Yani, katılmak istiyorsun kripto para, ama ne olduğunu bilmiyorsun bir kripto para cüzdanı ve / veya ne en iyi kripto para cüzdanı dır-dir? Peki, bu yazıda size rehberlik edeceğim. avantajlar ve dezavantajlar farklı cüzdan hizmetleri – uygulamalardan donanım cüzdanlarına ve web sitesi hizmetlerine.

Kripto para cüzdanları, tüm kripto anahtarlarınızın (daha sonra tartışacağımız) saklandığı yerlerdir. Biraz halka açık bir yerdeki bir satış makinesine benziyorlar – herkes otomat makinesine para koyabilir, ancak yalnızca satış makinesinin anahtarına sahip olanlar parayı kaldırabilir.

Birçok farklı türde kripto cüzdan hizmeti vardır. Var uygulama tabanlı kripto para birimi cüzdan hizmetleri, çevrimdışı hizmetler, ve web tabanlı hizmetler ndan şeçmek. Bu kılavuzu okumayı bitirdiğinizde, kendi bireysel ihtiyaçlarınız için doğru cüzdan hizmetini seçebileceksiniz. kripto ticaretine başla güvenli ve endişesiz!

Öncelikle, bir kripto para birimi cüzdanının gerçekte ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinelim.

En İyi Kripto Para Cüzdanı: Kripto Para Cüzdanı Nedir?

Bir kripto para cüzdanı çeşitli göndermek ve almak için kullandığınız anahtarları tutan bir yazılım programı, çevrimiçi platform veya donanım cihazı blok zinciri kripto para belirteçleri. Cüzdanların blok zinciri kripto para birimi defterleri ile güvenli bir şekilde iletişim kurduğu “özel” anahtarlarınızı ve “genel” anahtarlarınızı kelimenin tam anlamıyla depolar.

Ayrıca size kripto para birimi bakiyelerinize bakın. Arayüz, yazılımın görünüşü, kullanıcıların kripto para varlıklarını anlamalarına yardımcı olur (farklı kripto para birimlerinde ne kadar Ethereum, Bitcoin veya Dalgalanma).

Blok zincirinin çalışma şekli, “defterlerin” blok zinciri ağındaki tüm “düğümler” genelinde güncellenmesidir. Bu, tüm bireysel “defterlerin” aynı anda güncellendiği anlamına gelir – bir cüzdanda kripto para değil, işlemlerin bir kaydı bulunur.

En iyi kripto para cüzdanı: kripto para dolu bir cüzdan.

Not: “Defter”, “veritabanı” için başka bir kelimedir. “Defter” kelimesi kripto dünyasında “veritabanı” ndan çok daha yaygındır, bu nedenle sık sık duyacaksınız!

Ayrıca: ‘düğüm’, kripto meraklılarının blockchain’i çalıştıran ve sürdüren bireysel bilgisayarları adlandırdığı şeydir..

Cebinizdeki cüzdandan farklı olarak, kripto para birimi cüzdanınız, bir PayPal hesabının parayı depoladığı gibi parayı saklamaz. Bu önemli fark kripto para cüzdanları ve diğer çevrimiçi para hesapları arasında.

Kripto Paranızı Korumanın Önemi

Kriptoya yatırım yapmak kolay değil. Gerek bir kripto cüzdanı alın ve bir borsaya para yatırın farklı kriptolar satın almak için – ve bankalar arasındaki transferler hakkında konuşmayacağız bile. Çok fazla farklı hareketli parça var ve olmaları gerektiği gibi çalıştıklarında kriptoya yatırım yapmak kolay olabilir. Ama bir parça çalışmayı durdurursa, hepsi çalışmayı durdurur.

Kripto para dünyasında, cep telefonunuz, sabit sürücünüz veya çıkarılabilir depolama alanınız banka kasası olur. Bu ne ademi merkeziyetçilik yapıldı. Tarafından ortadaki adamı kesmek (bankalar ve hükümetler), kripto insanları daha bağımsız hale getirdi, ancak bunların hepsi bir risk taşıyor.


En iyi kripto para cüzdanı: bir bilgisayar sistemini hackleyen bir adam.

Sizi daha bağımsız hale getirerek, kripto para biriminizin güvenli olduğundan emin olmak için tüm sorumluluğu size yükler..

