Yani, yatırım yapmaya karar verdiniz kripto para. Ancak, kafanız karıştı ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz – merak ediyorsunuz, kripto para birimi nasıl alınır? Bu kadar çok seçenek mevcut olduğundan, sizin için en iyi seçeneği seçmek zor olabilir. Ayrıca, ödeme yapmaya başlamadan önce düşünmeniz gereken pek çok şey var..

Kripto para biriminin nasıl satın alınacağını öğrenmek kafa karıştırıcı bir süreç. Yine de olmak zorunda değil. Bu kılavuzda size aşağıdaki tüm soruların cevaplarını vereceğim:

 • Kullanarak kripto para nasıl satın alınır Amerikan Doları, EUR ve İngiliz Poundu?
 • Nedir en iyi yol kripto para satın almak için?
 • Kullanarak kripto para satın alabilir miyim? kredi kartı?
 • Ve daha fazlası!

Bu kılavuzun sonunda, tam olarak nasıl kripto satın alacağınızı öğreneceksiniz ki bu sizin için en iyi yoldur (örn.. borsalar) ve bunu yapmak için nereye gitmeniz gerektiği. Öyleyse başlayalım!

Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır?

Kripto para satın alma ve satma süreci son birkaç ayda çok daha basit hale getirildi. Kripto para birimi satın almadan önce düşünmeniz gereken beş önemli faktör vardır:

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

yer

Kripto para birimini nasıl ve nereden satın alabileceğinizi öğrenmek için, sizin için önemlidir. ülkenizin yönetmeliklerini kontrol edin.

Ödeme şekli

Kripto para birimi satın almak için en yaygın ve kabul edilen ödeme yöntemleri şunlardır: kredi kartı, banka transferi, ya da nakit. Farklı web siteleri farklı ödeme yöntemlerini kabul eder, bu nedenle kullanmak istediğiniz ödeme yöntemini kabul eden bir web sitesi seçmeniz gerekir..

Kripto Para Birimi Türü

Tüm kripto para birimleri her web sitesinde satın alınamaz. Satın almak istediğiniz kripto para birimini satan bir web sitesi bulmanız gerekecek.

Ücretlerin Maliyeti

Her web sitesinde farklı ücretler. Bazıları ucuz, bazıları o kadar da ucuz değil. Herhangi bir web sitesinde bir hesap oluşturmadan önce ücretlerin ne kadar tutacağını bildiğinizden emin olun. Kendinizi doğrulayarak zamanınızı boşa harcamak ve ardından ücretlerin çok yüksek olduğunu öğrenmek istemezsiniz.!

Ne Kadar Ödeyebilirsiniz


Her yatırımda olduğu gibi, yapmalısınız Asla karşılayabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Önce bir finans danışmanıyla görüşmenizi öneririm.

Bu 5 faktörü aklımızda tutarak ilerleyebiliriz. Kripto para biriminizi satın aldığınızda, nerede saklayacaksınız? Sana bir ipucu vereceğim: bu senin banka hesabın değil.

Cryptocurrency Cüzdanı

Bir kripto para cüzdanı kripto para birimlerinizi satın aldıktan sonra sakladığınız yerdir. Bir kripto para cüzdanını banka hesabınızla karşılaştırabilirsiniz. Sakladığınız gibi geleneksel para birimleri (USD, JPY, EUR vb.) Banka hesabınızda, kripto paralarınızı kripto cüzdanınızda saklayacaksınız.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kullanımı kolay ve güvenli seçenek vardır. Seçmen önemli yüksek güvenlikli bir cüzdan, çünkü kripto paranız cüzdanınızdan çalınırsa asla geri alamazsınız.

Üç tür cüzdan vardır:

 • Çevrimiçi cüzdanlar: Kurulumu en hızlı (ama aynı zamanda en az güvenli);
 • Yazılım cüzdanları: İndirdiğiniz bir uygulama (çevrimiçi bir cüzdandan daha güvenli);
 • Donanım cüzdanları: USB aracılığıyla bilgisayarınıza taktığınız taşınabilir bir cihaz (en güvenli seçenek).

