Muhtemelen EOS blok zinciri etrafındaki vızıltıları duymuşsunuzdur ve şimdi daha fazlasını öğrenmek istiyorsunuz?

Öyleyse, doğru yere geldiniz! Bugün açıklayacağım EOS hakkında bilmeniz gereken her şey mümkün olan en basit şekilde. Bu nedenle, ister ileri düzey bir kullanıcı olun, ister kripto hakkında daha fazla bilgi edinmeye yeni başlayın, bu kılavuz size uygun olacaktır..

Bu kılavuz, aşağıdakilerden her şeyi kapsayacaktır: proje nasıl başladı teknolojinin nasıl çalıştığını öğrenmek için, bazı gerçek dünyadan örnekler kullanabilirim (eğer şanslıysanız!).

Bu arada, EOS’un aslında “E-OS” olarak telaffuz edildiğini biliyor muydunuz?!?

Doğrudan ona atlamadan önce, farkında olmanızı istediğim birkaç husus var. Öncelikle EOS coin satın almaya karar verirseniz, güvenilir kripto para birimi borsaları, Coinbase gibi veya basitçe Simplex ile satın alın – dolandırıcılık içermeyen ödeme işlemleri.

Dahası, EOS jetonlarını satın aldıktan sonra, bunları bir güvenli kripto cüzdanı. En çok önerilen seçenekler Ledger Nano S ve Trezor Model T’dir.

Her neyse, daha fazla vakit kaybetmeyelim, bunun yerine gidip “EOS nedir?” Sorusunun cevabını bulalım.!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET


 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • Harika platform hızı
 • Ücret eleme
 • Merkezi olmayan

Eksileri

 • Birden çok rakip
 • Değer düşüyor

Hikaye

EOS hedef saniyede milyonlarca işlemi işleyebilen bir ağ oluşturmaktır. Onun ICO (ilk madeni para teklifi) birkaç nedenden dolayı çok ilginçti.

Not: Bir ICO yeni kripto para birimi projelerinin para toplamasının bir yoludur. İtibari para birimi almak yerine, bir ICO, Bitcoin veya Ethereum gibi popüler bir kripto para birimi aracılığıyla para toplar.!

İlk olarak, EOS ICO 26 Haziran’da başladı, 2017 ve 1 Haziran 2018’e kadar devam etti. Bu, toplam 350 gün, onu tüm zamanların en uzun ICO’su yapıyor! EOS ekibi bunu, herkesin dahil olma ve biraz EOS satın alma şansı bulmasını sağlamak için yaptı..

EOS nedir?

İkincisi, yine de ICO hala devam ediyor, zaten eşdeğerini yükseltti 1 milyar doların üzerinde, onu tüm zamanların en başarılı ICO’larından biri yapıyor! Tamamlandığında, ICO yayınlandı 700 milyon jeton, toplam arzın% 70’i.

EOS, aşağıdakiler dahil olmak üzere gerçekten deneyimli bazı ekip üyelerine sahiptir: Daniel Larimer, aynı zamanda hem BitShares hem de Steem’de kurucu ortaktı. Larimer’in kripto para birimi projeleri artık milyarlarca dolar değerinde!

EOS yazılımının arkasındaki şirketin adı Blok. Aynı zamanda birçok farklı blok zinciri ve iş projesinde yer almaktadır..

Artık EOS’un arkasındaki hikayeyi bildiğinize göre, bu “EOS nedir?” Bölümünün sonraki kısmına geçelim. kılavuz.

EOS nedir?

Projenin gerçekte ne olduğunu açıklamadan önce, EOS’un henüz ürününü oluşturmayı bitirmediğini hatırlamak önemlidir. Bu aşamada her şey sadece teoriktir. Öyleyse, sözlerine sadık kalabileceklerini ve yapacaklarını söylediklerini üretebileceklerini umalım..

GÜNCELLEME 2021: EOS başarılı bir şekilde çalışıyor, şirket tüm ana hedeflerini ve hatta daha fazlasını gerçekleştirmeyi başardı.

EOS’un amacı için inşa etmek merkezi olmayan blok zinciri hızlı ve ücretsiz işlemleri işleyebilen. Ayrıca izin verecek akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilecek ve geliştiricilerin dApp’leri serbest bırak. Sadece bu değil, EOS bir işletim sistemi gibi işleyen ve kullanımı gerçekten kolaylaştıracak bir platform oluşturmak istiyor.!

