Litecoin’e yatırım yapmayı mı düşünüyorsunuz? Muhtemelen Litecoin’in potansiyeli olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak Litecoin’inizi güvende tuttuğunuzdan emin olmalısınız.

Bu kılavuz, Litecoin yatırımcıları için en iyi cüzdanı belirlemeye yardımcı olacaktır. Çevrimiçi Litecoin cüzdanlarını, Litecoin kağıt cüzdan hizmetlerini ve donanım / yazılım cüzdanlarını keşfedeceğiz..

Bu kılavuzun sonunda, kendi benzersiz yatırım amaçlarınız için en iyi Litecoin cüzdanını seçebileceksiniz. Bu nedenle, ister uzun vadeli ister kısa vadeli yatırım yapacak olun, ihtiyaçlarınıza en uygun farklı Litecoin cüzdanlarına bakacağız..

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin temel özellikleri

Bu kılavuz Litecoin’in ne olduğunu açıklayacaktır. Ayrıca güvenliğin neden bu kadar önemli olduğunu da açıklayacak. Ardından farklı çevrimiçi Litecoin cüzdanlarını açıklayacak – web cüzdanlarından (Coinbase gibi), yazılım cüzdanlarından (Exodus gibi), Mobil cüzdanlardan (Jaxx Liberty gibi).

Bu, kağıt cüzdanlardan ve donanım cüzdanlarından çevrimdışı Litecoin cüzdanlarının bir açıklamasına yol açacaktır. Bu, kendi ihtiyaçlarınız için en iyi Litecoin cüzdanının hangisi olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bir sonuca götürür..

Litecoin hakkında daha fazlasını anlayarak başlayalım!

Litecoin nedir? (Kısa)

Eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee, Litecoin’i 2011’de yarattı. Lee, Bitcoin’in ‘sorunları’ olduğunu hissettiği için tasarlandı. Lee, Bitcoin’in karşılaştığı en büyük sorunlardan bazılarını çözmek için Litecoin’i geliştirdi – esas olarak işlem süreleri, ücretler ve madencilik havuzunun kötüye kullanımıyla mücadele etmek için (bunlar madeni para madenciliği yapan bilgisayar havuzları).

Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi, eşler arası bir dijital para birimidir ve çevrimiçi ve bazı gerçek dünya mağazalarında alışveriş yapmak için kullanılabilir! Bitcoin’e göre avantajları, işlem sürelerinin daha hızlı olması ve işlem maliyetlerinin daha ucuz olmasıdır..

Diğer bir avantajı ise Litecoin’in özel bilgisayarlar kullanılmadan çıkarılabilmesidir. Bu, madenciler için daha erişilebilir hale getirir ve bir işlemi doğrulamak için daha az elektrik gerektirir.

Şimdi kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünürken güvenliğin neden bu kadar önemli olduğuna bakalım.?

Güvenliğin Önemi

Birçok teknolojik gelişme, kripto para birimine sahip olmayı güvenli bir deneyim haline getirmeye yardımcı oldu. Güvenliğin önemi abartılamaz. Hangi kripto para birimine yatırım yapmayı planladığınız gerçekten en önemli husustur..


Kripto para biriminin merkezi olmayan ve düzensiz doğası, gerçekten güvenliğin sorumluluğunun size ait olduğu anlamına gelir – yatırımcı.

Kripto para birimine ‘sahip olmak’ ile gelen yanlış bir güvenlik duygusu var. Merkezi olmadıkları gerçeği, kendilerini güvende “hissetmelerini” sağlayabilir. Ancak durum bu değil.

Bu nedenle, benzersiz bireysel kripto ihtiyaçlarınız için en iyi Litecoin cüzdanını bulmanıza yardımcı olacak bu kılavuza ihtiyacınız var..

Kişisel bir cüzdana taşımadan bir borsada saklarsanız, paranız saldırıya uğrayabilir. Daha önce birçok kez oldu – Mt Gox ve Coincheck başlıca örneklerdir.

Bu büyük siteler, büyük siber saldırıların kurbanı oldu. MT Gox hacklemesi borsanın iflas etmesine ve kapanmasına neden oldu. Madeni para kontrolleri hacklemesi, 530 milyon dolarlık kripto para biriminin kaybolmasına neden oldu.

Cüzdan kullanmak, size ‘güvenli bir alan’ sağlayarak kripto para biriminizin korunmasına yardımcı olabilir. M-cüzdanda depolanan paraya erişmek için bir anahtara ihtiyacınız vardır. Tüm süreci kontrol etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış genel ve özel anahtarlar vardır. Bu, Litecoin’e yatırım yapmak söz konusu olduğunda daha büyük bir güvenlik hissine sahip olduğunuz anlamına gelir..

