Ethereum Satın Alma Rehberi

Nasıl alınır Ethereum?

Bu, Ethereum’un 2017’nin başında 8 $ ‘dan yükselişinden bu yana herkesin sorduğu soru. 1.000 dolardan fazla 2017 sonunda.

Zaten hakkında biraz bilgi sahibi olup olmadığınız kripto para birimleri ya da konu hakkında hiçbir şey bilmiyorsun, bu rehber başlamak için yer. Satın almak için kullanabileceğiniz farklı platformlar hakkında size iyi bir fikir verecektir. Eter (Ethereum’un para birimi) ve sizin için hangisinin en iyi ve en güvenli seçenek olduğuna nasıl karar verilir?.

Kripto yeni, sürekli değişen ve basit olmaktan uzak. İyi haber şu: Bunu basitleştireceğim! Size Ethereum’u nasıl satın alacağınızı öğretmeden önce, Ethereum’un nasıl çalıştığını açıklayacağım. Dijital paradan çok daha fazlası – Ethereum birçok işletmenin çalışma şeklini değiştiriyor.

Unutmayın, kripto ticareti ya da sadece Ether’e yatırım yapmak, her zaman sadece kullandığınızdan emin olun oradaki en güvenilir kripto para birimi değişim platformları.

Ethereum Nasıl Satın Alınır: Ethereum Nedir?

Ethereum’u anlamak için önce anlamalısınız Teknoloji kullanır. Kullandığı teknoloji “blok zinciri”. Bu biraz araştırma gerektirdiğinden, "Blockchain Açıklaması" kılavuz. Yine de vaktiniz yoksa, işte kısa bir açıklama.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Basitçe söylemek gerekirse, bir blok zinciri birçok bilgisayar tarafından paylaşılan ve çalıştırılan küresel bir veritabanı. Bu bilgisayarlara “düğüm” adı verilir. Düğümler, veri tabanındaki bilgileri aktarmak ve bunu kullanarak doğrulamak için bir ekipte birlikte çalışır. kriptografi (güvenlik Kodu).

Ethereum nasıl satın alınır: madencilik teçhizatında bir ETH parası.

Veritabanı birçok farklı düğüm tarafından paylaşıldığından, düğümlerden birinin başarısız olması, bozulması veya saldırıya uğraması durumunda kapatılmayacaktır. Bu varlık olarak bilinir merkezi olmayan, anlam tek bir merkezin dışında çalışmaz, ama çoğu.

Örneğin, bazen, bir web sitesine erişmeye çalıştığınızda kilitlendiğinde, bu, sunucularının tek bir merkezi konum olduğu anlamına gelir. Blockchain ile hiçbir zaman kesinti olmaz! Tüm dünyada aynı anda çalışan farklı düğümlerle, çökemez. Bunun nedeni, bilgilerin yalnızca tek bir yerde değil, her yerde paylaşılmasıdır! Bu nedenle, merkezi olmayan.

Ethereum bu teknolojiyi nasıl kullanıyor??

Takip etme Bitcoin’in başarısı (blockchain teknolojisinin ilk büyük kullanımı), Ethereum 2015 yılında piyasaya sürüldü. “Blockchain 2.0” olarak bilinen Ethereum, blok zincirinin çalışma şeklini geliştirdi. akıllı sözleşmeler.

Akıllı bir sözleşme gibidir kıramayan bir söz: bir kez yerleştirildikten sonra değiştirilemez. Bu, iş yapmak için çok daha güvenli bir yol sağlar.


Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Akıllı Sözleşme Nasıl Çalışır??

İşvereninizin teknoloji konusunda güncel olduğunu ve size Ether ile ödeme yapmak istediğini hayal edelim. İşveren, Ethereum blok zincirine şunu söyleyen akıllı bir sözleşme oluşturacak: her ayın 15’inde maaşınızı size Ether ile ödeyin. Gördüğünüz gibi akıllı sözleşmeler, blok zincirindeki işlemleri programlamanıza / otomatikleştirmenize izin verir..

Şimdi, akıllı bir sözleşme kullanarak bir araba satın aldığınızı hayal edelim. Araba için gerekli olan Eter miktarını öderseniz (akıllı sözleşmeye göndererek), o zaman arabanın mülkiyeti size blok zinciri kullanılarak otomatik olarak gönderilir. Bu işlem daha sonra dünyadaki diğer tüm düğümler tarafından doğrulanır ve blok zincirine eklenir.. İş yapmanın çok daha güvenli bir yolu.

