Eğer tüm bunları duyuyorsan kripto para çılgınlık ve dahil olmak istiyorsanız, yalnız değilsiniz! Her gün daha fazla insan, birçok farklı nedenden ötürü dijital para birimlerini denemeye karar veriyor. Bazıları beğenir politik yönler (kendi bankanız olmak, devlet kontrolünden muaf), diğerleri kripto para birimleri kullanarak çevrimiçi ödeme yapmak ne kadar kolay.

Her iki durumda da, dijital para birimi yolculuğunuza başlamadan önce, gerçekten satın almanız gerekecek Bitcoin veya Ethereum!

Bugünlerde dijital para almanın birçok farklı yolu var. Farklı seçeneklerin sayısı, hangi hizmetin kullanılacağına karar vermeyi zorlaştırabilir. Tabii ki, paranızın ne kadar olduğunu bilmek istersiniz. kasa. Bu yüzden, bunda ikizler burcu VS Coinbase karşılaştırma, üzerinden geçeceğiz iki çok popüler borsa.

Ayrıca, kriptoda yeni başlayan biri olarak, kullanımı kolay. Son olarak, şu özelliklere sahip bir hizmeti kullanmanız gerekecek: ülkenizde mevcut. Tüm bu noktalar ve daha fazlası, ilk kripto paralarınızı nereden satın alacağınızı belirleyecektir..

Size vermek için bu Coinbase VS Gemini rehberini hazırladım kripto para birimi endüstrisindeki en büyük ve en güvenilir borsalardan ikisi arasında dürüst bir karşılaştırma. Okuduktan sonra, her iki borsanın geçmişi, sundukları farklı özellikler, aldıkları ücretler, her birinden satın alabileceğiniz farklı dijital varlıklar, Gemini ve Coinbase’in güvenlik özellikleri ve dijitalin hacmi hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız. her borsada işlem gören para birimleri.

Umarım, sonunda, Gemini’nin kendi kripto ihtiyaçlarınız için Coinbase’den daha iyi olup olmadığını anlarsınız..


Her bir değişim platformunu tam olarak anlamanıza yardımcı olacak çok şey var. Öyleyse zaman kaybetmeyelim ve hemen konuya girelim!

Coinbase VS Gemini: Coinbase Nedir?

Bu Gemini VS Coinbase incelemesine şu adresten başlayalım: Coinbase. Coinbase muhtemelen dünyanın en iyi bilinen dijital para birimi borsası. 2011 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu. Şu anda merkezi San Francisco, California’dadır..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Coinbase’in çeşitli seçenekleri vardır: farklı dijital varlıkları hızlı ve kolay bir şekilde satın alın ve satın. İyilik saçma sapan bir yaklaşım insanları kripto para birimlerinde ticaret yapmaya, satın almaya ve satmaya alıştırmak için. Coinbase gibi çok fazla site yok. Çoğu daha gelişmiş değişim platformları. Bu, Coinbase’e piyasada benzersiz bir konum sağlar.

Gemini VS Coinbase: Coinbase web sitelerinin ön sayfası.

Coinbase ile ilişkili daha gelişmiş bir platform var. Bu olarak bilinir GDAX Borsası ve daha çok Gemini ve diğer borsalara benziyor. GDAX teklifleri daha sofistike alım ve satım seçenekleri. Bunlar “limit emirleri”, “piyasa emirleri” ve bir emir için fiyatınızı belirleme ve yerine getirilip getirilmediğini görmek için bir süre bırakma yeteneğini içerir. Bu, GDAX’ı tüccarlar veya daha ileri düzey kullanıcılar için daha uygun hale getirir.

Coinbase’de bu gelişmiş seçeneklerin yokluğu şu anlama geliyor: yeni başlayanlar için çok uygundur. Coinbase’de bir kripto para birimi satın almayı öğrendikten sonra, isterseniz bir GDAX hesabı oluşturmak kolaydır. daha düzenli ticarete başlayın. Sadece ihtiyacın var şirket ile kimliğinizi doğrulayın. Doğru – bu Gemini VS Coinbase karşılaştırması için Gemini’nin ne olduğunu tartışmaya devam edelim. Ayrıca Coinbase ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İşte.

