En İyi Litecoin Madencilik Donanımı Hakkında Her Şey

Daha zor seçimlerden biri kripto para madencisi yapması gereken, madencilik yaparken kullanılacak doğru donanımı seçmektir. Farklı madeni para türleri farklı var ihtiyaçlar ve Gereksinimler benimkine, bu da farklı teknoloji türlerini gerektiriyor. Bu kılavuzda, Litecoin madencilik donanımı ve piyasadaki en iyi Litecoin madencileri hakkında konuşun.

Her şeyden önce size genel olarak Litecoin madenciliği donanımından bahsedeceğim – ne olduğunu, kullanabileceğiniz farklı donanım türleri ve neden * bu * türden bir ekipman yerine * bu * ekipmanı kullanmanın daha iyi olduğunu * anlatacağım..

Ondan sonra en iyilerini kontrol edeceğiz Litecoin madenciliği kuleler pazarın sunabileceği, onların artıları ve Eksileri ve net bir kazanan belirleyebilir miyiz bir bakalım.

Litecoin madenciliği bu kripto para birimini elde etmenin tek yolu olmadığından, satın almak veya ticaret yapmak güvenilir bir kripto para borsasında. Önerilen seçeneklerden birkaçı Coinbase, Binance ve Coinmama’dır..

Şimdi madencilik donanımına geçelim.

Madencilik Donanımını Anlamak

Kripto para madencilik donanımı daha çok teçhizat olarak anılır. Basitçe söylemek gerekirse, matematik problemlerini çözmek için tasarlanmış bir makine parçası ve bunun karşılığında istenen kripto parayı madencilik.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Litecoin madencilik donanımı diğer kripto madenciliği kulelerine benzer, komut dosyalarıyla çalışır – Kullanıcıların, belirlenen sitelerden kripto para madenciliği yapmak için CPU’larını kullanmalarına izin veren işlevler.

En İyi Litecoin Madencilik Donanımı Hakkında Her Şey

Bununla birlikte, diğer tüm madeni paralarda olduğu gibi, Litecoin’in kendi belirli parametreler gerçek madencilik kısmına gelince, bazı teçhizatları diğerlerinden daha iyi hale getiren.

Tüm farklı Litecoin madenciliği donanımlarını ele alalım.

Litecoin Madencilik Donanımının Farklı Türleri

Orada olduğunu göreceksin üç farklı tipte Litecoin madencilik donanımı seçim için – CPU, GPU ve ASIC.


  • İşlemci. CPU madenciliği, CPU’nuzu kullanarak istenen madeni parayı çıkar (bu durumda Litecoin). Bu bir chekripto madenciliği için ap yöntemidir, ancak olumsuz yanı, SON DERECE yavaş – genellikle neredeyse dayanılmaz. CPU madenciliği, ana işletim sistemlerinden herhangi birine (Windows, Mac OS ve Linux) sahip kişisel bilgisayarınızdan herhangi bir zamanda yapılabilir..
  • GPU. Bu tür madencilik ana tip karşılaşacaksınız. GPU kuleleri kullanır grafik kartları istediğiniz kriptoları çıkarmak için. Onun hızlı ve etkili (bu yüzden bu kadar popüler) ancak ÇOK pahalıya mal olabilir.
  • ASIC. ASIC’ler – Uygulamaya Özel Entegre Devreler – en iyi Litecoin madencileri olarak kabul edilir. Var birçok farklı ASIC türü, ancak bu ASIC’ler, tek bir amaç için özel olarak tasarlanmış ve yaratılmıştır – Litecoinlerden cehennem madenciliği yapmak.

Bu üç tür Litecoin madencilik donanımı, hangi madencilik teknolojisine yatırım yapmanız gerektiğini düşünürken sahip olduğunuz seçeneklerin oldukça iyi bir resmini çiziyor..

Akılda Tutulması Gereken Bir Şey

Olsa bile bahsetmeye değer epeyce seçenek aralarından seçim yapmak için kalite ve performansları önemli ölçüde farklılık gösterir. Süre CPU donanımı Litecoin (veya diğer herhangi bir kripto para birimi) madenciliği için en kötü seçim olarak kabul edilirse, ASIC’ler bu görev için mükemmeldir..

