Ethereum madencilik donanımı - Ethereum CoinEthereum hakkında araştırma yapmak için günler harcadınız, en son haberleri ve medyadaki haberleri kontrol ettiniz, bu kripto para birimiyle ilgili her bir konuyu araştırdınız ve şimdi nihayet madenciliğe başlamaya hazırsınız. Peki doğru seçenekleri nasıl seçer ve çok fazla para israf etmekten nasıl kaçınırsınız? İyi ki, Ethereum madencilik donanımı hakkında konuşmak için buradayız. Daha doğrusu, bunun için gerekli olan bileşenler.

Ethereum madencilik teçhizatları büyük ölçüde popüler hale geliyor. Bunun nedenlerinden biri kalite ve fiyat açısından çok farklı olmalarıdır. Çok basit bir başlangıç ​​teçhizatını ucuza satın almayı seçebilir veya profesyonellerin kullandığı bir şeye yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Veya belki de cihazınızı oluşturmaya karar vermişsinizdir?

Durum ne olursa olsun, konu hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacınız olacak – hangi bileşenlerin hangi süreçlerde iyi olduğu, donanımların nasıl çalıştığı vb. Neyse ki önünüzde bu kullanışlı kılavuz var – size öğreteceğim En iyi Ethereum madencilerini düşünürken bilmeniz gereken her şey!

Ayrıca, daha ileri gitmeden önce, daha iyi yollar olduğunu bilmelisiniz. Ethereum edinin, sonra madencilik. Çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz kripto para borsaları itibari parayla ETH satın almanıza ve anında işlem yapmaya başlamanıza olanak tanır. Bu tür platformlardan birkaçı Coinbase, Binance ve Coinamma’dır..

Şimdi daha ileri gidelim!

Ethereum Madencilik Donanımı – Rig

Ethereum madencilik donanımı (daha çok Ethereum madencilik teçhizatı olarak bilinir), Ethereum madenciliği yapmak için ciddi bir amaca sahip özel olarak tasarlanmış bir makinedir. Elbette, bu cihazı teorik olarak başka şeyler için (oyun oynama veya diğer PC işlemleri gibi) kullanabilirsiniz, ancak zaman geçtikçe, daha az ve daha az insan teçhizatları madencilik dışındaki amaçlar için kullanır..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Maden Teçhizatı Türleri

Genel olarak, iki tür Ethereum madencilik teçhizatı vardır – CPU ve GPU.

CPU madencilik teçhizatları, blokları (blok zincirlerini oluşturan) çözmek için karmaşık algoritmaları zorlamak için CPU işlemcisini kullanır. Bu tür madencilik, en iyi Ethereum madencileri söz konusu olduğunda çok popüler bir seçimdi, ancak son zamanlarda artık yaygın olarak kullanılmıyor.

CPU madencilik teçhizatları, yeni başlayan madenciler arasında eskiden (bazı durumlarda – hala popülerdir) çok popülerdi. Bunun arkasındaki sebep, çok ucuz olmaları ve kullanımlarının kolay olmasıdır – tek ihtiyacınız olan bir bilgisayardır. Bununla birlikte, bunun dezavantajı, sürecin son derece yavaş olmasıdır – bazı göze çarpan sonuçlara tanık olunana kadar aylar (hatta yıllar!).

GPU madencilik teçhizatları, grafik kartlarını, CPU’ların işlemcileri kullandığı şekilde kullanır, ancak grafik kartları algoritma gerçekleştirmez – sadece kapalı ağlarda madencilik işlemlerini tamamlarlar..

GPU madencilik teçhizatları, konunun hemen hemen her alanında CPU’lardan daha üstündür. Ancak bunun doğal dezavantajı, çok pahalı olmalarıdır. Uygun bir GPU madencilik teçhizatı 3000 ila 5000 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir!

Türü ne olursa olsun, tüm madencilik kuleleri bir güç kaynağı, anakart, grafik kartları, soğutma cihazı ve bunların hepsini bir arada tutmak için bir çeşit karkastan oluşur – bunlar ahşap veya alüminyum çerçeveler olabilir..


