Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Ethereum almalı mıyım? Bu çoğumuzun sorduğu bir soru en azından bir kere Hayatımızda. Kripto para birimleri var dikkatimizi çekti ve gitmesine izin vermeyi reddetti.

Nereye gidersen git, onlar hakkında duymaktan kaçınamazsın.

Ethereum dır-dir en büyük kripto para birimlerinden biri Dünyada. Televizyonda, internette, iş yerindeki su soğutucuları ve dünyanın her yerindeki kafelerde tartışılıyor..

Bu kripto çılgınlığı dünyasında, kendinize “Ethereum veya başka bir kripto para birimi satın almalı mıyım?”

Bu eğitimin cevaplamayı amaçladığı soru budur. Ya da en azından kendiniz karar vermeniz için size bilgi verin.

Not: ETH satın almadan önce (bunu şu yolla yapabilirsiniz: Coinbase veya Basit), bir güvenilir kripto para cüzdanı onları güvenli bir şekilde saklamak için. Ledger Nano S ve Trezor Model T piyasadaki en güvenli seçenekler olarak kabul edilir.

Ethereum Nedir?

Ethereum, kripto para piyasasındaki en büyük oyunculardan biridir. Bu bir blockchain platformu. Ethereum, ikinci en değerli kripto para birimi dünyada, Ether (ETH).

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Vitalik Buterin Ethereum blok zincirini önerdi 2013 yılında. İnşa etmemize yardımcı olacak bir araçtır. merkezi olmayan uygulamaları.

Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Bu, “Merkezi olmayan uygulamalar nedir?” Sorusunu akla getiriyor.

Basit, blok zincirinde çalışan uygulamalardır. Merkezi olmayan blok zinciri uygulamalar geleneksel uygulamalara göre kurcalamak daha zordur. Kulağa karmaşık gelse de öyle değil.

Bir arkadaşınıza 1 dolar verdiğinizi hayal edin. Bunun için sana yarın bir külah dondurma sözü veriyor..

Ertesi gün gelir, arkadaşınız size dondurması olmadığını ve alamayacağını söyler. Arkadaşının doğruyu söylediğine güvenmelisin.


Daha sonra, aynı arkadaşı, çökmekte olan bir dondurma külahı yerken görüyorsunuz. Sana yalan söyledi. İhanete uğramış hissediyorsun. Onunla yüzleştiğinizde, arkadaşınız 1 dolarlık banknotu bir gün önce sizden almayı reddediyor.

Senin sözüne karşı onun sözü.

Ethereum blockchain’in çözdüğü basitleştirilmiş durum budur.

Birlikte akıllı sözleşme, arkadaşınıza 1 $ veriyor ve akıllıca bir sözleşme yapıyorsunuz. Akıllı sözleşmeler otomatik ve kurcalamaya dayanıklı anlaşmalar.

Arkadaşınızın bir tane olduğu ve sizden 1 $ aldığı sürece, yarın otomatik olarak bir dondurma külahı alacaksınız. Ertesi gün, arkadaşınız satın alır almaz dondurma külahı otomatik olarak elinizde belirir. Sana vermeye niyeti olmasa bile.

Senin arkadaşın bu anlaşmayla uğraşamam. Akıllı sözleşmeler şifrelenir ve tüm dünyada binlerce defterde saklanır. blok zinciri.

Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Arkadaşınız, sözleşmenizi kaydeden her defteri değiştirmelidir. Pratik olarak imkansızdır. Güvene güvenmekten çok daha iyi, değil mi?

Blok zincirini çalışır durumda tutmak çok şey gerektirir bilgi işlem gücü ve elektrik. Blok zinciri, işi yaptıkları için gönüllüleri ödüllendirmek için kripto para birimi üretir..

Bu durumuda Ethereum, bu para birimi denir Eter veya ETH. Dünyanın en değerli ikinci kripto para birimidir. Bitcoin. “Ethereum almalı mıyım?” Sorusuna yanıt vermenin ilk adımı soru ne olduğunu bilmektir.

