Bitcoin cüzdanlar, Ethereum cüzdanlar. Soğuk depo, sıcak depolama. Biraz kafa karıştırıcı, değil mi? Endişelenme, yardım etmek için buradayım! Bu kılavuzu sizin için en iyi Ethereum cüzdanını seçmenize yardımcı olmak için hazırladım.

Bu tür cüzdanların birçok farklı türü vardır. Her biri teklif ediyor farklı avantajlar ve dezavantajlar kullanıcıya. Bazılarının kullanımı daha kolaydır ama daha az güvenli. Bu arada, diğerleri uzun süre kullanmak istemediğiniz parayı depolamak için harikadır, ancak günlük kullanım için pek iyi değil.

Bu kılavuzda, mevcut farklı ETH cüzdan türlerine bakacağız: kağıt cüzdanlar, çevrimiçi cüzdanlar, yazılım cüzdanları, donanım cüzdanları, ve mobil cüzdanlar. Her birinin birkaç örneğine bakacağız ve bunların güvenlik, onları nasıl kurarım, ve kullanımı ne kadar kolay.

Kılavuzu okumayı bitirdikten sonra, her cüzdan türünün avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenmiş olacaksınız. Daha sonra en iyi Ethereum cüzdanını seçebileceksiniz (veya belki, genel olarak en iyi cüzdan?) senin için.

En İyi Ethereum Cüzdanı: Kripto Dünyasında Güvenlik Neden Bu Kadar Önemli??

Güvenlik kripto dünyasında önemlidir çünkü biz ilgileniyoruz değer. Fiziksel dünyada, en değerli ürünlerimize nasıl davrandığımıza dikkat ediyoruz. Bu dijital dünyada da aynı.

Çevrimiçi olarak, değer verdiğimiz şeyleri korumak için de aynı derecede dikkatli olmalıyız. Bisikletinizi kalabalık bir caddede bıraktığınızda kilitliyorsunuz. Bir ATM’ye PIN numaranızı girerseniz, bunu başkalarından gizlemiş olursunuz. Bizden ayrıldığımızda kripto para bir yerde, ayrıca uygun şekilde emniyete alındığından da emin olmalıyız.

Kripto para biriminde güvenlik sizin sorumluluğunuz – bu çok önemli! Var iletişim kurulacak banka yok ele geçirilirseniz veya güvenliğiniz başarısız olursa. Bitcoin veya Eter bir düğmeye basılarak gönderene iade edilemez normal bir banka havalesi ile yapabilecekleri gibi. Kripto para biriminde, madeni paralar cüzdanınızdan çıktığında, sonsuza kadar gittiler. Bu yüzden en iyi Ethereum cüzdanı çok güvenli olmalı.

En iyi Ethereum cüzdanı: Etrafa dağılmış Ether coinleri olan bir telefon.

Cryptocurrency özeldir çünkü merkezi olmayan. Bununla demek istiyoruz tek bir başarısızlık noktası yok. Ayrıca ağa veya kullanıcılarına zarar vermek isteyenler için tek bir saldırı noktası yoktur. Bu, sistemin kendisinin güvenliğini sağlar çok güçlü. Madeni paralarını doğru bir şekilde saklarlarsa, kullanıcılar için de durum böyledir..

Alır uzun zaman bir bilgisayar korsanının bu kadar güçlü bir güvenlik sistemine girmesi için. Bu, siber suçluların izinsiz girmeye çalışmasının daha iyi olduğu anlamına gelir. büyük kripto para depoları (gibi borsalar) bireysel cüzdanlardan daha fazla. Değişimler gibi Binance, Coinbase, ve Kraken bilgisayar korsanları için harika hedeflerdir (hepsinin yerinde harika güvenlik sistemleri olmasına rağmen endişelenmenize gerek yok).

Bilgisayar korsanları bir borsaya girdikten sonra, büyük miktarlarda para çalabilirler. Geçmişte, büyük borsalar saldırıya uğradı ve kullanıcılar para kaybetti. Gelecekte yine olabilir.

En İyi Ethereum CüzdanBilgisayar korsanlığının sadece borsalara karşı olmadığını unutmamak önemlidir. Sizin gibi kullanıcılar da güvenliklerini tehlikeye atabilir. Bu nedenle, bazı özel cüzdanlar daha iyi güvenlik diğerlerinden daha iyidir ve bu nedenle en iyi Ethereum cüzdanları olabilirler..

