Cardano bir ADA kripto para biriminin yaşadığı blok zinciri. Çoğunlukla dijital para göndermek ve almak için kullanılır. Şu anda, 6. en popüler kripto para birimi piyasa değeri 10 milyar dolardan fazla. Şimdi, bu en iyi Cardano cüzdan incelemesine geldiğinizden beri, muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur..

Büyük miktarda (ya da kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarda) ADA paranız varsa, onlar için de güvenilir bir cüzdan bulmalısınız. Sonuçta, varlıklarınızı kripto para birimi değişim platformlarında saklamak kesinlikle tavsiye edilmez. Nedeniyle Güvenlik eksikliği, Her yıl milyonlarca değerinde kripto para çalınıyor.

Bunda en iyi Cardano cüzdan listesi, bulacaksın iki farklı cüzdan türü – donanım ve yazılım. Sizi her birini tek tek tanıtacağım ve doğru kararı vermenize yardımcı olacağım. Burada en iyi 7 seçenek En iyi Cardano cüzdanlarından bazıları olarak kabul edilen ve bu makalede ele alınacak olanlar:

Piyasada bulunabilecek farklı cüzdan türlerine girişle başlayalım. Daha geniş bir anlayışa sahip olduğunuzda kişisel ihtiyaçlarınız için bir cüzdan seçmek daha kolaydır.

En İyi Cardano Cüzdanı: Farklı Seçenek Türleri

En iyi Cardano cüzdanını ararken bulabileceğiniz dört farklı cüzdan türü vardır.. İşte hepsini bulabileceğiniz liste:


 • Çevrimiçi cüzdanlar
 • Yazılım / uygulama cüzdanları
 • Donanım cüzdanları
 • Kağıt cüzdanlar

Bu cüzdanların her biri ile birlikte gelir farklı avantajlar ve tuhaflıklar ve farklı bireyler için tavsiye edilebilir. En iyi Cardano cüzdan listesine geçmeden önce, her biri hakkında daha geniş bir anlayışa sahip olmalısınız..

Çevrimiçi Cüzdanlar

Çevrimiçi cüzdanlar olduğu biliniyor en az güvenli. Böyle bir cüzdanı seçiyorsanız, sağlayıcıya gerçekten güvenmelisiniz. En üst düzey çevrimiçi cüzdanların çoğu özel anahtarlarınızı saklamaz, madeni paralarınız hala çalınabilir birisi onu hacklemeyi başarırsa.

En iyi Cardano cüzdanı: dijital cüzdan.

Bu tür cüzdanların temel avantajı kullanılabilirlik. Çevrimiçi cüzdanlara erişmek için yalnızca internet bağlantınızın olması gerekir. Ayrıca işlem yapmak çok kolay çünkü özel anahtarlarınız onların sunucularında saklanıyor.

Her şey düşünüldüğünde, çevrimiçi cüzdanlar yalnızca tavsiye edilebilir az miktarda kripto para depolarsanız. Aksi takdirde, daha güvenli seçeneklere gitmelisiniz.

Yazılım / Uygulama cüzdanları

Günlük alım satım yapmayı planlıyorsanız, o zaman yazılım cüzdanları gerçekten iyi bir seçim olabilir. Onlar çevrimiçinden daha güvenli Ancak depolama, donanım kadar güvenilir değil cüzdanlar.

Yazılım veya uygulama cüzdanları kullanımı çok kolay. Dahası, bir mobil uygulama kullanarak hareket halindeyken varlıklarınızı takip edebilirsiniz. yazılım cüzdanlarının güvenilirliği tamamen platforma bağlıdır. En iyi Cardano cüzdanı hakkında konuşurken sunacağım gerçekten güvenli bazı seçenekler var, ancak bu makalede değil, daha az güvenilir sağlayıcılarla da karşılaşabilirsiniz..

Sonuç olarak, yazılım cüzdanları yapan kişiler için tavsiye edilir. gün boyunca birden fazla işlem, ve ayrıca içlerinde küçük miktarlarda kripto para depolayanlar için.

Donanım Cüzdanları

Ararken en iyi Cardano cüzdan, en çok önerilen seçeneklerin olduğunu fark edeceksiniz donanım cüzdanları. Soğuk cüzdan olarak da bilinirler çünkü özel anahtarlar çevrimdışı olarak saklanır, yani herhangi bir bilgisayar korsanlığı sorunu olmayacak.

