GDAX’tan Binance’e Nasıl Transfer Yapılır kılavuzuma hoş geldiniz! Artık piyasada çok çeşitli madeni paraları satın almanıza, satmanıza ve takas etmenize izin veren yüzlerce farklı kripto para birimi borsası bulunmaktadır. GDAX ve Binance, milyarlarca dolarlık birleşik günlük işlem hacmi ile en büyük ikisidir.!

Daha fazla coin listeledikleri için coinlerinizi Binance’e transfer etmek istediğinizi tahmin ediyorum? Sebebiniz ne olursa olsun, bunu gerçekten basit bir şekilde nasıl yapacağınızı göstereceğim.!

GDAX’tan Binance’e nasıl transfer yapılacağına dair adım adım kılavuza geçmeden önce, size hızlı bir şekilde iki borsanın nasıl karşılaştırıldığına dair çok kısa bir genel bakış ve neden sahip olabileceğinize dair kısa bir açıklama vereceğimi düşündüm. GDAX’ın son zamanlarda ‘Coinbase Pro’ olarak anıldığını duyuyor.

Öyleyse ne bekliyorsunuz? GDAX’ın ne olduğunu öğrenerek başlayalım!

GDAX Platformunu Anlamak

GDAX, insanların kriptodan kriptoya veya kriptodan fiat’a ticaret yapmasına izin veren bir borsadır. İlk olarak 2016 yılında piyasaya sürüldü ve Coinbase’in arkasındaki aynı şirkete ait.!

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Sonuç olarak, GDAX’ta hesabı olan herkesin otomatik olarak Coinbase’de bir hesabı olur! Platform, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash olmak üzere dört farklı kripto para birimi satın almanıza ve satmanıza olanak tanır. Bu coin’leri USD ve EUR karşılığında takas etmek de mümkündür..

GDAX’ın en popüler özelliklerinden biri, platformun fiat para birimi kullanarak para yatırmanıza izin vermesi ve bu da sektöre ilk kez girmeyi kolaylaştırmasıdır..

Alım satım ücretleri, ne kadar ticaret yaptığınıza bağlı olarak% 0,1 ile% 0,3 arasındadır. Alternatif olarak, takas için likidite sağlarsanız ticaret ücretsizdir!

GDAX, soğuk depolama, iki faktörlü kimlik doğrulama ve USD bakiyeleri için FDIC sigortası dahil olmak üzere mükemmel güvenlik kontrollerine sahiptir..

Artık GDAX’in ne olduğunu bildiğinize göre, GDAX’tan Binance’e rehberimin bir sonraki bölümü Binance’e bakacak!

Rakip – Binance

Binance, bir yıl sonra 2017’de kuruldu ve bu da onları sektördeki en yeni borsalardan biri haline getirdi. Binance, bir yıldan kısa bir süre içinde dünyadaki en büyük kripto para birimi ticaret hacminden zaten sorumlu. Çoğu zaman, bu 2 milyar doları aşıyor!

Binance kullanmanın en iyi avantajlarından biri, yüzlerce farklı kripto para listelemeleri. Bu, Bitcoin ve Ethereum gibi yerleşik madeni paraların yanı sıra daha az bilinen paraları da içerir..


GDAX’ın aksine Binance, müşterilerinin fiat para kullanarak para yatırmalarına veya çekmelerine izin vermez. Bunun yerine, hesabınıza bir kripto para birimi kullanarak para yatırmanız gerekir. Binance’de alım satım ücretleri, sadece% 0.1 veya BNB coinlerini kullanarak alım satım yaparsanız% 0.05 ile sektördeki en düşüklerden biridir.!

Platform, hem temel bir borsaya hem de gelişmiş bir borsaya sahip oldukları için yeni başlayanlar ve daha deneyimli tüccarlar için uygundur. Binance’de güvenlik de çok iyi, rapor edilecek büyük bir hack yok.