Yine de makalenin geri kalanında kişisel güvenlik ihlallerinin nasıl durdurulacağını ele alacağız..


ÖNEMLİ: Cüzdanınızın özel anahtarları ZORUNLU gizli tutulmalıdır. Özel anahtarlarınızı bilen herkes madeni paralarınızı taşıyabilir.

Cüzdan Türleri: En İyi Eter Cüzdanını Seçme

Umarım şimdi anlarsın güvenliğin önemi en iyi kripto para cüzdanını seçmeye gelince. Bunun dışında, bakalım bakalım bazı Ether cüzdan türleri.

Bir şeyi netleştirelim. Bahsedeceğimiz tüm cüzdan türleri hem Ether jetonlarını hem de ERC-20 jetonlarını destekleyin. Doğru, Ether cüzdanınız bir ERC-20 cüzdanı olarak kullanılabilir. Havalı değil mi?

Kağıt Cüzdanlar

Şimdilik, kağıt cüzdanlar en iyi Ethereum cüzdanlarından biri uzun süreli depolama için. Düzgün oluşturulduklarında tamamen çevrimdışı ve bilgisayar korsanlarının erişmesi imkansız. Yüksek güvenlik seviyesi Ethereum çevrimdışı cüzdanları, büyük miktarlarda kripto para birimini uzun süre depolamak için onları harika kılar..

Muhtemelen merak ediyorsunuzdur, bu harika Ethereum veya ERC-20 cüzdanlarından birini nasıl kuracağınızı, değil mi? Önce ihtiyacın olan temiz bir bilgisayar. Yeni bir cüzdan oluşturmadan önce tüm verileri tamamen silmek en iyisidir. Tamamen temiz olduğunda, kağıt cüzdanınızı yapmayı bitirene kadar bilgisayarı internete bağlamayın.

En iyi Ethereum cüzdanı: cüzdan üreteci uygulaması.

İkinci bir bilgisayarda bir kopyasını kaydedin. MyEtherWallet USB çubuğuna. Daha sonra web sayfasını temiz, yeni silinmiş bilgisayarınızdan açabilir ve Ethereum cüzdan anahtar setinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bir kez yaptıktan sonra, hem genel hem de özel anahtarınızı içeren sayfaları yazdırabilirsiniz..

Bu adım için kablosuz yazıcı veya internete bağlanabilen bir yazıcı kullanmayın. Aynı zamanda iyi bir fikirdir. birkaç kopya yazdır. En sonunda, Ethereum cüzdan dosyalarını bilgisayardan silin. Artık bilgisayarı tekrar normal şekilde kullanabilirsiniz.

Ethereum kağıt cüzdanınızı yaptıktan sonra, depolama hakkında düşünmenin zamanı geldi.

Cüzdanınızı nerede saklayacağınızı seçerken, yeni Ethereum kağıt cüzdanınızın güvenliğinin aşağıdakiler tarafından zayıflatıldığını unutmayın:

  • Ateş ve su: Kağıt cüzdanın birden fazla kopyasını farklı yerlerde saklamak en iyisidir. Ether’i cüzdanda çok uzun süre tutmak istiyorsanız, özel anahtarı yazmanın başka yollarına bakın. Bir fikir olabilir karakterleri bir metal parçasına kazıyın veya damgalayın. Bu onun ateş ve sudan zarar görmesini önleyecektir..
  • Diğer insanlar: Başka bir kişi özel anahtarınızı görebilirse, sizin Ether’inizi kullanabilir. Bu nedenle, gizli tut. Bunu saklamanın en iyi yolu bankanızdaki emanet kasası ve evdeki benzeri bir kasadır. Ülke genelinde kasa bırakabileceğiniz aile üyeleriniz varsa bu da iyi bir fikirdir.
  • Kendin: Özel anahtarınıza dikkat etmeyin. Ethereum cüzdanıyla ilgili en önemli şey budur. Bir kasada saklarsanız, kodu bildiğinizden ve güvenebileceğiniz ve uzakta yaşayan bir aile üyesine yedek anahtarın bir kopyasını bıraktığınızdan emin olun..

Bunu yeterince tekrarlayamam: özel anahtarınızı koruyun. Bir bilgisayara girildiğinde veya başka bir kişi tarafından görüldüğünde, cüzdan işe yaramaz.!

Bu olursa, yenisi yapılmalı ve eskisinden tüm para gönderilmelidir.. Bu şekilde cüzdanınız mümkün olan en iyi Ethereum cüzdanı olmaya devam edecek!

