GDAX VS Coinbase: Daha İyi Alternatif Nedir?

Kripto para satın almaya, satmaya veya ticarete başlamak mı istiyorsunuz ve aralarındaki farkı öğrenmek mi istiyorsunuz? GDAX VS Coinbase? Sıkı durun, ikisini tam uzunlukta bir karşılaştırmada inceleyeceğim ve hangisini tercih edeceğinize karar vermenize yardımcı olacağım!

Bu arada, GDAX’ın kısa süre önce “Coinbase Pro’? Endişelenme, kafan karışmasın diye ona GDAX diyeceğim!

GDAX VS Coinbase kılavuzumda, önce platformların nasıl başladığına dair kısa bir genel bakış, ardından yaptıklarının bir özeti.

Bundan sonra size kapsamlı bir rehber vereceğim. nasıl karşılaştırırlar, Coinbase VS GDAX ücretleri, özellikler, kabul edilen ödeme yöntemleri, jeton kullanılabilirliği ve güvenlik gibi şeyler dahil!

Peki ne bekliyorsunuz? GDAX VS Coinbase rehberimin ilk bölümü Coinbase’in kim olduğuna ve nasıl başladıklarına bakacak.!

Coinbase’de Kripto Değişimi

Coinbase dır-dir bir değişim komisyoncusu bu, insanların bir dizi ürün alıp satmasına olanak tanır kripto para birimleri. 2012 yılında kurulan şirketin genel merkezi San Francisco, California’dadır. Platform herkese açık olmasa da, artık 30’dan fazla farklı ülke bir hesap açmak.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Coinbase çok popüler çünkü kripto para birimine dahil olmanın gerçekten basit bir yolunu sunuyorlar ilk kez, kullanıcıların bir banka / kredi kartı veya banka hesabı kullanarak para yatırmalarına izin verdiklerinden.

GDAX VS Coinbase: Resmi Coinbase logosu.

Coinbase VS GDAX rehberim, borsanın artık o kadar popüler olduğunu buldu ki 20 milyondan fazla müşteriye hizmet verdiler ve 150 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirdiler! CEO Brian Armstrong liderliğindeki platform o kadar hızlı büyüyor ki artık 535’in üzerinde çalışan ve 1 milyar dolarlık tahmini yıllık gelir.

Coinbase’de bir kripto para birimi listelendiğinde, genellikle kripto para fiyatına önemli bir değer katma eğilimindedir çünkü platform bunu yapar. gerçek parayla satın almak kolay. Madeni paraya benzeri görülmemiş likidite sunar ve onu çok daha büyük bir kitleye açar.

Örneğin, yakın zamanda ortaya çıktı ki Dalgalanma (XRP), borsaya madeni paralarını listelemek için Coinbase’e 100 milyon dolar değerinde kripto para vermeyi teklif etti.!

Coinbase’den kripto para satın aldığınızda, doğrudan platformdan satın alıyorsunuz. Bu, normalde doğrudan diğer kullanıcılarla ticaret yaptığınız diğer borsaların çoğundan farklıdır..

Artık Coinbase’in arka planını bildiğinize göre, GDAX VS Coinbase kılavuzumun bir sonraki bölümü GDAX’a bakacak! Coinbase hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? İncelememin tamamını oku İşte.


GDAX’ta Kripto Değişimi

2016 yılında oluşturuldu, Küresel Dijital Varlık Değişimi (GDAX), insanların satın almak, satmak, ve bir dizi madeni para ticareti yapın. İlginç bir şekilde, platform Coinbase’i çalıştıran aynı kuruluşa aittir..

Coinbase’in aksine, GDAX, daha deneyimli olanlar için uygundur. tüccar, platform çok daha fazla özellik sunduğundan. İnsanlar ticaret yapmak için GDAX kullanmaya karar verdiklerinde, doğrudan diğer kullanıcılarla alış veya satış yapıyorlar. Bu manada, GDAX’ın amacı, alıcıları satıcılarla eşleştirmektir.

GDAX VS Coinbase: GDAX platformu.

