Hadi hakkında konuşalım Kraken VS Coinbase

Demek bir kripto meraklısı olma yolundasınız ve ticarete hazırsınız! Ama nereden başlıyorsun?

Kripto para birimleri ekmek, yumurta ve süt gibi değildir. Onları almak için yerel mağazamıza gidemeyiz ve Amazon kesinlikle onları ertesi gün teslimatla göndermiyor! Bunun yerine, çevrimiçi bir kripto para borsası.

Esasen, bu değişimler bize yardımcı oluyor yerel para birimimizi kripto para birimine çevirmek. Ayrıca, kripto para ticareti yapmak, satmak ve depolamak için bir platform sağlarlar. Ancak çok sayıda seçenek mevcut olduğundan hangisini seçmelisiniz?

Kraken ve Coinbase en büyük ve en saygın çevrimiçi döviz borsalarından bazıları. Ancak şunu anlamak da önemlidir: farklılıkları.

Bu kılavuzda Coinbase VS Kraken rekabeti hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğreneceğiz!


Bu iki büyük değişimin tarihini ve her ikisinin de nasıl başladığını anlayacağız. Ardından, artıları ve eksileri ile birlikte aralarındaki farkları öğreneceğiz. Son olarak hakkında konuşacağız Borsalar neden para biriminizi uzun vadeli tutmak için uygun değil, ve bunları güvenle saklayabileceğiniz bir yerde.

Bu kılavuzun sonunda, Kraken VS Coinbase ile ilgili her şeyi anlayacaksınız. Kripto borsasına yeni başlayanlardan kripto borsası uzmanına geçeceksiniz.

Öyleyse başlayalım!

Kraken VS Coinbase: En Büyük Kripto Borsalarından İkisinin Tarihi

Kraken ile başlayalım.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Kraken

Kraken VS Coinbase: Kraken Bitcoin değişim platformu.

2011’de Kraken’in kurucusu, Jesse Powell, zamanının en büyük kripto para borsasında çalışıyordu, Mt. Gox. Sadece iki büyük saldırı olmuştu ve güvenliğin yönetilmesi zorlaşıyordu. Bitcoin’ler kayboluyordu. Bu devam ederse, kripto geleceği kasvetliydi.

Jesse daha iyi bir iş çıkarabileceğini düşündü. Yapabileceğini biliyordu güvenli bir kripto para birimi değişimi oluşturun bu, insanların sisteme güvenmesine ve kriptoyu ana akım haline getirmesine yardımcı olur!

Böylece o yarattı Kraken. O güvenlik odaklı değişimi oluştururken; bilgisayar korsanları onun güvenlik sistemini asla geçemeyeceklerdi. Ve şimdiye kadar işe yaradı – Kraken asla saldırıya uğramadı.

Şimdi, Kraken, kullanarak satın alabileceğiniz en geniş kripto para birimlerini sunan borsa olmayı hedefliyor. fiat para birimleri (USD, EUR, JPY vb.).

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinbase

Kraken VS Coinbase: Coinbase kripto para birimi değişim platformu.

Aynı zamanda, kurucuları Coinbase Ayrıca Mt Gox’a rakip olacak bir takas oluşturabileceklerini düşünüyorlardı. Bununla birlikte Coinbase, biraz farklı bir amaç göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Mevcut kullanımı en kolay kripto para birimi değişimi olmak istiyordu!

Kullanıcıların kripto dünyasına kolayca geçebilmeleri için PayPal’a benzer bir stil olacak şekilde tasarlandı. yeni teknolojiden korkmadan.

2014 yılına gelindiğinde, takas vardı bir milyondan fazla kullanıcı! Ve hızla büyümeye devam ediyordu. Coinbase daha sonra ortak oldu Expedia, Dell, Zaman Inc, PayPal, ve diğer tanınmış şirketler Bitcoin ödemelerine yardımcı oluyor.

Coinbase artık çok başarılı. Üyelerinin çoğu büyük miktarda para kazanıyor ve 2017’de ABD İç Gelirleri ile temasa geçti. Diğer kripto borsalarının aksine, boyutu şu anlama geliyordu: büyük miktarlarda para kazanan kullanıcılar vergi soruşturmalarına tabi tutulacak.

O zamandan beri, Kraken VS Coinbase argümanı çok daha popüler hale geldi. Ama öğrenmek üzereyken, herkes için uygun değiller. Kraken arkadaşınız için harika olabilir, ancak Coinbase sizin için daha iyi olabilir (veya tam tersi). Tamamen kişiye göre değişir.

