Litecoin satın alın

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

3. En İyi Altcoins 2021: NEO

Başlangıçta AntShares olarak adlandırılan NEO, 2014 yılında Da Hongfei tarafından Çin’de oluşturuldu. Çin’den çıkan en büyük kripto para birimidir..

Ethereum gibi NEO, Merkezi Olmayan uygulamalar (Dapps), Akıllı sözleşmeler ve ICO’lar geliştirmek için tasarlanmış bir platformdur. Ethereum’a olan bu yakın benzerlik nedeniyle, NEO genellikle “Çin Ethereum” olarak anılır..

Geçmiş Yatırım Trendleri

NEO, 2017’nin en iyi altcoinlerinden biri oldu ve muazzam getiri sağladı. Ocak 2017’de yaklaşık 0,16 ABD dolarından Ocak 2018’de yaklaşık 162 ABD dolarına yükseldi. Bu, yaklaşık% 111,400’lük bir yatırım getirisi, bu çok büyük bir şey!

NEO şu anda iyi bir performans sergiliyor, çünkü Nisan 2018’in başında yaklaşık 44 dolardan bugün 82 dolara yükseldi. Neredeyse ikiye katlandı!

NEO için büyümeyi yönlendiren en önemli faktörlerden biri, Çin hükümetinin desteği ve sağlam teknolojisidir..

NEO nasıl benzersiz ve Bitcoin’den farklı??

Ethereum gibi NEO da akıllı sözleşmelerin ve Dapp’lerin geliştirilmesi için bir platform sunuyor. Öte yandan Bitcoin, böyle bir platform sunmayan bir dijital para birimidir..

NEO, Ethereum’a göre birçok teknolojik avantaj sunuyor. NEO saniyede yaklaşık 10.000 işlemi gerçekleştirebilirken, Ethereum blok zinciri şu anda saniyede yaklaşık 15 işlemi desteklemektedir..

NEO, C ++, C #, Go ve Java gibi birden çok dilde programlamayı desteklerken, Ethereum yalnızca bir dili destekler – Solidity. Bu, NEO’nun platformunu yenisini öğrenmek yerine zaten bildikleri dilde kullanabildikleri için geliştirici topluluğu arasında NEO’yu oldukça popüler hale getirdi..

Yaklaşan Etkinlikler

2018’de NEO’nun bina vizyonuna ulaşmak için bir altyapı oluşturması bekleniyordu – Akıllı Ekonomi. Akıllı ekonominin temel fikri, arabalar, evler veya aklınıza gelebilecek herhangi bir şey gibi gerçek dünyadaki fiziksel varlıkları dijitalleştirmek etrafında döner..

Bu dijitalleştirilmiş varlıklar daha sonra akıllı sözleşmeler yoluyla satılabilir, takas edilebilir ve kaldırılabilir. Böyle agresif planlar, iyi bir ekip ve yükselen fiyatlar ile NEO, kesinlikle 2021’in en iyi altcoinlerinden biridir..

NEO nereden alınır

Dolar veya GBP gibi fiat para birimlerini kullanarak NEO’yu doğrudan satın almak için pek fazla seçenek yoktur. En kolay yol, önce Kraken, Coinbase’den Bitcoin satın almak ve ardından NEO ile takas etmektir. Bitfinex veya Binance gibi birçok büyük borsada Bitcoin’i NEO’ya dönüştürebilirsiniz..

NEO satın al

4. En İyi Altcoins 2021: Cardano (ADA)

Cardano, Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson tarafından Eylül 2017’de kuruldu. Cardano yalnızca Dapps ve akıllı sözleşmeler için bir platform sunmakla kalmaz, aynı zamanda Ethereum ve diğer blok zincirlerine göre birçok teknolojik iyileştirme sunar..

Geçmiş Yatırım Trendleri

Cardano, en yeni kripto para birimlerinden biridir, ancak yine de 8,86 milyar dolarlık piyasa değeriyle en iyi altcoinlerden biri olmayı başarmıştır..

Diğer en iyi kripto paralar kadar yüksek getiri sağlamamasına rağmen, Ethereum’a göre avantajlar sunan oldukça sağlam bir blok zinciri oluşturma vaadi nedeniyle yatırımcılar ve geliştiriciler arasında hala popüler..

Cardano, Ekim 2017’deki lansmanında yaklaşık 0,20 ABD dolarından büyüdü ve Ocak 2018’de 1,20 ABD doları fiyatına ulaştı. Bu, 3 ayda yaklaşık% 500’lük bir getiri demektir..

2018 Cardano fiyat tablosu

Cardano nasıl benzersiz ve Bitcoin’den farklı??

Cardano, yalnızca Bitcoin üzerinden değil, Ethereum üzerinden de birçok teknolojik gelişme sunuyor. Bitcoin sadece dijital bir para birimi iken, Cardano kendi yerel para birimine sahip bir dApp oluşturma platformudur – ADA.

