Jaxx Cüzdan İncelemesi

Yani, bazı kripto para birimleri satın aldınız ve şimdi bazılarını okumaya geldiniz. Jaxx cüzdan bu cüzdanın onları saklamak için en iyi yer olup olmadığına dair incelemeler? Pekala, bugün öğreneceksin! Bu eksiksiz Jaxx cüzdan incelemesinde size anlatacağım söz konusu cüzdan hakkında bilmeniz gereken her şey.

Başlamak için sana vereceğim Genel Bakış cüzdanın gerçekte ne olduğu ve ne kadar süredir ortalıkta olduğu. Bundan sonra, Jaxx cüzdanının tam incelemesine geçeceğiz ücretler ve özellikler, bunu takiben güvenliğine genel bakış. Son olarak, nasıl kurulacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda size gerçekten yararlı bazı ekran görüntüleriyle rehberlik edeceğim.!

Artıları

  • 90’dan fazla farklı kripto para birimini destekler
  • Kullanımı kolay
  • Yerleşik değişim
  • Çapraz platform eşleştirme
  • Kullanmak ücretsiz

Eksileri

  • Bazı güvenlik endişeleri

Jaxx Cüzdan İncelemesi: Jaxx Cüzdanı nedir?

Piyasadaki her kullanıcı Jaxx cüzdan incelemesi muhtemelen size şunu söyleyecektir: Jaxx dır-dir dijital cüzdan bu sana izin verir bir dizi farklı kripto para birimi gönderin ve alın, ve kullanıcılara bunları depolamak için güvenli bir yer sağlar. Cüzdan, 2014 yılında Anthony Diiorio, kim kurucularından biri Ethereum!

İLGİNÇ GERÇEK

Yakın tarihli bir Forbes zengin liste yayınına göre, Anthony Diiorio, 700 milyon ila 1 milyar dolar arasında tahmini serveti ile kripto para dünyasının en zengin 8. kişisidir.!

Jaxx cüzdan incelemesi: Anthony Diiorio.

Jaxx cüzdanı bir "çoklu para cüzdanı", ve birçok farklı kripto para birimini aynı yerde saklamanıza olanak tanır. Aslında, Temmuz 2021’de yazı yazarken, Jaxx cüzdanı saklayabilir 90’dan fazla farklı para (bazılarını aşağıda listelediğim), her geçen gün daha da fazlası ekleniyor.

Jaxx cüzdan incelemesi: desteklenen kripto para birimleri.

Kullanıcı Jaxx cüzdan incelemelerini okurken, cüzdanın indirilebileceğini de fark edeceksiniz. çoğu cihaz türünde. Bu içerir pencereler, Mac, ve Linux masaüstü cihazlar için ve Android ve iOS mobil cihazlar için. Ayrıca, Jaxx cüzdanı şu şekilde de kullanılabilir: bir Google Chrome uzantısı, nerede olursanız olun erişmenin kolay olduğu anlamına gelir.

Jaxx cüzdan incelemesi: desteklenen platformlar.

Mart 2018’de Jaxx geliştiricileri, cüzdanları 1,2 milyondan fazla indirildi, onu piyasadaki en popüler cüzdanlardan biri yapıyor!

Şimdi, Jaxx cüzdanının ne olduğuna dair iyi bir genel bakışa sahip olduğunuza göre, bu Jaxx cüzdan incelemesinin bir sonraki bölümü daha yakından inceleyecek. ana özellikleri ve faydaları.

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

özellikler ve faydalar

Aşağıda, Jaxx’in en dikkate değer ve genellikle referans verilen faydalarından bazılarını bulacaksınız..


Çoklu Para Cüzdanı

Jaxx cüzdanını kullanmanın en iyi özelliklerinden biri, birçok farklı kripto para birimini depolar. Yukarıdaki listede görebileceğiniz gibi, bu, aşağıdakiler gibi popüler paraları içerir: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH). Ancak, aynı zamanda daha az popüler olan birçok madeni para da içerir. Unicorn Altın (UKG), Fırtına (STO) ve Gnosis (GNO)!