Bir Madencilik Teçhizatı İnşa Etmek

Artık genel madencilik teçhizatı türlerini neyin oluşturduğunu bildiğinize göre, nasıl inşa edildiklerine bir göz atalım. Madencilik teçhizatlarının nasıl görünmesi gerektiğine dair temel bilgiye sahipseniz – iyi! Ama yoksa endişelenmenize gerek yok – Ethereum madenciliği donanımı için Google’da internette gördükleriniz, bir teçhizatın neye benzemesi gerektiğine dair en iyi şekilde nasıl optimize edilmiş olduğuna dair örneklerdir. Gerçeği söylemek gerekirse, Ethereum madencilik donanımınızı istediğiniz şekilde monte edebilir ve istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz – düzgün çalıştığı sürece.

ethereum-madencilik-donanım

Bununla birlikte, bir teçhizat inşa etme sürecinden bahsetmeden önce, herhangi bir teçhizat için en önemli parçaların hangileri olduğunu ve bunları nerede arayacağımızı öğrenelim..

Madencilik İçin En İyi GPU

Bir GPU madencilik teçhizatı kurmayı planlıyorsanız, muhtemelen birden fazla (veya on) grafik kartı içerecektir. Ancak gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için doğru GPU’yu seçebilmek için öncelikle madencilik için en iyi GPU’lar hakkında araştırma yapmanız gerekir..

GPU’lara gelince, piyasada iki büyük rakip var – Nvidia ve AMD. “Madencilik için en iyi GPU” hakkında konuştuğunu iddia eden çevrimiçi bulacağınız listelerin çoğu, aksi belirtilmedikçe Nvidia ve AMD grafik kartlarından başka hiçbir şey içermiyor..

Ancak bu çok mantıklı. Her iki şirket de yüksek kaliteli, en son teknolojiyi yaratma becerilerini fazlasıyla kanıtladı, bu nedenle her iki şirketin ürünleri de listelere hakim durumda..

Bunu adil hale getirmek ve fazlalıktan kaçınmak için, madencilik için en iyi GPU’nun nasıl olması gerektiğine dair örnekler vermek üzere her şirketten bir GPU listeleyeceğim..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Nvidia GeForce GTX 1070

Nvidia GeForce GTX 1070, çoğu kişi tarafından kripto para madenciliği söz konusu olduğunda en iyi seçenek olarak kabul ediliyor. Oyuncular bu grafik kartının ne kadar iyi olabileceğini çoktan fark ettiler ve kripto meraklıları takip etmekte hızlı davrandılar..

Bu GPU’nun sahip olduğu en iyi kalite, bunu yapmak için kozmik miktarlarda güç kullanmadan nispeten yüksek bir hash oranını koruyabilmesidir. Genellikle, GPU’lar onları beslemek için muazzam miktarda elektriğe ihtiyaç duyar ve bu da madencinin madencilik çabasından herhangi bir kar elde etmeye başlamadan önce cüzdanını boşaltabilir..

AMD Radeon RX580

AMD Radeon RX580, Nvidia’nın GTX 1070’inin ana rakibi. Radeon’un hashrate’i GTX’lerden fark edilemeyecek kadar düşüktür, ancak hashrate’den yoksun olduğu yerde RX580 fiyatı telafi ediyor – daha ucuz olarak görülüyor, ancak benzer şekilde Nvidia GeForce GTX’e bir alternatif olarak çalışıyor 1070.

GTX ile aynı olan Radeon, potansiyel kârı en üst düzeye çıkarmak için düşük güç kullanımını da korur. Bu grafik kartı, dünya çapındaki kripto meraklıları tarafından o kadar aranıyor ki, hemen bir tane bulmak zor olabilir..

Kılavuzda daha önce bahsettiğim gibi, GPU Ethereum madencilik donanımı ucuz değil. Şimdi sayılardan bahsedelim.

Nvidia GeForce GTX 1017 yaklaşık 470 $ fiyatla satılırken, AMD Radeon RX580 yaklaşık 320 $ ‘a satılıyor. Şimdi, GPU teçhizatınızı altı grafik kartından oluşturmak istiyorsanız, ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini bir düşünün. Diğer tüm maliyetleri (anakart, güç kaynağı vb.) Düşündüğünüz tutara dahil etmeyi unutmayın..