Artık iki borsanın ne yaptığını bildiğinize göre, GDAX’tan Binance’e rehberimin bir sonraki bölümü, neden bu kadar çok insanın her iki platformda da hesap sahibi olmayı seçtiğine bakacak..

İnsanlar Neden Hem GDAX hem de Binance Kullanıyor??

Daha önce GDAX’in kullanıcıların gerçek para ile kripto para satın almalarını kolaylaştırdığından bahsettiğimi hatırlayabilirsiniz. Bunun nedeni, banka hesabından para yatırma işlemlerini veya Coinbase aracılığıyla yapıyorlarsa banka / kredi kartı ödemelerini kabul etmeleridir (anında GDAX’a ücretsiz olarak aktarabilirsiniz).

Ancak, çok sayıda farklı coin ile işlem yapmayı seven insanlar GDAX’ta pek fazla seçeneğe sahip değiller. Bunun nedeni, yalnızca dört farklı madeni para listelemeleridir. İnsanlar bunun yerine Binance’i kullanmayı seviyor çünkü yüzlerce farklı kripto para listeliyorlar.

Öte yandan Binance, gerçek para kullanarak para yatırmanıza izin vermiyor ki bu büyük bir problem! Bu, Binance’i kullanmak istiyorsanız, ancak yatıracak herhangi bir kripto paranız yoksa, gidip başka bir yerden satın almanız gerektiği anlamına gelir.!

GDAX burada devreye giriyor! Genel süreç, birinin GDAX’ta bir hesap oluşturması ve ardından bir banka hesabı veya banka / kredi kartı kullanarak Bitcoin veya Ethereum gibi yerleşik bir kripto para birimi satın almasıdır..

Bundan sonra, GDAX’tan Binance’e transfer oluyorlar! Bu, tüccarlara yüzlerce farklı madeni para arasından seçim yapma özgürlüğü verir!

Alternatif olarak, insanlar aynı işlemi tekrarlamaktan hoşlanırlar, ancak tam tersi. Binance’de ticareti bitirdikten sonra, coin’lerini GDAX’a aktarırlar. Bu, paralarını banka hesaplarına geri çekmelerine olanak tanır!

Sonuç olarak, hem GDAX hem de Binance’de bir hesaba sahip olmak, her ikisinin de amaçları olduğu için gerçekten iyi bir fikirdir.!

Artık insanların neden GDAX’tan Binance’e geçiş yapmayı sevdiklerini bildiğinize göre, GDAX’tan Coinbase Pro’ya en son yeni markadan bahsedeceğim.!

GDAX, Coinbase Pro’ya Yeniden Marka Değişimi

GDAX yönetim ekibi Mayıs 2018’de borsanın adını Coinbase Pro olarak değiştireceğini duyurdu. Zaten GDAX kullanıyorsanız endişelenmeyin, Coinbase Pro aynı özelliklerin hepsine ve daha fazlasına sahip olacaktır.!

Bu, para yatırma ve çekme işlemlerini daha kolay hale getirecek ve ayrıca yatırımlarınızı kolayca görüntüleyebileceğiniz yeni bir portföy alanı sunacaktır..

Aynı basın bülteni sırasında GDAX, “Paradex” adlı başka bir şirket satın aldıklarını da duyurdu. Bunu yaparken, GDAX kullanıcılarının cüzdanlar arasında ERC-20 jetonunu aktarmasına izin verecek.

Unutmayın, bir ERC-20 jetonu, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir!

Resmi lansman 29 Haziran 2018’de gerçekleşti, yani GDAX artık Coinbase Pro ile değiştirildi.!

Artık yeniden markayı bildiğinize göre, GDAX’tan Binance’e rehberimin bir sonraki bölümü size GDAX’tan Binance’e nasıl transfer yapacağınızı gösterecek.!

GDAX’tan Binance’e Nasıl Transfer Yapılır

Transfer yapmadan önce, cüzdan adresinizi almak için Binance hesabınızda oturum açmanız gerekir. Henüz bir Binance hesabınız yoksa, kimliğinizi doğrulamanıza gerek olmadığı için sadece birkaç dakikanızı alacaktır.!

