Mevcut En İyi Soğuk Cüzdan

Çeşitli çevrimiçi kripto para birimi forumlarında en az bir gün geçirdiyseniz, muhtemelen sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar arasında hiç bitmeyen savaş. Hangisinin daha iyi olduğu tartışması – sıcak depolama veya soğuk hava deposu – hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

Ancak bu kılavuzda size bahsetmek istiyorum soğuk cüzdanlar (Ledger Nano S, Trezor, ve diğerleri) – neden sıcak olanlardan, avantajlarından ve dezavantajlarından, fiyat aralıklarından daha üstünler ve size piyasadaki en iyi soğuk saklama cüzdanlarının bir listesini veriyorlar.

Üzerinden geçeceğiz tanımlar, soğuk cüzdanları sıcak olanlarla karşılaştırın ve karşılaştırın, her ikisini de listeleyin faydalar ve sakıncalar, ve net bir kazanan bulabilecek miyiz bakalım.

Koşulları Önceden Öğrenmek

“Sıcak cüzdan” ve “soğuk cüzdan” terimleri, kripto para birimi cüzdanlarını ayırt etmek için kullanılır. Yine de hata yapmayın, çünkü bu terimlerin farklılaştırdığı sıcaklık değildir..

Sıcak cüzdanlar dijital kripto para cüzdanları iken soğuk cüzdanlar İçlerinde kripto depolayan fiziksel cihazlardır. Başka cüzdan türleri de var, ancak en ünlüsü sıcak ve soğuk cüzdanlardır..

Mevcut En İyi Soğuk Cüzdan

Sıcak cüzdanlar, ikisi arasında daha popüler olarak kabul edilir. Durumun böyle olmasının birkaç nedeni var ve bunları bu kılavuzda ele alacağız. Dahası, soğuk cüzdanların sıcak cüzdanlardan üstün olduğunu kanıtlamaya çalışacağım..

Sıcak Cüzdanlar

Dijital kripto para saklama cüzdanları, Bitcoin’in başlangıcından beri ortalıkta. İki şekilde gelirler – internet üzerinden ve masaüstü cüzdanlar. Mobil cüzdanlar da dijital olarak kabul edilir, ancak hareket kabiliyetleri nedeniyle muhtemelen hibrit cüzdan olarak sınıflandırılabilirler..

Dijital cüzdanların sahip olduğu iki büyük avantaj, herhangi bir kripto para birimini tutma yeteneği Ve şu özgürler.

İlk olarak, “tüm kripto para tutma” kısmını ele alalım. “Sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar” tartışmasında, bu nokta genellikle dijital cüzdan destekçileri tarafından gündeme getirilir..

Bir kripto para birimi oluşturulduğunda ve ICO hazır olduğundan, saklayacak bir yeriniz olana kadar işlevsel değildir. Kriptonun yaratıcıları genellikle onun için cüzdanı da geliştiren ve yaratan kişilerdir..

Soğuk cüzdan: Bitcoin cüzdanı.

Çeşitli daha iyi bilinen ve daha fazlası ana akım kripto para birimleri (sevmek Bitcoin, Ethereum veya XRP), her biri farklı özellikler ve aralarından seçim yapabileceğiniz kişiselleştirilmiş özelleştirmeler sunan çok çeşitli dijital cüzdanlara sahip olun. Daha yeni veya daha az bilinen kriptolar genellikle temel satın alma, satış ve ticaret işlevlerinin etkinleştirildiği bir belirlenmiş cüzdana sahiptir.


Bu, “sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar” tartışmasında kilit bir noktadır – birçok kişi farklı tutuyor veya tutmak istiyor, daha az yaygın kripto paralar, ama onlar bunu yapamam örneğin, bir soğuk cüzdan.

Bir başka büyük faktör de sıcak cüzdanlar genellikle ücretsizdir. İsteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolayca bulabilir, kayıt olabilir ve sadece ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu, soğuk cüzdan tutkunlarının övünebileceği bir eğlence değil – cihazlar paraya mal oluyor ve bu da popülerliklerini ve kullanımlarını önemli ölçüde düşürüyor. Hem sıcak hem de soğuk cüzdanlar ücretsiz olsaydı istatistiklerin ne olacağını söylemek zor, ama bu mümkün değil.

