Monero sürekli hale geliyor en popüler kripto para birimlerinden biri mevcut kripto piyasasında. Giderek daha fazla insan, gözlerini bu özel paraya çeviriyor. gizlilik özellikleri, yatırım amaçları, veya başka. Bu artan kamu ilgisiyle birlikte, bununla birlikte, güvenilir bir Monero cüzdanı, çok.

Çevrimiçi kullanıcı incelemelerine tek bir göz atarak, en iyi Monero cüzdanını bulmak için birden fazla farklı rakip bulabilirsiniz. Bu listedeki en yüksek puan alan seçimlere buradan göz atacağız..

İkisini de tartışacağımızı unutmayın. internet üzerinden Monero cüzdanlar, ve ayrıca dayalı olanlar çevrimdışı (soğuk depolama cihazları). Bugünkü listemiz şöyle bir şeye benzeyecek:

Kendiniz İçin En İyi Monero Cüzdanı Nasıl Bulunur??

Piyasadaki en iyi Monero cüzdanlarının gerçek listesine geçmeden önce, birkaç önemli şeyi tartış. Bunların başında şu soru var: insanlar neden Monero’ya yatırım yapmak istiyor, ilk başta!

Pekala, ilk önemli neden sadece – yatırım amaçları. Birçok kişi Monero satın alır ve daha sonra bu paraları güvenle saklamak için en iyi Monero cüzdanını arar. onları daha sonraki bir tarihte satmak, kar etme niyetiyle.

Kripto para birimi piyasası gerçekten değişken bir yer olsa da, yakın tarih, mevcut kripto para birimi fiyatlarının gerçekleri gerçekten yansıtmadığını göstermiştir. – bu teknoloji giderek daha değerli hale geliyor, böylece çoğunun fiyatını artırıyor büyük kripto paralar, çok. Monero bir istisna değildir.

Bu durumda, insanların Monero için en iyi cüzdanı aramalarının bir başka büyük nedeni de gizlilik – Monero genellikle şu şekilde kabul edilir: piyasadaki en güvenli kripto para birimi.

Monero cüzdan: bir dizüstü bilgisayarda bir Monero jetonu.

Yukarıdakiler sayesinde XMR’nin arkasındaki teknoloji. Her işlem, şu yolla kamudan gizlenir: yüzük imzaları – bu imzalar Monero işlemlerini izlenemez hale getirir. Başka bir deyişle, gönderenin ve alıcının birbirine bağlanmasının hiçbir yolu yoktur – ödemelerinizin tamamen anonim olacağından emin olabilirsiniz..

Dolayısıyla, tahmin edebileceğiniz gibi, Monero, madeni parayı ve arkasındaki teknolojiyi çok çeşitli insanlara çekici kılan pek çok özelliğe sahiptir. Yine de söyleniyor… Kendiniz için en iyi Monero cüzdanını nasıl seçersiniz??

İki Tür Cüzdan – Artıları ve Eksileri

En iyi Monero cüzdanlarını araştıracak olsaydınız, iki büyük tip bunlardan yararlanmanız için mevcut – sıcak ve soğuk olanlar.

Doğal olarak, bunların her birinin kendi artıları ve eksileri vardır – bu türlerin her ikisi de bu listede yer alacaktır! Bununla birlikte, muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, yine de birbirlerinden oldukça farklı olacaklar ve bu nedenle farklı insan türlerine uyacaklar..

Hem sıcak hem de soğuk cüzdanlara daha yakından bakalım ve her birinden ne bekleyebileceğinizi görelim..


Sıcak Cüzdanlar (Yazılım, Masaüstü, Mobil Uygulama vb.)

Sıcak cüzdanlar olanlar mı sürekli internete bağlı. Bu cüzdanlar şunları içerir: yazılım ve internet üzerinden olanlar, Mobil uygulamalar, ve bunun gibi.

Şimdi, sıcak Monero cüzdanlarının ana yararı, çok erişilebilir. Bunun anlamı, yapabileceğin XMR paralarınızı çok hızlı transfer edin, bazı zor kurulum süreçlerinden geçmek zorunda kalmadan.