İhtiyacınız olan cüzdan, satın almak istediğiniz kripto para birimine bağlı olacaktır. Eğer satın alırsan Bitcoin, örneğin, Bitcoin saklayabilen bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Eğer satın alırsan Litecoin, Litecoin’i saklayabilecek bir cüzdana ihtiyacınız olacak.

Şans eseri, seçilecek çok sayıda iyi cüzdan var birden fazla kripto para birimini depolayabilir. Çıkış, örneğin, saklayabilen bir yazılım cüzdanıdır Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Kısa çizgi, EOS ve dahası!

Kripto para nasıl alınır: bir kripto para cüzdanı.

Donanım cüzdanlarına gelince, tavsiye ederim Ledger Nano S. Süper güvenlidir (çünkü internete yalnızca bilgisayarınıza takılıyken bağlanır) ve maliyeti yaklaşık 70 $. Depolar NEO, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve daha fazlası!

Artık kripto para biriminizi nerede saklayacağınızı bildiğinize göre, bir sonraki adım kripto para birimi satın almak için en iyi yerin hangisi olduğunu ve bunun için nasıl ödeme yapacağınızı bulmaktır..

Cryptocurrency Nereden Alınır?

Öğrenmek Nasıl kripto para satın almak için önce bilmeniz gerekir nerede kripto para satın almak için. Sadece birkaç yıl önce, kripto para birimlerini alıp satmak için yalnızca birkaç yer vardı. Şimdi, yine de çok daha fazlası var! Şimdi kripto paranızı alabileceğiniz farklı yerlere ve yollara bakalım.

Cryptocurrency Borsalarında Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır?

Kripto para borsaları yerel para biriminizi kripto para birimi ile değiştirmenize izin veren çevrimiçi web siteleridir. Borsalar, kripto para birimi satın almanın en popüler yoludur. Yeni başlayanlara, kullanımı kolay ve kurulumu hızlı oldukları için bu değişim web sitelerini kullanmalarını öneririm..

Ödeme şekli: Borsaların çoğu ödeme kabul ediyor banka havalesi veya kredi kartı, bazıları da kabul ediyor PayPal.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda borsa var. Her birinin farklı güvenlik seviyeleri vardır ve her biri farklı ödeme yöntemlerini kabul eder. Çoğu borsa, kripto para birimi satın almaya başlamadan önce aşağıdaki adımları izlemenizi isteyecektir..

 • İlk adım, kendini kaydet bilgilerinizle (tam ad, e-posta adresi ve cep telefonu numarası vb.);
 • Bir sonraki adım kimliginizi dogrulayin – normalde bir pasaporta / ehliyete ihtiyacınız vardır;
 • Ardından, kurmanız istenir 2 Adımlı Doğrulama. Bu, hesabınızı güvende tutmanıza ve bilgisayar korsanlarını uzak tutmanıza yardımcı olur!

Not: Hemen hemen tüm borsalar yaklaşık% 1-4 arasında bir işlem ücreti almaktadır..

Hesabınız oluşturulduktan sonra, borsada kripto para birimi satın almaya başlayabilirsiniz. Çoğu borsa, hisse senedi alım satım platformları gibidir: kripto para biriminizi satın alabilir ve tutabilir veya başka bir kripto para birimi ile takas edebilirsiniz..

Kripto para birimi nasıl alınır: bir kripto para birimi değişimi.

Kripto para borsasını seçerken dikkatli olmalısınız. Kararınızı aşağıdaki faktörlere göre vermelisiniz:

 • Borsanın güvenliğini kontrol edin. Yatırımcılar geçmişte borsalar hacklendiğinde çok para kaybettikleri için göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey budur..
 • İşlem ücretleri – ne kadar düşükse o kadar iyi.
 • Mevcut ödeme seçeneklerinin sayısı: banka havalesi, kredi kartı, PayPal vb. kabul ediyorlar mı?.?
 • Hesabınızı etkinleştirmek için geçen süre – aceleniz varsa, doğrulanmak için uzun süre beklemek istemeyebilirsiniz!
 • Hangi kripto para birimi seçeneklerini sunuyorlar?. Örneğin, NEO coin satın almak istiyorsanız seçtiğiniz borsada NEO coin sattığından emin olmalısınız..
 • Değişimle ilgili kullanıcı yorumlarını kontrol edin! Bu size değişim web sitesinin ne kadar kolay kullanılacağına dair iyi bir fikir verecektir..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Cryptocurrency için En İyi Broker Borsaları

Broker borsaları havaalanlarında bulduğunuz döviz büroları gibidir. Ancak, farklı yerel para birimlerini birbirleriyle takas etmek yerine (YEN’den USD’ye gibi) yerel para biriminizi kripto para birimleri ile değiştirebilirsiniz. Bu, kripto para birimi satın almanın en basit yoludur – hatta cep telefonunuzdan bile yapılabilir!

