Bunu biliyor muydun Monero olarak kabul edilir gezegendeki en popüler gizlilik odaklı kripto para birimi? Muhtemelen duymuşsunuzdur Bitcoin ve Ethereum şimdiye kadar, ancak kelimenin tam anlamıyla binlerce başka coin var ve bunların her biri Bitcoin’de farklı iyileştirmeler sunduğunu iddia ediyor.

Bazıları var daha ucuz işlemler, bazıları Daha hızlı. Ancak, Monero’nun (neredeyse) benzersiz satış noktası, tamamen anonim.

Doğru! Oldukça yüksek teknoloji sayesinde kriptografi, gönderen, alıcı ve gönderilen Monero miktarı başkası tarafından görülmesi imkansız.

Bu nedenle Monero, Kuzey Kore gibilerinin uluslararası yaptırımlarından kaçmak için veya bir ödeme aracı olarak benzersiz bir kullanım alanı buldu. Karanlık Web. Bununla birlikte, özel bir paraya sahip olmanın bazı harika nedenleri de vardır. değil yasadışı. Bunlardan birkaçını daha sonra açıklayacağım.

Monero: özel bir dijital para birimi.

Umarım bu “Monero nedir” kılavuzu sizi bir şekilde Monero ile tanıştırır. anlaması kolay. Maalesef konu oldukça kafa karıştırıcı ve Monero’nun tüm özelliklerini tam olarak kavramak için ihtiyacınız olacak güçlü bir kriptografi anlayışı. Bu yeni başlayanları hedefleyen bir makale olduğu için bunlara çok fazla zaman harcamayacağız çünkü kafanı karıştırmak istemiyorum!

Bu kılavuzun sonunda, Monero’nun geçmişini net bir şekilde anlamış olmalısınız, gizlilik özelliklerinin nasıl çalıştığı, Bitcoin’den nasıl farklı olduğu, şu anki Monero değerinin nasıl yapılacağı hakkında biraz fikir sahibi olmalısınız cüzdan kurmak mümkün olan en kolay şekilde (ve nasıl Monero satın alınır), ve avantajlar ve dezavantajlar Monero. Bitirmeden önce, Monero’nun geleceği hakkında düşünmeniz için bazı fikirler de vereceğim.

Tüm bunlardan önce, Monero var olmadan öncesine kadar gitmemiz gerekiyor.!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET


 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun

Artıları

 • En gizlilik odaklı kripto para birimlerinden biri
 • Çok ölçeklenebilir
 • İşlemler size geri bağlanamaz
 • Kripto dünyasında saygı duyulan

Eksileri

 • Başa çıkması biraz zor (depolama vb.)
 • Çoğu cüzdan Monero’yu desteklemiyor

Monero’nun Tarihi

Monero’nun kökenini izlemek için farklı bir kripto para birimine bakmamız gerekiyor – Bytecoin.

Bytecoin 2012 yazında piyasaya sürüldü. Bu, adı verilen bir teknoloji kullanılarak yazılan ilk dijital para birimiydi. CryptoNote.

CryptoNote bugün, var olan gizlilik temelli kripto para birimlerinin çoğunun bel kemiğidir. Buna Monero dahildir. CryptoNote jetonlarının gizliliği, genel anahtarların bir arada gruplandırılmasıyla sağlanır. Tek bir işlemde birkaç anahtarı birleştirerek, kimin gönderdiğini söylemek imkansızdır.!

İşlemleri imzalamak için bu “halka imzaların” kullanılması, CryptoNote teknolojisinin anonimliğini sağlar..

Bytecoin, anonim bir kripto para birimi. Ancak, ilk dağıtımında birkaç sorun vardı. Başladığında ortaya çıktı ki Maden çıkarılan madeni paraların% 80’i zaten mevcuttu.

Monero: Monero'nun Çekirdek Ekibi.

Bu bir gruba öncülük ediyor yedi geliştirici Bytecoin blok zincirini çatallamak ve yeni para birimi Bitmonero olarak bilinecektir. Bu sonunda kısaltıldı Monero hangisi Esperanto için "madeni para".

