Kitle fonlamasının artan popülaritesiyle, İlk Para Teklifi, bir iş kurmak için gereken fonları ve sermayeyi toplamada bir sonraki büyük adım oldu. 2017, ICO’ların popülaritesinin arttığı yıldı ve bu, medyaya hakim olan kripto para birimleri ve blok zincirinden veya katkıda bulunanlara bir projeyi desteklemenin kolay bir yolunu sunmasından kaynaklanıyor olabilir..

ICO’ları mümkün kılan teknoloji

ICO’lar blockchain teknolojisinden yararlanır. Blockchain, herkese açık bir veritabanı oluşturmak için tüm veri bloklarının birbirine bağlı olması bakımından benzersizdir. Veritabanı, yüzlerce hatta binlerce bilgisayarla paylaşıldığı için halka açık kabul edilir. Bu bilgisayarları blok zinciri veya veritabanı sunucusu olarak düşünün.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Genel veritabanında yapılan herhangi bir değişikliğin ağdaki bilgisayarların% 51’inden fazlası tarafından doğrulanması gerekir. Onaylanmazlarsa değişiklik yapılamaz. İlk Para Teklifi tarafından kullanılan bu teknoloji, bilgisayar korsanının aynı anda bilgisayarların% 51’inin kontrolünü ele geçirmesi gerektiğinden, veritabanını hacklemeyi son derece zorlaştırıyor. Bu bilgisayarların sahibi çeşitli şirket ve kuruluşlara sahiptir..

Dahası, tek bir kurumun tüm düğümleri kontrol etmemesine ademi merkeziyetçilik denir. Bu, blok zincirinin benzersiz bir varlığa ait olmayan daha güvenli bir veritabanı olduğu ve sahiplerin% 51’i değişikliğin geçerli olduğunu kabul ettiği sürece herkesin değişiklik yapabileceği anlamına gelir..


Söz konusu veritabanı değişiklikleri, yapılan çeşitli işlemlere atıfta bulunur. Bitcoin söz konusu olduğunda, bu işlemler bitcoin satan veya satın alan kişilerdir ve veritabanı, her kişinin ne kadar bitcoin’e sahip olduğunu takip eder. Bununla birlikte, blockchain, işlem verilerinden çok daha fazlasını takip edebilir. Bir nesnenin veya hizmetin değerini temsil eden bir şey olduğu sürece neredeyse her şey olabilir..

Örneğin, işlem değeri bir arabayı veya elektrik faturasını temsil edebilir. Elbette bu değerleri fiziksel olarak bir blok zincirine yerleştirmenin bir yolu yok. Bunun yerine, bu şeylerin değerini temsil eden bir şeye ihtiyaç vardır. Değer temsili bu tür araçlardan biri bir simge olabilir.

Jetonlar ve Akıllı Sözleşmeler

Jetonlar, bir şeyin değerini temsil etmek için oluşturulur. Blok zincirleri genellikle yalnızca kendi kripto para birimlerinin işlemlerini işleyebildiğinden, bu belirteçler doğrudan blok zincirine uygulanamaz – Ethereum blok zincirindeki Ether ve Bitcoin blok zincirindeki Bitcoin gibi..

İlk Para TeklifiToken işlemleri bir uygulama kullanılarak işlenmelidir. Jetonların kullandığı uygulamalara akıllı sözleşmeler denir. 1994 yılında, bir kriptograf olan Nick Szabo’nun bir vizyonu vardı. Bilgisayar kodunu kullanarak sözleşmeler oluşturmak istedi. Bu sözleşme, belirli koşullar karşılandığında otomatik olarak etkinleştirilecektir. Dahası, bu koşulları aldatmanın bir yolu yoktur, çünkü hepsi bilgisayar kodunda belirtilecektir..