Akıllı Sözleşmenin Nesi Harika??

Akıllı sözleşmeler üçüncü bir tarafa olan ihtiyacı ortadan kaldırmak birçok farklı işlem senaryosunda! Az önce bahsettiğim örneklerde, normalde üçüncü bir tarafa güvenirsiniz.

İşveren örneğinde, maaşı / parayı ödeme alacağınız gün (“maaş gününüz”) hesabınıza aktarması için bir bankaya güvenirsiniz. Bunun yerine akıllı sözleşmeyi kullanarak, işleminizi işlemek için bir bankaya ihtiyacınız yoktur – akıllı sözleşme, blok zincirine ödeme gününüzdeki işlemi işlemesini (göndermesini, doğrulamasını vb.).

Ethereum nasıl alınır: yerde bir ETH parası.

Araba örneğinde, normalde bir araba bayisine ve komisyoncuya güvenirsiniz. Akıllı sözleşmelerle, ücret ödeyecek bir araba bayisi veya komisyoncu yoktur!

Ek not: Yurtdışında çalıştıysanız, banka size ödemek için işvereninizden çok fazla ücret alır. Ödemenin de işleme koyulması 3+ gün sürer. Akıllı sözleşmelerle neredeyse anında gerçekleşir ve işvereninizin ücret ödeyeceği bir banka / üçüncü taraf yoktur. Bu, akıllı sözleşmeleri kullanmanın bir başka büyük avantajı ve nedenidir!

Her Şeye Güç Veren Yakıt

Yani ne olduğunu biliyorsun akıllı sözleşmeler şimdi. Ethereum’un onları çalıştıran platform / blok zinciri olduğunu biliyorsunuz. Ama her şeye güç veren nedir? Bu “düğümler” elektrik kullanıyor olmalı, değil mi? Bunun parasını kim ödüyor?

Pekala, bu seni tanıttığım yer Eter (ETH). Bu Ethereum’un para birimi. Her şeye güç veren gazdır. Aslında, Ethereum işlemleri için kullandığımızda aslında gaz olarak adlandırılıyor..

Ethereum çalıştıran düğümlere çalışmaları için Ether ile ödeme yapılır. Bu, elektrik maliyetlerini karşılar ve aynı zamanda onlara kâr sağlar. Bu süreç şu şekilde anılır: madencilik.

Ethereum nasıl alınır: farklı kripto paralar.

Ether’e olan talep nedeniyle, oldukça sıvı. Bu, kolayca nakde dönüştürülebileceği anlamına gelir (fiat para birimleri, yani USD, EUR, JPY vb.). Ayrıca, talebi nedeniyle, Ether’in fiyatı çok arttı, bu yüzden milyonlarca insan ona yatırım yapıyor.

Ether ve talebini bilmenize rağmen, hala kafa karıştırıcı, değil mi? Eminim hala kendinize Ethereum’u neden ve nasıl satın alacağınızı soruyorsunuz. Öyleyse konuya girelim.

Neden Ethereum Almalıyım?

“Ethereum almalı mıyım?” Diye merak ediyorsanız, belki de kendinize “Neden Ethereum almayayım?” Diye sormalısınız. Dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi ve bunun için iyi sebepler var.

Dünyamız şu anda çalışıyor merkezi bir model. Döviz kurları, faiz oranları ve vergilerin tümü bir merkezi nokta (yani bankalar ve hükümetler) tarafından kontrol edilir. Ethereum ve akıllı sözleşmeleri şunları sağlar: yeni bir model – merkezi olmayan bir model. Yatırımcılar ve işletmelerin bu yeni modelin bir parçası olması, birçokları tarafından gelecek olarak görülmesi nedeniyle önemlidir..

Ethereum’un fiyatı, oluşturulduğundan bu yana büyük ölçüde arttı. 1 Ocak 2017’de 1 Ether değerindeydi sadece 8,24 dolar. 1 Ocak 2018 itibariyle 1 Ether değerindeydi 747,52 ABD doları. Bu% 9.000’in üzerinde bir artış!

Ethereum nasıl alınır: klavyenin yanında bir ETH jetonu.

Ether ilk kripto para birimi olmasa da, kendisinden önce gelenlerin hatalarından öğrendi. Örneğin, Bitcoin’in işlemleri, on dakikadan fazla işlemek için. Ethereum’un işlemleri, ancak, sadece saniyeler işlemek.

