Merhaba ve benim için en iyi madeni paranın bu kılavuzuna hoş geldiniz. Öncelikle, kripto para madenciliğinin çok büyük bir konu olduğunu ve tam olarak anlamak için bundan çok daha uzun bir makale alacağını belirtmeliyim..

Bununla birlikte, bunun konuya mükemmel bir giriş olacağını umuyorum. Nihayetinde, benim için en iyi madeni paraya karar vermenize yardımcı olacağını umuyorum.

Kılavuz boyunca, Bitcoin ve altcoin madenciliğinin birçok farklı yönünü ele alacağım. Birlikte şunlara bakacağız:

 • Kripto para madenciliği nedir?
 • Kripto paralar gerçekte nasıl çıkarılır?
 • İnsanlar madencilik zorluğu derken ne demek istiyor??
 • Altcoin veya Bitcoin madenciliği hakkında okurken sıklıkla karşınıza çıkan bazı yararlı kelimeler
 • Ne benim için nasıl seçilir?
 • Son olarak, bugün en iyi kriptolardan bazılarında madencilik yapmanın faydalarından birkaçına bakacağım?

Madencilik için en iyi madeni parayı nasıl seçeceğimize bakmaya başlamadan önce, konuya yeni başlayanlar için madenciliğin tam olarak ne olduğunu açıklamam gerekiyor..

Ayrıca, şunu da unutmayın: altcoin almanın daha kolay yolları. Basitçe bir seçin güvenilir kripto değişimi ve yolculuğunuza başlayın! Coinbase ve Binance’e gitmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Hadi başlayalım!

Cryptocurrency Madenciliği Nedir?

Madencilik, birçok kripto para biriminin hayati bir özelliğidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, ağın belirli kurallarına uyup uymadıklarını görmek için işlemlerin kontrol edildiği süreçtir. Madenciler, finansal olarak gerekli kontrol ve doğrulamaları yapmaya teşvik edilir..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bu, işlemlerini göndermek için ödeme yapan kullanıcılardan toplanan ücretlerin yanı sıra, zincire eklenen her yeni blokla serbest bırakılan yeni para biriminin özel bir ödülüyle yapılır. Bu ödeme türüne blok ödülü denir.

En basit haliyle, kripto para madenciliği için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, internet ve özel bir yazılımdır. Bu yazılımı, madencilik yapmayı seçtiğiniz kripto para biriminin GitHub deposunda bulacaksınız. Alternatif olarak, onu kripto para biriminin cüzdan yazılımında zaten yerleşik olarak bulabilirsiniz. Monero ve Electroneum gibilerinde durum böyledir.

Cryptocurrency Madenciliğinin Dökümü

Bir kripto para birimi madenciliği biriminin ağı güvence altına almak ve yeni paraları serbest bırakmak için gerçekte ne yaptığına bakalım. Basit olması için, Bitcoin gibi çıkarılmakta olan para birimine atıfta bulunacağım. İşlem, madencilik gerektiren tüm kripto para birimleri için hemen hemen aynıdır:

 • İlk olarak, bilgisayar blok zincirine karşı bekleyen işlemlerin bir listesini kontrol eder. Madeni paraların hiçbirinin iki kez harcanmadığından ve her hesap veya cüzdanın istenen Bitcoin işlemini göndermek için yeterli bakiyeye sahip olduğundan emin oluyorlar..
 • Ardından, bilgisayar bu doğrulanmış işlemleri bir blok halinde paketler.
 • Bir dizi işlem bir bloğa dönüştürüldüğünde, madencinin bloğu zincirde yayınlamak için bir tür bulmacayı çözmesi gerekir. Bu bulmaca bloğun “karmasını” tahmin etmektir.

Not: Bir hash, bu bloğun tüm işlem miktarlarını temsil eden metni ve bunların yanı sıra göndericilerini ve alıcılarını bir karakter dizisine dönüştürmek için bir şifreleme algoritması kullanılarak oluşturulur. Bu karakter dizisi tamamen benzersizdir ve yalnızca yayınlanmaya çalışan bloğa atıfta bulunabilir. Blok bilgilerinin bazı ayrıntılarını değiştirirseniz, karma da tamamen değişecektir. Bu çok önemli.


