Kripto para cüzdanları zamanın sonuna kadar tartışılabilecek bir konudur. Tartışmak isteyip istemediğiniz piyasadaki en iyi kripto cüzdanları, ya da sadece tartış türleri ve özellikleri, Etrafta kalan epeyce farklı görüş olacağından emin olabilirsiniz. Ancak bugün tartışacağız en iyi donanım kripto cüzdanları!

Donanım cüzdanları, madeni paralarınızı güvende tutmak için kullanabileceğiniz niş ve çok özel bir kripto depolama türüdür. Niş dediğimde, “popüler olmayan” veya kullanılmamış demek istemiyorum – tam tersine, donanım cüzdanları piyasadaki en popüler kripto para depolama seçenekleri arasında!

Bunun yerine, demek istediğim, aralarından seçim yapabileceğiniz gerçekten geniş bir yelpazenin mevcut olmamasıdır. Bununla birlikte, endişelenmeyin – bu listedeki en iyiler hakkında konuşacağız! Aşağıdaki ürünleri içerecektir:

En İyi Donanım Kripto Cüzdanının Özellikleri

Şimdi, yılın en iyi donanım kripto cüzdanları listemize girmeden önce, öncelikle göz atmamız gereken birkaç şey var. Bunların en önemlilerinden biri, böyle bir cüzdanda aramanız gereken özellikler.

Kullanmayı planladığınız (veya halihazırda kullanıyor olduğunuz) bir cüzdan türü ne olursa olsun, büyük olasılıkla onu diğerlerinden ayıran bazı seçkin özelliklere ve avantajlara sahip olacaktır. Donanım kripto cüzdanları bu açıdan farklı değil.

Tartışmamıza şu noktadan başlayalım: en dikkate değer özellik en iyi çevrimdışı kripto cüzdanını seçerken araştırmanız gereken – güvenlik.

Güvenlik “Oyunun Adı” dır

Sen olsan kıdemli bir kripto sakini veya sahneye yeni başlayan biri, tüm kripto para birimi meraklıları için önemli olan bir şey olacak – varlıklarının güvenliği.

Tek bir şüphe olmadan, bakılması gereken en önemli şey kripto varlıklarınızı saklamak için hangi cüzdanı kullanmak istediğinize karar verirken, borsalar ve diğer ticaret platformları güvenilir ve güvenilirdir ve hatta hangi paralar kontrol edilmeye değer, çok.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin güvenlik özellikleri

Meslektaşlarımla donanım kripto cüzdanlarını tartıştığımda, her zaman güvenlikle ilgili özel bir örnek vermeyi seviyorum. Bunu sizin için burada da açıklamama izin verin:

Biraz tuttuğunuzu hayal edin Bitcoin. Bir noktada, bulabileceğiniz en iyi donanım Bitcoin cüzdanına yükseltme zamanının geldiğine karar verirsiniz. İnterneti ararken, harika görünen bir cüzdanla karşılaşırsınız – şık bir tasarıma, çok çeşitli farklı özelliklere ve harika ve etkileşimli bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Gerçekten çok fazla bakmadan cüzdanı satın alırsın.

Donanım kripto cüzdanı: Bilgisayara bağlı Ledger Nano S.


Ne yazık ki, yine de, bu özel donanım cüzdanı güvenlik alanında yoksundur, büyük bir zaman. Bir süre sonra ihlal edilir ve tüm BTC’niz çalınır.

Öyleyse, yukarıda verdiğim örneğimin amacı nedir? Basit – belirli bir cüzdanın özellikleri ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, güvenlikten yoksunsa, Başlamak için ilginize değmez.

Kendiniz için en iyi donanım kripto cüzdanını seçerken, her zaman şunlara dikkat edin: kullandığı güvenlik önlemleri varlıklarınızı güvende ve sağlam tutmak için. İki faktörlü kimlik doğrulama, PIN kodları, donanım yazılımı güncellemeleri, ve diğer birçok özellik, incelemeniz gereken temel şeylerden yalnızca birkaçıdır.!