Coinbase

Coinbase en büyük ve en popüler kripto para broker borsasıdır. Güvenlidir ve banka havalesi, kredi / banka kartı ve PayPal kabul eder. Ücretleri, seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır, bu nedenle ödeme yapmadan önce kontrol ettiğinizden emin olun! Kart ücretleri en yüksek% 3.75 ile.

Kripto para nasıl alınır: Coinbase ön sayfası.

Asya, Afrika veya Güney Amerika’da yaşıyorsanız, muhtemelen Coinbase kullanamazsınız. Esas olarak yalnızca Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerika’da mevcuttur.

Coinbase’de Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash satın alabilirsiniz..

Coinmama

En büyük avantajı Coinmama hemen hemen her ülkeden müşterilerin kripto para birimi alıp satmasına izin vermesidir. Kullanımı kolaydır ve son derece güvenilir – 2013 yılında kuruldu!

Ödeme yönteminiz olarak bir kredi kartı kullanmanıza izin verir, ancak ücretler% 6 böyle yaparak. Bu, Coinbase’in talep ettiği% 3,75’ten biraz daha yüksek!

Coinmama hemen hemen her ülkede mevcut olmasının yanı sıra başka bir büyük avantaja daha sahiptir: her yerel para birimini kabul eder!

Coinmama’da sadece Bitcoin ve Ether satın alabilirsiniz..

CEX.io

CEX.io kullanımı kolay ve çok güvenlidir, Coinbase ve Coinmama gibi! CEX.io ile ilgili en iyi şey, aynı zamanda ticaret borsası. Bu, kripto paranızı satın aldıktan sonra, CEX.io’da başka kişilere alıp satarak onu diğer kriptolarla takas edebileceğiniz anlamına gelir..

Kripto para nasıl alınır: cex.io ön sayfası.

CEX.io’yu farklı kılan bir diğer şey de USD, EUR, GBP ve RUB kabul etmesidir! CEX.io’daki banka / kredi kartları ücretleri % 3,5 + 0,20 ABD doları. Banka havalesini de kullanabilirsiniz.

CEX.io üzerinden Bitcoin, Ethereum ve DASH satın alabilirsiniz..

Bitstamp

2011’de kuruldu, Bitstamp en eski kripto para borsalarından biridir. Bitstamp’ta Coinbase’de satın alabileceğinizden daha fazla farklı kripto para birimi satın alabilirsiniz. Banka havalesi ve kredi / banka kartlarını EUR ve USD ile kabul eder..

Coinbase ve Coinmama kadar kullanımı kolay olmadığından, bu web sitesini yeni başlayanlar için önermem. Ayrıca ücret alıyor yüksek ücretler kredi kartınızı kullanarak küçük miktarlarda satın almak için.

Bankamatik kartınızı Bitstamp’ta kullanma ücreti 1000 $ ‘dan fazla para yatırırsanız% 2, 1000 $’ dan az para yatırırsanız 10 $ ‘dır. Sadece 5 $ harcamak için Bitstamp kullanmanızı kesinlikle önermiyorum!

Bitstamp üzerinden Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple satın alabilirsiniz..

Kriptomat

Son olarak, son zamanlarda kapılarını açan ancak yine de büyük potansiyel gösteren bir borsa. Kriptomat 2018 yılında kapılarını açtı ve listemizdeki en genç komisyoncu.

Ana operasyon merkezleri Slovenya’da, ancak şirket aslında Estonya’da bulunuyor, çünkü Estonya gerekli yasal çerçeveye sahip birkaç ülkeden biri ve Kripto Borsaları ve Kripto Cüzdanları için lisanslar getirerek dijital para birimlerini düzenlemeye çoktan başladılar..

