Ethereum madenciliği ile ilgileniyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu rehberi takip ederek Ethereum madenciliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Ethereum’un ne olduğunu ve nasıl çalıştığını önceki Ethereum Nedir kılavuzumuzdan zaten bilmenizi bekliyorum. İlk başta neden bu tür madenciliğe ihtiyacımız olduğunu analiz ederek başlayalım..

Peki tüm bu madencilik nerede gerçekleşiyor ve Eter nereden geliyor? Bilgisayarınız, Ethereum ağında kimsenin doğru olmayan işlemler yapmadığından emin olmak için matematik problemlerini çözüyor. Bilgisayarınız sorunu çözmeyi başarırsa, ödüllendirilirsiniz. Ve buna madencilik denir. Herkesin bu sorunları çözmeye yardımcı olma ve ödül talep etme fırsatı vardır..

Bununla birlikte, anlamak için çok önemli olan şey, Ethereum madenciliğinin o kadar basit bir süreç olmadığıdır, bu yüzden bunun yerine bu kripto para birimini satın alın ve ticarete başlayın, en çok tavsiye edilenlere bakmalısın kripto ticaret platformları, Coinbase ve Binance dahil.

Hala Ethereum madenciliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız – okumaya devam edin!

Kısa Ethereum madenciliği açıklaması


Ethereum ağının kendi blok zinciri vardır. Ethereum kullanılarak yapılan tüm işlemlerin madenciler tarafından onaylanması gerekir. Bu nedenle, birisini gönderdiğiniz Ether’in onlara ulaşması biraz zaman alır. İşlem doğrulanmalı ve Ethereum blok zincirinin içine konulmalıdır. Bu doğrulama sürecine iş kanıtı denir. Bir madenci olarak kimsenin hile yapmadığından emin olmak senin işin.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

İşlemlerin geçerli olduğundan emin olmak için madenciler karmaşık matematiksel denklemleri çözüyorlar. Bir madenci bu denklemi çözdüğünde, bunu diğer tüm madencilere iletir. "Hey, buldum! Bunca zamandır aradığımız numarayı buldum" süslü bilgisayar dili kullanmak.

Diğer tüm madenciler bu sayının doğru olup olmadığını kontrol eder ve% 51’i bunun doğru olduğunu kabul ederse, blok zincirine yeni bir blok eklenir. Bu yeni blok, şu anda doğrulanmış olan tüm işlemleri içerir ve numarayı bulan madenci ödüllendirilir! Madenciler daha sonra başka bir işlem bloğunu doğrulamak için yeni bir matematik problemi çözmeye başlarlar..

Ethereum madenciliği yapmanın üç yolu

Tamam, artık bunu yoldan çıkardığımıza göre Ethereum madenciliğine nasıl başlayacaksınız? Benim yapmanın üç yolu var.

 • Havuz madenciliği (Önerilen)
 • Tek başına madencilik (Önerilmez)
 • Bulut madenciliği hizmetlerini kullanma (Önerilmez)

Havuz Madenciliği

Bir havuzda Ethereum madenciliği, başlamanın en kolay ve en hızlı yoludur. Başkalarıyla birlikte çalışıyorsunuz. Tek bir havuzda madencilik yapan tüm insanlar, içlerinden biri gizli numarayı bulursa, ödülleri herkesle paylaşacaklarını kabul eder. Ne kadar sıklıkla blok bulup ödülleri paylaşacağınız havuz boyutuna bağlıdır. Ancak, tüm havuzlar aynı değildir. Bir havuza girmeden önce göz önünde bulundurmanız gerekenler bunlar.

 • Havuz büyüklüğü
 • Asgari ödeme
 • Havuz ücreti

Cryptocurrency madencilik havuzu boyutu neden önemlidir? Kısa cevap, benimki olan insan sayısı arttıkça ödül alma şansının da artmasıdır. Ancak havuza daha fazla kişi katıldıkça ödüller daha fazla kişi arasında paylaşılıyor..

Bilgisayarınız için en uygun olanı bulmadan önce farklı havuzları denemelisiniz. Büyük kripto para madenciliği havuzlarına katılmak genellikle daha güvenli bir seçimdir. 1 blok başına daha az ödül alıyor olabilirsiniz, ancak en azından bir gün ya da bir hafta hiç ödül almadan gidemezsiniz..