Bir Örneğe Bakalım – Cody ile tanışın

Kripto cüzdanlarının ne kadar güvensiz olabileceğini göstermek için sizi Cody Brown. Cody bir blok zinciri ve kripto yazarı, yatırımcı ve her yönüyle ‘yorumcu’dur. Yine de kaybetmeyi başardı 15 dakikada 8.000 dolar.

Hikayesi, herkesin kripto cüzdan güvenliğinin neden önemli olduğunu anlamasını sağlamalı.

Cody, 23: 31’de bir kısa mesaj aldı. Cep telefonu sağlayıcısı, müşteri hizmetleri ile telefonda olduğunu söylemesi için ona mesaj attı ve yeni bir ödeme yöntemi eklendi. Bu Cody’yi şaşırttı çünkü cep şirketine telefonla görüşmemişti..

Endişelendi, bu yüzden cep telefonu şirketini aramaya çalıştı ama cevap gelmedi. Gerçek zamanlı olarak, telefonu olduğu gibi izledi. siber saldırıya uğramış. Gmail hesabına erişildiğini ve kripto cüzdanının saldırıya uğradığını gördü..

En iyi kripto para birimi cüzdanı: bir siber saldırı.

O gördü Ethereum, Litecoin, ve Bitcoin cüzdanından bilgisayar korsanının cüzdan adresine gönderiliyor. Bu kesinlikle hayır Ne istiyorsunuz En iyi kripto para cüzdanınızı seçerken.

İşte bu kadar hızlı olabilir! Yer alır günlük, bu yüzden kendinizi nasıl koruyacağınızı ve kripto paranızı nasıl güvende tutacağınızı bilmeniz gerekir.

Kripto para biriminizi depolamak için gerçekten güvenli bir yere sahip olmak, önemli. Kripto para birimi yatırımlarınızı daha güvenli hale getirme söz konusu olduğunda kripto cüzdanınız arkadaşınızdır. Bir sonraki bölüm tartışacak mevcut farklı cüzdanların avantajları ve dezavantajları.

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Farklı Cryptocurrency Cüzdan Türleri

Kripto para birimini bir akıllı telefonda, bilgisayarda veya çevrimdışı olarak mı depolamak istiyorsunuz? Yapabileceğin birçok farklı yol var bir kripto para cüzdanı sahibi olmak. Bu bölüm, mevcut farklı cüzdan teknolojilerini özetleyecek ve avantaj ve dezavantajlar onları kullanmakla ilgili.

Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanları kripto para birimi yatırımlarını depolamanın en güvenli yollarından biridir. “soğuk depo”. Bu, çevrimdışı olduğu ve “sıcak depolama” cüzdanlarından (yazılım cüzdanları veya web cüzdanları gibi) daha güvenli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bence bu, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi kripto para cüzdanı türüdür.

Donanım cüzdanı, sağladığı kağıt cüzdandan farklıdır. yüksek yerleşik güvenlik. USB flash sürücüye benzeyen donanım cüzdanı gelişmiş güvenliğe sahiptir. Bu, cihaza doğru şifre olmadan kişiler tarafından erişilemeyeceği anlamına gelir. Güvenliği büyük ölçüde iyileştirmeye yardımcı olur.

Bununla birlikte, donanım cüzdanlarının da dezavantajları olduğunu unutmayın. Bozulurlarsa, onları geri yükleyemeyebilirsiniz. Dahası, donanım cüzdanları fiziksel cihazlar olduğu için onları kaybedebilirsiniz. Bununla birlikte, bu tür soğuk cüzdanlar Ledger Nano S sana sağlamak kelime tohumu bu kullanılabilir geri yükle.

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın temel özellikleri

Fiyat başka bir dezavantaj. Kağıt, web veya uygulama tabanlı cüzdanların ücretleri, donanım cüzdanlarından çok daha azdır. Bunun nedeni, dijital bir güvenlik satın almanızdır. Mükemmel belleğe ve güvenliğe sahip bir USB sürücüdür. 70-99 $ + ‘dan başlarlar ve bazıları 2.000 $’ a mal olur!

Kripto para birimi alım satımını biraz düzenlilikle yapmayı planlıyorsanız ve çevrimdışı (‘soğuk depolama)’ kripto cüzdanı koruması istiyorsanız, donanım cüzdanları iyi bir seçimdir. Unutmayın, bu bir kasa sahibi olmak gibidir. Erişim kodunu hatırlamanız gerekir çünkü kodu unutursanız başka kimse erişmenize yardımcı olamaz..