Sözleşmeler yapılırken artık güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duyulmadığından, bu sözleşmeler (veya işlemler) kendilerini güvenilir bir ağda otomatik olarak yürütebilir. Bilgisayarlar bu ağı tamamen kontrol ediyor. Akıllı sözleşmenin temel özellikleri:

 1. İşlemleri otomatik olarak işleyebilirler
 2. İşlemler yalnızca doğru koşullar karşılandığında tetiklenir. Şöyle bir düşünün: “Peter akıllı sözleşmeye 100 Ether ödediğinde, SONRA John’un ev jetonu Peter’a gönderilir.”
 3. Akıllı sözleşmeler blockchain teknolojisini kullanır, bu nedenle akıllı sözleşmenin koşulları değiştirilemez.

ICO’lar, projeleri kitle fonlaması için akıllı sözleşmelerden ve blockchain teknolojisinden zaten yararlanıyor. Bir ICO oluştururken bu akıllı sözleşme için akıllı bir sözleşme ve belirteç gereklidir. Bir sonraki adım, akıllı sözleşme koşullarını belirtmektir. Örneğin: Akıllı sözleşmeye 0.1 ETH gönderilirse, SONRA akıllı sözleşme, 0.1 ETH’yi gönderen adrese 1 Jeton gönderecektir..

Bu, İlk Para Teklifine katılan herkesin her zaman doğru miktarda jeton almasını sağlar. İnsan etkileşimi veya manuel dağıtım yok. Akıllı sözleşmeler genellikle halka açıktır, bu nedenle tüm katılımcılar akıllı sözleşmenin şartlarını gözden geçirebilir..

İnsanların ICO’lara katılmasının en yaygın iki nedeni aşağıdaki gibidir:

 1. Jeton, nihai ürün hazır olduğunda uygulamada kullanılabilir.
 2. Projenin popülaritesi arttıkça, jetonların veya madeni paraların fiyatı artabilir. Daha fazla insan hizmetleri kullanmak isteyecek, talep artıyor.

Mastercoin, ilk ICO

ICO’ları Kickstarter’ın blockchain versiyonu olarak düşünün. Kritik fark, tüm kitle satış sürecini güvenli ve güvenilir bir şekilde otomatikleştirmesidir. Ancak, her şey Temmuz 2013’te Mastercoin tarafından düzenlenen ilk ICO ile başladı..<

Mastercoin, beyaz bültenini Ocak 2012’de kamuoyuna açıkladı, mevcut Bitcoin ağının daha yüksek seviyeli protokoller için bir protokol katmanı olarak kullanılabileceğini önerdiler. Amaç, sözleşmeler için yeni kurallar sağlamaktı. Bu, insanların ayrı bir blok zincirine ihtiyaç duymadan yeni para birimleri oluşturmasına izin verecektir..

Bu, Ethereum’un şu anda yaptığı şeye benzer, Ethereum’a bile Mastercoin 2.0 deniyor. Ayrıca, beyaz bülten Ocak 2012’den beri halka açık olsa da, bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için bağış toplama 31 Temmuz 2013’te başladı. İlk Para Teklifini icat etmekle tanınan J..

15 Ağustos, ilk Mastercoin işleminin kaydedildiği tarih oldu. Ağ, gönderilen 1 test Mastercoin ile test edildi. Testten sonra, Mastercoin halka açıktı ve istikrarlı bir fon akışı almaya devam etti. Bununla birlikte, en önemli yatırımcı dalgası, BitAngels’e yapılan bir sunum sırasında Mastercoin’e maruz kaldı. BitAngels, yalnızca kripto para birimi girişimlerine yatırım yapmak için oluşturulan ilk yatırımcı ağı ve kuluçka makinesiydi. BitAngels, Mastercoin ile ilgilendi ve projeye dahil oldu.

