Tahmin etmeme izin ver. Kripto para birimleri hakkında çok fazla okuma yapıyorsunuz ve şimdi de kendi paralarınızı madencilik yapmayı düşünüyorsunuz?

Eminim Bitcoin hakkında her şeyi ve ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuzdur, ancak artık giderek daha fazla insan Litecoin madenciliği yapmayı tercih ediyor!

İşte sizin için eğlenceli bir bilgi. İnsanlar Bitcoin madenciliği yaptığında, ağın her bloğu onaylaması 10 dakika sürer, ancak Litecoin sadece 2,5 dakikada dört kat daha hızlıdır.!

Bu, Litecoin’i ilk kez madencilik yapacaksanız, muhtemelen en baştan başlamam en iyisidir!

Bu, size madenciliğin tam olarak ne olduğunu, bunu yapabileceğiniz farklı yolları ve başlamadan önce neden donanım almanız gerekebileceğini söylemem gerekeceği anlamına geliyor.!

Rehberlerimi çok basit ve anlaşılması kolay bir şekilde yazmayı seviyorum. Bu, Litecoin madencilik rehberimi baştan sona okuduktan sonra, gitmek ve bunu kendi başınıza yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacağınız anlamına gelir.!

Bilmeniz gereken şey, bir Litecoin elde etmenin daha kolay yolu. Coinbase, Binance ve Coinmama dahil olmak üzere güvenilir kripto para borsalarından kolayca satın alabilirsiniz..

Kripto Madenciliği Açıklayıcı

Gerçek dünyada, hemen hemen her finansal sistemin bir işlemi onaylamak ve işlemek için merkezi bir otoriteye ihtiyacı vardır. Örneğin, arkadaşınıza biraz para transfer etmek istiyorsanız, muhtemelen bir banka kullanırsınız..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Para, hesabınızdan çıkar ve birkaç gün sonra arkadaşınızın hesabına ulaşır. Basit!

Ancak bunu yapmak için banka olan üçüncü bir tarafa ihtiyacınız var! Sorun şu ki, kullandığınızda tüm güveninizi üçüncü bir tarafa vermelisiniz..

Çok sayıda kişisel bilgi sağlamanız ve paranıza bakmaları için onlara güvenmeniz gerekir..

2008 finansal çöküşünden hatırlayabileceğiniz gibi, birçok banka iflas etti ve insanlar birikimlerini kaybetti. Güven için çok fazla! Kripto para dünyasında işler farklıdır. Blok zinciri işlemleri merkezi değildir, yani tek bir kişi veya otoritenin kontrolü yoktur..


İşlemleri üçüncü bir taraf olmadan onaylamanın ve işlemenin nasıl mümkün olduğunu merak ediyor olmalısınız? Bunun nedeni, binlerce farklı madenci tarafından yönetilen dağıtılmış defter denen bir şeydir.!

Bir kişi veya kurumun (banka gibi) kontrol sahibi olması yerine, herkesin elinde! Bir madenci olmak için insanlar, matematiksel bulmacaları çözmeye yardımcı olmak için ekstra hesaplama güçlerini kullanırlar..

Bilgisayarlara ihtiyaç duyulmasının nedeni, onları hiçbir insanın çözemeyeceği şekilde tasarlanmış olmalarıdır. Bulmaca çözüldüğünde, işlem bloğu doğrulanır. Öyleyse neden insanlar zaman, para ve elektriğe mal olacakken bir işlemi işlemeye / doğrulamaya yardımcı olmak için bilgisayarlarını kullansınlar??

Yardımları için teşekkür etmek gerekirse, madenciler ödül olarak para alıyorlar. (Litecoin durumunda, madenciler Litecoin alırlar). Bu, blok zincirinin merkezi olmayan bir şekilde çalışmasına yardımcı olur!

Madencilik, kripto para birimi topluluğunu desteklerken kar elde etmenin harika bir yolu olabilir. Bununla birlikte, madencilik giderek daha popüler hale geldikçe, daha fazla rekabet olduğu anlamına gelir..

Aynı bulmacayı çözmeye çalışan binlerce insan gibi. Hangi madenci önce çözerse, ödülü alır! (Bu madencilik sistemi PoW / Proof-of-Work olarak bilinir, ancak PoS / Proof-of-Stake varyantını kullanan NEO blok zinciri gibi diğer blok zincirlerinde çalışan başka madencilik sistemleri de vardır).

