Haziran 2015’te Litecoin’i sadece 1,50 $ karşılığında satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi (19.03.18) 156 $ civarında. Oldukça çılgın, değil mi ?! Sizin gibi insanların Litecoin’i nasıl satın alacağını merak etmesine neden olan bu tür getiriler!

Litecoin Nasıl Satın Alınır: Giriş

Litecoin satın almak ya gerçekten kolay ya da gerçekten zor olabilir – hepsi nerede yaşadığınıza ve Litecoin’iniz için nasıl ödeme yapmak istediğinize bağlıdır. Yine de Litecoin’i nasıl satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.!

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bu kılavuz, Coinbase ve BitPanda dahil olmak üzere birçok önde gelen platformdan Litecoin’i tam olarak nasıl satın alacağınızı gösterecektir. Fiat para birimi kullanarak nasıl Litecoin satın alabileceğinizi, PayPal, banka havalesi veya kredi kartı ile Litecoin satın alabileceğinizi gösterecektir..

Litecoin satın alma detayına girmeden önce, kripto para birimi yatırımlarının değişken olduğunu bilmelisiniz. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı kullandığınızdan emin olmanız gerekir – bu, emeklilik parası gibi önemli tasarrufları kullanmamanız gerektiği anlamına gelir!

Bu kılavuzun sonunda, Litecoin’i nereden satın alacağınızı öğrenecek ve özellikle sizin için Litecoin satın alabileceğiniz en iyi yerin hangisi olduğunu anlayabileceksiniz..

Kısa bilgi: ‘LTC’ Litecoin’i ifade eder ve ‘Litecoin’deki’ Lite ‘biti, Bitcoin ile karşılaştırıldığında ne kadar hızlı olduğunu gösterir..

Öyleyse başlayalım!

Litecoin Nasıl Alınır: Litecoin Nereden Alınır

Bu tamamen Litecoin’i nereden satın almaya çalıştığınıza bağlıdır ve ayrıca satın alma yöntemi, çok. Bunun nedeni, farklı ‘bölgelerin’ (ülkeler ve eyaletler) farklı kurallara sahip olması ve bu nedenle bazı ülkelerin belirli Litecoin borsalarını kullanamamasıdır..

Bununla birlikte, Litecoin nereden satın alınacağına karar vermede tek faktör konum değildir. Üç ana faktör vardır (menşe yeri / ülkesi dahil):

  • Ödeme şekli
  • Menşei ülke
  • Ücret Ödemeleri

Öncelikle, ödeme yönteminizin kararınızda nasıl bir rol oynadığını görelim …

Ödeme şekli

Kredi veya Banka Kartı Platformları

Litecoin satın almak basittir ancak bazı insanlar için Litecoinleri için ödeme yapma biçimleri nedeniyle de zor olabilir. Bir kredi veya banka kartınız varsa, ABD merkezli bir hizmet olan Coinbase, kredi kartıyla Litecoin satın almanıza olanak tanır.


Kredi kartlarını kabul eden diğer platformlar şunları içerir: CoinMama – 188 ülkeden erişilebilen. Başka bir sağlayıcı BitPanda, AB tabanlı bir kripto hizmeti.

Banka Transfer Platformları

BitPanda ve Coinbase, banka havalesi yoluyla Litecoin satın almak için kullanılabilecek en kolay platformlardan ikisidir..

Coinbase transferleri ABD’de beş ila yedi iş günü ve AB’de yaklaşık bir ila üç gün sürebilir. Coinbase için banka havaleleri için ortalama% 1,49 ücret ücreti.

Ancak BitPanda, yalnızca AB içinden banka havaleleri yapmanıza izin verir.

Öyleyse, banka havalesi ile Litecoin satın almak isteyen bir ABD vatandaşıysanız, Coinbase’e bir göz atmanızı öneririm.!

Güvenlik uyarısı: Nakit veya PayPal ile Litecoin satın alabileceğiniz yollar hakkında konuşmadan önce, güvenlik hakkında konuşmalıyız..