Çünkü Ethereum ve akıllı sözleşmeleri, üçüncü tarafları kaldırarak dünyanın çalışma şeklini değiştiriyor, değerin üzerine fiyat koymak zordur. Bu çok uçucu (fiyat her gün çok değişiyor) kısa vadede. Genel uzun vadeli tahmin, Ethereum’un değerinin her yıl daha popüler hale geldikçe artmaya devam edeceğidir..

Dünya, Ethereum’u ana amacı için (üçüncü şahısları kaldırmak için) kullandığında, Ethereum’un gerçekte ne kadar değerli olduğunu öğreneceğiz. Öyle olsa bile, Ether ve diğer kripto para birimlerini alıp satmak para kazanmanın çok popüler bir yolu.

Öyleyse, insanların neden Ethereum’a yatırım yaptığını anladığınıza göre, Ethereum’u nasıl satın alırsınız??

Üç Kolay Adımda Ethereum Nasıl Satın Alınır

Şimdi, bunların hepsi söylendi ve yoldan çekildi, hadi Ethereum nasıl alınır. Aslında sadece birkaç basit adımda yapılabilir!

1. Adım: Dijital Cüzdan Edinin

Ether dijital bir para birimi olduğundan, depolamak için bir yere ihtiyacınız olacak – dijital cüzdan. Tıpkı normal bir cüzdan gibi, içinde birçok para birimi saklayabilirsiniz. Diğer ülkeleri ziyaret ettiğinizde ABD doları, Euro ve Pound taşıyabilirsiniz..

Aynısı dijital para birimi için de geçerlidir – hangi cüzdanı kullandığınıza bağlı olarak birçok farklı kripto para birimi saklayabilirsiniz. Ethereum için kullanmalısınız Ethereum uyumlu bir cüzdan.

Alabilirsiniz web tabanlı cüzdanlar (bir tarayıcıda mevcuttur), yazılım cüzdanları (indirdiğiniz) veya donanım cüzdanları (satın aldığınız ve bilgisayarınıza USB aracılığıyla bağladığınız fiziksel bir cüzdan).

Web Tabanlı Cüzdanlar

Bu en az güvenli seçenektir ve sizin için çok önemli olan bir miktarı depoluyorsanız buna karşı tavsiyede bulunuyoruz. Birini kullanırsanız, tavsiye ederiz MyEtherWallet, Sis ve MetaMask.

MyEtherWallet’e gittiğinizde, emin olun web sitesine yer işareti koy ekstra güvenlik için tarayıcınıza.

Ethereum nasıl satın alınır: Web tarayıcısında kripto para ticareti.

Web sitesine nasıl yer işareti koyacağınızdan emin değilseniz, sağdaki Google Chrome’dan alınmış resme bakın. Web sitesindeyken yıldızı tıklarsınız ve ardından yeni bir sekme açtığınızda yıldız, adres çubuğunuzun altına yerleştirilir.

Öyleyse şimdi gittiğinizde MyEtherWallet, “MyEtherWallet” yazmak yerine her zaman yer işaretini tıklayın!

Yazılım Cüzdanları

Bunlar bilgisayarınıza, tabletinize veya cep telefonunuza indirdiğiniz cüzdanlardır. Web cüzdanlarından daha iyi güvenlik sunarlar. Ben tavsiye ediyorum Çıkış ve Jaxx.

Exodus mobil olarak kullanılamaz, ancak vardır harika bir tasarım ve kullanımı kolaydır. Jaxx’i bunun için tavsiye ederim harika mobil uygulama! Exodus ve Jaxx ile ilgili bir başka güzel şey, onları bir kripto para biriminden diğerine dönüştürmek için kullanabilmenizdir. Örneğin, Ether’i Bitcoin’e dönüştürebilirsiniz.

Donanım Cüzdanları

Diğer seçenek satın almaktır bir donanım cüzdanı. Donanım cüzdanları, Ether ve diğer kripto para birimlerini depolamanın en güvenli yoludur.

Bilgisayarınıza USB ile bağlanan küçük elektronik cihazlardır. Kripto paranız hala blok zincirinde ve çevrimiçi bir hesapta saklanacak, ancak donanım cüzdanınız olmadan hesaba erişemezsiniz. Donanım cüzdanınızı güvende tuttuğunuz sürece saldırıya uğramazsınız!