Madenciliğin ne olduğunu artık bildiğinize göre, Litecoin blok zincirinde nasıl çalıştığına bir göz atalım.!

Litecoin Madenciliği Nasıl Çalışır??

Artık Litecoin gerçekten popüler hale geldiğine göre, giderek daha fazla insan zamanını madenciliğe harcıyor. Artık, bütçenize bağlı olarak kullanabileceğiniz birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Başlamak için, solo madenciliğin ne olduğuna bir bakalım.

Solo Madencilik

Gerekli tüm ekipmanı kendi başınıza almaya karar verirseniz ve hiçbir sorumluluğu başkalarıyla paylaşmazsanız, buna solo madencilik denir..

Bunun ana avantajı, madencilik ödüllerini başkalarıyla paylaşmanıza gerek olmaması, yani daha fazla para kazanabilmenizdir! Havuz madenciliğinin aksine (aşağıda açıklayacağım), herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Bununla birlikte, madencilik ekipmanına kendi başınıza yatırım yapmanız ve gerekli tüm elektriği kendi başınıza ödemeniz gerekeceğini unutmamak önemlidir. Bu gerçekten pahalı hale gelebilir ve bunu yapmaya gücünüz yetmiyorsa, başka bir seçeneği düşünmeniz gerekebilir.

Madencilik ödülünü kazanmada başarılı olduğunuz zamanların sayısı da oldukça değişken olabilir, bu da hiçbir şey almadan birkaç gün hatta haftalar geçirebileceğiniz anlamına gelir..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Madencilik Havuzu

Tek başına madenciliğin maliyetlerinin çok fazla risk olduğunu düşünüyorsanız, bir madencilik havuzuna katılmayı düşünmeye değer.

Bu, sizin ve diğer madencilerin kaynaklarınızı (bilgi işlem gücü ve elektrik gibi) paylaştığı yerdir, bu da size daha fazla güç üretebildiğiniz için blok ödülü alma şansı verir! Bu aynı zamanda daha tutarlı bir gelir elde edeceğiniz anlamına gelir.

Bunu bir piyango gibi düşünün. 100.000 üzerinden bir biletiniz varsa, muhtemelen asla kazanamayacaksınız. Yaparsan ödüller büyük olur ama büyük olasılıkla olmayacak!

Ancak, diğer 50.000 kişiyle bir madencilik havuzuna katılırsanız, havuzunuz her kazandığında, 1 biletinize göre sizi paylaştırırsınız. Bu, ödül payınızın ne kadar güç sağladığınıza bağlı olduğu Litecoin madenciliği ile aynıdır..

Bununla birlikte, bazen can sıkıcı bulabileceğiniz bir madencilik havuzuna katılmak için bir ücret ödemeniz gerekir! Ayrıca ödülü kendiniz için almak yerine diğer madencilerle paylaşmak zorunda kalacaksınız.!

Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce farklı Litecoin madencilik havuzu var, ancak aşağıda en popüler seçeneklerden ikisini listeledim..

Litecoin Madencilik Havuzu

Litecoin Madencilik Havuzu orijinal havuzlardan biridir ve 2011’den beri faaliyet göstermektedir. Litecoin Madencilik Havuzunun temel avantajlarından biri, herhangi bir ücret talep etmemesidir!

Hisse başına ödeme (PPS) adı verilen bir sistem kullanıyorlar, bu da aldığınız Litecoin ödüllerinin miktarının katkıda bulunduğunuz güç ve elektrik miktarına bağlı olduğu anlamına geliyor..

Ayrıca ücretsiz ve anında ödemelerden de yararlanabilirsiniz. Güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama mevcuttur.

Antpool

Antpool, Çin’de bulunan, mevcut en büyük Litecoin madencilik havuzlarından biridir. Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri için de havuzları var..

Antpool katılmak için herhangi bir ücret talep etmese de, havuzun madencilik yaptığı tüm bloklar için tüm işlem ücretlerini saklarlar. Ancak, tüm blok ödülleri paylaşılır.

Aldığınız miktar, ne kadar güce katkıda bulunduğunuza bağlıdır ve ödemelerini günlük olarak yaparlar..