DApp’ler internetin geleceğidir. Şimdiden diğer blok zincirlerinde oluşturulmuş binden fazla var! Bir dApp’ın ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında eksiksiz bir kılavuz için, buraya tıklayın!

Not: Bir şey ademi merkeziyetçi ise, bu, tek bir kişinin veya kuruluşun onun üzerinde kontrolü olmadığı anlamına gelir..

EOS’un bir diğer amacı da saniyede milyonlarca işlemi işlemek. Bu, büyük bir sorunu çözecektir, çünkü diğer blok zincirleri akıllı sözleşmeleri tanıyabilir, hiçbiri bu kadar hızlı gerçekleştiremez! Örneğin, Ethereum en popüler akıllı sözleşme blok zinciri olmasına rağmen, saniyede yalnızca 15 işlemi gerçekleştirebilir.!

EOS nedir?

Bu neden bu kadar büyük bir sorun? Pekala, size birkaç örnek vereyim:

 • Saniyede 52.000’den fazla Facebook beğenisi gerçekleşir ve bu beğenilerin her biri, hiç görmediğiniz ayrı bir işlemdir.
 • O halde saniyede 100.000’den fazla işlem gerçekleştirmesi gereken finans sektörüne sahipsiniz.

Böylece, saniyede milyonlarca işlem ihtiyacını açıkça görebilir ve EOS’u bu tür endüstriler için mükemmel hale getirebilirsiniz.!

EOS’un çözmek istediği bir başka çözüm de kullanılabilirlik sorunu. Örneğin, hem Steem hem de BitShares saniyede yaklaşık 100.000 işlemi işleyebilir ve akıllı sözleşme teknolojisini kullanabilir. Ancak, geliştiricilerin temel işlevleri ekle hesap kurtarma ve görev planlama gibi.

Bir işletim sistemi protokolü kullanarak EOS, yerleşik tüm bu temel işlevler, geliştiricilerin en iyi yaptıkları şeyi yapmalarına izin vermek.

EOS satın almak istiyorsanız, daima güvenilir kripto para birimi borsaları, gibi Coinbase, veya en kolay yolu seçin ve kredi kartınızı kullanarak EOS satın alın Basit – güvenli ödeme işlemi.

Ayrıca, kripto para birimlerinizi soğuk cüzdanlar onlar gibi en güvenli. Ledger Nano S ve Trezor Model T en popüler seçenekler arasında.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

EOS nasıl çalışacak?

EOS (diğer birçok akıllı sözleşme blok zinciri gibi) genellikle “Ethereum Katili” olarak anılır. Bunun anlamı, Ethereum’un yapabileceği her şeyi ve hatta daha fazlasını yapabileceğidir! Bu yüzden ikisini karşılaştırmanın iyi bir fikir olacağını düşündüm …

İlk olarak, bunu zaten belirlediğimiz gibi her ikisi de Ethereum ve EOS vardır dApp’leri barındırabilir, akıllı sözleşmelerle desteklenen. Ancak, temel fark, her ağın herhangi bir zamanda işleyebileceği miktardır..

Bu, bir blok zincirinin potansiyelini analiz ederken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri olan “Ölçeklenebilirlik” olarak adlandırılır..

Ethereum ile EOS karşılaştırmasıKaynak: steemit

Ethereum hala yalnızca işleyebiliyor saniyede yaklaşık 15 işlem, Küresel olarak benimsenmesi için çok az olan. Ancak, henüz inşa edilmemiş olmasına rağmen, EOS bu sayıyı bir milyonun üzerine çıkarmayı umuyor!

Ama nasıl?

Ethereum’a geri dönersek, yapamamasının nedeni çok sayıda işlemi işlemek veriyi yönetme biçimi yüzündendir – her blok yalnızca belirli bir miktarda bilgiyi depolayabilir. Bunu anlamak için boş bir nakliye konteyneri düşünün. sadece 1000 kutu saklayabilir. Boyutundan dolayı maksimum kapasitesinden fazlasını depolayamaz!

Her konteyner (veya blok) yalnızca sadece 15 işlem taşı, hedefine ulaşması da biraz zaman alıyor!