Devam Eden Gelişmeler & Güncellemeler

Güvenlik yönünü anladıktan ve en iyi çevrimdışı kripto cüzdanları listenizi daralttıktan sonra, bir sonraki adım, geliştirme ve donanım yazılımı güncelleme desteği ürünün aldığı.

Açıkçası şunu söylemeliyim – alsın ya da almasın, ilk etapta.

Anlıyorsun, donanım cüzdan ürün yazılımının sürekli güncellemeleri cüzdanın güvenlik özelliklerini korumasına izin vermek için çok önemlidir. Hackerlar, dolandırıcılar, ve diğer kötü niyetli üçüncü taraflar ortalıkta uyumaz – her gün geliştirilen kripto cüzdanlarına girmenin yeni yöntemleri vardır!

Bu nedenle, belirli bir donanım kripto cüzdanının arkasındaki şirket, eğrinin ötesinde olmalı ve düzenli aralıklarla yeni güvenlik güncellemeleri yayınlamalıdır..

Donanım kripto cüzdanı: Klavye üzerinde Trezor One.

Bununla birlikte, güvenliğin denklemin sadece bir parçası olduğunu söylemiştim.

Firmware güncellemeleri, cüzdanınızı güvenlik departmanında güncel hale getirecek elbette, ancak etkilediği başka alanlar da var. Örneğin, yeni para desteği cüzdanın kullanıcı arayüzüne (hatta cüzdanın kendisine) eklenebilir, çeşitli hatalar düzeltildi, ve kullanıcı arayüzü yumuşatılıyor, Genel olarak.

Nasıl bakarsanız bakın, bir şey net – en iyi kripto para birimi donanım cüzdanının kendisiyle ilişkili sürekli güncellemeleri olmalıdır..

Kullanılabilirlik Özellikleri (Fiziksel Cihaz & UI)

Kullanılabilirlik donanımsal kripto para depolama cihazlarının en önemsiz özelliklerinden biridir.

Bir düşünün – muhtemelen cüzdanınızı oldukça sık kullanmak, İster para transfer etmek, ister kripto para satın almak veya satmak ya da genel olarak varlıklarınızı kontrol etmek. Durumun bu olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen cihazın kullanımı basit ve anlaşılır, en azından mümkün olduğu kadar!

Bu aynı zamanda grafik kullanıcı arayüzü belirli bir cihazın da. Paranıza erişmek ve bunları yönetmek için kullanacağınız yazılım veya uygulamadır – güncel olması ve basitçe kullanımı güzel olması önemlidir!

Donanım kripto cüzdanı: Ledger Nano S ve bazı kripto paralar.

Aşağıdaki en iyi donanım kripto cüzdanları listemizden de göreceğiniz gibi, yüksek seviyeli donanım kripto cüzdanlarının çoğu hem modern hem de basit olan harika kullanıcı arayüzlerine sahiptir. & kullanımı da kolay.

Bununla birlikte, tasarımlarının fiziksel yönü söz konusu olduğunda tüm cüzdanlar görünüşte “çivilemiş” değil. Yine de zamanı geldiğinde bu konuya gireceğiz.

Ek özellikler

Son olarak, harika bir donanım kripto cüzdanı, bir gerçekte Ek özellikler kullanıcılarına sunmak.

Unutmayın, bu özelliklerin ne olabileceğine dair belirli bir “kural” yoktur. Size izin vermekten herhangi bir şey olabilir Cüzdanınızın rahatlığından bazı belirli varlıkları kazanın, varlık korumanız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlayacak gelişmiş ayarlara kadar.

Bu ek özellikler birkaç nedenden dolayı önemlidir. Her şeyden önce, sağlarlar Kolaylık – Kriptolarınızın her yönünü tek bir donanım kripto cüzdanının rahatlığından yönetebiliyorsanız, işleri çok daha kolay hale getirir.!