Ancak bilinçli bir karar vermek için, yine de var kapsanacak çok şey, bu yüzden okumaya devam et.

Ether Madenciliği Nasıl Yapılır?

Blok zincirini güvende tutmak için üzerinde gerçekleşen her işlemi şifreler. Ardından, blok zinciri tüm dünyadaki defterleri günceller. Sistem kayıtları her değişiklik bloklar halinde. Bir blok kapasitesine ulaştığında, blok zinciri başka bir blok oluşturur.

Blok zinciri her işlemi şifreler. Verilere ulaşmak için çözmeniz gereken bulmaca o kadar zor ki, hacklemek neredeyse imkansız..

Blockchain’i madenciler çalıştıran bulmacaları çözen insanları arayabilirsiniz..

Eter çoğunlukla çıkarılır kullanmak GPU (Grafik İşleme Birimi) ve özel ASIC makineleri. Ethereum madencilik işlemlerinin çoğu endüstriyel ölçeğe ulaşıyor.

Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Ether yapmak için zor bulmacaları çözmek, sisteminizin her zaman tam gaz çalışmasını gerektirir. Elektrik faturalarında çok pahalı. Donanım da normalden çok daha hızlı yıpranıyor.

Hiç çılgın GPU fiyatları hakkında şikayet ettiniz mi? Şimdi neden böyle olduklarını biliyorsunuz. Arzın talebin gerisinde kalması = hızla artan fiyatlar. En iyi haliyle kapitalizm.

Öyleyse, kendinize “Ethereum almalı mıyım yoksa benim mi almalıyım?” Diye sorduğunuzda, cevap muhtemelen satın al. Yapamazsan bir servet yatırmak maden tesisinizi inşa ederken.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Ethereum İşlem Hızları

Ölçeklendirme en büyüklerinden biri engeller blockchain teknolojisinin benimsenmesine. Daha fazla işlem = blok zincirinin hepsini yakalamasını ve işlemesini daha uzun süre bekleyin

Merkezileştirilmiş rakipler blok zincirine kıyasla daha hızlı işlemler sunabilir.

Ethereum blockchain işleyebilir 15 işlem; VİZE süreçler 45.000.

Ethereum geliştiricileri blok zincirlerinin ölçeklenebilirliği üzerinde aktif olarak çalışmak sorun. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, blok zincirinin bir gün saniyede 1.000.000 işleme ulaşabileceğine inanıyor..

Ethereum Güvenliği

Emniyet en büyük Ethereum satış noktalarından biridir.

uygulamalar bu blok zinciri üzerine inşa edilmiştir (dApps veya merkezi olmayan uygulamalar olarak adlandırılır) önemli ölçüde daha güvenli ve daha dayanıklı şu anda kullandığınız yazılımdan daha fazla korsanlığa.

Ethereum defteriyle uğraşmak imkansız. Bununla birlikte Ethereum blok zinciri sahip oldu bilgisayar korsanlığı skandalları geçmişte akıllı sözleşmelerdeki güvenlik açıkları nedeniyle.

Ethereum'u satın almalı mıyım: Ethereum Classic.

En ünlüsü DAO hack, Kötü yazılmış bir akıllı sözleşmenin, yaklaşık 50 milyon dolar değerinde Ether’in çalınma tehlikesine düşmesine neden olduğu.

Sorunun üstesinden gelmek için, Ethereum blockchain kullanıcıları sistemi yöneten kuralları oyladı ve değiştirdi..

Bir “hard fork” gerçekleştirdiler ve Ethereum sistemini iki rakip sisteme böldüler, Ethereum ve Ethereum Classic.

O zamandan beri blok zinciri büyüdü, birçok insan kendi kendine “Ethereum almalı mıyım?” Diye sordu. ve çoğu EVET diye cevapladı!

