Yüzlerce var farklı kripto para birimleri ve neredeyse onları satın alabileceğiniz birçok farklı yer. Bu yerlere değişim adı verilir. Satış ve kripto para satın almak bir değişim yoluyla büyük bir iş haline geliyor.

En büyük kripto borsalarından birinin adı Kraken. Bu Kraken değişim incelemesinde, size bu değişim hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım. Hatta size bilmeniz gerekmeyen bazı şeyler bile söyleyeceğim, sadece eğlenmek için!

Başlayalım mı?

Artıları

 • Güvenli ve güvenilir
 • Düşük ücretler
 • İyi miktarda itibari para birimi kabul edildi

Eksileri

 • En yararlı müşteri hizmetleri değil

Kraken İncelemesi: Kraken Hikayesi

Bir Zamanlar San Francisco, Kaliforniya, Jesse Powell adında genç bir adam vardı. Jesse, kripto ile ilgili her şeyin büyük bir hayranıydı.

Jesse, 2011 yılında şu şirketin ofislerini ziyaret etti: Mt. Gox. Mt. Gox, dünyanın en büyük kripto borsasıydı. Jesse, ziyareti sırasında gördükleri karşısında şok oldu. Mt. Gox saldırıya uğramıştı ve Jesse nedenini görebiliyordu. Kötü yönetiliyordu ve müşterilerinin parasını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.


Jesse bir borsa kurmaya karar verdi. daha güvenli ve daha iyi organize. Kraken dedi.

2014 yılına kadar, Kraken oldu en saygın borsalardan biri işte. Aynı yıl içinde Mt. Gox tekrar hacklendi, 460 milyon dolar kaybetti müşterilerinin parasını aldı ve iflas etti.

Jesse Powell, müşterilerin kripto para birimlerine ve borsalara güvenmesini sağlamanın çok önemli olduğunu anladı. Kraken’ın Almanya ve Japonya’daki bankalarla bağlantı kurmasının nedeni budur. Aynı zamanda, borsada listelenen ilk kripto borsasıydı. Bloomberg Terminali (dünyanın her yerindeki bankacılar tarafından kullanılan bir araç).

Kraken müşterilerin güvenebileceği bir platform haline geldi!

Kraken incelemesi: anasayfa.

2017 yılında bazı sorunlar vardı. Ocak 2018’de güncellemelere kapatıldı. Bir hafta sürdü. Taraftarlar, sorunları ciddiye aldığı için platformu övdü, ancak sorunların Kraken için devam edeceğine inananlar da vardı..

Kripto dünyası tahmin edilemez olabilir, bu nedenle gelecekte Kraken’a ne olacağını söylemek zor.

Şimdi Kraken’in ne tür bir platform olduğuna daha ayrıntılı bakalım.

Bulunan Son Kraken Kuponu:

Kraken nedir?

Kraken bir kripto para borsasıdır, ama bunu zaten biliyordun, değil mi? Kullanıcıların fiat para birimlerinin yanı sıra kripto para birimleri kullanarak ticaret yapmalarına olanak tanır..

Çay yok fiat para birimi bir hükümet tarafından desteklenen herhangi bir para birimidir. Ülkelerin yasal para birimleridir. İtibari para birimlerine örnek olarak ABD Doları, İngiliz Sterlini ve Çin Yuanı verilebilir..

Kraken, kullanıcıların şunları yapmasına izin verir: bu itibari para birimlerinde ticaret:

 • ABD Doları (USD)
 • Japon Yeni (JPY)
 • Kanada Doları (CAD)
 • İngiliz Sterlini (GBP)
 • Euro (EUR)
 • Avustralya Doları (AUD)
 • İsviçre Frangı (CHF)

Bu para birimlerinin her birinde harcanan miktara onların Işlem hacmi. Kraken, diğer tüm borsalar arasında en büyük Euro işlem hacmine sahiptir.

Değişim var 38 farklı kripto para birimi ve daha da fazla mevcut çift. Bir kripto para birimi ne kadar popülerse, o kadar çok alım satım çiftine sahip olur.

Kraken İncelemesi

Not: Ticaret çiftleri çiftler halinde yerleştirilen ve göreli bir değer verilen para birimleridir. Çiftlerin böyle göründüğü havalimanındaki Bureau de Change’e benziyor biraz; 1 USD = 106 JPY. Kraken’deki bir ticaret çifti şöyle görünecektir; 1 BTC (Bitcoin) = 6770 EUR (Euro)

Kraken PROS

✓ Fiat döviz ticareti

İle ticaret yapabilirsiniz altı farklı itibari para birimi Kraken’da. Bu, ticarete başlamadan önce diğer borsaları ziyaret etmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Değişimler gibi Bittrex sadece kripto para birimleriyle ticarete izin ver.