Donanım kripto cüzdanı: Trezor One, bir Bitcoin yığını yakınında.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen noktanın bir uzantısı olarak, ek özellikler de şunları garanti eder: dışarı çıkıp ayrı bir şey satın almanıza gerek kalmayacak, ek cüzdan. Demek istediğim, her şey tek, belirli bir cihazda varsa, bunu yapmanıza gerek yoktur.!

Sonuç olarak, bunlar kendiniz için en iyi donanım kripto cüzdanını seçerken aramanız gereken temel özelliklerden bazıları. Şimdi, daha fazla uzatmadan, listemize geçelim ve sektördeki en yüksek puan alan cüzdanları tartışalım.!

1. Ledger Nano X – İnanılmaz Fiziksel Tasarım & UI, En Üst Düzey Güvenlik Özellikleri

5 Kripto Borsası arasında 1. sırada

Ledger Nano X İnceleme Sevdiğimiz şeyler:

 • + Mobil cihazdan yönetilebilir
 • + Çok güvenli
 • + 1500’den fazla kripto para birimini destekler
 • + Rahat tasarım

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Nispeten pahalı

Siteyi ziyaret et

Ledger Nano X hiç şüphesiz, piyasadaki en iyi kripto para birimi donanım cüzdanlarından biri. Çevrimiçi olarak nereye bakarsanız bakın, muhtemelen bunun genel bir duygu olduğunu fark edeceksiniz – kripto sahipleri, Nano X’in sunduğu şeyleri gerçekten seviyor ve takdir ediyor.

Bu ne olabilir diye mi soruyorsun? Peki, en baştan alalım ve Ledger Nano X’in “özellik ve fayda” listesinde aşağı inelim.

Yeni başlayanlar için doğal olarak bekleyebilirsiniz en yüksek güvenlik seviyesi söz konusu cihazdan. Sahip çift ​​çipli bir kurulum iç tasarımında ve tüm kripto varlıklarınızı özel bir PIN kodu altında kilitler. Önemli bir işlemi her gerçekleştirdiğinizde, bu PIN kodunu cihazınıza girmeniz gerekecektir..

Nano X yalnızca içeride değil, aynı zamanda dışarıda da güvenlidir. Altcoinler ve Bitcoin için en iyi donanım cüzdanı olabilir. ne kadar iyi yapılmış! Nano X, biraz hantal, ancak çok sağlam, ile döndürülebilir fob benzeri bir iç kısım iki düğmeli işlevselliğe sahip cihazın. Ne kadar iyi yapıldığını hissetmek için cihazı gerçekten elinizde tutmanız gerekir.!

Donanım kripto cüzdanı: Ledger Nano X.

Hepsinden öte, Ledger Nano X’i satın alarak, ayrıca Ledger Live kullanıcı arayüzü. Adından da anlaşılacağı gibi, bu bir donanım kripto cüzdanı kullanıcı arayüzünün Ledger sürümü – kripto varlıklarınıza herhangi bir zamanda erişmenize ve bunları yönetmenize olanak tanıyan bir masaüstü ve mobil cihaz uygulaması.

Neden bundan bahsediyorum? Eh, sadece sadece arayüz ne kadar güzel ve modern! Bekleyebilirsin tam yanıt verme ve bazı inanılmaz kullanılabilirlik özellikleri – harika!

Sabit ürün yazılımı güncellemeleri, Bluetooth işlevi, evrensel bir USB-C bağlantı noktası, 24 kelimelik kurtarma ifadesi… Ledger Nano X’i harika bir seçim haline getiren birçok özellik var ve kesinlikle bugün piyasadaki en iyi donanım kripto cüzdanlarından biri.!

Nano X size mal olacak yaklaşık 119 $, satın alınırsa şirketin resmi web sitesinden (satın almanız gereken tek yer, dikkat edin). Kesinlikle piyasadaki en pahalı donanım cüzdanlarından biridir, ancak kalitesi kesinlikle yatırıma değer!