Şimdi “pahalı” dediğimde ne demek istediğimi anlıyorsun?

Madencilik İçin En İyi Anakart

Ethereum madencilik donanımının herhangi bir parçasının çok önemli bir parçası da anakarttır. Bu ekipman alanında iki ana rakip ASUS ve ASRock’tur..

ASUS B250 Madencilik Uzmanı

ASUS B250 Mining Expert, birçok kişi tarafından şimdiye kadar üretilmiş en iyi madencilik anakartı olarak görülüyor. Ve bu iddialar boş değil – bu anakart, madencilerin özel düşünceleri göz önünde bulundurularak oluşturuldu.

19’a kadar muazzam bir miktarı destekleyebilir – evet, 19 – Bir seferde GPU’lar. Bu canavarı 19 Nvidias veya AMD’ye bağladığınızı hayal edin.!

ASUS B250 Madencilik Uzmanı, madenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Sizin için sıkıcı işlerle ilgilenen özel bir madencilik fonksiyonuna sahiptir..

ASRock H110 Pro BTC+

ASRock H110 Pro BTC +, birçok kişi tarafından ASUS’un Madencilik Uzmanına iyi bir alternatif olarak görülüyor. ASRock, dürüst olmak gerekirse muhtemelen birinin ihtiyaç duyabileceğinden daha fazla olan 13 GPU’yu destekliyor.

“En iyi madencilik anakartı” yarışmasında rekabet etmek söz konusu olduğunda, bir sorun vardır. Muhtemelen bu anakartın tek gerçek dezavantajı, kurulumunun ve kullanımının biraz zor olmasıdır. Yeni başlıyorsanız, başa çıkması daha kolay bir şey seçmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, kriptolar ve – özellikle – Ethereum madencilik donanımı alanında uzmansanız, ASRock H110 Pro BTC ile herhangi bir problem yaşamazsınız.+.

ASUS B250 Madencilik Uzmanının toplam fiyatı yaklaşık 150 $ iken, ASRock H110 Pro BTC + 99,99 $ ‘dan satılıyor. Şimdi bu fiyatları “en iyi Ethereum madencilik donanımını oluşturmak için toplam fiyat” listesine ekleyebilirsiniz..

Ayrıca, bir donanım cüzdanı varlıklarınızı güvende tutmak için. Sektör liderlerinden birkaçı Ledger Nano X ve Trezor Model T’yi içerir.

Madencilik Teçhizatı Nasıl Yapılır?

Artık en yaygın maden kulesi türlerinin nasıl inşa edildiğine dair bir fikriniz olduğuna göre, nihayet inşaat sürecine geçebiliriz. Listelerinizi oluşturdunuz, malzemeleri topladınız (madencilik için en iyi GPU ve en iyi madencilik anakartı dahil) ve bazı Ethereum madencilik donanımı oluşturmaya hazırsınız.

Her şeyden önce çerçeveyi oluşturmalısınız. Her türden sağlam malzeme işe yarar ve unutmayın – işini iyi yaptığı sürece görsel olarak mükemmel olması gerekmez.

Şimdi anakartı ekleme ve tüm kabloları ilgili soketlere bağlama zamanı. Bunu hallettikten sonra, GPU’ları resme ekleyin. Hepsini taktıktan ve soğutmayı ve güç kaynağını ekledikten sonra, işletim sistemi (Windows, Mac vb.) Olan bir USB’ye ihtiyacınız olacaktır..

İşletim sistemini kurduktan ve BIOS’ta kurulumları tamamladıktan sonra, geriye kalan tek şey bir madencilik yazılımı ve hız aşırtma yazılımı indirmek ve kurmaktır. Ve bitirdiniz! Hemen madenciliğe başlayabilirsiniz.