Mastercoin, bağış toplama sırasında bir Bitcoin adresi oluştururken, birisi 31 Ağustos’tan önce adrese BTC gönderirse, Mastercoin miktarının 100 katı kadar alacaktı. Yani, birisi adrese 0.01 BTC gönderirse, 1 Mastercoin geri alacaktır. Mastercoin ICO’sunun sonunda, o zamanlar kabaca 500 bin USD değerinde olan yaklaşık 4700 BTC topladılar. Karşılaştırma için 4700 BTC, bunu yazarken yaklaşık 41 milyon USD değerindedir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Mastercoin 0,25 BTC’den 1 MSC’ye işlem gördü..

İlk Para Teklifi

Ancak, 2015 yılında Mastercoin adını Omni olarak değiştirdi ve yeniden markalaşmaya başladı. Amaçları, Mastercoin’in aldığı tüm kötü basın, eleştiriler ve topluluk öfkesini bırakmak ve yeni başlamaktı. Yeniden markalaşmanın bir sonucu olarak, baş mimar JR Willet, CTO Craig Sellars ve yönetim kurulu üyesi ve BitAngels kurucu ortağı David Johnston da dahil olmak üzere kalan Mastercoin liderlerinin çoğu Omni’ye göç etti..

Ne yazık ki, proje pek çok çekişini kaybetti ve insanları tatminsiz bıraktı. Mastercoin veya Omni bugün yalnızca 0.0041 BTC ila 1 OMNI coin değerindedir. Ancak bu, insanların İlk Para Teklifi modeline katkıda bulunmasını engellemedi..

Bu kaynak yaratma yöntemi, bir projeye kitle fonlaması için etkili bir yol olduğunu kanıtladı. Mastercoin, büyük miktarlarda paraya katkıda bulunacak özel yatırımcılara yönelmek yerine, dünyanın her yerinden 500’den fazla küçük yatırımcıdan fon toplayarak finansman hedefine başarıyla ulaşmayı başardı..

Tüm zamanların en başarılı ICO’ları

2017 yılına kadar, ICO’ları sırasında birkaç milyon doların üzerinde para toplayan şirketler oldukça nadirdi. 2018’in en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, yenilikçi akıllı sözleşmeleri nedeniyle 2015’te 18 milyon dolar topladı. ICO’lar için bir sonraki önemli dönüm noktası 2016’da gerçekleşti. DAO dakikalar içinde 150 milyon dolar topladı. DAO daha sonra bir hacklenmeye ve 50 milyon doların üzerinde bir kayba yol açan güvenlik sorunları yaşadı..

Mastercoin, Ethereum ve diğer erken ICO’ların olduğu günlerden bu yana, konsept çok daha fazla ilgi gördü. İlk Para Teklifleri, 2017 ve 2018’de toplamda yaklaşık 10 milyar dolar topladı. Kripto para piyasası 2017’nin sonunda yavaşlamış gibi görünüyordu. Aralık 2017’nin en aktif ayı olduğu için 1 milyar doları aştı. Bununla birlikte, 2018, Mart’ın şimdiye kadarki en aktif ay olduğu ICO’lar için harika bir başlangıç ​​oldu. Mart 2018 boyunca, çeşitli İlk Para Tekliflerinde 2,9 milyar doların üzerinde para toplandı.

İlk Para TeklifiAğustos 2017’de Filecoin ICO, 2.100’den fazla yatırımcıdan 257 milyon dolar topladı ve Filecoin’i 2017’deki en büyük ICO haline getirdi. Filecoin, kullanıcılarının sabit disklerindeki boş alanı kiralamalarına olanak tanıyacak. Kullanıcılar daha sonra USD, ETH, BTC ve diğer para birimleri ile takas edebilecekleri Filecoin alacaklardı. Filecoin ve diğer ICO’ların başarısı, ICO modelinin bir işi başlatmak için harika bir yol olduğunu gösteriyor..