Resmi Binance web sitesine şu şekilde erişebilirsiniz: bu bağlantıya tıklamak.

Hesabınızı kurduktan sonra farenizi üzerine getirin. Para kaynağı ve sonra tıklayın Mevduat.

Gdax'tan binance'e nasıl aktarılır

Açılan kutuda şu yazıyor:, ‘Para yatırmak için jeton / jeton seçin’, GDAX’tan Binance’e göndermek istediğiniz kripto para birimini arayın.

Not: Doğru parayı seçmeniz gerçekten önemlidir, aksi takdirde paranızı kaybedebilirsiniz. Örneğin, Bitcoin’i GDAX’tan Binance’e transfer etmek istiyorsanız, ancak bir Bitcoin Cash adresine gönderirseniz, paranız asla geri alınamaz.!

Örneğimde, Ethereum’u GDAX’tan Binance’e aktaracağım, bu yüzden açılır listeden Ethereum’u (ETH) seçiyorum.

Gdax'tan binance'e nasıl aktarılır

Şimdi Binance için benzersiz Ethereum adresiniz sunulacak. GDAX’tan Binance’e transfer yapmak için GDAX’a girmeniz gereken şey budur. Tıkla Adresi kopyala düğmesi, panonuza kopyalayacaktır.

Gdax'tan binance'e nasıl aktarılır

Artık Binance para yatırma adresinize sahip olduğunuza göre, GDAX hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Bunu yeni bir sekmede yapmak muhtemelen en iyisidir.

Ekranın üst kısmındaki Cüzdanlarım.

Gdax'tan binance'e nasıl aktarılır

Bundan sonra, Para çekme sayfa. Tutarla birlikte çekmek istediğiniz kripto para birimini seçin.

Şimdi ihtiyacın var Kopyaladığınız Binance cüzdan adresini panonuza yapıştırın göndericinin adres kutusuna.

Son olarak, GDAX’tan Binance’e transferinizi tamamlamak için tıklayın Gönder.

Ve bu kadar! GDAX’tan Binance’e transfer yapmak kadar basit!

Normalde GDAX’tan Binance’e transferin gerçekleşmesi yaklaşık 10 dakika sürer, bu yüzden Binance hesabınızı kontrol etmeye devam edin!

Rehberimin son bölümünde, size yeni Coinbase Pro web sitesinin nasıl göründüğüne dair birkaç örnek vereceğim.!

Coinbase Pro Nasıl Kullanılır

Size nasıl ticaret yapılacağını göstermek istedim! Sayfanın üst kısmındaki Pazar Seçiniz.

Gdax'tan Binance'e nasıl transfer yapılır - Coinbase Pro

Varsayılan olarak, piyasalar Bitcoin Cash (BCH) / Bitcoin (BTC) işlemlerini gösteriyor. Ancak Litecoin ile Bitcoin ticareti yapmak istiyorum!

Öncelikle, ana para biriminizi seçmeniz gerekir. Bitcoin ticareti yapmak istediğim için seçiyorum BTC. Mevcut eşleştirmelerin listesi şimdi görüntülenecektir. Üzerine tıklıyorum LTC / BTC.

Gdax'tan Binance'e nasıl transfer yapılır - Coinbase Pro

Bu şimdi beni Bitcoin ve Litecoin için ana ticaret ekranına götürecek!

Ticaret alanına üç ana bölüm vardır. İlk olarak, mevcut ve geçmiş piyasa fiyatlarını ve işlem hacimlerini gösteren bir kutu göreceksiniz. Şu anda 5 dakikalık aralıklara ayarladım, ancak bunu 5 dk buton.

Gdax'tan Binance'e nasıl transfer yapılır - Coinbase Pro

Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz gibi, zamanlama aralığını 1 dakikadan 1 güne kadar değiştirebilirsiniz! Grafiği de görüntülenecek şekilde değiştirdim Mum Barlar çizgiler yerine!

