Doğru Verge cüzdanını bulma rehberime hoş geldiniz. Bu kılavuzda, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel Verge cüzdanını bulma konusunda bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım. Size hangi cüzdanların olduğunu, hangi özelliklere sahip olduklarını ve hangilerinin Verge ile en iyi şekilde çalıştığını söyleyeceğim.

Karmaşık şeylerden herhangi birine geçmeden önce birkaç önemli soru sormam gerekiyor;

 1. Verge nedir?
 2. Kripto cüzdanı nedir?

Okumayı bitirdiğinizde, bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulacaksınız. En önemlisi, hangi Verge cüzdanının sizin için en iyisi olduğunu bilirsiniz.

Verge’in ne olduğuna hızlıca bir göz atarak başlayalım…

Verge Wallet’ın Kökenleri

Verge Wallet logosu


Verge (XVG) 2014 yılında oluşturuldu. Başlangıçta DogeCoinDark olarak adlandırıldı ancak 2016 yılında adını değiştirdi..

Verge, kullanıcıların anonim ve izlenemez işlemler yapmasına olanak tanıyan bir kripto para birimidir. Bu, kullanıcı kimliklerinin ve yaptıkları işlemlerin gizli olduğu anlamına gelir. Verge, bunu mümkün kılmak için Tor ağını kullanır.

Not: Tor, kullanıcıların anonim olarak iletişim kurmasını sağlayan ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır. Bunu, kullanıcı verilerini şifrelemeyle gizleyerek yapar. Ayrıca, iletişimleri izlenemez hale getiren birçok farklı IP adresi üzerinden yönlendirir..

Nisan 2018’de, yetişkinlere yönelik eğlence web sitesi PornHub (bariz nedenlerle bir bağlantı sunmadım!), Kullanıcılarının artık Verge ile hizmetler için ödeme yapabileceklerini duyurdu. Bu genel olarak madeni para ve kripto para birimi için büyük bir gelişmedir.

Ancak Verge’in de birkaç sorunu vardı. 2018’in başından bu yana iki kez saldırıya uğradı. En son saldırı 21 Mayıs’ta gerçekleşti ve 1.4 milyon USD değerinde Verge çalındı.

Görünüşe göre bazı madencilik havuzları ddos ​​saldırısı altında ve bloklarımızda bir gecikme yaşıyoruz, bunu çözmek için çalışıyoruz.

– vergecurrency (@vergecurrency) 22 Mayıs 2018

İşte Verge’in şu ana kadarki hikayesi bu. Ardından, cüzdanların ne olduğuna kısa bir göz atın…

Verge’e daha ayrıntılı bir bakış için başlangıç ​​kılavuzumun Verge’e göz atın!

Cryptocurrency Cüzdanını Anlamak

Verge Cüzdan

Birçok insan kripto cüzdanlarının kripto para birimi sakladığını düşünüyor. Onlar değil. Kripto cüzdanlar, kripto para birimi hakkında bilgi depolamanın bir yoludur. Kripto para birimi yalnızca blok zincirlerinde bulunur, bu nedenle bir cüzdana, cebinize veya bankadaki bir kasaya koyamazsınız.

Blok zincirleri, düğüm adı verilen binlerce bilgisayarda depolanan devasa işlem bilgileri veritabanlarıdır. Kripto para birimini bir blok zincirinde depolamak ve taşımak için kullanıcıların iki tür bilgiye ihtiyacı vardır. Onlar:

 • Pözel anahtarlar: Bunlar, kripto işlemleri için dijital imza görevi gören benzersiz kod parçalarıdır. Çok güvenli tutulmaları gerekir. Bir kullanıcı özel anahtarlarını kaybederse, kripto para birimini kaybeder..
 • Genel anahtarlar: Bunlar kripto para birimi için dijital konumlar gibidir. Bir kullanıcı, kripto para biriminin tutulduğu birçok dijital konuma sahip olabilir. Kripto işlemi yapmak için kullanıcıların kripto para birimini göndermek istedikleri açık adresi bilmeleri gerekir..

