Hey, Hey! Kripto yeni başlayanlar! IOTA Cryptocurrency Satın Alma hakkındaki bu kılavuza hoş geldiniz!

Bir sonraki hakkında konuşmaktan vazgeçmeyecek bir arkadaşın var mı "büyük şey" kriptoda mı? Ben de öyleyim!

Önce Bitcoin’den bahsediyorlardı, sonra size Litecoin’den bahsediyorlardı. Sırada Ethereum, Ripple, EOS, Cardano, blah blah blah idi….

Kripto para birimleri listesi her geçen gün daha da uzuyor! Ya, bir dahaki sefere sinir bozucu arkadaşınızı gördüğünüzde, onun yerine bir sonraki büyük şeyi anlatırsanız?

Bu kılavuzda, en heyecan verici kripto para birimlerinden biri olan IOTA’dan biraz bahsedeceğim. Size IOTA’yı neyin farklı kıldığını anlatacağım (önceden bilmiyorsanız) ve sonra size IOTA jetonu satın almanın en iyi yollarından bazılarını anlatacağım..

Ayrıca size en popüler kripto para borsalarından birini kullanarak IOTA’yı nasıl satın alacağınızı göstereceğim – Binance.

Yine de, size IOTA’yı nasıl satın alacağınızı söylemeden önce muhtemelen IOTA’nın ne olduğunu (kısaca) söylemeliyim. Peki, IOTA nedir?

Kısa Bir IOTA Açıklayıcı

IOTA Nasıl Satın Alınır

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

IOTA, 2016 yılında David Sonstebo, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Serguei Popov tarafından piyasaya sürüldü..

IOTA, Nesnelerin İnterneti Uygulaması’nın kısaltmasıdır. IOTA, internete bağlı tüm makine ve cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır..

Hayal edin! Gelecekte IOTA, sürücüsüz bir kamyonun buzdolabınızın sizin için sipariş ettiği sütü evinize teslim etmesine yardımcı olan ağ olabilir! Aynı zamanda büyük bir farka sahip bir kripto para birimidir.

IOTA nasıl çalışır?

IOTA’nın madencileri veya ödülleri yoktur, hatta bir blok zinciri bile yoktur! Bunun yerine, yönlendirilmiş döngüsel olmayan bir grafik (DAG) kullanır. Bu, kullanıcıların birbirlerinin işlemlerini doğruladığını söylemenin çok karmaşık bir yoludur. DAG IOTA’nın kullandığı Tangle denir.


IOTA arapsaçı nasıl çalışır

Kullanıcılar Tangle kullanarak bir işlem yaptığında, cihazları işlem tamamlanmadan önce diğer iki işlemi doğrulayacaktır. Bu biraz, başka biri kapıyı sizin için açmadan önce iki kişinin geçmesine izin vermek için bir kapıyı açık tutmak gibidir. Öyleyse, bu neden bir blockchain kullanmaktan daha iyidir?

IOTA’nın madencileri olmadığı için işlem ücreti yoktur. IOTA’nın kullanımı ücretsizdir! Aynı zamanda çok hızlı. IOTA aşağıdakileri işleyebilir: 1000 tp / s. IOTA ücretsizdir, hızlıdır ve süt sağlar (bir nevi)!

Her neyse, şimdi bunu ele aldığımıza göre, bu makalenin ana konusuna geçelim – IOTA Nereden ve Nasıl Alınır?.

IOTA satın almak Bitcoin satın almaya benzemez çünkü tüm kripto borsaları ticaret için IOTA sunmaz.

İşte IOTA coin satın almak için en iyi borsalardan dördü. Binance ile başlayacağım…

IOTA Nereden Alınır: Binance

Binance'te IOTA Nasıl Satın Alınır

Binance bir Çin kripto-kripto ticaret borsasıdır. Bu, kripto para birimlerini yalnızca diğer kripto para birimleriyle satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz anlamına gelir..