“Ethereum almalı mıyım?” Sorusunun cevabı şu anda “Belki, bağlıdır.” Sen daha fazlasını bilmeye ihtiyacım var dışarı çıkmadan (veya bu durumda çevrimiçi olarak) ve yapmaya karar vermeden önce.

Bir sonraki bölüm daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Ethereum Satın Almak İçin Şimdi İyi Bir Zaman?

“Ethereum almalı mıyım?” Sorusunun cevabı dır-dir genellikle evet. Dünyanın en popüler ve tanınmış kripto para birimlerinden biridir.

Fakat.

Daha gelişmiş bir soruyu yanıtlamak çok daha zor, “Şimdi Ethereum almalı mıyım?” Kendiniz için nasıl yargılayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Son Ethereum Fiyat Değişiklikleri

ETH fiyatı şu anda 362,27 ABD doları.

Ancak, bu bölümü bitirdiğimde, ETH fiyatı çok farklı olabilir. Bu nedenle, “Ethereum’u şimdi almalı mıyım” sorusuna kesin bir “Evet” ile cevap vermek zor.

Dünyadaki her şey gibi arz ve talep kontrolü Ether’in fiyatı.

Satıcılardan daha fazla kişi Ether satın almak isterse, fiyat artar. Alıcılardan daha fazla kişi Ether satmak isterse, fiyat düşer.

Şurada yılın başı, ETH fiyatı 128 dolardı, daha sonra, bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde yaklaşık% 100 arttı ve ETH yaklaşık 255 $ değerindeydi. Bunu ani bir düşüş izledi ve ETH fiyatı tekrar yükselmeye başladı. Şu anda, ETH fiyatı 362 $ ‘dır, ancak Eylül 2021, değdi 480 ABD doları.

Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Kaynak: Coindesk.

Bazıları bunun herkesin kendi Eterini bırakması (satması) gerektiğinin bir işareti olduğunu söylerken, diğerleri bu madeni paraya yatırım yapmak için mükemmel bir zaman bulacaktır..

ETH kripto para biriminin fiyatının artmaya devam edeceğine inanıyor ve satın almaya karar veriyorsanız, şunu unutmamalısınız: onları güvenli cüzdanlarda saklayın, gibi Ledger Nano S ve Trezor Model T.

Ethereum blok zincirine yatırım yapmayı daha sonra öğreneceksiniz.

Son Ethereum Fiyat Değişikliklerini Kendim Nasıl Bulurum?

Var fiyatını kontrol etmenin birkaç yolu Kendinizi esirin ve zamanla nasıl değiştiğini görün.

Var ethereumprice.org, CoinDesk, CoinMarketCap ve daha fazlası. En çok beğendiğinizi bulun.

Birçok kripto para birimi fiyat takip araçları Ether’in fiyatını şu şekilde gösterebilir: gerçek zamanlı.

Ayrıca size bir grafik de verebilirler. nasıl değişti son gün, hafta, ay, altı ay veya hatta bir yıl boyunca. Yukarıda bağladığımız araçlar kesinlikle.

Hemen Ethereum Almalı mıyım? Nasıl Karar Vereceğim?

“Şimdi Ethereum almalı mıyım?” Sorusunun cevabı. madeni parasının arkasındaki ilkelere inanıyorsanız, Ether “Evet”.

“Şimdi Ethereum almalı mıyım?” Sorusu sorulduğunda, çok sayıda Ethereum kötümserleri buna değmediğini söyle. Onlara göre daha küçük paralar almak daha iyidir. Değerleri arttığında bu küçük paraları banka dışı bankalara götürmeyi bekliyorlar. Kötümserlerin bazı argümanlarında haklı oldukları bir nokta var. Yavaş Ethereum işlem hızını ve artan arzı eleştiriyorlar.

Ethereum meraklıları, Vitalik Buterin’in, zaman içinde Ether ihracını sıfıra düşürmenin iyi bir fikir olduğu yönündeki ifadesine işaret ediyor. Olur Ether arzının büyümesini durdurun ve fiyatı artırın. Arz nedeniyle & talep. Ethereum blok zinciri sürekli iyileştirildi, sorunlarına çok fazla kaynak atılmış.

Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

“Ethereum’u şimdi satın almalı mıyım?” Kendiniz için bunu bir basketbol maçı gibi düşünün. Ekibiniz için gelecek vaat eden, ancak tamamen kanıtlanmamış bir çaylak seçebilirsiniz. Gelecekte LeBron James olabilir veya yaralanabilir ve asla potansiyeline ulaşamaz. Bunlar gelecek vaat eden daha küçük paralar, “bir sonraki Ethereum”.

Veya.

Bir seçebilirsiniz kanıtlanmış kıdemli Birlikte kişisel koçlar ekibi yutturmaca bitmiş olsa bile, her gün gelişmesine yardımcı olan. Başka bir deyişle, Ethereum.

Her iki seçeneğin de artıları ve eksileri vardır; karar nihayetinde size kalmış.

Hangisini Satın Almalıyım: Bitcoin vs Ethereum?

Ethereum dışında Bitcoin gibi başka coin’leri duyduysanız, kendinize “Bitcoin mi yoksa Ethereum mu almalıyım?” Diye sormuş olabilirsiniz.

Seçmenize yardımcı olabiliriz.

Bitcoin Nedir?

Tıpkı Ether gibi, Bitcoin bir en iyi kripto para birimi. İlk kez piyasaya sürüldü.

Satoshi Nakamoto, anonim bir kişi veya grup, 2009’da Bitcoin’i yarattı.

Başından beri açık kaynak kodluydu, yani herkesin kodunu görebiliyordu. Bitcoin rekoru elinde tutuyor şimdiye kadar kaydedilen en yüksek kripto para birimi fiyatı, Sadece 20 bin doların altında. O çılgın zamandan beri fiyat düştü. Onun yaklaşık 8,9 bin dolar yazarken.

Fiyat, cevabınızı Bitcoin veya Ethereum Almalı mıyım ikilemine her iki tarafa da eğebilir. Kesirlerden nefret ediyorsanız ancak tam bir Bitcoin satın almak için yeterince harcamak istemiyorsanız, seçiminiz Ethereum olmalıdır.

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Farklar Nelerdir??

Ethereum ve Bitcoin arasındaki en büyük fark, iki madeni paranın amacı.

Bitcoin yapıldı gerçek parayı değiştir, süre Ethereum için yaratıldı insanların merkezi olmayan uygulamalar geliştirmesine yardımcı olun (dApps) özel akıllı sözleşmelerle.

Her iki blok zinciri de onları güvence altına almak için işi yapan insanları telafi etmek için kripto para birimi (Bitcoin ve Ether) üretir.

Ether ile para ödeyebilirsiniz ancak Ethereum blok zinciri farklı hedefler göz önünde bulundurularak geliştirildi.

İşlem hızı Ethereum ve Bitcoin arasındaki başka bir fark.

Süre Ethereum halledebilir 15 işlem saniyede (ve Vitalik Buterin bir gün saniyede 1 milyona ulaşabileceğini söylüyor), Bitcoin geziniyor yaklaşık 7.

İkilem

Kendinize “Satın almalı mıyım?” Diye sorduğunuzda Bitcoin veya Ethereum“, bunları düşün bir cevap bulmak için:

  • Bitcoin ödeme içindir, Ethereum akıllı sözleşmeli dApp’ler içindir.
  • Bitcoin neredeyse üç kat daha pahalıdır, ancak aynı zamanda dünyadaki en tanınmış kripto para birimidir..
  • Ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle her ikisi de çok hızlı hareket etmiyor.
  • Blockchain teknolojisinin hangi kullanımı sizi daha çok çekiyor? Özgürleştirilmiş para birimi veya güvenli uygulamalar?

“Bitcoin mi yoksa Ethereum mu almalıyım” ikilemine cevabım ikincisi çünkü akıllı sözleşmeleri çok daha ilginç buluyorum. Ya sen?