Kripto cüzdanları tam düğüm veya hafif düğüm olabilir. Tam düğüm cüzdanı tüm blok zincirini içerir ve hafif bir düğüm içermez. Hafif bir düğüm, güvenilir bir tam düğüm hizmeti tarafından güncellenir. Tahmin edebileceğiniz gibi, tam düğümlü bir cüzdan çalıştırmak, kullanıcının cihazında çok fazla alan ve enerji kullanır. Daha sıradan kullanıcılar, hafif bir düğüm cüzdanını çok daha hızlı ve çalıştırması daha kolay bulacaktır.

Ancak bunlar tek cüzdan türü değil. Farklı cüzdan türlerine daha yakından bakalım. Ardından, Verge anahtarlarınızı hangisinde saklamak istediğinizi seçebileceksiniz….

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

Cüzdan Türleri

Farklı cüzdanların farklı özellikleri vardır. Her cüzdan türünün avantajları ve dezavantajları vardır. Seçeceğiniz XVG cüzdanı, sizin için hangi özelliklerin en önemli olduğuna bağlı olacaktır. İşte beş ana cüzdan türü;

Verge Cüzdan Masaüstü Bilgisayar cüzdanlar, bir dizüstü bilgisayar cihazına veya PC’ye indirilebilen veya yüklenebilen yazılımlardır. Tam veya hafif düğümlü cüzdanlar olabilirler ancak yalnızca yüklendikleri cihazda kullanılabilirler. Masaüstü cüzdanlar yalnızca üzerinde çalıştıkları bilgisayarlar kadar güvenlidir. Bilgisayarınızda bir virüs varsa, saldırıya uğramışsa veya çalınmışsa, kripto para biriminizin kontrolünü kaybedebilirsiniz..

Verge Cüzdan Cep Telefonu cüzdanlar, kullanıcının cep telefonuna uygulama olarak indirilen hafif düğümlü cüzdanlardır. Bir masaüstü cüzdanından çok daha az bellek kullanırlar ve bu nedenle çok daha basit özelliklere sahiptirler. Cep telefonları sıklıkla kaybolur veya çalınır, bu nedenle kullanıcıların, üzerlerinde depolanan büyük miktardaki kripto para biriminin anahtarlarını tutmaları önerilmez..

Verge Cüzdan İnternet üzerinden cüzdanlar bazen web üzerinde barındırılan veya bulut tabanlı depolama olarak adlandırılır. Genellikle bir web sitesi, bulut sunucusu veya tarayıcı aracılığıyla erişilir. Çevrimiçi cüzdanlar hızlıdır, kullanımı kolaydır ve kurulum gerektirmez. Yine de riskliler. Çevrimiçi cüzdanlar, özel anahtarlarınızın çevrimiçi olarak saklandığı anlamına gelen bir sıcak depolama biçimidir. Çevrimiçi olarak saklanan herhangi bir bilgi, kullanıcının kontrolü dışında ve saldırıya uğrama riski altındadır.

Verge Cüzdan Donanım cüzdanlar genellikle USB çubukları gibi çıkarılabilir depolama cihazlarıdır. Kullanıcıların özel anahtarlarını internet üzerinden erişilebilen cihazlardan uzak tutmalarına izin verir. Bu, onları en güvenli soğuk depolama biçimlerinden biri yapar. Ancak kullanıcılar, donanım cüzdanlarını saklayabilecekleri güvenli bir yer bulma sorunuyla karşı karşıyadır! Kullanıcıların işlem yapmak için başka bir güvenlik cihazına da erişmeleri gerekecek.

Verge Cüzdan Kağıt cüzdanlar, üzerlerine basılmış özel ve genel anahtarların bulunduğu kağıt parçalarıdır, basittir! El yazısı veya çıktısı alınabilir. Kodları manuel olarak girerek veya üzerlerine basılan QR kodu tarayarak kağıt cüzdan ile işlem yapılabilir. Bu işleme süpürme denir. Kağıt cüzdanlar çok güvenli soğuk hava depolarıdır. Köpeğinizin onlara bakmasına izin vermeyin!

