En İyi Bitcoin Cüzdanı

En iyi Bitcoin cüzdanı nedir? Hadi Konuşalım!

Yani satın almaya karar verdin Bitcoin. Bu harika ama… onları nerede saklayacaksınız?

Cüzdanın ne olduğunu biliyorsun, değil mi? Evet bu doğru! Zor kazandığınız paranızı sakladığınız yer.

İşte Bitcoins böyle çalışır… bir nevi. Ama velakin, Bitcoinlerinizi bir Bitcoin cüzdanında saklarsınız. Bitcoin cüzdanları dijital ve söz konusu kripto para birimini saklamanız, göndermeniz ve almanız için gereklidir.

Bitcoinlerinizi güvende tutmak çok, çok önemli. Bu yüzden onları korumanıza yardım etmek için buradayım – tıpkı yeni doğmuş bir bebek gibi (tür).

Bu kılavuzun sonunda bileceksiniz En iyisi nedir Bitcoin cüzdan senin için, ve nasıl güvende tutulur. Ama önce konuşalım güvenlik neden bu kadar önemli dijital nakit dünyasında!

En İyi Bitcoin Cüzdanı: Güvenlik Neden Bu Kadar Önemli??

Dünya iyi ve kötü insanlarla dolu. Benzer şekilde, internet de birçok iyi ve kötü insanla doludur. İnternetteki bu kötü insanlar aranıyor hackerlar – ve sürekli olarak bilgilerinizi çalmak için fırsatlar beklerler.

Bir şeyin peşinde olan çok sayıda bilgisayar korsanı var – Bitcoins! Sonuçta, Bitcoin’ler çok paraya değer. Bu nedenle, Bitcoin cüzdanınızı korumak sizin işiniz.

Nasıl olduğu gibi internet bankacılığı bir kullanıcı adı ve parola kullanarak hesabınıza erişmenizi sağlar, Bitcoin cüzdanınıza erişmeniz için size verilir bir Genel Anahtar (kullanıcı adı) ve bir Özel Anahtar (parola). Bitcoin cüzdanınızı hacklemek için bilgisayar korsanlarının Özel Anahtarınıza erişmesi gerekir. Seçtiğiniz en iyi Bitcoin cüzdanının güvenli olduğundan emin olmalısınız.

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Haziran 2011’de, bilgisayar korsanları web sitesinin Gizli Anahtarlarına erişim sağladılar. Mt. Gox’lar (bir kripto para birimi değişimi) ve çaldı 2609 Bitcoin. Mt.’ye ikinci saldırı. Gox 2014’te oldu. Bu sefer bilgisayar korsanları çaldı yaklaşık 350 milyon dolar değerinde Bitcoin.

Evet, doğru okudunuz – 350 milyon dolar! Hata, Mt. Gox Bitcoin’lerini çevrimiçi bir cüzdanda sakladılar – bu, bilgisayar korsanlarının erişimini kolaylaştırdı. Bitcoin’lerini çevrimdışı bir cüzdan, bu hackler mümkün olamazdı.

Ancak bunlar, Bitcoin’in çalındığı tek durum değil – sık sık oluyor. Bunun nedeni ise insanlar şifreyi saklamaz (Özel anahtar) Bitcoin cüzdanlarına yeterince güvenli. Yapabileceğiniz tek şey, bu hatalardan ders almak ve bunların size olmasını engellemek..

Peki, sizin için en iyi Bitcoin cüzdanı hangisidir? Farklılıklar nedir? Bitcoinlerinizi çevrimdışı olarak nasıl güvenle saklarsınız??


Şimdi buna girelim…

Bitcoin’leri Çevrimiçi VS Çevrimdışı Depolama

Var iki yol geleneksel parayı depolamak. Sen seçebilirsin banka hesabınızda saklayın, ya da nakde çevirebilirsin ve güvenli bir yerde saklayın. Banka hesabınızdaki para internete bağlı ve saldırıya uğrayabilir / çalınabilir.