Litecoin’inizi asla bir borsada tutmayın (Coinbase, Binance vb. Gibi). Her zaman tüm Litecoin’i borsanızdan çevrimdışı bir cüzdana çekin – bu, donanım tabanlı bir cüzdan olabilir ( Trezor).

Nakit ile Litecoin Satın Alma

Litecoin’i nakit karşılığında satın almanın doğrudan bir yolu yoktu – çubukta Litecoin olan bir adamla tanışmadıkça ve Litecoinini nakit parayla değiştirmeyi kabul etmedikçe, ancak bu kulağa pek de güvenilir gelmiyor …

Kullanılabilir Bitcoin ATM’leri var, ancak Litecoin’i desteklemiyorlar. Diğer birçok cadde gibi, Bitcoin’i nakit olarak satın alabilir ve ardından elektronik olarak Litecoin ile takas edebilirsiniz..

ancak, Yazı tura Litecoin için nakit alımlara izin veren çok kriptolu bir ATM sistemi yarattı! LTC için nakit çıkışı işlevi bile vardır, böylece LTC’nizi nakit olarak satabilirsiniz.

litecoin nasıl alınır

Sorun şu ki, bunlar yalnızca ABD’de mevcut ve o zaman bile, Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamında otuzdan az kişi var..

PayPal ile Litecoin satın alma

PayPal’ı kabul eden borsalar var. Cryptex24 böyle bir platformdur. Para biriminizi seçebilir, transfer için gerekli tutarı girebilir ve ardından “Şimdi Takas Et” seçeneğine tıklayarak parayı transfer edebilirsiniz ve işlem onaylandıktan sonra 0-4 saat içinde Litecoin’inizi alırsınız.

PayPal, kripto para borsalarının PayPal’ı kabul etmesini yasaklar. Cyptex24 geleneksel bir değişim değildir ve transfer süreci bunun harika bir örneğidir.

Crypto ile Litecoin Satın Alma

Bu, Litecoin satın almanın en basit yollarından biridir! Zaten üye olduysanız ve cüzdanınızda Bitcoin varsa, LTC’yi (Litecoin’in sembolü) BTC (Bitcoin) ile takas edebilirsiniz. LTC / BTC popüler bir çifttir ve LTC / ETH (Eter) de öyle!

Binance en büyük ve en güvenilir ticaret borsalarından biridir. Diğer ticaret borsalarının çoğuna kıyasla ücretleri de çok düşük! Bitcoin veya Ethereum ile Litecoin satın almak isteyenler için tavsiye ettiğim borsa budur..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Menşei ülke

Belirli platformlarda bölgesel ve bölgesel “kilitler” vardır. Bunun nedeni, ödeme yöntemlerinin yerel ülke ortaklıklarına dayalı olmasıdır..

Ülke ne kadar ‘gelişmiş’ ise, ortaklık o kadar kolay olur. Coinbase’e İngiltere, ABD, AB, Singapur, Avustralya, BAE ve Kanada’dan erişilebilir.

Bu kurallar, yerel bölgeler ve ülkeler için yasal kuralları izleyen değişimlere dayanmaktadır. Bu nedenle ABD’deki müşteriler, bir Alman vatandaşına kıyasla farklı bilgiler sağlamak zorundadır..

Küresel bir standart yoktur ve bu nedenle borsalar, ticaret yapmak istedikleri bölgelerde mevcut olan elektronik ödeme yasalarına uymak zorundadır..

Ücretler

İlgili farklı ücretlerin ve bunların Litecoin yatırımlarınızı nasıl etkilediğinin farkında olmanız gerekir..

Öncelikle, madenci ücreti var. Bitcoin, Ethereum, Litecoin; hepsinde var. Bu kısım kaçınılmazdır – hangi borsayı kullanırsanız kullanın aynı olacaktır.

Sonra, değişim ücreti var. Borsalar, hizmetleri için platformlarındaki her ticarete kendi komisyonlarını / ücretlerini ekler..