GDAX ayrıca kullanıcılarının gerçek dünya parasını kullanarak para yatırın ve zaten bir Coinbase hesabınız varsa, paranızı GDAX’a kolayca aktarabilirsiniz. 2017’nin sonlarında, GDAX yeni rekorlara ulaştı. sadece 24 saat içinde 650 milyon dolardan fazla işlem gerçekleştirdi!

İki platform arasında bazı benzerlikler olsa da, GDAX VS Coinbase kılavuzumun bir sonraki bölümü, net farklılıklarını ortadan kaldıracak.!

GDAX VS Coinbase Ücretleri & Ödeme metodları

Coinbase’inkilerden başlayarak, ücretlerine ve ödeme yöntemlerine bir göz atarak net farklılıklarını tanımlamaya başlayalım.!

Coinbase

Coinbase kullanmanın en iyi faydalarından biri, kullanıcıların kullanarak para yatırmalarına izin veren bir tesise sahip olmalarıdır. gerçek dünya fiat para birimi. Avustralya, Kanada, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri veya çoğu Avrupa ülkesindeyseniz (Birleşik Krallık dahil), hesabınıza bir banka / kredi kartı veya banka hesabı kullanarak para yatırabilirsiniz..

Coinbase VS GDAX incelemem, bunu yapmadan önce yapmanız gereken KYC’yi tamamla (Müşterini tanı) süreç, bu da kendinizi tanımlamanızı gerektirir. Bu, başlangıçta kişisel bilgilerinizi (adınız, adresiniz ve uyruğunuz gibi) vermenizi gerektirecek ve bu bilgileri daha sonra yapmanız gerekecektir. ulusal kimlik kartınızın bir kopyasını yükleyerek doğrulayın (pasaport veya ehliyet gibi). Bunu yaptıktan sonra para yatırabilirsiniz.

GDAX VS Coinbase: Coinbase özellikleri.

Hesabınıza bir banka veya kredi kartı kullanarak para yatırmaya karar verirseniz, standart Coinbase ücretleri% 3,99’dur. Bu pahalı görünse de, platform bunu bir ters ibrazdan veya dolandırıcılık faaliyetlerinden korumak için yapmak zorundadır..

Ayrıca mümkündür banka hesabı kullanarak para yatırmak, yaptığınız transfer türüne bağlı olarak ücret ile. Örneğin, Avrupa’dan geliyorsanız ve SEPA ile para yatırıyorsanız, o zaman ücretsizdir. Öte yandan, ABD banka hesabı kullanan ABD müşterileri% 1,49 ödeyecek.

Alternatif olarak Coinbase ayrıca şunları yapmanızı sağlar: kripto para birimi kullanarak para yatırma. Bunu yapmaya karar verirseniz, ödemeniz gereken tek ücret blok zinciri işlem ücreti.

Paranızı çekmek söz konusu olduğunda, şunu da kullanabilirsiniz: gerçek dünya ödeme yöntemleri. Yine bu, sahip olduğunuz banka hesabının türüne bağlıdır ve standart bir banka havalesi (ABD) kullanıyorsanız SEPA’nın maliyeti 0,15 ABD doları ve 25 ABD dolarıdır. Coinbase ayrıca şunları yapmanızı sağlar: PayPal kullanarak para çekmek, % 3,99’luk sabit bir orana mal olan.

GDAX VS Coinbase: Coinbase fiyatları.

Coinbase, kripto para satın aldığınızda veya sattığınızda da para kazanır. İşlem yapmak istediğiniz coin sayısını girdiğinizde, platform mevcut piyasa fiyatının üzerine% 1.49 oranında bir ücret ekleyecektir. Örneğin, 200 $ değerinde Bitcoin satın almak istiyorsanız, hesabınıza 197,20 $ değerinde para yatırılacaktır..

Bu kulağa gelse de daha pahalı -den diğer kripto para borsaları, Coinbase’de ödediğiniz fiyatların gerçek piyasa fiyatından çok uzak olmadığını unutmamak önemlidir.!

GDAX VS Coinbase ücretleri bölümümün bir sonraki kısmı GDAX’a bakacak..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

GDAX

Tıpkı Coinbase gibi, GDAX ayrıca müşterilerinin gerçek dünya fiat para birimini kullanarak para yatırın. Ancak, yalnızca banka hesaplarını desteklerler. Sonuç olarak, bir banka veya kredi kartı kullanmak istiyorsanız, Coinbase’e para yatırmanız ve ardından parayı GDAX’a aktarmanız gerekecektir.!