Ledger Nano X’i ziyaret edin

…veya Ledger Nano X incelememizi okuyun

2. Trezor Model T – En Güvenli Donanım Kripto Para Birimi Cüzdanlarından Biri

5 Kripto Borsası arasında 2. sırada

Trezor Model T İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Birinci sınıf güvenlik
 • + Dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü
 • + Kurulumu kolay
 • + Yaklaşık 1000 kripto varlığını destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Hacimli tasarım
 • Pahalı

Siteyi ziyaret et

Donanım kripto cüzdanlarını araştırmak için bir gün bile harcayan herkes bunu bilecek güvenlik kendiniz için doğru seçeneği belirlerken bakmanız gereken en önemli özellik – bu makalede de vurguladığım bir konu!

Neden şimdi gündeme getiriyorum? Eh, basitçe çünkü Trezor Model T üst düzey bir güvenliğe sahip cüzdanın en iyi örneklerinden biridir.

Trezor piyasadaki iki büyük kripto donanım cüzdan markasından biridir, diğeri Defter. Her iki şirket de kripto cüzdanlarla uğraşsa da, kuşkusuz, ürünlerinin bazı önemli farklılıkları var. fiziksel görünüş, işlevsellik, veya bazı özel tasarım seçenekleri.

Trezor Model T, ancak, en çok bilinen ne kadar güvenli. Cüzdan kullanır sürekli donanım yazılımı güncellemeleri varlıklarınızın olası bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı tamamen güvende olmasını sağlamak için. Üstelik şu şekilde de hareket edebilir: evrensel bir ikinci faktör kimlik doğrulama belirteci – görüntü ekranı sayesinde aslında piyasadaki en uygun seçeneklerden biri olurdu!

Donanım kripto cüzdanı: Trezor Model T.

Bunlardan bahsetmişken, Model T kullanıcılarına dokunmatik ekran – bu, donanım kripto cüzdanları söz konusu olduğunda kesinlikle benzersiz bir özelliktir! Başka hiçbir büyük en iyi kripto para birimi donanım cüzdanı sağlayıcısı bu tür bir cüzdan tasarımı sunmaz – kesinlikle türünün tek örneğidir!

Şimdi, cüzdanın fiziksel tasarım seçimi… Tartışmaya açık. Kadarıyla görüyorsun görsel estetik endişeli, bu bir tercih meselesi – Bunun hakkında söyleyecek hiçbir şeyim yok. Ancak cüzdan çok dikkat çekici – hantal ve günlük hayatınızda kullanacağınız diğer cihazlara pek benzemiyor.

Havalı ve benzersiz görünmek kulağa hoş gelse de aslında bir engel. Etrafınızdaki herkese kripto sahibi olduğunuzu söylemek istemiyorsanız, muhtemelen cüzdanınızın olabildiğince sağduyulu!

Şimdi, kripto transferlerinizi ve tüm alım / satım faaliyetlerinizi sağduyulu ve güvenli bir yerin (örneğin ev) rahatlığında gerçekleştireceğinizi varsayarsak, o zaman bu endişelenecek bir şey değil!

Cüzdanın satın alınması şirketin resmi web sitesi, Trezor Model T size mal olacak yaklaşık 160 $. Kuşkusuz, bu piyasadaki en pahalı donanım kripto cüzdanı da olabilir. Bu, kesinlikle var dedi muhteşem bir itibar olma çok güvenli ve güvenilir bir kripto depolama alternatifi!

Trezor Model T’yi ziyaret edin

…veya Trezor Model T incelememizi okuyun

3. Ledger Nano S – Yeni Başlayanlar İçin İdeal Donanım Cüzdanı

5 Kripto Borsası arasında 3. sırada

Ledger Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Süper güvenli
 • + Fiziksel hasara karşı koruma
 • + 1500’den fazla jeton ve jetonu destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Nispeten pahalı

Siteyi ziyaret et

Ledger Nano S söz konusu şirket tarafından sunulan ve satılan iki donanım kripto cüzdanından biridir. Nano S, şimdi ünlü olanın eski sürümüdür. Ledger Nano X. Bununla birlikte, Nano S, bugüne kadar genellikle en iyi donanım cüzdanı olarak kabul edilmektedir. altcoinler, ve ayrıca Bitcoin de!