Minimum ödemeye de bakmalısınız. Minimum ödeme, cüzdanınıza gönderilmeden önce çıkarmanız gereken en küçük Ether miktarıdır. Minimum ödeme 1 ETH ise, kripto para biriminizi almadan önce aynı havuzda uzun süre kalmanız gerekecektir..

Büyük minimum ödemeli havuzlar sizin için yararlı değildir. Küçük bir minimum ödemeye sahip havuzlar bulmaya çalışmalısınız. Tek bir madencilik havuzuna çok uzun süre ayırmak zorunda kalmadan, olabildiğince sık ödeme almak istiyorsunuz. Farklı kripto para birimi madenciliği havuzları arasında geçiş yapma esnekliğine sahip olmak çok önemlidir!

Her havuzun kendisiyle ilişkili bir ücreti vardır. Havuzu kullanmaya devam edebilmek için küçük bir miktar ödemeniz gerekiyor. Bu miktar otomatik olarak ödenir, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur. Ödemeler% bazlıdır ve madenciliği yaptığınız kripto para biriminde hesaplanır. Ödemeniz gereken miktar genellikle% 1 ile% 3 arasında değişir. % 0 ücret havuzlarından çok daha güvenilir olduğu için yaklaşık% 1 ücretli bir havuz aramalısınız..

Bir madencilik havuzu işletmek tam zamanlı bir iştir ve bilgi işlem ve veri merkezi alanı ucuz değildir. % 0 ücret havuzları genellikle bağışlarla desteklenir, masrafları karşılayacak bir ücrete tabi havuzlardan daha az istikrarlı olabilirler. Havuz ücreti% 3’ten fazla ise, başka bir havuz aramayı düşünmelisiniz..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Tek Başına Madencilik

Tek başına madencilik harika bir fikir gibi görünebilir. Herhangi bir ödülü paylaşmak zorunda değilsiniz. Bilgisayarı aç ve paranın gelmesine izin ver, değil mi? Yanlış. Tek başına Ethereum madenciliği yaptığınızda, diğer insanlarla rekabet ediyorsunuz ve sadece önce matematik bulmacasını çözerseniz ödüller alacaksınız. Çok fazla kaynağa sahip çok geniş bir insan ve şirket ağıyla rekabet ettiğiniz için, çok sık çok şanslı olmanız gerekir. Tek başına madencilik, yalnızca emrinizde çok fazla kaynağınız varsa karlı, 100’den fazla grafik kartından bahsediyoruz. Bu kadar bilgi işlem gücüne sahip olmanın dezavantajları vardır. Şunlar için endişelenmeniz gerekir:

 • Isıtma sorunları. Ekipmanınız çok ısınırsa kırılabilir. Ekipmanınız bozulduğunda, onu tamir etmeye genellikle değmez. Madencilik teçhizatınızı değiştirmek ve ısınma sorunlarını gidermek için daha fazla para harcamalısınız..
 • Havalandırma. Her şeyin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için, çok hızlı bir şekilde havayı hareket ettiren çok sayıda fanın olması gerekir. Yukarıda bahsettiğim gibi, ısıtma gerçek bir problemdir.
 • gürültü, ses. Ekipmanınızı döndüren ve soğutan tüm fanlar çok fazla gürültü çıkarır. Çok hızlı, çok gürültülü olur. Genellikle, her şeyi saklamak için bir garaj / depo veya uzak bir konum gibi bir şeye ihtiyacınız vardır..
 • Elektrik maliyetleri. Bu kadar çok ekipmanın aynı anda güç kullanması çok fazla elektrik tüketir. Örneğin, yalnızca on ekran kartıyla günde yaklaşık 3-4 dolar elektrik harcarsınız. Rekabeti sürdürmek için 100 karta kadar yükselttiğinizi hayal edin. Hepsine güç sağlamanın maliyeti, yalnızca elektrik maliyetlerinde günde 30-40 doları bulacaktır..
 • Uzay. 100’den fazla Ethereum madencilik teçhizatını depolayacak bir yere sahip olmak, çoğu insan için mevcut olan bir şey değildir..