Ancak, cüzdanınızda bulunan paranın internet bağlantısı yoktur. Yani, herhangi birinin onu kırması imkansız.

En iyi Bitcoin cüzdanı: Üzerinde bazı kripto paralar bulunan bir dizüstü bilgisayar.

Aynı şekilde Bitcoin’leri de saklayabiliriz çevrimiçi ve çevrimdışı. Çevrimdışı cüzdan teklifi çok daha yüksek güvenlik çevrimiçi cüzdanlara kıyasla. Bunun nedeni ise çevrimdışı cüzdanlar internete bağlı değil ve çevrimiçi bilgisayar korsanları orada olmayan bir şeyi çalamaz.

Bitcoin’leri çevrimiçi olarak şurada saklayabiliriz: iki yol:

 • Web Cüzdanı: Web sitesi cüzdanlarına internet bağlantısı olduğu sürece her yerden ve herhangi bir cihazdan erişilebilir..
 • Yazılım cüzdanları: Bitcoins’inizi yönetmenizi sağlayan yazılımı bilgisayarınıza indirin. Bunlar web cüzdanlarından daha güvenlidir.

Çevrimdışı cüzdanlar da gelir iki form:

 • Donanım cüzdanları: Bu, Bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz ve Bitcoinlerinizi çevrimdışı tutabileceğiniz bir USB sürücüsü gibidir. Donanım (USB) cüzdanını kimsenin bulamayacağı güvenli bir yerde saklamalısınız..
 • Kağıt cüzdanlar: Bunlar, cüzdan bilgilerinizi tamamen internet dışında bir kağıt parçasında saklamanıza olanak tanır. Bu şekilde bilgisayar korsanları cüzdan bilgilerinize erişemezler ve bu nedenle Bitcoin’lerinize erişemezler..

En iyi Bitcoin cüzdanının hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olalım – hepsinin avantajlarına ve dezavantajlarına bir göz atacağız.

Çevrimiçi Saklama (Web Cüzdanları, Yazılım Cüzdanları)

Avantajlar:

Kullanımı kolay

Web cüzdanları, aşağıdaki gibi web siteleri gibidir: Facebook – web tarayıcınızı açın, web sitesine gidin ve ardından kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın. Kolay!

Yazılım cüzdanları Microsoft Kelime – uygulamayı masaüstünüzden açarsınız ve sonra içeri girersiniz. Yine de şifrenizi girmeniz gerekebilir.

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Her iki seçenek de erişimi ve kullanımı kolay. Karmaşık değiller ve yeni başlayanlar için iyi.!

Bitcoinlere Hızlı Erişim

Çevrimiçi cüzdanlarda oturum açmak kolay olduğundan ve kullanıcı dostu bir platform sunduğundan, Bitcoinlerinizi göndermek ve görüntülemek için anında erişime sahipsiniz..

Not: Pek çok web cüzdanı, bunlardan Bitcoin satın almanıza da izin verir (örneğin Coinbase).

Kullanmak ücretsiz

Web cüzdanları ve yazılım cüzdanlarının ikisi de kullanmak ücretsiz, bu, en iyi Bitcoin cüzdanı olma yolunda atılan bir adımdır.

Dezavantajları:

Güvenlik riski

Çevrimiçi cüzdanlar her zaman internete bağlı, bu yüzden her zaman saldırılara meyillidirler.

Web cüzdanları düşük güvenlik seviyeleri sunar çünkü tüm hesaplar merkezi bir sunucuda saklanır. Bu, bilgisayar korsanlarının hesabınıza giriş yapabileceği ve şifreniz varsa herhangi bir bilgisayardan paralarınıza erişebileceği anlamına gelir..

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Yazılım cüzdanları teklifi daha yüksek güvenlik seviyeleri bilgileriniz kişisel bilgisayarınıza indirildiği için web cüzdanlarından daha iyidir. Yani, Bitcoinleriniz tek bir yerde saklanır – çevrimiçidirler, ancak internetten erişilemezler.

