On ila yirmi yıl önce, birisi “cüzdan” terimini kullandığında, muhtemelen parayı, kimlik kartlarını ve benzeri şeyleri barındıran katlanabilir, deri bir kılıf hayal edersiniz. Ama şimdi terim anlamını dijital Dünya – “cüzdan” ın amacı hala aynı, ancak artık kağıt para ve madeni paralar yerine dijital para birimlerini barındırır.

Bugün böyle bir para birimi için en uygun konut koşullarını bulmaya çalışacağız – en iyi Dash cüzdan dışarıda.

Çok olduğunu görmek farklı şekiller dünyada cüzdanları depolayan kripto para birimi, bu kolay bir iş olmayabilir. Her ne kadar biraz şansla (ve şans eseri saatlerce süren teknik ve analitik analizleri kastediyorum), bence – en azından – bir oldukça doğru liste.

Rahatınız için, cüzdanı profesyonel ve olumsuz bir analiz türünde karşılaştırdım. Ana özelliklerini ele aldım & sakıncaları ve sonuçları sundu. Sadece kılavuzu okumanız ve öğrendiklerinizi temel alarak, Dash para cüzdanınızı seçin.

Dash Cüzdan İncelemesi: Dash Hakkında Her Şey

Bu kılavuzu okuyorsanız, büyük olasılıkla Dash’e oldukça aşina. Size hızlı bir genel bakış vermek gerekirse Dash, Bitcoin şubesinden çatallanan merkezi olmayan bir kripto para birimidir (yani bir “altcoin” dir). Peki, daha iyi tanımak istiyorsanız, devam edin ve önce bu Dash kripto para birimi kılavuzunu okuyun..


Dash wallet: Dash ana sayfası.

Eğlenceli gerçek: Dash’in ilk olarak Ocak 2014’te “Xcoin” olarak piyasaya sürüldüğünü biliyor muydunuz??

Bunu yazarken itibariyle, Dash şu anda 15. sıra kripto para piyasasında, sınırı olan 975 milyon doların biraz altında. Fiyat birim başına yaklaşık 101 $ ‘dır. Bu bilgilere bakılırsa, Dash’in kripto para dünyasında büyük bir oyuncu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. saygın ve kullanıcı dostu Dash para cüzdanı bu kriptoya yatırım yapmayı düşünen herkes için bir öncelik olmalı.

Cryptocurrency Cüzdanları

Muhtemelen sahipsin oldukça iyi fikir “kripto para cüzdanı” nın gerçekte ne olduğu konusunda, ancak ikimizin de aynı sayfada olduğundan emin olmak için, size mevcut tüm farklı cüzdan türlerinin hızlı bir özetini vermek istiyorum..

Genel olarak, beş farklı türde kripto para saklama cüzdanı vardır: çevrimiçi, masaüstü, mobil, donanım ve kağıt. Her biri aynı amaca hizmet eder – sahibinin dijital (kripto) para birimini güvenli ve şifreli, ancak sahibinin yöntemiyle kolayca erişilebilen bir şekilde saklamak.

En İyi DASH Cüzdan

Bir çok insan güvenlikleri için kağıt cüzdanları sever. Onlar yapabilir kolayca tutucunun cebinde saklanır, ancak potansiyel bir hırsız veya dolandırıcı bunlara erişemezdi – kodlar, ihtiyaç duyduklarında her zaman sahibinin yanında güvenli bir şekilde bir kağıt yaprağına yazdırılır (veya not edilir).

Diğer dijital para tutma cüzdanlarının da artıları ve eksileri vardır, ancak hepsini burada listelemeye değmez – sonuçta, en iyi Dash cüzdanını öğrenmek için buraya geldiniz.

Eğlenceli gerçek: “Dash” kelimesinin “dijital” ve “nakit” kelimelerinin bir karışımı olduğunu mu gördünüz??

Dash Cüzdan Seçme

Artık ikimiz de aynı sayfada olduğumuza ve bilgilerimizi yenilediğimize göre, doğrudan Dash cüzdanı seçme kılavuzuna geçebiliriz. Size en iyi Dash cüzdanlarından bazılarını anlatacağım. ana cüzdan türlerinden üçü daha önce bahsedilen – masaüstü, donanım ve kağıt.