Bulut Madenciliği

Bulut madenciliği kullandığınızda, başka birine sizin yerinize madencilik yapması için para ödüyorsunuz. Bunun çalışma şekli, diğer insanlardan madencilik zamanı kiralamanız ve karşılığında size kazabilecekleri tüm ödülleri veriyorlar. Cryptocurrency bulut madenciliği biraz aptalca görünebilir.

 • Neden birisi kendileri için madencilik yapabilecekken sizin için kendi ekipmanını sizin için kullansın??
 • Parayı ekipmana yatırıp kendin madencilik yapabiliyorken neden benim için başka birine para veresin?
 • Neden parayı birisine madencilik yapması için ödeme yapmak yerine istediğiniz kripto para birimini satın almaya harcamıyorsunuz?

Ve tüm bunlar geçerli sorular. Bütün işi kendi başına yapmaktan daha iyi ya da daha kötü değil. Ethereum bulut madenciliğinin faydalarını ve tehlikelerini inceleyelim.

Artıları:

 • Kırılan herhangi bir ekipmandan sorumlu değilsiniz. Benim için birine para ödediğinde, yapılması gereken belirli miktarda iş satın alıyorsun. Ve tüm onarım masrafları sizin sorumluluğunuzda değildir. Ancak dikkatli olun, bazı şirketler size elektrik ve onarım masraflarını ödetecektir. Sözleşmeleri dikkatlice okuyun ve bundan kaçının!
 • Evinizde veya deponuzda önemli miktarda gürültülü ekipman bulundurmanız gerekmez.

Eksileri:

 • Ethereum fiyatı düşerse parayı peşin ödersiniz, paranızı geri alma şansınız olmaz. Ve satın aldığın madencilik işine saplandın.
 • Bulut madenciliği sağlayıcısının kullandığı madencilik yazılımını ve donanımını değiştiremezsiniz.

Bulut madenciliği, madencilik sağlayıcılarının satın aldıkları ekipman için kendilerine kâr sağlamaları için güvenli bir yoldur. Kripto para birimi fiyatı, onları önceden ödediğiniz için etkilemez. Dolayısıyla, bulut madenciliği hizmetlerini satın aldığınızda, ethereum madencilik teçhizatınızı yapmaktan kaynaklanan herhangi bir sorunla uğraşmak zorunda kalmazsınız. İdeal bir durumda, bulut madenciliği kendi kendinize madencilik yapmaktan daha az kârlıdır. Bulut madenciliği hizmetlerini kullanmak yerine sadece ethereum satın alabilirsiniz..

Kişisel görüş: Şimdilik bulut madenciliği hizmetlerinden uzak durmaya çalışın. Bulut madenciliği hizmetlerine yatırım yapmak istiyorsanız, bunun yerine istediğiniz kripto para birimini satın almak için parayı kullanın. Ödüllerinizi hemen alacaksınız ve bir şeyler ters giderse kripto para biriminizi satma olanağına sahip olacaksınız..

Ethereum madeni nasıl havuzlanır: Eğitim

Yani bilgisayarınız Ethereum madenciliği için kullanılacak. Bilgisayarınızın verimli bir madenci olması için ihtiyaç duyduğu araçları gözden geçirelim. Başarılı bir Ethereum madencisi olmak için ihtiyacınız olan her şey:

 • Yeni bulunan tüm para biriminizi tutacak bir Ethereum cüzdanı;
 • GPU sürücüleri;
 • Bir madencilik uygulaması (Claymore madencisi);
 • Madencilik havuzu içinde madencilik yapacaksanız bir maden havuzu adresi;
 • En az 3 gb RAM içeren bir grafik kartı (GPU);
 • Uyumlu bir işletim sistemi (Windows 7 veya 10 64bit).

Dijital cüzdan oluşturun

Ethereum madenciliğine başlamadan önce dijital bir cüzdan oluşturmanız gerekecek. Fiziksel paranız için gerçek hayatta bir cüzdanınız var.