ABD doları veya Japon Yeni gibi yerel fiat para biriminizle kripto para satın almak istiyorsanız, önce başka bir borsayı ziyaret etmeniz gerekecektir. Gibi bir değişim tavsiye ederim Coinbase fiat para birimlerini kullanarak kripto para satın almak isteyen acemi tüccarlar için.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Binance Trading Özellikleri

Binance, dünyanın en büyük kripto borsalarından biridir. Şundan fazla işlendi: 2.5 milyar Son 24 saatte ABD doları değerinde işlem. Buna 24 saatlik işlem hacmi denir.

Binance, temel ve gelişmiş ticaret özellikleri sunar. Gelişmiş ayarlar, yeni başlayanların çoğu için muhtemelen çok karmaşık olacaktır. Temel ticaret ayarlarına bağlı kalın ve iyi olacaksınız. Kendine güveniyor ve öğrenmek istiyorsan Binance’in düzeni açık ve faydalı bilgilerle dolu.

Binance Ücretleri

IOTA jetonunu satın almadan önce para yatırmanız gerekir. Bunu yapmak için, Bitcoin veya Ethereum’u başka bir borsadan Binance hesabınıza aktarmanız yeterlidir. Bunun için herhangi bir ücret yoktur ve hesabınıza para yatırıldıktan sonra, IOTA jetonu satın almaya hazırsınız.

Bir ücret ödeyeceksiniz % 0.1 Binance ile IOTA satın alırken işlem tutarı. Alacaksın % 50 IOTA satın almadan önce paranızı Binance Coin’e (BNB) dönüştürmeye karar verirseniz ücret indirimi. Bu, yalnızca% 0,05’lik bir ücret ödeyeceğiniz anlamına gelir!

IOTA’nızı geri çekmek istediğinizde ücretlendirileceksiniz 0.5 IOTA.

Artık Binance ile IOTA satın almanın ne kadar ucuz olduğunu biliyorsunuz. Ama ne kadar güvenli?

Binance Güvenliği

Binance, kullanıcılarına iki faktörlü kimlik doğrulama sunar. Borsa, Mart 2018’de bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı. Ancak Binance ekibi onları durdurmadan önce herhangi bir kullanıcı fonunu çalamadılar. Binance aslında güvenli ve güvenilir bir platformdur.

Binance'te IOTA Nasıl Satın Alınır

Not: İki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcı hesabının iki tür şifreye sahip olduğu durumdur.

Sonra, Bitfinex ile IOTA satın almaya bir göz atın…

Bitfinex

iota 5 nasıl alınırBitfinex 2012 yılında açılmıştır ve merkezi Çin’in Hong Kong şehrinde bulunmaktadır. ABD Doları, Euro ve kripto para birimleri ile işlem yapmayı teklif ediyor. Bu, önce başka bir borsayı ziyaret etmek zorunda kalmadan hesabınıza para yatırabileceğiniz anlamına gelir..

Bitfinex Ticaret Özellikleri

Bitfinex şundan fazla işledi: 1.5 milyar Son 24 saatte ABD doları değerinde işlem.

Bitfinex, yeni başlayanların çoğunun kullanabileceğinden daha gelişmiş ticaret özellikleri sunar. Değişim, deneyimli tüccarlar ve ticaret şirketleri için tasarlanmıştır. Ancak, çoğu kullanıcı siteyi IOTA coin satın almak için yeterince kolay bulacaktır..

Bitfinex Ücretleri

Hesabınıza kripto para birimleriyle para yatırırsanız herhangi bir ücret alınmaz. Yeni başlayan biri olarak, muhtemelen hesabınıza USD veya EUR ile para yatırmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, bir ücret tahsil edilecek bir banka havalesi kullanabilirsiniz. % 0.1.

Bitfinex ile IOTA’yı nasıl satın alacağınıza dair bir seçiminiz olacak. Yapıcı veya alıcı olabilirsiniz. Alıcılar, üreticilerden daha yüksek işlem ücretleri öderler. 500 bin USD’nin altındaki alıcı alım satımlarından şu ücret alınır: % 0.2. Aynı ticaret için bir yapımcı ücretlendirilecek % 0.1. Yeni başlayanların çoğu, alıcı olarak IOTA coin satın alacak. Ticaret yapmanın daha sorunsuz ve daha kolay bir yolu.