Monero’yu yaratan yedi geliştiriciden, beş tanesi kimliklerini gizli tutmaya karar verdi. Bu Monero geliştiricilerinden sadece ikisi biliniyor – Riccardo Spagni (bugün ana geliştirici) ve David Latapie. Riccardo Spagni takma adıyla da bilinir. "Kabartı".

Monero’yu Farklı Kılan Nedir?

Monero hakkında diğer birçok kripto para birimine benzeyen çok şey var. Onun açık kaynaklı bir proje bu tamamen izinsizdir. Bu ikinci özellik potansiyel olarak dünyayı değiştiren. Kripto para birimi kullanmanızı engelleyebilecek hiçbir otorite yok.

Monero Cryptocurrency için Eksiksiz Kılavuz

Bu, modern bankacılık tesislerine erişimi olmayanların daha önce hiç yapamadıkları şekilde dijital ekonomide yer alabilecekleri anlamına geliyor. Tek ihtiyaçları olan bir internet bağlantısı ve ona bağlanmak için bir cihaz. Dünya çapında bankacılık tesislerine erişimi olmayan ancak akıllı telefonları ve yerel Wi-Fi bağlantı noktaları olan milyonlarca insan var. Hindistan, bunların çoğuna sahip bir ülkenin en önemli örneğidir. "bankasız" vatandaşlar.

Gizlilik

Monero değerini veren en önemli şey gizlilik özellikleri. Kimse sizi bir Monero kripto para birimi işlemine bağlayamaz. Bu, onu çeşitli nedenlerle mahremiyetle ilgilenenler için favori bir para birimi yapar. Tüm bu nedenler yasa dışı olmayacak, ancak bazıları açıkça.

Çok dindar bir aileyle yaşayan bir eşcinsel olduğunuzu hayal edin. Sizinle benzer konumdaki insanlarla tanışmak sizin için zor olabilir. Kesinlikle yasadışı olmamakla birlikte, belirli dini gruplarda eşcinsel olmakla ilgili damgalama, bir genci depresyona veya daha kötüsüne sürükleyebilir. Monero gibi bir para birimi, sosyal veya "çöpçatan" tip uygulamalar. Böyle bir durumda, hiçbir yasa çiğnenmese bile mahremiyet bir zorunluluktur.

Bir yasanın çiğnenebileceği durumlar da vardır, ancak bu o kadar adaletsizdir ki, aksi takdirde yasalara saygılı bir vatandaş sözde suçluluğa sürüklenir. Bunu göstermek için başka uydurma ama inandırıcı örnek kullanacağım. Siz ve eşinizin birlikte bir çocuğu olduğunu hayal edin. Bebeğiniz doğduğunda şiddetli epilepsi geçirdiler.

Monero: Monero'nun sahip olduğu, diğerlerinin sahip olmadığı şey.

Çocuğunuzu cehennem gibi geleneksel tıbbın programına soktuktan sonra – günde birkaç kez pek çok hap, tıbbi esrar hakkında bir haber gördünüz. Sizinle aynı durumda olan bir harita üzerinde hayali bir çizgide yaşayan bir ailenin çocuklarına güçlü dozlarda kenevir özü vermesine yasal olarak izin verildi. Bu, bebekteki epileptik nöbetleri anında tedavi ediyor gibiydi..

Doğduğunuz yere göre böyle bir ilaca erişiminizin reddedilmesi yanlış görünüyor. Monero bu tür durumlarda da size yardımcı olabilir.

Değiştirilebilirlik

Monero kripto para biriminin mahremiyetiyle ilgili çok önemli bir diğer özelliği de, tamamen değiştirilebilir. Endişelenme, bununla ne demek istediğimi açıklayacağım!

Bir kullanıcıdan diğerine Bitcoin işlemlerini izlemek mümkündür. Kullanıcının Bitcoin’i nasıl kullandığına bağlı olarak, kimliğini söyleyemeyebilirsiniz, ancak her Bitcoin’i adresten adrese takip edebilirsiniz..

Bu, bir kullanıcının belirli bir Bitcoin’in bir suça karışıp karışmadığını anlayabileceği anlamına gelir. Bu para için ideal bir kalite değil!