Donanım cüzdanları için tavsiye ederim TREZOR ve Ledger Nano S.

Hangi cüzdanı seçerseniz seçin, cüzdanınızı oluşturduktan, indirdikten veya satın aldıktan sonra bir ETH adresiniz olacaktır. Ethereum satın aldığınızda, göndereceğiniz adres budur.

Adım 2: Ethereum Satın Alın

Dijital para birimleri açık bir pazar yeridir, bu da Ether’i nasıl satın alacağınızı seçebileceğiniz anlamına gelir. Bu size daha fazla kontrol sağlar ve portföyünüzü tercih ettiğiniz şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Not: Biraz yatırım meraklısı olmayan herkes için “portföyünüz” yatırım koleksiyonunuzdur.

Ethereum’u nasıl satın alacağınızı öğrenmek için önce Ethereum’u nereden satın alacağınızı bilmeniz gerekir. Ether’i birçok farklı borsadan (çevrimiçi platformlar) satın alabilirsiniz. Ayrıca kullanabilirsin Şekil Kaydırma diğer kripto para birimlerini Ether’e dönüştürmek veya kullanarak başka bir kişiden satın almak için LocalEthereum.

Kullanarak Ether satın almak için fiat para birimleri (USD, GBP, EUR, JPY vb.), Aşağıdaki borsalardan birinde bir hesap açmanız gerekir. Her birinde şunları yapabilirsiniz: kredi kartı ve banka havalesi ile Ethereum satın alın.

Coinbase

Coinbase en popüler dijital döviz borsası ve ayrıca en kullanıcı dostu. Uygulamayı indirmek veya siteyi ziyaret etmek kadar basit.

Coinbase’de banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz ve Ethereum satın almanın en kolay yollarından biridir. Yine de her ülkede mevcut değildir, bu yüzden kendi ülkenizde kullanabileceğinizden emin olun.

Coinbase ücretleri % 1,49 -% 3,99. Ücret, her ödeme yöntemi için farklıdır – banka / kredi kartı ücretleri banka havalesi ücretlerinden daha yüksektir.

Coinbase ile Ethereum Nasıl Satın Alınır:

1. Önce bir Coinbase hesabı açın. Sadece git Coinbase web sitesi, “kaydol” u tıklayın ve bilgilerinizi gerekli kutulara yazın.

Ethereum nasıl alınır: Coinbase ön sayfası.

2. Ardından, e-posta gelen kutunuzu açın ve Coinbase’in size gönderdiği e-postayı bulun. Bağlantıya tıklayın ve giriş yapın Email adresinizi doğrulayın.

3. Giriş yaptıktan sonra telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. Telefon numaranızı girin ve “kodu gönder” i tıklayın. Coinbase size kod içeren bir SMS gönderecektir. Coinbase’deki kutuya bu kodu girin.

4. Artık kaydolduğunuza göre, Ödeme şekli. Banka / kredi kartı veya banka havalesi arasından seçim yapın.

5. “Eter” in yanındaki “Al / Sat” ı seçin ve satın almak istediğiniz Eter miktarını seçin / girin. USD, GBP veya EUR ile ödeme yapabilirsiniz.

Ethereum nasıl alınır: Coinbase'de Ethereum alıp satma.

6. “ETH Satın Al” ı tıklayın.

CEX.io

CEX.io, web sitesi uygulamadan daha basit olmasına rağmen, kullanımı kolay başka bir borsadır. CEX.io’nun en büyük avantajlarından biri, Coinbase’den daha fazla ülkede mevcut olmasıdır..

CEX.IO ile Ether nasıl alınır:

1. Bir CEX.IO hesabına kaydolun: CEX.io’nun ana sayfasının sağ üst köşesindeki ‘Kaydol’u tıklayın. Bilgilerinizi gerekli kutulara yazın veya kaydolmak için Facebook’u kullanmak istiyorsanız “Facebook ile Giriş Yap” ı tıklayın..

Ethereum nasıl satın alınır: CEX.IO hesabına giriş.

2. E-posta gelen kutunuzu açın ve CEX.IO’nun size gönderdiği e-postayı bulun. E-postadaki bağlantıyı tıklayın Email adresinizi doğrulayın.

Ethereum nasıl satın alınır: Cex.io e-posta onayı.