Tablo: Coinbase Wallet ve Jaxx tarafından desteklenen kripto para birimleri

Bu, onu sahip olan insanlar için mükemmel kılar. birçok farklı kripto para birimi çünkü aksi takdirde, her bir madeni parayı ayrı bir cüzdanda saklamaları gerekir. BTC, ETH ve LTC’ye sahipseniz, ancak her biri için farklı bir cüzdan indirmeniz gerekse ne kadar sinir bozucu olacağını bir düşünün.?

Çapraz Platform Eşleştirme

Daha önce bahsetmiştim tüm farklı cihazlar Jaxx cüzdanını adresinden indirebilirsiniz. Jaxx’in ayrıca harika bir özelliği var: platformlar arası eşleştirme – tüm cüzdanları birbirine bağlar!

Örneğin, Jaxx cüzdanını Android cep telefonunuza ve masaüstünüze indirirseniz, tüm paranıza her iki cihazdan da erişilebilir. Bu büyük bir avantajdır, sanki bir cüzdan çapraz platform eşleştirme değilse, cüzdanınız için yalnızca tek bir cihaz kullanabilirsiniz..

Dahili Kripto Para Birimi Değişimi

Jaxx cüzdanını kullanmanın bir diğer harika avantajı da, Şekil Kaydırma API yerleşiktir. ShapeShift üçüncü taraf bir değişim hizmeti Bu, tümü Jaxx cüzdanında olmak üzere bir kripto para birimini diğeriyle takas etmenize olanak tanır!

Jaxx cüzdan incelemesi: dahili değişim.

Bu, eğer tutarsan Bitcoin, ama bazılarını takas etmek istediğinize karar verdiniz. Ethereum, bunu Jaxx cüzdanının içinde yapabilirsiniz! Ancak, bu değişim hizmeti olmadan yapmanız gerekenler Paranızı başka bir kripto para borsasına gönderin, Ticaret yapmak, ve sonra onları Jaxx cüzdanınıza geri çekin.

Kullanıcı dostu

İle bir milyondan fazla kullanıcı indirmesi, Jaxx cüzdanında mevcut en kullanıcı dostu arayüzlerden biri. Bu harika, çünkü hem yeni başlayanlar hem de daha deneyimli kripto para birimi kullanıcıları için mükemmel..

Gerçekten, bunu size anlatmak için Jaxx cüzdan incelemelerine bile ihtiyacınız yok – aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, platformda gerçekten basit renkler, temiz metin ve Onun işlem geçmişinizi görüntülemek gerçekten çok kolay.

Jaxx cüzdan incelemesi: arayüz tasarımı.

QR Tarama

Eğer hayranıysan Kolaylık, o zaman seveceksin QR tarama özelliği Jaxx cüzdanında mevcuttur. Açıklayayım: Öncelikle, bir kripto para borsasından Jaxx cüzdanınıza biraz Bitcoin çekmek istiyorsanız, uzun Bitcoin cüzdan adresinizi girmek zorunda kalmadan, kodu cep telefonunuzla tarayın!

Jaxx cüzdan QR tarama özelliği, isterseniz de gerçekten kullanışlıdır. hareket halindeyken birine jeton gönder. Örneğin, kripto para birimini kabul eden gerçek bir mağazadaysanız, mağaza sahibinin cihazını tarayabilirdiniz ve Jaxx cüzdanı transferi gerçekleştirecekti!

Ücretler

Cüzdanı hangi cihaza yüklemek istediğiniz önemli değil, Jaxx cüzdanı tamamen ücretsizdir! Bu bir pazarlık!

Elbette, Jaxx para kaybetme işinde değildir, bu nedenle kullanıcılar ShapeShift API aracılığıyla kripto para alışverişinde bulunduklarında kar elde ederler. Kripto para birimlerini başka bir cüzdana göndermek söz konusu olduğunda, sadece blockchain ağ ücretini ödeyeceksiniz, Bu, madeni paraya ve ağın ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak değişir. Jaxx bundan hiç para kazanmıyor.

