Litecoin Fiyat Tahmini – Yatırım Yapmaya Değer mi?

kripto para Market geçen yıl çeşitli inişler ve çıkışlar yaşadı. Herkes kripto para birimlerinden bahsederken hala cevaplanması gereken birçok soru var..

Yatırım yapman gerekiyorsa kafan karıştı mı Litecoin? Fiyatın yükselip düşmeyeceğinden emin değilim?

Pekala, işte güzel haberler: tüm sorularınızı bu kılavuzda cevaplayacağım. Litecoin’in temellerini ele alacağım ve en sevdiğimiz Litecoin fiyat tahminlerimizi sizinle paylaşacağım. Litecoin’in tam geleceğini tahmin etmek zordur, ancak daha iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Litecoin, piyasa değeri ile en büyük 8. kripto para birimidir. 9 milyar dolardan fazla. Peki, Litecoin’i bu kadar popüler yapan tam olarak nedir??

Bir eski Google çalışanı, Charlie Lee, Litecoin’i oluşturdu 2011. Tıpkı Bitcoin, Litecoin ayrıca dijital para birimi. Aynı üzerine inşa edilmiştir blok zinciri Bitcoin olarak ve ödeme yapmak için kullanılabilir. Litecoin’in Bitcoin’e göre sunduğu en büyük avantaj hız. Aslında Litecoin’e “Lite” coin deniyor çünkü Bitcoin’den neredeyse dört kat daha hızlı.

Litecoin fiyat tahminimize girmeden önce, önce açıklayalım Bitcoin ve Litecoin arasındaki farklar.

Litecoin Fiyat Tahmini: Litecoin VS Bitcoin

Litecoin çok benzer Bitcoin’e. Tıpkı Bitcoin gibi aynı kod üzerine inşa edilmiş. Bunu akıllı telefonunuza gelen işletim sistemi güncellemesi olarak düşünün. Tıpkı bir güncellemenin amaçladığı gibi akıllı telefonunuzla ilgili bazı sorunları iyileştirin, Litecoin şunları hedefliyor: Bitcoin ile ilgili bazı sorunları düzeltin.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Diğer bir önemli fark ise var olan toplam para sayısı. Dünyanın altın arzının nasıl sınırlı olduğuna benzer şekilde, kripto para birimi madeni para arzı da öyle. Yalnızca maksimum 21 milyon Bitcoin oluşturulabilir. Maksimum Litecoin sayısı 85 milyondur.

Litecoin fiyat tahmini: Litecoins.

Kripto para birimi kullanarak ödeme yapmak için yapmanız gerekenler işlem ücreti ödemek. İşlemler Litecoin yerine Bitcoin kullanılarak gönderildiğinde bu ücret çok daha yüksektir. Bu sadece Daha hızlı Litecoin kullanarak ödeme yapmak için, ancak aynı zamanda çok daha ucuz. Bu, birçok Litecoin fiyat tahmininin daha olası olmasının nedenlerinden biridir. pozitif.

Bu durumuda normal para birimimiz, federal bankalar, para arzını artırmak için yeni banknotlar basabilir. Kripto para biriminde durum böyle değildir, çünkü daha fazla madeni para “basabilen” bir hükümet yoktur..

Bunu biliyor muydun yeni madeni paraların kullanılabilmesi için “çıkarılması” gerekir? Yine altın gibi!

Bilmeniz gereken tek şey, madenciliğin, insanlar yeni Litecoin keşfetmek için bilgisayar kullanıyor, Bitcoin, ve diğer madeni paralar. Bitcoin (veya diğer kripto para birimleri) madenciliği yapmak için ihtiyacınız olan a süper uzmanlaşmış ve güçlü bilgisayar, perakende mağazalarında bulduğunuz normal bilgisayarların aksine.


Ancak, normal bir bilgisayarla Litecoin madenciliği yapabilirsiniz. grafik işlem birimleri (GPU). Dolayısıyla, Litecoin sahibi olmaya karar verirseniz ancak bir borsada satın almak istemezseniz, madencilik yapmayı düşünebilirsiniz..