3. Ardından, CEX.IO sizden iki faktörlü kimlik doğrulama. Bu, hesabınızı güvende tutmak için ekstra bir güvenlik katmanı sağlar.

4. Sonraki sayfada, ilk geldiğinizde “BTC Satın Alın” diyecektir. “BTC” yi tıklayın ve bir menü göreceksiniz. Menüden “ETH” yi seçin.

Ethereum nasıl alınır: VISA veya Mastercard ile kripto para satın almak.

5. “ETH Satın Al” ın yanında “USD için” seçeneğini göreceksiniz. Farklı bir itibari para birimi kullanmak istiyorsanız, “USD” yi tıklayın ve başka bir menü göreceksiniz. Menüde EUR veya GBP’yi seçin. Bunlar şu anda CEX.io’da Ether satın almak için kullanabileceğiniz tek fiat para birimleridir – belki de bunu güncellerler!

Ethereum nasıl satın alınır: farklı para birimleriyle kripto para birimi satın almak.

6. İstediğiniz Ethereum miktarını seçin / girin ve ardından “SATIN AL” ı tıklayın.

Coinmama

2013’te piyasaya sürülen Coinmama ayrıca acemi dostu. Yalnızca Ether ve Bitcoin satın alabilirsiniz, ancak ücretleri düşüktür ve banka / kredi kartı kabul eder & banka transferi. Not: Coinmama yalnızca USD ve EUR kabul eder.

Coinmama ile Ether nasıl alınır:

1. Coinmama’ya kaydolun: adresine gidin Coinmama ana sayfası ve sayfanın sağ tarafında “Kaydol” un altında bir form göreceksiniz. Form üzerindeki kutulara bilgilerinizi yazın / girin. “Kaydol” u tıklayın. E-posta gelen kutunuzu açın ve Coinmama’nın size gönderdiği e-postayı bulun. E-postadaki bağlantıyı tıklayın Email adresinizi doğrulayın.

Ethereum nasıl satın alınır: Coinmama'ya kaydolmak.

2. Artık üye olduğunuza göre Coinmama hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra, “Hesabınızı doğrulayın” sekmesini tıklayın ve kendinizi doğrulayın: önce “Hesabım” ı tıklayın ve ardından sol taraftan “Hesabımı doğrula” yı seçin. Formu bilgilerinizle doldurun ve ulusal kimliğinizi ekleyin.

Ethereum nasıl satın alınır: Coinmama'da hesap doğrulama.

3. Sonraki sayfada yapmanız gerekenler Pasaportunuzun veya ulusal kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün kopyalarını yükleyin. Ardından, üzerinde bugünün tarihinin yazılı olduğu ‘Coinmama’ yazılı bir kağıt parçasını tutarken kendi fotoğrafınızı çekmeniz gerekecektir. Coinmama, bunu doğru bir şekilde yapabilmeniz için aşağıdaki örneği sağlar.

Ethereum nasıl satın alınır: Coinmama'da kimlik kartının nasıl doğrulanacağına ilişkin talimatlar.

4. Fotoğraflarınızı çektikten sonra, onları çevrimiçi forma ekleyin ve “Yükle” yi tıklayın. Aşağıdaki mesajı alacaksınız:

Ethereum nasıl alınır: Coinmama'nın hesap durumu.

5. Lütfen unutmayın: Daha büyük miktarlarda Ether’e yatırım yapmak istediğinizde hesabınızı doğrulamanız gerekecektir. Bu ilk doğrulama, 10.000 ABD dolarına kadar satın almanıza izin verecektir. Diğer miktarlar bu ekran görüntüsünde görülebilir..

6. “ETER” i tıklayın. Web sitesinin üst tarafındaki menüdedir.

Ethereum nasıl satın alınır: Coinmama'da Ether satın alınır.

7. İstediğiniz Eter miktarını seçin / girin ve “şimdi satın al” ı tıklayın.

8. “Simplex üzerinden kredi / banka kartı” nı tıklayın.

9. Cüzdan adresinizi (bu, 1. adımda oluşturduğunuz cüzdandan gelir) aşağıdaki kutuya “Lütfen Ethereum cüzdan adresinizi girin” ve “Ödemeyi tamamla” yı tıklayın.

10. Ödeme ayrıntılarınızı ekranınızdaki kutulara yazın ve “Şimdi öde” yi tıklayın.