Monero Cryptocurrency için Eksiksiz Kılavuz

Bunu kanıtlamak için bir örneğe bakalım. Açık Çarşı gibi bir platformda tamamen yasal bir ürün sattığınızı ve Bitcoin’i ödeme olarak aldığınızı varsayalım. Ancak, aldığınız Bitcoin’in daha önce bir uyuşturucu satışında kullanıldığı ortaya çıktı. Sizin için bu bir sorun olmayabilir. Ancak, başka bir yerde harcamaya çalıştığınızda, bunu alan kişi bunu istemediğine karar verebilir "lekeli" madeni para.

Monero’nun gelişmiş gizlilik özellikleri sayesinde, hiç kimse her bir madalyonun gerçekte hangi işlemlerde yer aldığını bilemez. Tek bir Monero madeni parayı geçmiş bir suçla ilişkilendirmek tamamen imkansız olurdu. Herhangi bir Monero coin ile ilişkili işlem geçmişi yoktur. Bu, değiştirilebilir oldukları anlamına gelir!

Benden kripto para birimleri hakkında öneriler isteyen insanlar tarafından sular altında kaldım. Kafanızı kullanırsanız, gizlilik paralarının (anonim işlemler) en büyük geleceğe sahip olacağını anlarsınız. Monero (XMR), Verge (XVG) veya Zcash (ZEC) gibi paralar kaybedemez.

– John McAfee (@officialmcafee) Aralık 13, 2017

Dinamik Ölçeklenebilirlik

Monero’nun Bitcoin üzerinde geliştirmeye çalıştığı bir diğer alan ise ölçeklenebilirlik. Basitçe ifade etmek gerekirse, ölçeklenebilirlik sadece ağ, talebe göre ne kadar iyi büyüyebilir. Blok zinciri tabanlı kripto para birimleri tanım gereğidir boyut olarak sınırlı.

Geçmişinin çoğunda, Bitcoin’in 1MB blok boyutu sınırı vardı. Bunun anlamı şudur ki Bitcoin ağında her 10 dakikada bir kazılan blokların her birine yalnızca 1MB işlem verisi sığabilir.

Ne yazık ki Bitcoin kullanarak aynı anda işlem yapmaya çalışan birçok kullanıcı olduğunda, blok zinciri işlem verileriyle doluyor. Bir bloğa sığmayan işlemler, bir madencinin bunları dahil etmesini beklemelidir..

Madenciler dahil etmeyi tercih ettiğinden en yüksek ücretlerin eklendiği işlemler, ağ çok meşgulse, insanları işlemlerini dahil etmek için ücretleri artırmaya teşvik eder. Bitcoin blok zincirine 2017 baharında olan buydu. Bazı işlemler aslında yalnızca doğrulanması için 30 ABD Doları + ücret gerektiriyordu!

Monero Cryptocurrency için Eksiksiz Kılavuz

Monero farklıdır. Yok "önceden ayarlanmış" blok boyutu sınırı. Bu, her blokta daha fazla işlem verisine izin verirken, bir dezavantajı vardır – spam gönderenler blockchain işlemlerini doldurabilir. Bu çok büyük bloklar yapar.

Ancak, Monero geliştiricileri tanıttı blok ödül ceza sistemi. Son 100 bloğun ortanca boyutu alınır. Madencilerin üzerinde çalıştığı yeni blok, önceki yüz bloğun medyanını aşarsa, blok ödülü azaldı. Madenciler artık karlı değilse bu kadar büyük bir cezaya tabi olan blokları mayınlamayacaklarından, spam işlemlerini caydırır..

Blok ödülü asla 0,3 XMR’nin altına düşmeyecek, bu da Monero’yu enflasyonu düşürücü bir para birimi haline getirecek: Enflasyon 2022’de kabaca% 1 olacak ve sonsuza kadar düşecek, ancak nominal enflasyon dakikada 0.3 XMR’de kalacak. Bu, madencilerin Monero madenciliği için her zaman bir teşvik olacağı ve böylece blok zincirini bir ücret piyasası olsun veya olmasın güvende tutacağı anlamına gelir..