Ledger Nano S

Ledger Nano S en çok popüler ve güvenilir donanım cüzdanları. Destekler 1.500’den fazla kripto para birimi ve listeyi genişletmeye devam ediyor. Ledger’ın bu kadar tavsiye edilmesinin ana nedeni güvenliktir.

En iyi kripto para cüzdanı: Ledger cüzdanları.

Diğer soğuk cüzdanlar gibi, Ledger Nano S de özel anahtarlarınızı gerçek cihazda tutar – çevrimdışı, yani siber saldırılar konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca bir pin kodu ve al 24 kelimelik kurtarma ifadesi PIN kodunu unutmanız veya cihazınızı kaybetmeniz durumunda bu gereklidir.

Ledger Nano S’de gelişmiş versiyon buna Ledger Nano X deniyor. Neredeyse aynı görünüyor, ancak daha büyük ekran ve birkaç ilave fonksiyonlar kullanılabilirliği artıran. Defter cihazları, fiziksel hasara karşı dirençli olmasını sağlayan paslanmaz çelikten imal edilmiştir..

Ledger Nano S maliyetler sadece 59, süre Ledger Nano X daha pahalı – 119 ABD doları. Bir bedeli olsa bile, güvenlik her şeyden önce olmalı.

Trezor Cüzdan

En çok tavsiye edilen donanım cüzdanlarından biri, Trezor cüzdan. Buna en iyi kripto para cüzdanım diyebilirim. “Kurşun geçirmez” bir Bitcoin cüzdanıdır ve hiper-güvenlidir – Windows, Linux, Max’i destekler ve soğuk depolama kripto yatırımı için mevcut en iyi Android cüzdan uygulamalarından birine sahiptir..

En iyi kripto para cüzdanı: Trezor cüzdanları.

Trezor donanım cüzdanında tam iki faktörlü kimlik doğrulama, bir şifre yöneticisi uygulaması, ve bir ERC-20 tokenleri ile uyumlu. Ayrıca Dash, Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere bir dizi farklı kripto para için kripto para birimi desteği sağlar..

Kullanımı kolaydır, USB adaptörünü takarsınız. Bilgisayar aracılığıyla bağlanırsınız ve birlikte verilen yönetim yazılımını kullanarak sıfırlayabilirsiniz. Tam kontrol, tam güvenlik ve tam bir gönül rahatlığı. Aynı zamanda küçüktür ve avucunuzun içine sığabilir.

Trezor Model T fiyatı maliyeti $ 169,99. Nispeten pahalı olsa da, böyle bir fiyat tamamen buna değer.

KeepKey

KeepKey başka önerilen donanım cüzdanı. Tarafından korunan devasa bir ekrana sahiptir. polikarbonat kasa ve ileri geri kaydırmaya gerek kalmadan tam kripto para birimi adresini görmenizi sağlar.

En İyi Kripto Para Cüzdanı

Bir donanım cüzdanı olan KeepKey gerçekten güvenlidir. Size bir pin kodu ve kurtarma tohumları. Dahası, pin kodu numaralarını zaman zaman değiştiren bu benzersiz özelliğe sahiptir ve sizi kötü amaçlı yazılımların kodunuzu kopyalamasından korur..

KeepKey’in fiyatlandırması sadece 49 $, Bu da onu piyasadaki en uygun fiyatlı donanım kripto para cüzdanlarından biri yapar.

Yazılım Cüzdanları

Yazılım kripto cüzdanları “sıcak cüzdanlar” dır. Bu onların olabileceği anlamına gelir uzaktan hacklendi internet erişimi nedeniyle. Ancak düşük hacimlerde ticaret yapıyorsanız, masaüstü yazılım kripto cüzdanları sizin için en iyi kripto para cüzdanı olabilir!

Coinbase

Söz konusu olduğunda Coinbase, kripto hayranlarının çoğu bunu bir borsa olarak biliyor. Bu doğru olsa da kendine ait yazılım cüzdanı ve çevrimiçi veya web cüzdanı olarak düşünülebilir (bu makalenin ilerleyen bölümlerinde tartışacağız).

Coinbase cüzdan incelemesi: Coinbase uygulaması özellikleri.