Bazı daha alaycı insanlar size Nano X’in cüzdanın eski versiyonunu eski haline getirdiğini söylese de, kesin olarak söyleyebilirim – durum kesinlikle bu değil! Aslında, bu en iyi çevrimdışı kripto cüzdanı listesindeki diğer cihazlarla aynı şekilde, Ledger Nano S çok özel avantajlara sahiptir ve kesinlikle bazı kripto meraklıları gruplarına diğerlerinden daha çok uyacaktır..

Görünüşe göre çevrimiçi genel görüş (bu arada, tamamen katılıyorum) şudur: Nano S, sektöre yeni başlayanlar için mükemmel bir cüzdandır, özellikle en iyi donanım Bitcoin cüzdanını arayanlar.

Durumun böyle olmasının birkaç nedeni olduğunu kabul edelim, hadi baştan alalım mı??

Donanım kripto cüzdanı: Ledger Nano S.

Yeni başlayanlar için, Ledger Nano S birkaç farklı kripto parayı destekler. Peki, destek sunuyor geniş bir kripto seçimi, ancak cihazdaki alan oldukça sınırlıdır – ana kripto para birimi blok zincirlerinden birkaçını kurabilirsiniz, ancak cüzdandaki diğer altcoinleri takmakta zorlanabilirsiniz.

Bu, bir gerçek için, yeni başlayan bir kripto meraklısıysanız ve yalnızca en iyi donanım Bitcoin cüzdanı. Piyasadaki tüm ana paraları satın alabilir, depolayabilir ve yönetebilirsiniz – bu tamamen yeterli olabilir!

Ledger Nano S ayrıca üst düzey bir donanım kripto cüzdanından beklenen tüm temel güvenlik özellikleri. Ayrıca sürekli olarak ürün yazılımı güncellemeleri alır – bu güncellemeler, cüzdanın güvenlik tarafının güncel ve mevcut eğilimlerle uyumlu olmasını sağlar..

Hepsinden öte, Ledger Nano S ayrıca sahip olmanıza da izin verir. Ledger Live kullanıcı arayüzüne tam erişim – Kripto varlıklarınızı herhangi bir sorun yaşamadan yönetebileceksiniz! Muhteşem!

En iyi kısım? Ledger Nano S yalnızca size mal olacak yaklaşık 59 $ – bu da onu yapar kesinlikle harika bir seçenek Çok fazla para harcamak istemeyen, ancak yine de en iyi donanım kripto cüzdanı seçeneği arayanlar için. Gerçekten harika bir cihaz!

Ledger Wallet’ı ziyaret edin

…veya Ledger Wallet incelememizi okuyun

4. Trezor One – Mükemmel Fiyat – Kalite Oranı

5 Kripto Borsası arasında 4. sırada

Trezor Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Birinci sınıf güvenlik
 • + Çok iyi bilinen bir kripto cüzdanı
 • + Çok sayıda kripto para birimini tutar
 • + Sabit ürün yazılımı güncellemeleri

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Pahalı
 • Daha önce yetkisiz erişime maruz kalmıştı

Siteyi ziyaret et

Trezor Bir eski versiyonu Trezor Model T. Her iki cüzdan da tarafından sunulur ve satılır Trezor – gezegendeki önde gelen donanım kripto cüzdanı üreticilerinden biri.

Trezor One aynı zamanda şirketin amiral gemisi ürünüdür – Trezor’u birçok kripto para birimi için radara koyan bu özel cüzdandır. hodlers ve meraklılar.

Öyleyse, Trezor One’ı bu kadar özel yapan nedir? Şey, basitçe her yönüyle iyi yapılmış bir donanım kripto cüzdanı!