Doğal olarak, her şey sadece siyah beyaz değildir – İşlemci madencilik neredeyse gerektirir ilk yatırım yok veya özel ekipman (elektrik fiyatları kalp krizi geçirmesine rağmen!) ASIC’ler oldukça pahalı ve biraz başlangıç ​​bilgisi gerektir kripto donanım montajı hakkında.

Ayrıca, büyük miktarlarda Litecoin’iniz varsa, güvenilir bir cüzdan kullandığınızdan emin olmalısınız. En güvenli olanlar donanım cüzdanlarıdır. Ledger Nano S ve Trezor’a bakmanızı tavsiye ederim. Bununla birlikte, çevrimiçi bir cüzdan arıyorsanız, kesinlikle Coinbase’i denemelisiniz..

En İyi Litecoin Madencilik Donanımı Hakkında Her Şey

Artık üç tür Litecoin madenciliği donanımı arasındaki farkları bildiğinize göre, doğrudan şu konuya geçelim: Litecoin madenci listesi! Yine de hızlı sorumluluk reddi – liste belirli bir sıraya göre düzenlenmemiştir.

En İyi Litecoin Madencilik Donanımı

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

ASIC’ler

Popüler görüşe göre, Antminer L3+ Litecoin ASIC’leri ve hatta genel olarak Litecoin madenciliği donanımı söz konusu olduğunda kesin bir kazanan.

Bu ASIC makine 2017’de tekrar piyasaya sürüldü Bitmain adlı bir şirket tarafından. Şirket, kripto para birimi madenciliği donanımı alanında dünya lideri olarak ün kazandı. Yıllar içinde, farklı sürümlerini yayınladılar belirli Litecoin ASIC’leri, ve Antminer L3+ birçok kişi tarafından kripto para birimi madenciliği için olabilecek en iyi şey olarak görülüyor.

En İyi Litecoin Madencilik Donanımı Hakkında Her Şey

Ancak madalyonun başka bir yüzü var. Bitmain olmuştur ağır ateş altında – ürünlerine bir arka kapı ekledikleri için maruz kalmışlardır. Şu an itibariyle, herhangi bir dolandırıcılık teşebbüsü ifşa edilmedi, ancak bu şirketin itibarını etkiledi.

Bu Litecoin ASIC’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız, kullanılmış olanları aklınızda bulundurun en az 350 $ ‘dan başlayın ve yapabilir 750 $ ‘a kadar çıkın yenisi için! Öte yandan, bu IS oyundaki en iyi Litecoin madencisi olarak kabul ediliyor..

GPU’lar

GPU madenciliği Litecoin madencilik donanımı söz konusu olduğunda bir sonraki en iyi şey.

Biraz araştırma yaparsan, bunu öğreneceksin Nvidia ve AMD Litecoin madencilik kuleleri alanında lider grafik kartlarını üreten iki şirkettir. Nvidia GeForce GTX 1060 ve AMD Radeon RX 580 Lider GPU’lar ve rakipleri bu iki ürünün kalitesini eşleştirmeye çalışırken çok zor zamanlar geçirdi.

Madencilik için GPU’ları kullanırken önemli miktarda kar elde etmek için, ancak, birkaç engeli aşmak. Öncelikle, GPU’larınızı satın almak için mümkün olan en ucuz yerleri bulmalısınız. Gözle görülür kar üretecek başarılı bir madencilik teçhizatına sahip olmak için, en iyi GPU’lardan en az beşini içermesi gerekir..

Bu tür kuleler her yere mal olabilir 2500 – 5000 $ arası (çerçeve, soğutma sistemleri, anakartlar vb. dahil).

Litecoin madencilik donanımı: Nvidia GeForce GTX 1060.

Ayrıca, tüm kazançlarınız (veya daha fazlası!) elektrik faturaları. Kripto para madenciliğinden kar edebilmek için, elektrik maliyetlerinizi en aza indirmenin bir yolunu bulmanız gerekecek.

Bunu yapmanın yollarından biri, ucuz ve ucuz olan bir yerde geniş bir bina veya oda bulmaktır. uygun fiyatlı elektrik maliyetleri. Genişlik, soğutma ihtiyaçlarına yardımcı olur.