Artık ne tür cüzdanların mevcut olduğunu biliyorsunuz, Verge’e geri dönelim. Şu anda piyasadaki en iyi Verge cüzdanı hangisi ve hangisi sizin için en iyisi? Hadi bulalım…

Verge Cüzdan Seçimi

Bu kılavuzun geri kalanı için size Verge cüzdanlarından bir seçki göstereceğim. Ardından, ihtiyaçlarınıza en uygun XVG cüzdanına karar vermek size kalmıştır. Masaüstü Verge cüzdan seçeneklerinize bir göz atalım…

Masaüstü Verge Depolama

Düşünmeniz gereken iki ana masaüstü Verge cüzdan seçeneği vardır. Onlar:

Verge Cüzdan

 1. Electrum Verge cüzdanı: Bu cüzdan başlangıçta bir Bitcoin cüzdanı olarak tasarlandı, ancak Verge’i depolamak için uyarlandı. Electrum Verge hafif bir düğümdür, bu nedenle işlemler SPV kullanılarak çok hızlı bir şekilde yapılabilir ve cihazınızda çok fazla yer kaplamaz. Not: SPV, Basit Ödeme Doğrulamasıdır. Hafif düğüm cüzdanları için, tam düğümlerin gerektirdiği bilgilerin yalnızca küçük bir kısmını kullanarak işlemleri doğrulamanın hızlı bir yoludur. Cüzdan, Windows, Linux ve Mac OS X sistemleri ile kullanılabilir. Ek gizlilik için Tor ile birlikte de kullanılabilir. Her sürüm Verge’den indirilebilir anasayfa. Electrum, iki seviyeli şifreleme ve temel ifade yedeği içeren güvenlik özelliklerine sahiptir. Not: Tohum öbek yedeklemesi, kullanıcıların yalnızca kendilerinin bildiği bir dizi sözcük kullanarak özel anahtarlarına erişmesine olanak tanıyan bir özelliktir..
 2. QT Verge cüzdanı: Bu cüzdan, kullanıcı gizliliğini artırmak için tasarlanmıştır. Tam bir düğüm cüzdanıdır, bu nedenle cihazınızda çok fazla alan kullanır ve tasarımı Electrum Verge cüzdanından daha az kullanıcı dostudur. Bununla birlikte, QT Verge cüzdanına gizlilik ve güvenlik özellikleri eklenmiştir. Bu, anonim işlemler yapmaktan hoşlanan kullanıcılara hitap edecek. Ayrıca Verge ana sayfasından indirilebilir ve Windows, Linux ve Mac OS X sistemleriyle uyumludur. QT Verge cüzdanı birden fazla jeton saklamak için kullanılamaz, bu nedenle tüm anahtarlarınızı tek bir yerde saklamak isterseniz sizin için olmayacak.

Güvenilir bir masaüstü cüzdanı arayan kullanıcılar için Electrum Verge cüzdanını öneririm. Hafiftir, hızlıdır ve kripto topluluğunda iyi bir üne sahiptir. Ancak, yalnızca Verge anahtarlarını saklamak için kullanılabilir, bu nedenle çok sayıda farklı paraya sahipseniz, sizin için cüzdan olmayabilir..

Ardından, mobil cihazlar için en iyi Verge cüzdanına bakacağız…

Mobil Verge Depolama

Bir mobil cüzdanın rahatlığını istiyorsanız, iki ana seçeneğiniz vardır;

 1. Tor Verge cüzdanı: Bu mobil uygulama Android sistemleri ile kullanılabilir ve Tor ağını kullandığı için harika gizlilik ayarlarına sahiptir. Uygulama, kullanıcıların diğer Tor cüzdanlarından ve kağıt cüzdanlardan QR kodlarını taramasına olanak tanır. Tor Verge cüzdanının yalnızca kullanıcı derecelendirmesi vardır 3.4 5 üzerinden -de Google Oyun itibaren 634 incelemeler. Bu, uygulamanın iyileştirilmesi gerektiğini gösteriyor.
 2. Coinomi Verge cüzdanı: Bu cüzdan, listemizde çok jetonlu saklama sunan ilk cüzdan olduğundan, tüm anahtarlarınızı tek bir yerde saklamak için harikadır. Ayrıca kripto topluluğu tarafından da denenmiş ve test edilmiştir. Coinomi Verge cüzdanının bir puanı var 5 üzerinden 4 itibaren 5.619 Google mağazasında incelemeler. Maalesef, henüz bir iOS uygulaması olarak mevcut değil. Yine de bazı harika özelliklere sahip. Coinomi, güvenlik için temel ifade yedeklemesini kullanır ve kullanıcının IP adresleri ekstra gizlilik için gizlenir. Cüzdanda ayrıca Şekil Kaydırma içine yerleştirilmiştir. Bu, bir ticaret borsasının yanı sıra Verge cüzdanı olarak kullanılabileceği anlamına gelir..