Yazılım cüzdanları donanım cüzdanları kadar güvenli olmasa da, iyi haber şu ki, indir ve tamamen ücretsiz kullan. Tabii ki, kripto para birimi satın almak veya satmak söz konusu olduğunda, ücret alan Coinbase borsasından geçmeniz gerekecek için ücretler işlemler (işlem başına ortalama% 3,75) tıpkı diğer kripto borsalarında olduğu gibi (sadece ücretler değişir).

Tablo: Coinbase Cüzdan ve Electrum’un temel özellikleri

Coinbase Cüzdan sürümleri şunlar için mevcuttur: Apple iOS ve Google Android kullanıcılar. Günde birden fazla işlem yapıyorsanız, varlıklarınızın bir kısmını donanım cüzdanlarında veya Coinbase yazılım cüzdanında ve diğer kısmını Coinbase değişimi size çevrimiçi bir cüzdan olarak hizmet veren ve daha kolay ticaret yapan.

Daha Az Önerilen Yazılım Cüzdanları

Elektrum

Electrum, Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemleri için indirilebilir. Popüler bir masaüstü yazılım cüzdanıdır, ama aynı zamanda en teknik. Bitcoin ve kripto konusunda yeniyseniz, bu yazılım sizin için doğru seçim olmayabilir.

En iyi kripto para cüzdanı: Electrum kripto para cüzdanı.

Yazılım cüzdanlarının en büyük avantajı – Electrum gibi – ücret ayarlama ayarı. Bitcoin ağı meşgul olduğunda, insanlar işlem onaylarının gerçekleşmesini beklerken ücretler artar. Electrum, kullanıcıların işlemi hızlandırmaya yardımcı olmak için işlem ücretini değiştirmesine izin verir.

Çıkış

Exodus, birden çok jetonlu borsaları destekleyen güzel tasarlanmış bir cüzdandır. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, ve Kısa çizgi. Anahtarlarınızı yönetmenize olanak tanır, yatırımınızı anlaşılması kolay grafiklerde sunar ve tamamen özelleştirilebilir – yani onu sizin için mükemmel hale getirebilirsiniz.

En iyi kripto para cüzdanı: Exodus kripto para cüzdanı.

Yazılım masaüstü cüzdanları herkes için uygun değildir. Büyük miktarda kripto para tutuyorsanız, daha güvenli bir cüzdan türü kullanın, kağıt cüzdan veya donanım cüzdanı gibi Ledger Nano S ve Trezor. Yazılım masaüstü cüzdanı web cüzdanından daha iyidir, ancak mevcut en iyi kripto cüzdanı türü değildir.

Cep Telefonu Cüzdanları

Uygulama tabanlı cüzdanlar inanılmaz derecede popüler. Mevcut en iyi Android kripto cüzdanı veya Apple cüzdan uygulaması hangisi? Hadi bulalım.

Binance (Trust Wallet)

Binance TOP cep telefonu cüzdanları söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden biridir. Binance daha çok kripto para borsası olarak bilinse de, resmi mobil uygulaması da var. Trust Wallet.

Trust Wallet 40’tan fazla blockchain’i destekler, binlerce kripto para birimini ve jetonu desteklediği anlamına gelir. Söylemeye gerek yok, belirli bir belirteci destekleyen bir cüzdan bulamazsanız, Trust Wallet’a göz atmalısınız..

Üstelik bu kripto para cüzdanı, merkezi olmayan ve hiçbir kişisel verinizi toplamaz. Var çoklu kartlı ödeme işlemcileri cüzdana entegre edildiğinden, mobil uygulamadan çıkmanıza gerek kalmadan kripto para birimleri satın alabileceksiniz..

Daha Az Önerilen Cep Telefonu Cüzdanları

Miselyum

Miselyum bir mobil bitcoin cüzdan uygulamasıdır kullanımı gerçekten çok kolay ve kullanışlı. Bitcoin ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi ile güçlü bir geçmişe sahiptir. 2008 yılında piyasaya sürülen Mycelium kripto cüzdanı alanında erken bir oyuncu – mevcut en iyi kripto para birimi cüzdanlarından birini yapmaya yardımcı olmak.

En iyi kripto para cüzdanı: Mycelium Bitcoin cüzdanı.

Miselyum cüzdan hizmetini sağlıyor bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kullanıcılar. Var gezinmesi çok kolay bir kullanıcı arayüzü (uygulama düzeni). Bu kullanımı kolay sekmeler Bitcoin gönderip almaktan güvenliğinize ve ayarlarınıza bakmaya kadar farklı görevler arasında geçiş yapmak için sağlananlar.