Tüm zamanların en iyi 10 ICO’su:

Durum Proje adı ve ticker Dolar cinsinden toplam tutar
1 EOS (EOS) 4,2 milyar
2 Telgraf (GRAM) 1.7 milyar
3 Ejderha Parası (DRG) 320 milyon
4 Houbi Jetonu (HT) 300 milyon
5 Filecoin Vadeli İşlemleri (FIL) 257 milyon
6 Tezos (XZT) 232 milyon
7 Sirin Labs Jetonu (SRN) 158 milyon
8 Bancor (BNT) 153 milyon
9 Bankera (BNK) 152 milyon
10 Polkadot (DOt) 151 milyon

1. EOS (EOS) BitGuru’ya göre son günlerine doğru inanılmaz bir 7,162,546,39 ETH yükseltti, yani şu anki Ethereum fiyatı 586 $ ‘dan 4,201,836,214 $ (4,2 milyar $) artırdılar. EOS ICO toplamda 350 gün sürdü ve 1 Temmuz’da tamamlandı.

2. Telgraf (GRAM) 1,7 milyar dolar toplayarak genellikle tüm zamanların 2 numaralı ICO’su olarak anılır. Bununla birlikte, Telegram’ın bir ICO’ya sahip olmadıkları ve kripto para birimlerinin asla halka sunulmadığı için diğer ICO’larla aynı kategoriye girmediği iddia edilebilir. Telegram’ın 1,7 milyar doları artırma yolu, Theverge’e göre 2 özel ICO öncesi satışa sahip olmaktı. Toplu olarak 850 milyon dolar katkıda bulunan 81 yatırımcıyı çekmek ve daha sonra 850 milyon dolar daha katkıda bulunan 94 yatırımcıyı çeken ikinci bir özel satış yapmak. Telegram yalnızca 2 ICO öncesi satışa sahip olduğundan, hiçbir zaman kitle kaynağına ihtiyaç duymadılar ve ICO’ları başlamadan önce finanse edildi..

3. Ejderha Parası (DRG) Brazzi’ye göre 320 milyon dolar topladı. Dragon, kumar oynamak için kullanılan merkezi olmayan bir para birimidir. Dragon Coin (DRG), Kumarhanelerde çalışacak ve asırlık oyun endüstrisini geliştirecek şekilde ayarlandı..

4. Huobi jetonu (HT) 300 milyon doları artırıyor. Houbi tokenleri, blockchain destekli bir sadakat puanı sistemi olarak işlev görür. Jetonlar, kullanıcıların Houbi borsasında indirim almalarına ve ETH veya BTC çiftleri gibi diğer popüler kripto para birimlerine karşı işlem yapmalarına olanak tanır..

5. Filecoin Vadeli İşlemleri (FIL) 257 milyon topladı. Filecoin öne çıkıyor çünkü ICO, ICO’larla ilgili yeni SEC düzenlemelerine uyuyor. Yani, yalnızca akreditasyona sahip katılımcılar ICO’ya katılabildi. SEC yasalarına uyulmaması veya KYC’nin gerçekleştirilmemesi, çok miktarda para toplayan bir madeni para veya jetonla sonuçlanabilir, ancak hiçbir banka bunları kabul etmez, yani ETH’den FIAT’a değişim genellikle imkansızdır. Filecoin bunun olmasını önlemek için tüm önlemleri aldı.

6. Tezos (XTZ) 232 milyon dolar topladı. Tezos, akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılacak kendi kendini değiştiren dağıtılmış bir defter geliştiriyor. Tezos, token sahiplerinin yeni protokol güncellemelerini onaylamasına ve finanse etmesine izin verir. Bu, Tezos’un, Tezos ağının gelecekteki herhangi bir ölçeklendirme veya geliştirme anlaşmazlığını azaltmasını sağlayacaktır..

7. Şirin Labs Jetonu (SRN) 158 milyon dolar topladı. Şirin, blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini hedefliyor. Güvenli donanım geliştirmeye, mikro işlemlerle ek cihaz kaynaklarından para kazanmaya odaklanıyorlar. Şu anda Şirin, blockchain etrafında bir ekosistem yaratıyor.