Çevrimdışı Saklama (Donanım Cüzdanları, Kağıt Cüzdanlar)

Avantajlar:

Yüksek güvenlik

Çevrimdışı bir cüzdan internete bağlı değil. Bu nedenle, bilgisayar korsanlarının buna erişmesi imkansızdır. Birinin Bitcoin’lerinize erişebilmesinin tek yolu, donanım cüzdanınızı ele geçirmesi ve kilidini açabilmesidir. Onlar inanılmaz derecede güvenli.

Çifte Onay

Bitcoin donanım cüzdanları ile birlikte gelir ekstra güvenlik ve koruma. Para görüntülemek veya göndermek için fiziksel bir cihaza bir şifre / kod yazmalısınız. Dolayısıyla, Bitcoins yalnızca gönderenin fiziksel cihaza erişimi varsa diğer hesaplara aktarılabilir..

Dezavantajları:

Hızlı Erişim Yok

Dondurulmuş yiyecekleri hemen yemeye başlayamazsınız, önce buzunu çözmeniz gerekir. Benzer şekilde, çevrimdışı cüzdanlar donmuş durumda, kilidini açmak biraz zaman alıyor!

Fiziksel Hasarlar

İşte bir örnek: Bitcoin kağıt cüzdanınızı cebinizde tutarsanız ve yıkamadan önce çıkarmayı unutursanız, içerik yok edilecek. Cüzdan bilgilerinizin çevrimiçi bir kopyası olmadığından, onu asla kurtaramazsınız. Bu tek bir anlama gelir – tüm Bitcoinleriniz sonsuza kadar kaybolur.

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Yangın, su baskını vb. Gibi durumlarda donanım cüzdanına da benzer bir şey gelebilir. Bu nedenle, cüzdan bilgilerinizin birden çok kopyasını farklı konumlarda güvende tutmanız önemlidir. Yine de onları herhangi bir yere koymayın – nerede olduklarını yalnızca sizin bildiğiniz yerlere.

Kurulumu Zor

Soğuk depolama cüzdanınızı kurmak, biraz zaman alır.

Fiyat

Donanım cüzdanları ortalama bir fiyata yaklaşık 70 $. Dolayısıyla, yalnızca düşük bir miktar depoluyorsanız, diğer seçeneklere bakmak isteyebilirsiniz..

Bu, “en iyi Bitcoin cüzdanı nedir” sorunuzu yanıtlamadıysa, daha derinlemesine bir göz atalım mı??

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Web Cüzdanı Kullanmak – En İyi Fikir Değil

Bir web cüzdanı kullanmak gibidir Birinden senin için paranı yönetmesini istemek. Sınırlı kontrolünüz var, ancak bir avantaj olarak, kendi başınıza yönetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Bu cüzdanlar kullanımı kolay. Tıpkı e-posta hesabınız gibi giriş yapabilirsiniz. Onlara her yerden ve her zaman erişebileceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey internet erişimi olan bir bilgisayar veya cep telefonu.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin güvenlik özellikleri

Yine de bir web cüzdanı seçerken dikkatli olmalısınız çünkü bazıları en iyi Bitcoin cüzdan seçenekleriniz olmayabilir. Bir web sitesini kullanıyorsanız sınırlı güvenlik, o zaman Bitcoin’leriniz tehlikede olacak. Basit! Her zaman bir cüzdan seçin iyi bir üne sahip. Önerdiğim iki web cüzdanı Blockchain.com ve Coinbase.

Blockchain.com

Blockchain.com sahip olduğunu iddia ediyor 23 milyondan fazla aktif cüzdan. Gibi paraları destekler Eter ve Bitcoin Cash ve kurulması “üç dakikadan az” sürüyor.

Bitcoin kurmak ve Bitcoin göndermek / almak bu kadar basit!

Tarayıcınızda Blockchain.com’a gidin ve “Ücretsiz Cüzdan AlınSayfanın sağ üst tarafındaki ”düğmesi.

En İyi Bitcoin cüzdanı: Blockchain.com'da bir cüzdan oluşturmak.

Formu doldurduktan sonra, “Devam et“Ve cüzdanınız hazır olacak.