En İyi Cardano cüzdanı: Ledger.

Yüksek kaliteli donanım cüzdanlarının çoğu, dayanıklı malzemeler, bu, onları düşürme veya kırma konusunda endişelenmemeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, kaybetmeniz durumunda kurtarma işlemi genellikle oldukça basittir..

Elbette, Cardano donanım cüzdanlarına gelince, bunlar kullanımı o kadar kolay değil çevrimiçi veya yazılım olarak, ancak büyük miktarlarda kripto para depolarsanız, böyle bir cüzdan almak bir zorunluluktur..

Kağıt Cüzdanlar

Süre kağıt cüzdanlar en güvenli olarak kabul edilir, onları kaybetmeniz veya bir tür su kazası olması durumunda kripto paralarınız kaybolur. Bu tek kripto para birimlerinizi depolamanın teknik olmayan yolu.

Bir seçerseniz kağıt cüzdan, o zaman her işlem yaparken genel anahtarlarınıza ihtiyacınız olacaktır. Söylemeye gerek yok, olabilir gerçekten zaman alıcı, ancak, ADA coinlerini bir uzun vadeli yatırım.

Artık temel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, en iyi Cardano cüzdanlarına bir göz atalım..

En İyi Cardano Cüzdanı: EN İYİ 7 Seçenek

“En iyi Cardano cüzdanı” listesinde çeşitli seçenekler bulacaksınız, ancak farkında olmalısınız farklı faktörler seçerken dikkate almanız gereken en iyi ADA cüzdanı ihtiyaçlarınız için.

Hızlıca bunlardan geçmeme izin ver yönler:

 • GÜVENLİK. Güvenlik kesinlikle en önemli faktör Hangi Cardano cüzdanını seçeceğinize karar verirken düşünmelisiniz. Güvenliğiniz risk altındaysa diğer tüm hususlar önemli değildir.
 • Kullanılabilirlik. İyi bir kripto para cüzdanı, kullanımı kolay ve bir temiz arayüz. Bu faktör, ADA coinlerini uzun vadeli bir yatırım olarak görenler için o kadar önemli olmayabilir, ancak olanlar için çok önemlidir. birden fazla işlem yapmak Gün boyunca.
 • Hareketlilik. Bir cüzdana erişmek ne kadar kolay? Ayrıca, bir donanım cüzdanı hakkında konuşuyorsak, Kurtarma işlemi Kaybetmeniz durumunda kolaydır ve yapıldığı malzemeleri hesaba katın. Onlar olmalıdır fiziksel hasara dayanıklı.
 • Desteklenen paralar. Şu anda en iyi Cardano cüzdanını arıyor olsanız bile, onu gelecekte diğer kripto para birimlerini depolamak için kullanmaya karar verebilirsiniz. Bu nedenle, cüzdanın iyi miktarda kripto para birimini destekler. Bazılarının binlerce farklı varlığı desteklediğini duyduğunuzda şaşıracaksınız.

Cüzdanların her biri ile birlikte gelir farklı artılar ve eksiler, bu nedenle her birey, kişisel istek ve ihtiyaçlarını değerlendirdikten sonra bir seçenek seçmelidir. Şimdi Cardano listesi için en iyi cüzdana geçmenin ve sizin için en uygun seçeneği bulmanın zamanı geldi.

1. Ledger Nano X – En Güvenli Donanım Cüzdanı

7 Kripto Borsası arasında 1. sırada

Ledger Nano X İnceleme Sevdiğimiz şeyler:

 • + Mobil cihazdan yönetilebilir
 • + Çok güvenli
 • + 1500’den fazla kripto para birimini destekler
 • + Rahat tasarım

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Nispeten pahalı

Siteyi ziyaret et

Aradığınızda muhtemelen duyacağınız ilk isim en iyi Cardano cüzdanı dır-dir Defter. Şirket teklifleri iki güvenilir seçenekLedger Nano S ve Ledger Nano X. İkincisi, şirket tarafından sunulan en yeni ve en gelişmiş donanım cüzdanıdır..

Ledger şirketi 2014 yılında 8 uzman tarafından kuruldu kripto para birimleri, siber güvenlik ve girişimcilik konularında önceden deneyime sahip olanlar. Ana hedefleri, blockchain uygulamaları için güvenli çözümler yaratmaktı ve bunu başardılar..