Artık tüm avantajları bildiğinize göre, bu Jaxx cüzdan incelemesindeki bir sonraki bölüm güvenlik özelliklerine bakacak.!

Jaxx'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Jaxx’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Jaxx Cüzdan Güvenli mi? Güvenliğe Genel Bakış

Bir kripto para cüzdanı seçerken, dikkate alınması gerçekten önemlidir ne kadar güvenli. Bir cüzdanın aşağıdakiler gibi güzel özellikleri olması her zaman iyidir. Kullanıcı dostu ve çoklu para birimi desteği. Bununla birlikte, güvenlik zayıfsa, başka bir yere bakmanız gerekebilir..

Öyleyse, öğrenelim – Jaxx cüzdanı güvenli mi?

Kişisel Kontrol

Öncelikle, cüzdanı indirdiğinizde, sizden herhangi bir kişisel bilgi istenmeyecektir. Bu, mahremiyeti sevenler için harikadır ve aynı zamanda sizin ve yalnızca sizin özel anahtarlarınıza erişebileceğiniz anlamına gelir. Asla unutmayın, özel anahtarlarınızı kaybederseniz, paranız sonsuza kadar gidecek.

Jaxx Cüzdan İncelemesi

Jaxx ekibi asla özel anahtarlarınıza olduğu gibi erişebilir cihazınızda yerel olarak tutulur. Bu ekstra bir güvenlik seviyesi eklese de, bu, saldırıya uğramanız durumunda paranızı geri alamayacakları anlamına gelir..

Yedek Tohum

Cüzdanınızı daha fazla korumak için, düzenli bir yedekleme yap. Burada, güvenli bir şekilde saklamak için yazabileceğiniz bir çekirdek cümle (parola gibi) sağlanır. Cüzdan anahtarlarınızı geri yüklemek için kullanabileceğiniz için, cihazınızın / cihazlarınızın hasar görmesi durumunda bu harikadır..

Oturum Açma Güvenliği

ne yazık ki, yok iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) veya çoklu imza desteği Jaxx cüzdanının içinde. Kullanıcı Jaxx cüzdan incelemeleri tarafından sunulan geri bildirimlere bakılırsa, bu cüzdanın temel zayıflıklarından biridir, çok.

Diğer cüzdanlarda bulunan 2FA özelliği, bir işlemi gerçekleştirmeden önce kişisel cep telefonunuza gönderilen bir kodu girmeniz gerektiği anlamına gelir (para gönderme ve hatta giriş yapma gibi).

Jaxx Cüzdan İncelemesi

Çoklu imza desteği, ihtiyaç duyduğunuz zamandır birden fazla cihazda oturum açtığınızı onaylayın. Bu özelliklerin hiçbirinin mevcut olmaması utanç verici.

Jaxx Daha Önce Hacklendi?

Deneyimli Jaxx blockchain cüzdanı büyük bir hack 2017’nin sonlarında 400.000 $ değerinden fazla Ethereum (ETH) bir kullanıcının cüzdanından çalındı. Hack, bir kullanıcı Jaxx cüzdanını bir "jailbreak’li" iPhone. Bu, herhangi bir ağdan erişilebilmesi için bir cep telefonunun kilidinin açıldığı zamandır..

Ancak, aynı zamanda şu anlama da gelir: İndirilen uygulamaların güvenli olduğunun garantisi yoktur. Sonuç olarak, bir bilgisayar korsanı kullanıcının yedek ifadesini elde edebildi ve bu da paraları kendi kişisel cüzdanına aktarmasına izin verdi.

Jaxx Cüzdan İncelemesi

Bu tamamen Jaxx’in hatası olmasa da, sorun aslında güvenlik açığının farkında olmalarıydı., ama düzeltmek için hiçbir şey yapmadılar. Jaxx geliştiricileri, cüzdanın kullanımını zorlaştıracağı için platformda büyük değişiklikler yapmak istemediklerini iddia ettiler..