Güvenlik

Peki, Kraken güvenli mi? Jesse Powell ve Kraken ekibi, Mt. Gox hack’leri. Kraken asla saldırıya uğramadı. Para biriminin çoğunu çevrimdışı tutar. Ayrıca kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulama hesapları için.

Not: Kraken’da, iki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcı hesabının iki tür parolaya sahip olduğu yerdir. İlk şifre kullanıcı tarafından belirlenir ve ikincisi gibi bir uygulama tarafından oluşturulur. Google Authenticator veya Yubikey.

✓ Ücretler

Kraken ücretleri piyasadaki en düşük oranlardan bazıları. Alım satım ücretleri % 0 ile% 0,26 arasında. İşlem başına ne kadar ücretlendirileceğiniz, alıp satmanıza bağlı olarak değişir. Alıcılar genellikle her ticarette% 0,16, satıcılar ise genellikle% 0,26 öder..

Kraken ücretleri de şunlara bağlıdır: 30 günlük işlem hacmi ve döviz çifti takas ediliyor.

✓ Seçim

Kraken, ticaret yapmak için iyi bir kripto para birimi seçeneği sunar. Bazı borsalar yalnızca en popüler paraları sunar. Ancak, daha da fazla önerilen borsalar, örneğin Binance, sana sağlayabilir 150’den fazla kripto para birimi ndan şeçmek.

Kraken İncelemesi

✓ İtibar

Kraken çok çalıştı küresel saygı kazanmak. Tüm müşterilerinin parasını güvende tutmayı başardığını kanıtlayan ilk borsalardan biriydi. Kraken bunu bir rezerv kanıtı denetimi kullanarak başardı.

Çay yok rezerv kanıtı denetimi bir bankanın veya borsanın müşterilerine paralarının olması gereken yerde olduğunu göstermek için uygulayabileceği bir testtir.

✓ Destek

Kraken, birçok yararlı bilgi kendi sitesinde. Siteye yeni başlayanlar gidebilir "Yardım Edin" ve sonra "Destek" birçok faydalı ipucu almak için. Diğer birçok platformda böyle bir seçenek yok.

Mobil uygulama

Kraken, hareket halindeyken kullanmanıza izin veren bir ticaret uygulamasına sahiptir. Bir temiz arayüz ve kullanımı çok basit. Dahası, olağanüstü avantajlardan yararlanabileceksiniz. ticaret özellikleri.

Bu Kraken incelemesi sadece iyi şeyler hakkında değil, kötü yönlerini de bilmeniz gerekiyor. İşte burada!

Kraken EKSİLERİ

✗ Güvenilirlik

2017 yılında, Kraken birkaç problem yaşadım. Değişim, kaydolan kullanıcıların sayısıyla baş edemedi. Ayrıca birkaç siber saldırıyla da uğraşmak zorunda kaldı. Bu sorunlar, Kraken’in Ocak 2018’de yaklaşık bir hafta kapanması gerektiği anlamına geliyordu! Ancak ondan sonra, daha da iyi, iyileştirilmiş bir güvenlik ile geri geldi..

✗ Müşteri hizmetleri

Birden fazla değişim platformunun zayıf müşteri desteği var, Kraken bunlardan biri. Ancak, şirketin onu iyileştirmek için elinden geleni yaptığı görülüyor.

Hızlı ipucu: Kripto borsalarının banka olmadığını unutmamak önemlidir. Banka olmak istemiyorlar! Arayabileceğiniz bir telefon numarası veya bir sorununuz olduğunda gidebileceğiniz bir bina yok. Kendi başınasın! Bu yüzden yararlanmalısın en güvenli cüzdanlar.

Yani, Kraken’in ne olduğunu, artılarını ve eksilerini zaten biliyorsunuz. Şimdi daha da ileri gitme ve Kraken’ı nasıl kullanmaya başlayacağınıza karar verme zamanı.

Kraken Yan Yana Diğerleri ile Karşılaştır

Biliyor musun?

Kraken Yan Yana Diğerleri ile Karşılaştır

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Kraken’da Ticarete Nasıl Başlanır

1. Kayıt. Kraken ana sayfasına gidin ve tıklayın "Kaydol". Bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun. Yapma şifreniz olarak PASSWORD1234’ü kullanın! Bundan daha iyisin! E-posta adresinizi giriniz. Tıklamak "Kaydol".

Kraken'da nasıl hesap oluşturulur?

Kraken’den içinde aktivasyon kodu bulunan bir e-posta alacaksınız. Kodu, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Tıklayın "Aktif hesap".

Kraken'da hesap aktivasyonu

Zaten kayıtlı bir Kraken hesabınız var!