Monero cüzdan: Binance.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu özellikle arayanlar için önemlidir. Monero ticareti. Çevrimiçi bir Monero cüzdanı, piyasa değişikliklerine çok hızlı tepki vermenize olanak tanır. anında XMR satın alın ve satın, ve yeni kazandığınız paraları doğrudan cüzdanınıza aktarın.

En iyi Monero cüzdanları listesinde yakında göreceğiniz gibi, bazı sıcak depolama hizmetleri aslında doğrudan belirli kripto borsalarına entegre edildi. Bunun doğal olarak bazı faydaları ve dezavantajları vardır, ancak birçok insan paralarını borsalarda tutmayı tercih eder. Bununla ilgili daha sonra daha fazlası.

Soğuk Cüzdanlar (Donanım Cihazları, Kağıt Cüzdanlar vb.)

Sıcak Monero cüzdanların aksine, soğuk olanlar olanlar mı internet bağlantısı kesildi – bunlar içerebilir donanım aygıtları ve hatta kağıt cüzdanlar.

Şimdi, kuşkusuz, soğuk cüzdanlar genellikle “gidilecek yol” olarak görülüyor. İstersen üst düzey güvenlik, sonra soğuk depolama cihazlarından daha iyi seçenekler yok.

Bir Monero çevrimdışı cüzdan ile, hackerların veya dolandırıcıların siz fark etmeden paranıza ulaşması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Oldukça dürüst bir şekilde, bu imkansız – cihazınız hiçbir zaman internete bağlı olmadığından (belki XMR jetonları gönderip aldığınız zamanlar hariç), kötü niyetli üçüncü tarafların madeni paralarınıza gerçekten ulaşma fırsatı olmayacak!

Şimdi, ne düşündüğünü biliyorum – püf noktası nerede?!

Doğrusu, yakalama yok. Bununla birlikte, soğuk bir Monero cüzdanı satın alıp almayacağınıza karar verirken dikkate almaya değer birkaç nokta var..

Monero cüzdan: Ledger Nano X.

Yeni başlayanlar için, soğuk cüzdanlar genellikle Uzun süreli depolama. Madeni paralarınızı satmak veya takas etmek zor olabilir – onları cüzdandan aktarmanız gerekir bir değiş tokuşa, ve ardından işlemlerinizi gerçekleştirin. Zaman alır ve kripto kadar değişken bir sektörde her dakika önemlidir!

Monero çevrimdışı cüzdanlarla ilgili diğer tek “dezavantaj”, donanım aygıtları biraz paraya mal olur. Bununla birlikte, oyunda en iyi güvenliği istiyorsanız, etrafta daha iyi bir seçeneğin olmadığından emin olabilirsiniz.!

Öyleyse, tüm bunların söylendiği gibi, piyasadaki en iyi Monero cüzdanları söz konusu olduğunda ne bekleyeceğiniz konusunda artık oldukça iyi bir fikre sahip olmalısınız! Daha fazla uzatmadan, doğrudan listeye gidelim ve mevcut en iyi seçeneklere göz atalım.

1. Ledger Nano X – Piyasadaki En İyi Monero Cüzdanı

7 Kripto Borsası arasında 1. sırada

Ledger Nano X İnceleme Sevdiğimiz şeyler:

 • + Mobil cihazdan yönetilebilir
 • + Çok güvenli
 • + 1500’den fazla kripto para birimini destekler
 • + Rahat tasarım

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Nispeten pahalı

Siteyi ziyaret et

Ledger Nano X genellikle olarak kabul edilir piyasadaki en iyi Monero cüzdanı. Durumun böyle olmasının pek çok nedeni var.

Yeni başlayanlar için Ledger Nano X, son teknoloji bir cihaz. Tüm piyasadaki en modern kripto para cüzdanlarından biridir – özellikleri sağlam bir tasarım, dır-dir dayanıklı, oldukça büyük bir ekrana ve iki düğmeli işlevselliğe sahiptir ve iyi yapılmış, genel.