Bulut Madenciliği

Pahalı ekipmanlara çok para harcamaktan hoşlanmıyorsanız, ancak yine de madencilik deneyimi yaşamak istiyorsanız, üçüncü bir seçenek var.!

Bulut madenciliği, tüm işi sizin için yapmak için bir Litecoin madencilik teçhizatı ödediğiniz yerdir! Tek ihtiyacın olan bir bilgisayar!

Not: Madencilik teçhizatı, temelde yalnızca kripto para madenciliği yapmak için ayarlanmış bir grup bilgisayardır! Teçhizatınızda ne kadar çok bilgisayar varsa, o kadar çok madencilik yapabilirsiniz!

Bu, size çok fazla elektriğe mal olan pahalı bir donanım satın almak zorunda kalmayacağınız için yeni başlayanlar için harika bir seçenektir.!

Elbette, hayatta hiçbir şey bedava değildir – bulut madenciliği ödüllerine erişmek için belirli bir miktar para yatırmanız gerekecek. Ne kadar çok yatırım yaparsanız, alabileceğiniz jeton sayısı o kadar fazla olur.

Ancak hangi bulut madencilik şirketini kullandığınıza çok dikkat etmelisiniz. Bir teçhizatı olmasa bile paranızı alacak çok sayıda dolandırıcı vardır. Para göndermeden önce bolca araştırma yapın.

En popüler Litecoin bulut madenciliği web sitelerinden biri Hashflare. Estonya merkezli Hashflare, 2014’ten beri Litecoin bulut madenciliği hizmetleri sunuyor..

Gerçekte, kendi ekipmanınızı satın almaya gücünüz yetmiyorsa ve / veya risk almak istemiyorsanız, bu muhtemelen sizin için en iyi çözümdür.

Solo madenciliğe devam etmeye karar verirseniz veya bir madencilik havuzuna katılmak isterseniz, bazı donanımlar satın almanız gerekecektir. Neye ihtiyacınız olacağını bulalım!

Litecoin Donanım Donanımı?

LTC madenciliği ilk başladığında, sadece bir CPU (Merkezi İşlem Birimi) ve bir GPU (Grafik İşlem Birimi) kullanarak iyi karlar elde etmek mümkündü..

Bu harikaydı, çünkü gerçekten küçük miktarlarda yatırım yapıp yine de para kazanabileceğiniz anlamına geliyordu! Ancak artık ASIC’ler (Uygulamaya Özgü Entegre Devre) adı verilen özel Litecoin madenciliği donanımı satın almak mümkün.

ASIC’ler CPU’lardan ve GPU’lardan çok daha güçlüdür, yani madencilik ödülünü kazanma şansları çok daha yüksektir..

Bir Formula 1 yarışına girdiğinizi hayal edin. Bir Ford Fiesta kullanıyor olsaydınız ama diğer herkes bir Ferrari kullanıyorduysa, kazanma şansınız olacağını düşünüyor musunuz? Hiç şansın olmazdı!

Ne yazık ki bu, ASIC’ler her zaman yarışı kazanacağından artık CPU’ları veya GPU’ları kullanmanın artık mümkün olmadığı anlamına geliyor.!

Litecoin madenciliği yapmak istiyorsanız, gerçekten aşağıdaki donanım parçasını düşünmeniz gerekir..

Antminer L3 +: Antminer L3 +, satın alabileceğiniz en güçlü Litecoin madencilik donanımıdır. Sadece en hızlısı değil, aynı zamanda BitMain adlı tanınmış bir üretici tarafından da üretiliyor. Başka hiçbir Litecoin madencilik donanımı bununla rekabet edemez.

Bir donanım kutusunun saniyede yapabileceği hesaplama miktarı nakit oranı olarak bilinir. Antminer L3 +, madencilik bulmacasını her zaman piyasadaki diğer donanımlardan daha hızlı çözecek olan 504MH / s’lik bir hash oranına sahiptir..

Biraz daha ucuz bir seçenek için, önceki Antminer ürünü olan L3 (L3 + değil!) Litecoin madenciliği yaparken de çok iyi performans gösterecek, ancak elektrikli süpürge kadar gürültülü olacak!

Unutmayın, pahalı donanıma çok fazla para yatırmak istemiyorsanız, bunun yerine sadece bulut madenciliği yapabilirsiniz.!