11. Ether’iniz Coinmama’dan cüzdanınıza gönderilecektir. Bu bazen alabilir saniye, ancak diğer zamanlarda – Ethereum ağı meşgul olduğunda – sürebilir bir saate kadar. Ethereum ağı gerçekten çok meşgul olduğunda, bir saatten uzun sürebilir. Bu, Ethereum’un üzerinde çalıştığı bir konudur.

3. Adım: Etherinizi Depolayın

Yani, Ether’inizi satın aldınız. Tebrikler! Şimdi, Ether’inizi oluşturduğunuz cüzdana göndermeniz gerekecek Aşama 1. Çünkü öyle daha güvenli Ether’inizi bir borsada olduğundan daha cüzdanınızda saklamak için.

Ether’inizi Coinbase’den cüzdanınıza nasıl göndereceğinizi göstereceğim ve CEX.io. Coinmama’da Ether satın aldıysanız hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur – Ether’iniz satın aldığınızda doğrudan cüzdanınıza gönderilir.

ETH Gönderen Coinbase

 1. Web sitesinin üst kısmındaki menüden “Gönder / talep et” i seçin.
 2. 1. adımda oluşturduğunuz cüzdanınızın adresini yazın / girin.
 3. Göndermek istediğiniz Ether miktarını yazın / girin ve “para gönder” e tıklayın.
 4. Coinbase size kod içeren bir SMS gönderecektir. Bu kodu kutuya girin.
 5. “Onayla” yı tıklayın.

ETH Gönderen CEX.io

 1. Üst menüdeki “FİNANS” sekmesini tıklayın.
 2. “ETH” yi görene kadar sayfayı aşağı kaydırın.
 3. “ETH” nin yanındaki “geri çek” düğmesini tıklayın.
 4. Sağdaki kutuya göndermek istediğiniz Ether miktarını yazın / girin. “Para birimi ve tutar seçin” in altında.
 5. 1. adımda oluşturduğunuz cüzdanınızın adresini sayfanın ortasındaki kutuya yazın / girin. Aşağıda “Alıcının adresini aşağıya girin”.
 6. “Para Çek” i tıklayın.

Sonuç

Artık Ethereum’u nereden ve nasıl satın alacağınızı biliyorsunuz. Ya zaten satın aldınız ya da düşünüyorsunuz ve hala Ethereum satın almanın en iyi yolunun hangisi olduğunu merak ediyorsunuz..

Hâlâ merak ediyorsanız, karar vermenize yardımcı olması için bu kılavuzdaki bilgileri kullanalım.

Ödeme şekli

GBP cinsinden ödemek istiyorsanız, kullanmalısınız Coinbase Diğer borsalar GBP kabul etmediğinden. Coinmama yalnızca EUR ve USD kabul eder, ancak CEX.io RUB ile EUR ve USD’yi kabul eder. Dolayısıyla, EUR veya USD kullanmak istiyorsanız, üç borsadan herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak RUB kullanmak istiyorsanız, CEX.io kullanmanız gerekecek!

yer

ABD’de yaşıyorsanız, büyük olasılıkla kullanmanız gerekecek Coinbase veya Coinmama. Bunun nedeni ise CEX.io yalnızca birkaç ABD eyaletinde mevcuttur. Fransa, Almanya, Çin, Japonya veya Güney Afrika’da (ve Asya ve Afrika’daki diğer birçok ülkede) yaşıyorsanız, kullanamazsınız Coinbase, yani seçim yapman gerekecek Coinmama veya CEX.io.

İpucu: Coinmama her ülkede mevcuttur!

Ücretler

Her bir değişim / platformdaki kredi / banka kartı ücretlerini karşılaştıralım:

Öyleyse, ücretler sizin için önemliyse Coinmama’dan kaçının!

Kullanım kolaylığı

Coinbaseen kullanıcı dostu – web sitesi ve uygulamanın (hem iOS hem de Android’de mevcuttur) kullanımı çok kolaydır.

Coinmama, ancak, Ether’inizi doğrudan cüzdanınıza gönderir, böylece bunu kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız. Bu, size rehberimizdeki 3. adımın tamamını kurtarır!

CEX.io hala Kullanıcı dostu, ama bu ikisi kadar değil.

İşte aldın. Umarım artık kararınızı güvenle verebilir ve Ethereum yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize sormaktan çekinmeyin.!

Not: Herhangi bir yatırımla ilgili tüm riskleri düşünmek önemlidir. Daima kendi araştırmamızı yapmalıyız.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map