Şu anda Ledger Nano X, Cardano ve diğer birçok kripto para birimi için önde gelen cüzdanlardan biridir. güvenlik ölçümleri. Bu cihaz, tam gizlilik ve anonimlik sağlayan tüm özel anahtarlarınızı çevrimdışı olarak saklar..

En İyi Cardano cüzdanı: Ledger Nano X güvenliği.

Dahası, özellikleri Güvenli Öğe (SE) yani seni koruyabilir Bluetooth bağlantınızın kesilmesi durumunda. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce yetkilendirmenizi isteyerek çalışır. Bununla birlikte, bazı insanlar endişelenirken Bluetooth Düşük Enerji (BLE) bağlantısı, artık endişelenmenize gerek yok.

Şimdi, o zamandan beri Ledger Nano X fiziksel bir cihazdır, bunun şunlardan yapıldığını bilmelisiniz: birinci sınıf malzemeler, dahil olmak üzere paslanmaz çelik. Yani yanlışlıkla yere düşürürseniz, ona hiçbir şey olmayacak. Elbette, yıllarca kullanmanın bazı çiziklerini fark edebilirsiniz, ancak bu, cihazın performansını etkilemeyecektir..

Şaşırtıcı olan, Ledger Nano X’in bir daha geniş ekran şirketin önceki modeli olan Ledger Nano S ile karşılaştırıldığında, ancak, tıpkı bunun gibi, navigasyon için iki düğme. Alışmak için biraz zamana ihtiyacın olsa da, bu cihaz oldukça basit. Ayrıca, tüm talimatları bulabileceğiniz bir kullanım kılavuzuyla birlikte gelir.

Bu cihaz, bir USB-C kablosu bilgisayarınıza bağlamak için kullanabileceğiniz. Dahası, Ledger her şeyi tek bir yerden kontrol etmenizi sağlayacak bir uygulama sunuyor. Sonuç olarak, kullanılabilirlik söz konusu olduğunda sorun yaşamamalısınız.

Bu cüzdanın bir başka şaşırtıcı yönü de desteklemesidir. 27’den fazla jeton ve 1500’den fazla jeton. Bu, kendinizi ADA madeni paralarla sınırlamamanız gerektiği anlamına gelir; yatırım yapmayı seçebileceğiniz çok sayıda başka dijital varlık vardır..

Ledger Nano X Fiyatlandırması nedir?

Ledger Nano X biraz pahalı görünebilir. Şu anda maliyeti 119 $, ancak, yalnızca bir kez ödeme yapacağınızı ve yıllarca en iyi Cardano cüzdanlarından birinin keyfini çıkarabileceğinizi unutmayın..

Ayrıca, şirket gerçekten bazı çekici fırsatlar ve indirimler özel günlerde, bu yüzden onları kaçırmamalısınız. Ve bir paket satın alırsanız, bir Ledger cüzdanı size daha ucuza mal olur.

Ledger Nano X’i ziyaret edin

…veya Ledger Nano X incelememizi okuyun

2. Trezor Model T – Güvenilir Donanım Cüzdanı

7 Kripto Borsası arasında 2. sırada

Trezor Model T İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Birinci sınıf güvenlik
 • + Dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü
 • + Kurulumu kolay
 • + Yaklaşık 1000 kripto varlığını destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Hacimli tasarım
 • Pahalı

Siteyi ziyaret et

Trezor Model T “en iyi Cardano cüzdan” listesine dahil edilmesi gereken başka bir cüzdandır. Trezor Model T bir donanım cüzdanı, Tıpkı Ledger Nano X gibi, özel anahtarlar çevrimdışı. Bir bilgisayar korsanının varlıklarınızı çalması neredeyse imkansızdır çünkü cüzdan hiçbir zaman internete bağlı değildir..

Trezor Model T’yi kullanarak, kripto para birimlerinizi gönderip alabilir, depolayabilir (tabii ki) ve bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce yapmanız gerekenler kişisel PIN numaranızı girin. Dahası, alacaksınız yedek parolalar cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda gerekli olan.

Trezor Model T özellikleri birinci sınıf güvenlik özellikleri. Özel anahtarlarınızın çevrimdışı olarak saklandığını zaten biliyorsunuz, ancak bu cüzdan aynı zamanda içindeki tüm şifrelerinizi de kilitler. Trezor Parola Yöneticisi dijital anahtarlarınızı kullanarak bireysel olarak. Dahası Trezor, BIP39 parolalar, böylece özel ve genel anahtarlarınız cihaz tarafından asla hatırlanmaz.