Kağıt Cüzdanların Avantajları:

başparmak havaya PRO’lar

Doğru kurulduğunda çok güvenli. Ethereum kağıt cüzdanınızı kurarken adımlarımızı takip ettiyseniz ve özel anahtarlarınızı güvenli bir şekilde sakladıysanız, artık ele geçirilmesi en zor cüzdanlardan birine sahipsiniz. Tebrikler!

Büyük miktarda Eter için harika. Çok güvenli olduğundan, büyük meblağları bir kağıt cüzdanda saklayarak sakin kalabilirsiniz. Önce cüzdanı test etmek için ona birkaç dolar değerinde Ether gönderin. Onaylandığında geri kalanını gönderebilirsin.

Tamamen bedava. Ethereum kağıt cüzdanı (diğer cüzdanlar kadar güvenli) hiçbir ücret ödemeden yapılabilir..

Kağıt Cüzdanların Dezavantajları:

başparmak aşağı Eksileri

Tekrar tekrar kullanmak zor. Sık sık para göndermek istiyorsanız kağıt cüzdanlar işe yaramaz. Özel anahtarınızı çevrimiçi bir bilgisayara her girdiğinizde, cüzdanınızın güvenliğini yok etmiş olursunuz ve bir başkası yapılmalıdır. Kağıt cüzdanınız şunlar için harikadır: Uzun süreli depolama ama çevrimiçi alışverişinizi yapmak için değil!

Kurmak uzun zaman alıyor. Yalnızca birkaç yüz dolar değerinde kripto para birimi depoluyorsanız, kullanımı daha kolay ancak düşük güvenlikli bir çözümün sizin için en iyi Ethereum cüzdanı olduğuna karar verebilirsiniz..

Çevrimiçi Cüzdanlar

Nereden en güvenli cüzdan türü en az. Sonra bakacağız Ethereum çevrimiçi cüzdanlar.

Ethereum çevrimiçi cüzdanları, aşağıdakiler gibi merkezi hizmetlerde bulunanlardır: kripto para borsaları. Onlar en az güvenli cüzdan türü. Ethereum çevrimiçi cüzdanları, dijital para birimi tüccarları ve başka pek az şey için kullanışlıdır. Genel olarak, paranızı çevrimiçi bir cüzdanda olabildiğince kısa bir süre saklamalısınız..

Piyasada çok sayıda çevrimiçi Ethereum cüzdanı türü var. Aslında iyi örneklerden bazıları Binance, Coinbase, Kraken, ve Bittrex.

En iyi Ethereum cüzdanı: Binance.

Tüccar değilseniz, kripto para birimini çevrimiçi bir cüzdanda bırakmaya kalkmayın. Paranızı kaybedene kadar kullanımı kolay ve basit bulabilirsiniz..

Farkında olmak da önemlidir kimlik avı web siteleri çevrimiçi bir cüzdan kullanırken. Kimlik avı web siteleri tıpkı gerçek web sitesi gibi görünür, ancak önemli verilerinizi (kullanıcı adları ve parolalar) çalar. Kimlik avı sitesini yapan kişiler, daha sonra hesabınıza erişmek ve orada depolanan herhangi bir kripto para birimini çalmak için bilgilerinizi kullanacaktır..

Tablo: Coinbase Cüzdanının ve Binance cüzdanının temel özellikleri

Kimlik avı web siteleri şuradan tespit edilebilir: birkaç ipucu. İlk önce kontrol edin güvenlik sertifikası yanında URL adres çubuğu. Yanında yeşil bir kelime olmalıdır (genellikle “güvenli” veya şirketin adı). URL’nin başında da sadece “HTTP” yerine “https” olmalıdır.

Ayrıca şunu arayın: garip harfler veya sayılar URL’de. Dolandırıcılar genellikle “ŗ”, “ï” veya “ė” gibi harfleri kullanır. Harflerin üstündeki ve altındaki fazladan noktaları görebiliyor musunuz? Bu tür kimlik avı sayfaları, kripto para birimi ile ilgili sitelerde yaygındır. Sinsi, ha?

En iyi Ethereum cüzdanı: bir kimlik avı sitesi örneği.