Banka hesabı para yatırma ve çekme işlemleri ile ilgili GDAX ücretleri Coinbase ile aynı. Ayrıca, GDAX, kripto para kullanarak para yatırmanız ve çekmeniz için sizden ücret almaz, ancak, blockchain ücretini ödemeniz gerekecek.

Ticaret söz konusu olduğunda, GDAX ücretleri sektördeki en ucuz ücretlerden bazıları. Yine de biraz kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden nasıl çalıştığını açıklamama izin verin.

Kripto para satın almak ve satmak için aldığınız ücretler, 30 günde ticaret yaptığınız miktar. Platform bunu şu şekilde belirler: işlem hacminizin USD cinsinden hesaplanması. USD ticareti yapmıyorsanız (örneğin, Ethereum’a karşı Bitcoin) o zaman GDAX alım satım tutarını dolara çevirecektir..

GDAX VS Coinbase: GDAX üzerindeki Ücretler.

İşleri daha da kafa karıştırıcı hale getirmek için GDAX, bir pazar ‘Yapıcı’ veya bir pazar ‘Alıcı’ olmanıza bağlı olarak sizi ücretlendirecektir. Yapan, likidite sunan ve fiyatı belirleyen kişidir ve alıcı, bu fiyata satın alan veya satan kişidir..

GDAX, piyasa yapıcılar için harika, herhangi bir işlem ücreti talep etmediklerinden! Öte yandan, alıcı iseniz,% 0,30 ödersiniz. Ağır bir tüccarsanız ve tek bir ayda 10 milyon dolardan fazla kripto para satın alırsanız veya satarsanız, bu ücret% 0,20’ye düşer. Ayda 100 milyon dolardan fazla alım satım yapan herkes, bunu daha da azaltabilir,% 0,10’a kadar düşürebilir ki bu, kurumsal yatırımcılar için mükemmeldir.!

Şimdi, GDAX VS Coinbase ücretlerini ele aldığıma göre, GDAX VS Coinbase kılavuzumun bir sonraki bölümüne bakacağım. özellikleri ve kullanım kolaylığı!

GDAX VS Coinbase: Özellikler ve Kullanıcı Dostu

Daha önce de bahsettiğim gibi Coinbase, kripto para birimi endüstrisine ilk kez girmek çünkü geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak kolayca jeton satın almanıza izin veriyorlar. Sonuç olarak, platform muhtemelen mevcut en kullanıcı dostu borsadır!

Ancak Coinbase’den coin satın almak veya Coinbase’e coin satmak dışında, özelliklerin sayısı oldukça sınırlıdır. Bununla birlikte, bazı insanlar Coinbase’i çevrimiçi cüzdan olarak da kullanıyor. Coinlerini platformdan çekmek yerine, Coinbase cüzdanınızın içinde tutmak mümkündür. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz: Coinbase hesabınızdan GDAX’a para aktarın.

GDAX VS Coinbase: Coinbase Pro (GDAX) özellikleri.

Diğer yandan, GDAX, müşteri tabanına çok daha fazlasını sunuyor. Coinbase VS GDAX incelemem, kullanıcıların jetonları çeşitli şekillerde alıp satabileceğini buldu. marj emirleri, limit emirleri, ve emirleri durdur. Bu terimlerin ne anlama geldiğinden emin değilseniz aşağıda kısaca açıklayacağım.

 • Market siparişi. Bir marjin hesabı açarsanız, esasen şunları yapabilirsiniz: sahip olduğunuzdan daha fazla ticaret yapın. Aracıdan para “ödünç alarak”, sahip olduğunuz kaldıraç miktarını artırabilirsiniz. Bu özellik, gelişmiş tüccarlar için daha uygundur, çünkü riskler çok daha yüksek.
 • Limit Emirleri. Limit emri özelliğini kullanarak, kullanıcılar bir kripto para birimi almak veya satmak istedikleri belirli bir fiyatı seçebilirler. Örneğin, Bitcoin 6500 $ ‘dan fiyatlandırıldıysa, ancak ertesi gün düşeceğini düşündüyseniz, 6200 $’ lık bir limit emri belirleyebilirsiniz. Fiyat 6200 dolara düşerse ve ne zaman düşerse, borsa madeni parayı sizin için otomatik olarak satın alabilir.
 • Durdurma Emirleri. Durdurma emri özelliğini seçerken, belirli bir işlemin zararlarını sınırlayabilirsiniz. Örneğin, Ethereum’u 700 $ ‘dan satın aldıysanız, 500 $’ a bir stop emri belirleyebilirsiniz. Piyasalar çökerse ve Ethereum’un fiyatı düşmeye devam ederse, borsa sizin adınıza ticareti otomatik olarak kapatabilir..

