Bugünlerde kripto para her yerde. Haberlerde, işte, spor salonunda bunu duyuyorsunuz ve şimdi büyükanneniz bile size ne olduğunu soruyor. Fiyat tahminleri, özellikle de Ethereum fiyat tahmini, şu anda trend olan konu.

Dört-beş yıl önce, bu kadar popüler değildi. Sadece 2017’de kripto para birimi gerçekten fark edilmeye başlandı. Aralık 2017’de kripto para birimlerinin fiyatları gerçekten yükseldi, Gerçekten mi yüksek. Kripto para birimlerinin popülaritesi çok arttı. Bugün, 2021’de, Ethereum fiyatı bir kez daha önemli ölçüde arttı ve 1.400 dolardan fazlasına ulaştı Yılın başında.

En çok konuşulan kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum. Bitcoin ve Ethereum fiyat tahminleri haberlerde yer aldı her gün. Ethereum ve Bitcoin’in geleceği Twitter’daki en büyük trendlerden bazılarıydı ve hala.

Bu kılavuzda Ethereum fiyat tahminini ele alacağız. Bitcoin tahminleriyle ilgileniyorsanız, okuyun Bitcoin fiyat tahmin kılavuzu. Yine de biraz Bitcoin veya Ethereum satın almak veya satmak isterseniz, en iyi kripto borsalarından bazıları, çok!

Bunu okuduktan sonra şunları yapacaksınız:

 • İyi anlayın Ethereum tahminleri nasıl çalışır
 • Bilin uzmanlar ne düşünüyor Ethereum’un geleceği hakkında
 • Ethereum fiyatının nasıl değiştiğini öğrenin geçmişte
 • Hatta kendi Ethereum fiyat tahmininizi bile yapabilirsiniz!

Başlamadan önce Ethereum hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız.


Ethereum’un Kilit Noktası

Ethereum’un bazı önemli noktaları şunlardır:

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

 • Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi
 • Kullanılan ilk kripto para birimiydi akıllı sözleşmeler
 • Tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Vitalik Buterin
 • Para birimine “Eter’(ETH)

Basitçe söylemek, Ethereum, üzerinde uygulamalar oluşturmanıza izin veren bir platformdur. blok zinciri (Bitcoin’in kullandığı blok zinciri gibi). Ethereum’u şöyle düşünün bir işletim sistemi, Windows veya Mac OS gibi!

Kullandığı akıllı sözleşmeler şuna benzer: faturalar. Yine de büyük bir fark var. Fatura ödendi elle, bu nedenle ödemeyi bekleyen kişinin faturanın ödeneceğine güvenmesi gerekir. Akıllı bir sözleşme ile kimseye güvenmek zorunda değilsiniz. Her zaman ödenecek.

Bu çok, çok Ethereum ve akıllı sözleşmelerinin temel açıklaması. Gördüğünüz gibi, oldukça farklı Bitcoin, bu sadece dijital bir para birimidir. Ethereum’un kendisi ve Bitcoin’den farklılıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu makalemizi okuyun: Ethereum vs Bitcoin kılavuzu.

Ethereum Fiyat Tahmini Nasıl Çalışır?

Artık Ethereum hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre başlayabiliriz! Ethereum fiyat tahmini yapmayı öğrenmenin ilk adımı anlamaktır Ethereum fiyatı nasıl ve neden değişiyor.

Ardından, devam edip bazı Ethereum fiyat tahminlerine baktığımızda, her bir Ethereum fiyat tahmininin nasıl çalıştığını anlayacaksınız..

Market

Hatırlamanız gereken bir kural varsa o da şudur: Ethereum’un fiyatı, piyasa ne derse desin. “Pazar” dediğimde, Ether alıp satan insanlar.