En iyi Bitcoin cüzdanı: Blockchain.com profil bankası.

Sol tarafta, yapmanıza izin veren seçenekler var. Bitcoin satın al ve takas et. Sağ tarafta görebilirsiniz Bitcoin’in fiyat geçmişi.

Arkadaşınıza biraz para göndermek istediğinizi hayal edin… neye ihtiyacınız var? Onlardan banka hesabı ayrıntılarını sorardın, değil mi??

Peki, istediğiniz zaman böyle çalışır göndermek Bitcoin. Hesap numarası yerine genel bir cüzdan adresi kullanıyoruz. Talep butonuna tıklayarak cüzdan adresinizi görebilirsiniz..

Not: Genel Adres ile Özel Anahtar arasında kafanızın karışmaması önemlidir. Genel Adresiniz (veya kullanıcı adınız) genellikle 34 karakter uzunluğundadır, ancak Özel Anahtarınız (veya şifreniz) 64 karakter uzunluğundadır..

En İyi Bitcoin cüzdanı: Bir cüzdanda Bitcoin istemek.

Yukarıdaki görselde, "15B1yuveuA9Ri3RteDXuxqgjNJYXmQ2KUV" genel cüzdan adresiniz olacaktır. Bu, arkadaşınızın size biraz Bitcoin göndermesini istiyorsanız vereceğiniz adrestir..

Arkadaşınıza Bitcoin göndermek için yapmanız gerekenler tıkla "Gönder" buton kontrol panelinize girin ve ardından genel cüzdan adresini “İçin” alan. Bu, başka bir banka hesabına nasıl para göndereceğinize benzer bir işlemdir..

En İyi Bitcoin cüzdanı: Bir cüzdana Bitcoin göndermek.

Coinbase

En iyi Bitcoin cüzdanı: Coinbase Bitcoin cüzdanı.

Coinbase başka web tabanlı cüzdan. Sadece Bitcoin cüzdan hizmetleri sunmuyor, aynı zamanda Bitcoin Cash, Ether ve Litecoin cüzdan hizmetleri de sunuyor. Madeni para gönderme ve alma süreci, Blockchain.com.

Çevrimiçi cüzdanlar işlemler için ücret almak, rağmen. Yani, çok fazla işlem yapmak istiyorsanız, işlem ücretlerinde size çok pahalıya mal olacak.

Çevrimiçi cüzdanlar size özel anahtarlarınızın tam kontrolünü vermez. Bunun yerine, normal kullanıcı adı ve şifre yöntemi kullanılarak erişilir. Bu, cüzdanınızın özel anahtarlarını tuttukları anlamına gelir, yani saldırıya uğrarlarsa, özel anahtarların da öyle. Ve bir bilgisayar korsanı özel anahtarlarınıza eriştiğinde, paranıza erişebilir..

Her neyse, çevrimiçi cüzdanların daha güvenli sürümüne geçelim – yazılım cüzdanı.

Yazılım Cüzdanları – Daha İyi Alternatif

Yazılım cüzdanlarıyla web cüzdanlarına kıyasla cüzdanınız üzerinde daha fazla kontrole izin verin. Cüzdanınıza, bilgisayarınıza indirdiğiniz bir yazılım parçasını kullanarak erişirsiniz. En iyi Bitcoin cüzdanınız olabilir mi?

Yazılım cüzdanları farklı bilgisayarlardan erişilemez, rağmen. Bunlara yalnızca indirdiğiniz bilgisayardan erişilebilir. Bir yazılım cüzdanı kullanacaksanız, bilgisayarınızı koruma yazılımı ile güncel tutmanızı tavsiye ederim. Bilgisayar korsanlarının paranıza kolay erişimini sağlayabilecek virüsler var!

Tablo: Coinbase Wallet ve Exodus’un ana özellikleri

Yazılım cüzdanınızı da yedeklemeniz önemlidir! Aksi takdirde, PC’nizde fiziksel hasar, madeni paralarınızı sonsuza kadar kaybetmenize neden olabilir.