En iyi Cardano cüzdanı: Trezor.

Not: PIN kodunuzu veya yedek ifadelerinizi kimseyle paylaşmamanız çok önemlidir!

Trezor Model T daha da ileri giderek 1600’den fazla kripto para birimi, en popüler madeni paralar ve daha az bilinen jetonlar dahil. Söylemeye gerek yok, ADA coin de destekleniyor.

Ayrıca, müşteri incelemelerine göre Trezor Model T, kurulumu nispeten kolay ve kullan, herhangi bir deneyimi olmayan insanlar bile hızlı bir şekilde kurabilir. Gerekli tüm talimatlarla birlikte geldiği için, süreç daha da az karmaşık olacaktır..

Trezor Model T’nin sahip olduğu navigasyon için iki düğme, ne var ki önceki modelden farklı (Trezor One), bu cihazın bir önceki modele kıyasla bariz bir gelişme olan bir dokunmatik ekrana sahip olmasıdır..

Her şey düşünüldüğünde, Trezor Model T kesinlikle en iyi Cardano cüzdanını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en iyi seçeneklerden biridir..

Trezor Model T Fiyatlandırması nedir?

En iyi ADA cüzdanlarından biri olmak, Trezor Model T bir bedeli var. Tek cihaz maliyeti $ 169,99, ya da bir tane seçebilirsin paket bu, Trezor Model T, Trezor One ve 274 $ ‘lık bir Cryptosteel kasasını içerir. İyi bir anlaşma gibi görünüyor.

Ayrıca, özel günlerde gerçekten cazip Trezor teklifleri bulabileceksiniz, bu yüzden kaçırmadığınızdan emin olun!

Trezor Model T’yi ziyaret edin

…veya Trezor Model T incelememizi okuyun

3. Ledger Nano S – Mükemmel Fiyat-Kalite Oranı

7 Kripto Borsası arasında 3. sırada

Ledger Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Süper güvenli
 • + Fiziksel hasara karşı koruma
 • + 1500’den fazla jeton ve jetonu destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Nispeten pahalı

Siteyi ziyaret et

Daha önce en iyi Cardano cüzdanını arıyorsanız, bahse girerim Ledger Nano S ile birçok kez karşılaşmışsınızdır. Yalnızca depolamanıza değil, aynı zamanda kripto varlıkları gönderip almanıza da olanak tanıyan bir donanım cüzdanıdır.

Ledger Nano S destekler 1.500’den fazla farklı kripto para birimi (26 jeton ve 1.500’den fazla jeton), tabii ki ADA jetonları dahil. Mevcut tüm kripto para birimlerini destekleyen bir cüzdan olmasa da, Ledger Nano S desteklenen kripto para birimleri listesini her gün iyileştiriyor.

Ledger’ın genellikle en iyi Cardano cüzdanı olarak kabul edilmesinin nedenlerinden biri güvenliktir. Yazılım cüzdanlarından farklı olarak, özel anahtarlar gerçek cihazda saklanır – çevrimdışı. Dahası, içermesi gereken bir pin kodu seçmeniz gerekecek en az 4 hane, ve size verilecek 24 kelimelik kurtarma ifadesi PIN kodunuzu unutmanız durumunda buna ihtiyaç vardır.

Donanım cüzdanlarının dayanıklılığı konusunda bazı endişeler olsa da, Ledger Nano S hakkında herhangi bir şüphe olmamalıdır. paslanmazdan yapılmıştır çelik fiziksel hasara karşı dirençli hale getiren.

Şimdi, Ledger Nano S şirketin daha popüler modeli olsa da, geliştirilmiş bir sürümü de var – Ledger Nano X. Tam cüzdan adreslerinin yanı sıra gerekli diğer tüm ayrıntıları görmenize olanak tanıyan daha büyük bir ekrana sahiptir..

En İyi Cardano cüzdanı: Ledger Nano S.

Ledger Nano S, yazılım veya çevrimiçi cüzdanlar kadar kullanımı kolay olmasa da, kullanılabilirliği artırır sağlayarak uygulama Bu, ADA kripto para birimini satın almanıza ve yönetmenize izin verir. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan tek şey tek bir uygulama.