 • Madencilik bilgisayar sistemi nihayet hash’in harf ve rakamlarının doğru kombinasyonunu tahmin ettiğinde, bloğu zincirin sonunda yayınlayabilir..
 • Her blok bir önceki bloğun karmasını da içerdiğinden, zincir kurcalanamaz. Birisi belirli bir adreste Bitcoin sayısını değiştirmeye çalışırsa, zincirdeki her bloğu (kurcalamadan sonra) geçersiz kılar..

Madencilik Zorluğu

Bir kripto para birimi ağı, çözülmesi gereken sorunların zorluğunu otomatik olarak değiştirir. Bu, madeni paraların sabit bir oranda serbest bırakılmasını sağlar. Birçok madenci ağda madencilik yapıyorsa, zorluk artacaktır..

Ağı çok az sayıda madenci koruyorsa, sorunları çözmek nispeten kolay olacaktır. Bir madeni paranın zorluğu aynı zamanda benim için karlılığını da etkiler. Donanımınız GPU birimleriyle sınırlıysa, en iyi madeni paranın daha düşük bir zorluğu olacaktır..

Cryptocurrency Madencilik Terimleri Sözlüğü

 • Karma oranı – bir madencinin bir bloğun karmasında kaç tahmin yapabileceği.
 • ASIC – Uygulamaya Özgü Entegre Devre. Bu çipler, kripto para madenciliği yapmak için özel olarak tasarlanmıştır. Satın almak pahalıdır ve güç açtırlar, ancak madencilik için piyasadaki en iyilerdir..
 • Madencilik teçhizatı – Madencilik teçhizatı, madencinin hash oranını artırmak için birlikte çalışan bir CPU, GPU veya ASIC yongaları koleksiyonudur..
 • GPU – 3D grafikleri işlemek için tasarlanmış grafik işleme birimi. Bir hash’de aynı sürede bir CPU’dan daha fazla tahmin oluşturabilirler..
 • CPU – Merkezi İşlem Birimi. Bir CPU, bilgisayarınızın beyni gibidir. Bilgisayar programları tarafından kendisine verilen bilgileri işler. İşlemciler aynı zamanda kripto para madenciliği yapmanın en ucuz ve en kolay ulaşılabilen yoludur..
 • İş kanıtı – hash’i tahmin etme süreci iş kanıtı olarak bilinir. İş kanıtı, bir kripto para birimi ağını dolandırmayı çok pahalı hale getirir. Çoğu blockchain ağının hayati bir güvenlik özelliğidir.

Artık madenciliğin nasıl çalıştığını biliyorsunuz ama benim için en iyi madeni parayı nasıl seçersiniz??

Coin Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Benimki için en iyi parayı seçmek istiyorsanız, bakılacak çok şey var. Öncelikle, neyi başarmak için kripto para madenciliği yaptığınız hakkında düşünmeniz gerekir. Bazıları için bu açık olacaktır – anlık kar. Diğerleri madenciliğini uzun vadede çok zengin yapacak bir hobi olarak değerlendirecekler..

Son olarak, bir ağı güvence altına almak için kripto para madenciliği yapmak isteyenler var. Bu, birçok Bitcoin meraklısının durumudur. Doğrudan kar elde etmeyecekleri halde, ağın merkeziyetsizleşmesine yardımcı oluyorlar. Onlar için ağda madencilik yapmak, bilgisayarınızı korumak için anti-virüs yazılımlarına para ödemek gibidir – bunu herkes yapmalıdır..

Bu makalenin amaçları doğrultusunda, madencilik faaliyetlerinizden kar etmek istediğinizi varsayacağım.

Kısa Term Pesneklik

Yalnızca kısa vadeli karlar arıyorsanız, farklı projeler için değişen madencilik koşullarını takip etmeniz gerekecektir. Her bir para biriminin madencilik zorluğu sürekli değiştiğinden, donanımınızı bir madeni paraya çevirmenizi ve donanımınızın çalışmasına izin vermenizi söylemem iyi değil. Bugün karlı olan yarın olmayabilir!

Bu nedenle, neyi kendim çıkaracağımı nasıl keşfedeceğimi açıklamak benim için çok daha mantıklı. Bu şekilde, sürekli olarak en iyi madeni paraları bilirsiniz ve herhangi bir anda en fazla karlılığı temsil eden madencilik altcoinlerine geçebilirsiniz.!