Litecoin fiyat tahmini: Bitcoins.

Tam da bu nedenle, Litecoin’e Bitcoin’den daha fazla insan erişebilir. Bu nedenle Litecoin genellikle kripto para biriminin gümüşü, Bitcoin ise altın olarak anılır..

İki madeni paranın teknolojisi arasındaki farklılıklar, fiyatları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Artık Litecoin’in teknolojisinin Bitcoin teknolojisinden ne kadar farklı olduğunu bildiğinize göre, Litecoin fiyat tahminimizi anlamanız sizin için daha kolay olacaktır..

Litecoin’in Tarihsel Fiyat Eğilimi

Litecoin, 2018’de en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. 2017’nin başında fiyatı düşükken Litecoin satın aldıysanız 4,50 ABD doları, yapardın yıl sonunda neredeyse% 8000 kazanç! Bu, yatırımınızın neredeyse 80 katıdır.

Yani, yatırım yapmış olsaydın $500 dolar Ocak 2017’de kâr etmiş olurdunuz neredeyse 45.000 dolar Litecoin fiyatı Aralık 2017’de en yüksek noktaya ulaştığında.

Görebilirsin Litecoin’in tarihsel fiyat eğilimi aşağıdaki grafikte. Hiç şüphe yok ki, Litecoin’in birkaç yıl önce muazzam miktarda büyüme gösterdiği ve yüzdelik büyümeye göre onu ilk on kripto para biriminden biri haline getirdi..

Litecoin fiyat tahmini: Litecoin fiyat tablosu.

Litecoin projeksiyonumuza girmeden önce bilmeniz gereken bir diğer önemli şey de şu: Litecoin yüksek işlem hacmine sahip. Bu, kripto para piyasasında giderek daha fazla insanın Litecoin sattığı ve satın aldığı anlamına geliyor. Litecoin, Ethereum’dan hemen sonra işlem hacmi açısından dördüncü sırada.

Litecoin Fiyat Tahminleri

Hiç şüphe yok ki kripto para piyasası hareket ediyor çok hızlı, gerçekleştirmek çok zor yatırımcıların en iyi yatırım seçeneklerini nasıl seçeceklerine karar vermeleri için.

Bu durumda en iyisi araştırmanı yap mevcut piyasa eğilimlerinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için. Aslında, herhangi bir büyük yatırım yapmadan önce her zaman bir finans uzmanıyla iletişime geçmelisiniz..

Aşağıda listelenenler en iyi Litecoin tahminleri, piyasayı daha iyi anlamanıza yardımcı olması için araştırmanızda başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz.

Teknik Analiz Kullanarak Litecoin Tahmini

Öncelikle, bu tahminin temelini net bir şekilde anlayabilmeniz için teknik analizi açıklayalım..

teknik Analiz yalnızca geçmiş ve şimdiki fiyat eğilimlerinin gerçeklerini ve işlem hacmi eğilimlerini dikkate alır. Gibi şeyleri dikkate almaz bir kripto para biriminin arkasındaki teknoloji ne kadar iyi, ve bunun gibi.

Teknik analistler Fiyat tahminlerini bulmak için verileri matematiksel işlevler aracılığıyla çalıştırın. Bizim için iyi olan şey, analizi yapan ve internette paylaşan birçok analist olduğu için matematiksel kısım hakkında endişelenmemize gerek olmamasıdır..

Walletinvestor.com, Teknik analiz yapan bir web sitesi, 1 yıllık Litecoin fiyat tahmininde bulundu. yaklaşık 127 $. Litecoin’in uzun vadede en iyi yatırım olmayabileceğini tahmin ediyorlar.

Litecoin fiyat tahmini: teknik verilerin analizi.

Bir diğeri teknik analiz web sitesi Litecoin 250 $ işaretini aşarsa, daha fazla fiyat artışının başlangıç ​​noktası olacağına inanıyor. Kısa vadeli Litecoin tahminleri belirlendi 300 dolardan.