Bir sonraki bölüm, en iyi ve en kötü Litecoin cüzdanlarının yanı sıra Litecoin’in güvenli bir şekilde nerede saklanacağını belirlemeye yardımcı olacaktır..

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

En İyi Litecoin Cüzdanı: Çevrimiçi Cüzdanlar

Çevrimiçi cüzdanlar, her zaman çevrimiçi olan cüzdanlardır. Avantajları vardır – İnternet üzerinden erişmeleri kolaydır. Ancak bu aynı zamanda büyük bir dezavantaj – çünkü saldırıya uğrayabilirler.

Öncelikle üç ‘tür’ çevrimiçi cüzdan vardır. Bunlardan biri, Android ve Apple akıllı telefonlar için uygulama tabanlı mobil cüzdanlardır. Ayrıca Windows, Mac veya Linux bilgisayarınıza indirebileceğiniz yazılım cüzdanları da vardır. Son olarak, Coinbase gibi web cüzdan hizmetleri.

Çevrimiçi Litecoin cüzdan hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edelim.

En İyi Litecoin Cüzdanı: Web Cüzdanları

Coinbase ve diğer web tabanlı cüzdan hizmetleri gibi hizmetlerin avantajları ve dezavantajları vardır. Web cüzdanı, bir kişinin web tarayıcısı aracılığıyla erişebileceği bir tür kripto para cüzdanıdır. Bazen, “sıcak cüzdanlar” olarak adlandırılırlar ve merkezi bir sistem üzerinde çalıştıkları için bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızdırlar..

Tablo: Coinbase Cüzdanının ve Binance cüzdanının artıları ve eksileri

Bunun anlamı Coinbase’in (örneğin) cüzdanınızın anahtarları üzerinde tam kontrole sahip olmasıdır. Yani Coinbase saldırıya uğradıysa, bilgisayar korsanları cüzdan anahtarlarınızı Coinbase’den çalabilir. Bu, güvenliği elinizden alır, bu asla iyi bir şey değildir.

Coinbase'de Litecoin Satın Alma

Bu tür cüzdanların avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım:

Avantajlar

 • Kullanımı kolay ve başlangıç ​​dostu
 • Fiat para birimini kullanarak bunlardan en iyi 4 kripto para birimini satın alabilirsiniz.
 • Bu tür web cüzdanları, tek bir hesapta birden fazla kripto para birimi transferini yönetebilir.
 • Ayrıca Litecoin’inizi itibari para karşılığında onlara geri satabilirsiniz.
 • İnternet bağlantısı olan her yerden erişilebilir

Dezavantajları

 • Çevrimiçi dolandırıcılıklara, saldırılara ve bilgisayar korsanlarına karşı savunmasızsınız.
 • Aslında cüzdanın ‘sahibi değilsiniz’. Fiziksel ve dijital olarak sizin elinizde değildir ve bir “üçüncü taraf” platformunda saklanır. Çoğu durumda kriptoya sahip değilsiniz.
 • Coinbase hizmetlerini “cüzdan” olarak görmezler. Aslında, şirketin kendisi daha çok bir komisyoncu borsasıdır.

En İyi Litecoin Cüzdanı: Yazılım Cüzdanları

Çıkış ve diğer yazılım cüzdanlarının birçok avantajı ve dezavantajı vardır. Bu bölüm, yazılım tabanlı cüzdanların nasıl çalıştığını ve artılarını ve eksilerini keşfedecektir. Windows, Mac veya Linux PC’nize bir yazılım cüzdanı kurulur.

En iyi Litecoin cüzdanı

İşte Exodus gibi yazılım cüzdanlarının avantajları ve dezavantajları.

Avantajlar

 • Başlangıç ​​dostu bir sistemle kullanımı kolay arayüz.
 • Web cüzdanlarıyla karşılaştırıldığında iyi düzeyde güvenlik
 • Birçok cüzdanın aksine Exodus, Litecoin dahil birçok farklı kripto para birimi için harika bir cüzdandır..
 • Kurtarma seçeneklerine sahiptir, böylece bilgisayarınız çalınsa veya kırılsa bile cüzdanınız güvende olur.
 • Cüzdanınızın özel ve genel anahtarı üzerinde size daha fazla kontrol sağlar.
 • Exodus, Shapeshift’i kullanarak kripto para birimlerini birbirinizle değiştirmenize olanak tanır.