İşte en popüler yazılım cüzdanlarından ikisi: Çıkış ve Elektrum.

Çıkış

En İyi Bitcoin cüzdanı: Exodus Bitcoin cüzdanı.

Çıkış birden fazla kripto para birimini destekler ve birbirinizle farklı paraları takas etmenize yardımcı olan entegre bir borsaya sahiptir.

Başladığından beri büyük ilerleme kaydetti ve Windows’ta mevcut, Mac, ve Linux işletim sistemleri. Size kripto varlıklarınız üzerinde ihtiyacınız olan kontrolü sağlar ve kurulum için teknik bilgi gerektirmez. Sahip olduğundan bahsetmiyorum bile güzel, kullanıcı dostu düzen, yeni başlayanlar için mükemmel hale getiriyor!

Kullanımı çok basittir ve Bitcoin’leri depolamayı, göndermeyi ve almayı kolaylaştırır! Kurtarma seçeneklerini de ayarlayabilirsiniz; bu, bilgisayarınız çalışmayı durdurursa cüzdanınızın güvende olacağı anlamına gelir..

Electrum Bitcoin Cüzdan

Electrum Bitcoin cüzdanı aynı zamanda en popüler yazılım cüzdanlarından biridir ve 2011’den beri faaliyet göstermektedir. iyi bir güvenlik seviyesi ve bir dizi harika özellik.

Bu merkezi olmayan bir yazılım cüzdanı, bunun anlamı asla kesinti olmaz (ve ayrıca ekstra güvenlik sağlar). Özel anahtarlarınız da şifrelenir ve bilgisayar korsanlarının paranızı ele geçirip çalmasını zorlaştırır! Cüzdanınıza diğer Bitcoin istemcilerinden erişebilmek için özel anahtarınızı bile dışa aktarabilirsiniz..

Genel olarak, ücretsiz ve güvenli bir yazılım cüzdanı arıyorsanız Electrum harika bir seçimdir!

Cevap Çevrimdışı Depolama

Son olarak, kripto para korumasının patronları – çevrimdışı depolama cüzdanları.

Çevrimiçi bilgisayar korsanlarına karşı güvende kalmak istiyorsanız, en iyi Bitcoin cüzdanınız Bitcoin donanım cüzdanı veya Bitcoin kağıt cüzdan. Özel anahtarlarınızı çalan kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımları veya virüsleri önlerler. Ayrıca sizi özel anahtarlarınızı çalmaya çalışan kötü web sitelerinden de korurlar (diğer adıyla “Kimlik avı” siteleri).

Bu tür çevrimdışı depolamayı kullanmanın tek dezavantajı, sizi fiziksel hırsızlıktan korumazlar. Bu nedenle, donanımınızı veya kağıt cüzdanınızı güvenli bir yerde saklamanız çok önemlidir.

Ledger Nano S

En iyi Bitcoin cüzdanı: Ledger Nano S ön sayfası.

Ledger Nano S cüzdanı normal bir USB sürücüsüne benzeyen bir cihazdır. Tek fark – hayatınız buna bağlı olduğu için onu korumanız gerekir.!

Kurmak çok zor değil. Tek yapmanız gereken, onu bilgisayarınıza bağlamak, güvenlik ayarlarından geçmek, paralarınızı ona aktarmak ve bom! Madeni paralarınız artık güvende ve sağlam.

USB’nin üzerinde bir ekran vardır – bu ekran size yardımcı olan şeydir İşlemleri yetkilendirin ve Ledger Nano S panonuzda oturum açın. Bu, muhtemelen en iyi Bitcoin cüzdanınız için ekstra güvenlik sağlayan harika bir ek özelliktir.!

Ne yazık ki, bu güvenlik seviyesi şu fiyat etiketiyle geliyor: yaklaşık 70 $. Ancak, büyük bir madeni para portföyünüz varsa kesinlikle ödemeye değer!

Trezor

En iyi Bitcoin cüzdanı: Trezor Bitcoin cüzdanı.