Madencilik Karlılık Hesaplayıcıları

Her bir kripto para biriminin karlılığını kontrol etmenin en kolay yollarından biri, bir madencilik karlılık hesaplayıcısı kullanmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Özellikle kullanmayı sevdiğim biri tarafından sağlanır CryptoCompare. Tek yapmanız gereken bazı ayrıntıları girmek ve hesap makinesi size BTC, XMR, DASH, ETH, ZEC, LTC, ETC ve PASC’den en karlı olanı gösterecektir. Diğer hesap makineleri diğer madeni paraların karlılığını da gösterecek.

Kripto karşılaştırma madenciliği hesaplayıcısını kullanarak ne çıkaracağınızı bulmak kolaydır. Aşağıdaki adımları ayrıntılı olarak açıkladım:

 • Madencilik teçhizatınızın toplam hash gücünü (hash rate) girin. Her GPU veya CPU’nun farklı bir hızı olacaktır. Kontrol edebilirsin İşte özel olmayan birimler için (GPU’lar ve CPU’lar) veya İşte ASIC çipleri için.
 • Kulelerinizin tükettiği toplam gücü watt cinsinden girin. Bu, bir madencilik donanımının özellikler sayfasında veya önceki madde işaretindeki iki bağlantıda bir yerde ayrıntılı olarak açıklanacaktır..

  Nvidia GPU karşılaştırması

 • Elektriğinizin fiyatını girin. Bu, kilovat-saat (kWh) cinsinden olacaktır. Bunu elektrik sağlayıcınızdan alabilirsiniz..
 • Gerekirse madencilik havuzu ücretinizi girin.

Hesap makinesi daha sonra size günlük, haftalık, aylık ve yıllık elde etmeyi bekleyebileceğiniz kârı gösterecektir. Bu ne kadar kolay?

En iyi madeni para için CryptoCompare uygulaması

Uzun Vadeli Proje Potansiyeli

En iyi madeni paraya karar vermenin bir başka yolu da projenin uzun vadeli potansiyeline bakmaktır. Bugün madencilik yapmak için en karlı madeni para olmayabilir, ancak madenciliğiniz, gelecekteki benimseme ile fiyat artışlarından önce birçok madeni para toplamanın bir yolu olabilir. Ethereum gibi bir madeni para, bugün en karlı olmayabilecek, uzun vadeli büyük potansiyele sahip bir projeye örnek olabilir..

Unutulmaması gereken bir nokta, madencilik için en iyi madeni paraya karar vermek için bu yaklaşımı kullanmayı düşünüyorsanız, madencilik teçhizatınızın farklı bir madeni para madenciliği yapmaktan daha faydalı olup olmayacağına karar vermeniz ve ardından bu parayı seçtiğiniz uzun vadede alıp satmanız gerektiğidir proje. Bu, sizin adınıza biraz daha fazla çalışmayı (aslında madeni paraları alıp satmanın yanı sıra, hangisinin benim için en karlı madeni para olduğunu sürekli kontrol etmek) ve bazı işlem ve ticaret ücretlerini içerecektir.

Artık Bitcoin ve altcoin madenciliği hakkında ve hangi madeni parayı nasıl çıkaracağınıza dair fikirleriniz olduğuna göre, bugün kripto para madenciliği için en popüler seçeneklerden bazılarını anlatacağım..

En İyi Madeni Para: Bazı Örnekler

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bitcoin

Bitcoin şu anda piyasa değeri açısından bir numaralı kripto para birimidir. Maalesef bu, kar açısından madeni paranın en iyi madeni para olduğu anlamına gelmiyor. Bunun nedeni, ağda halihazırda madencilik yapan çok sayıda ASIC madencilik teçhizatı bulunmasıdır. Donanıma kelimenin tam anlamıyla milyonlarca dolar yatırım yapmak istemeyen bir madenci için Bitcoin madenciliğine değmez.