Miselyum sağlar Hiyerarşik Belirleyici cüzdan güvenliği. HD, hepsi bir arada Bitcoin cüzdan güvenlik sistemi sağlayarak Bitcoin adresini ve Özel Anahtarları korumanın daha akıllı bir yoludur. Diğer bir büyük avantaj, Mycelium’un genellikle açık kaynak ile karıştırılmasıdır..

Ama aslında kullanıyor Microsoft Referans Kaynak Lisansı, teknolojinin temelini oluşturan kod için sınırlı kapsam sağlayan – teknolojinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olan.

Miselyumun en büyük dezavantajı kötü müşteri hizmetleri ve işlem ücretleri. Çok sınırlı müşteri desteği var ve işlem ücretleri değişken – Bitcoin işlem maliyetleri için piyasa ortalamasının üzerinde bazı ücretler ödeyerek sıçrayabilirler..

Cryptonator

Cryptonator dır-dir gerçekten kullanımı kolay kripto para cüzdanı uygulaması. Dash, Monero’dan Bitcoin’e kadar farklı kripto para birimleri arasında anında ve doğrudan kripto para birimi ödemelerine ve değişimine izin verir. Cryptonator’ın popülaritesi, çoklu para birimi hesabı özelliği. Uygulama, Bitcoin ve diğer popüler paraları cep telefonunuzun rahatlığında saklamanıza, göndermenize, almanıza olanak tanır.

Cryptonator güvenlik konusunda gerçekten büyük – yani, uygulamaya güvenebilirsiniz. Kullanır banka düzeyinde güvenlik teknolojisi bu, profesyonel güvenlik sistemleri kullandığı anlamına gelir. Ayrıca kullanır Şifreli SLL kullanarak web bağlantı teknolojisi HTTPS Google onaylı web bağlantı protokolleri, ile birlikte 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama ve Güvenilir IP teknolojisi sağlamaya yardımcı olacak en iyi uygulama tabanlı güvenlik.

En iyi kripto para cüzdanı: Cryptonator kripto para cüzdanı.

Cryptonator’ın en büyük avantajlarından biri Düşük Bitcoin işlemi / gönderme ücretleri (yaklaşık 0.00010000BTC). Bu, diğer kripto cüzdanı sağlayıcılarının altında. Bu, Cryptonator’ı mevcut en iyi kripto para birimi cüzdan hizmetlerinden biri haline getirmeye yardımcı olur.

Cryptonator’ın müşteri hizmetleri konusunda kötü bir ünü var. Bu büyük bir dezavantaj. İnsanlar genellikle para transferi için uzun süre beklemektedir ve bu, insanlar müşteri hizmetleriyle temasa geçtiğinde sorun yaratabilir – bekleme ve belirsizlik yardımcı olmaz.

Copay

Copay tarafından geliştirilmiştir Bitpay, onu yapan inanılmaz popüler. Bu, saf ‘rahatlığa’ sahip bir cüzdandır, yani kullanımı çok kolaydır! Düzen – uygulamanın çalışma şekli ve kullanıcının onu kullanma şekli – Çok basit.

Bitpay Copay uygulamasının en büyük avantajı, çok iyi güvenlik – ve güçlü gizlilik ayarları – bu, uygulamaya güvenebileceğiniz anlamına gelir. Bitpay’in son teknoloji ürünü HD çoklu imza teknolojisini kullanır. Aynı zamanda paylaşım için tasarlandı. Bu onu mevcut en iyi kripto cüzdanı yapan şeydir – tıpkı ortak bir çek hesabı gibi arkadaşlarınız ve ailenizle kolayca paylaşabilirsiniz.!

Bitpay’in kullandığı HD teknolojisi şu anlama gelir: bir şey ters giderse cüzdanınızı geri yükleyebilirsiniz. Bu, Apple kullanıcıları için diğer cüzdan türlerine göre en iyi seçimdir. Aynı zamanda mevcut en iyi Android kripto cüzdanıdır..

En iyi kripto para cüzdanı: Copay kripto para cüzdanı.