Gemini VS Coinbase: Gemini Nedir?

ikizler burcu başka bir saygın kripto para borsasıdır. Bitcoin’deki ilk yatırımcılardan ikisinin beyni – Winklevoss ikizleri. Cameron ve Tyler’ın kim olduğunu bilmiyorsanız, Facebook’un yaratıcısı Mark Zuckerberg ile yasal bir anlaşmazlık nedeniyle 2004’te ün kazandılar..

Gemini, Coinbase’den biraz daha sonra 2015 yılında kuruldu. İsim, bir çift ikizi tasvir eden zodyak burcuna atıfta bulunuyor. Zekice, ha?

Gemini VS Coinbase: Gemini web sitelerinin ön sayfası.

Gemini değişim platformu New York’ta bulunuyor. Çabucak oldu kripto para birimi alanındaki en saygın borsalardan biri. Sayesinde daha kurumsal ve yüksek hacimli yatırımcılar ve tüccarlar arasında favori mevcut düzenlemelere sıkı uyumu. Ayrıca kullanıcılara birçok ekstra güvenlik özelliği daha az bilinen diğer birçok borsada eksik olan.

Coinbase gibi, Gemini de kullanıcılara kripto para birimine bir “çıkış ve çıkış” sunuyor. Bu, onu benzerlerinin doğrudan rakibi yapar CEX.io, Bitstamp, ve Kraken. Gemini müşterileri şunları yapabilir: kullanarak dijital varlıkları satın alın ve satın fiat para birimi. Bu, aşağıdaki gibi borsalardan farklıdır: Bittrex ve Kucoin sadece işlem mümkün olmadan önce kripto para biriminde para yatırmaya izin veren.

Artık Gemini VS Coinbase için daha iyi alternatifin ne olduğunu bulmak için iki değişim zamanını öğrendik. İkizler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz İşte.

Gemini Coinbase’e En İyi Alternatif mi?

Aradan çıkışlar, elimizdeki gerçek meseleye geçelim – Gemini VS Coinbase karşılaştırması.

Her Borsanın Özellikleri

Coinbase’in birçok özelliği Gemini’de bulunanlar gibidir. Bununla birlikte, platformlar arasında dikkat edilmesi gereken birkaç fark vardır:

Her İki Borsadaki Özellikler:

 • Fiat ve kripto para birimi mevduatları.
 • Bitcoin ve Ether alım ve satım seçenekleri.
 • Hem itibari para biriminde hem de kripto para biriminde çekilebilir.
 • Bilgisayar korsanlığından korunmak için çevrimdışı olarak depolanan para ve kripto para birimi.
 • İyi müşteri desteği.
 • Banka ve banka havalesi seçenekleri.
 • Kripto para birimi endüstrisinin son derece saygın temelleri.

Yalnızca Coinbase’in Özellikleri:

 • Basitleştirilmiş anında satın alma seçenekleri.
 • Bitcoin Cash ve Litecoin mevcut.
 • Kredi kartıyla para yatırma.
 • Mevcut: Singapur, Avustralya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Jersey, Letonya, Lihtenştayn, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, San Marino , Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri.

Sadece Gemini’nin Özellikleri:

 • Gelişmiş ticaret seçenekleri – farklı alım ve satım emirleri.
 • ABD’de ACH (otomatik takas odası) kullanılarak yapılan para yatırma işlemlerini kabul eder.
 • Mevcut: ABD, Kanada, Hong Kong, Porto Riko, Güney Kore ve Birleşik Krallık.

Hangisi Daha Kullanıcı Dostu?

Onların açısından kullanıcı dostu özellikler, Coinbase, Coinbase VS Gemini karşılaştırmasında kesinlikle avantaja sahip. Onların teklifi kripto para birimi satın almak ve satmak için acil bir seçenek. Kaydolmak, siteye para yüklemek ve ilk kripto para birimini satın almak tam anlamıyla birkaç dakika sürer!

Hem Gemini hem de Coinbase’de yapmanız gerekenler kripto para satın almak için kimliğinizi doğrulayın. Bu yasal bir gerekliliktir. Kullanıcıların yapması gerekenler çeşitli belgeler gönder, ile birlikte kendi fotoğrafları. Ayrıca bir telefon numarası ve ödeme yöntemi kaydetmeleri gerekir. Çok basittir, ancak tam olarak doğrulanması bir veya iki gün sürer.