Not: Bir üretici, borsada henüz listelenmemiş bir fiyat için kripto para birimi ticareti yapacak bir tüccardır. Bir alıcı, halihazırda listelenen bir fiyat için kripto para birimi alıp satacaktır. Alıcının emri hemen doldurulacaktır. Bir yapıcı, alıcı fiyatı kabul edene kadar beklemek zorunda kalabilir.

IOTA’nızı geri çekmek istediğinizde ücretlendirileceksiniz 0.5 IOTA. Yani Bitfinex ile IOTA satın almak Binance’ten biraz daha pahalı, ancak daha güvenli mi?

Bitfinex Güvenliği

Bitfinex fiyat tablosu

Bitfinex birkaç kez saldırıya uğradı. Mayıs 2015’te bir bilgisayar korsanı çaldı 1500 Bitcoin. Başka bir saldırıda, 119.796 Bitcoin çalındı. Platform, Nisan 2017’ye kadar para kaybeden tüm kullanıcılara para iade etmişti. Bitfinex ayrıca güvenlik özelliklerini de çok geliştirdi. Kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulama sunulur ve % 99,5 tüm fonların oranı çevrimdışı olarak saklanıyor.

IOTA’yı bundan sonra nereden satın alabilirim? Binance ve Bitfinex’in IOTA kripto para birimini satın almanın ucuz ve kolay yolları var. Peki ya Gate.io?

Gate.io

Gate.io'da IOTA Nasıl Satın Alınır

Gate.io 2017’de başlatılan bir kripto-kripto para borsasıdır. İngilizce ve Çince olarak mevcuttur.

Gate.io, kullanıcılarına IOTA gibi heyecan verici yeni kripto para birimi projelerine erişim sağlamaya çalışıyor!

Gate.io Ticaret Özellikleri

Yeni bir borsa olsa da, Gate.io en yoğun olanlardan biridir. 24 saatlik işlem hacmi

daha fazla 2 milyar Amerikan doları.

Gate.io şunlardan fazlasını sunar: 250 farklı ticaret çiftleri. Bu, çoğu yeni başlayanlar için çok fazla seçenek olacaktır. Bununla birlikte, borsa iyi tasarlanmış ve çoğu tüccarın kullanımı kolay bulması gerekiyor..

Not: Alım satım çiftleri, döviz kurunun teklif edildiği iki para birimidir. Bir ticaret çifti şuna benzer; 1 BTC = 8.662 ABD doları.

Gate.io Ücretleri

IOTA satın almadan önce Gate.io hesabınıza kripto para birimi ile para yatırmanız gerekir. Bunun için sizden ücret alınmayacaktır.

Bir ücret % 0.2 işlem tutarının% ‘si IOTA satın almak için yapılacaktır.

IOTA’dan para çekme işlemleri şu kadar ücretlendirilir: 0.1 IOTA

Gördüğünüz gibi, Gate.io ücretlerinin anlaşılması basit, hangisinin yeni başlayanlar için harika olduğunu. Gate.io ile IOTA satın almak ne kadar güvenli??

Gate.io Güvenliği

Gate.io’nun saldırıya uğramaması iyi bir şey. Ancak, yalnızca bir yıldır yayında olduğundan, kullanıcı parasını zaten kaybetmiş olsaydı şaşırırdım! Platform, iki faktörlü kimlik doğrulama ve SMS uyarıları sunar. Ayrıca, hesaplara erişmek ve para taşımak için ayrı şifreleri vardır..

Size şimdiye kadar bahsettiğim borsalar, IOTA satın almanın harika yollarını sunuyor. Ama bir sonraki değişimimiz diğerlerinden daha mı iyi? HitBTC’ye göz atalım…

HitBTC

IOTA 8 Nasıl Satın Alınır

IOTA nereden alınır listemizdeki son borsa HitBTC’dir.. HitBTC Hong Kong, Çin merkezli ve 2013’ten beri yayında. Bu başka bir kripto-kripto değişimidir. Üzgünüm yeniler! Burada işlem yapmadan önce bir broker borsasından Bitcoin satın almanız gerekecek.