Tüm bunlar, ağdaki ademi merkeziyetçiliği artırmak için Bitcoin madenciliği yapmak için hala çok iyi bir neden var. Pek çok Bitcoin sadakati uzmanı, yalnızca Bitcoin’in gerçekten merkezi olmayan bir para birimi için gereken değişmezlik ve sansür direncini sunduğuna inanıyor. Onlar için, küçük bir Bitcoin madencilik teçhizatı çalıştırmanın maliyeti, tüm kripto para birimlerinin en önemlisini güvence altına almak için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir..

Ancak, aradığınız kesinlikle kâr ise, ucuz enerjiye sahip soğuk bir iklimde yaşamıyorsanız ve yatırım yapacak milyonlarınız yoksa, o zaman muhtemelen altcoin madenciliği fırsatlarına bakmalısınız.

Bitcoin satın almak ve ticarete başlamak istemeniz durumunda, güvenli kripto borsaları Coinbase ve Binance gibi.

Ethereum

Ethereum, büyük uzun vadeli potansiyele sahip bir projedir. Aslında, Reddit’in kurucularından biri olan Alexis Ohanian, her bir Ether tokeninin 2018’in sonunda 15.000 $ olacağını tahmin ediyor. Bitcoin’i geçeceğine ve tüm kripto para birimi alanındaki en değerli varlık olacağına inanıyor. Bu gerçekleşirse, Ethereum madenciliğini çok iyi bir uzun vadeli oyun haline getirir. Ethereum’un madencilik için en iyi coin olup olmadığını öğrenmek için konuya daha fazla bakalım..

Ohanian ve diğer boğa yorumcuları, tahminlerini uygulamaların Ethereum ağının üzerine kurulabileceği gerçeğine dayandırıyor. Air Bnb gibi merkezi olmayan ev paylaşım uygulamaları veya Ethereum ağında Uber’in araç paylaşım platformlarının eşdeğeri oluşturulduğundan bahsediliyor. Bu uygulamalardan birinin merkezi eşdeğerleri kadar başarılı olduğu kanıtlanırsa, Ether tokenlerinin değeri yükselir..

Ayrıca Enterprise Ethereum Alliance da kayda değer. Gezegendeki en büyük şirketlerden bazılarından oluşan bu grup şu anda Ethereum ağı tarafından desteklenen blok zinciri uygulamalarını test ediyor. Grubun web sitesinden aşağıdaki ekran görüntüsüne bakarsanız, Ethereum ile ilgilenen oldukça etkileyici ve heyecan verici bazı isimlerin olduğunu göreceksiniz..

Ethereum coin ortaklıkları

Monero

Monero, gerçek dünyada zaten var olan çok gerçek bir kullanım durumuna sahip bir kripto para birimidir. En başarılı mahremiyet paralarından biri olduğu için, insanların onu kullanmak istemesinin her türlü nedeni vardır. Bakalım Monero benim için en iyi para.

Şu anda dark web pazar yerlerinde Monero için bir şeyler alıp satan çok sayıda Monero kullanıcısı var. Ancak, gizlilik odaklı madeni paraların yasa dışı olmayan yararlı olduğu birçok örnek de vardır..

Monero ile ilgilenen bütün uluslar bile var. Örneğin Kuzey Kore’yi ele alalım. Haydut devletin Batı tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçmak için Monero kullandığı bildirildi..

Monero’nun yasadışı uygulamaları bazı insanları madencilik yapmaktan alıkoysa da, madalyonun gizlilik özellikleri Monero’nun kullanımını engellemeyi çok zorlaştıracaktır. Sonuçta, göremediğiniz bir şeyi nasıl denetleyebilirsiniz??

Monero madenciliği ile ilgili en iyi şeylerden biri, CPU’ları veya GPU’ları kullanarak hala karlı bir şekilde madencilik yapabilmenizdir. Bunun nedeni, CryptoNote olarak adlandırılan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı bir hash algoritması kullanmasıdır..

Bir Monero madencilik operasyonu kurmak da çok kolaydır. Cüzdan yazılımının GUI sürümü kullanılarak yapılabilir. Bu, Monero’yu mutlak yeni başlayanlar için en iyi madeni paralardan biri yapar.

Electroneum

Electroneum, Monero’ya dayanıyordu. Bu, madencilik yapmanın Monero kadar basit olduğu anlamına geliyor. Yine, cüzdanın kendisi, tek bir tuşa tıklayarak Electroneum oluşturmaya başlayacak, kullanımı çok kolay bir “benim” işlevine sahiptir.