Monero

ASIC Direnci

Bitcoin ile ilgili olarak algılanan bir başka sorun da, ağ madenciliğinin artık yalnızca özel madencilik ekipmanı. Bu sistemler olarak bilinen bileşenleri kullanır Uygulamaya Özel Entegre Devre cips. Pahalıdırlar ve bu, madencilik faaliyetlerini yalnızca en zenginlerin kurabileceği anlamına gelir.

Monero farklıdır. Bitcoin’e alternatif bir hash algoritması kullanır. CryptoNight. CryptoNight, ASIC çiplerinin üretimini Monero madenciliğine uygun hale getirmek için birçok gelişmiş özellik kullanır..

Monero para birimine bu giriş için ayrıntılar biraz karmaşık ama gerçekten bilmeniz gereken tek şey şu: Monero, her ikisi kullanılarak karlı bir şekilde çıkarılabilir CPU’lar ve GPU’lar. Bu, para biriminin sahip olma potansiyeline sahip olduğu anlamına gelmelidir. hatta daha fazla merkezi olmayan Bitcoin’den.

Çoklu Anahtarlar

Monero, Bitcoin ve Ethereum gibi farklı bir anahtar sistemi kullanır. Bu para birimlerinde sadece bir çift anahtar vardır – bir genel anahtar ve bir özel anahtar. Monero bir genel görünüm anahtarı, özel görünüm anahtarı ve hem genel hem de özel harcama anahtarı kullanır.

 • Yalnızca gizli genel adresler kullanılır ve yalnızca genel görünüm anahtarları oluşturulur..
 • Blok zincirini kontrol etmek ve fonların alındığını doğrulamak için özel bir görünüm anahtarı gereklidir..
 • Bir işlemdeki imzayı doğrulamak için bir genel harcama anahtarı gerekir.
 • Özel harcama anahtarları, giden işlemleri oluşturmak için kullanılır.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Monero ve Nihai Tedarik

Bitcoin’den farklı olarak, asla çıkarılabilecek sabit sayıda Monero jetonu yok. Para birimi her zamankinden biraz enflasyonist. Başlangıçta 18,5 milyon madeni para olacak, bunu takiben arz artacak yaklaşık% 0.87 ilk yılda.

Bu yüzde her yıl düşüyor. İlk dağıtımı ikiye katlamanın 117 yıl alacağı tahmin ediliyor. Bu rakamın tekrar ikiye katlanması 234 yıl alacak.

Monero ve Daha Geniş Kripto Para Birimi Pazarı

Tek bir XMR jetonunun mevcut fiyatı 101,25 ABD doları. Para birimi, toplam piyasa değeri açısından en popüler 12. sırada.

Aşağıda, Monero madeni paranın lansmanından bu yana sergilediği performansın grafiğini ekledim. Gördüğünüz gibi, çoğu kripto para birimi gibi, değer Ocak 2018 civarında yükseldi ve o zamandan beri oldukça geri düştü. 480 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Monero: Monero'nun fiyat tablosu.

Monero Nasıl Saklanır

Monero’yu saklamak eskiden oldukça zorlu bir işti. Cüzdanı komut satırlarını kullanarak çalıştırmanız gerekir. Bu, sizi gizli bir devlet veritabanına giriyormuşsunuz gibi hissettirse de, tam olarak kullanıcı dostu değildi!

Neyse ki, Monero depolamanın artık çok daha kolay bir yolu var!

İlk baş www.mymonero.com.

1. “Hesap oluştur“.

Monero web sitesinde bir hesap nasıl oluşturulur

2. Özel anahtar giriş bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklamanın önemi hakkındaki sayfayı okuyun ve anlayın..

3. Bir yere yazın özel giriş anahtarınız.

4. Anahtarın altındaki kutuya özel oturum açma anahtarını yazın. Bu, gerçekten not alıp almadığınızı kontrol etmek içindir. Aşağıda gösterilen, boş bir hesaptır. Elbette kontrol edebilirsin ama zamanını boşa harcarsın!