2. Onaylanmış olmak. Kraken, beş doğrulama kademesine (veya seviyeye) sahiptir (0-4). Doğrulama, söylediğiniz kişi olduğunuzu kanıtlamanız gerektiği anlamına gelir. İhtiyacınız olan kanıt, farklı türde kişisel bilgilerdir.

İlk üç seviye çok fazla kanıta ihtiyaç duymaz, ancak son ikisi çok fazla kanıta ihtiyaç duyar. Katman 0 etrafa bakmanıza izin verir ve işte bu kadar. Ticaret yapmak için en az Seviye 1 doğrulamasına ihtiyacınız var. Bu Kraken incelemesi, Kademe 1 ve 2’ye nasıl doğrulanacağınızı kapsayacaktır. Hesap ekranınızda "Onaylanmış olmak".

Kraken uygulamasının gözden geçirilmesi

Almak için Katman 1 doğrulama, adınızı, doğum tarihinizi, ülkenizi ve telefon numaranızı girmeniz gerekecek.

Kraken'da Seviye 1 doğrulamasının gözden geçirilmesi

Tıklamak "Onaylanmış olmak" ve bu kadar!

Kraken incelemesi

1. Seviye bir kullanıcı olarak, yalnızca kripto para birimleri ile para yatırabilir (koyabilir) veya çekebilir (çıkarabilir). Ayrıca her gün ne kadar kripto para çekebileceğiniz konusunda 2.500 USD’lik bir limit vardır. Aşama 1 pek eğlenceli değil! En az 2. Kademe için doğrulanmanızı öneririm. Bunu yapmak için, "Seviye 2". Adres kanıtı vermeniz gerekecek. Bu bilgileri vermeniz gerekecek:

Kraken'da Seviye 2 doğrulamasının gözden geçirilmesi

Şimdi tıklayın "Onaylanmış olmak".

Kraken incelemesi

Çoğu kullanıcının doğrulama sürecini durduracağı yer burasıdır. Seviye 2 yapmanıza olanak sağlar yatır ve çek fiat para birimleri. İtibari para birimleri kullanılarak para yatırma ve çekme her gün 2.000 USD ile sınırlıdır.

Kripto para çekme işlemleri her gün 5.000 USD ile sınırlıdır. Kripto para yatırma işlemlerinde sınır yoktur. Aşama 1 ve 2 doğrulama yalnızca birkaç dakika sürer. Aşama 3 ve 4 doğrulaması birkaç gün sürebilir. Seviye 3 ve 4, para yatırma ve çekme konusunda daha yüksek limitlere sahiptir.

ABD, Kanada, Almanya veya Japonya’da yaşıyorsanız, itibari para birimlerini yatırmak ve çekmek için Kademe 3 doğrulamasına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için bir Devlet tarafından verilmiş İD ve bir gaz faturası gibi mevcut yaşam adresinizin kanıtı. Tier 4, şirketler ve yüksek değerli tüccarlar tarafından kullanılır.

Bu zengin insanlar demektir ve bu sizseniz tebrikler! Biraz Bitcoin ödünç alabilir miyim? İlk ticaretinizi yapmadan önce güvende olun! İki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayın.

3. Almak iki faktörlü kimlik doğrulama. Hesap ekranınızda şuraya gidin: "Güvenlik" ve tıklayın "İki faktörlü kimlik doğrulama" ve sonra "Kurulum". Daha önce de söylediğim gibi, ikinci şifrenizi Google Authenticator veya Yubikey ile oluşturabilirsiniz. Bunu sunan herhangi bir borsada iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Tamam, yapılan tüm sıkıcı şeyler bu, hadi ticarete başlayalım!

4. Ticarete başla. Hesap ekranınızda şuraya gidin: "Finansman" ve para yatırın. İtibari para birimi banka havalesi yaparak hesabınıza para yatırabilirsiniz. Bazen, kullandığınız fiat para birimine ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak ücretler tahsil edilecektir..

Örneğin, EEA’da iseniz Euro cinsinden para yatırmak ücretsizdir. ABD’de USD yatırırsanız, size 5 USD’ye mal olur. Şimdi tek yapmanız gereken, ticarete başlamak istediğiniz kripto para birimlerini seçmek. Tıkla "Ticaret" sekme ve sonra "Yeni sipariş".

Ticaret için üç seçenek vardır: Basit, Hızlı ve İleri Seviye. Yeni başlayan biri olarak her zaman şunu seçin: Basit. Kraken her türlü farklı alım satım sunar ve çok karmaşık olabilir. Platformu bir süredir kullandığınızda daha fazla seçeneği keşfedebilirsiniz. Şimdilik BASİT tutun!