8. Bancor (BNT) 153 milyon dolar topladı. Bancor, insanların kripto para birimlerini çıkarmasına izin veren bir protokoldür. Kripto para birimine akıllı belirteçler diyorlar. Akıllı jeton kullanmanın temel yararı, takas etmek istiyorsanız ikincil bir tarafa ihtiyaç duymamalarıdır. Bancor, Akıllı Jetonlar kullanır ve bunları dahili olarak farklı ERC-20 jetonları arasında dönüştürür.

9. Bankera (BNK) 152 milyon dolar topladı. Bankera, blockchain döneminde çalışabilecek bir banka kurmaya odaklanıyor. Bankera tokenlerine fayda sağlamak için, herhangi bir çifte karşı BNK token ticareti yapmak için herhangi bir ücret talep etmiyorlar. Bu, kullanıcıların önce BNK token satın almalarını sağlamak için yapıldı, ardından bunları diğer kripto para birimleri için ücret ödemeden takas ettiler..

10. Polkadot (DOT) 151 milyon dolar topladı. Polkadot, ölçeklenebilir heterojen bir çoklu zincir oluşturmak istiyor. Ve çoğunlukla tek bir zincire odaklanan önceki blok zinciri uygulamalarının aksine, Polkadot’un hiçbir içsel işlevi yoktur. Polkadot ana kayayı sağlar "röle zinciri" diğer doğrulanabilir ve dinamik veri yapılarını barındırabilen.

Ethereum ve EOS arasındaki farklar

DAO veya Filecoin gibi projeler, ICO’larını düzenlemek için Ethereum ağını kullandı. Ancak, Ethereum alternatifleri var. Bu alternatiflerden biri EOS.

İlk Para Teklifi

EOS, kripto para piyasasına giren en yeni blockchain projelerinden biridir. EOS’un amacı, saniyede milyonlarca işlemi işleyebilen sağlam bir ağ oluşturmaktır. Ancak EOS, ürününü geliştirmeyi henüz bitirmedi. Bu aşamada her şey sadece teoriktir. EOS ile ilgili en heyecan verici kısım, işletim sistemi olarak işlev gören bir platform oluşturmak istemeleridir. Bu nedenle, E-OS adı. Saniyede milyonlarca işlemi işleme yeteneği büyük bir sorunu çözecektir, çünkü diğer blok zincirleri akıllı sözleşmeleri tanıyabilir, hiçbiri bu görevi yeterince hızlı gerçekleştiremez. Örneğin, Ethereum en popüler akıllı sözleşme blok zinciri olmasına rağmen, saniyede yalnızca 15 işlemi gerçekleştirebilir..

EOS ICO (diğer birçok akıllı sözleşme blok zinciri gibi) genellikle “Ethereum Killer” olarak anılır çünkü Ethereum’un yapabildiği her şeyi sadece daha hızlı yapabilir. Verileri daha hızlı işleyebilmek, EOS’a Ethereum’un şu anda karşı karşıya olduğu “Ölçeklenebilirlik” sorunu konusunda yardımcı oluyor. Ölçeklenebilirlik, bir blockchain projesinin potansiyelini analiz ederken dikkate alınması gereken en önemli şeylerden biridir..

Ethereum hala her saniyede yaklaşık 15 işlemi işleyebildiğinden, daha fazla işlem yapılması gerektiğinde sorunlarla karşılaşır. Ne kadar çok işlem sıraya alınırsa, her işlemin tamamlanma süresi artar. EOS ağı henüz kurulmamış olsa da, EOS ICO (İlk Para Teklifi) birkaç nedenden dolayı çok ilginçti..

İLGİNÇ GERÇEK

EOS’un projelerini finanse etmek için düzenlediği İlk Para Teklifi 26 Haziran 2017’de başladı. Bunun bitiş tarihi 1 Haziran 2018 olarak belirlendi. Bu, EOS İlk Para Teklifini şu anda en uzun olan toplam 350 gün sürüyor. -her zaman çalışan ICO.