Cryptocurrency aynı şekilde çalışır. Ether’inizi saklayabileceğiniz bir dijital cüzdan oluşturmak isteyeceksiniz. Bir cüzdanın nasıl oluşturulacağına dair bir kılavuzu buradan takip edebilirsiniz..

Veya sadece seçin piyasadaki en güvenli ve güvenilir cüzdanlar – Ethereum’unuzu güvende tutmak için Ledger Nano X ve Trezor Model T!

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Grafik kartı sürücülerinizi kurma

Dijital cüzdanınız kurulup hazır olduğunda, bilgisayarınızdaki yazılımı güncelleme zamanı. Madencilik süreci, donanımınız en son güncellemeleri çalıştırıyorsa daha karlı olacaktır. Şimdi sürücülerinizi güncelleyin.

AMD Grafik Kartı kullanıcıları için

Bir AMD grafik kartınız varsa, kartınız için en son sürücüleri hemen indirebilirsiniz. İşte.

Bilgisayarınızla iş veya oyun gibi başka şeyler yapmayı planlıyorsanız bunları kullanın..

Veya İşte.

Bilgisayarınızı yalnızca Ethereum madenciliği için kullanmayı planlıyorsanız bunları kullanın. Bunlar madencilik ve yalnızca madencilik için optimize edilmiştir. Yani, bilgisayarınızla daha fazlasını yapamayacaksınız.

Nvidia Grafik Kartı kullanıcıları için

Bir Nvidia grafik kartınız varsa, kartınız için en son sürücüleri hemen indirebilirsiniz. İşte.

Kullandığınız grafik kartına göre sürücüleri indirin ve kurun.

Ethereum madencilik yazılımının kurulması

 1. Git https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0Claymore'un Dual Ethereum madencisi
 2. Claymore dual miner’ın en son sürümünü indirin. Vurgulanan bağlantılardan birine tıklayarak. Bugün itibariyle en yeni sürüm 11.0’dır. Bu eğitici, Megaupload’dan 2. bağlantıyı kullandı.mega yükleme
 3. Windows için en son sürüme tıklayın. Ardından zip düğmesi olarak indir’e tıklayın. İndirmenin bitmesini bekleyin. Kolay erişim için dosyayı masaüstünüze kaydedin.Zip olarak indirin
 4. Claymore v11.0 dosyalarını kolay erişim için Masaüstünüzdeki bir klasöre çıkarın.
 5. Dosyaları görüntülemek için yeni çıkardığınız klasörü açın, şöyle görünmelidir.

  Claymore-açık

 6. Sağ tıklayın Başlat
 7. Tıklayın DüzenleDüzenle
 8. Start.txt dosyasını düzenleyin ve aşağıdaki satırları ekleyin:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool -ewal -epsw x

Havuzunuzu bu önerilen Ethereum madencilik havuzlarından birinden seçin.

Havuz Adı Havuz ücreti Minimum Ödeme (ETH) Havuz Adresi Havuz büyüklüğü
2Miners % 1.0 0.01 eth.2miners.com:2020 Küçük
Nanopool % 1.0 0.05 eth-eu1.nanopool.org:9999 Çok büyük
Cüce havuzu % 1.0 0.05 eth-eu.dwarfpool.com:8008 Orta
Etermin % 1.0 0.05 eu1.ethermine.org:4444 Çok büyük

Not: Bu havuz adresleri Avrupa bölgesi içindir. ABD veya Asya’da yaşıyorsanız, bölgenize daha yakın adresleri kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Havuz sitesini ziyaret edin ve havuzun bölgenizi destekleyip desteklemediğini öğrenin..

Onun yerine < Mining_Pool_Address> havuz adresinizi yazın.