Litecoin ve Ethereum Hakkında Ne Var??

Litecoin Nedir?

Kendinize “Litecoin veya Ethereum almalı mıyım?” Diye sorduğunuzda, sizin için hangisinin daha değerli olduğunu soruyorsunuz:

  • Akıllı sözleşmeler

veya

  • Daha ucuz ve daha hızlı (en azından Bitcoin’den) ödeme

Neden bunu söylüyoruz?

Hatta Charlie Lee, Litecoin’in yaratıcısı, birçok yönden Bitcoin’in bir klonu olduğunu kabul ediyor. İkisi arasındaki tek fark, Litecoin’in bir, evet, tahmin ettin, Bitcoin’in daha hafif versiyonu.

Ethereum satın almalı mıyım: siyah klavyede bir Litecoin.

Bazı tekniklerden dolayı anlamsız dil dahil Scrypt algoritması, Litecoin madenciliği için kullanılan, ağabeyi Bitcoin’den daha hızlı ve tek başına madencilik yapmak daha kolaydır..

Litecoin ve Ethereum Arasındaki Fark Nedir??

fark Litecoin ve Ethereum arasında olduğu gibi Bitcoin ile karşılaştırma: amaç.

“Litecoin mi Ethereum mu almalıyım?” Sorusunun cevabı sürece aynı kalır Litecoin’in amacı sizin için Bitcoin veya Ethereum’dan daha yakın vuruşlar.

Bitcoin’ler en büyük iki zayıflıklar—Düşük işlem hızı ve fiyatı — Litecoin ile önemli ölçüde azaltılır.

Litecoin dır-dir çok daha ucuz Bitcoin’den daha pahalı yaklaşık 48 $ madeni para başına. Litecoin ve Ethereum işlem hızı da birbirine yakın ve bu dezavantajı ortadan kaldırıyor.

Peki ya bu?

Ethereum fikri üzerine inşa edilmiştir akıllı sözleşmeler yaratılmasını sağlayan akıllı sözleşme odaklı dApps (merkezi olmayan uygulamalar). Litecoin olması amaçlanmıştır çakmak, Daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin’e alternatif, bir şeyler için ödeme yapmak ve sonunda gerçek paranın yerini almak için kullanılır.

“Litecoin mi Ethereum mu almalıyım?” Diye sorduğunuzda cevap veriyorum:

Hangi fikir seni daha çok çekiyor, küçük ödemeler kripto para birimleri kullanarak veya güvenli uygulamalar? Ödemeler ise Litecoin ile gidin. Merkezi olmayan uygulamalar ise, Ethereum’u seçin.

Ethereum’a Yatırım Yapmaya Ne Dersiniz??

Daha önce, “Şimdi Ethereum almalı mıyım?”, Bitcoin mi yoksa Ethereum mu almalıyım? “Ve” Litecoin mi yoksa Ethereum mu almalıyım? “Gibi soruların yanıtına ulaşmanıza yardımcı olmaya çalışarak kripto para satın almayı tartışmıştık..

Ona sahip olduktan sonra ne yapmanız gerektiği hakkında konuşmadık..

Kripto para birimi satışlarının büyük çoğunluğu, yatırım nedenleri. Büyük bir olasılıkla, tepeye atlayan insanlar hakkında hikayeler duymuşsunuzdur. Bitcoin hype treni erken ve 19 yaşında milyoner oldu.

Kendiniz için denemeye karar vermeden önce ve siz hâlâ “Ethereum’a veya başka bir kripto para birimine yatırım yapmalı mıyım?” bize yapacağınızı söylemek yerine, bir göz atalım ve yapmak isteyebileceğiniz bir şey olup olmadığına bakalım.

Kısa Vadeli Yatırım Nedir?

Kısa vadeli yatırım, veya saygısızlık, bir şey satın almak ve onu yakında satmayı ummaktır, kar için.

Heyecan verici bir aktivite. Girdiğiniz pazarın, kararlılığın ve çeliğin sinirlerinin iyi anlaşılmasını gerektirir..