Monero söz konusu olduğunda Ledger, Monero GUI – Monero Grafik Kullanıcı Arayüzü. Bunun anlamı, söz konusu madalyonun Ledger Nano X cihazı tarafından desteklendiği, ancak gerçek söz konusu olduğunda bakiyenizin ve işlemlerinizin görsel temsili (XMR gönderme, alma vb.), GUI’ye güvenmeniz gerekecek.

Bu aslında diğer bazı kripto para birimlerinde olduğu gibi oldukça benzer – iyi bir örnek olabilir MIOTA, ya da ADA (Cardano). Bu madeni paraların ikisi de Ledger tarafından destekleniyor, ama ikisinde de var onların kendi, belirli cüzdanlar Ledger cihazınıza bağlanması gerekenler.

En iyi Monero cüzdanı söz konusu olduğunda, hepsini alacağınızdan emin olabilirsiniz. üst düzey güvenlik özelliklerinden Ledger Nano X cüzdanının. Tek yapmanız gereken, Monero uygulamasını (blok zinciri) Ledger Nano X cihazınıza yüklemek ve Monero GUI’yi yapılandırmaktır – bu işlem tamamlandıktan sonra, XMR paraları gönderebilir, alabilir ve bahis oynayabilirsiniz. cüzdanınızın rahatlığı!

Hepsi iyi ve züppe, ama… Ledger’ı güvenlik açısından diğerlerinden ayıran şey nedir??

Nano X modeli, Ledger’in müşterilerine sunduğu en yeni ve en iyisidir. Cihaz şu özelliklere sahiptir: tüm en gelişmiş güvenlik özellikleri bir donanım cüzdanının sahip olabileceği!

Ledger Nano X size 119 dolara mal olacak, ve nakliye tamamen ücretsizdir. Kuşkusuz, piyasadaki en pahalı donanım kripto cüzdanlarından biri olsa da, endüstri lideri, kesinlikle piyasadaki en iyi Monero çevrimdışı cüzdanlarından biri olduğundan emin olabilirsiniz!

Yine de bir uyarı – emin olun Ledger cihazınızı sadece şirketin resmi web sitesi. Üçüncü taraf bayiler deneyebilir sana hatalı bir cihaz satmak, ve daha sonra paranız için bir kurtarma işlemi gerçekleştirebilir. Olmasını isteyeceğin bir şey değil!

Ledger Nano X’i ziyaret edin

…veya Ledger Nano X incelememizi okuyun

2. Trezor Model T – Donanım Cüzdan Güvenliğinde Lider

7 Kripto Borsası arasında 2. sırada

Trezor Model T İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Birinci sınıf güvenlik
 • + Dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü
 • + Kurulumu kolay
 • + Yaklaşık 1000 kripto varlığını destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Hacimli tasarım
 • Pahalı

Siteyi ziyaret et

Trezor piyasadaki iki büyük kripto para cüzdanı sağlayıcısından biridir (diğeri Defter). Trezor Model T şirketin en son ürünüdür ve piyasadaki en iyi Monero cüzdanlarından biri olmak haklı bir rakiptir!

Trezor Model T, güvenlik Departmanı. Onun son derece güvenli bir cüzdan U2F donanım belirteci görevi görebilen!

Önde gelen kripto donanım cüzdanlarından biri olarak, bunu bekleyebilirsiniz. Trezor, özel anahtarlarınızı tamamen güvende ve sağlam tutacaktır. Anahtarlar, sahip olduğunuz bireysel cüzdanda saklanacak ve orada ayrı bir şekilde saklanacak – hiçbir üçüncü taraf Monero fonlarınıza erişemeyecek!

Monero ile ilgili olarak, Trezor, ana rakibi Ledger ile çok benzer bir şekilde çalışıyor. Yani yapabileceksiniz paralarınızı cihazda saklayın, ama zorunda kalacak Paranızı kontrol etmek için Monero GUI’yi kullanın, ve işlem yap.