Hem Ledger Nano S hem de Ledger Nano X ile ilgili istisnai bir özellik, sahip oldukları özel işletim sistemi (BOLOS) uygulamaların birbirinden izole edilmesini sağlar ve ayrıca sizi kötü niyetli saldırılardan korur. Aynı zamanda bir Güvenli Öğe Özel anahtarlarınızı güvenli bir şekilde barındıran ve sizi ciddi saldırılardan koruyabilen (SE).

Ledger Nano S Fiyatlandırması nedir?

İnsanların genellikle donanım cüzdanları yerine çevrimiçi veya yazılım cüzdanlarını seçmelerinin ana nedenlerinden biri, aslında onlara sahip olmanız gerektiğidir. Gerçek şu ki, bazıları nispeten pahalı olabilir, ancak Ledger Nano S fiyatlandırması nedir??

Ledger Nano S sana mal olacak sadece 59 $ Size nihai güvenlik, harika özellikler ve şık tasarım sağladığı gerçeği düşünüldüğünde nispeten ucuzdur..

Cihaz, ödeme yaptıktan hemen sonra gönderilecektir, böylece cihazı bir iş günü kadar kısa sürede almayı bekleyebilirsiniz..

Hem Ledger Nano S hem de Ledger Nano X, en iyi Cardano cüzdanı olarak kabul edilebilir, ancak kişisel tercihlerinize göre bir tane seçmelisiniz..

Ledger Wallet’ı ziyaret edin

…veya Ledger Wallet incelememizi okuyun

4. Trezor One – Uygun Fiyatlı Donanım Cüzdanı

7 Kripto Borsası arasında 4. sırada

Trezor Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Birinci sınıf güvenlik
 • + Çok iyi bilinen bir kripto cüzdanı
 • + Çok sayıda kripto para birimini tutar
 • + Sabit ürün yazılımı güncellemeleri

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Pahalı
 • Daha önce yetkisiz erişime maruz kalmıştı

Siteyi ziyaret et

Cardano için en iyi cüzdanı ararken karşınıza çıkacaksınız Trezor Bir. ADA jetonlarını saklayabileceğiniz daha çok önerilen donanım cüzdanlarından biridir..

Trezor One, eski Trezor cüzdanıdır. 2014’te tekrar piyasaya sürüldü adlı bir şirket tarafından SatoshiLabs. Cüzdan CE ve RoHS sertifikalı bu, kalite ve güvenilirlik standartlarını karşıladığı anlamına gelir.

Bu cüzdanı seçmenin önerilmesinin nedenlerinden biri güvenliktir. Trezor One kullanarak ADA coinleri gönderirken veya alırken, bir TOPLU İĞNE kodu her seferinde bir eylem gerçekleştireceksiniz. İzniniz olmadan hiçbir değişiklik yapılmayacaktır..

Şimdi, bu cihazı kaybetmeniz durumunda, kurtarma işleminin oldukça basit olduğunu bilmelisiniz. Size verilecek parola cüzdanınızı kurarken. Paranızı geri almanız gerekecek.

Trezor One, piyasadaki diğer donanım cüzdanlarına kıyasla kullanımı nispeten kolaydır. Nasıl kullanılacağını anlamanız için ihtiyacınız olan tüm talimatlarla birlikte gelir.

Trezor One Fiyatlandırması nedir?

Trezor One, Cardano için en uygun fiyatlı donanım cüzdanlarından biridir. Tıpkı Ledger Nano S şu anda maliyeti sadece 59 $. Bununla birlikte, yalnızca bir ödeme yaparsınız ve güvenli donanım cüzdanı ADA kripto para birimi için yıllardır.

Fiyatlandırma hakkında konuşursak, Trezor’un bazen her iki cüzdan için de gerçekten cazip fırsatlar sunduğunu göreceksiniz, böylece birikimlerinizden önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca sen 3’lü paket satın alın siz ve arkadaşlarınız için bir Trezor cüzdanı sana daha az maliyetli.