Genel, bu, Jaxx cüzdanının 2014’te piyasaya sürülmesinden bu yana yaşadığı tek güvenlik açığıdır.. Bu nedenle, özel anahtarlarınızı güvende tuttuğunuz sürece, uygulamayı jailbreak’li bir telefona indirmeyi denemeyin ve düzenli bir yedekleme yapmak, o zaman paranız güvende olmalı.

Artık Jaxx cüzdanının güvenli olduğunu bildiğinize göre, bu Jaxx cüzdan incelemesinin bir sonraki bölümü size onu nasıl kuracağınızı gösterecek.!

Jaxx Cüzdan Nasıl Kurulur?

Şimdiye kadar bu Jaxx blockchain cüzdan incelemesini okuduysanız, bunu bileceksiniz Jaxx çoğu cihaz türüne kurulabilir. Şimdi size masaüstü cüzdanını kullanarak nasıl kurulacağını göstereceğim, ancak yükleme işlemi tüm cihaz türlerinde benzerdir..

1. Öncelikle ziyaret etmeniz gerekecek resmi Jaxx web sitesi ve cihaz türünüz için doğru dosyayı indirin.

Jaxx cüzdan incelemesi: Başlarken.

2. İndirme işleminiz başlamadan önce, Jaxx size bir “sağlama toplamı” sağlayacaktır. Bu, indirdiğiniz dosyanın orijinal olduğunu, yüklediğinizde sağlanan sağlama toplamıyla eşleştirerek doğrulamanıza olanak tanır..

Jaxx cüzdan incelemesi: kurulum.

3. İndirme dosyası yaklaşık 65mb, bu nedenle internet hızınıza bağlı olarak birkaç dakika beklemeniz gerekebilir. İndirme bittiğinde, .exe dosya.

Jaxx cüzdan incelemesi: indirme.

4. Jaxx şimdi gerekli dosyaları cihazınıza çıkaracak.

Jaxx cüzdan incelemesi: kurulum süreci.

5. Jaxx blockchain cüzdanı kurulduktan sonra aşağıdaki platformu göreceksiniz. Varsayılan olarak, ekranınız size Bitcoin cüzdanınızla ilgili ayrıntıları gösterecektir. Bu içerir kişisel cüzdan adresiniz, denge, ABD doları eşdeğeri, ve QR kodunuz.

Jaxx cüzdan incelemesi: QR kodu.

6. Jaxx cüzdan, 90’dan fazla farklı para. Öyleyse, farklı bir kripto para birimini nasıl kontrol edeceğimizi öğrenelim – Civic (CVC) arayacağım.

7. Cüzdanınızın sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın.

Jaxx cüzdan incelemesi: işlem geçmişi.

8. Aşağı kaydırın ve kontrol etmek istediğiniz kripto para birimini bulun. Gördüğünüz gibi Civic (CVC) işaretli değil, bu yüzden kutuyu işaretlemem gerekiyor.

Jaxx cüzdan incelemesi: belirli kripto para birimini kontrol etme.

9. Ardından, cüzdanın üst kısmındaki küçük oka tıklayın (sağı gösterir).

Jaxx cüzdan incelemesi: seçim süreci.

10. İstediğiniz kripto para birimini görene kadar oku tıklamaya devam edin. Bir kez yaptıktan sonra üzerine tıklayın.

Jaxx cüzdan incelemesi: belirli bir crypt madeni para seçme.

11. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, artık seçtiğiniz jeton için gerekli tüm bilgileri görebilirsiniz..

Jaxx cüzdan incelemesi: kripto para birimi bakiyesini kontrol etme.

Tebrikler, artık Jaxx cüzdanını nasıl kuracağınızı biliyorsunuz! Jaxx cüzdan incelememize devam ederek, size nasıl jeton gönderip alacağınızı göstereceğim!

Jaxx Cüzdan Nasıl Kullanılır?

İlk olarak, gönderme süreci.

Para Gönderme

1. Öncelikle, göndermek istediğiniz kripto para birimini bulmanız gerekir. Unutmayın, ayarlar menüsünde kutunun işaretli olduğundan emin olmanız gerekebilir (yukarıdaki 8. adım).