Şeffaflık uğruna, bu dijital para saklama cüzdanlarını ne kadar kolay kullanıldıklarına (UI), yedekleme ve güvenlik özelliklerine, özel anahtar kontrolüne ve diğer birkaç seçeneğe göre seçtiğimi bilmenizi isterim..

Aşağıdaki cüzdanlar herhangi bir sırayla listelenmemiştir.

Masaüstü Dash Cüzdanları

En kullanıcı dostu masaüstü cüzdanlarla başlayalım.

Jaxx

Jaxx dijital para cüzdanı, kripto dünyasında çok iyi biliniyor. Birçok kişi tarafından piyasadaki en iyi dijital Dash para cüzdanı olarak kabul edilir..

Jaxx, kullanıcılarına bir Portföy modülü sunar, eşit düzeyde güvenlik, en son kripto para birimi haberleri ve daha fazlası farklı özellikler. Cüzdanlarının çevrimiçi sürümünü kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda size cüzdanı doğrudan masaüstünüze indirme seçeneği de sunar..

Dash cüzdan: Jaxx ana sayfası.

Jaxx sahip oldukları gerçeğiyle gurur duyuyor dünya çapında milyonlarca indirme, bu da güzel ve kanıtlanmış bir sicili özetlemektedir. Ayrıca, kripto cüzdanları hakkında konuşurken sahip olunması her zaman harika olan 24 saat küresel müşteri desteği sunarlar..

Jaxx Artıları:

 • Piyasadaki en iyi bilinen ve kanıtlanmış dijital Dash cüzdanlarından biri;
 • Yüksek düzeyde gizlilik (yani taranan görüntüler yalnızca cihazda depolanır, hatta çevrimiçi olarak kaydedilmez);
 • 100’den fazla farklı para birimini destekler.

Jaxx Eksileri:

 • Jaxx cüzdanında savunmasız bir tohum çıkarma özelliği vardır;
 • İki faktörlü kimlik doğrulamadan yoksundurlar.

Karar: Dezavantajlarına rağmen Jaxx, birçok farklı özelliği destekleyen ve kripto para dünyasında kanıtlanmış bir üne sahip harika bir Dash cüzdanıdır..

Çıkış

Exodus başka tanınmış masaüstü Dash bozuk para cüzdanı. Exodus’un sunduğu temel özelliklerden biri, uyumluluk ünlü bir anlık kripto para birimi değişim programı ile Şekil Kaydırma. Bu nedenle, Exodus kullanıcıları herhangi bir kayda değer zaman kısıtlaması olmaksızın çok sayıda farklı kripto para birimini alıp satabilirler..

En İyi DASH Cüzdan

Akılda tutulması gereken bir diğer şey de Exodus’un hafif bir cüzdan olmasıdır. Bunun anlamı, blok zincirinin tamamını bilgisayarınıza indirmek zorunda kalmayacağınızdır – daha yavaş internet bağlantısına sahip olanlar birbiriyle bağlantı kuracaktır.!

Exodus Artıları:

 • Exodus, görsel olarak çekici, kullanıcı dostu bir arayüz sunar;
 • Özellikle kripto para birimi acemileri düşünülerek tasarlandı, bu da onu ilk Dash cüzdanınız için mükemmel kılıyor;
 • Ticaret için çok çeşitli kripto para birimleri sunar – kendinizi sınırlamanıza gerek kalmaz!

Exodus Eksileri:

 • Hâlâ “fırından yeni çıkmış” bir şirkettirler, bu da pek çok şüphenin etrafta dolaştığı anlamına gelir. Açık kaynak olmadıkları için bu gerçek daha da vurgulanmaktadır;
 • Yüksek düzeyde koruma eksikliği;
 • İki faktörlü kimlik doğrulama eksikliği.

Karar: Exodus hala biraz yeni bir şirket olsa da, kripto ticaret topluluğunda zaten oldukça iyi biliniyorlar. Dash’inize Exodus Dash cüzdanına güvenmeyi düşünüyorsanız, sırasıyla artıları ve eksileri tartmalısınız..

Dash Core Cüzdan

Evet, doğru okudunuz. Dash’in cüzdanı var.