Buradaki açık kazanan Coinomi Verge cüzdanıdır. İyi tasarlanmış ve çoğu kullanıcıyı mutlu edecek yeterli özelliğe sahip. Ama en iyi Verge cüzdanı mı? Karar vermeden önce düşünmeniz gereken birkaç seçenek daha var…

Kağıt Sınırı Depolama

Verge’deki ekip, kullanıcılarına özelleştirilmiş bir kağıt cüzdan üreticisi sağlamak için yeterince nazik davrandı. Bu, bunu ziyaret ederek bağlantı, kullanıcılar, anahtarları üzerine basılmış bir kağıt XVG cüzdanı oluşturabilir.

Kağıt XVG cüzdan, Verge anahtarlarınızı saklamanın en güvenli yollarından biridir. Bu depolama çözümü, Verge’lerinin tam kontrolünü isteyen kullanıcılara hitap edecek. Kağıttan Verge cüzdanınızı yapmak biraz zor ama çabaya değer.

Kağıt Verge cüzdanı yaparken hatırlamanız gereken önemli şeyler şunlardır:

 1. Yazıcınızı kalibre edin: Çıktının önünde ve arkasında eşleşmesi gereken kodlar olacaktır, bu nedenle kullandığınız yazıcının nasıl kurulacağına ilişkin Verge’nin talimatlarını izlemeniz önemlidir..
 2. Jeneratörü çevrimdışı çalıştırın: İnternete bağlıyken herhangi bir kağıt cüzdan üreticisi kullanmak güvenli değildir. Jeneratörü Verge web sitesinden indirin ve çevrimdışı kullanın.

Anahtarların çevrimdışı olarak fiziksel bir biçimde saklanması tüm Verge kullanıcılarına şiddetle tavsiye edilir. Kağıt cüzdanlar asla çökmez veya saldırıya uğramaz ve sabit sürücünüzün yarısını da kaplamaz!

Size anlatmak istediğim son Verge cüzdan seçeneği çevrimiçi…

Çevrimiçi Eşik Depolama

Verge depolamayı destekleyen web tabanlı cüzdanlar (bulabildiğim!) Yok. Bu, Verge anahtarlarınızı çevrimiçi olarak saklayamayacağınız anlamına gelmez. Hemen hemen her kripto para birimi borsası cüzdan depolama alanı sunar. Bu, Verge’i bir borsadan satın alırsanız veya onu kullanarak para yatırırsanız, borsa anahtarlarınızı sizin için saklayacağı anlamına gelir..

Anahtarlarınızı çevrimiçi bir XVG cüzdanında saklamak çok kullanışlıdır ve yazılım indirirken veya yazıcılarını kalibre ederken zaman kaybetmek istemeyen sıradan kullanıcılar için mükemmeldir! Ancak çevrimiçi cüzdanlar çok güvenli değildir. Anahtarlarınızla güvendiğiniz değişim, anahtarlarınız üzerinde tam kontrole sahiptir. Anahtarları borsalarda depolayan kullanıcıların eksik fonları ve yardımcı olmayan müşteri desteğini bildirmesi alışılmadık bir durum değildir..