Trezor’u ziyaret edin

…veya Trezor incelememizi okuyun

5. Coinbase – Güvenli Yazılım Cüzdanı

7 Kripto Borsası arasında 5. sırada

Coinbase Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Kullanımı kolay
 • + Kripto paraları kaydettirmek ve saklamak ücretsiz
 • + Makul ücretler
 • + Ana kripto para birimlerinin çoğunu destekler
 • + Birinci sınıf güvenlik

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Az sayıda desteklenen kripto para birimi
 • Bir "barındırılan" cüzdan – internete sürekli bağlantı sağlanır

Siteyi ziyaret et

Bu rehberin başında bahsetmiş olsam da yazılım / sıcak cüzdanlar Donanımsal olanlar kadar güvenli değillerse, Coinbase’in en iyi ADA cüzdanları için bu listede yer almayı hak etmesinin birçok nedeni var..

Daha ileri gitmeden önce, Coinbase’in Cardano’yu henüz desteklemediğini bilmelisiniz, ancak desteklenen Coinbase kripto para birimleri listesine dahil edilmelidir. hiçbir zaman. Yani uzun süre beklemene gerek kalmayacak.

Coinbase, piyasadaki en popüler ve güvenilir kripto para borsalarından biridir, ancak aynı zamanda en güvenli dijital para cüzdanlarından biri ADA paralarını saklamak için kullanılabilir. Bilmen gereken şey, ihtiyacın olacağı iki ayrı uygulama Coinbase değişimi ve cüzdan için.

Coinbase cüzdanının bu kadar tavsiye edilmesinin nedenlerinden biri güvenliktir. Sadece sağlamakla kalmaz iki faktörlü kimlik doğrulama Ayrıca çoklu imza, onay istekleri ve diğer birçok güvenlik önlemi. Coinbase’in hiç hacklenmediğini belirtmek önemlidir. Bu özellik ek güvenilirlik sağlar.

Coinbase Cüzdan Fiyatlandırması nedir?

İyi haber şu ki, donanım cüzdanlarından farklı olarak Coinbase cüzdanı tamamen ücretsiz. Bu, güvenli kripto para birimi depolaması için ek ücret alınmayacağı anlamına gelir. Yalnızca bir uygulamayı indirmeniz ve kullanmaya başlamanız gerekir.

Coinbase Wallet’ı ziyaret edin

…veya Coinbase Cüzdan incelememizi okuyun

6. Guarda Cüzdanı – Çok Platformlu Kripto Cüzdanı

7 Kripto Borsası arasında 6. sırada

Guarda Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + İyi güvenlik önlemleri
 • + Kullanımı kolay
 • + Canlı müşteri desteği
 • + Çok sayıda desteklenen kripto para birimi

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Hala yeni şirket
 • Nispeten yüksek ücretler

Siteyi ziyaret et

Guarda bir çoklu platform kripto para birimi web, masaüstü ve mobil cüzdanlar sunan cüzdan. Bu cüzdanın şaşırtıcı yanı Ledger ile uyumlu olmasıdır. Bu nedenle ADA coinlerinin bir kısmını bir donanım cüzdanında ve bir kısmını Guarda cüzdanında saklayabilirsiniz..

Guarda cüzdan, donanım olanlardan daha az güvenli olduğu bilinen hem çevrimiçi hem de yazılım cüzdanları sunar. Bununla birlikte, şifreli yedeklemeler, yüz veya kimlik tanıma gibi iyi güvenlik özellikleriyle birlikte gelir.

Desteklenen kripto para birimleri söz konusu olduğunda, Guarda şunları destekler: 40’tan fazla jeton ve binlerce jeton dahil olmak üzere ERC20’ler, BEP-2, ve diğeri popüler varlıklar. Bununla birlikte, bazıları sadece en iyi Cardano cüzdanını değil, aynı zamanda diğer kripto para birimleri için gerçekten iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor..

Son olarak, Guarda cüzdanının kullanımı çok kolaydır, temiz arayüz ve yararlı özellikler. Bu cüzdanın yeni başlayanlar için önerilmesinin nedeni budur.

Guarda Cüzdan Fiyatlandırması nedir?

Guarda cüzdanı, diğer çevrimiçi ve yazılım cüzdanlarının çoğu gibi tamamen ücretsizdir. Guarda masaüstü cüzdanı her ikisi için de mevcuttur Windows ve macOS kullanıcıları. Mobil versiyon, şunun için indirilebilir: iOS ve Android cihazlar.