Coinbase ve Gemini’deki kayıt süreci birbirine çok benzese de, Coinbase yeni başlayanlar için kullanmak çok daha kolay. Bu, döviz bozdurmaktan çok çevrimiçi bir mağaza kullanmak gibidir. Coinbase’de “limit satın alma”, “piyasa satışı” veya “stop-limit” gibi kafa karıştırıcı terimler görmeyeceksiniz. Sadece giriş yap ve teklif edilen fiyatlar için istediğini al veya sat.

Gemini VS Coinbase: Gemini ile Bitcoin satın alın.

Gemini Coinbase’den çok daha karmaşık. Gelişmiş bir kullanıcının bekleyeceği tüm özellikleri sunan uygun bir kripto para borsasıdır. Bu nedenle, ileri düzey kullanıcılar için, Gemini VS Coinbase söz konusu olduğunda, seçim açık olabilir. Satın alma veya satma emirleri, herhangi bir fiyatta ve bunlara eklenen farklı şartlarla belirlenebilir.

Tüm bunlar, düzenli bir tüccar olmak istiyorsanız ve daha gelişmiş alım ve satım emirlerini kullanmaya başlıyorsanız,, Gemini tamamen kullanıcı dostudur. Temiz, dağınık olmayan bir arayüz sunar ve tüm seçenekler açıkça belirtilmiştir. Ancak, mutlak yeni başlayanlar için, Coinbase, kullanım kolaylığı için gerçekten yenilmez.

Gemini VS Coinbase: Hangisi Daha İyi Güvenlik Sunuyor?

Hem Coinbase hem de Gemini, kullanıcıların parasını ve kripto para birimlerini korumak için çeşitli ek güvenlik önlemlerine sahiptir. İlk olarak, her ikisi de müşterilerinin parasını ilgili şirketlerin faaliyet göstermek için kullanmaları gereken paradan ayırıyorlar..

Hem Coinbase hem de Gemini ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama. Bu, bir hesabın olma olasılığını önemli ölçüde azaltır. kimlik avı veya hacklendi. Bu durumda iki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcıların hesaplarına girmek için bildikleri bir şeyi (şifre) ve sahip oldukları bir şeyi (cep telefonu) kullanmalarını gerektirir. Giriş yapmaya çalıştığınızda cep telefonunuza kod içeren bir mesaj gönderilir. Devam etmek için bu kod gereklidir.

Her iki borsa da çeşitli başka güvenlik özelliklerine sahiptir. İşte tam ve ayrıntılı bir Gemini VS Coinbase özellik dökümü:

Coinbase Güvenlik Özellikleri:

 • Hassas veriler İnternetten tamamen kesilmiş bir donanımda depolanır.
 • Veriler arasında bölünür şifreli USB sürücüler ve kağıt yedekleri dünyanın farklı coğrafi bölgelerinde bulunan.
 • Tüm web sitesi bilgileri üzerinden çalışır şifreli SSL – HTTPS.
 • Cüzdanlar ve özel anahtar kullanımı AES-256 şifreleme onları korumak için.

Gemini Güvenlik Özellikleri:

 • Çevrimiçi olarak bir “sıcak cüzdan” içinde saklanan birkaç dijital varlık, Amazon Web Hizmetleri. AWS, üst düzey güvenlik denetimleriyle bilinir.
 • Sıcak cüzdanlarda depolanan paralara yalnızca üst düzey çalışanlar erişebilir.
 • Sıcak cüzdana erişmek için çok faktörlü kimlik doğrulama (iki faktörlü kimlik doğrulamanın daha gelişmiş bir sürümü) gereklidir.
 • Sıcak ve soğuk cüzdan anahtarları, yüksek düzeyde güvenlik kontrollerinden geçen donanımda güvenceye alınır.
 • İki seviye soğuk depo Gemini’de güvenliği daha da artırın.
 • Tedarik zinciri sorunlarını önlemek için, güvenlikle ilgili donanım farklı üreticilerden gelir.
 • Soğuk depoya erişim, birden fazla çalışanın eşzamanlı eylemlerini gerektirir.
 • Tam yedek değişim. Müşterilerin parası şirketin parasından ayrı tutulur ve her zaman FDIC sigortalı bir bankada tutulur.
 • Hesaplardaki tüm hassas bilgiler şifrelenir.
 • Web sitesi verileri, HTTPS gibi şifrelenmiş Taşıma Katmanı Güvenliği bağlantıları üzerinden iletilir.