Kripto para nasıl alınır: Kriptomat ön sayfası.

Kriptomat, kripto para dünyasına en güvenli fiat geçidini sunmayı hedefliyor ve çoktan satın aldı işletme ruhsatları Estonya Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yetkilisi olan Mali İstihbarat Birimi tarafından.

Sıkı bir düzenlemeye sahip olmak, kullanıcıların güçlü bir kimlik doğrulama sürecinden geçmesi gerektiği anlamına gelir. Yine de, bu işlem Kriptomat’ta çok basittir ve sadece 5 dakika sürer gerekli tüm belgeleri yüklemek için zamanınızın.

Bazı ülkelerde bunu mobil cihazlarla bile yapabilirsiniz.!

Kriptomat’ın al / sat ücretler% 1,45 ile ekstra ücret yok kripto çekmek / göndermek. Kriptomat destekler 21 dil ve hızlı ve güvenilir müşteri desteği sağlar.

Kriptomat’ta Bitcoin ve Ether ticareti yapabilirsiniz.

Bu Değişimlerle İlgili Son Sözler

Bu, hangi borsanın sizin için doğru olduğuna karar vermeye çalışırken başlamanız için iyi bir listedir. Borsa kullanarak kripto para satın almanın en iyi yolu birçok şeye, özellikle de bulunduğunuz yere bağlı olacaktır..

Satın almak istediğiniz coin’lerin seçtiğiniz borsada mevcut olduğundan ve takasın sunduğu güvenlik seviyesinden memnun olduğunuzdan daima emin olun..

Kripto para nasıl alınır: Coinbase.

Şimdi bilmeniz gereken bir şey var: broker borsalarında kripto para satın almak (Coinbase, Coinmama, CEX.io, vb.) yerel para biriminizle kripto satın almanın tek yolu bu değil. Satın almak istediğiniz Bitcoin veya Ether ise nakit olarak satın alabilirsiniz. Doğru – Bitcoin ve Ethereum’u nakit olarak satın alabilirsiniz.

Kısa not: “nakit” kağıt para anlamına gelir.

ATM’den Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin ATM’lerini hiç duymadınız mı? Aslında varlar. Bu çok yeni bir fikir, ancak giderek daha popüler hale geliyorlar.

Bitcoin ATM’leri, USD, EUR, JPY vb. Çekerken kullandığımız normal nakit ATM’leri gibidir. Tek fark, normal nakit ATM’lerde yaptığınız gibi nakit çekmek yerine Bitcoin ATM’lerine nakit para yatırmanızdır..

Kripto para nasıl alınır: Bitcoin ATM'sinde bir kız.

Bitcoin satın almak istiyorsanız hızlı bir şekilde, o zaman bir Bitcoin ATM’si sizin için doğru seçimdir. Yine de çok yeni oldukları için her yerde bulunmazlar. Aslında oldukça nadirdirler. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, yakınınızda bir tane olabilir. Kullanabilirsiniz bu harita en yakın Bitcoin ATM’nizin nerede olduğunu öğrenmek için.

Kayıt olmanız veya bir hesap oluşturmanız gerekmiyor ve para transferi yapmanıza gerek yok. Öyleyse, ATM’ye gidin, paranızı yatırın ve gönderecektir..

ATM’den Bitcoin Satın Almanın Adım Adım Süreci:

 1. Kullanarak yakınınızda bir Bitcoin ATM’si bulun bu harita;
 2. ATM’ye gidin ve kimliğinizi doğrulayın (bu yalnızca belirli ATM’lerde gereklidir);
 3. Bazı ATM’ler bir telefon numarası ister. Varsa, telefon numaranızı girin;
 4. ATM size bir kod içeren bir metin mesajı gönderecektir; kodu ATM’ye girin;
 5. Sağlamak kripto para birimi cüzdan adresiniz eğer varsa. Eğer bir hesabınız yoksa, ATM sizin için yeni bir kripto para cüzdanı oluşturacaktır;
 6. Paranızı ATM’ye yatırın;
 7. Ardından ATM, kripto paranızı kripto para cüzdanınıza gönderir;
 8. ATM, makbuzunuzu yazdırır.