Bir phishing web sitesini asla ziyaret etmediğinizden emin olmak için, kullanmaya çalıştığınız web sitesinin URL’sini tam olarak yazın. Ardından, sayfanın güvenliğini kontrol ettikten sonra tarayıcınızda sayfaya “yer işareti koyabilirsiniz”. Bu, gelecekte yalnızca güvenli bir siteyi ziyaret etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca kullan iki faktörlü kimlik doğrulama ne zaman seçenek varsa.

En önemlisi, Borsada kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla para bırakmayın. Bir kimlik avı web sitesini hiç ziyaret etmeseniz bile, borsalar saldırıya uğrar. Bir kez gittiğinde, hesabınızdaki para kaybolacak sonsuza dek.

Çevrimiçi Cüzdanların Avantajları:

başparmak havaya PRO’lar

Tüccarlar için harika. Çevrimiçi cüzdan bir borsaya dayanıyorsa, borsada satın alabileceğiniz tüm paraların tek bir hesapta kendi cüzdanları olacaktır..

Pozisyonu çok hızlı satabilir. Piyasaya zaman ayırmak istiyorsanız bu iyi bir şeydir. Bununla birlikte, kötü kararlara da yol açabilir ve kötü zamanlanmış işlemlerde size maliyete neden olabilir..

Çevrimiçi Cüzdanların Dezavantajları:

başparmak aşağı Eksileri

Çevrimiçi bir cüzdanla özel anahtarlarınıza sahip değilsiniz. Özel anahtarlarınıza sahip değilseniz, Ether’inizin sahibi olmazsınız. Takas veya cüzdan hizmeti aniden kaybolursa paranız da gitmiş demektir.

Borsalar bilgisayar korsanları için iyi bir hedeftir. Üzerlerinde büyük miktarlarda kripto para depolarlar ve bir siber suçlu içeri girerse, bu onlar için büyük bir maaş günü olur. Bir borsa siber saldırı nedeniyle tüm parasını kaybederse, büyük olasılıkla tüm paranızı da kaybedersiniz.

Yazılım Cüzdanları

Yazılım cüzdanları kullanıcılara bir denge vermek güvenlik ve kullanım kolaylığı. Değişim cüzdanlarından daha güvenlidirler ve daha kolaydır tekrar eden işlemleri yapmak onlarla kağıt cüzdanlardan daha fazla. Bu nedenle, kullanmak istediğiniz ETH’yi saklamak mantıklıdır. günlük harcama bir yazılım cüzdanında.

Bir yazılım Ethereum cüzdanının çevrimiçi bir cüzdan üzerindeki ana avantajı, kendi özel anahtarınızı saklamanızdır. Bu, birçok riski azaltır. saldırıya uğramak. Ancak, kağıt veya donanım cüzdanları kadar güvenli değillerdir.

En iyi Ethereum cüzdanı: Exodus uygulama önizlemesi.

Yazılım cüzdanları, keylogging yazılımı. Ayrıca kullanmaya da ayrılabilirler kötü amaçlı yazılım bu, bilgisayarınızdaki cüzdan dosyalarını bulur ve kopyalar. Bir bilgisayar korsanı, cüzdanınızı kullanmak için kullandığınız şifreyi kopyalamanın yanı sıra, bilgisayarınızdan cüzdan dosyasının bir kopyasını kendilerine gönderebilir. Bu olursa, artık Ether’inize erişebilirler.!

Çok sayıda farklı yazılım cüzdanı türü vardır. Sizin için en iyisini seçerken, aşağıdakiler önemlidir: kod açık kaynak. Bu, kripto para birimi topluluğunun hataları test etmesine ve yazılım cüzdanındaki kodun bilgisayar korsanlarının içeri girmesine izin vermeyeceğini doğrulamasına olanak tanır..

Yazılım cüzdanları bir bilgisayarda veya bir cep telefonunda kullanılabilir. Aşağıdaki Ethereum masaüstü cüzdanlarını önerebiliriz: Çıkış ve Jaxx. Telefonunuzu cüzdan olarak kullanma hakkında daha sonra daha fazla konuşacağız.

Yazılım Cüzdanlarının Avantajları:

başparmak havaya PRO’lar

Genellikle kullanıcı dostu tasarımlar. Kullanıcılara Ethereum blok zincirini kullanmanın en kolay yolunu sunmak için yazılım cüzdanları yapılmıştır. İyi bilinen herhangi bir yazılım cüzdanını kullanırken özel anahtarların gönderilmesi, alınması ve içe aktarılması çok basit olmalıdır..