2. Örneğimde, göndereceğim Ethereum. Tıkla Gönder ekranın üst kısmındaki düğmesi.

Jaxx cüzdan incelemesi: kripto para birimi gönderme.

3. Daha sonra, paraları göndermek istediğiniz cüzdan adresini girmeniz gereken bir kutu görünecektir..

Jaxx cüzdan incelemesi: adres alma.

4. Burada iki seçeneğiniz var. İstediğiniz adresi buraya kopyalayıp yapıştırın veya bir cep telefonu cihazı kullanıyorsanız, şunları yapabilirsiniz: barkod resmine tıklayın ve alıcının barkodunun bir fotoğrafını çekin otomatik olarak tam cüzdan adresini girecek.

Jaxx cüzdan incelemesi: QR kodunu tarayın.

5. Son olarak, göndermek istediğiniz jeton sayısını girin ve tıklayın Gönder. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, göndermek istediğiniz kripto para miktarını girdiğinizde ABD eşdeğeri güncellenecektir..

Jaxx cüzdan incelemesi: toplamları ve diğer sayıları seçme.

Para Alma

Jaxx cüzdanınıza para yatırmak istiyorsanız, bunu yapmanızı sağlayan gerçekten harika bir özellik var. tam miktarla bir QR kodu oluşturun – Aşağıda nasıl olduğunu göstereceğim.

Ancak, bir QR kodu kullanmak istemiyorsanız, al düğmesine basın, alma (genel) adresinizi kopyalayın ve ardından size jeton gönderen kişiye gönderin..

1. Ekranın üst kısmındaki Teslim almak. Önceki örneğimde Ethereum (ETH) kullandığım için tekrar kullanacağım. Bunu yapmadan önce almak istediğiniz kripto para birimine değiştirmeyi unutmayın..

Jaxx cüzdan incelemesi: para almak.

2. Ardından, almak istediğiniz jeton sayısını girin. Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz gibi ABD doları karşılığı güncelleniyor. Miktarlar doğru görünüyorsa, yeşile tıklayın Oluştur buton.

Jaxx cüzdan incelemesi: alma miktarını kontrol edin.

3. Jaxx cüzdan şimdi size gösterecek benzersiz bir barkod. Biri onu tararsa, cüzdanı Jaxx cüzdanınıza 2ETH göndermesi gerektiğini bilir! Üçüncü taraf bir borsadan Jaxx blockchain cüzdanınıza para göndermeniz gerekiyorsa bu gerçekten kullanışlıdır.!

Jaxx cüzdan incelemesi: bir adresten ETH talep etme.

Sonuç

Öyleyse, umarım bundan keyif almışsındır Jaxx cüzdan incelemesi! Baştan sona okuduysanız, şimdi Jaxx cüzdanının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını iyice anlamış olmalısınız..

Bu içerir tüm ana özelliklerine genel bir bakış, Jaxx cüzdanı gibi ücretler, Kullanıcı arayüzü, desteklenen para birimleri, ve Şekil Kaydırma API protokolü! Ben de tartıştım güvenlik cüzdanın.

Cüzdan en güvenli olanlardan biri olmasına rağmen, bu hayal kırıklığı yaratıyor oturum açarken 2FA veya çoklu imza seçeneği yok. Ekibin 2017’nin sonlarında güvenlik açığını düzeltmemiş olması da endişe vericidir..

Tablo: Trezor Model T ve Jaxx’in bağlantı özellikleri

Ben de sana verdim adım adım talimatlar Jaxx cüzdanının nasıl kurulacağı ve nasıl para gönderilip alınacağı hakkında.

Şahsen, Rahatlığı için Jaxx cüzdanını gerçekten seviyorum. Hem mobil hem de masaüstü cihazlarımda bir Jaxx cüzdanım var, böylece her zaman para gönderip alabilirim!

Neyse, şimdilik bu kadar. Orada daha iyi bir yazılım cüzdanı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map