Önemli not: Bitcoin ATM sizin için yeni bir cüzdan oluşturduysa, kripto para birimi cüzdanı bilgileriniz (genel anahtar ve özel anahtar) makbuzunuzda olacaktır. Bunu güvende tutmalısın!

Bitcoin ATM’den Cryptocurrency satın almanın avantajları:

 • Çoğu Bitcoin ATM’sinde, kimliğini kullanmana gerek yok;
 • Bu basit bir süreçtir;
 • Nakit kullanabilirsiniz;
 • Onun çok hızlı.

Bir Bitcoin ATM’sinde Kripto Para Birimi Satın Almanın Eksileri:

 • Çok yüksek işlem ücretleri -% 5-10 arası;
 • ATM’lerin çoğu olmadığı için bulmak zor.

Öyleyse, nakit kullanarak nasıl kripto para satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız – Bitcoin ATM’si kullanmak, yapabileceğiniz yollardan biridir.!

Bitcoin ve Eter P2P Nasıl Satın Alınır (Eşler Arası)?

Bu, kripto para birimi satın almanın en basit yollarından biridir! Eşler arası borsalar aracıyı kaldırın (gibi şirketler Coinbase) ve kullanıcıların birbirlerinden doğrudan kripto para alıp satmalarına izin verin.

Şunu hayal edin: John kriptoyla ilgileniyor ve biraz Ether satın almak istiyor. John Coinbase’e gidip oradan satın alabilirdi, ancak kimliğini kullanmak zorunda kalacaktı. Amy biraz Ether satmak istiyor ancak Coinbase’i kullanmak istemiyor çünkü herhangi bir ücret ödemek istemiyor.

Kripto para nasıl alınır: vergi ödemek.

Ya John Ether’i Amy’den satın alabilseydi? Bu her şeyi çözer! P2P borsaları sayesinde yapabilir! John ve Amy, eşler arası bir değişim kullanarak ücretlerden kurtulabilir ve kimliklerini paylaşmak zorunda kalmazlar..

Oldukça havalı, doğru?

Adım adım talimatlarla eşler arası bir borsada kripto para biriminin nasıl alınıp satılacağına bakalım:

 1. Bir P2P web sitesinde ücretsiz bir hesap oluşturun. Bitcoin için LocalBitcoins kullanın ve LocalEtherum.com Ether için.
 2. Satın almak veya satmak istediğiniz bir liste bulun. Bunu Craigslist gibi düşün. Bitcoin / Ether’lerini satacakları bir fiyat belirleyen satıcılar var ve Bitcoin / Ether satın alacakları bir fiyat belirleyen alıcılar var..
  • Listede ödeme yöntemini arayın – nakit depozito, banka havalesi veya Western Union ile mi ödemek istiyorsunuz??
  • Kimlik gereksinimlerini arayın – kimliğinizi kullanmadan ödeme yapmak istiyor musunuz yoksa kimliğinizi kullanmakta sorun yok mu??
  • Çok sayıda alım satım yapmış ve iyi değerlendirmeleri / itibarı olan bir alıcı / satıcı arayın.
  • Listenin istediği ayrıntıları girin ve ardından takas talebinizi gönderin
   • Liste normalde şunları ister:
    • Miktar: Ne kadar harcamak istediğinizi girin.
    • Para birimi: Ödeme yapmak istediğiniz para birimini girin.
    • Ödeme şekli: Sahip oldukları seçenekler arasından seçim yapın.
    • Satıcı kimlik sorarsa, normalde şunlardan birini yapmanız gerekir:
     • Pasaportunuzun / ehliyetinizin bir fotoğrafını veya taranmış halini gönderin;
     • Kimliğinizi (pasaport veya ehliyet) ve elinizde üzerinde yazılı bir şey olan bir kağıt parçasını tutarken bir fotoğrafınızı çekin – satıcı size yazmanızı istediklerini söyleyecektir..
     • Talebiniz kabul edilirse, sipariş ettiğiniz Bitcoin / Ethereum miktarı web sitesinin emanetine gönderilecektir..