Adından da anlaşılacağı gibi “Dash Core Wallet” bir özel olarak tasarlanmış Dash cüzdan. Çok çeşitli özelliklere (masternode yönetimi, PrivateSend, vb.) İzin verir ve masaüstü kullanımı için oldukça iyi optimize edilmiştir..

Dash cüzdanı: Dash uygulaması.

Dash bozuk para cüzdanı ile şunlara ihtiyacınız var: doğrulama yok bir güvenlik anahtarı dışında paranıza erişirken. Dash cüzdanınıza erişmek için herhangi bir kimliğe, fotoğrafa veya arada herhangi bir şeye ihtiyacınız yok.

Dash Core Cüzdan Artıları:

 • *THE* Dash cüzdanı;
 • Çok çeşitli erişilebilir işlevlere sahiptir.

Dash Core Cüzdan Eksileri:

 • Bilgisayarınızda yüksek alan gereksinimleri (tüm blok zinciri indirilir).

Tablo: Jaxx ve Exodus cüzdanlarının artıları ve eksileri

Karar: İnsanlar, adı ve kökenleri nedeniyle Dash Core Cüzdanını Dash cüzdanı olarak kabul etmeye başladı. Ortalamanın üzerinde bir internet bağlantınız varsa (veya çok sabırlıysanız ve saatleri indirip uzun süre senkronize etmek sizi korkutmuyorsa), Dash Core Cüzdan deneyebileceğiniz bir şey olabilir.

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Donanım Dash Cüzdanları

Donanım Dash cüzdanlarına geçme zamanı. Nihai güvenlik istiyorsanız kesinlikle en iyi seçimdir.

Ledger Nano S

Ledger Nano S muhtemelen en popülerlerinden biri orada donanım dijital para cüzdanları. Bu da – teorik olarak – en iyi Dash cüzdanlarından biri olması gerektiği anlamına gelir..

Ledger Nano S, Dash’inizi bir Özel anahtar VE a PIN kodu. Doğal olarak tüm büyük kripto para birimlerini destekler dışarıda – Dash bunlardan sadece biri.

Dash cüzdanı: Ledger Nano S.

Ledger Nano S ile ilgili en iyi şey, yedeği var. Herhangi bir şey plana uygun gitmezse Dash’inizin (veya başka bir kripto para biriminin) güvenli ve sağlam olduğundan emin olabilirsiniz.!

Ledger Nano S Artıları:

 • Birçok farklı kripto para birimini destekler;
 • Dayanıklı ve sağlam, etrafta olması bir sıkıntı değil;
 • İşlerin beklenmedik bir hal aldığında için bir yedeği var.

Ledger Nano S Eksileri:

 • Oldukça pahalı. Bu yazının yazıldığı sırada, bir Nano S için standart fiyat 99,99 $ ‘dır;
 • Mobil destek yok.

Karar: Ledger Nano S, fiyat etiketinden ve belirli cihaz desteğinin eksikliğinden korkmuyorsanız harika bir donanım aracı ve Dash cüzdanıdır..

Trezor

Trezor, OG donanım kripto cüzdanları – oydu ilk dijital para donanım cüzdanı şimdiye kadar yaratılmış! Sadece bu gerçeğe bakılırsa, bu güne kadar hala kripto para birimi topluluğu içinde çok popüler bir seçim olarak kaldı..

En İyi DASH Cüzdan

Trezor birçok farklı kripto para birimini destekliyor, Dash bunlardan biri. Küçük, uyumlu ve kullanımı kolaydır, bu da harika bir Dash cüzdanına eşittir. Ancak dezavantajı, bunu yazarken Ledger Nano S ile aynıdır., Trezor’un maliyeti 99,99 $.

Trezor Artıları:

 • Küçük ve uyumlu, kullanımı kolay;
 • Farklı kripto para birimlerini tutar.

Trezor Eksileri:

 • Maliyetli;
 • Bazı özellikler şu anda eksik (gelecekte bunları ekleme planları olsa da).

Karar: Fiyat etiketi sizi şaşırtmazsa, Trezor harika bir Dash cüzdanı olabilir.