Gerçek Trezor tarzında, söz konusu cihaz, söz konusu olduğunda kesinlikle en iyi kripto para birimi donanım cüzdanlarından biridir. güvenlik. Cihaz varlıklarınızı koruyacak tamamen güvenli her türlü tehditten – bekleyebilirsiniz keylogger koruması, rastgele PIN oluşturma, periyodik donanım yazılımı güncellemeleri, ve diğer ileri teknoloji güvenlik önlemleri kriptolarınızı güvende ve sağlam tutacak.

Donanım kripto cüzdanı: Trezor One.

Cüzdanın yeni versiyonunun aksine, Trezor One aslında çok daha küçük, ve ayrıca daha ince. Bu şu şekilde görülebilir büyük bir fayda Cihazı etrafta taşımayı planlayanlar için – bu tavsiye edilmese de, ilk etapta, bu sizin için bir zorunluluksa, daha küçük ve daha az dikkat çekici bir cihaza sahip olmak, büyük ve dikkat çekici bir cihaza göre çok daha iyidir. bir!

Trezor One’ın aynı zamanda çok daha uygun fiyatlı halefinden daha. Donanım kripto cüzdanını satın almak Trezor’un resmi web sitesinden, sana mal olacak yaklaşık 59 $. Bu, piyasadaki en iyi donanım Bitcoin cüzdanlarından biri için kesinlikle harika bir anlaşma!

Trezor’u ziyaret edin

…veya Trezor incelememizi okuyun

5. KeepKey – Uygun Fiyatlı Bir Donanım Cüzdanı Alternatifi

5 Kripto Borsası arasında 5. sırada yer alıyor

KeepKey İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Güvenli donanım cüzdanı
 • + Kullanımı kolay
 • + Cazip fiyat

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Yalnızca 40 kripto para birimini destekler
 • Taşıması ağır olabilir

Siteyi ziyaret et

KeepKey kuşkusuz, piyasadaki daha az bilinen donanım kripto cüzdanlarından biridir. Peki, hayır, bunu yeniden ifade etmeme izin verin – bu, az bilinen üst düzey donanım kripto cüzdanları piyasada.

İnternette bulunan kullanıcı soğuk cüzdan listelerinden herhangi birine bir göz attığınızda, büyük çoğunluğunun hakimiyeti altındadır Defter ve Trezor, ve çok fazla değil. Bu, bu iki şirketin gerçekten tüm sektördeki en iyi kripto para birimi donanım cüzdanlarından bazılarını yaptığı ölçüde adil olsa da, KeepKey, kesinlikle denemeye değer başka bir seçenektir.

Cüzdan, kullanıcılarına sağlamaya odaklanmıştır. optimum güvenlik özellikleri, aynı zamanda olabildiğince basit ve kullanımı kolay. Sektör standartlarına uygun, KeepKey özellikleri a rastgele PIN üreteci – bu, kendinizi ve kripto varlıklarınızı keylogger’lara ve benzer hackleme girişimlerine karşı korumanıza yardımcı olan bir şeydir..

Donanım kripto cüzdanı: KeepKey.

Cüzdanın kendisi Kullanımı kolay, ve ister kripto ile yeni başlıyor olun, ister halihazırda profesyonel bir tüccar / hodler olun, herhangi bir soruna neden olmamalıdır. Bununla birlikte, KeepKey’in birazcık olan bir parçası var … Tuhaf.

Olurdu cüzdanın dış tasarımı. Hantal – bu donanım kripto cüzdanı listesinde bahsedilen diğer cihazlardan çok daha fazlası.

Kabul edilmelidir ki KeepKey, diyelim ki, Trezor Model T – bu iyi birşey. Bununla birlikte, cüzdan dikdörtgen bir şekle sahiptir ve bu nedenle daha da artmaktadır. görsel hacim öğesi. Kesinlikle bir vuruş ya da ıskalama!