Şimdi, genellikle Trezor’u hedef alan ana eleştirinin şu gerçeği belirtmekte fayda var: cüzdan çok pahalı. Model T size mal olacak yaklaşık 170 $ – bu aslında çok daha pahalıdır Ledger Nano X, Model T’nin ana rakibi!

Ürün fiyat etiketine değer mi? İyi, değişir. Gerçeğini inkar etmek yok Trezor endüstri liderlerinden biridir, ve tüm piyasadaki en iyi Monero cüzdanlarından birini sunar. Eğer güvenlik aradığın şey, o zaman Trezor kesinlikle iyi bir seçimdir – ne de olsa soğuk bir depolama cihazı!

Trezor Model T’yi ziyaret edin

…veya Trezor Model T incelememizi okuyun

3. Ledger Nano S – Güvenlik ve Fiyat Arasında Bir Uzlaşma

7 Kripto Borsası arasında 3. sırada

Ledger Cüzdan İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Süper güvenli
 • + Fiziksel hasara karşı koruma
 • + 1500’den fazla jeton ve jetonu destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Nispeten pahalı

Siteyi ziyaret et

Defter Bu en iyi Monero cüzdanları listesinde birkaç kez bahsedildiğini göreceğiniz bir isimdir. Bunun nedeni, rakibinin aksine Trezor, Ledger aslında sunuyor XMR paralarınızı saklamanız için iki farklı donanım cüzdanı, ile S modeli daha eski ve daha uygun fiyatlı seçenek olmak.

Ledger Nano S, daha gelişmiş versiyonu ile aynı şekilde çalışır – Nano X. Bununla demek istediğim, bunu yapmak zorunda kalacağınızdır. Monero uygulamasını cihaza yükleyin, ve ayrıca XMR GUI hizmetlerinden yararlanın.

Öyleyse… Her iki cihaz da aynı şekilde çalışıyorsa, aralarındaki asıl fark nedir??

Başlangıç ​​olarak, S biraz daha mütevazı bir tasarıma sahip. Cüzdan daha küçük gelişmiş sürümüne göre ve dolayısıyla, fark edilmeyecek. Bu, isteyenler tarafından takdir edilecektir. cüzdanı kullanırken dikkatli olun mesela halka açık yerlerde.

Kuşkusuz, Ledger Nano S daha azını destekleyecek altcoinler Nano X’ten. Bu, en iyi Monero cüzdanını arayanlar için dikkate değer bir özelliktir, ancak aynı zamanda daha fazla para tutmayı ve takas etmeyi planlayanlar için de geçerlidir..

Yukarıda bahsedildiği gibi, Ledger Nano S’nin çok daha uygun fiyatlı cüzdanın daha gelişmiş sürümünden daha fazla. Yani, en iyi Monero çevrimdışı cüzdan seçeneği olarak bu cüzdanı seçerseniz, size mal olacak yaklaşık 59 $, artı nakliye.

Şimdi, her zaman olduğu gibi, bahsetmek zorundayım – lütfen yalnızca Ledger Nano S’yi satın aldığınızdan emin olun. şirketin resmi web sitesinden! En iyi uygulamalar, donanım kripto cüzdanlarının asla üçüncü bir taraftan satın alınmaması gerektiğini emreder – not alın!

Ledger Wallet’ı ziyaret edin

…veya Ledger Wallet incelememizi okuyun

4. Binance – Anında Monero Ticareti Yapmanın Bir Yolu

7 Kripto Borsası arasında 4. sırada

Binance İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Çok iyi bilinen bir kripto değişim platformu
 • + İşlem yapılabilecek 100’den fazla farklı kripto para birimi
 • + İki faktörlü kimlik doğrulama

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Yeni başlayan kripto meraklıları için biraz zor olabilir

Siteyi ziyaret et

Şimdi ne düşündüğünü biliyorum – Binance? Gerçekten mi? Bu bir değişim, cüzdan değil!

Pekala, yanılıyorsun – ancak bu fikir alışverişinde göründüğünden daha fazlası var.