Cüzdan adresinizi yazmak yerine:

insitde-startbatİşiniz bittiğinde şöyle görünmelidir:

cüzdan tipi

RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ CÜZDAN ADRESİNİ KOPYALAMAYIN, KENDİ ADRESİNİZİ KULLANIN. BU CÜZDAN ADRESİNİ KOPYALARSANIZ, BENİM OLDUĞUNUZ TÜMÜNÜ KOPYALARSANIZ, SİZE DEĞİL BİZE GİTECEKTİR.. MYETHERWALLET’İ KULLANIYORSANIZ, CÜZDAN ADRESİNİZİ https://www.myetherwallet.com/ ADRESİNE GİTEREK VE HESAP ADRESİNİ KONTROL EDEREK BULABİLİRSİNİZ

cüzdan adresi

 1. Start.txt dosyasını yeni değerlerinizle kaydedin. dosya -> farklı kaydet

  ethereum-madenciliği-start

 2. Dosya adını start.bat olarak değiştirinBaşlat
 3. Tür olarak kaydetmek için: seçin Tüm dosyalar
 4. Kaydet’i tıklayın ve tıklayın Evet, dosyayı değiştirmek isteyip istemediğiniz sorulduğundayerine koymak
 5. Çift tıklama Start.bat madenciliğe başlamakBaşlat
 6. Yukarıdaki adımları izlediyseniz bu ekranı görmelisiniz.başarı

Bu kadar! Bilgisayarınız artık Ethereum madenciliği yapıyor. Bu ekranı açık bırakın. Bu örnek için, kullandım 2miners havuzu ve MyEtherWallet. Ancak diğer cüzdanları ve diğer madencilik havuzlarını kullanabilirsiniz..

İşte diğerlerinin listesi önerilen madencilik yazılımı kontrol etmelisiniz:

 • ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

Ne kadar mayın çıkardığınızı nasıl kontrol edebilirsiniz??

Her havuzun farklı bir arayüzü vardır ancak prensip aynı kalır. Havuzunuzun web sitesine gitmeniz ve genel cüzdan adresinizi yazmanız gerekir. 2miners havuzunu örnek olarak kullanalım.

Genel cüzdan adresinizi arama çubuğuna yazarsınız ve Ethereum madenciliği çabalarınız hakkındaki tüm bilgileri görebilirsiniz. 2miners havuzu olması durumunda, bakiyeniz 0.01 ETH’ye ulaştığında, daha önce start.bat dosyasına yazdığınız cüzdan adresinize gönderilir..

Çek dengesi

Kar nasıl hesaplanır

 • Madencinizi açın ve donanımınızın saniyede kaç Megahash gönderdiğini kontrol edin (Mh / s)
 • Tek GTX 1070 GPU’muzun 32.2Mh / s aldığını görebiliriz.

  check-ethereum-madenciliği

 • Madencilik hesaplayıcısını açın burada mevcut.
 • Mh / s’nizi, elektrik maliyetini ve güç tüketimini yazın. O sırada 1 ETH’nin ne kadar olduğuna bağlı olarak ortalama sonuçlar alacaksınız.ethereum madenciliği

Ipuçları ve Püf noktaları

 • Bilgisayar madenciliğinizi uzun süre bırakmayı planlıyorsanız, kesinti sürelerinden kaçınmak için yapmak isteyebileceğiniz birkaç şeyi burada bulabilirsiniz..
 • Bilgisayar güç ayarları: Varsayılan olarak, bilgisayarınız uzun bir süre boşta kalırsa “uyku moduna geçecektir”. Bilgisayarınız uyku moduna geçtiğinde madenciliği durduracaktır. Bundan kaçınmak için güç ayarlarınıza gidin ve bilgisayarınızın asla uyumadığından emin olun..

Artık bilgisayarınız tüm gün uyumadan madencilik yapabilir.

Kapanış düşünceleri

Bir Ethereum madencisi olarak, merkeziyetsiz kalmasına ve bu süreçte ödüllendirilmesine yardımcı oluyorsunuz. Ethereum’a elde tutulması veya takas edilmesi gereken değerli bir varlık olarak bakmalısınız. Blockchain teknolojisi ve Ethereum ağı, değerlerini zaten kanıtladı. Birçok merkezi olmayan uygulama şimdiden başarıya ulaştı. Pazar tepkisi mükemmel görünüyor. Ethereum’un oluşturduğu platformu daha fazla insan geliştirmeye başladıkça, daha da büyük sonuçlar görmeliyiz..

Ethereum madenciliği yaptıktan sonra, güvenli donanım cüzdanı, Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi. Sonuçta, varlıklarınızı kaybetmek istemezsiniz.!

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me