Fiyatlandırma açısından, Ancak KeepKey aslında en uygun fiyatlı donanım kripto cüzdanları! Cihaz size mal olacak yaklaşık 49 $, ne zaman satın aldığınıza bağlı olarak. Kesinlikle harika bir fiyat / kalite oranı!

KeepKey’i ziyaret edin

…veya KeepKey incelememizi okuyun

İlginç Bir Soğuk Cüzdan Alternatifi

Şimdi, bu konuda olabildiğince açık konuşmama izin verin – önümüzdeki bölüm şu şekildedir: çoğunlukla eğitim amaçlı burada, ve ben DEĞİL aşağıda açıklanan kripto cüzdan türünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte, bunun en iyi çevrimdışı kripto cüzdanlarının bir listesi olduğunu görmek, kağıt cüzdanlardan bahsetmemek samimiyetsizlik olur..

Evet, doğru okudunuz – KAĞIT cüzdanlar.

Kripto depolamanın süper niş bir yolu olsa da, kağıt cüzdanlar, bazıları tarafından uzun vadede varlıkların depolanması için mümkün olan en güvenli seçenek olarak kabul edilir. Genel çalışma şekli aslında oldukça basit – tek ihtiyacınız olan bir cüzdan adresi ve özel bir anahtar. Onları oluşturursunuz ve sonra bir kağıda yazarsınız..

Bu kadar.

Donanım kripto cüzdanı: kağıt Bitcoin cüzdanı.

Şimdi, açıkça görülüyor ki, bu pek çok sorunu ortaya çıkarıyor ve tüm çetin sınavda karmaşık karmaşıklıklar var. Bunun gibi bir cüzdan oluşturmaya çalışmak için kripto dünyasında muhtemelen oldukça bilgili olmanız gerekeceğini belirtmekte fayda var..

O zaman bile, ancak sadece buna değmez, ve donanım kripto cüzdanları hala çok daha iyi bir alternatif.

Şöyle düşünün – bir kağıt parçası çok kırılgan bir malzemedir! Onun giymeye eğilimli, ateş & su hasarı, veya sadece kaybolmak sahip olabileceğiniz diğer kağıt parçaları arasında.

Altcoinler ve Bitcoin için birinci sınıf, en iyi donanım cüzdanıyla durum böyle değil.

Bir donanım cihazıyla ihtiyacınız olmayacak herhangi bir teknik bilgi Kurmak için ve kripto para varlıklarınızı basit ve hızlı bir şekilde satın alabilir, satabilir ve bakımını yapabilirsiniz. Bunların hiçbiri bir kağıt cüzdanla mevcut olmayacak – süreçler olması gerekenden çok daha karmaşık..

Kısacası, kağıt cüzdanlar var, ancak bunlar çoğunlukla çok niş bir kripto meraklıları grubunu hedefliyor. İnsanların büyük çoğunluğu her zaman en iyi donanım kripto para birimi cüzdanlarını tercih edecek – ve bunun da iyi bir nedeni var..

Sıcak Cüzdanlar – Bir Alternatif veya Ek?

Mevcut piyasadaki en iyi donanım kripto cüzdanları listemizi bitirmek için size bahsetmek istiyorum seçtiğiniz donanım cüzdanı ile birlikte kullanabileceğiniz ek bir cüzdan.

Evet, doğru okudunuz – bir EK cüzdan. Alternatif değil.

Gördüğünüz gibi, donanım kripto depolaması şemsiyesi altına giriyor: soğuk cüzdanlar. Bunlar tüm cüzdanlar internete bağlı değil, en azından zamanın büyük çoğunluğu – bir örnek yukarıda belirtilen kağıt cüzdanlar olabilir.

Tablo: Coinbase ve Binance cüzdanlarının artıları ve eksileri

Yelpazenin diğer tarafında ise, sıcak cüzdanlar. Bunlar çevrimiçi tabanlı kripto depolama alternatifleri – web uzantısı cüzdanları, masaüstü veya mobil uygulamalar ve hatta borsa tabanlı cüzdanlar da.