En iyi Monero cüzdanları listesinin başında, iki tip olası cüzdanlar – sıcak ve soğuk olanlar. Alım satımı tamamladıktan sonra kripto varlıklarınızı üzerlerinde tutmanıza izin veren borsalar, eski kategoriye girer.

Açıkçası, XMR coinlerinizi bir borsada tutmak, onları depolamaktan daha güvenli bir alternatif olmayabilir. a üst düzey, güvenilir donanım cüzdanı. Ancak, muhtemelen şimdiye kadar anlamış olduğunuz gibi, bunun hala kendi artıları ve faydaları vardır..

Binance’e özgü olanları tartışalım mı??

Binance, kullanıcılarına sunduğu kripto ticareti dünyasında bilinir. piyasadaki en çeşitli ticaret çiftlerinden bazıları. Bunun anlamı, platformda oldukça niş madeni paralar alıp satabileceğinizdir – XMR farklı değil.

Monero, kuşkusuz, piyasadaki en iyi madeni para noktalarına doğru tırmanırken, bazı XMR’leri hızlı ve basit bir şekilde edinmenin bir yolunu bulmak hala genel olarak zordur. Bunun nedeni anonimlik faktörü kripto para biriminin.

Binance bu sorunu çözdü!

Gerçek depolama açısından biraz bekleyebilirsiniz yüksek güvenlik seviyeleri işin Binance tarafında. Değişim platformu geldikleri kadar güvenlidir ve dünyanın her yerinden sayısız kullanıcı tarafından güvenilmektedir..

XMR depolamak için ana yönteminiz olarak Binance kullanmakla ilgileniyorsanız, platforma göz atabilirsiniz. İşte.

Binance’i ziyaret edin

…veya Binance incelememizi okuyun

5. Kraken – Soğuk Hava Deposu, 2FA

7 Kripto Borsası arasında 5. sırada

Kraken İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Güvenli ve güvenilir
 • + Düşük ücretler
 • + İyi miktarda itibari para birimi kabul edildi

Beğenmediğimiz şeyler:

 • En yararlı müşteri hizmetleri değil

Siteyi ziyaret et

Kraken Öncelikli, bir kripto para birimi ticaret platformu. Bununla birlikte, borsa da bir Monero cüzdanı görevi görebilir.!

XMR’yi depolamanın ana yöntemi olarak Kraken’ı seçerseniz, iki yön muhtemelen her şeyden önce ortaya çıkacak – soğuk depo, ve iki faktörlü kimlik doğrulama.

Soğuk depo gerçeğine işaret eder Kraken, kullanıcılarının fonlarının büyük çoğunluğuna sahip, iyiSoğuk hava deposu cihazları! Bu aslında harika bir haber!

Açıkçası, bunun anlamı, XMR coinlerinizi Kraken’da tutmaya karar verirseniz ve kendi istek ve ihtiyaçlarınız için en iyi çevrimiçi Monero cüzdanı olarak görürseniz., çoğunluk (hepsi değilse) Madeni paralarınızın% 100’ü donanım cihazlarında tutulacak. Bu cihazlar genellikle standart, kullanıcı odaklı soğuk cüzdanlarınızdan biraz farklıdır – bunları bireysel cüzdanlar yerine kasa olarak hayal edin.

Nasıl bakarsanız bakın, Kraken’in böyle bir kripto depolama tekniği kullanması hala harika. Size – kullanıcı – fonlarınızın platformda güvende olduğundan emin olmanızı sağlar. Monero coin’lerinizin büyük çoğunluğu çevrimdışı olarak bulunacağından hiçbir bilgisayar korsanı onlara ulaşamayacak!

İki faktörlü kimlik doğrulama – 2FA – diğer şey.

2FA son zamanlarda standart uygulama haline gelirken üst düzey borsaların çoğu, bu, kripto varlıklarınızı (bu durumda Monero) güvende tutmanın çok etkili bir aracı olduğu gerçeğinden hala uzaklaşmıyor. 2FA ile alırsınız bu ekstra güvenlik katmanı – Kötü niyetli üçüncü tarafların çoğunu caydırır ve XMR paralarınızın güvenli ve sağlam olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.