Dezavantajları

 • Platform her zaman çevrimiçidir ve internete bağlıdır. Bu, bilgisayar korsanlarının çevrimdışı depolama seçenekleriyle karşılaştırıldığında paranıza erişmesini kolaylaştırır..
 • Bilgisayarınızdaki virüslere karşı dikkatli olmalısınız ve anti-virüs yazılımının kurulu olduğundan emin olmalısınız.
 • Transfer ücretinizi diğer cüzdan platformları gibi manuel olarak belirleyemezsiniz. Bu, işlem ücretlerini daha pahalı hale getirir.
 • Yalnızca cüzdanın kurulu olduğu cihazdaysanız erişim kolaydır.

En İyi Litecoin Cüzdanı: Mobil Cüzdanlar

Jaxx liberty mobil cüzdanMobil uygulama tabanlı cüzdanlar, örneğin Jaxx Liberty, şu anda web uzantılarıyla masaüstünde de çalışmak üzere tasarlanmış çevrimiçi mobil uygulamalardır. Bitcoin depolamak istiyorsanız seçebileceğiniz çok şey var. Ancak çok sayıda Litecoin mobil cüzdanı yok.

Jaxx Liberty, cüzdanda saklayabileceğiniz 10’dan fazla jetonu ve 20’den fazla jetonu destekler. Bununla birlikte, cüzdanı özelleştirmenize izin verir, böylece hepsini değil, yalnızca istediğiniz madeni paraları ve jetonları gösterebilirsiniz..

Avantajlar

 • Jaxx Liberty arayüzü, bunun en büyük avantajlarından biridir. Kripto hakkında sınırlı bilgiye veya anlayışa sahip kişiler için tasarlanmıştır..
 • Kişisel anahtarları kullanıcının kendi el cihazında saklar. Bu, bilgisayar korsanlarının paranızı çalmasını zorlaştırır – ancak imkansız değildir.
 • Farklı işletim sistemlerinde çalışır.
 • Kolay erişilebilir.

Dezavantajları

 • Yavaş platform – birçok kişi uygulamanın çökmesinden çok şikayet etti. Bu, transferler sırasında bir sorun olabilir.
 • Bu bir “sıcak” cüzdandır. Cüzdan anahtarlarınızı “her zaman çevrimiçi” bir akıllı telefonda saklar.
 • 2 faktörlü kimlik doğrulama özelliğine sahip değildir.

Gördüğünüz gibi, çevrimiçi cüzdanlar kullanım kolaylığı ve basitlik sunuyor, ancak bu nihai maliyetle – güvenlik ile geliyor. Şimdi çevrimdışı cüzdanları ve nasıl çalıştıklarını ve bu tür cüzdanların avantajları ve dezavantajlarının neler olduğunu inceleyelim..

En İyi Litecoin Cüzdanı: Çevrimdışı Cüzdanlar

Bu tür cüzdanlar fiziksel cüzdanlardır – donanım tabanlı veya daha geleneksel olarak kağıt tabanlı olabilirler. “Soğuk saklama” cüzdanları olarak bilinirler çünkü “sıcak saklama” cüzdanları gibi “her zaman çevrimiçi” değildirler..

Bu tür cüzdanlar en iyi güvenliği sunar, ancak bu artan güvenlik bir fiyat etiketi ile gelebilir. Sadece bu da değil, aynı zamanda kripto para biriminize hızlı erişim sağlamanızı zorlaştırırlar, bu nedenle günlük ticaret yapmak istiyorsanız, bunlar en iyi seçenek değildir. Çevrimdışı cüzdanların bazı avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım.

En İyi Litecoin Cüzdanı: Kağıt Cüzdanlar

Gibi hizmetler LiteAddress.org açık kaynaklı ve güvenilir Litecoin kağıt cüzdanlardır. Genel ve özel anahtarlarınızı bir kağıda yazdırmanıza olanak tanır. Kağıt cüzdanınız her zaman çevrimdışı kalır. Yani, güvenlidir ve bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız değildir.

Ayrıca, cüzdanınıza girmek için tarayabileceğiniz bir QR kodu yazdırarak işinizi kolaylaştırır.

en iyi litecoin cüzdanı

Bu hizmet inanılmaz derecede güvenlidir, ancak yatırım güvenliğinizle ilgili nihai sorumluluk size aittir – belge hasar görürse, çalınırsa veya kaybolursa, fonlarınıza erişiminizi kaybedersiniz. Kağıt cüzdanların avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım.

Avantajlar

 • Litecoin anahtarı ve adresi oluşturmanın çok basit bir yolu. Kolay ve bir dakika içinde kurulabilir.
 • Süper güvenlidir – çevrimdışı depolama bilgisayar korsanlarına karşı korumalıdır. Hiç kimse basılı cüzdan anahtarlarınızı hackleyemez.
 • Topluluğun korunmasına yardımcı olmak için GitHub aracılığıyla yönetilen açık kaynaklı, güvenilir ve topluluk tarafından yönetilen yazılım kullanır.
 • Bir kripto para birimini uzun süre tutmak için harika.