Monero: özel giriş anahtarı.

Bu kadar! İlk Monero cüzdanınızı oluşturdunuz. Şimdi, cüzdanınıza biraz XMR jetonu koymak istediğinizi varsayacağım. Bunu yapmak için gereken adımları aşağıda özetledim:

XMR’yi saklama

1. Hesaba genel bakış ekranının üst kısmındaki adresi not edin.

Monero: cüzdan adresi.

2. Git değişim hesabı Monero göndermek isteyip istemediğinizi göndermek istediğiniz.

3. Not aldığınız adresi borsanın para çekme bölümünün altına girin.

4. Para çekme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Bazı borsalar, bir e-postadaki bir bağlantıya tıklayarak para çekme işlemini yaptığınızı onaylamanızı isteyebilir..

5. Bir arkadaşınızdan Monero alıyorsanız, onlara adresi göndermeniz yeterlidir ve onunla ne yapacaklarını bilmeleri yeterlidir.!

Cüzdanınızdan Monero göndermek istiyorsanız, bunu yapmak için de talimatlar verdim.

XMR gönderiliyor

1. Önce, “Gönder“.

Monero

2. Monero’yu göndermek istediğiniz adresi girin. Bunu bir borsadan, bir irtibat kişisinden (arkadaş veya meslektaş, vb.) Veya Monero’yu bir ödeme seçeneği olarak kabul eden herhangi bir hizmetten alacaksınız..

3. Göndermek istediğiniz miktarı “Birbinmek“.

4. İşlemin ne kadar özel olmasını istediğinizi seçin. “Yüzük boyutu” ne kadar büyükse, işlem ücreti o kadar yüksek olacaktır..

5. Tıklayın “Ödeme Gönder“.

İşte bu kadar, MyMonero cüzdanını kullanmak için gereken tek şey bu. Sanırım komut istemi cüzdanıyla güreşmekten çok daha kolay olduğunu kabul edeceksin. Ancak, MyMonero’yu kullandığınızda pek çok elit hacker puanı kazanamazsınız.!

Şimdi, bunların hepsini söyledikten sonra, Kasım 2018’in sonundan itibaren Monero’yu depolayabileceğinizi (Monero cüzdanını entegre edebileceğinizi) bilmelisiniz. en popüler donanım kripto para cüzdanlarından biriLedger Nano S. Bu ikisini de yapar depo, ve satın alma Monero ile ilgili yönler daha kolay, daha hızlı ve çok daha pürüzsüz!

Monero’nun Avantaj ve Dezavantajları

başparmak havaya PRO’lar

✓ En özel kripto para birimlerinden biri.

✓ İşlemlerin bir kişiye bağlanması imkansızdır.

✓ İşlemlerin izlenmesi imkansızdır.

✓ Blockchain’in bir sınırı yoktur. dinamik ölçeklenebilirlik Bu, çok kullanılsa bile ücretlerin çok yüksek olmaması gerektiği anlamına gelir.

✓ İşlemlerinizi kimin görebileceğini seçmek mümkündür. Örneğin, vergi amacıyla belirli bir miktarda Monero’ya sahip olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız, özel görünüm anahtarınızı ülke vergi dairenizle paylaşabilirsiniz. Bu, düzenleyicilerin Monero’yu yasaklamaya çalışmasını daha az olası kılar.

✓ Projede kendini adamış geliştiricilerden oluşan harika bir ekip çalışıyor.

başparmak aşağı Eksileri

✗ ASIC dirençli olmasına rağmen, madencilerin Monero’da hala büyük ölçüde merkezileştirilmesi var. Hash oranının kabaca% 43’ü sadece üç havuz tarafından kontrol ediliyor.

✗ Monero için geliştirilmiş çok fazla cüzdan yok. Monero için destek bulamayacaksınız herhangi bir donanım cüzdanı veya gibi çoklu kripto çözümleri Jaxx.

✗ Monero’yu uygun şekilde güvenli bir şekilde saklamak, diğer çoğu kripto para biriminden çok daha zordur. Daha geniş topluluk tarafından daha geniş çapta benimsenmemiş olmasının nedeni bu olabilir.