Kraken’in Monero cüzdan hizmetlerini kullanmakla ilgileniyorsanız, değişim platformuna göz atın İşte!

Kraken’i ziyaret edin

…veya Kraken incelememizi okuyun

6. KuCoin – Hızlı İşlem İhtiyaçları için Harika

7 Kripto Borsası arasında 6. sırada

KuCoin İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Anonim ticaret
 • + Güvenli
 • + Çeşitli kripto para birimlerini destekler

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Düşük işlem hacmi

Siteyi ziyaret et

KuCoin kuşkusuz, daha az bilinen seçeneklerden biridir. hodlers Monero coin’lerini saklamak için. Bununla birlikte, birincil değişim platformu çok özel bir XMR cüzdanı türü sunuyor – günlük ticaret faaliyetlerine katılmak, ve gerekebilir paralarına süper hızlı erişme ve transfer etme.

Şimdi, bunun KuCoin açısından tam olarak kasıtlı olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak, en iyi Monero cüzdanını ararken, bunu öğrenebilirsiniz. KuCoin, kullanıcılarının çoğunun kriptolarını sıcak cüzdanlarda tutuyor gibi görünüyor.

Bu, endüstrinin en iyi uygulamalarına doğrudan karşıdır. Ancak, hızlı Monero ticareti söz konusu olduğunda hala oldukça iyi bir seçenek sunuyor..

Ancak şunu da belirtmek gerekir ki KuCoin 2FA desteğine sahip, ve ayrıca biraz kapsamlı KYC Gereksinimler.

2FA, ek bir güvence katmanı ekler: Monero fonlarınıza üçüncü şahısların erişimi olmayacak. KYC gereksinimi bunu yalnızca!

Hepsinden öte, KuCoin ayrıca şunları yapmanızı sağlayan bir özelliğe de sahiptir: takasları belirli bir şifre altında kilitle. XMR coin ticareti yapmak isteyenler için bu harika bir haber!

KuCoin’i kendiniz denemek isterseniz, siteye göz atabilirsiniz. İşte.

Kucoin’i ziyaret edin

…veya Kucoin incelememizi okuyun

7. Bittrex – Güçlü Güvenlik Özellikleri, Soğuk Depolama

7 Kripto Borsası arasında 7. sırada

Bittrex İncelemesi Sevdiğimiz şeyler:

 • + Çok güvenli
 • + Küçük, sabit ücretler
 • + Hızlı değişimler
 • + Çok çeşitli kripto ve fiat para birimleri

Beğenmediğimiz şeyler:

 • Destekle ilgili bazı kullanıcı şikayetleri
 • Sektöre yeni giren bir kişi için biraz zor olabilir

Siteyi ziyaret et

Bittrex piyasadaki eski ve daha güvenilir borsalardan biridir. Ayrıca kabul edilir en iyi Monero cüzdanlarından biri, en azından değişim hizmetleri gittiği sürece.

Yukarıdakilerin nedeni güvenlik özellikleri değişimin.

Görüyorsunuz, Bittrex kendine bir varlık itibarını inşa etmeyi başardı. son derece güvenilir ve güvenli bir platform. Genellikle şu şekilde kabul edilir kripto ticareti yapmak ve tutmak için en güvenli platformlardan biri, basitçe gerçeğinden dolayı hiç saldırıya uğramadı.

Evet, doğru – Bittrex’in güvenlik tarafı hiç ihlal edilmedi! Bu aslında oldukça büyük bir mesele, çünkü daha çok bilinen borsaların birçoğunun bir noktada veya başka bir zamanda bazı güvenlik sorunları olduğu göz önüne alındığında.

Bittrex ayrıca kullanıcı fonunun% 90’ını soğuk depolama cihazlarında tutar. Bunun anlamı, Bittrex’i tercih ettiğiniz Monero cüzdanınız olarak seçerseniz, paranızın çoğunluğunun çevrimdışı cüzdanlarda saklanacağıdır..