Dezavantajları

 • Kağıdınız kaybolursa Litecoin’inizi geri almanın bir yolu yoktur. Çevrimdışı kağıt cüzdanınızı güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamanız gerekir.
 • Yeniden yönlendirilen web sitelerinde kullanıcıları sahte Liteaddress.org “temalı” web sitelerine gönderen bazı dolandırıcılıklar olmuştur. Bu nedenle, doğru siteyi ziyaret ettiğinizden emin olun – her zaman SSL sertifikasını arayın (yeşil metin ve adres çubuğunun sol tarafında HTTPS)!
 • Düzenli olarak alıp satıyorsanız, kripto ticareti yapmanın çok garip bir yolu. Tam zamanlı bir tüccar için tasarlanmamıştır.

En İyi Litecoin Cüzdanı: Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanı, kripto para biriminizi uzun süre saklamanın en güvenli yolu olduğunu iddia etti. Ancak, herhangi bir karar vermeden önce, donanım cüzdanlarının avantaj ve dezavantajlarına bakalım. En popüler sürümlerden birini kullanacağız ( Ledger Nano S) örneğimiz olarak.

en iyi litecoin cüzdanı

Avantajlar

 • Kripto para biriminizi “soğuk” saklamanın mükemmel yolu. Çevrimdışı / soğuk depolama, pin parola koruması ve şifreleme ile korunur.
 • Nano S ayrıca yedekleme özelliği olarak kurtarma anahtarlarıyla birlikte gelir.
 • Erişmek için USB üzerinden PC’nize takmanız yeterlidir! Bu kadar basit!
 • Mac, Windows ve Linux ile uyumludur ve ayrıca Android akıllı telefonlar için OTG kablolarıyla da kullanılabilir..

Dezavantajları

 • 99 dolara mal olurken çoğu yazılım ve web tabanlı cüzdan ücretsizdir.!

Kılavuzun bu bölümünde okuduğunuz gibi, çevrimdışı cüzdanlar daha güvenlidir ancak bazı sorunları vardır. Kağıt cüzdanlar, uzun vadeli kripto varlık depolaması için iyidir – bu nedenle, tutmak için Litecoin satın alırsanız, kağıt çalışır. Ancak düzenli olarak kripto alıp satıyorsanız, donanım tabanlı bir kripto cüzdanına yatırım yapmanız gerekir..

Bir sonraki bölüm bu kılavuzu sonlandıracak ve şimdiye kadar öğrendiğimiz her şeyi özetleyecektir.!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

En İyi Litecoin Cüzdanı: Sonuç

Öyleyse, şimdi rehberimi okudunuz, Litecoin’i nerede saklayacağınızı bilmelisiniz. Her kripto yatırımcısı farklıdır ve herkesin farklı ihtiyaçları vardır. Özel ihtiyaçlarınız için Litecoin’i depolamak için en iyi yerin hangisi olduğuna artık karar verebileceğinizi umuyorum..

Hızlı erişim istiyorsanız, ancak bazı yerleşik güvenliğe sahipseniz, Exodus harika bir çalışma örneğidir. Bununla birlikte, küçük miktarlarda alım satım yapıyorsanız ve bunu akıllı telefonunuzdan yapmak istiyorsanız, Jaxx hızlı ticaret ile bir miktar güvenlik sağlar..

Ancak, güvenliği işlem hızlarından önce koymak istiyorsanız, o zaman çevrimdışı olmanız gerekir. Uzun vadede yatırım yapmak istiyorsanız, kağıt cüzdanlar, kripto para birimi stratejinize cüzdan tabanlı iyi bir yaklaşım sağlayabilir. Ancak kağıdın mevcut en güvenli malzeme olmadığını unutmamalısınız.

Tablo: Ledger Nano S ve Trezor One’ın şirket bilgileri

Vardığım sonuç, donanım cüzdanlarının kripto para birimini depolamanın en iyi ve en güvenli yolu olduğu. Kağıt cüzdanlardan daha güvenlidirler çünkü yapıldıkları malzeme hasara karşı çok daha dayanıklıdır (muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi!).

Artık en iyi Litecoin cüzdanının ne olduğunu biliyorsunuz. Neden dışarı çıkıp Litecoin kripto para biriminizi kağıt veya donanım cüzdanları kullanarak daha güvenli hale getirmiyorsunuz? Yatırımlarınızı koruyun! Ne de olsa onlar için zor kazanılan nakit ödedin.

Not: Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla harcama / yatırım yapmayın. Herhangi bir yatırım yapmadan önce bir finans danışmanıyla görüşmenizi tavsiye ederim.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me