Electroneum ekibinin madeni paralarını madenciliğe başlamanın en kolay para birimlerinden biri haline getirme kararı kasıtlıydı. Electroneum’un da bazı büyük hedefleri var. Arkasındaki ekip, bankasızların kripto para birimi olmasını gerçekten istiyor..

Cep telefonu kullanıcılarının varsayılan Electroneum cüzdanına bağlı dahili madencilik yazılımını kullanmalarını kolaylaştırarak, en merkezi olmayan kripto para birimine dönüşeceğini umuyorlar. Para birimi madenciliği yapmanın bu kolay yolu, gelişmekte olan ekonomilerdeki tüm cep telefonu sahiplerine, geleneksel bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duymadan dijital ekonomiye katılma şansı vermelidir..

Zcash

Zcash, gizlilik odaklı başka bir kripto para birimidir. Kripto para madencileri arasında onu popüler bir seçim yapan şeylerden biri, ASIC’e dirençli olmasıdır. Bu, çok daha ucuz GPU yongalarını kullanarak Zcash madenciliğinin hala çok karlı olduğu anlamına gelir, bu nedenle, GPU’ya çok fazla harcamak istemiyorsanız, madencilik için en iyi madeni paranızı seçerken büyük bir artıdır..

Gizlilik özellikleri sayesinde Zcash, Edward Snowden’ın beğenileri tarafından desteklenmektedir. O iddialar “gizlilik özellikleri gerçekten benzersizdir”. Eski NSA ajanı (elbette) çevrimiçi verileri koruma konusunda uzman. Çevrimiçi gizliliğin, dünyanın dört bir yanındaki çeşitli hükümetlerin karanlık uygulamalarını ifşa etmesi sayesinde, son yıllarda kitlesel ilgiyi bile çekmiştir..

Lo varts Diğer Paraların da!

Tabii ki, bu benim için mevcut olan kripto para birimlerinin tam listesi değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce kişi var. Yukarıda listelenenler en popüler olanlardan sadece birkaçıdır. Madencilik için en iyi paraları seçmek, bir madenci olarak hedeflerinize bağlı olacaktır.

Bununla birlikte, umarım, belirli örneklerden önce neyi madenciliği yapacağınıza dair size verdiğim ipuçları, seçimlerinizi kendiniz için daraltmanıza yardımcı olacaktır..

Sonuç

Bitcoin ve altcoin madenciliği rehberimiz budur. Umarım hem eğlenceli hem de daha da önemlisi bilgilendirici bulmuşsunuzdur..

Gördüğünüz gibi, altcoin madenciliği yaparken düşünmeniz gereken birçok farklı şey var. güvenilir donanım cüzdanı, Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi ürünler bunlardan biridir. Anında kârlılık, bir projenin uzun vadeli başarısı ve hatta kâr dışında başka bir nedenle para madenciliği yapmak isteyip istemediğiniz var.

Bu kılavuzda çok şey ele aldık, şimdi hızlı bir özet verelim.

 • Kripto para madenciliği nedir.
 • Kripto para madenciliği süreci nasıl çalışır?.
 • Madencilik zorluğu ile ne demek istiyoruz.
 • Altcoin veya Bitcoin madenciliği hakkında bilgi edinirken karşılaşabileceğiniz bazı yararlı kelimeler.
 • Daha sonra benim için en iyi parayı nasıl seçeceğimi ele aldım. Bu, hedeflerinize bir madenci olarak bakmayı içeriyordu.
 • Son olarak, bugün en iyi kriptolardan bazılarını çıkarmanın faydalarından bahsetmiştim. Kapsadım: Bitcoin, Ethereum, Monero, Electroneum ve Zcash.

Bu kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bunları Coinbase, Binance veya Coinmama üzerinden satın alabilir veya takas edebilirsiniz..

Artık işimiz bittiğine göre, ne düşünüyorsun? Madencilik için farklı paraları nasıl seçeceğiniz konusunda daha iyi bir fikriniz var mı? Benim için en iyi madeni para olduğunu düşündüğünüz şeyi duymayı da çok isteriz! Bilmemize izin ver!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me