Cardano, 1. ve 2. nesil blok zinciri projelerinin karşılaştığı en acil üç sorunu çözmek için tasarlandı – ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik.

Sadece bu değil, aynı zamanda Cardano, genellikle çok fazla zaman ve para gerektiren uluslararası ödeme transferi sorunlarını da ele almayı hedefliyor. Uluslararası ödemelerin işlem süresini birkaç günden birkaç saniyeye düşürmeye odaklanmıştır..

Cardano nereden alınır?

Cardano’yu doğrudan bir kredi / banka kartı kullanarak satın almak istiyorsanız, o zaman tek bir seçenek var – Coinmama. Cardano sunan diğer tüm borsalarda, önce Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Bitcoin Cash satın almanız ve ardından Cardano ile takas etmeniz gerekir..

Cardano’yu Bitcoin ile Binance, Bittrex veya Changelly üzerinden satın alabilirsiniz..

Satın Al Cardano

5. En İyi Altcoins 2021: EOS

EOS, İlk Para Teklifi (ICO) Haziran 2017’de piyasaya sürülen nispeten yeni bir altcoin’dir. EOS, kripto para borsası Bitshares ve blok zinciri tabanlı blog sitesi Steemit’in kurucusu olan Dan Larimer tarafından yaratılmıştır..

Ethereum gibi, EOS da geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmaları için bir platform sağlar. Yine de, yakında göreceğimiz gibi teknolojisi farklıdır..

Geçmiş Yatırım Trendleri

EOS, ICO’su aracılığıyla 700 milyon dolar topladı ve 2017’nin en başarılı ICO’larından biri haline geldi. Aslında, EOS’un platformu hala geliştirme aşamasındadır, ancak piyasa değeri halihazırda 15,69 milyar dolar civarındadır ve bu da onu dünyanın 5. en değerli kripto para birimi yapmaktadır..

Aşağıdaki anlık görüntüde görebileceğiniz gibi, EOS, platformunun lansmanından önce bile yatırımcılardan çok büyük tepkiler aldı. Temmuz 2017’de 4 dolardan yükselerek Ocak 2018’de 18 dolara yükseldi..

EOS’u 2021’in en iyi altcoinlerinden biri yapan şey, önceki yüksek seviyesini aşması ve şu anda 18.77 $ ‘dan işlem görüyor olmasıdır..

2018 EOS fiyat tablosu

EOS nasıl benzersizdir ve Bitcoin’den farklıdır??

Bitcoin sadece dijital bir para birimidir, oysa EOS hem dijital bir para birimi hem de DApp’ler ve akıllı sözleşmeler için bir blok zinciri platformudur. Bu nedenle EOS ile Ethereum’u karşılaştırmak daha uygun olur..

EOS, Ethereum’un İş Kanıtı’na (PoW) karşı Delegated Proof-of-Stake (DPoS) adlı bir mekanizma kullanacaktır. Bu EOS’u Ethereum’dan çok daha ölçeklenebilir kılar.

EOS’un Ethereum’a göre sahip olduğu bir diğer avantaj, uyumlu programlama dilleridir. Ethereum, yalnızca ‘Solidity’ adı verilen bir dili desteklerken, EOS, C ++ dahil olmak üzere birden çok dili destekler. Bir geliştiriciyseniz bu çok çekici bir özelliktir.

Yaklaşan Etkinlikler

2021, EOS için çok heyecan verici bir yıl olacak çünkü platformun Haziran 2017’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, son fiyat artışına neden olduğuna inanılan başlıca nedenlerden biri..

EOS, 2021’de izlenecek en önemli altcoinlerden biridir.

EOS nereden alınır

EOS’u doğrudan USD ile satın almak istiyorsanız, en iyi seçenek Bitfinex’tir. EOS ile Bitcoin takas etmek istiyorsanız birkaç seçenek vardır. Binance, Shapeshift veya Kraken’e gidebilirsiniz.

EOS Satın Alın

6. En İyi Altcoins 2021: DASH

Bitcoin gibi Dash, 2014 yılında Evan Duffield tarafından piyasaya sürülen dijital bir para birimidir. Lansman sırasında Xcoin olarak adlandırıldı ve daha sonra Darkcoin olarak yeniden adlandırıldı. 2015’te nihayet Dash olarak yeniden markalandı.

Dash, kendisi Bitcoin’in teknolojisi üzerine inşa edilmiş olan Litecoin’den çatallanmıştır. Dash, Bitcoin’e göre önemli avantajlar sunduğu için popülerlik kazandı.

Geçmiş Yatırım Trendleri

Dash’in fiyatı 2016’da artmaya başladı ve nihayet 2017’de yükseldi. Fiyatı 2017’nin başında 10 dolardan Aralık 2017’de 1540 dolara yükseldi. Getiri yüzdesini tahmin edebilir misiniz??

Evet, neredeyse% 15.000!