      Not: Emanet, kimsenin üzerinde kontrol sahibi olmadığı güvenli bir yerdir. Ticaretin hüküm ve koşulları karşılandığında, Bitcoin / Ether alıcıya bırakılır. Şartlar ve koşullar karşılanmazsa, Bitcoin / Ether satıcıya geri gönderilir. Bu hem alıcıyı hem de satıcıyı sahtekarlıktan korur.

     • Ödemeyi gönder
      • Satıcı size bir referans numarası verecektir.
      • Nakit depozito ile ödeme yapıyorsanız:
       • Nakit para yatırma makinesi olan bir bankaya gidin.
       • Paranızı makineye yatırın.
       • Satıcının size verdiği banka bilgilerini yazın ve parayı gönderin.
       • Referans numarasını fişe yazın ve fotoğrafını çekin.
       • Makbuzun fotoğrafını satıcıya gönderin.
       • Banka havalesiyle ödeme yapıyorsanız:
        • Çevrimiçi bankacılık web sitenize / uygulamanıza giriş yapın.
        • Yeni bir alıcı / ilgili kişi ayarlayın (satıcının size verdiği banka bilgilerini kullanın).
        • Bitcoin / Ether için parayı yeni kişiye gönderin ve referans numarasını ‘referans’ kutusuna girin.
        • Satıcı, parayı gönderdiğinizi ve referans numarasını kullandığınızı gördüğünde, değişim ile onaylayacaktır..
        • Emanet, Bitcoin / Ether’i serbest bırakacak ve size gönderecektir..

        Eşler Arası Değişimden Kripto Para Birimi Satın Alma ve Satmanın Artıları:

        • Var ücret yok;
        • Kripto para birimini nakit olarak satın alabilirsiniz;
        • Bazı satıcılarla kimliğinizi kullanmadan kripto para satın alabilirsiniz..

        Eşler Arası Değişimden Kripto Para Birimi Satın Alma ve Satmanın Eksileri:

        • Kripto para borsaları kadar kullanımı kolay değil;
        • Kullanıcıları daha az olduğundan bir satıcı bulmak bazen biraz zaman alabilir;
        • Alıcı seçerken çok dikkatli olmalısınız.

        Öyleyse, Cryptocurrency Satın Almak İçin En İyi Yer Hangisi??

        Her yıl kullanıma sunulan kripto para birimini satın almanın daha fazla yolu var – artık kripto para birimi satın almak eskisinden çok daha kolay. Aslında, bu kılavuzda size gösterdiğim yolların çoğu Çok basit talimatlarımızı uygularsan.

        Ama, en iyi yol hangisi…? Broker borsaları aracılığıyla mı? Coinbase? P2P web siteleri aracılığıyla LocalBitcoins? Yoksa sadece bularak mı yerel Bitcoin ATM’niz?

        Gerçek şu ki: konumunuza ve ne istediğinize / neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır.

        Bir Bitcoin ATM’nin yakınında yaşamıyorsanız, muhtemelen sizin için bir kripto para birimi satın almak için en iyi yer değildir.

        Kripto para nasıl alınır: Telefonda Coinbase uygulaması.

        Kimliğinizi kullanmak istemez misiniz? O zaman bir P2P web sitesi kullanmayı düşünebilirsiniz, örneğin LocalBitcoins veya LocalEthereum.

        Kimliğinizi kullanmak sizin için sorun değilse ve telefonunuzdaki bir uygulamayı kullanarak kripto para birimi satın almak istiyorsanız, o zaman Coinbase sizin için bir kripto para birimi satın almak için en iyi yer olabilir mi?.

        Göre değişir sen. Umarım bu kılavuz, sizin için en iyi yolun hangisi olduğunu belirlemenize yardımcı olmuştur ve talimatlarımızı basit ve izlemesi kolay bulmuşsunuzdur. Artık kripto para birimini nasıl satın alacağınız konusunda iyi bir anlayışa sahip olmalısınız. Peki hangi yolu seçtin? Bilmemize izin ver!

        Not: Herhangi bir büyük yatırım yapmadan önce her zaman bir finans danışmanıyla konuşmalı ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız..

        Mike Owergreen Administrator
        Sorry! The Author has not filled his profile.
        follow me