İlk Para Teklifi

350 günlük ICO boyunca EOS, son gününe doğru 7,162,546,39 ETH’yi yükseltmeyi başardı. Bu, şu anki 586 dolarlık Ethereum fiyatından şimdiye kadar 4.201.836.214 dolar (4.2 milyar dolar) topladıkları anlamına geliyor..

EOS tarafından toplanan fon miktarı, onları yalnızca en uzun süredir devam eden İlk Para Teklifi değil, aynı zamanda tüm zamanların en başarılı ICO’larından biri yapar. EOS ICO bittikten sonra, toplam token arzının% 70’ine eşit olan 700 milyon tokenini serbest bıraktılar. EOS, hem BitShares hem de Steem’de kurucu ortak olan Daniel Larimer de dahil olmak üzere bazı deneyimli ekip üyelerine sahiptir. Larimer’in kripto para birimi projeleri artık milyarlarca dolar değerinde.

İlk Para Teklifi modelini kullanarak, işletme dünya çapında katılım sağlar ve katılım kolaylığı, daha önce yatırım yapmayı düşünmeyen kişilerin bunu yapabilmesini sağlar. İlk Para Teklifi modeli aracılığıyla fon toplama, uygun koşullar verildiğinde, yatırımcı pazarının daha önce finanse edilmek isteyen şirketler tarafından düşünülenden çok daha büyük olduğunu gösteriyor..

İlk Para Teklifinin (ICO) ana cazibesi, yatırımcıların yatırımlarının sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görebilmeleridir. Bir para birimini diğerine sattıkları ve tüm veriler halka açık olduğu için. Bir yatırımcı olarak, yatırımlarının fiyatını takip edebilir ve kamuoyunun görüşüne veya ekibin ilerlemesine göre kararlar alabilirler..

Ethereum ve NEO arasındaki farklar

1 numaralı nokta için yarışan bir başka kripto para birimi NEO’dur. NEO hızla çoğalıyor ve Ethereum’a yetişmek için iyi bir girişimde bulunuyor. Ancak EOS, işlenen işlemlerin sayısını artırmaya çalışırken, NEO çok daha fazlasını yapıyor. NEO ve Ethereum arasındaki temel farklılıklar şu şekilde özetlenebilir:

 1. NEO, geliştirici topluluğu arasında anında destek buldu çünkü C ++, C #, Java gibi birden çok dilde programlamayı destekliyor. Öte yandan, Ethereum ağında bir proje oluşturmak için, Solidity adı verilen akıllı sözleşme geliştirme için açıkça oluşturulan nispeten yeni bir dilin kullanılması gerekiyor..
 2. İşlem hızı. NEO, Ethereum saniyede 15 işlemle sınırlı olduğu için saniyede yaklaşık 10.000 işlemi gerçekleştirebilir.
 3. NEO blok zincirinin iki farklı koini vardır – NEO ve GAS. Ethereum’da yalnızca Ether var. Cüzdanında NEO bulunduran herkes GAS şeklinde ödüllendirilir. NEO’yu bir şirketin hisse senetleri ve GAS’ı temettü olarak düşünebilirsiniz..
 4. Ethereum (Eter) daha küçük birimlere (gaz) bölünebilir, ancak NEO bölünemez. Bu nedenle, 10,5 NEO veya 1,2 NEO’luk transferler imkansızdır, çünkü sadece tam sayılar halinde mevcuttur..
 5. NEO, Çin’in ilk ve en önemli kripto para birimidir ve iddiaya göre Çin hükümeti tarafından desteklenmektedir. Ethereum ise Çin hükümeti tarafından desteklenmiyor. NEO, devasa Çin pazarını ve diğer Asya pazarlarını ele geçirmek için mükemmel bir fırsata sahip.

Jeton vs madeni para: fark nedir?