Tek dezavantaj müşteri hizmetleridir (burada bir model görüyoruz, değil mi?). Bu bir sorun tüm uygulama / web tabanlı sağlayıcılar – çoğu küçük şirketlerdir ve yüz binlerce kullanıcısı vardır, bu nedenle müşteri hizmetleri bir sorundur.

Genel olarak bulduğumuz şey şudur: telefon tabanlı kripto cüzdanları çok faydalı olabilir. Güvenlikle ilgili sorunlar var, ancak HD ve 2FA teknolojilerini kullanan cüzdanlar gerçekten güvenli. Sağlam güvenlik sistemleri kullanırlar ve makul bir destek sağlarlar. En büyük sorun müşteri hizmetleridir – yukarıdaki örneklerin tümü oldukça vasat bir müşteri hizmetine sahiptir..

Mobil cüzdanlar hareket halindeyken kesinlikle çok kullanışlıdır, ancak bunlar en iyi kripto para cüzdanı türü midir? Karar vermeden önce diğerlerini kontrol edelim.

Jaxx Liberty

Jaxx her türlü özellik bakımından zengindir, önceki Jaxx’in yeniden markalanmış versiyonu sadece cep telefonları için değil, aynı zamanda ayrıca web uzantılarına sahip masaüstü.

Daha önce bahsedilen cüzdan dezavantajlarının aksine, Jaxx Liberty’nin müşteri desteği, avantajlarından biridir. İyi eğitimli profesyoneller, kullanıcı deneyimini daha da sorunsuz hale getirmek için oradalar.

Cüzdan, hepsini aynı anda değil, yalnızca istediğiniz jetonları ve madeni paraları gösterecek şekilde özelleştirmenize ve ayarlamanıza olanak tanır. Arayüz, diyagramlar, gösterge tabloları ve grafikler aracılığıyla sayıları anlamanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır..

En iyi kripto para cüzdanı: Jaxx.

Tüm kripto eşyalarınızı güvende tutmak için, Jaxx Liberty size anahtarlarınız üzerinde tam kontrol sağlar ve diğer cüzdanlarınızdan veya cüzdanlarınızdan içe veya dışa aktarabilirsiniz. Bu şu demek oluyor herşey sana bağlı, ve cüzdan kendisini sürece dahil etmez ve eylemleriniz için hiçbir sorumluluğu yoktur..

Tıpkı diğer cüzdanlar gibi, Jaxx Liberty de işlemlerinize ücret uygular. Bu ücretlerin cüzdanın kendisi tarafından tahsil edilmediğini belirtmek gerekse de ağdaki madencilere gönderilmektedir..

Sonuç olarak, 2-FA özelliği olmamasına rağmen, Jaxx Liberty kesinlikle dikkatinize değer. Kullanıcı dostu bir arayüz ve iyi eğitimli müşteri desteği, tüm sorularınıza anında cevap verecektir..

Web Cüzdanları

Web cüzdanları tamamen güvenli değil – asla kendi özel anahtarlarınıza erişemezsiniz. En iyi ihtimalle, kriptoyu bir yerden diğerine taşımak için geçici bir yerdir. Bununla birlikte, her şeyin şu soruya bağlı olduğunu belirtmek çok önemlidir – bir sağlayıcıya ne kadar güveniyorsunuz??

Coinbase

En güvenilir sağlayıcılardan biri Coinbase’dir. Daha önce de belirtildiği gibi hem yazılıma hem de çevrimiçi cüzdanlara sahiptir. Coinbase itibari parayla (USD, EUR, vb.) kripto para birimi alıp satmanıza olanak tanıyan popüler bir çevrimiçi kripto borsasıdır. Coinbase’de kripto satın aldığınızda, Coinbase web cüzdanında saklanır..

Web cüzdanlarıyla ilgili kötü olan şey, yazılım cüzdanlarından çok daha risklidirler – Coinbase’in sunucusu saldırıya uğrarsa, tüm kripto para biriminizi kaybedebilirsiniz. Ancak bilindiği kadarıyla, Coinbase daha önce hiç saldırıya uğramadı.

En İyi Kripto Para Cüzdanı

Geçtiğimiz birkaç sene içinde, Mt. Gox ve Coincheck, iki büyük kripto platformu hacklendi. Bu hackler sırasında yüz milyonlarca dolarlık kripto para birimi kaybedildi. İnsanlar kriptolarını ve Mt. Gox şirketi iflas etti.