Gdax'tan binance'e nasıl aktarılır - Coinbase Pro Mum Çubukları

İşlem ekranının bilmeniz gereken bir sonraki bölümü, emir defteri. Bu, yatırımcıların borsaya gönderdiği tüm mevcut siparişleri görüntüler. Sipariş defteri bize kişinin ticaret yapmak istediği miktarı ve satın almak veya satmak istediği miktarı söyler..

Gdax'ten Binance'e Nasıl Transfer Edilir - Coinbase Pro Sipariş Defteri

Kırmızı bölüm görüntülenir Satış Emirleri ve yeşil bölüm görüntülenir Satın Alma Siparişleri!

Ticaret ekranının son ve muhtemelen en önemli alanı gerçek ticaret kutusudur! Coinbase Pro’ya ne ticaret yapmak istediğinizi söylüyorsunuz!

Gdax'ten binance'e nasıl transfer yapılır - Coinbase pro Sipariş formu

Yukarıdaki görselden de göreceğiniz üzere üç seçeneğiniz var. İlk olarak, bir Market siparişi. Bu, ticaret yapmanın en temel yoludur ve mevcut piyasa fiyatını almayı kabul ettiğiniz anlamına gelir..

İkinci seçenek bir Limit Emri. Madeni parayı satın almak veya satmak için mevcut piyasa fiyatından farklı bir fiyat seçeceğiniz yer burasıdır. Örneğin, fiyat 0.01300 BTC olduğunda 2 LTC almayı seçebilirim. Fiyat, limit teklif fiyatıma ulaşır ulaşmaz, emir işleme alınacaktır! Asla olmazsa, siparişi iptal edeceğim!

Gdax'tan binance'e nasıl transfer yapılır - Coinbase pro LTC-BTC

Son ticaret seçeneği bir Kaybı durdurmak. Coin belirli bir fiyata ulaştığında borsadan siparişinizi kapatmasını istediğiniz yer burasıdır. Örneğin, Litecoin satın aldıysanız ancak daha sonra değeri düşmeye başladıysa, sistem işlemi belirtilen tutarda kapatabilir..

Gdax'ten binance'e nasıl transfer yapılır - Coinbase pro sipariş formu

İşte bu kadar, Coinbase Pro’nun nasıl kullanılacağına dair artık temel bir anlayışa sahipsiniz!

Sonuç

Ve bu, GDAX’tan Binance’e rehberimin sonu! Baştan sona okursanız, aktarımı nasıl yapacağınızı artık biliyorsunuz!

Her iki hesabın da olması gerçekten iyi bir fikir çünkü her ikisinin de kendine özgü bir amacı var. GDAX, gerçek para ile kripto para birimleri satın almak veya kripto para birimlerinizi gerçek dünya parasıyla geri satmak için harika olsa da, ticaret için yalnızca dört jetonu vardır.

Öte yandan, Binance birçok farklı kripto para birimi ticareti için iyi olsa da, gerçek para kullanarak para yatırmanıza veya çekmenize izin vermez!

Ayrıca, GDAX’tan Binance’e veya Binance’den GDAX’a para göndermenin maliyeti minimumdur. Yalnızca blockchain işlem ücretini ödeyeceksiniz!

Ayrıca size yeni Coinbase Pro platformunu da gösterdim. Ne sandın? Ne kadar temiz ve kullanıcı dostu olduğunu seviyorum!

Dikkate alınması gereken ilginç bir nokta, Binance’in kısa süre önce Malta’daki bir banka ile ilişki kurmayı düşündüklerini duyurmasıdır. Bunu yaptıktan sonra, banka hesabı veya banka / kredi kartı gibi gerçek dünya ödeme yöntemlerini kabul etmeye başlamayı umuyorlar. Yaparlarsa, GDAX / Coinbase Pro’yu kullanmanın bir anlamı olacak mı? Olacağını sanmıyorum! Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bana bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me