HitBTC Trading Özellikleri

HitBTC, bahsettiğim en küçük borsa. Yaklaşık 24 saatlik işlem hacmine sahiptir. 323 milyon Amerikan Doları.

HitBTC, yeni başlayanlar için tasarlanmamıştır. Daha deneyimli yatırımcıların seveceği birçok özelliğe sahiptir. Bunlar, marj ticareti ve stop-limit emirlerini içerir. Ancak, platform hala IOTA satın alan yeni başlayanlar tarafından kullanılabilir! Ama ne kadara mal olacak?

HitBTC Ücretleri

Bitcoin’i hesabınıza yatırmanın maliyeti olacak 0.0006 BTC.

HitBTC, işlem ücretleri için üretici / alıcı sistemini kullanır. Alıcı takası ücretlendirilir % 0.1 ticaret tutarının. Yapımcılardan herhangi bir ücret alınmaz!

Borsada listelenenlerden daha yüksek bir fiyata IOTA satın almayı teklif ederseniz, HitBTC size ödeme yapacaktır. % 0.01 ticaret tutarının. Buna indirim denir. Oldukça havalı, ha?

HitBTC Güvenliği

HitBTC çok güvenlidir! Açıldıktan hemen sonra bir saldırının kurbanı oldu, ancak o zamandan beri kullanıcı güvenliği konusunda çok ciddiydi. Platform, kullanıcı verilerini ve fonlarını korumak için acil oturum durdurmaları ve şifreleme gibi özellikler kullanır.

HitBTC ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamaya sahiptir ve kullanıcılara, hesaplarına bilinmeyen bir IP adresinden erişildiğinde bunu bildirir..

Öyleyse, şimdi sorunun "IOTA’yı nereden satın alabilirim?" yanıtlandı, artık piyasadaki en iyi borsalardan bazılarıyla IOTA’yı nereden satın alacağınızı biliyorsunuz. Bakalım hangi borsanın en iyisi olduğunu görelim, sonra size kazanan takas ile nasıl IOTA satın alacağınızı göstereceğim!

Ve kazanan…

Bence yeni başlayanlar için IOTA’yı nasıl satın alabileceklerini öğrenmek için en iyi borsa Binance. Dört borsa da IOTA’nın nasıl satın alınacağını öğrenmek için harika platformlardır. Bununla birlikte Binance, kullanıcılara IOTA kripto para birimini satın almanın güvenli, ucuz ve basit bir yolunu sunuyor..

Öyleyse, Binance üzerinden IOTA’nın satın alma sürecine bir göz atalım. Bununla birlikte, diğer değişim seçeneklerinin de oldukça geçerli olduğunu unutmayın – tek yapmanız gereken her birine daha derinlemesine bakın, ve sana en uygun olana karar ver!

Not: Bu örnekte, Bitcoin ile IOTA’nın nasıl satın alınacağını göstereceğim. Ethereum’u kullanmayı tercih ederseniz, o zaman adımları izleyin, ancak Bitcoin (veya BTC) yazan her yerde, Ethereum (ETH) ile değiştirin..

Binance Kullanarak IOTA Nasıl Satın Alınır: Kaydolun

IOTA’yı nasıl satın alacağınızı öğrenmeden önce bir Binance hesabına ihtiyacınız olacak. Kaydolmak için Binance ana sayfasına gidin ve tıklayın Kayıt ol.

Binance'e nasıl kayıt olunur

Güçlü bir parola ve kendi iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlarına sahip bir e-posta adresi seçtiğinizden emin olun. Ardından, basit bir doğrulama görevini tamamlamanız istenecek. Ve bu kadar! Artık kaydoldunuz ve doğrulandınız. Şimdi size IOTA’yı nasıl satın alacağınızı göstereceğim.

Hızlı ipucu: İlk kez oturum açtığınızda size iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği sunulacaktır. Bunu yaptığınızdan emin olun, bu çok önemli! Yapabileceğiniz Google Authenticator’ı indirmeniz gerekecek İşte.