Bu veri sürecini destekleyen teknolojiye, gerçekten yavaş, pahalı ve çevre için kötü olduğu bilinen Proof-of-Work (PoW) adı verilir.!

Not: İşin kanıtı bir tür fikir birliği modelidir. EOS tarafından kullanılan Proof-of-Stake ve Delegated-Proof-of-Stake gibi daha iyi fikir birliği modelleri var.!

Ethereum ekibi birçok farklı şey deniyor. bu sorunu çöz – parçalama veya zincir dışı işlemler gibi. Ancak, henüz bir çözüm uygulamadılar!

EOS nedir?

Belirtildiği gibi kullanmak yerine PoW Ethereum gibi, EOS blok zinciri de Delegated-Proof-of-Stake (DPoS) adlı yeni bir fikir birliği modeli kullanacak. Bu, Ethereum’un çözmeye çalıştığı mevcut sorunları çözebilir!

Daha önceden blockchain teknolojisi bilginiz yoksa DPoS’yi açıklamaya çalışmak zor bir görev olabilir. Ancak endişelenmeyin, bu kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez! İşte DPoS açıkladı mümkün olan en basit şekilde:

 1. Blok zincirindeki her bir işlemi doğrulamak için 200 kişiye ihtiyaç olduğunu hayal edin. Bu kişilere “Şahit” denir
 2. Blok zinciri merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğundan, EOS yatırımcıları (merkezi bir parti yerine) bir Şahit olması gerektiğini düşündükleri kişilere oy verebilirler.!
 3. Ancak, oyunuzun gücü, sahip olduğunuz kaç EOS jetonuna bağlıdır. Buna “hisseler” denir. Ne kadar çok jeton koyarsanız, oyunuzun sahip olduğu güç o kadar artar.
 4. 200 Şahidin hepsinin görevi, ağı güvende tutmaktır. Bunu yaptıkları için para alıyorlar.
 5. Blok zincirinin güvenliğini sağlamak için sıra bekleyen çok sayıda yedek Şahit var, böylece onlar da para kazanabilirler..
 6. Bir tanık işini doğru şekilde yapmıyorsa veya ağı olması gerektiği gibi sağlamıyorsa, ağdan atılmak üzere oylanabilir. Bu da yedek Şahitlere bir şans veriyor.

Temel olarak, bu bir daha verimli sistem, ucuz, hızlı ve çevre dostu işlemlere olanak sağlar. Aslında, her işlem sadece 3 saniye sürer işlemek!

Bununla birlikte Ethereum, bir işlem onaylanmadan önce bir anlaşmaya varmak için ağa bağlı her bir bilgisayara (düğüm) ihtiyaç duyar. Bu yüzden hedefine ulaşmak biraz zaman alabilir..

Not: Bir düğüm (veya bilgisayar) bir blockchain ağının işletilmesine yardımcı olur. Herkes, bilgi işlem gücüne katkıda bulunarak ve ağa bağlanarak bir düğüm haline gelebilir!

EOS blok zincirine bir başka iyi ek, işlemleri dondurmanın mümkün olacağıdır! Ama bu neden önemli?

Peki, ünlü DAO hack’ini hiç duydunuz mu? Temelde, birisi 50 milyon dolarlık Ethereum çaldı 2016’da paralar geri döndü, bu da blok zincirinin çatallanması gerektiği anlamına geliyordu. Ethereum blok zincirinde EOS gibi DPoS teknolojisi varsa, saldırı durdurulmuş olabilir..

Not: Bir çatal, yeni bir blok zincirinin eski bir blok zincirindeki orijinal kodu kullanması ancak iyileştirmek için değişiklikler yapmasıdır..

Artık teknolojinin nasıl çalıştığını bildiğinize göre, “EOS nedir” kılavuzumun bir sonraki bölümü EOS kriptosunun ne için kullanılacağını açıklayacaktır..

EOS Coin Ne İçin Kullanılır??

Çoğu blok zinciri gibi, EOS’un da kendine ait yerel kripto para birimi, basitçe aradı EOS. Birkaç tane var farklı amaçlar, şimdi daha fazla konuşacağım.

Ethereum blok zincirini kullandığınızda ödeme yapmanız gerekir işlem ücretleri. Bu denir GAZ, ve ağı daha fazla insan kullandıkça, daha pahalı hale geliyor.