Evet, ne düşündüğünüzü biliyorum – bu tahmin etmek için çok büyük bir fiyat aralığı, değil mi??

Bu analizden çıkarabileceğimiz şey, diğer kripto para birimleri gibi Litecoin’in fiyatıdır., önümüzdeki yıllarda çok şey değişebilir. Bak, tamamen yararsız değil!

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bitcoin Fiyatına Göre Litecoin Fiyat Tahmini

Diyen birçok tahmin var Litecoin’in büyümesi Bitcoin’inkinden daha yüksek olacak. Kimse gerçekten ne olacağını bilmiyor, ancak işte bunun gibi tahminlerin neden olduğuna dair bazı iyi nedenler.

  • Litecoin, 2018’de Bitcoin’den daha iyi bir büyüme gösterdi;
  • Litecoin, Bitcoin’in kullandığı teknolojiyi geliştirdi (unutmayın, 4 kat daha hızlı!);
  • Şu anda Litecoin iyi bir iyileşme gösteriyor.

Göre oracletime.com, Litecoin’in Bitcoin’e göre avantajları birçok yeni yatırımcının ilgisini çekecektir. 2020 sonu için Litecoin tahminleri 1000 dolardı, ancak aynı zamanda 2000 dolara bile yükselebilir!

Tarafından başka bir projeksiyon vardı investingpr.com Litecoin fiyatının ulaşmasını bekliyordu 1000 $ ‘a kadar Bitcoin dışındaki seçenekleri aradıkça ve risklerini azaltmaya çalışan daha fazla yatırımcının Litecoin’e yatırım yapmaya başlamasını bekliyorlar..

Bu tahminler gerçekten heyecan verici olsa da olmadı. Ocak 2021’de Litecoin yaklaşık 175 dolar değerindeydi. Bu 1000 $ ‘dan çok uzak, ancak geleceğin ne getireceğini asla bilemezsiniz.

Litecoin fiyat tahmini: Bitcoin çizelgeleri.

Bitcoin nasıl genellikle altınla ve Litecoin genellikle gümüşle karşılaştırılır … gerçek hayatta altınla ne yaparız? Sakla. Benzer şekilde Bitcoin, değer depolamak, Litecoin için kullanılırken işlem yapma.

Evet doğru Litecoin, Bitcoin’e göre avantajlara sahiptir. Bununla birlikte, Litecoin’in madencilik ve maliyetlerle ilgili bazı avantajlarını kaybedebileceği de doğrudur..

Dolayısıyla, yukarıdaki Litecoin fiyat tahmini size yatırım yapma isteği uyandırabilirse de, karar vermeden önce diğer faktörlere bir göz atmalısınız..

Uzmanlar Tarafından Litecoin Tahmini (John McAfee gibi)

Kendine soruyor olabilirsin, kim John McAfee? Kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda biraz ciddiyseniz bile, o zaman adı tanımanın zamanı geldi. John McAfee, büyük bir kripto yatırımcısı ve çok aktif bir kripto para destekçisi. Fiyat tahminleri, kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde gerçek bir etkiye sahip olabilir..

Peki, Litecoin’in geleceği hakkındaki görüşleri neler??

John McAfee, Litecoin’in olması gerektiği kadar değer kazanmadığına inanıyor. Dedi ki Litecoin de aynı derecede yükselebilir, Daha fazla değilse, Bitcoin’den. John McAfee’nin Bitcoin tahmininin doğru olduğuna inanıyorsak, o zaman Litecoin hakkında yanıldığını kim söyleyebilir?.

Litecoin fiyat tahmini: düşünen bir adam.