İşte nedeni.

Kraken VS Coinbase: Çok Farklı İki Platform

Önce vurgulamadan Kraken VS Coinbase incelemesi başlatamayız özelliklerindeki büyük fark.

Şimdi iki borsanın neler sunduğuna bir göz atalım.

Kraken

Kaldıraçlı Ticaret

İnsanların Kraken’da büyük para kazanma olasılığının daha yüksek olmasının nedeni, Kraken olarak bilinen bir hizmet sunmasıdır. kaldıraçlı ticaret (veya marj üzerinden ticaret). Bunun anlamı şudur ki yatırdığınızdan daha fazla para ile ticaret yapabilirsiniz.

Bu doğru – temelde ticaret yapmak için borç para alıyorsunuz. Kraken’a 50 $ değerinde Bitcoin yatıracak olsaydım ve 3: 1 kaldıraçla ticaret yaparsam, bu 150 $ değerinde Bitcoin satın alabileceğim anlamına gelir. Bu sistem, kullanıcıların bir kripto para biriminin fiyatı yükseldiğinde çok para kazanmak.

Kraken VS Coinbase: Kraken Vadeli İşlemleri.

5000 $ yatırdığımı hayal edin. Daha sonra 15.000 $ değerinde Bitcoin satın alabilirim. Bitcoin’in fiyatı yükseliyor ve aniden yatırımım 20.000 dolar değerinde! O noktada satarsam 5000 dolar kar etmiş olurum – yatırımımı ikiye katladım.

Böylece yatırdığınızdan çok daha fazla para kazanabilirsiniz! ancak, ayrıca yatırdığınızdan daha fazla para kaybedebilirsiniz.

Örneğin, 5000 $ depozitonumla 15.000 $ değerinde Bitcoin satın alıyorum. Fiyat çok düşüyor ve şimdi Bitcoin’im yalnızca 14.000 dolar değerinde. Bu noktada satarsam 6000 $ zarar etmiş olurum. Sadece 5000 $ yatırdım, bu yüzden Kraken’a 1000 $ borcum var. Kaldıraçlı ticaret böyle çalışır.

Kısa Pozisyon

Kraken’da kripto para birimlerini de kısaltabilirsiniz. Bu, fiyatın düşmesini istediğiniz anlamına gelir!

3.000 $ ‘ı’ kısaltarsam ‘ve değer 2000 $’ a düşerse, onu 2.000 $ ‘a geri’ alabilirim ‘. Bu bana 1000 $ kâr bırakacaktı!

Ancak, fiyat düşmek yerine yükselirse para kaybedebileceğimi unutmamalıyız. 3.000 $ ‘ı “kısa” bırakırsam, ancak değeri 4.000 $’ a çıkarsa, geri “alırsam” 1.000 $ kaybederim.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinbase

Coinbase neyi farklı yapıyor? Kaldıraç ticareti sunmaz. Bu sadece bir kripto komisyonculuk hizmeti. Temel olarak şu şekilde çalışır:

  1. Coinbase’e X miktarda Bitcoin satın almak istediğimi söylüyorum;
  2. Platform daha sonra ticareti benim için gerçekleştiriyor;
  3. Coinbase daha sonra satın aldığım Bitcoin miktarını Coinbase Bitcoin cüzdanıma ekler.

Bir kumarhane olarak düşünün. Fiş satın alabilirsiniz, ancak bunlar gerçek para değildir. Bunlar, esasen kumarhaneden size akşamınızın sonunda fişlerin değerini geri vereceğine dair bir sözdür..

Fişlerinizi gerçek parayla değiştirmeden kumarhaneden ayrılamazsınız. Bir dahaki sefere seni içeri almazlarsa ne olur? Kumarhane kapanırsa ne olur? O parayı kaybedeceksin.

Kraken VS Coinbase: Kraken için sorular.

Coinbase aynı şekilde çalışır. Alım satım eylemini sizin adınıza gerçekleştirir ve ardından alım satım işlemini tamamladığınızda paranızı borsadan çekmeniz gerekir..

Kraken VS Coinbase: Artıları ve Eksileri

Coinbase VS Kraken tartışmasında, bir borsadan ne aradığımızı anlamak önemlidir. Hiçbir şirket diğerinden daha iyi değil, ancak farklı avantajlar ve dezavantajlar sunuyorlar.