Bu, onu küresel ölçekte kullanılamaz hale getirir çünkü küçük miktarlar göndermeye değmez. Bunun nedeni Ethereum’un nasıl inşa edildiğidir. İnsanlar ağı kullanmaları gerektiğinde, Ethereum’un Sanal Makinesini kiralarlar. işlem ücreti gerektirir.

Resmi EOS logosu

EOS modeli farklı olsa da: Bilgi işlem gücünü “kiralamak” yerine, EOS jeton sahipleri ağın mülkiyetindedir.

Örneğin, bir % 1 hisse EOS paralarında ağın esasen% 1’ine sahip, işlemi gerçekleştirmek için gerekli bilgi işlem gücünün% 1’ine sahip olacağınız anlamına gelir. İşlemleri ücretsiz yapan şey budur!

EOS madeni para aynı şekilde çalışır diğer herhangi bir kripto para birimi gibi – cüzdanlar arasında para gönderebilir, tutabilir veya alabilirsiniz. Bu onu bir mükemmel ödeme sistemi sadece birkaç saniye içinde dünyadaki herhangi birine ücretsiz olarak para transfer edebileceğiniz için.

Madeni paranın ne için kullanıldığını artık bildiğinize göre, “EOS nedir?” rehber size teknolojinin bazen nasıl kötüye kullanılabileceğini gösterecek.

EOS Nasıl Kötüye Kullanılabilir??

Kripto para biriminin en benzersiz özelliklerinden biri, kişilerin anonim olarak işlem gönderip almasına olanak tanır. Bu tıpkı gerçek dünyada nakit ödemek gibidir. Otobüse bindiğinizde veya bir somun ekmek için ödeme yaptığınızda kimliğinizi göstermeyi beklemiyordunuz, değil mi??

Ancak, bu aynı zamanda şu anlama da gelir: bazı insanlar anonim olarak suç işlemek için kripto para birimlerini kullanabilir. Yasadışı uyuşturucu, silah ve çalıntı kredi kartlarının alım satımını içeren suçlar (birkaç isim). Bitcoin ayrıca bir zamanlar özel suikastlar için de ödeme yapmak için kullanıldı.

EOS, kendisini bu anonim özellikten dışlamaz.

EOS nedir?

Ayrıca, çoğu blockchain veritabanları (Ethereum’unki gibi) halka açık. Bu, internet bağlantısı olan herkesin bir blok zincirinde gerçekleşen tüm işlemleri görüntüleyebileceği ve tüm cüzdanların hesap bakiyesini görüntüleyebileceği anlamına gelir..

ancak, EOS kurucusuna göre Daniel Larimer, gönderenin veya alıcının adresini gizlemek mümkün olmayacak, bir kullanıcının cüzdanının toplam bakiyesini gizlemek mümkün olacak.

Bu, potansiyel olarak vergi kaçakçılığı suçları işlemeyi umut edenlere hitap edebilir, çünkü bir kişinin mal varlığını anonim bir paravan şirketin yaptığı gibi saklamasına izin verir. Ancak bunun yararı, zengin kripto para sahipleri için ekstra güvenlik sağlamasıdır..

Unutulmaması gereken önemli bir şey, tüm teknolojilerin suistimal edilme potansiyeline sahip olmasıdır, ancak bunu yapmaya çalışan sadece küçük bir azınlıktır..

EOS'u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

EOS’u Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

EOS nedir? – Sonuç

Öyleyse, “EOS nedir?” kılavuz! Şimdi ne olduğuna dair iyi bir fikriniz olmalı EOS başarmaya çalışıyor, teknolojinin nasıl çalıştığını ve EOS jetonunun neden bu kadar önemli olduğunu.

Artık EOS coin satın almak çok kolay, yapmanız gereken tek şey:

1. Bir alın güvenilir kripto cüzdanı. Ledger Nano S ve Trezor Model T en çok önerilen seçenekler arasındadır.

2. Kaydolun Coinbase.

3. Coinbase’de EOS coinleri satın alın.

4. EOS jetonlarını cüzdanınıza aktarın.

VEYA

Daha da kolay bir yol seçebilir ve kredi kartı üzerinden Basit – güvenli ödeme işlemi.

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me