Litecoin Nereden Alınır: Borsaları Karşılaştırma

CoinMama ile birlikte BitPanda ve Coinbase, üç broker borsası örneğidir (fiat ile kripto satın alabileceğiniz yerler). Bunlar aynı zamanda planlıyorsanız bakmak isteyeceğiniz yerlerdir. Kredi veya banka kartıyla Litecoin satın alın, çok! Avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım:

BitPanda

Avantajlar

AB para transferi yasalarına uygunluğu nedeniyle Euro Bölgesi’ndeki en iyi aracı kurum kripto borsalarından biridir..

Skrill, Banka ve Kredi Kartları, Banka Giro Ödemeleri, SEPA ve diğer çeşitli ödeme platformlarının kabul edilmesi Litecoin satın almayı çok kolaylaştırır!

Dezavantajları

Yalnızca Euro Bölgesi’nde mevcuttur.

Ticaret ve takas yapmasına izin verilmeden önce karşılanması gereken sıkı bir doğrulama sürecine sahiptir. Deneyimi zorlaştıran çok karmaşık bir ücret yapısına sahiptir..

Coinbase

Avantajlar

Coinbase hem bir ticaret platformu hem de bir aracı kurumdur. Üstün kalitede bir üne sahiptir ve tam döviz kuru hizmetleri sağlar. Çok kullanıcı dostudur!

Coinbase tarafından kullanılan ödeme yöntemleri banka havalesi ve kredi / banka kartı ödemelerini içerir..

Dezavantajları

Coinbase, 100’den fazla ülkeyi kapsayan diğer platformların aksine yalnızca 33 ülkede kullanılabilir. Coinbase dünya çapında değil.

Ayrıca Coinbase, doğrulama kontrollerinde inanılmaz derecede katıdır! Hesap limitleriniz, tamamladığınız kimlik kontrollerine bağlıdır.

CoinMama

Avantajlar

CoinMama, Banka ve Kredi Kartı, Western Union ve MoneyGram desteği dahil olmak üzere mükemmel ödeme yöntemi desteğine sahiptir. Bu, platformun geleneksel bankacılığa erişimi olmayan daha geniş bir kitle tarafından erişilebilir olduğu anlamına gelir.

Platform dünya çapında – ona her ülkeden erişebilirsiniz! Ayrıca, doğrulama, diğer sağlayıcılarda olduğundan daha az sorun teşkil eder.

Dezavantajları

Ücretler diğer sağlayıcılardan daha yüksektir ve CoinMama Litecoin satmaz. Ancak CoinMama’nın en büyük sorunu banka transferlerini kabul etmemesi..

CoinMama gibi birçok borsa, Litecoin satın almanıza izin vermez. Bunun yerine, farklı bir kripto (Bitcoin veya Ether gibi) satın almanız ve ardından bunu Litecoin satın almak için kullanabileceğiniz bir ticaret borsasına aktarmanız gerekir..

Şimdi, süreci adım adım inceleyelim, böylece en popüler platformların bazılarında Litecoin’i nasıl satın alacağımızı tam olarak anlıyoruz..

Litecoin Nasıl Alınır: Coinbase

Litecoin’i Coinbase kullanarak doğrudan itibari para biriminizle (USD, EUR vb.) Satın alabilirsiniz. Yeni başlayanlar için çok uygun, o yüzden hemen başlayalım!

İlk adım, bir Coinbase hesabı oluşturmaktır – bunu PC’nizde veya Coinbase uygulamasını App Store (iOS) veya Play Store’dan (Android) indirerek yapabilirsiniz..

Coinbase'e nasıl kaydolacağınızla ilgili talimatlar

Banka hesabınızı, kredi kartınızı ve hatta banka kartınızı Coinbase hesabınıza bağlayabilirsiniz..

Coinbase'de nasıl litecoin satın alınacağına ilişkin talimatlar

Banka hesaplarınız veya kartlarınız olduklarını doğrulamanız gerekecek. Bu adımlar tamamlandıktan sonra, Litecoin satın alabilir (ve satabilirsiniz)..

Daha sonra Litecoin satın almanız gerekiyor.

Coinbase mobil uygulamasında Litecoin fiyat tablosu

Uygulamanızı Android veya Apple cihazınızda açın. Ana sayfada aşağı kaydırarak (yukarıya bakın) Litecoin’e gidin. Grafiğe tıklayın. Seni bir sonraki ekrana götürecek.