Kraken

Kraken Kullanımı Kolay mı?

Herhangi bir Kraken borsa incelemesi şunu söyleyecektir: platform yeni başlayanlar için uygun olmayabilir. Bir kripto borsası için pek çok özelliği vardır ve bu, günlük işinizi ticaret yapıyorsanız harikadır. Ancak, sadece başlamak istiyorsanız o kadar da değil. Kraken’in nasıl kullanılacağını anlamaya çalışmak, kullanımı daha kolay platformlar olduğu için değerinden daha fazla çaba gerektirebilir..

Örneğin sadece kripto satın almak uzun bir süreç gerektirir. Kraken’da Bitcoin satın almak için yapmanız gerekenler:

  • Doğrulanmış bir hesap oluşturun;
  • Banka havalesi yoluyla itibari para yatırın;
  • Depozitonun Kraken hesabınıza ulaşması için 1-5 iş günü bekleyin;
  • Fiat para biriminizi kripto ile değiştirin.

Zaman alan bir süreçtir.

Coinbase, ancak çok daha hızlı. Hesabım doğrulandıktan sonra anında Bitcoin veya diğer para birimlerini satın alabilirim.

Kraken VS Coinbase: kripto hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ticaret yapmak için Kraken’in nasıl kullanılacağına dair iyi bir anlayışa ihtiyaç vardır karlı – öyleyse yeni başlayanlar, bu sizin için değil!

Kraken’de Nasıl Kripto Satın Alırsınız?

Kraken’da üç farklı şekilde kripto satın alabilirsiniz:

  1. Fidor Bank AG SEPA: Sınır ötesi banka havalesi – Euro için en hızlı ve en uygun maliyetli seçenek.
  2. Fidor Bank AG Banka Havalesi: Bu uluslararası kullanıcılar içindir.
  3. SMBC (SWIFT): 20 Mart 2018’den sonra artık mevcut değil.

Kraken’den Hangi Para Birimlerini Satın Alabilirsiniz??

Kraken veya Coinbase’de en popüler kripto para birimlerini satın alabiliriz, ancak ikincisi daha geniş bir ürün yelpazesiyle birlikte gelir. Bunlar:

Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Augur, Dalgalanma, Yıldız, Eter, Ether Classic, İktisat, Tether, Kısa çizgi, Zcash, Monero, Gnosis, EOS, ve Bitcoin Cash.

Ücretler nelerdir?

Kraken vVSs Coinbase tartışmasında, ücretler Kraken’in gerçekten öne çıktığı yerdir. Alım satım ücretleri genellikle % 0.36’nın altında, işlem yaptığınız döviz çiftine bağlı olarak. Alım satım ücretlerinin tüm detayları bulunabilir. İşte.

Para yatırma ve çekme ücretleri uygulayın, ancak bunlar genellikle çok düşüktür. Aşağıdaki resme bakın:

Kraken VS Coinbase: depozitolar ve ücretler.

Kraken Güvenli mi?

Ne düşündüğünüzü biliyorum … Kriptoya para yatırıyorsanız, bunları depoladığınız borsaların başarılı olacağından emin olmak istersiniz. Onları güvende tut. Paranı güvenmediğin birine vermezsin, değil mi? Borsalar için de aynı kurallar geçerli olmalıdır.

Öyleyse, Kraken güvenli mi?

Şimdi, internetin tuhaf dünyasında – ve hatta gerçek dünyada – kendilerine ait olmayan şeyleri çalmaya çalışan insanlar her zaman vardır. Bu nedenle, kripto para birimlerinizi her zaman güvende tutmak çok önemlidir. Şimdi sorunuzu cevaplayalım:

EVET! Kraken güvende.

Geçmişte, bazı kripto para birimi borsaları saldırıya uğradı (daha önce kötü şöhretli Mt Gox ile bahsettiğimiz gibi). Ancak Kraken farklıdır, güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.. Kraken asla saldırıya uğramadı.

AMA, şunu unutma:

Kraken’da kripto alıp satmak güvenli olsa da, yapmalısınız her zaman kripto para biriminizi saklayın güvenli bir cüzdanda. Asla kaybetmeyi göze alamazsanız, kripto paranızı bir borsada bırakın.

Kraken VS Coinbase: Coinbase güvenliği.

Bir borsada kripto depolamak en az güvenli seçenektir. Bunun yerine, bir donanım cüzdanı satın almanızı öneririz. Trezor veya Ledger Nano S. Bir karşılaştırma görebilirsiniz. Trezor VS Ledger kılavuz.