GPU kripto para madenciliği de en popüler bulut madenciliği yöntemi. Bulut madenciliği çok basittir – bir makinenin madencilik hizmetini bir ana bilgisayardan (makinenin ait olduğu kişi veya şirketten) bir süreliğine “kiralarsınız”. Bu süre zarfında, teçhizatın ürettiği tüm gelir size aktarılır (birkaç küçük ücret hariç).

Bulut madencileri genellikle çoklu teçhizat sayısız grafik kartından yapılmıştır. Dürüst olmak gerekirse, mağazalarda ve çevrimiçi perakendecilerde belirli GPU’ları bulmanın bu kadar zor olmasının en büyük nedenlerinden biri bunlar..

CPU’lar

CPU madencileri neredeyse hiç “en iyi Litecoin madencisi” listelerine giremez. Bunun arkasındaki ana sebep, CPU madenciliğinin yalnızca karlı değil – kripto para madenciliği yapmayı planlıyorsanız Bitcoin, Ethereum, Dalgalanma veya – bu durumda – Litecoin, Herhangi bir kar elde etmeniz aylar alabilir (daha yavaş bir bilgisayarınız varsa – yıllar!). Çoğu insan için bu pek de geçerli değil.

Bu arada, kripto para birimleri söz konusu olduğunda, onları içeride tutmak çok önemlidir. güvenli donanım cüzdanları. Ledger Nano X ve Trezor Model T şiddetle tavsiye edilenlerdir.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Bir başka olası senaryo da, internetten epey bir para kaybedebileceğinizdir. elektrik maliyetleri. CPU madenciliği genellikle günlük son derece düşük miktarlarda kar ancak aşırı miktarda güç kullanır.

Litecoin madencilik donanımı: AMD Ryzen Threadripper 1950x.

Öte yandan, CPU madenciliği hala devam ediyor nispeten yaygın Kullanılmış basit bir nedenden dolayı – neredeyse herkes tarafından erişilebilir. İhtiyacınız olan tek şey kişisel bir bilgisayardır ve kripto para birimi madenciliği dünyasına adım atabilirsiniz..

Popüler görüşe göre, Litecoin madenciliği için başvurulacak işlemci, AMD Ryzen Threadripper 1950X. Devasa bir L3 önbelleğine sahip 16 çekirdekli bir işlemcidir – bu, birçok popüler kripto para ve altcoin madenciliğine izin verir.

Bu işlemcinin tek dezavantajı, aşırı miktarda güç VE kendi başına oldukça pahalıdır – yeni bir AMD Ryzen Threadripper 1950X’in fiyatı her yere gidebilir 650 $ civarında neredeyse 800 dolara.

Madencilik Süreci

Mevcut Litecoin madenciliği donanım türlerine biraz daha aşina olduğunuza göre, şimdi madencilik süreci kendisi.

Her şeyden önce yapmalısın biraz basit matematik yap. Bir hesap makinesi alın ve tercih ettiğiniz Litecoin madenciliği yöntemini zaten seçtiyseniz, ilk maliyeti hesapla cihazı elde etmek için (CPU Litecoin madencileri burada bir avantaja sahiptir) ve gerekli tüm bakım eklentileri.

Artık kafanızda bir fiyat etiketi olduğuna göre, olası elektrik ve soğutma maliyetlerini deneyin ve hesaplayın. elektrik fiyatları senin bölgende ve cihazınızın gücüyle çarpın. Sonucu ilk numaraya ekleyin.

Teçhizatınızın çalıştığı hızı ve gücü göz önünde bulundurarak, Litecoin madencilik teçhizatınızın bir ayda üretebileceği potansiyel kazançları hesaplayın. İhtiyacınız olacak ortalama miktar – en yüksek veya en düşük sayılarla gitmeyin.

En İyi Litecoin Madencilik Donanımı Hakkında Her Şey

Bitirdikten sonra, bu sayıyı ilkinden çıkarın. Sonuca bak.