George Tung, bir kripto para birimi analisti, Litecoin fiyat tahmini konusunda söz sahibi oldu. Litecoin fiyatının yükseleceğini söyledi 2018’de 1500 dolara kadar yükseldi. Litecoin’in fiyatının 2018’de artmaya devam edeceğine inanan pek çok uzman ve analist olduğu için yalnız değil. Ancak şimdi görebileceğimiz gibi Litecoin’in fiyatı 2018’in sonunda önemli ölçüde düştü. İyi haber şu ki şu anda (Haziran 2021) Litecoin’in fiyatı yavaşça artıyor.

Yine de ne kadar yükselebilir? Sanırım Sadece zaman gösterecek. Ama en azından artık uzmanların bundan ne çıkardığını biliyorsunuz.

Pek çok kişinin Litecoin’in bu yıl iyi performans göstereceğine inanmasının nedenlerinden biri, Charlie Lee’nin dönüşü, Litecoin’in kurucusu. Litecoin’den ayrıldı ve katılmaya karar verdi Coinbase, ancak kısa süre önce tekrar Litecoin ekibinin aktif bir üyesi oldu.

Charlie Lee, 2021’in Litecoin için iyi bir yıl olacağını söyledi. Ancak, kripto para biriminin öngörülen fiyatını vermeyi reddetti..

Wall Street Perspektifinden Litecoin Fiyat Tahmini

Kripto para birimleri dikkat çekmeye başladı Wall Street tüccarlar ve yatırımcılar, çok. Tıpkı bizim gibi, kripto para birimleriyle ilgilenmekten kendilerini alıkoyamadılar.

Hisse senetlerine ve diğer varlıklara yatırım yapma konusunda Wall Street çok fazla deneyime sahiptir. Bu, neyin olduğu ve neyin iyi bir yatırım olmadığı konusunda iyi bir fikre sahip olmaları gerektiği anlamına gelir.

Kelly, kafa ofBK Sermaye Yönetimi (LLC), işi kripto para piyasasını takip etmek olan bir Wall Street tüccarıdır. BK Capital Management, kripto para birimlerine yatırım yapmaya odaklanan bir şirkettir. Kelly bir Litecoin tahmini verdi 87-107 ABD Doları Önümüzdeki 12 ay için şu anda en iyi yatırım olmayabilir. Ancak aynı kaynağa göre. Litecoin’in fiyatı 2024’ün sonunda 347,8 dolara kadar çıkabilir..

Litecoin fiyat tahmini: Wall Street yatırımcıları.

Kelly, Bitcoin’e göre sahip olduğu avantajlar nedeniyle Litecoin konusunda olumlu. Daha hızlı işlemlerin ve düşük ücretlerin Litecoin’i herkes için çekici bir yatırım seçeneği haline getirdiğini düşünüyor..

Litecoin’i iPhone X ve Bitcoin’i iPhone 8 olarak düşünmeyi deneyin. Tek fark, iPhone X’in bu durumda daha ucuz olmasıdır..

2021 için Litecoin Fiyat Tahmin

Uzun vadede Litecoin’e yatırım yapmayı planlıyorsanız, 2021 için fiyat tahminlerine bakmak iyi bir fikirdir..

Longforecast.com, teknik analiz kullanarak uzun vadeli finansal tahminler verme konusunda uzmanlaşmış bir web sitesidir.. Longforecast.com’un Litecoin tahminleri 2021’de 86 $ ile 170 $ aralığı.

Oracletimes.com Litecoin fiyatının olmasını bekleyen başka bir web sitesidir. 1000 $ öngörülebilir gelecekte bir noktada.

Litecoin fiyat tahmini: Litecoin, Ethereum ve Bitcoin.

Bu tahmin, Litecoin’in 2017 performansına dayanmaktadır. Bitcoin’in 2017 performansından daha iyi. Ancak teknik analize veya uzman görüşüne dayanmamaktadır. Bu yüzden diğer tahminlere daha fazla odaklanmak isteyebilirsiniz..

Litecoin’in Geleceğini Etkileyebilecek Diğer Faktörler

Litecoin’in geleceğini etkileyebilecek birkaç başka faktör var.