✗ Monero Bitcoin’e dayalı olmadığından, blok zinciri ile etkileşim kuran uygulamalar geliştirmek daha zordur.

Gelecekte Monero

Artık hiçbir şeyin gerçek gizlilik sunmadığı bir dünyada, Monero gibi gizlilik odaklı para birimlerine kesinlikle bir çağrı var. Hem özel paranın daha önce iyi bir şey olduğu yasal bir örnek hem de yasadışı, ancak ahlaki olarak savunulabilir bir örnek listeledim (yine de yasayı asla çiğnememelisiniz!).

Monero, insanların neredeyse anında tüm gezegende işlem yapmasına izin verme potansiyeline sahiptir. herhangi bir otoriteden izin alınmaksızın. Baskıcı hükümetlerin olduğu ülkelerde, bu, özgürlük arayışında çok güçlü bir araç olarak kullanılabilir..

Bununla birlikte, suçlular Monero’nun gizlilik özelliklerini de takdir ediyor. Dark Web pazarlarına herkes erişebilir ve gerçekten şok edici bir dizi uyuşturucu, silah ve diğer suç unsurlarını satacaktır. Monero, bu yasadışı web sitelerinde para birimi olarak hızla bir yer buldu.

Sadece bu değil, Monero da Kuzey Kore gibi hükümetler tarafından uluslararası yaptırımların üstesinden gelmek için kullanıldı. Her iki nedenden dolayı Monero’ya çocuk pornograflarından ve uyuşturucu satıcılarından uluslararası terör örgütlerine ve insan kaçakçılarına kadar tamamen özel bir ödeme yöntemi fikrine daha az istekli olan hükümetler tarafından saldırılması çok olasıdır..

Monero üzerinde böyle bir baskı ne kadar başarılı olur, kripto para birimlerinin “kırılgan olmayan” özelliklerinin ilginç bir testi olacaktır..

Monero'yu Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Monero’yu Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuçlar

Yani – Monero hakkındaki rehberimiz buydu. Umarım hakkında daha çok şey öğrenmişsindir en popüler gizlilik odaklı kripto para birimi. Teknik konuları minimumda tutmaya çalıştım. Monero’yu anonim yapan özelliklerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çevrimiçi olarak birçok harika kaynak bulunmaktadır. Dikkat edin, çok çabuk karmaşıklaşacak!

Bu kılavuzda pek çok şeyi ele aldık. Öyleyse, ben imzalamadan önce bir özet yapalım. Öğrenmeliydin:

 • Monero nedir?
 • Monero’nun geçmişi.
 • Monero ne işe yarar?.
 • Mahremiyetine ve anonimliğine nasıl ulaştığı hakkında biraz.
 • En kolay (en güvenli olmasa da) bir Monero cüzdan nasıl kurulur ve kullanılır.
 • Monero’nun Bitcoin’den farkı nedir?.
 • Mevcut ve geçmiş Monero değeri.
 • Monero kullanmanın avantajları ve dezavantajları.
 • Monero’nun geleceği.

Umarım bu kılavuzu Monero için bulmuşsunuzdur ilginç ve eğitici! Monero olma potansiyeli var çok güçlü bir direniş aracı, Hem de çeşitli mal ve hizmetler için kullanışlı bir ödeme yöntemi.

Monero ile ödeme yapmak istiyorsanız, önce muhtemelen kripto para biriminin bir kısmını tutmanız gerekecek! Monero satın almak istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz en iyi yerlerden biri Binance. Yapmanız gereken tek şey:

 1. Siteye kayıt olun;
 2. Doğrulama sürecinden geçin;
 3. Ödeme yönteminiz olan Monero (XMR) seçin ve ödemeyi yapın!
 4. O zaman yapılacak tek şey, yeni paralarınızı güvenli bir cüzdanda saklayın.

Tüm yeni edindiğiniz bilgilerle Monero hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu projenin bir geleceği var mı, yoksa dünya hükümetleri onu tamamen yasaklamaya mı çalışacak? Konuyla ilgili düşüncelerinizi duymak isterim!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me