Bu nasıl çalışır:

 1. John, Ether satın almak istiyor ve fiyat şu anda 1 ETH için 800 dolar;
 2. 800 dolara almaya çalışıyor çevrimiçi bir değişim (insanların birbirlerine kripto para alıp sattıkları bir yer);
 3. Şu anda kimse Ether’i 800 dolara satmıyor çünkü şu anda Ether’i çok seviyorlar ve değerinin 800 dolardan fazla olduğunu düşünüyorlar;
 4. John Gerçekten mi şu anda Ether satın almak istiyor, bu yüzden bunun için 820 $ ödeyeceğini söylüyor;
 5. Birisi John’un teklifini kabul eder ve John’a 820 $ karşılığında 1 ETH satar;
 6. Şimdi, 1 ETH’nin yeni piyasa fiyatı 820 dolar;

Bazen bu, 1 ETH’nin fiyatı bir günde 200 $ veya daha fazla artana kadar devam eder. Bunların hepsi denen bir şey yüzünden arz ve talep.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Arz ve talep

Sıvı yağ mükemmel bir arz ve talep örneğidir. Çok fazla arz (petrol) olduğunda ve yeterli talep olmadığında (petrol almak isteyen insanlar), arzın fiyatı daha ucuz. Bu, Ether ve diğer kripto para birimleri için aynıdır ve Ethereum fiyat tahminlerine yansır..

Arz ve talepteki büyük değişimin en büyük nedenlerinden biri medya.

Medya

Ethereum hakkında iyi bir haber olduğunda veya bir uzman, Ether fiyatının artacağını söyleyen yeni bir Ethereum fiyat tahmini verdiğinde, piyasa dinler! Pek çok insan Ether almaya başlar ve satıcılar onu satmak istemez. Peki alıcılar ne yapıyor? Satıcılardan Ether almak için daha yüksek bir fiyat teklif etmeye başlarlar.

Ethereum fiyat tahmini: medya.

Ethereum hakkında kötü bir haber olduğunda ne olacağını düşünüyorsunuz? Doğru… birçok insan kendi Ether’lerini satmaya başlar. Ancak şu anda satılan tüm Ether’i satın almak için yeterli alıcı yok. Peki satıcılar ne yapıyor? Ether satın almak isteyen ilk kişiye kendi Ether’lerini hızlı bir şekilde satmak için daha düşük bir fiyat teklif etmeye başlarlar..

Artık Ether fiyatının neden değiştiğini bildiğinize göre, bazı Ethereum tahminlerine bir göz atalım! Yeni bilginizle, her uzmanın Ethereum fiyat tahminini nasıl yaptığını çok daha iyi anlayacaksınız..

Ethereum’un Geleceği

Herkesin cevabını istediği sorular – Ethereum yükselecek mi? Ethereum çökecek mi? Her zaman en iyisidir bir uzmana sor, işte sahip oldukları Ethereum fiyat tahminleri.

Blockchain Danışmanı ve Girişimci, Brian Schuster

Bay Schuster, genel olarak Ethereum ve kripto para konusunda oldukça emin görünüyor. Ethereum fiyat tahmini, fiyatın Ether, 2021’in sonunda 100.000 dolar olabilir! Bu çok büyük!

Toplam kripto para birimi piyasa değerinin ulaşabileceğini söylüyor. 10 trilyon dolar yılın sonunda ve bu yüzden Ether fiyatının 100.000 $ ‘dan fazla olabileceğini düşünüyor.

Ethereum fiyat tahmini: blockchain teknolojisi.

Not: Ethereum’unpiyasa değeri’, Tüm Ether’in toplam değeridir. Dolayısıyla, “toplam kripto para birimi piyasa değeri”, tüm kripto para birimi madeni paralarının toplam değeridir. Bu Bitcoin, Ethereum demektir, Litecoin, Dalgalanma, ve diğer tüm kriptolar bir arada.

Ethereum Ortak Yaratıcısı, Steven Nerayoff

Ethereum’un kurucularından birinin Ethereum tahmini. İlginç!