Kripto paranızı Kraken’da saklamasanız bile, Ticaret yapmak için kullanıyorsanız, Kraken web sitesindeki güvenlik tavsiyelerini takip edin. Web sitelerinin güvenlik özelliklerini etkinleştirmenizi tavsiye ediyorlar.

Bunlar şunları içerir:

Hiçbir değişim% 100 risksiz değildir. Kraken oldukça güvenli bir bahis, ancak kriptoyu uzun vadede saklamayın.

Müşteri desteği

Hem Kraken hem de Coinbase’de elde etmek zor yüksek kaliteli müşteri desteği. Bunun başlıca nedeni, kripto para biriminin popülerliğinin çok hızlı artması.

Genel olarak Kraken, müşteri hizmetlerinin daha iyi sağlayıcılarından biri olarak bilinir. Ancak son zamanlarda şikayetlerin sayısı arttı.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Coinbase

Coinbase Kullanımı Kolay mı?

Kraken VS Coinbase’i düşünürken, çoğu insan en iyi yerin nereden başlayacağını bilmek ister. Biz gerçek parayla ticaret, bu yüzden bunu anladığımız bir platformda yaptığımızdan emin olmalıyız.

Coinbase neyi diğerlerinden daha iyi yapıyor? Sağlıyor kullanımı kolay bir platform Böylece herkes güvenle kripto para satın alabilir. Çok kullanıcı dostudur ve yeni başlayanlar için uygundur.

Kraken VS Coinbase: Coinbase ile kazanın.

Kraken’ı kullanmayı öğrenmek bazı yeni başlayanlar için biraz karmaşık olabilirken, Coinbase herhangi bir kullanıcının kripto satın alırken rahat hissedin. Kraken’ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için günler harcayabilseniz de, Coinbase’i oldukça hızlı bir şekilde öğrenebilmelisiniz..

Coinbase’de Nasıl Kripto Satın Alırsınız?

Coinbase’den satın alabilirsiniz banka havalesi veya banka / kredi kartı kullanarak. Kredi / banka kartı ücretleri banka havalesinden biraz daha yüksek olsa da.

Coinbase’in en büyük avantajlarından biri, hesap doğrulandığında anında satın alabilirsiniz. Kraken’da süreç sürebilir 1-5 gün arası.

Kraken VS Coinbase karşılaştırmasında, Coinbase bu turu kazanacak gibi görünüyor.

Coinbase’de Hangi Kripto Para Birimlerini Satın Alabilirsiniz?

Basit: Coinbase’de yalnızca dört kripto para birimi ile işlem yapabiliriz.

Bu, Kraken VS Coinbase kararını kolaylaştırabilir – Dash veya Melon ticareti yapmak istersem, Coinbase benim için takas olmaz. Yerine, Kraken kullanırdım.

Ücretler nelerdir?

Coinbase’in en büyük düşüşü nedir? Eh, olmalı yüksek ücretleri.

Kullanımı kolay arayüzün bir bedeli vardır – Coinbase ücretleri Kraken’den çok daha yüksek. Düzenli olarak alım satım yapıyor olsaydım, bu gerçekten kar marjlarımı tüketirdi. Ayrıca, daha yüksek bir fiyata gelen bir kredi / banka kartı kullanarak satın alma seçeneği de sunarlar..

Banka / kredi kartı maliyeti% 3.99, ki bu oldukça pahalıdır. Bir Coinbase cüzdanından standart bir alış / satış% 1,49’da geliyor. Bunlar, ödeme yöntemine ve bulunduğunuz ülkeye göre değişiklik gösterir, bu nedenle aşağıda listelenen tüm ücretler grubuna göz atmaya değer.

Ödeme şekli Ülke Para birimi Mevcut Fonlar Ücretler
Banka transferi Amerika Birleşik Devletleri Amerikan Doları 5-7 gün % 1,49
Banka kartı Amerika Birleşik Devletleri EUR Anında % 3.99
Banka kartı Kanada CAD Anında % 3.99
ÖÇKB Avrupa EUR 1-3 gün % 1,49
Banka kartı Avrupa EUR Anında % 3.99
Banka kartı İngiltere İngiliz Poundu Anında % 3.99
Xfers Transferi Singapur SGD Anında % 1,49
Banka kartı Avustralya AUD Anında % 3.99

Coinbase Güvenli mi?