Teknoloji

Litecoin’in teknolojisinde yapılan değişiklikler, dikkate alınması gereken önemli bir husustur. Litecoin kısa süre önce “Sert Çatal”. Sana hard fork’un ne olduğunu açıklayayım.

Basit ifadeyle, kripto para birimini ikiye böler. Bölünmenin bir kısmı hala eski versiyondur – bu durumda Litecoin. Bölünmenin diğer kısmı, yeni bir kripto para biriminin doğuşu, bu durumda hangisi Litecoin Nakit. Litecoin Cash, Litecoin’e göre belirli avantajlar sunduğunu iddia ediyor, ancak bu tartışmayı başka bir zamana saklayacağız.

Litecoin fiyat tahmini: dizüstü bilgisayar klavyesindeki Litecoin.

Peki bu bölünme gerçekleştiğinde ne oldu? İyi bir şey olmalıydı ama hiçbir şey olmadı. Aslında, Litecoin hard forktan bu yana çok iyi performans gösterdi, Litecoin Cash ise.

Coindesk Litecoin fiyat tahmininde de söz sahibi oldu. 2018’e dönersek, Litecoin kalırsa 240 doların üzerinde kısa bir süre için 300 $ işaretine ulaşın çok yakında. Onlara göre Litecoin, kurucusu Charlie Lee’nin olumlu haberlerinden ve yeni özelliklerinin piyasaya sürülmesinden faydalanabilir. Ne yazık ki bu o zamanlar olmadı.

Yönetmelikler

Hakem olmadan bir futbol maçı oynamayı hayal edebiliyor musunuz? İyi çalışmaz, değil mi? Eh, kripto para piyasası şu anda böyle işliyor – yürürlükte herhangi bir düzenleme yok!

Yine de bunların hepsi yakında değişecek. Dünyanın her yerinden düzenleyiciler çok etkin kripto para birimleri söz konusu olduğunda. Düzenlemelerin Litecoin’in geleceği veya başka herhangi bir kripto para birimi üzerinde nasıl bir etkisi olacağını kimse bilmiyor.

Bildiğimiz şey, bu düzenlemelerin yavaşla Market, Genel olarak. Bunun Litecoin tahmini üzerinde benzer bir etkisi olabilir. Sana tavsiye ederim yeni kripto para düzenlemeleri ile kendinizi güncel tutun yatırımlarınızı güvende tutmanıza yardımcı olacağından.

Öyleyse, Litecoin Yatırım Yapmaya Değer mi??

Anladığınız gibi var basit cevap yok bu soruya. Bu çok zor Litecoin’in fiyatının 24 saat içinde ne olabileceğini tahmin etmek – ve bir yıl içinde Litecoin’in fiyatını tahmin etmek daha da zor.

Bununla birlikte, yukarıdaki Litecoin fiyat tahminlerinden görebildiğimiz şey şu: Litecoin olumlu yönde ilerliyor. Var teknolojik güçler bu, kripto dünyasında daha da popüler olmasına yardımcı olabilir.

bence teknik Analiz ve uzman tavsiyesi yatırım yapmadan önce her zaman düşünmeniz gereken bir şeydir. Ben de inanıyorum düzenlemeler Litecoin’in geleceği üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bu nedenle, özellikle ülkenizde bu düzenlemeler hakkında bilgi edinmeniz önemlidir..

Hatta en büyük yatırımcılar ve uzmanlar kripto para birimi kriptonun geleceğini tahmin etmekte zorlanıyor. Yani yatırım yapmadan önce olabildiğince çok araştırma yap ve yatırımlarınızı, fiyatlar düşse bile güvende olacak şekilde planlayın.

En önemlisi, tüm paranızı tek bir kripto para birimine yatırmayın. Yukarıdaki Litecoin fiyat tahminlerinden birini çok çekici bulsanız bile, asla yatırım Daha than kaybetmeyi göze alabilirsin.

* Not: Bu makale kişisel bir görüştür. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bir profesyonele danışmalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map