Tüm bu güvenlik önlemlerini tam olarak anlamasanız bile şunu görebilirsiniz: her iki borsa da güvenlik önlemlerini çok ciddiye alıyor. Bununla birlikte, Gemini’nin fonları güvence altına almak için attığı adımlar biraz daha aşırı. Muhtemelen bu nedenle Gemini borsası, Aralık 2017’de başlatıldığında Chicago Board Options Exchange Bitcoin vadeli işlemlerini çözmek için seçildi.

Gemini VS Coinbase: Coinbase ile kripto kazanın.

Kullanıcılara sunduğundan bu tür yüksek güvenlik önlemleri, Gemini, profesyonel olarak ticaret yapmak için bir borsada büyük hacimlerde kripto para birimi depolaması gerekenler için Coinbase’e muhtemelen en iyi alternatiftir..

Bununla birlikte, sitelerin Coinbase, ikizler burcu, ve bu konudaki herhangi bir değişim uzun süreli depolama için uygun değildir.

Gemini VS Coinbase: Hangi Borsa Hangi Para Yatırma Yöntemlerini Sunuyor??

Coinbase ve Gemini kullanıcılara sunuyor hesaplarını finanse etmenin farklı yolları. Coinbase’ler daha kapsamlıdır.

Coinbase’de müşteriler kendi kripto para birimlerini satın alabilirler kredi veya banka kartı kullanmak, veya banka havalesi.

İkizler’de yalnızca yapabilirler banka havalesi kullanarak dijital varlıklarını satın almak. Açıkça, Gemini VS Coinbase’de Coinbase, para yatırma yöntemleri söz konusu olduğunda avantaja sahiptir..

Her iki borsada desteklenen herhangi bir kripto para birimini kullanarak da para yatırabilirsiniz..

Her iki borsadaki para yatırma ile aynı yöntemleri kullanarak para çekme mümkündür.

Gemini VS Coinbase: Ücretler Ne Olacak??

Başka bir alan Gemini, ücretler açısından Coinbase’den gerçekten daha iyi performans gösteriyor. Coinbase’de ücretlerin nasıl hesaplandığından biraz daha karmaşıklar. Bu nedenle önce Coinbase ücretlerini açıklayacağım.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinbase Ücretleri

Coinbase ücretleri 200 ABD dolarının altındaki tüm işlemler için sabit ücret. Kesin tutar, bir işlem yaptığınızda açıklanır. Alternatif olarak, Coinbase, işlemin bir yüzdesini tahsil edecek. Hangisi daha büyükse, gerçekte ödenen miktar.

Kredi veya banka kartı alımları için Coinbase ücretleri % 3.99, ve diğer tüm alış ve satışlar için ücret alırlar % 1,49. Banka havaleleri ile para yatırmak ücretsizdir ancak para çekmek için 0,15 ABD doları maliyeti vardır.

Bazı ülkelerde, kullanabilecekleri para yatırma ve satın alma seçenekleri konusunda kısıtlama olacaktır. Örneğin Avustralya, Kanada ve Singapur yalnızca kredi veya banka kartı satın alımlarını kullanabilecektir..

Gemini Ücretleri

Gemini, para yatırmak için herhangi bir ücret almaz. Para gönderdiğiniz yönteme ve bankaya bağlı olarak bazı ücretler alınabilir..

Gemini’nin değişim yapmak için aldığı ücretler şunlara bağlıdır: Kullanıcı son zamanlarda kaç işlem yaptı. Satın alınan veya satılan farklı miktarlarda Bitcoin veya Ether’i temsil eden altı katman vardır. Bunlar hafif tüccarlardan büyük hacimli kripto para birimlerinin takas edilmesi. Her gün UTC gece yarısı, her işlem çifti için ücretler yeniden hesaplanır..

Bunu açıklamaya çalışmak yerine, sizi aşağıdaki tabloya yönlendireceğim:

Gemini VS Coinbase: Gemini işlem ücretleri.