Soğuk Cüzdanlar

Daha önce bahsettiğim gibi, soğuk cüzdanlar vardır özel olarak tasarlanmış cihazlar belirlenmiş fiziksel kripto para depolaması. Tıpkı sıcak olanlar gibi soğuk saklama cüzdanlarının da artıları ve eksileri var, hadi bunların üzerinden geçelim.

En büyüklerinden biri faydalar soğuk cüzdanların sağladığı kriptoların yanında – nereye gidersen. Cihazı asla cebinizden çıkaramazsınız – bu cüzdanlar genellikle küçük ve kompakt, her ikisini de mümkün kılan konfor ve ihtiyat onları aktarırken veya sadece taşırken.

Mevcut En İyi Soğuk Cüzdan

Bununla birlikte, soğuk cüzdanların bir birkaç önemli dezavantaj sıcak meslektaşlarıyla karşılaştırıldığında.

Her şeyden önce, kripto para birimi soğuk depolama pahalı olma eğilimindedir. Soğuk bir cüzdan için tipik bir fiyat etiketi 100 dolar civarında – Sahip olduğunuz kripto paraya bağlı olarak, bu çok ucuz veya çok pahalı olabilir.

Başka bir büyük dezavantaj bu soğuk cüzdanların çok sınırlı çeşitlilikte kripto para birimleri saklayabilirler. Dürüst olmak gerekirse, piyasadaki çoğu soğuk depolama cüzdanları yalnızca piyasadaki Bitcoin, Ethereum, Dash vb. Gibi ana kripto paraları depolayabiliyor..

Bu nedenle, oldukça pahalı olmalarına ek olarak, soğuk cüzdan kullanımını bir miktar düşürme eğilimindedir..

Soğuk Cüzdanlar Neden Sıcaklardan Daha Üstündür?

Bu noktaya kadar öğreticinin tamamını okuduysanız, muhtemelen “soğuk cüzdanlar nasıl üstün olabilir? Sıcak olanlardan daha kötüler! ”. Kripto para birimini soğuk depolamayı gidilecek yol haline getiren basit bir neden var:

Güvenlik.

Soğuk cüzdanlar temel güvenlik kripto para depolamaya gelince.

Bu kısmı kasıtlı olarak sıcak ve soğuk cüzdan incelemelerinin dışında tuttum. Bunu yaptım çünkü gerçekten o kadar önemli ki kendi başına bir bölümü hak ediyor.

Sıcak cüzdanlar dünyadaki en savunmasız cüzdanlardır. Tümü dijital cüzdanlar güvenlik anahtarlarınızı ve kodlarınızı çevrimiçi sunucularında saklayın; savunmasız hacker saldırılarına, dolandırıcılık girişimleri ve diğer kötü niyetli eylemler. Elbette, çoğu yüksek profilli sıcak cüzdan teklif siteleri ve şirketler için büyük güvenlik önlemleri alınmaktadır, ancak tek yapmanız gereken tasarruflarınızın sonsuza dek ortadan kalkması için en küçük boşluktur.

Mevcut En İyi Soğuk Cüzdan

Dijital kripto depolamaya gelince, dikkate almaya değer tek bir seçenek var – sigorta. Coinbase.com gibi siteler size otomatik olarak % 100 sigorta Kripto para birimlerinizle onlara güvenmeyi seçerseniz, ki bu çok nadir ve güven verici bir seçenektir.

Soğuk hava depoları, ancak, olduğu için bir üne sahip aşılmaz. Kodlarınızın başka bir yerde değil, o küçük cihazda olması, kesinlikle büyük bir sakinlik hissi veriyor. Üstelik bu cihazlardan bazıları güvenliği vurgulamak o kadar ki, onları virüslü bir bilgisayara bağlasanız bile ( keylogger, sızan veya başka herhangi bir tür kötü amaçlı yazılım), cihazınız güvenli ve emniyetli kalacaktır.