NEO, Ethereum ve EOS hakkında konuşurken, token ile coin arasındaki farktan bahsetmek önemlidir. Kripto para biriminin kendisini analiz ederek madeni paraları ve jetonları ayırt etmenin en iyi yolu. Coin’ler, Bitcoin gibi kendi blok zincirlerine özgüdür. Jetonlar, başka bir blok zincirinin üzerine oluşturulmuştur. Öyleyse, Ether bir madeni para olurdu, çünkü yerel bir blok zincirine sahip.

Bununla birlikte, Ethereum ağı kullanılırsa ve Ethereum ağının tepesinde yeni bir kripto para birimi oluşturulursa, bu bir token olarak kabul edilir. Kısacası, jeton ile madeni para arasındaki fark bir blok zincirine sahip olmaktır..

Kendi kripto para biriminizi oluşturun

Kendi kripto para biriminizi oluşturmak istediğinizde, ayrı bir blockchain gerekip gerekmediğine karar vermeniz önemlidir. Çünkü bu karar, yaratma sürecini büyük ölçüde değiştiriyor. Ayrı bir blok zinciri ile kendi kripto para biriminizi oluşturmak istiyorsanız daha fazla fon ve zaman gerektirir. Bununla birlikte, ayrı bir blok zinciri gerekmiyorsa bunun yerine bir token oluşturulabilir. Bu şekilde, ayrı bir blok zinciri oluşturmak yerine bir uygulama oluşturulur. Bu uygulama, Ethereum veya NEO gibi mevcut bir blok zincirinde çalışır. Bir kripto para birimi oluşturmadan önce dikkate alınması gereken ana şeyler şunlar olmalıdır:

 1. Fikir, proje hangi sorunu çözer ve mevcut çözümlerden nasıl farklıdır??
 2. Geliştiriciler, bir ERC20 jetonu yapılıyorsa (Ethereum ağında), Solidity konusunda uzman olan geliştiricilere ihtiyaç duyulacaktır. Bir NEP-5 belirteci yapılıyorsa, C ++ ve Java gibi programlama dillerinde yetkin olan Geliştiricilere ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca, kitle fonlaması için bir ICO düzenlenecekse, geliştiricilerin de bir akıllı sözleşme oluşturması gerekecektir..
 3. Profesyoneller tarafından gerçekleştirilen bir kod denetimi. Güvenlik sorunları projenin ortasında ortaya çıkarsa, bunun sonu olabilir. Bir inceleme, projelerin saldırıya uğrama şansını azaltır.
 4. Projenin bilgilendirici bir özeti. Bilgilendirici bir teknik incelemeye, yol haritasına veya satış konuşmasına sahip olmak, potansiyel katkıda bulunanların projeyi daha iyi tanımasına olanak tanır..

Teknik raporların okunması kolay, kısa olmalı ve projenin tüm önemli noktalarının üzerinden geçilmelidir. Beyaz kitap, potansiyel katkıda bulunanların projeniz hakkında gerekli tüm bilgileri alabileceği yerdir. Potansiyel bir katkıda bulunan kişi teknik incelemeyi okuduğunda, soracak soruları kalmamalıdır. En iyi teknik incelemeler de orijinaldir, okunması ve anlaşılması kolaydır, tüm önemli noktaları sırayla ana hatlarıyla belirtir. En iyi teknik incelemelerden bazıları, katkıda bulunanların hangi sorunu ve projenin nasıl çözdüğünü daha iyi anlamalarına yardımcı olan grafikler / çizelgeler / illüstratörler içerir..

Beyaz kağıt genellikle PDF olarak biçimlendirilmelidir. Bu, beyaz kağıdın dağıtımının kolay olmasını sağlar. Ancak düzenlemek zordur. İnsanlar, görevlerini ana hatlarıyla belirtirken ekibin yeterince dikkat etmediğini veya yapmak için yola çıktıkları ürünü değiştirmek istediklerini düşündüklerinden, kripto para birimi topluluğunda beyaz kağıt düzenlemeleri hoş karşılanmıyor..