GDAX’ta işlem yaparak, derinlemesine grafik analizi yapmak da mümkündür. Platform şunları yapmanızı sağlar: gerçek zamanlı ve geçmiş verileri görüntüleyin birçok farklı şekilde, bu, pazarın hangi yöne gideceğini tahmin etmek için harika.

GDAX VS Coinbase: GDAX kontrol paneli.

GDAX’ın sunduğu tüm bu ekstra özelliklerin muhtemelen yeni başlayanlar için uygun olmadığını hatırlamak önemlidir. Kendi paranızı riske atmadan önce her özelliğin nasıl çalıştığını bildiğinizden emin olun.!

Yani, artık Coinbase ve GDAX özellikleri arasındaki farkı bildiğinize göre, GDAX VS Coinbase kılavuzumun bir sonraki bölümü hangi coin’lere sahip olduklarına bakacak.!

GDAX VS Coinbase: Coin Kullanılabilirliği

Coinbase, ilk kez alıcılar için harika bir borsa komisyoncusu olmasına rağmen, GDAX VS Coinbase rehberim şunu buldu: listelediği paralarda çok sınırlıdır. Temmuz 2018’de yazı yazarken Coinbase, aşağıda listelediğim sadece dört kripto para birimini destekliyor..

2018’in başlarında Coinbase’deki ekip, çok kısa bir süre içinde daha fazla alt-coin’i desteklemeye başlayacaklarını duyurdu. Birçok insan bunu düşündü Dalgalanma Listeye ilk ekleme olacaktı, ancak Haziran 2018’de Coinbase, Ethereum Klasik (VB)!

Bu biraz şaşırtıcıydı, çünkü Ripple, Ethereum Classic’ten çok daha yüksek bir piyasa değerine sahip, ancak kararı neden verdiklerini açıklamadılar.

Devam edersek, konu GDAX olduğunda, sadece dört farklı kripto para birimini destekliyorlar! Coinbase gibi bunlar da Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’dir. Temel fark şudur: çok sayıda farklı alım satım çifti var, hem kripto para birimlerine hem de fiat para birimlerine karşı. Örneğin, LTC / EUR, BCH / EUR ve LTC / BTC ticareti yapabilirsiniz.!

GDAX VS Coinbase: GDAX ticaret ekranı.

Henüz onaylanmamış olmasına rağmen, çoğu insan GDAX’in de Coinbase gibi Ethereum Classic’i destekleyeceğini düşünüyor..

Genel olarak, her iki platformun da yalnızca 4 jeton kabul etmesi biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Örneğin, diğer borsalar Binance satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve takas edebileceğiniz yüzlerce farklı kripto para birimine sahipsiniz, bu yüzden gelecekte daha fazla kripto para birimi ekleyeceğinizi umuyoruz..

Artık hangi kripto paraların desteklendiğini bildiğinize göre, GDAX VS Coinbase kılavuzumun bir sonraki bölümü platformların ne kadar güvenli olduğuna bakacak.!

GDAX VS Coinbase: Güvenlik

GDAX VS Coinbase incelememin bulduğu en büyük avantajlardan biri şudur: her iki platformda da mükemmel güvenlik özellikleri var. Ana şirket şunu iddia ediyor: tüm müşteri fonlarının% 98’ini soğuk depoda saklıyorlar. Bunun anlamı, onlar çevrimdışı tutuldu, herhangi bir sunucuya bağlantısı olmadan.