Ether ve diğer dijital para birimlerine kolay erişim. Ether’inizi kullanarak çevrimiçi satıcılardan çok sayıda alışveriş yaparsanız, ödemeler bir yazılım cüzdanından hızlı ve basit bir şekilde gönderilebilir..

Yazılım Cüzdanının Dezavantajları:

başparmak aşağı Eksileri

Kötü amaçlı yazılımlar ve tuş kaydediciler yazılım cüzdanları için tehlikelidir.

Kullanıcıları güvenlikle tembelleştirebilir. Yedeklemelere ihtiyaç vardır. Bunlar bir bilgisayarda saklanmamalıdır. Yedeklerin depolanması, bir kağıt cüzdanla (ateş, su, diğer insanlar) aynı zayıflıkları ortaya çıkarır. Sabit sürücünüz arızalanırsa, cüzdanınızı başka bir makineye geri yüklemek için özel anahtarlarınıza erişebilecek misiniz? (İpucu: Buradaki cevap her zaman “evet” olmalıdır!)

Mobil Cüzdanlar

Bazı kripto para birimi kullanıcıları Ether’lerini açık tutmayı sever mobil cüzdan. Bu, depolamanın kolay bir yolunu sunar, çünkü bilgisayarlarından uzaktayken Ether’larını kullanabilirler. Bununla birlikte, mobil cüzdanlar, yazılım cüzdanlarıyla aynı risklere sahiptir. Sadece cep telefonu kadar güvenlidirler. Hem Ethereum cüzdan android hem de iOS Ethereum cüzdanları mevcuttur.

Öyleyse, belki bir mobil cüzdan en iyi Ethereum cüzdanınızdır?

Kötü amaçlı yazılım ve tuş kaydediciler mobil cihazınıza bulaşabilir. Ayrıca, birisi cep telefonunuzun PIN kodunu biliyorsa, mobil Ether cüzdanının türüne bağlı olarak, cüzdanın kendisi bir parola ile korunsa bile, genellikle özel anahtarı görebilir. Bu nedenle, günlük kullanım için sadece küçük meblağlar cep telefonu tabanlı bir yazılım cüzdanında saklanmalıdır..

Donanım Cüzdanları

Kripto para birimini depolamanın en popüler yöntemlerinden biri donanım cüzdan. Ethereum donanım cüzdanlarının örnekleri şunları içerir: KeepKey, Trezor, ve Ledger serisi. Bunlar birleştirmeyi hedefliyor bir yazılım cüzdanının kullanılabilirliği ile bir kağıt cüzdanın güvenliği. Onlara sahip olan insanlar genellikle mümkün olan en iyi Ethereum cüzdanları olduklarını söylüyorlar..

Bir donanım cüzdanı genellikle bir USB kalem sürücüye benziyor. Özel anahtarlarınızı içeride saklarlar. Dört basamaklı bir PIN kodu cihazdaki Ether cüzdanına erişmek için kullanılır. Donanım cüzdanı kaybolursa veya çalınırsa, kullanılarak geri yüklenebilir. bir tohum cümle (24 kelime).

En iyi Ethereum cüzdanı: Bilgisayara Ledger bağlantısı.

Ethereum donanım cüzdanlarıyla ilgili önemli bir nokta, pahalı. Bazıları, kripto para birimini uygun şekilde güvence altına alan bir cihazın maliyetinin buna değdiğini söylüyor. Katılıyorum. Bir donanım cüzdanının güvenlik kusurlarına bakmadan önce, bunun hakkında konuşabiliriz. avantajlar birini kullanma:

✓ Çevrimiçi bir cüzdandan çok daha iyi bir güvenlik ve bir yazılım cüzdanından biraz daha iyi bir güvenlik sunar.

✓ Cihaza ve cihazdan para gönderilmesine izin verir. Bunu sık sık yapmak, güvenliğini azaltacaktır..

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Donanım Cüzdanlarındaki Güvenlik Kusurları

Bazı insanlar donanım cüzdanlarının kripto para birimini depolamak için en iyi Ethereum cüzdanı olduğunu düşünse de, onu kullanmanın bazı dezavantajları var. Bu noktalardan bazıları olası olmasa bile, cihazı yine de daha az güvenli hale getirirler.!

Firmware’in yüklenmesi gerekiyor. Donanım cüzdan cihazının ürün yazılımı kullanması gerekir. Akıllı bir saldırgan, cihazı kötü amaçlı bir programla güncellenmeye zorlayabilir veya cihazdaki verileri kopyalayıp bilgisayar korsanına gönderebilir..