Kripto para piyasası çok değişken. Bu, fiyatların hızlı bir şekilde, genellikle önemli miktarlarda değiştiği anlamına gelir. Harika kısa vadeli yatırımcı hızlıca çok para kazanabilir. Ya da çok para kaybedersiniz.

Bu bölümün ana sorusuna dönelim, “Ethereum’a yatırım yapmalı mıyım?”. Netlik sağlamak için, yatırımın kapsamını kısa vadeli ile sınırlayalım.

Ethereum değerli mi kısa vadeli yatırım? Evet, doğru zamanlamayı yapabiliyorsanız.

Uzun Vadeli Yatırım Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, uzun vadeli yatırım kısa süreli kuzeni gibidir. Aradaki fark, her şeyin uzun vadeli kar.

Uzun vadeli yatırım gerektirir dikkatli araştırma çünkü yatırımınızın ölçeği genellikle çok daha büyüktür. Bu tür bir yatırım, daha da fazla cesaret gerektirir. Seçtiğiniz kripto para birimlerinin fiyatlarının düştüğünü, onları haftalarca, aylarca hatta yıllarca tuttuğunu izlemek çok daha zordur..

Var kaybedecek daha çok, kazanacak daha çok şey var uzun vadeli yatırım yapmak.

Şu anda, sıcak Ethereum tartışması bunun etrafında dönüyor madalyonun uzun vadeli beklentileri. Şimdi kendinize sormanız gereken soru şudur: “Ethereum’a uzun vadeli yatırım yapmalı mıyım?”. Cevap, web’de fazladan araştırma yaptıktan sonra kime inandığınıza bağlıdır..

Ethereum Satın Almalı mıyım? Bilinçli Bir Karar Vermek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Bazı insanlar der ki Ether’in fiyatı 0 dolara ulaşabilir Bazıları iyileşeceğini iddia ederken ilk defa. Bazı analistler Ethereum fiyatını bile tahmin ediyor 1.000 dolara yükselebilir geliştiriciler platformu iyileştirip bazı ölçeklendirme sorunlarını çözdükçe yıl sonuna kadar.

Ethereum’un geleceğine inanıyorsanız, şimdi bu madeni paraya uzun vadeli yatırım yapmak belki de yapmak isteyeceğiniz bir şey. İnanmıyorsanız, yatırım yapmayın. Basit, doğru?

Öyleyse Ethereum Almalı mıyım?

Dünyanın en başarılı yatırımcılarından Warren Buffet, yatırım stratejisini şu şekilde özetledi:

“Harika bir şirketi harika bir fiyata adil bir şirketten satın almak çok daha iyi.”

Bay Buffet ayrıca uzun vadeli yatırım fırsatlarından yana:

“Yalnızca, piyasa on yıl boyunca kapanırsa elinizde tutmaktan son derece mutlu olacağınız bir şey satın alın.”

Bununla birlikte, Warren Buffet kripto para birimlerine inanmıyor.

Öyleyse, bana “Ethereum’a yatırım yapmalı mıyım?” Diye sorduğunuzda, yalnızca Ether’in fiyatının son zamanlarda düştüğünü söyleyebilirim. satın almak için iyi zaman, buna inandığını varsayarak Ethereum harika bir kripto para birimi ve kaybetmekten korkmadığınız miktarda yatırım yapıyorsunuz.

Kripto para kaybetmekten bahsetmişken, bunun sadece güvensiz bir cüzdan seçtiğiniz için olmasını istemezsiniz. Olduğu söyleniyor, eğer bir şey yapmaya karar verirseniz uzun vadeli yatırım, bir tane almanız tavsiye edilir donanım cüzdanı, gibi Ledger Nano S ve Trezor Model T.

Ayrıca, farkında olmalısınız Ethereum satın almanın en kolay yoluBasit. Kredi kartınızla kripto para satın almanızı sağlayan güvenli bir ödeme işlemidir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map