Sonraki iki ekran, güvenlik izinleri nedeniyle ekran görüntülerine izin vermiyor. Ama gerçekten çok basit. Bir sonraki sayfada grafik var ve altında iki mavi düğme var – biri satın al, diğeriyse sat diyor. “Satın al” ı tıklayın!

Satın alma sayfasına gittiğinizde, ödeme biçiminizi ve harcamak istediğiniz toplam itibarı ekleyebilirsiniz. Daha sonra Litecoin satın alabilirsiniz.

Coinbase’de bu kadar basit!

Litecoin Nasıl Alınır: BitPanda

BitPanda ile Litecoin satın alabilirsiniz. İlk adım bir BitPanda hesabı oluşturmaktır – Apple App Store ve Google Play mağazasından bir uygulama indirebilirsiniz. Bu size Litecoin’inizi satın almanız için güvenli bir yer sağlayacaktır. Hesabınızı kurmak ve ilk Litecoin’inizi satın almak için bu adımları izleyin..

Bir hesap açmanız gerekecek. Temel bir hesap oluşturmak için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekecek.

Coinbase'de doğrulama yöntemi

Euro bölgesi kurallarına uymak için, BitPanda tüm kullanıcıları kaydolmaya zorlar. Üç adım vardır ve bunlar sınırlıdır. Altın Doğrulama en pahalıdır, ancak bu hesap limitlerini ortadan kaldırır.

Bu işlemin çalışması için kimlik belgelerinize ve bir web kamerasına erişiminize ihtiyacınız olacak.

BitPanda uygulamasında nasıl Litecoin satın alınır

Hesabınızı kaydedip doğruladıktan sonra, ticaret hesabınıza tam erişime sahip olacaksınız. Ana ekran (yukarıda) başlangıç ​​noktanızdır.

Şimdi BitPanda’da Litecoin satın alalım.

Fiat para ve kripto para birimi için BitPanda cüzdanı

Kripto para birimlerinden Litecoin’i seçtikten ve EUR / LTC cüzdan işleminizden eklemek istediğiniz fonları seçtikten sonra, artık Litecoin’inizi satın alabilirsiniz..

İşlem süresi, hesap doğrulama seviyesine bağlı olarak da değişecektir (bu yüzden bunu aklınızda bulundurun).

BitPanda’da Litecoin satın almak kadar basit!

Litecoin Nasıl Satın Alınır: Sonuç

Genel olarak, Litecoin’i nasıl satın alacağınız, bulunduğunuz yere ve ödeme kaynağınıza bağlı olacaktır. ABD, İngiltere veya Euro Bölgesi’nde bulunacak kadar şanslıysanız, birçok farklı ticaret platformuna ve borsaya erişiminiz olacak.

Ancak, genel bankacılık deneyiminden ne kadar uzak olursanız, Litecoin satın almak o kadar zor olur.

Litecoin’i nakit olarak satın alabilirsiniz, ancak bu en güvenli yol değildir. PayPal ile Litecoin satın alabilirsiniz, ancak bu hızlı değildir.

İnsanların Litecoin satın alabileceği farklı yolları daha iyi anlayarak “Litecoin Nasıl Alınır” sorusuna cevap vermeye çalıştık..

En popüler, küresel ve erişimi kolay üç platforma ve borsaya baktık. Binance, BitPanda ve Coinbase’i seçtik. “Nasıl yapılır” kılavuzumuzu okuduktan sonra, bu üç platformla bir kripto ticaret hesabı açabileceksiniz..

Artık kılavuzu tamamladığınıza göre, Litecoin’i nasıl satın alacağınızı ve hangisinin sizin ve gereksinimleriniz için en iyi yöntem ve takas olduğunu bilmelisiniz.

Yani ne düşünüyorsun? Kullanacağınız değişim hangisi? Hangi ödeme yöntemini kullanacaksınız? Başka sorunuz varsa bana iletmeyi unutmayın! Memnuniyetle yardım edeceğim!

Önemli Not: Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Kulağa açık geliyor, ama her zaman sana hatırlatmalıyız.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me