Not: Pazara likidite katan bir sipariş veren müşteriler “üretici” olarak bilinir. Bu arada, likidite alan müşteriler “alıcılar” olarak bilinir..

Gemini, kullanıcılara bu kadar düşük ücretler sunduğundan, büyük miktarlarda kripto para ticareti yapan kullanıcılar için borsayı çok daha iyi bir Coinbase alternatifi haline getiriyor. Profesyonel tüccarlar, Coinbase gibi sitelerin karlarını çok fazla tükettiğini görürler.!

Gemini VS Coinbase: Müşteri Desteği

Birçok kripto para birimi borsası söz konusu olduğunda mücadele ediyor müşteri desteği. ancak, Coinbase ve Gemini aslında bu bölümde oldukça iyi performans gösteriyor. Her iki hizmetin de birçok müşteri sorusunu yanıtlayan kapsamlı bir makale listesi vardır..

Kullanıcılar gerçekten takılırsa veya bir şikayette bulunursa, Sitelerin kendilerindeki bir e-posta formu aracılığıyla her iki şirketle iletişim kurun. Bu hizmetler için yanıt süreleri yaklaşık birkaç saat ve 24 saate kadar değişiyor gibi görünüyor..

Coinbase VS Gemini tartışmamızda müşteri desteği için kesin bir kazanan seçmek söz konusu olduğunda, hiçbir şirket şampiyon olamaz!

Gemini VS Coinbase: Coin Kullanılabilirliği

Coinbase ve Gemini’de bulunan coin’ler biraz farklı. Her iki platform da geniş bir yelpazede altcoinler, ancak Coinbase, madeni para bulunabilirliği kategorisinde kesinlikle Gemini’yi kazandı.

 • Kullanıcıların satın alabileceği jetonlar Coinbase: Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash.
 • Kullanıcıların satın alabileceği jetonlar ikizler burcu: Bitcoin ve Ethereum.

Gemini VS Coinbase: Hangi Borsada Daha Yüksek İşlem Hacmi Var??

Coinbase, Gemini’den çok daha fazla Bitcoin ticareti yapıyor. Bunun nedeni muhtemelen Gemini VS Coinbase’de çoğu kullanıcının kullanıcı dostu seçenekleri sayesinde Coinbase kullanarak ilk birkaç satın alımını gerçekleştirmesidir. Ticarete girenler, kendi kişisel tercihlerine bağlı olarak çok sayıda farklı borsaya yayılacaktır..

Gemini VS Coinbase: DeFi jetonları desteklenir.

Yazıldığı andan itibaren son altı ayda (Mayıs 2018), Coinbase 5,15 milyon BTC ticareti yaptı. Bu, ona yalnızca ikinci sırada olan bir pazar payı verir. Bitfinex. Coinbase’in toplam pazar payı şu anda% 15,3’te bulunuyor. data.bitcoinity.org.

Bu arada, Gemini aynı dönemde yalnızca 1.54 milyon BTC. Bu, ona% 4,57’lik bir pazar payı veriyor.

Sonuç

İşte bu kadar! Bu bizim ikizler burcu VS Coinbase kılavuz. Umarım artık iki platformdan hangisinin size daha çok uyacağına dair daha iyi bir fikriniz olur.!

Artık bu iki popüler değişim hakkında daha çok şey bilmelisiniz. Her iki platformun tüm yönlerini ele aldım: güvenlik, ücretler, Ses, jeton mevcudiyeti, bunların her birini hangi ülkeler kullanabilir?, ve müşteri desteği. Bu size, takılıp kaldıysanız hangisini seçeceğiniz konusunda net bir fikir vermelidir.!

İçin yepyeni kullanıcılar Daha önce hiç varlık ticareti yapmamış olanlar, Coinbase muhtemelen daha çok tavsiye edilir. Oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve ücretler biraz daha fazla olsa bile, kolaylık buna değer. o esnada, ikizler burcu kesinlikle yapar harika bir Coinbase alternatifi sadece yatırım yapmak yerine dijital varlık ticareti konusunda daha ciddileşenler için.

Şimdi bu iki popüler platformu açıklamayı bitirdiğime göre, siz ne düşünüyorsunuz? Gemini Coinbase’den daha mı iyi?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me