Uygun kripto depolama cüzdanlarını düşünürken, güvenlik bir numaralı önceliğiniz olmalıdır. Birkaç gün sonra parasız kalırsanız ve eliniz boş kalırsa, mevcut en iyi ücretsiz cüzdanı almanız kimin umurunda? En iyisi soğuk depo cüzdanlar en çok kesinlikle en güvenli olanlar, çok.

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin temel özellikleri

Şöyle düşünün: 5000 dolarınız olduğunu hayal edin. Önünüzde iki seçenek sunulur – paranızı ücretsiz depolama sunan ancak izinsiz girişlere çok yatkın (ve daha önce birden çok kez olmuş olan) bir banka hesabına yatırın VEYA ödemeniz gereken bir banka hesabı seçin 100 $ diyelim ama sen paranızın geri kalanının güvenli ve sağlam olduğundan emin olabilirsiniz. Sürüklenmemi yakalayabilir misin?

Bunu söylememin ana nedeni budur soğuk cüzdanlar sıcak olanlardan üstündür – Soğuk depolama cüzdanındayken kendinizi güvende hissediyor ve kripto para biriminizin güvende olduğundan emin oluyorsunuz, ki bu sıcak olanı hakkında söylenemez.

Şimdi bunu ele aldığımıza göre, size piyasadaki en iyi kripto para birimi soğuk depolama cihazlarından bahsedeyim..

Bulunan Son Defter Cüzdan Kuponu:

En İyi Soğuk Depo Cihazları

Bu listenin belirli bir sırayla oluşturulmadığını söyleyerek bunun önsözünü yapmama izin verin.

Trezor [Sınırlı Süreli Teklif Alın]

Bu listeye başlamaktan başka kim daha iyi olabilirdi? Trezor?

Soğuk cüzdan: Trezor.

2013’te yayınlandı, Trezor şimdiye kadar yapılmış ilk soğuk kripto para cüzdanıdır. Popüler görüşe göre, kripto para biriminizi saklamanın mümkün olan en güvenli yolu.

Trezor oldukça küçük ve kompakt, gerçekleştirmek taşıması kolay. Şirket, mümkün olan en yüksek güvenlik düzeyini sağlamak için donanımlarını sürekli olarak günceller.

Trezor şu fiyatlara satılıyor: 99 $. Her şey düşünüldüğünde, bu harika bir fiyat ve kalite oranı.

Ledger Nano S [En İyi Teklifi Görün]

Birçok kişi tarafından Trezor’un ana rakibi olarak kabul edilen Ledger Nano S kripto depolama oyunlarını bir üst seviyeye çıkarmak isteyen herkes için harika bir alternatif.

Soğuk cüzdan: Ledger Nano S.

Ledger’ın aldığı ana övgülerden biri, çok işlevsellik açısından Trezor’a benzer, hala oldukça ucuz.

Ledger Nano S şu anda yaklaşık 80 $. Yine de fiyat etiketinin sizi yanıltmasına izin vermeyin – bu, soğuk cüzdan endüstrisinde çok büyük bir isimdir.

KeepKey [En İyi Teklifin Kilidini Açın]

KeepKey en çok olma ününe sahip moda dört soğuk saklama cüzdanından. Kendinden öncekilerden biraz daha ağırdır ve bu iyi ya da kötü bir şey olabilir – yargıç siz olun.

KeepKey aynı zamanda dördün en küçüğüne ikinci, Bu, deneyim açısından yetişmesi gereken çok şey olduğu anlamına gelir. Ancak, sebepsiz bu listede yer almıyor – çok genç olduğu için, soğuk cüzdan meraklıları çevrelerinde bir isim oluşturmayı başardı..

KeepKey şu adreste satılıyor: 129 dolar aralığında. Dördünün en pahalısıdır, ancak aynı zamanda Trezor ve Ledger’ın sahip olmadığı bazı ek işlevler ve özellikler sunar..

CoolWallet S

CoolWallet S son zamanlarda turları tamamlayan, gelecek vadeden soğuk bir kripto para cüzdanıdır. Bu, dünyanın ilk mobil kripto cüzdanıdır – bu, kripto para biriminizi çevrimdışı saklasa bile, her şey cep telefonundan erişilebilir uygulama onunla birlikte gelir.