Açıktır ki, Litecoin madenciliğinin tüm süreci çok çaba ve finansman gerektirir, bu yüzden bu kripto para birimini elde etmenin çok daha kolay bir yolu olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Basitçe güvenli bir kripto para birimi değişimi seçin ve cüzdanınızda hiç vakit kaybetmeden Litecoin bulun. Şu anda en çok önerilen platformlar Coinbase ve Binance’i içerir.

Litecoin Madencilik Yazılımı Gerekli?

Daha önce de bahsettiğim gibi, Litecoin madenciliği konusunda ciddiyseniz, iyi bir kar elde etmek için en uygun donanım parçası Antminer L3 veya L3’tür.+.

Bununla ilgili en güzel şeylerden biri, kurulumunun çok kolay olmasıdır. Ürün geldiğinde bir kurulum dosyası ile birlikte gelir. Daha sonra tek başınıza madencilik yapma veya bir madencilik havuzuna katılma seçeneğiniz var. İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç yararlı ipucu.

 1. Ziyaret edin BitMain (Antminer üreticisi) web sitesi ve bir hesap oluşturun.
 2. Ana donanım denetleyicisinde, IP Reporter 5 saniye basılı tutun (bip sesini duyana kadar).

  Antminer ile Litecoin madenciliği

 3. Bu daha sonra IP adresinizi ekranınızda gösterecektir. BitMain web sitesine girin.

  IP Bildirildi onayı

 4. Bu kadar! Şimdi yapmanız gereken tek şey, mayınlı paralarınızın gönderilmesini istediğiniz Litecoin cüzdan adresini girmek.!

Bir madencilik havuzuna katılmak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin..

 1. BitMain hesabınızda, Madenci Yapılandırması. Sonra tıklayın Genel Ayarlar.
 2. Şimdi madencilik havuzunuzun URL’sini, işçi kimliğinizi ve ayrıca şifrenizi girmeniz gerekiyor..

  AntMiner için genel ayarlar

Madencilik yazılımı söz konusu olduğunda, şu seçeneklere de göz atabilirsiniz:

 • ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

Artık Litecoin madencilik donanımınızı nasıl kuracağınızı bildiğinize göre, bazı riskleri ele alalım..

Madencilik Sizin İçin İyi Bir Seçenek?

Gitmeden ve donanım satın almadan önce, para kazanıp kazanmayacağınızı düşünmek gerçekten önemlidir. Kayıp yapıyorsanız, ekipman ve elektriğe çok para harcamanın bir anlamı olmaz.!

Elektrik

Daha önce size bilgi işlem gücünüzü madencilik için kullanmanız gerektiğini ve ne kadar çok kullanırsanız o kadar çok Litecoin ödülü alacağınızı söylediğimi hatırlıyor musunuz? Bu çok fazla elektrik gerektirir!

İnanın bana, madenciliğe başladığınızda, enerji faturalarınızın ne kadar pahalı olduğunu çok geçmeden fark edeceksiniz.!

Elektrik maliyeti nerede yaşadığınıza bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin, Çin’de enerji çok ucuz olduğu için birçok madenci bulunmaktadır. Ancak ABD gibi yerlerde elektrik gerçekten pahalıdır.

Ne kadar fazla elektrik kullanacağınızı ve buna değecek kadar madeni para kazanıp çıkarmayacağınızı düşünmeniz gerekir..

Bunu ziyaret ederek buraya bağlantı, Ne kadar para kazanabileceğinizi (veya kaybedebileceğinizi) hesaplamak için ekipmanınızın ayrıntılarını, elektrik maliyetlerini ve tüm madencilik ücretlerini girebilirsiniz..

litecoin madenciliği

Her Bloğun zorluğu

Madenciliğin gerçekten zor bir bulmacayı çözmeye benzediğini söylediğimi hatırlayabilirsiniz. Aslında bulmaca o kadar zor ki hiçbir insan çözemez!

Zamanla, her bulmacanın zorluğu gittikçe zorlaşır. Bu olduğunda, bilgisayarınızın madencilik ödülünü almasını zorlaştıracak ve kazancınız düşecektir..