Anahtarları çevrimiçi bir Verge cüzdanında saklamayı seçerseniz, iyi bir itibara ve yüksek düzeyde hesap güvenliğine sahip bir borsa kullandığınızdan emin olun. XVG cüzdan depolaması sunan kripto borsaları için en iyi seçimlerim:

 1. Bittrex: Bu ticaret borsası, daha sonra çevrimiçi cüzdanında saklanabilen Verge ile para yatırma işlemlerinin yapılmasına izin verir. Bittrex mağazaları % 80-90 bilgisayar korsanlarından korumak için çevrimdışı para. Ayrıca tüm hesapları için iki faktörlü kimlik doğrulama gerektirir. Bu, bir hesaba erişmek için iki tür parolanın gerekli olduğu bir güvenlik özelliğidir..
 2. Bitfinex: Yüksek düzeyde hesap güvenliği ve iyi müşteri hizmeti sunan başka bir ticaret borsası. Sadece % 0,5 % kullanıcı fonunun Bitfinex’te çevrimiçi olarak sıcak depoda tutulması. Kullanıcı hesapları, iki faktörlü kimlik doğrulama ve PGP şifreleme ile korunmaktadır. Not: PGP Oldukça İyi Gizliliktir ve kullanıcı bilgilerini gizleyen bir programdır.

Çevrimiçi Verge cüzdanı, küçük miktarlarda jeton için kısa vadeli depolamaya ihtiyaç duyan kullanıcılar için en iyisidir. Uzun süreler boyunca büyük miktarlarda Verge depolamak için çevrimiçi cüzdanlar önermem.

Ve bu kadar. Sizin için doğru Verge cüzdanını bulmak için eksiksiz rehberim. Ama ne düşündüğünü biliyorum … peki ya donanım cüzdanları?

Verge için Donanım Depolaması Hakkında Bir Not

Verge’inizi saklamak için önerebileceğim büyük bir donanım cüzdanı markası yok. Sıklıkla tavsiye ettiğim üç donanım cüzdanı var. Onlar KeepKey, Defter ve Trezor. Ne yazık ki bunların hiçbiri şu anda Verge için destek sunmuyor.

Bunu yapan başka donanım cüzdanı markaları da olabilir, ancak önce araştırma yapmadan onları tavsiye etmem. Bilmediğim bir şey biliyorsanız, bana bildirin, kontrol edip size geri dönmekten çok mutlu olurum!

Hangi XVG cüzdanının size uygun olduğuna karar vermeden önce birkaç önerim var…

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Öneriler ve Öneriler

Artık ihtiyaçlarınıza en uygun Verge cüzdanını seçmek için bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz.

İlk tavsiyem birden fazla cüzdan kullanmaktır. Kripto anahtarlarını saklamanın en güvenli yolu birkaç farklı özel anahtarda (farklı cüzdanlar) kullanmaktır. Tüm kripto para birimlerinizi asla tek bir özel anahtar altında tutmamalısınız.

Ardından, sizin için önemli özelliklere sahip bir cüzdan kombinasyonu seçin. Örneğin, mahremiyete değer veriyorsanız, QT Verge cüzdan ve kağıt Verge cüzdan ile gidin. Bununla birlikte, kripto topluluğunda saygı duyulan bir masaüstü cüzdanı istiyorsanız, Electrum cüzdanını seçmelisiniz. Ve yine de yedek bir kağıt cüzdana ihtiyacınız olacağını unutmayın!

Tablo: Ledger Nano S ve Electrum cüzdanlarının temel özellikleri

Birden fazla jeton saklayabileceğiniz ve her yerden erişebileceğiniz bir cüzdan istiyorsanız, Coinomi harika bir seçimdir. Bununla birlikte, Bitfinex gibi bir takas cüzdanı, az sayıda madeni para depolamak için iyidir. Yine de bu seçeneklerden hiçbiri kendi başına kullanılmamalıdır. Bir masaüstü veya kağıt cüzdana da erişmeniz gerekecek.

Bu kılavuzdan başka hiçbir şey öğrenmediyseniz, bunu öğrenin. Önce güvenlik!

Verge, yakın geçmişte epeyce sorun yaşamıştır. Bazılarına sahipseniz, anahtarlarınızı güvenli bir şekilde sakladığınızdan emin olun. Kağıt yedeklemeyle birlikte sıcak ve soğuk depolamanın bir karışımını kullanmak, aklıma gelen en iyi Verge cüzdan çözümüdür.

Ama düşündüğüm kadarıyla, ne düşünüyorsun? Bahsetmediğim bir Verge cüzdan kullanıyor musunuz? Önerilerim yanlış mı? Bana haber ver, canlı bir tartışmadan daha fazla zevk aldığım hiçbir şey yok!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me