Tıpkı Bay Schuster gibi Steven da Ethereum konusunda kendinden emin. Ethereum tahmini Bay Schuster’ınki kadar büyük değil, ama yine de çok pozitif – Steven bunu tahmin etti Ether’in fiyatı 2018’de üç katına çıkabilirdi. Şimdi gördüğümüz gibi, bu olmadı.

Ethereum Kurucusu, Vitalik Buterin

Vitalik, 2021’in “eylemde ETH” yılı olacağını söyledi. Ama tüm söylediği buydu. Belirli bir Ethereum fiyatı tahmin etmedi.

Dolayısıyla, Vitalik Buterin’in 2021 için Ethereum tahmini bir fiyattan bahsetmese de, Ethereum için hala çok iyi bir şey. 2021 ETH’nin faaliyet yılıysa, fiyatın da iyi bir yıl geçireceğini ancak tahmin edebiliriz!

Ethereum Çöküyor mu?

Tartışmaya gelince "Ethereum çökmesi", birçok Ethereum fiyat tahmini, şüpheci görünme eğilimindedir. Birçoğu Ethereum’u kripto para biriminin toprağı olarak düşünüyor – üzerine pek çok şey inşa edilmiştir. Bu nedenlerden dolayı, Ethereum’un daha sonra iyileşmeden çökeceğini hayal etmek zor. Bununla, Ethereum düşerse fiyatın eninde sonunda tekrar yükseleceğine inanıyoruz demek istiyoruz..

Ethereum fiyat tahmini: Telefonda ETH.

Bu olmayacağı anlamına gelmez. Tıpkı her kripto para, hisse senedi ve emtia (altın, gümüş, petrol vb.), Ethereum çökebilir.

…ve tahmin et ne oldu?

Daha önce oldu.

Ethereum’un tarihine ve fiyatına bakalım.

Ethereum’un Tarihi

Aşağıdaki grafik, Ethereum’un Temmuz 2019’dan Temmuz 2020’ye kadar 12 aylık fiyatını göstermektedir. Yeşil çizgi, Ethereum’un dolar cinsinden fiyatıdır. Etrafında başladı 1416 ABD doları zirvede ve oldu yaklaşık 300 $ 2020’nin ortasında.

Ethereum fiyat tahmini: 12 aylık ETH grafiği.

Ethereum için birkaç çılgın yıl oldu. Yılın başında Ethereum satın alan yatırımcılar büyük kayıplar yaşadı!

Farklı bir tabloya bakalım:

Ethereum fiyat tahmini: Bitcoin ile karşılaştırıldığında Ethereum grafikleri.

Bu, Haziran 2017’den Temmuz 2017’ye kadar olan bir Ethereum fiyat çizelgesidir. 12 Haziran’dan 16 Temmuz’a kadar, kesin olarak. Ether’in fiyatı düştü 397 dolardan 170 dolara kadar. Evet … bu yatırımcılar için pek iyi değildi.

Eh, Ether’lerini elinde tutan ve satmayan yatırımcılar için sorun değildi. Ancak bazı yatırımcılar paniğe kapıldı. Ether hakkında yayınlanan kötü haberlerden (daha önce bahsettiğim şey buydu!) Korktular. Ethereum’larını sattılar ve büyük bir zarar ettiler. Gördüğünüz gibi, şu anda Ethereum fiyat tahmini pek olumlu değildi.

397 dolardan alıp 170 dolardan satsalar % 57,2 kayıp.

Bu nedenle birçok yatırımcı ‘duygularla yatırım yapmaktan’ bahsediyor. Duygularınızla (yani panik satıp / satın alarak) yatırım yapmamanız ve bunun yerine sadece inandığınız şeye yatırım yapmanız gerektiğini söylüyorlar. Ethereum’un dünyayı değiştirdiğine ve teknolojinin uzun süre etrafta olacağına inanıyorsanız, piyasanın ne dediğini dinlememelisiniz..

Şimdi başka bir Ether fiyat tablosuna göz atalım.Ethereum fiyat tahmini: 2018'de Ethereum ve Bitcoin fiyat tablosu.