Guarda’yı ziyaret edin

…veya Guarda incelememizi okuyun

7. Atomik Cüzdan – Mükemmel Kullanılabilirlik

7 Kripto Borsası arasında 7. sırada

Atomic Wallet İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Kullanımı kolay
 • + 300’den fazla kripto para birimini destekler
 • + Güvenli
 • + ShapeShift ve Changelly entegrasyonları
 • + 24/7 canlı müşteri desteği

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Donanım cüzdanı kadar güvenli değil
 • Birkaç madeni para ‘atomik olarak değiştirilebilir’

Siteyi ziyaret et

“Cardano için en iyi cüzdan ” listesindeki son seçenek Atomic cüzdan. Atomik bir yazılım tabanlı kripto depolama ek işlevsellik için entegre bir alışverişi olan platform. Bu, Atomic’i yalnızca kripto depolamak için değil, aynı zamanda çeşitli kripto para birimlerini satın almak, satmak ve ticaret yapmak için de kullanabileceğiniz anlamına gelir..

Atomic cüzdan 2017’de yeniden oluşturuldu, kripto para piyasasının patlama yaptığı yıl. Bu cüzdanın yaratıcısı, aynı zamanda arkasındaki adam olan Konstantin Gladych’tir. Changelly – en güvenilir kripto para birimi değişim platformlarından biri.

Şu anda Atomic cüzdan 300’den fazla kripto para birimini destekler ve mevcut olanların tümü ERC-20 jetonları. Numara sahip olduğumuz en etkileyici rakam olmasa da, kesinlikle fazlasıyla yeterli, özellikle de en iyi Cardano cüzdanını arıyorsanız.

Daha önce belirtildiği gibi, bu bir yazılım cüzdanıdır, yani bir miktar güvenlikten yoksun olabilir. Ancak, çevrimiçi cüzdanlarla karşılaştırıldığında kesinlikle daha iyi bir seçenektir. Atomik cüzdan hala yeni, ancak bu cüzdanın güvenliği açısından çok olumsuz olabilecek herhangi bir müşteri yorumu fark etmedim.

Atomik cüzdan kullanımı çok kolay. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirin ve bir hesap oluşturun. İşlem tamamlandıktan sonra, ADA coinlerini başka bir cüzdandan Atomic’e aktarabilir veya bu kripto para birimini platformda satın alabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir sorunuz varsa her zaman şirketin müşteri desteği ile iletişime geçebilirsiniz. Kullanıcılara göre, Atomic cüzdan müşteri desteği, kullanılabilirlik sorunları ile ilgili çeşitli sorular söz konusu olduğunda gerçekten yararlıdır..

Atomic Wallet Fiyatlandırması nedir?

Bu listedeki diğer yazılım cüzdanları gibi, Atomic cüzdanını indirmenin size hiçbir maliyeti olmayacaktır..

Atomic’i ziyaret edin

…veya Atomic incelememizi okuyun

Sonuçlar

Ne zaman en iyi Cardano cüzdanını seçmek kişisel ihtiyaçlarınız için daima göz önünde bulundurun en önemli yönler daha önce bahsettiğimiz: güvenlik, kullanılabilirlik, erişilebilirlik ve desteklenen kripto para birimlerinin sayısı. Bu yönlerin her biri önemli olsa da, önce güvenlik gelmeli. Bunu aklınızda bulundurun.

Listedeki cüzdanların her birinde onun kendi artıları ve eksileri, yani hangisini seçeceğiniz tamamen kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Genel olarak, eğer güvenlik bir cihazda aradığınız bir numaralı özelliktir, o zaman kesinlikle donanım cüzdanları, gibi Ledger Nano X veya Trezor Model T.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin bağlantı özellikleri

Ancak, yalnızca küçük miktarlarda kripto para depoluyorsanız ve kripto para satın almanın ve saklamanın en kolay yolu işlem yapmanın yanı sıra, göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz yazılım cüzdanları. Cardano için en iyi yazılım cüzdanını seçerken, Coinbase cüzdanı. Hem kripto para birimi değişimi hem de güvenli bir cüzdan sağlar.

Henüz ADA jetonunuz yoksa, bir de güvenli kripto değişim platformu bu kripto para birimini satın almak için. En güvenilir ve önerilen platformlardan birkaçı şunları içerir:

 • Coinbase
 • Binance
 • Coinmama

Umarım bu kılavuz ihtiyaçlarınız için en iyi Cardano cüzdanını bulmanıza yardımcı olmuştur. Unutmayın ki güvenlik her zaman önce gelmelidir.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me