Şu soruyu sorduk, Kraken güvenli mi? Ama şimdi Coinbase’in aynı seviyede veya daha fazlasını sunup sunamayacağını bilmek istiyoruz..

Her iki borsa da güvenlik için en iyi endüstri uygulamalarını takip ediyor ve yaygın olarak kripto değişimi için güvenli platformlar olarak biliniyor.

Ancak Coinbase’in ekstra bir koruma seviyesi var. Coinbase dijital cüzdanında tutulan fonlar Lloyds of London sendikası tarafından sigortalandı. Öyleyse, bilgisayar korsanları bir şekilde bu sanal duvarları yıkıp para birimimizi çalarsa, kaybedilen herhangi bir para geri ödenecektir. Bana sorarsan bu oldukça havalı!

Kraken VS Coinbase: birkaç dakika içinde başlayın.

Kraken’da olduğu gibi unutulmamalıdır., Coinbase, web sitesini kullanırken kişisel güvenlik önlemleri almanızı tavsiye ediyor. Bu içerir uygun güvenlik duvarlarını ve korumayı kurmak. Kişisel hesabınızı düzgün bir şekilde güvence altına almadıysanız ve saldırıya uğradıysanız, bu parayı ASLA geri alamayabilirsiniz..

Yani, normal paranız konusunda dikkatli olacağınız gibi, kendinizi aynı şekilde kripto korsanlarından korumalısınız..

Müşteri desteği

Coinbase şimdi müşteri sohbet robotu, bu, sorularınızı hızlı bir şekilde yanıtlamak için harika. Ayrıca telefonla müşteri hizmetleri de var.

Kraken VS Coinbase: müşteri desteği.

Kraken VS Coinbase: Kripto Para Birimini Uzun Vadeli Tutmak

Sen seç Kraken veya Coinbase, Para biriminizi bu çevrimiçi cüzdanda uzun süre tutmamalısınız.

Geçmişe göre çok daha güvenli oldukları düşünülse de, Mt. Gox ve büyük güvenlik ihlalleri, uzun vadeli para depolaması için çevrimiçi borsaların tavsiye edilmediği anlamına gelir.

Ama en önemlisi, kripto para biriminiz bir borsadayken, aslında sana ait değil. Çılgın, biliyorum.

Borsalar teknik olarak para biriminizi kontrol eder – ancak siz istediğinizde para biriminizi vermeyi vaat ederler. Bununla birlikte, bu şirketlere kötü bir şey olursa (bilgisayar korsanları, devlet el koymaları veya sadece paranızla kaçmaktan hoşlanıyorlarsa), ilk olarak ona asla sahip olmadığınızı göreceksiniz..

Düşünmelisin indiriliyor bir yazılım cüzdanı veya bir donanım cüzdanı satın alma. Para depolamak için çok daha güvenli uzun vadeli seçeneklerdir.

Sonuç: Sizin İçin En İyisi Hangisi??

Şimdi Coinbase VS Kraken savaş sona yaklaşıyor, ikisinden hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verdiniz mi??

Cevabınız şuna bağlı olmalı onu ne için kullanmak istiyorsun. Gerek Önce yatırım stratejinizi belirleyin, ve sonra bir karar verebileceksiniz.

Eğer öyleysen deneyimli bir kripto tüccarı, bakmak büyük yatırımlar yapmak, potansiyel olarak büyük ödüller karşılığında yüksek riskle, o zaman Kraken senin en iyi bahsin. Onun düşük ücretler ve kaldıraçlı ticaret seçeneği bu tür kullanıcılar için harika bir hale getirin. Ancak arayüzü yeni başlayanlar için karmaşıktır.

Eğer arıyorsan yeni yüzlü bir acemi olarak kripto işlemlerinizi başlatın, En iyi bahsiniz Coinbase. Çok fazla desteği olan büyük bir borsa ve arayüzü yeni başlayanlar için mükemmel. İlk kripto yükünüzü buradan satın alabilirsiniz ve bu size kripto cüzdanlarının nasıl çalıştığı hakkında bir fikir verir! Daha fazla ayrıntıyı şurada bulabilirsiniz: "En İyi Kripto Para Cüzdanı Nasıl Seçilir" kılavuz.

Coinbase ve Kraken borsa karşılaştırmamızı okuduğunuza göre, Kraken VS Coinbase münazarasında rakibinizi seçmeye hazırsınız..

Bu iki destansı değiş tokuş hakkındaki görüşlerinizi bize bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me