Bittrex’te para çekme işlemleri 2FA ile korunmaktadır, çok. Açıkçası, XMR jetonlarınızı her geri çekmek istediğinizde, doğrulayıcınızdan bir PIN kodu girmeniz istenecektir. Şimdi, bu fantastik – XMR kripto paranız için büyük bir ek koruma katmanıdır ve kesinlikle Bittrex’i türünün en iyi Monero cüzdanlarından biri yapar!

Bittrex’i kendiniz denemek isterseniz, platforma göz atabilirsiniz İşte.

Bittrex’i ziyaret edin

…veya Bittrex incelememizi okuyun

Alternatif Monero Cüzdan Seçenekleri

Öyleyse, bunlar mevcut piyasadaki Monero için en iyi cüzdanlardan bazıları!

Gördüğünüz gibi, oldukça iyi bir donanım depolama cihazları ve aynı zamanda sıcak cüzdanlar (çevrimiçi ve XMR’nin durumunda – borsalarda bulunanlar) var. Doğal olarak, gerçek en iyi seçenek şuna bağlı olacaktır: çok çeşitli faktörler, saklamak istediğiniz Monero miktarı, aktif bir şekilde ticaret yapmak veya ticaret yapmak isteyip istemediğiniz vb..

Donanım aygıtları ve borsaya dayalı depolama bir yana, bazı kripto meraklılarının incelemeleri alternatif Monero cüzdan seçenekleri, çok! Bu alternatiflerden bazıları aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Çıkış. Çıkış bir yazılım cüzdanı – başka bir deyişle, ateşli. Özellikle, piyasadaki en popüler sıcak cüzdanlardan biridir! Exodus, Monero’ya özel bir cüzdan değildir, çünkü size çok çeşitli kripto para birimlerini saklayın kendi içinde. Ancak bu aslında iyi bir şey – yapabileceğiniz anlamına geliyor hem XMR’yi hem de diğer bazı kriptoları aynı cüzdanda saklayın! Bu, varlıklarınıza erişim için daha kolay bir zamanı garanti eder ve genel olarak daha rahattır.
 • MyMonero. Adından da anlaşılacağı gibi, MyMonero bir Monero cüzdanıdır – sadece olduğu gibi! Cüzdan oluşturuldu ve yönetiliyor Monero projesinin arkasındaki çekirdek ekip üyelerinden biri, ve kullanıcıların XMR paralarını tutmalarına izin vermek için oluşturulur. güvenli ve yönetimi kolay bir ortam. Genellikle şu şekilde görülür: en iyi Monero cüzdanlarından biri, ve arıyorsanız kesinlikle incelemeye değer web tabanlı Monero depolama.
 • Guarda. Guarda, genel bir kripto para cüzdanıdır. Bu, depolayabileceğiniz anlamına gelir çok çeşitli kripto para ve jetonlar Guarda’da – Monero’ya özel değil. Bununla birlikte, çevrimiçi bulunan Monero sahibi geri bildirimlerine bakıldığında, adın oldukça sık ortaya çıkma eğiliminde olduğu görülüyor – Guarda kullanılabilir hem web tabanlı cüzdan hem de yazılım olarak, ve hatta izin verir stake etme kendi içinden yapılacak. İlginç bir seçenek!

Kuşkusuz, piyasada çok daha fazla Monero cüzdanı var. Ancak bunların büyük çoğunluğu, web ve yazılım tabanlı. Donanım XMR depolaması söz konusu olduğunda, gerçekte uygun seçenekler yukarıdaki listede tartışılmaktadır..

Tüm bu farklı Monero cüzdanlarla, kendiniz için en iyisini seçmek anlaşılır bir şekilde zor olabilir. Halihazırda birkaç kez atlatıldığı gibi, takip edebileceğiniz bazı altın kurallar vardır ve bu nedenle kendiniz için mükemmel seçeneği seçin.!