Tüy ve fazlalıktan kaçının. Daha uzun teknik incelemeler hiçbir şekilde daha iyi kabul edilmez. Potansiyel yatırımcılar teknik incelemeyi okumak için zaman ve enerji harcadıklarından, konuyla alakalı tutmak en iyisidir. Olabildiğince az sayfada tüm önemli noktaları açıklamak.

İlk Para Tekliflerinin dünya çapındaki çekiciliğinden yararlanarak, beyaz kağıt bunu yansıtmalıdır. Teknik dokümanı birden çok dile çevirmek, projenin erişimini önemli ölçüde artırabilir ve İngilizce konuşulmayan ülkelerden yatırımcıların planı daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir..

Beyaz kağıdınızı mükemmelleştirmek kolay bir iş değildir. Ancak, gerçek bir ekip, harika bir teknik inceleme oluşturmak için ihtiyaç duydukları bilgileri bir araya getirirken herhangi bir sorunla karşılaşmamalıdır. Beyaz kağıtlar, vizyonun sonuçlandırılmasına ve tüm ayrıntıların önceden hesaplanmasına yardımcı olur.

Google, Facebook, Mailchimp İlk Para Teklifi yasağı

ICO’lar, 2013 yazında ortaya çıkmalarından bu yana uzun bir yol kat etti. İzlemesi veya kurtarması çok zor olan bu kadar büyük miktarlarda para toplamak, çünkü çoğu işlemin anonim olması düşüşleri olmadan gerçekleşmedi. Google, Facebook, Mailchimp, İlk Para Teklifi reklamlarını zaten yasakladı.

İlk Para Teklifi

Yasak, sahte ICO’ların projelerini kitle kaynaklı hale getirmeleri ve tüm parayı alıp kaçmaları sonrasında gerçekleşti. Bu hileli ICO’lar, daha az bilgili kullanıcıları korumak için fazladan çaba harcanmasının nedenidir. Reklam yasağı aynı zamanda çeşitli İlk Para Teklifi pazarlama çabalarını da doğrudan etkiler. Reklamların popülaritesinin artması için yeni platformların önünü açmak.

LinkedIn gibi, ücretli reklamlar hala yasaklanmış durumda, ancak kripto para toplulukları hala var. Bu topluluklarla etkileşim kurmak, benzer fikirlere sahip kripto para birimi / blok zinciri meraklılarını projenizi desteklemeye açabilir. Kullanıcıların 100 bine kadar üyesi olan gruplar oluşturmasına ve anlık mesajlaşma sunmasına olanak tanıyan Telegram gibi diğer kanallar, kripto para birimi topluluğunda önemli olmuştur..

Dahası, Reddit tartışmalarına aktif olarak katılmak, dünyanın en büyük izleyicilerinden birine bir proje sağlayabilir. Sonuç olarak, sosyal medya yasağı kripto para piyasasını bir şekilde etkiledi. Ancak, Facebook veya Twitter, kripto para meraklılarının çoğunun takıldığı yerler değil, bunlar daha çok yeni müşterileri hedeflemek için kullanılıyordu..

Sonuç

Sonunda, İlk Para Teklifine katılmaya karar veren herkes araştırmasını yapmalı ve dikkatli olmalıdır. Kripto para, artık seçilmiş birkaç kişi için bir niş değil. Yatırımcıların birkaç hafta içinde önemli miktarlarda para kazanabileceği veya kaybedebileceği multi-milyarlık bir sektör. Blockchain teknolojisini gelecekteki projeler için kullanmada çok fazla potansiyel var.

İlk Para Teklifi düzenlemek, finanse etmenin en kolay yolu olabilir. Ancak hiçbir şey tehlikesiz değildir. Başarılı bir İlk Para Teklifi düzenlemek, iyi düşünülmüş bir projeye, başarılı pazarlama kampanyaları oluşturmak için deneyimli ve kendini adamış bir ekibe ve halk desteğine ihtiyaç duyar. ICO nedir hakkında daha fazla okumak ister misiniz? Blogumuzda bir makale daha takip edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me