Bu nedenle, kripto para birimlerinizi çevrimiçi cüzdanlarda saklamayı seçerseniz, en azından güvendiğiniz bir sağlayıcı seçmelisiniz. Coinbase en güvenilir seçeneklerden biridir.

Açık olmak gerekirse: yapardım asla kripto para biriminizi bir borsada bırakmanızı tavsiye ederiz!

Kağıt Cüzdanlar

Kağıt cüzdanlar kripto para biriminizi korumanın en güvenli yollarından biridir – kripto para birimini tutmanın çevrimdışı bir yoludur. Basitçe söylemek gerekirse, kelimenin tam anlamıyla yazdırmaktır QR kodları genel ve özel anahtarlarınızı temsil eden. Bu çevrimdışı güvenlik ağı, kripto para birimi yatırımlarınız üzerinde mutlak kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu, mevcut en iyi kripto para cüzdanı formatlarından biridir!

ancak, kağıt cüzdanlar herkes için uygun değildir. Günlük veya haftalık alım satım yapıyorsanız, kağıt anahtarlara sahip olmanızın yönetilmesi çok zor olacaktır – çok sayıda QR kodu kullanacaksınız.

Kağıt cüzdan, uzun vadeli kripto para birimi yatırımcısı için en uygun olanıdır. Uzun vadede büyük bir satın almayı planlıyorsanız, kağıt cüzdan kullanmak, kripto para biriminizi saklamanın en güvenli yollarından biri olduğu için size en üst düzeyde gönül rahatlığı sağlayabilir.!

En iyi kripto para cüzdanı: Bitcoin kağıt cüzdanı.

Gibi hizmetler BitcoinPaperWallet.com kullanıcıların en iyi çevrimdışı Bitcoin depolama çözümü için Bitcoin kağıt cüzdanları yazdırmasına izin verin. Tam QR kod kullanılabilirliği olan, kurcalamaya karşı korumalı bir çevrimdışı kağıt cüzdan satın alabilirsiniz. BitcoinPaperWallet.com gibi hizmetler uzun vadeli Bitcoin yatırım güvenliği sağlayabilir.

Kağıt cüzdanların olması gerektiğini unutmayın. güvenle saklandı. Herhangi bir su, çevre veya yangın hasarı, kriptonuzun tamamen kaybedilmesine neden olabilir. Her şeyi kaybedebilirsiniz – ancak bu, saldırıya uğrar veya kaybolursa tüm cüzdanlar için geçerlidir.

Bu hakkında Sorumlu olmak – kodlarınıza bakmak. Mümkünse, kağıt cüzdanınızın bir kopyasını güvendiğiniz bir aile ferdiyle birlikte saklamanızı öneririz. Bu şekilde, orijinaliniz kaybolursa veya hasar görürse özel anahtarınızın yedeğini alırsınız..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Sonuç & Öneriler

Bu kılavuz, kripto para birimi yatırımcıları için mevcut tüm farklı cüzdanları bir araya getirmeye çalıştı. Her kripto yatırımcısı, tüccar ve kullanıcının bir cüzdana ihtiyacı olacaktır, bu nedenle en iyi kripto para birimi cüzdanınızı seçmek size kalmıştır..

Keşfettiğimiz şey, “sıcak cüzdanlar” ın % 100 güvenli değil – sadece küçük esnaflar için iyidirler. “Sıcak cüzdan” örnekleri arasında Masaüstü Yazılım Cüzdanları ve Uygulama / Web Tabanlı Cüzdanlar bulunur. "Soğuk cüzdanlar", Öte yandan, kripto para birimini uzun vadeli tutmak için çok daha iyidir. Soğuk cüzdan örnekleri arasında kağıt ve donanım cüzdanları bulunur.

Tablo: Ledger Nano S ve Coinbase Cüzdanının güvenlik özellikleri

İşte bu makaleye dahil ettiğimiz en iyi kripto para cüzdanlarının listesi:

inanıyorum donanım cüzdanları en iyi kripto cüzdan türüdür, çok geride olmayan kağıt cüzdanlarla!

Bir kurban olmadan ve cüzdanınızı Cody Brown’ın yaptığı gibi hacklenmeden önce cüzdan güvenliğini düşündüğünüzden emin olun! Zor kazanılan kripto paranızın çalınmasını istemezsiniz, değil mi? Sorumluluk alın, iyi cüzdan hizmetlerini kullanın ve kriptolarınızı güvende tutun!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me