Gördüğünüz numara olumsuz (ve yapacağınız miktar, donanımınıza yatırım yapmaktan yaklaşık yirmi yıl içinde kaybettiğiniz şeyi geri ödeyecektir), bu, Litecoin’i kendiniz madencilik yapmaya başlamanızın bir anlamı olmadığı anlamına gelir – en azından şu anki konumunda değil yeniden. Herhangi bir maliyetle kripto dünyasına girme konusunda kararlıysanız, bulut madenciliğini deneyebilir veya donanım söz konusu olduğunda daha ucuz bir alternatif düşünebilirsiniz..

Ancak sayı sizi şaşırtmadıysa ve öyleyse kar etmeye başlamak mümkün on yıldan daha kısa bir sürede Litecoin madenciliğinden – tebrikler! Resmi olarak profesyonel bir kripto madencisi olmayı düşünmeye başlayabilirsiniz..

Donanımınızı edindikten ve kurduktan sonra düşünmeniz gereken şey, kullanacağınız yazılımdır. Sonuçta, en iyi Litecoin madencisi mevcut en iyi yazılımı hak ediyor.

Ararken iyi ve saygın yazılım, her zaman güvenlik, madencilik ve hashing hızları, müşteri desteği ve şeffaflık konularına öncelik verin. Bunlar, harika bir kripto para birimi madenciliği yazılımının hem sahip olması hem de sürekli güncelleme.

Güvenlik ana anahtardır, yine de – bir yazılım güvenli değilse, uğraşma bile ilk etapta onunla. Hiçbir anlamı yok – olacak olan tek şey, sonunda saldırıya uğrayabileceğiniz ve tüm kripto paralarınızın çalınacağıdır. Bu yüzden dikkatli seç!

Bu noktadan sonra hazırsınız! Artık tek yapmamız gereken, bir meşru Litecoin madencisi (ve elbette ödülleri toplayın).

Sonuç

Herhangi bir tür kripto para madenciliği donanımıyla hiç iletişiminiz olmadıysa, kavraması biraz zor olabilir başlangıçta bazı şeyler. En zor kısım muhtemelen çok çeşitli seçenekler önünüze atılanlar: ne tür Litecoin madencilik donanımı kullanmalısınız? Benim için en iyi yol nedir? İhtiyaç duyulan eşyalardan en iyi fırsatları nasıl elde edebilirsiniz??

Bunlar ve bir çok diğer benzer sorular Kripto madenciliği ile ilgili materyalleri araştırmaya başladığınız anda cevap alın.

Her konuyu araştırmaya ve araştırmaya adanmış çok sayıda çevrimiçi forum, sohbet odası, grup ve diğer sıkı sıkıya bağlı topluluklar vardır. kripto para birimleri etrafında dönen, Fiyat tahminlerinden başlayarak mevcut en iyi ve en kötü donanım ve yazılıma kadar.

Litecoin madencilik donanımı: farklı kripto para birimleri.

Yapmanız gereken tek şey basitçe bu topluluklardan birine katılın ve soru sormaktan korkmayın – insanlar genellikle çok nazik ve yardımseverdir.

Akılda tutulması gereken başka bir şey de donanım eskimeye meyillidir. Elde etmeyi başardığınız bir makine kadar iyi, sonunda yoluna devam edecek. Elbette sürekli bakıma alınan Litecoin madencilik donanımı, hiç temizlenmemiş veya kontrol edilmemiş bir donanımdan çok daha uzun süre dayanır. Ama her şeyin bir son kullanma tarihi var.

Bu basit nedenden ötürü, her zaman bir gözü piyasada tutmak. Her yıl halka sunulan yeni süper makineler var. Tek sorun, oyalanma eğiliminde olmamaları – insanlar onları fiziksel ve dijital raflardan uzaklaştırıyor. Bu nedenle her zaman tetikte olmak akıllıca olacaktır – söz konusu olduğunda bir sonraki en iyi şeyi elde eden şanslı azınlıktan biri olabilirsiniz. Litecoin madencilik donanımı.

Belirtilmesi gereken son husus, Litecoinlerinizi her zaman güvende tutmanız gerektiğidir. Bunu yapmak için Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi güvenilir kripto para birimi cüzdanları kullanın..

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map