Hesabınıza Para Yatırma

Hesabınıza para yatırmak için şu adrese gidin: Para kaynağı ve sonra Mevduat / Para Çekme. Ardından, hesabınıza yatırmak istediğiniz kripto para birimini seçmeniz gerekir..

Hesabınıza Binance üzerinden nasıl para yatırabilirsiniz?

Örneğin, başka bir borsada depolanan Bitcoin varsa ve IOTA satın almak için kullanmak istiyorsanız, Depozito içinde Bitcoin kürek çekmek. Binance şimdi Bitcoin’inizi göndermeniz için size Bitcoin para yatırma adresinizi gösterecek.

Şimdi Bitcoin’inizi tutan borsaya gitmeniz ve Binance’in size verdiği adrese Bitcoin göndermeniz gerekiyor. Hesabınıza para yatırıldıktan sonra, daha önce bahsettiğim% 50 ücret indiriminden yararlanabilirsiniz. Bunu yapmak için şuraya gidin: Kullanıcı Merkezi hesabınızda ve indirimin olduğundan emin olun Açık. Şöyle görünüyor;

IOTA 11 Nasıl Satın Alınır

Ve şimdi, hepimizin beklediği an …

Ticaret Yapmak

Binance’in iki ticaret ayarı vardır; temel ve gelişmiş. Daha deneyimli olana kadar temel ayarları kullanın. Takas ayarlarınızı seçmek için şu adrese gidin: Değiş tokuş ve Seç Temel. Şimdi biraz IOTA alalım!

Temel alım satım ekranında uzun bir alım satım çifti listesi gösterilecektir. IOTA / BTC’yi bulun. Bu çifti seçin. Bunun gibi görünecek;

IOTA hisseleri nasıl alınır

Ardından, satın almak istediğiniz IOTA miktarı ile sipariş formunu doldurun. Bunu yaptıktan sonra, IOTA satın al ve bu kadar! Artık piyasadaki en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden birinin gururlu sahibisiniz.

IOTA dengesi

Artık IOTA’yı nasıl satın alacağınızı biliyorsunuz, onu koymak için bir yere ihtiyacınız olacak. Borsalarda kripto para birimini bırakmak çok kötü bir fikir. Binance aslında aktif olmayan fonları olan kullanıcılardan bir ücret alır. Tüm kripto para birimlerini saklayabileceğiniz en iyi yer kendi güvenli cüzdanınızdır.

Not: Bir cüzdan, kripto para biriminize erişmek için ihtiyacınız olan tüm kodları sakladığınız yerdir. Bir cüzdan yazılım, donanım, çevrimiçi veya çevrimdışı olabilir. Kripto kodlarınızı saklamak için birden fazla çeşit cüzdan kullanmayı denemelisiniz. Ve unutmayın: Onları güvende tutun! Cüzdanlar çok önemli.

Sonuç

Bu kılavuzun başında “IOTA’yı nereden satın alabilirim?” Diye merak ediyordunuz ve şimdi IOTA’yı nereden ve nasıl satın alacağınızı biliyorsunuz. Sonuçta o kadar da zor değildi, değil mi?

Şimdi ne yapacaksın? Dışarı çıkıp sinir bozucu arkadaşınızı bulmalısınız. Onlara “Kriptodaki Sonraki Büyük Şey” hakkında her şeyi anlatın. Onlara IOTA’nın ne olduğunu ve onu satın alabilecekleri en iyi dört yerden bahsedebilirsiniz. Hatta onlara Binance ile nasıl IOTA satın alabileceklerini bile anlatabilirsiniz. Onlara ücret indiriminden bahsetmeyin!

Bu kılavuzu takip etmesi kolay bulduysanız ve şimdi kendi IOTA’nızı satın aldıysanız, lütfen bana bildirin! Ayrıca, IOTA’nın bir sonraki Ethereum olduğunu düşünüyor musunuz? Yoksa sadece aldatıcı mı? Satın almak için Binance’den daha iyi bir yer var mı? Bir dahaki sefere kripto acemileri, hoşçakalın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me