KeepKey

KeepKey Muhtemelen o kadar iyi bilinmemektedir, özellikle de Ledger Nano S veya Trezor ile karşılaştırdığınızda.

Aynı zamanda oldukça maliyetli – 99 $ ‘a varan ortalama fiyat rafları. Bu donanım dijital para cüzdanı şu anda yedi farklı kripto para birimini destekler – Tabii ki Dash onlardan biri. Rakiplerinden tek büyük farkı, KeepKey’in çok daha büyük olması ve önemli ölçüde daha büyük bir ekrana sahip olmasıdır, bu da bazı kullanıcılar için uygun olabilir..

KeepKey Artıları:

 • Diğer cihazlarla karşılaştırıldığında geniş bir ekrana sahip;
 • Güzel güvenlik özelliklerine sahiptir.

KeepKey Eksileri:

 • Diğer donanımsal dijital para birimi cihazlarına kıyasla biraz hantaldır;
 • Oldukça maliyetli.

Karar: Diğer donanım kripto depolama cihazlarıyla birlikte yerleştirildiğinde, KeepKey oldukça başarısız oluyor. Ancak, kendinize daha büyük bir ekran ve daha hantal bir cihaz istiyorsanız, gitmenin yolu KeepKey’dir.!

Kağıt Çizgi Cüzdanları

Kağıt cüzdanlar vardır oldukça farklı diğer kripto para cüzdanlarından. Temel fark, kağıt cüzdanların çevrimdışı – bir kullanıcı basitçe özel ve genel anahtarları yazdırın bir kağıdın üzerine koyun ve sonra taşıyın.

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın temel özellikleri

İnsanlar kağıt cüzdanlara, ek güvenlik seviyesi. Kodlarınız World Wide Web’de mevcut değil. Bu, herhangi bir potansiyel bilgisayar korsanı, dolandırıcı veya bir tür kötü niyetli başka bir kişinin bilgilerinize erişemeyeceği anlamına gelir – bilgileri cebinizden çıkarmayacaklarsa!

Paper Dash Cüzdanların Artıları:

 • Muhtemelen en yüksek miktarda güvenlik sunar;
 • Taşıması kolay, süper taşınabilir;
 • Çok uygun maliyetli.

Paper Dash Cüzdanların Eksileri:

 • Dayanıklı değil (suya, yangına vb. Dayanıklı değil);
 • Biri onu taşıdığınızı anlarsa yankesiciliğe maruz kalabilirsiniz..

Karar: Donanım dijital para depolarına çok fazla para harcamak istemiyorsanız, ancak çevrimiçi kripto cüzdanlarına güvenmiyorsanız, kağıt Dash cüzdanı sizin için en iyi seçim olabilir!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Sonuç

Çok var birçok farklı Dash cüzdanı türü mevcuttur, tek bir karar vermenin zor olmasının tamamen anlaşılabilir olduğunu. Bir karar verme söz konusu olduğunda, çevrimiçi eğitimler, kılavuzlar ve incelemeler genellikle harika tavsiyeler sunar.

En yaygın olarak, ortalama bir kişi şunu tercih eder: masaüstü veya mobil versiyonlar hem erişilebilirlikleri hem de kullanılabilirlikleri için bu cüzdanların.

Sahip olabilecek insanlar güvenlik güveni sorunları (veya sadece cüzdanlarının belirlenmiş bir cihazda her zaman yanlarında olmasını istiyorsanız), donanım aygıtları ya da kağıt cüzdanlar. Bu, duruma göre bir senaryo – herkes farklıdır, ancak ben her zaman Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanlarını seçmeyi tavsiye ettim..

Seçiminiz ne olursa olsun, yapmalısınız her zaman güvenliği en önemli öncelik olarak kabul edin Dash cüzdan tercihinizin. Bu, diğer herhangi bir kripto tutma cüzdanı için de geçerli olmalıdır! Paranızın olduğunu bildiğiniz zaman sağ salim, bir kullanıcı arayüzünün görsel çekiciliği, yavaş indirme hızı veya cihazın estetik değeri gibi şeyler ikincil hale gelir.

Umarım bu Dash cüzdan eğitimini faydalı bulmuşsunuzdur ve sizin için doğru cüzdanı seçerken size bol şans diliyorum!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me