Donanımınızı Yeniden Satmak

Bir araba satın aldıysanız, birkaç yıl sonra yenisini ödemeye yardımcı olmak için satmak isteyebilirsiniz, değil mi? Elbette, ödediğinizden daha azını alacaksınız, ancak yine de bir şeyler alacaksınız! Buna yeniden satış değeri denir.

Satın aldığınız Litecoin donanımı yalnızca kripto para madenciliği yapmak için kullanılabilir. Her bulmacanın zorluğu çok zorlaştığında, donanımınızın hiçbir değeri olmayabilir..

İnsanlar 2011’de Litecoin madenciliğine başladığında, buna yardımcı olmak için GPU satın almak mümkündü. Ancak, GPU’lar artık yeterince güçlü olmadığından, artık kullanılamazlar.!

Litecoin Değeri

Yeni donanımınızla çok sayıda Litecoin kazabilirseniz ne kadar harika olacağını biliyorum, ancak madeni paraların değeri düşerse ne olur??

Bu, dikkate alınması gereken gerçekten önemli bir şey. Örneğin, madencilik yapıyorsanız ve her bir Litecoin 100 $ değerindeyse, ancak ertesi gün fiyat 50 $ ‘a düşerse, büyük bir zarar ediyor olabilirsiniz.!

Kripto para biriminin ne kadar değişken olabileceğini unutmayın. Fiyatlar bir gecede büyük ölçüde değişebilir!

Litecoin Almanın Diğer Yollarını Düşünün

Madenciliği daha fazla Litecoin elde etmenin bir yolu olarak düşünüyorsanız, satın almak daha kolay olabilir. Bu şekilde, pahalı ekipmanlara çok fazla para yatırmanıza gerek kalmaz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce kripto para birimi borsası var, ancak eğer arıyorsanız bu kripto para birimini almanın en kolay yolu, Coinbase veya Binance’e gitmelisiniz. Sadece seni alacak birkaç dakika ve cüzdanınızda Litecoin olacak.

Cüzdanlar hakkında konuşursak, Litecoin almaya karar vermeniz veya madencilik yapmanız fark etmez, seçim yapmak çok önemlidir en güvenli seçenekler. Donanım cüzdanları gitmek için bir yoldur, hepsi güvenlik ile ilgilidir, özellikle Ledger Nano X ve Trezor Model T söz konusu olduğunda.

Ana Riskler

Litecoin madenciliği için ekipman satın almanın asıl amacı kar etmektir. Onun yerine para kaybediyor olsaydın, bunu yapmak için hiçbir sebep olmazdı.!

Bu, özellikle donanıma çok para harcadıysanız ve ödeyecek çok büyük bir elektrik faturanız varsa risklerin oldukça yüksek olabileceği anlamına gelir.!

Her zaman yukarıda listelediğimiz kar hesaplayıcısını kontrol edin. Litecoin’in değeri değişirse veya elektrik fiyatlarınız yükselirse, yine de kar edebileceğinizden emin olmak için yeni ayrıntıları hesap makinesine girin..

Sonuç

Umarım nasıl Litecoin madencisi olunacağına dair rehberimi beğenmişsinizdir! Şimdi başlamak için ne yapmanız gerektiğini gerçekten iyi anlamış olmalısınız..

Size pek çok bilgi verdiğimi biliyorum, ancak önce tüm riskleri göz önünde bulundurmanız gerçekten önemli. ASIC donanımı satın almanın maliyetini kontrol ettiyseniz, artık ne kadar pahalı olabileceğini bileceksiniz.!

Yapabileceğiniz en iyi şey, hiçbir şeye acele etmemektir. Çok para yatırmadan önce madenciliği denemek istiyorsanız, bulut madenciliğine bir göz atın.!

Peki, önce bulut madenciliğini denemeye mi karar verdin yoksa delirip bir Antminer mı satın aldın !? Bilmek isterim!

Litecoin madenciliği yapmanın en iyi yolu hakkında bahsetmediğim herhangi bir fikriniz varsa, bana da bildirmeyi unutmayın!

Ayrıca Litecoin almak için daha kolay bir alternatif olduğunu da unutmayın. Bu, satın almayı içerir. güvenilir kripto para birimi değişimi. Bu kesinlikle size çok zaman ve emek kazandıracak! Burada ilk 3 kripto para birimi borsası:

 • Coinbase
 • Binance
 • Coinmama

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me