Peki burada ne oldu…? Bu, Şubat 2018’deydi. Grafikten de görebileceğiniz gibi, Ether’in fiyatı tekrar düştü..

Haziran 2017’deki çöküşte olduğu kadar düşük olmadı (170 $), ancak 644 $ ‘a (02.06.18) düştü. Bundan sadece 5 gün önce (02.01.18), Ether’in fiyatı 1.130 dolardı. Bu büyük bir kaza! Ether 5 günde fiyatının neredeyse yarısını kaybetti.

Yine de düşen sadece Ether değildi – tüm kripto para piyasasıydı. Aslında neredeyse tüm kripto para birimleri fiyatlarının yarısını kaybetti. Bazı yatırımcılar şunu söylüyor: kaza, Çin ve Güney Kore’deki kötü haberler yüzünden oldu; kripto para bu iki ülkede de çok popüler.

Peki, Şubat 2018’in başındaki Ether çökmesi yatırımcılar için ne anlama geliyordu? 1 Şubat’ta 1.130 dolardan Ether satın alıp 6 Şubat’ta 644 dolardan satsaydınız,% 43’lük bir zarar etmiş olurdunuz. Yani, Haziran 2017’deki çökme kadar kötü değildi (% 57,2’lik bir kayıp), ama yine de kötüydü. Bir çok insan çok para kaybetti.

İyi haber şu ki, 2021’in başında Ethereum bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı ve değeri 1.400 dolardan fazlaydı. Bu makaleyi yazarken, Ethereum’un geleceği çok parlak görünüyor. 22 Ocak 2021 grafiğini aşağıda bulabilirsiniz..

Ethereum fiyat tahmini: Ethereum fiyatı 2021.

Sonuç

Artık Ethereum fiyat tahminlerinin nasıl yapıldığını ve uzmanların Ethereum’un geleceği hakkında söylediklerini biliyorsunuz. Yine de, Ethereum tahminlerinin tam olarak söyledikleri şey olduğunu hatırlamak her zaman önemlidir – tahminler. Kimse geleceğin ne olduğunu bilmiyor! Dünyada yarın, önümüzdeki hafta veya gelecek yıl Ether’in fiyatının ne olacağını bilen tek bir kişi yok. Bu imkansız!

Tek yapabileceğimiz tahmin etmek. Bu kılavuzdaki bilgileri kullanarak ve Ethereum’un ilerlemesini takip ederek, kendi Ethereum fiyat tahminlerinizi de yapabilirsiniz! Kendinize ait bir Ethereum tahmininiz varsa, bize bildirdiğinizden emin olun! Kendi tahminlerinizi bizimkiyle karşılaştırabilir ve karşılaştırabilir ve farklı olan noktalar olup olmadığını görebilirsiniz.!

Ayrıca, kripto para ticareti yapmaya başlamak istiyorsanız, kullandığınızdan emin olun. orada sadece en iyi borsalar!

Önemli not: Yapmalısınız Herhangi bir büyük yatırım yapmadan önce daima bir finansal danışmanla konuşun ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Feragatname: Ethereum’un fiyatını tahmin etmenin grafik analizi gibi başka yolları da var. Bu, çok sayıda çizelge ve grafik okumayı ve bunları fiyatın nasıl değişeceğini tahmin etmek için kullanmayı içerir. Ethereum satın almak isteyip istemediğinize karar vermek için grafik analizini kullanmanızı önermiyorum, bu yüzden bu kılavuzda bu konu hakkında fazla konuşmadım. Genellikle anlaşılması zordur – onları analiz edebilmek ve doğru tahminlerde bulunabilmek için konu hakkında çok fazla bilgiye sahip olmanız gerekir..

(Tahmin yapmak için grafik analizini kullanmanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak bir grafiğin nasıl göründüğünden dolayı Ethereum almanızı veya satmanızı önermiyorum!)

* Not: Bu makale kişisel bir görüştür. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bir profesyonele danışmalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me