Mevcut En İyi Soğuk Cüzdan

CoolWallet S 99 $ ‘dan perakende. Bir seferde iki tane satın almayı seçerseniz, size 159 dolara mal olacak. Her şey düşünüldüğünde, bu harika bir fiyat!

CoolWallet S hala nispeten genç olsa da (en genci), son derece güvenilir ve kullanıcı dostu olduğu şimdiden kanıtlanmıştır..

Soğuk Cüzdan Seçmek

Artık farklı cüzdanların nasıl davrandığını ve ne gibi yararları ve dezavantajları olduğunu anladığınıza göre, kriterleri tanımla kendinize uygun cüzdanı seçmek.

Tekrarlamak istemiyorum ama bunu bir kez daha vurgulamama izin verin – güvenlik senin olmalı en yüksek öncelik bir kripto depolama cüzdanı seçerken. Kriptolarınızı güvende tutmaktan daha önemli bir şey yoktur ve iyi bir cüzdan bunu sorunsuz bir şekilde sağlayabilir..

Tablo: Ledger Nano X ve Trezor Model T’nin fiyatlandırma seçenekleri

İkinci olarak, cüzdanınızın kullanımı muazzam derecede zor değil. Bazı cüzdanların dik bir öğrenme eğrisi vardır – kullanıcı arayüzündeki tüm seçenekler ve ayarlar en büyük kripto uzmanlarını bile atabilir. Çok sayıda cüzdan var Kullanıcı dostu, yaklaşılabilir ve anlaşılır arayüzler – acele etmeyin ve size en uygun olanı seçin.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de Kolaylık. Eğer sahip olmayı seven bir istifçiyseniz mümkün olduğu kadar kripto para birimi (belki daha sonra satmak için), o zaman erişimi çok kolay olan bir cüzdana ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, çok sayıda işlem yapmayı planlıyorsanız, cüzdanınıza erişmek tercihen oldukça kolay olacaktır..

Mevcut En İyi Soğuk Cüzdan

Son olarak, eğer bahsediyorsak soğuk cüzdanlar, boyut ve kompaktlık Cüzdanın% 50’si muhtemelen seçiminizde bir rol oynayacak. Belki de eşyalarınızın ağırlığını hissetmekten hoşlanan bir insansınız, bu yüzden daha ağır bir cüzdana sahip olmak bir dolandırıcılıktan ziyade bir profesyonel mi? Ya da belki gerçekten küçük ve hafif bir şey istersiniz, böylece onu yanınızda taşırken fark etmezsiniz bile? Bu kısım dürüstçe tamamen tercihli – her şey söz konusu kişiye bağlı.

Ayrıca şunları yapabileceğinizi de unutmayın: birikimlerinizi paylaşın – diyelim ki, Bitcoin’in büyük bir kısmını bir soğuk cüzdan ve sonra bir yere kilitleyin, ancak aynı zamanda küçük porsiyon içinde dijital cüzdan daha kolay erişilebilirlik ve rahat kullanım için. Denemekten korkmayın – sadece bunu yaparken dikkatli olun.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Sonuç

“Sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar” tartışmasını farklı bakış açıları sunarak ve her iki tarafın artıları ve eksileri, en iyi soğuk depolama cüzdanları hakkında konuştu ve uygun bir kripto para cüzdanı ararken bakılacak ana özelliklerin üzerinden geçti. Burada edindiğiniz bilgileri iyi kullanmak için kullandığınızdan emin olun – size uzun yıllar hizmet edecek bir cüzdan seçin!

Soğuk bir cüzdan almaya karar verirseniz, daha fazla araştırma yapmaktan çekinmeyin önceden internette – bu kılavuzdaki ana donanım kripto depolama cihazlarından yalnızca dördünü geçtik, ancak piyasada çok daha fazlası var! Belki de ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan bir tanesine rastlarsınız.

Anında karar vermek istersen, ben ikisinden birini kontrol etmenizi öneririz – Ledger Nano X ve Trezor Model T.

İşte Ledger için en cazip anlaşma kaçıramazsın:

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map