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin temel özellikleri

İlk adım basit – kendinize şunu sormalısınız: XMR ile planlarınız. Bu basit noktadan emin değilseniz Monero için en iyi cüzdanı aramanıza gerek yok!

Bazı insanlar sadece bakıyor bazı kazançlar elde etmek, diğerleri teknoloji meraklıları madalyonun anonimlik özellikleri ve arkasındaki blockchain kimlerle ilgilenebilir. Bu insan gruplarının her ikisi de farklı istek ve ihtiyaçlara sahip olacak!

Monero cüzdan: Exodus.

Bunun da ötesinde, isteyip istemediğinize de karar vermelisiniz. Monero’yu uzun vadeli tutmak, ya da planlıyorsan günlük ticaret ve aktif spekülasyon. Bu, bir Monero cüzdanındaki kararınızı önemli ölçüde etkileyebilir!

Tüm söyleniyor olsa da, aslında oldukça basit – daha fazla sayıda XMR jeton tutmayı planlıyorsanız ve uzun vadede “işin içinde” iseniz, donanım cüzdanları. Ancak, yalnızca “suları test ediyorsanız”, sıcak cüzdan iyi bir alternatif olabilir.

Çevrimiçi Monero cüzdanları söz konusu olduğunda bunlardan bahsetmişken, yukarıdaki listede belirtilen borsalar! Tam olarak Monero’ya özel depolama hizmetleri olmasalar da, olay yerinde hala yeni olanlar ve işlerin nasıl yürüdüğüne “bir fikir” vermek isteyenler için mükemmel olabilirler..

Borsa tabanlı cüzdanlar, günlük tüccarlar için de harikadır. Tüm işlemlerinizi cüzdanın içinden ve her dakikanın önemli olduğu bir pazardan gerçekleştirebileceksiniz., bu çok büyük bir fayda olabilir!

Sonuçlar

Şimdi, yılın en iyi Monero cüzdanları listemizin sonuna geldik – okuduğunuz için teşekkürler! Gitmene izin vermeden önce, hadi hemen aşağı inelim ana nokta yukarıdaki makalede tartıştığımız.

Genellikle vardır iki tür Monero cüzdanı piyasada – donanım, ve yazılım (veya web tabanlı) olanlar. Bu türlerin her ikisinin de kendine özgü, özel faydalar ve eksiklikler.

Donanım cüzdanları doğal olarak, en iyi seçeneğin – onlar süper güvenli, ve sana sağlar tüm temel özellikler yüksek katmanlı bir XMR cüzdanından bekleyebileceğiniz. Bu sektördeki liderler Defter ve Trezor.

Yazılım ve web tabanlı cüzdanlar (veya basitçe – sıcak cüzdanlar), sektörde hala yeni olanlar veya XMR coin’lerini sürekli olarak sat ve yeniden satın al, böylece kar elde etme niyetinde.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin fiyatlandırma seçenekleri

Sıcak cüzdanlar söz konusu olduğunda, ya da yazılıma veya uygulamaya özel bir araç, veya XMR depolama hizmetlerini kullanın bir takas senin seçtiğin. Ancak tüm borsalar Monero’yu desteklemez, bu nedenle yukarıdaki listeye başvurduğunuzdan emin olun.!

Monero ile hedefleriniz ne olursa olsun, daima odaklandığınızdan emin olun. konunun güvenlik yönü! Cüzdanınız güvende değilse, başka hiçbir şeyin önemi yok – dünyadaki tüm yerleşik stake etme ve yetkilendirme özelliklerine sahip olabilir ve çok çeşitli diğer kriptoları destekleyebilir, ancak güvenlikten yoksunsa, hepsini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Monero paralarınız potansiyel bir hack girişimine.

Bununla birlikte, en iyi Moenro cüzdanlarının bu listesini okuduğunuz için teşekkür ediyor ve sizin için yararlı olmasını umuyorum! Bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun. en beğenilen borsalar XMR jeton satın almak ve ayrıca aşağıdakiler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız piyasadaki diğer bazı altcoinler, çok. Bol şans ve bir dahaki sefere kadar!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me