Bu, bir hacker’ın madeni paraları çalmasını neredeyse imkansız hale getirir. Ayrıca, özel müşteri verileri de çevrimdışı tutulur ve kişisel bilgilerin (hesap girişleri ve ödeme kartı numaraları gibi) internet bağlantısı kesildi.

Çevrimiçi tutulan müşteri fonlarının% 2’si ile ilgili olarak, Coinbase ve GDAX’ın her ikisi de madeni paraların güvende kalmasını sağlamak için önlemler. İlk olarak, kullanıcılar şu seçeneğe sahiptir: kurma iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA). Giriş yapmadan önce cep telefonunuza gönderilen bir kodu girmeniz gereken yer burasıdır..

GDAX VS Coinbase: GDAX yardım sayfası.

Kullanıcılar ayrıca şunları da seçebilir: paralarını Coinbase / GDAX kasasında saklayın. Bunu yaparken, her para çekme işleminde 48 saatlik gecikme. Bu nedenle, hesabınız ele geçirildiyse ve birisi paranızı çekmeye çalıştıysa, İşlemi iptal etmek için 48 saatiniz var. Ek bir güvenlik özelliği, çoklu onay seçeneğidir.

Bu, işleme alınmadan önce para çekme talebini birden fazla kişinin onaylamasını gerektirir. Ancak bence her iki platformun sunduğu en iyi güvenlik özelliği, müşteri fonları 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortası ile korunmaktadır. Bu, paranız çalınırsa veya platform artık çalışmıyorsa, paranızın (USD cüzdanında tutulduğu sürece) karşılanacağı anlamına gelir.!

Artık her iki platformda da bulunan mükemmel güvenlik özelliklerini bildiğinize göre, GDAX VS Coinbase kılavuzumun son kısmı her iki değişimin avantajlarını ve dezavantajlarını özetleyin.

Coinbase’in Avantaj ve Dezavantajları

Avantajlar

 • Çok kullanıcı dostu
 • İlk kez alıcılar için mükemmel
 • Banka hesabı ve banka / kredi kartlarını kabul eder
 • Mükemmel güvenlik
 • Harika müşteri desteği

Dezavantajları

 • Yalnızca 4 kripto para birimini listeler
 • Sadece belirli ülkeler kabul etti
 • Banka / kredi kartı ödemeleri için yüksek ücretler
 • Alım satım ücretleri o kadar ucuz değil
 • Çok fazla ticaret özelliği yok

GDAX’ın Avantaj ve Dezavantajları

Avantajlar

 • Banka hesabından para yatırma ve çekme işlemlerini kabul eder
 • Gerçekten düşük ücretler
 • Piyasa yapıcılar için ücretsiz ticaret
 • Çok sayıda ticaret özelliği ve aracı
 • İyi likidite
 • Mükemmel güvenlik

Dezavantajları

 • Doğrudan banka / kredi kartlarını kabul etmiyor (Coinbase’den transfer edilmesi gerekiyor)
 • Yalnızca 4 kripto para birimini listeler
 • Sadece belirli ülkeler kabul etti

Sonuç

Ve bu GDAX VS Coinbase kılavuzumun sonu! Baştan sona okuduysanız, şimdi okumalısınız Coinbase ve GDAX arasındaki farkı bilin!

Bu, ücretler, Kullanıcı dostu, güvenlik, ve dahası! Nihayetinde, her iki borsanın da farklı amaçları vardır.

Süre Coinbase yeni başlayanlar için kuruldu ilk kez kripto para alıp satmak, GDAX daha deneyimli tüccarlar için uygundur. Her iki platformu da kullanamamanız için hiçbir neden yok (bir hesap kaydettiğinizde diğer platformu otomatik olarak açacaksınız)!

Ben de düşünüyorum Coinbase, gerçek para ile hızlıca kripto para satın almak için idealdir. ve sonra belirli bir altcoin satın almak için paraları kullanma farklı bir değişim. Öte yandan, GDAX, diğer kullanıcılarla güvenli ve emniyetli bir platformda kripto para birimleriyle fiat para birimleri ticareti yapmak için iyidir! Her şey ne yapmak istediğine bağlı!

Peki, GDAX VS Coinbase argümanını kimin kazandığını düşünüyorsunuz? Tercih ettiğin bir tane var mı yoksa ikisini de kullanmak ister misin? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bana bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map