Trezor yaratılan ilk Bitcoin donanım cüzdanıydı ve Bitcoinlerinizi depolamak için en güvenli yöntemlerden biri!

Ledger Nano S gibidir ve benzer özellikler sunar. İlk kurulum çok zor değildir ve fiziksel hırsızlık durumunda cüzdanınızı yedeklemenize izin verir!

Yine, bu güvenlik seviyesinin bir bedeli var … Ve bir kez daha, bu fiyatlar yükseliyor 70 dolar civarında.

Bitcoin Kağıt Cüzdan

En İyi Bitcoin cüzdanı: WalletGenerator Bitcoin Wallet.

Aşağıdaki cüzdan oluşturucuyu kullanmanızı tavsiye ederim – WalletGenerator.net. Bu cüzdan üreticisi, bir genel anahtar (kullanıcı adı) ve özel anahtar (şifre) ile yeni bir cüzdan oluşturacaktır., daha sonra bir kağıda yazdırabilirsiniz.

Oluşturulan anahtarlar uzundur, bu nedenle manuel olarak yazmak zordur. Cüzdan oluşturucunun aynı zamanda bir QR kodu (sevmek bir barkod), erişmenizi kolaylaştıran.

Bu imkansız çevrimiçi bilgisayar korsanlarının şifrenizi (veya özel anahtarınızı) çalması için çevrimiçi yok. Ancak bu fiziksel hırsızlığı engellemez.

Öyleyse, Sizin İçin En İyi Bitcoin Cüzdanı Nedir??

Bitcoin’e yeni başlıyorsanız, çevrimiçi bir cüzdanla başlamanızı tavsiye ederim. Blockchain.info veya Coinbase. Yapabilirsin ilk Bitcoin satın alımınızı yapın bunları kullanarak cüzdanlar, çok.

Ancak, eğer satın alıyorsanız 100 dolardan fazla değerinde madeni para, Madeni paralarınızı doğrudan bir yazılım cüzdanına aktarmanızı tavsiye ederim.

Bitcoin’lerinizin güvenliği konusunda gerçekten endişeleriniz varsa veya büyük miktarda yatırım yaptıysanız, çevrimdışı bir depolama cüzdanına geçmenizi öneririm, bunun sizin için en iyi Bitcoin cüzdanı olacağına inanıyorum..

Önereceğim bir diğer şey de senin birden fazla cüzdan sahibi olmak. Bu şekilde, kendinize ekstra güvenlik sağlarsınız. Bunu yalnızca depoluyor olsaydın tavsiye ederim daha fazla 3000 $ değerinde kripto para. Hepsini takip etmenin zor olabileceğini biliyorum, ama güvende olmak üzgün olmaktansa daha iyi!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Sonuçlar

Güvenliğiniz sizin sorumluluğunuzdadır. Tüm cüzdanlarda dikkatli olmalısınız. Özel anahtarınızı dikkatsizce ifşa ederseniz, tüm paranızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz! En iyi Bitcoin cüzdanını seçmek için aşağıdaki noktaları unutmayın:

Çevrimiçi cüzdanlar:

 • Özellikle yeni başlayanlar için kullanımı kolay
 • Düşük güvenlik seviyeleri
 • Onlardan Bitcoin satın alabilirsiniz

Yazılım cüzdanları:

 • Bilgisayarınız virüssüz ise, yeterli düzeyde güvenlik sunun
 • Kullanımı ve erişimi kolay
 • Genellikle farklı sunabilir kripto para cüzdanları, çok

Donanım Cüzdanları / Kağıt Cüzdanları:

 • En yüksek güvenlik seviyesi
 • Bilgisayar korsanlarının girememesi için Bitcoinlerinizi çevrimdışı depolar
 • Fiziksel cihazı veya kağıdı güvende tuttuğunuzdan emin olmalısınız

Hepsi bu kadar millet! Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza en uygun cüzdanın hangisi olduğunu şimdi daha iyi anlamalısınız. Olsun Coinbase veya Defter, Kripto portföyünüzü büyütmede size bol şans diliyorum!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map