Bir Teçhizat Satın Alma

Kendi Ethereum madencilik donanımınızı toplamak ve bir araya getirmek için zaman harcamak çok zor görünüyorsa veya kalpten bir DIY uzmanı değilseniz, başka bir seçenek de madencilik teçhizatını üçüncü taraf bir satıcıdan satın almaktır..

ethereum-madencilik-donanım - madencilik teçhizatı

Ya a) monte edilmiş madencilik teçhizatı satan ya da b) madencilik teçhizatlarınızı sizin için monte edip bir araya getiren (bir ücret karşılığında) birçok insan var. Bu kişiler genellikle ürünlerini veya hizmetlerini sunan popüler dijital pazarlama forumlarına (yani Craigslist) reklam verir..

Bu şekilde satın alabileceğiniz teçhizatlara bakmaya değer olabilir, çünkü eğer şanslıysanız, çok şey alabilir ve çok para biriktirebilirsiniz. Ancak diğer yandan, her zaman dolandırıcılık ve kötü niyete dikkat etmelisiniz – bazı insanlar sizi dolandırmaya veya tamamen soymaya çalışabilir, diğerleri size bozuk, hasarlı, çalışmayan veya güçlükle çalışan bir teçhizat satmaya çalışabilir..

Bu tür durumlardan kaçınmak için, her zaman ne yaptığını bilen (veya daha iyisi – bu alanda uzman olan) bir arkadaşınızın satın almayı düşündüğünüz teçhizatı kontrol etmesini sağlayın. Daha sonra kandırıldığınızı öğrenmektense biraz zaman ayırıp emin olmak her zaman daha iyidir.

Artık kendi Ethereum madencilik donanımınızı oluşturmanın ve bakımını yapmanın tüm ayrıntılarını biliyorsunuz. Dışarı çıkıp kendi kripto para birimi madenciliği çiftliğinizi başlatabilirsiniz. İlk başta başarılı olamazsanız, endişelenmeyin – bir madencilik teçhizatı kurmak kolay bir iş değildir. Sadece denemeye devam et ve pes etme – sonunda oraya varacaksın!

Sonuç

Ethereum madencilik yazılımına bakmanın birçok farklı yolu vardır – türüne (CPU veya GPU), GPU numarasına, anakart kalitesine ve hatta soğutma yöntemine göre karar verebilirsiniz. Bununla birlikte, madencilik teçhizatınızı inşa etmenin sayısız yolu vardır.

Kripto para birimi madenciliği dünyasına girmenin en kolay yolu, var olan her bir bilgiyi toplamak, analiz etmek ve sonuçlandırmak ve ardından ilk teçhizatınızı toplamak ve monte etmek için filtrelenmiş bilgileri kullanmaktır. Süslü veya pahalı olması gerekmez – daha iyisi, piyasanın ucuz tarafından başlamayı deneyin. Bu size kararlarınızı vermeniz ve süreç boyunca büyümeniz için bir şans verecektir..

Makinenizi çalıştırmadan önce saygın bir yazılım seçmeyi unutmayın. Bundan sonra tek yapmanız gereken elektrik maliyeti ve soğutma koşullarıdır..

Ethereum madencilik donanımı ısınma eğilimindedir. Bir çeşit klimanız ve özel soğutma ekipmanınız olmalı. Makinenizi soğutmazsanız, sonunda (yani gerçekten hızlı) yanacaktır. Tüm yatırımlarınızı ve zamanınızı boşa harcamış olacaksınız. Muhtemelen bunu istemezsin, değil mi??

Elektriğe gelince, en iyi seçeneğiniz süper ucuz elektrik sunan ancak biraz geniş bir yer bulmaktır (özellikle uzun vadeli planlarınız bir çiftlik kurmaksa).

Ancak bunun dışında şunu da düşünebilirsiniz: Ethereum satın almak açık güvenilir kripto para birimi borsaları ve hatta ticarete başlamayı düşünün. Önerilen platformlardan birkaçı Coinbase ve Binance içerir.

Ayrıca Ethereum’a zaten sahip olduğunuzda, bir güvenli donanım cüzdanı, Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Bu Ethereum madencilik teçhizatı kılavuzunun sonuna ulaştık. Umarım okumayı beğenmişsinizdir ve dahası – umarım bu bilgiyi iyi bir şekilde kullanacaksınız!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me