✗ Donanım cüzdanındaki Ether’e erişmek için kullanılan bilgisayar, zaten kötü yazılım bulaşmış. Kullanıcı kötü bir yazılımın yüklenemeyeceğinden kesinlikle eminse, internete hiç bağlanmamış olmalıdır. Bu durumda, bilgisayarın kendisi Ethereum donanım cüzdan cihazından daha iyi güvenlik sunar..

✗ Başlangıç ​​cümlesi ve iğne en önemli bilgi parçaları. Her ikisinin de diğer çözümler için özel bir anahtarla aynı şekilde depolanması gerekir. Bir başkasının sizin tohum cümlenizi bilmesi, bir başkasının sizin özel anahtarınızı bilmesi kadar kötüdür. Donanım cüzdanındaki paraya erişebilirler.

✗ Cihaz kurcalanmış mı? Donanım cüzdanınızı onu yapan şirketten satın alırsanız, bu çok daha az olası. Ancak, şirkette çalışan biri cihaza yazılımın kötü amaçlı bir sürümünü eklemiş olabilir. Açık nedenlerden dolayı, asla bilinmeyen bir kişiden veya mağazadan bir donanım cüzdanı satın almamalısınız..

Bunlar, donanım cüzdanlarının temel zayıflıklarından sadece birkaçıdır. Trezor ve Defter dizi. Bu blog yazısı arkadaşınız KeepKey’inin şimdiye kadarki en harika şey olduğunu iddia ettiğinde size daha fazla bilgi verecek!

Gördüğün gibi, hiçbir depolama çözümü, kullanıcılara şimdiye kadarki mutlak en iyi Ethereum cüzdanı olmak için tam bir güvenlik sunmaz. Bununla birlikte, Bitcoin veya benzeri kripto para birimlerinin güvenliğini güçlendirmenin bir yolu var. Kullanabilirsiniz çoklu imzalı bir cüzdan. Çoklu imzalı bir cüzdandan para göndermek için, birden çok kişinin farklı verileri kullanarak ona erişim talep etmesi gerekir. Bu, herhangi bir cüzdanın güvenliğini oldukça artırır.

Ethereum işlemleri Bitcoin işlemlerinden daha karmaşık olduğu için saldırganlar için daha fazla fırsat var. Multisig cüzdanlar hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, bu blog yazısı. Önemli olan nokta şu ki mevcut multisig Ethereum cüzdanları saldırıya uğrayabilir.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Sonuç

Eğer benimle kaldıysan, şimdi her şeyi bilmelisin mevcut farklı cüzdan türleri ve sizin için en iyi ETH cüzdanı hangisi. Her birinin güvenlik kusurlarını ve hangi kullanım durumlarının her birinin en uygun olduğunu biliyorsunuz. Sonuçta, en iyi Ethereum cüzdanı aşağıdakilere bağlı olacaktır: mağazayı ne kadar istiyorsun ve ne kadar zaman.

Büyük bir yatırım yaptıysanız ve bir yıldan fazla bir süre bırakmak istiyorsanız, bir kağıt cüzdan mümkün olan en iyi karar olacaktır. Kurarken köşeleri kesmeyin. Yukarıdaki talimatları dikkatlice izleyin ve pahalı bir donanım cüzdanı kadar güvenli bir cüzdanınız olacak..

Gerçekten endişeleniyorsanız veya özel anahtarlarınızı güvendiğiniz bir arkadaşınızın ya da akrabanızın evinde saklayamıyorsanız, metal damgalama fikri veya özel anahtarları kaydetmek için benzer, daha kalıcı bir çözüm.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin artıları ve eksileri

Günlük kullanım için Ether depolamak istiyorsanız, bir donanım veya yazılım cüzdanı teklif edecek doğru kullanılabilirlik ve güvenlik dengesi. Küçük ila orta miktarlarda kripto para birimini depolamak için harika olsalar da, büyük miktarlar için pek iyi değil.

Son olarak, sık sık ticaret yapmayı seviyorsanız, dayalı bir çevrimiçi cüzdan bir takas. Bu en riskli kategori. Çevrimiçi bir cüzdanın potansiyel zayıf yönleri, bahsettiğimiz diğer türlerin herhangi birinde olduğundan çok daha fazladır. Sitenin kendisine bir şey olursa, hemen hemen tüm paranıza veda edebilirsiniz..

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me