3,79 milyar dolarlık piyasa değeri ile Dash, 2021’de yatırım yapılacak en iyi altcoinlerden biri olabilir..

Dash nasıl benzersiz ve Bitcoin’den farklıdır??

Dash, teknolojide önemli iyileştirmeler yaptı ve Bitcoin’den daha iyi gizlilik ve daha yüksek işlem hızı sunuyor.

Gönderenin ve alıcının açık adresinin tüm dünya tarafından bilindiği Bitcoin’in aksine Dash, adresleri gizli tutar. Dolayısıyla, Dash’in işlemleri başlangıç ​​noktasına kadar izlenemezken, Bitcoin işlemleri izlenebilir..

Dash ayrıca, tüm madencilik ödülünün% 10’unun Dash’e geri döndüğü benzersiz bir kendi kendini finanse etme mekanizmasına sahiptir. Bu fon, Dash’i daha da geliştirmek ve büyütmek için kullanılır.

Bu benzersiz özellikler Dash’i mevcut en umut verici altcoinlerden biri yapar.

Dash, ana ekonomide benimsenme potansiyeline sahiptir ve onu muhtemelen 2021’in en iyi altcoinlerinden biri yapar..

Dash nereden alınır

Banka havalesi veya kredi kartı kullanarak Dash satın almak isterseniz, CEX.io veya Kraken. Ayrıca Shapeshift, Bitfinex ve Poloniex gibi kripto para borsalarında Bitcoin’i Dash ile takas edebilirsiniz..

Dash Satın Al

7. En İyi Altcoins 2021: BitDegree (BDG)

Bu kılavuzun sonuna geldiğimizde, BitDegree’den bahsetmemenin neredeyse yanlış olacağını hissediyorum. Sizi de ilgilendirebileceğimiz için burada bahsetmeyi hak ettiğimizi hissediyorum. Dünyanın ilk blockchain destekli çevrimiçi eğitim platformuyuz

2017’de başlattığımız eğitim sisteminde devrim yaratmayı hedefliyoruz. Merkezi olmayan blockchain teknolojisiyle desteklenen, Coursera ve HackerRank’ın bir araya geldiği gibi düşünün..

BitDegree ile hem öğrencilere hem de öğretmenlere ödeme yapılır. Öğrenerek kazanma yeteneği sağlamak, modern eğitimde yenilik yaptığımız birçok yoldan biridir..

Geçmiş Yatırım Trendleri

BitDegree, burada listelenen en iyi kripto paralar arasında en yenisidir, bu nedenle gösterilecek çok fazla yatırım geçmişi yoktur. Şu anda 0,039 dolardan işlem görüyor ve 14,040,337 ABD doları piyasa değerine sahip..

BDG nasıl benzersiz ve Bitcoin’den farklı??

BDG sadece bir kripto para birimi değil, eğitimi uygun fiyatlı ve sınırsız hale getirmeyi amaçlayan bütün bir platformdur. Eşsiz platformumuz, dünya çapında milyonlarca insanın blok zincirinin gücünü öğrenmek ve büyümek için kullanmasını sağlar..

Halihazırda çalışan bir MVP’ye sahipler ve öğrencilerin ders aldıklarında BitDegree tokenları kazanmalarına izin veriyor. İlginç geliyor mu? Onlar hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten edinebilirsiniz: BitDegree.

Yaklaşan Etkinlikler

2021, pek çok önemli lansmanı sıralandığı için BDG için büyük bir yıl.. Buradaki fikir, talep edilen kursların geliştirilmesine yardımcı olabilecek güçlü sponsorluklar elde etmektir..

BitDegree’yi nereden satın alabilirim?

BDG’yi Tidex ve Cobinhood gibi bazı borsalarda satın alabilirsiniz..

Şimdi bu en iyi altcoin 2021 rehberinin sonuna geldik.

BitDegree Satın Alın

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Son sözler

Artık piyasada bulunan en iyi altcoinleri biliyorsunuz. Ayrıca tarihlerini, teknolojilerini ve yaklaşan olayları da biliyorsunuz.

Ethereum, Litecoin, EOS, NEO, Cardano, Dash ve tabii ki BitDegree ile ilgili temel ayrıntıları ele aldım! Bu bilgiler elinizde olduğunda, 2021 için izlemek üzere favori altcoinlerinizi seçebilmelisiniz..

Hangi kripto para birimini satın almak istediğinize karar verdikten sonra, bir güvenilir kripto para birimi değişim platformu. Sana yardım etmek için işte burada ilk 3 seçenek orada: Coinbase, Binance, Coinmama.

Peki sizce 2021’de en iyi altcoinler hangileri? 2021’de yatırım yapmak için en iyi altcoin’in hangisi olduğuna dair bir fikriniz var mı? Ben şahsen NEO’yu çok seviyorum ama bu sadece benim fikrim. Seninkini bilmeme izin ver!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me