Şimdi, birçok çevrimiçi kripto hayranı arasındaki genel düşünce, seçmeniz ve seçmeniz gerektiğidir. kendin için en iyi cüzdan, ve kullan – anlamı, SADECE o. Donanım kripto cüzdanları her zaman güvenlik açısından daha iyi bir alternatif olacağından, hiç akıllıca görünmüyor, değil mi??

Donanım kripto cüzdanı: Coinbase.

Şey, diyebilirim ki – işler bundan biraz daha karmaşık!

Hodl arıyorsanız ve başka bir şey yapmıyorsanız, elbette – soğuk cüzdan (daha ziyade – en iyi donanım Bitcoin cüzdanı) gitmenin yolu. Bununla birlikte, herhangi bir miktarda kripto para birimi alım satımına katılan biriyseniz, hem sıcak hem de soğuk cüzdanların hizmetlerinden yararlanmak olabilir daha akıllı bir alternatif!

İdeal olarak, kripto varlıklarınızın çoğunu bir donanım kripto cüzdanında tutmak istersiniz ve gerisini – bir borsada veya başka bir sıcak cüzdan türünde. Coinbase, Binance, ve Kraken borsalar söz konusu olduğunda en popüler alternatiflerden bazıları.

Bir değişim cüzdanı seçerek şunları yapabileceksiniz piyasa dalgalanmalarına hızlı tepki vermek, böylece şansınızı artırın karlı bir ticaret yapmak. Bu durumda, yalnızca seçtiğinizden emin olun üst düzey, güvenilir kripto para birimi borsaları, borsa cüzdanı yolunu izlemeye karar verirseniz.

Son olarak, bir kez daha şunu unutmayın: sıcak bir cüzdan asla bir donanım kripto cüzdanının yerini almamalıdır. Bir donanım cihazından alacağınız güvenlik benzersizdir – kendiniz için en iyi soğuk depolama cihazını seçin ve varlıklarınızın 7/24 güvende ve sağlam olduğundan emin olun!

Sonuçlar

Şu an piyasadaki en iyi donanım kripto cüzdanları listemizin sonuna geldiğimize göre, okuyup sonuna kadar yapıştırdığınız için size teşekkür etmek istiyorum – takdir ediyorum!

Ayrıca bu listenin sizin için yararlı olduğunu ve yalnızca bulmayı başarmadığınızı umuyorum. en iyi kripto para birimi donanım cüzdanı kendin için ama aynı zamanda daha bilgili oldu genel olarak kripto cüzdanları konusu hakkında!

Yukarıdaki listeden hangi donanım cüzdanını seçerseniz seçin ve hepsinin artıları ve eksileri olsa da, hepsini birleştiren bir şey olduğunu unutmayın. – kalite.

Olsun Defter, Trezor, veya KeepKey, bu makalede tartışılan tüm donanım kripto cüzdanları, kullanıcılarına üst düzey güvenlik ve genel işlevsellik özellikleri. Diğer her şey sadece ek bir avantajdır!

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin temel özellikleri

Tüm bunlara ek olarak, şunları da yapabileceğinizi unutmayın: seçtiğiniz bir sıcak cüzdanın hizmetlerinden yararlanın, en iyi çevrimdışı kripto cüzdanı ile birlikte! Bu, kripto depolamanın çok daha kolay bir yöntemi olmasının yanı sıra hem çok fazla zaman kazanmanıza olanak sağladığından hem de oldukça sık ticaret yapmayı seven kişiler için özellikle harika.

Son olarak, kripto para birimlerinizle ticaret yapmakla ilgileniyorsanız, yalnızca piyasadaki en iyi borsalar! Olsun Binance, Coinbase, veya bunlardan herhangi biri, önceden kendi ek araştırmalarınızı yaptığınızdan emin olun!

Bununla birlikte, tüm kripto girişimlerinizde size bol şans diliyorum! Bir sonrakine kadar!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me