Kraken platformunda kripto para ticareti

Şimdi satın almak istediğiniz para birimini seçin ve hangi para birimiyle ödeyeceksin. Bir limit veya piyasa emri kullanarak para birimleri satın alabilirsiniz. Piyasa emirleri, limit emirlerden daha hızlı ve daha basittir. Not: Limit emri, belirli bir fiyat için bir para birimi satın aldığınız zamandır. Piyasa emri, mevcut en iyi cari fiyattan döviz satın aldığınız zamandır..

Cryptocurrency ticaret platformu Kraken'ın gözden geçirilmesi

Şimdi yeşile tıklayın İLE SATIN AL düğmesi ve işte bu kadar! Sen bir kripto tüccarısın, aferin!

Depolamayla İlgili Hızlı Bir Not

Borsaları sadece ticaret için kullanmak önemlidir. Yapma kripto para birimini uzun süre saklamak için borsaları kullanın. Kriptoyu çevrimiçi veya sıcak depoda saklamak iyi bir fikir değildir. Kripto paranızın çoğunu çevrimdışı veya soğuk depoda saklayın.

Bunu yapmak için en az bir donanım cüzdanına ihtiyacınız var. Donanım cüzdanlar süper güvenli USB bellek çubukları gibidir. Kripto para biriminize erişmek için ihtiyacınız olan tüm kodları içerirler. Kraken, onların platformundayken paranızı korumak için çok çalışıyor ama unutmayın, güvenliğiniz size kalmış!

Kraken’da bir ton para ticareti yaptığınızda, bazılarını fiat para birimi olarak çekmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Kraken ücreti ödemeniz gerekecek.

Kraken Para Çekme Ücretleri

Kraken para çekme ücretleri dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak çok değişir. Örneğin, USD çekmek istiyorsanız ve bir Amerikan banka hesabınız varsa, size 5 USD’ye mal olacak. Fena değil, değil mi? Bir Amerikan banka hesabınız yoksa, bu size 60 USD’ye mal olacaktır. İyi değil, doğru?

Kraken ücretleri, kripto para çekme işlemleri için çok daha düşüktür. Örneğin, Kraken ücretleri 0.0005 BTC Bitcoin çıkarmak ve 0.005 ETH Ether çıkarmak.

Kraken hakkında çok şey öğrendiniz, ama bu sizin için bir değişim mi? Bu Kraken incelemesi şimdi bu soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak.

Kraken Kimin İçin En İyisi?

Diğer Kraken incelemeleri size Kraken’in yeni başlayanlar için olmadığını söyleyebilir. Bu biraz doğru. Kraken, çok sayıda kafa karıştırıcı özellikler. Uzman tüccarlar bile kullanmayı zor bulabilir.

ancak, Yeni başlayanlar için Kraken’ı tavsiye ederim. Düşün ticaret yapmayı öğrenmek Kraken’da araba kullanmayı öğreniyormuş gibi. İlk dersinizde Monaco Grand Prix’sini kazanamayacaksınız! Küçük başlıyorsun. İlk önce, motoru nasıl çalıştıracağınızı ve ancak o zaman nasıl sürüleceğini öğrenirsiniz, değil mi??

Kraken ile başlarsanız, başka bir platformu nasıl kullanacağınızı öğrenmenize gerek kalmayacak. Alabilirsiniz Seviye 2 doğrulama ve Depozito biraz fiat para dakikalar içinde. Daha sonra istediğiniz kadar piyasa ticareti yapmaya başlayabilirsiniz. Ticarette iyileştikçe, Kraken’in sunduğu diğer tüm özelliklerden yararlanabileceksiniz..

Bazı kripto para birimi borsaları sınırlı olsa da, Kraken çok kapsamlı bir platformdur. Kullanıcıların marj ticareti ve açığa satış yapmasına olanak tanır. Daha ileri düzey kullanıcılar bu özelliklerden gerçekten keyif alacaklar.

Not: Marj ticareti işlem yapmak için döviz ödünç aldığınız yerdir. Bu, daha fazla para kazanabileceğiniz anlamına gelir, ancak daha fazlasını da kaybedebilirsiniz. Açığa satış, döviz ödünç almak ve ardından fiyatın düşeceğini umarak satmaktır. Sonra geri alırsın ve kar edersin.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Sonuçlar

Artık bunu okuduğunuza göre Kraken inceleme, bunun bir kapsamlı ve biraz kafa karıştırıcı platform. Bununla birlikte, Kraken hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için harika özellikler sunar, ayrıca düşük ücretler, güvenilirlik ve güvenlik sağlar..

En iyisini arıyorsanız önerilen kripto para birimi değişim platformu, Kraken’in bulabileceğiniz en iyi seçeneklerden biri olduğunu bilmelisiniz.

Bana ne düşündüğünüzü söyleyin – birbirimizden öğrenebiliriz!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me